[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 785
113
Hát azért Orbánék részéről nem csak kiállás volt. Szlovéniában aszem médiavásárlás és egyebek. Franciaországban anyagi segítségnyújtás, Szlovákiában sokan magyar közmédiát néznek és itt Fico-barát hírek mentek. Plusz nehéz elképzelni, hogy véletlen az, hogy a megfelelő helyen és megfelelő időben jelentek meg a migránsok a szlovák határnál.
Nem tudom számodra mi a megfelelő idő.
Mert a migránsok a szlovák határon egy ismert dolog, már több mint fél éve. Legfeljebb számodra nem.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez and enzo

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 647
48 421
113
@Ursula
Hitel mindig kell, hisz abból fizeted vissza az előző hitelt. Több éven át költségvetési többlettel lehet lefaragni reálértékben a hitelt, de az aránytalan adóemeléssel vagy költségvetési kiadáslefaragással jár. Európában talán Norvégia a nagy olaj és gázmezőkkel, illetve Merkel alatt 1-2 évig Németország volt képes ra. Elég ha GDP arányosan csökkented a hitelt. Kisebb lakossági teherrel jár. Nem mindegy hogy 1 millió bevételre van 500.000-es hiteled vagy 5 millióra 1 millió hitel.

A vétójog addig van, amíg szavazati jogot. Eddig a lengyel vétó volt garancia a magyar szavazati jogra. Most új gari kell.
Én nagyon hitel ellenes vagyok. 1/3-dal többe kerül neked minden! Csak a hitelezőnek éri meg. Soha semmit (egyetlen eset kivételével) nem vettem semmit hitelre. Igaz, ehhez kell egy fegyelmezettség. Az első lakásomhoz kaptam pedagógusként önkormányzati hitelt minimális kamatra. A házamat már hitelmentesen vettem. Ez volt az összes! Apukám zsidó volt, tanultam tőle sokat pénzkezelés terén. Egyébként Merkelt ezért ma is tisztelem.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 652
7 160
113
Én nagyon hitel ellenes vagyok. 1/3-dal többe kerül neked minden! Csak a hitelezőnek éri meg. Soha semmit (egyetlen eset kivételével) nem vettem semmit hitelre. Igaz, ehhez kell egy fegyelmezettség. Az első lakásomhoz kaptam pedagógusként önkormányzati hitelt minimális kamatra. A házamat már hitelmentesen vettem. Ez volt az összes! Apukám zsidó volt, tanultam tőle sokat pénzkezelés terén. Egyébként Merkelt ezért ma is tisztelem.
Szerintem a hitel eszköz:
Ha beruházásra használod, akkor hasznos.
Pl. évi 2%-ra felveszed, beruházol, ami évi 10%-ot hoz, akkor van évi 8%-od ingyen (durván, a beruházás beindulása után)
Azaz, ha többet hoz, mint visz, akkor megéri. Ha sokkal többet, akkor pláne.
De nyilván felelőtlenül, fogyasztás növelésére, látszat jólétre felvenni pedig a jövő felélése.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 710
113
Szerintem a hitel eszköz:
Ha beruházásra használod, akkor hasznos.
Pl. évi 2%-ra felveszed, beruházol, ami évi 10%-ot hoz, akkor van évi 8%-od ingyen (durván, a beruházás beindulása után)
Azaz, ha többet hoz, mint visz, akkor megéri. Ha sokkal többet, akkor pláne.
De nyilván felelőtlenül, fogyasztás növelésére, látszat jólétre felvenni pedig a jövő felélése.

Az állam leginkább más hitelek törlesztésére veszi fel.
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
640
2 768
93
A gazdaság rendben van. Az a lényeg hogy az állam adósság döntő része a magyar emberek zsebében van (73%/GDP).
Japánban ez több mint 200 % .
Értem hogy a nyugatról fizetett ügynökök itt pánikot akarnak kelteni.
De a normál emberek ezt nem veszik be.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 312
14 056
113

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 647
48 421
113
Szerintem a hitel eszköz:
Ha beruházásra használod, akkor hasznos.
Pl. évi 2%-ra felveszed, beruházol, ami évi 10%-ot hoz, akkor van évi 8%-od ingyen (durván, a beruházás beindulása után)
Azaz, ha többet hoz, mint visz, akkor megéri. Ha sokkal többet, akkor pláne.
De nyilván felelőtlenül, fogyasztás növelésére, látszat jólétre felvenni pedig a jövő felélése.
Én nem vagyok pénzügyi szakember, de azt látom, hogy a devizában felvett hitel ebben a kiszámíthatatlan világban nagy veszélyt hordoz. És meg tudják rendíteni egy ország pénzügyi kondícióit. És akkor oda a 8% nyereséged. Magyarország befolyásolási képessége ezen a téren, szerintem, a nullához konvergál. Egy politikai lépés képes romlást okozni a cserearányban. És akkor mi van a 8%-al. csak okoskodom, lehet, hogy nincs igazam.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 647
48 421
113
E
Szenátus:


Szejm (98,43%)



Íme egy választási kalkulátor (a jelenlegi 99,39%-os feldolgozotsághoz igazítva):

Erre térjünk vissza egy év múlva! Itt is volt egy 8 év kihagyás, aztán gyorsan visszaszavazták a FIDESZ-t a hatalomba. Én ebből a Tuskból nem nézek ki semmi jót. Egyszer már megbukott. És nézzük meg, mi lesz Lengyelországból egy év múlva. Brüsszelben ma is lelőttek két svédet. ha ez kell a lengyeleknek, megkapják. Meg hozzá az LMBTQ-, és a többi marhaság.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 654
8 306
113
Szlovákiában aláírták a koalíciós szerződést az új kormánypártok elnökei
fico-pellegrini.jpg



Pfej, milyen mocskos, kopott az a fal mogottuk...
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
E

Erre térjünk vissza egy év múlva! Itt is volt egy 8 év kihagyás, aztán gyorsan visszaszavazták a FIDESZ-t a hatalomba. Én ebből a Tuskból nem nézek ki semmi jót. Egyszer már megbukott. És nézzük meg, mi lesz Lengyelországból egy év múlva. Brüsszelben ma is lelőttek két svédet. ha ez kell a lengyeleknek, megkapják. Meg hozzá az LMBTQ-, és a többi marhaság.
Minden marad max mivel az eus forrásokat meg fogják kapni így pénz beszél alapon jó pár pis káder be fog hodolni.
Ugyanez lenne idehaza is.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
A gazdaság rendben van.

Mármint ki szerint? A jobboldali és a baloldali közgazdászok szerint is iszonyatosan el van k*rva. Ha megnézed Magyarország gazdasági mutatóit, akkor te is ezt látod. Ha hozzáveszed, hogy 10-13 éven át ömlött az ingyen pénz és pörgött a világgazdaság, akkor már tényleg érthetetlen, hogy hogy sikerült így elk*rni. Ha nem csináltak volna semmit, akkor is sokkal jobban állnánk. És ráadásként az akkugyáras-összeszerelő üzem-politika bebetonozza és mélyíti ezt az elk*rást.

Ja és mellesleg az emberek teljesen elszegényedtek, az infrastruktúra lerohadt, a közszolgáltatások (oktatás, egészségügy) már nem képesek ellátni alapszinten a feladatukat. Az emberek meg menekülnek külföldre, mert rájöttek, hogy nincs jövőjük az országban. A magyar vállalkozások egy jelentős része meg elsorvadt, vagy eltűnt.

Szóval mi alapján is mondod, hogy rendben van?
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Mármint ki szerint? A jobboldali és a baloldali közgazdászok szerint is iszonyatosan el van k*rva. Ha megnézed Magyarország gazdasági mutatóit, akkor te is ezt látod. Ha hozzáveszed, hogy 10-13 éven át ömlött az ingyen pénz és pörgött a világgazdaság, akkor már tényleg érthetetlen, hogy hogy sikerült így elk*rni. Ha nem csináltak volna semmit, akkor is sokkal jobban állnánk. És ráadásként az akkugyáras-összeszerelő üzem-politika bebetonozza és mélyíti ezt az elk*rást.

Ja és mellesleg az emberek teljesen elszegényedtek, az infrastruktúra lerohadt, a közszolgáltatások (oktatás, egészségügy) már nem képesek ellátni alapszinten a feladatukat. Az emberek meg menekülnek külföldre, mert rájöttek, hogy nincs jövőjük az országban. A magyar vállalkozások egy jelentős része meg elsorvadt, vagy eltűnt.

Szóval mi alapján is mondod, hogy rendben van?
A kormány gazdaságpolitikája rendben van.
Egy covid és most a háború okozta negatív folyamatok után sem álltunk a földbe....sokkal egyszerűbb lenne,ha az unió utalná az Mo.-nak járó pénzeket,demivel politikai alapon megakarja buktatni, mint a lengyel kormányt, így visszatartja. Ez bőven elég ok,hogy a magyar nemzet beintsen a f.reg brüsszeli tetveknek és beálljon OV mögé....még akkor is,hanem ért egyet a kormány mindenlépésével. Én is így vagyok vele...csak a Fidesz vagy esetleg a Mi hazánk... De buziimádó, muszlimszopó ballib kormánya Magyarországnak nem lesz!
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 647
48 421
113
Minden marad max mivel az eus forrásokat meg fogják kapni így pénz beszél alapon jó pár pis káder be fog hodolni.
Ugyanez lenne idehaza is.
Nem tudom, miből fogják megkapni, hiszen az amerikai pénzügyminiszter a napokban az EU-ra testálta Ukrajna pénzügyi támogatását. Valamiből biztos meg fogja kapni, de az nem húzza ki Lengyelországot és az EU-t sem a pénzügyi terhek alól. Szóval várom a következő egy év történéseit. És szerintem, nem lesz ott nyugalom.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 003
87 704
113
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 647
48 421
113
Ha Mészáros Lőrincnek van 100 milliárd megtakarítása, neked meg 0, akkor kettőtöknek átlagosan 50 milliárd a megtakarításotok. :D
Az eloszlása más kérdés. De ez a vagyon itt van Magyarországon, és nem vitték ezt is ki az országból. Más: hála istennek, nem 0 a megtakarításom. Ez a valóság!


Lengyel választás

Elbukták a többségüket a konzervatívok Lengyelországban, valószínűleg az ellenzék alakít majd kormányt​

99,97 százalékos feldolgozottságánál,
  • og és Igazságosság (PiS): 35,39 százalék
  • Polgári Koalíció (KO): 30,69 százalék
  • Harmadik Út: 14,40 százalék
  • Baloldal: 8,61 százalék
  • Konföderáció: 7,16 százalék
A csaknem végleges eredmények alapján a lengyel parlamentben várhatóan a következőképpen alakulnak majd a mandátumarányok:
  • Jog és Igazságosság (PiS): 196 mandátum
  • Polgári Koalíció (KO): 158 mandátum
  • Harmadik Út: 61 mandátum
  • Baloldal: 30 mandátum
  • Konföderáció: 15 mandátum.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 312
14 056
113
Há ez nagy pofára esés a PiSnek:

Vajon ebben mennyire volt benne, hogy ész nélkül tolták az ukránok szekerét és mellé ész nélkül fegyverkeztek?

Semenyire, mert az ellenzék ugyan úgy tolja és tolni fogja (amivel a vállasztóik tisztában vannak) - ebben nincsen a lengyel politikán belul torésvonal. Számukra csak a halott orosz megszálló a jó orosz megszálló. Ukránok utólagos tematizálása a PiS részérol (gabona stop, fegyver stop, juttatás stop) látványosan nem jott be.

Lengyeleket leginkább az a félelem mozgósította (legnagyobb részvétel a komunizmus bukása óta), hogy a PiS egyre távolodni fog Európától és a liberális demokráciától. Ellenben azok a PiS-es állítások, hogy Tusk "német", hogy kiszolgáltassa Lo-t, vagy hogy betolja a menekulteket, ezzel szemben nem nam váltották be a hozzájuk fuzot reményeket. PiSnek még az se segítet, hogy további szociális juttatásokat biztosítot a nyugdíjasoknak és családoknak (és amúgy elég jó ment a gazdaság).