[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 830
113
Na és milyen?

Úgy kb. mindenkinek, aki nem retteg zsigerből a GMO kifejezéstől. Megmagyarázni eddig senki sem tudta, hogy miért vannak a technológiával szemben ellenérzései. A válasz "mert csak" szintű szokott lenni.


Te tudsz bármi épkézláb ellenérvet felhozni?
Akinek a kezében a módosítás eszköze, az lényegében azt tesz vele amit akar. Mivel a tudomány és állam együttműködése az összes létező dolog kapcsán a fegyverként történő alkalmazásra is kiterjedt, ez ugyan miért lenne megbízható kivétel?
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Mellete sem hozott még senki "épkézláb" érvet, a profit és monopóliára törekvésen kívül.
Terméshozam növelés, stressztűrés, peszticid rezisztencia mond valamit?
Amúgy ez itt erősen off lenne...
Nem én kértem a moderációt, hogy ide helyezzék a kommentemet. Amit amúgy külön jelzés után sem pakoltak át a releváns topikba...
Akinek a kezében a módosítás eszköze, az lényegében azt tesz vele amit akar. Mivel a tudomány és állam együttműködése az összes létező dolog kapcsán a fegyverként történő alkalmazásra is kiterjedt, ez ugyan miért lenne megbízható kivétel?
Összeesküvés elméletekkel sajnos nem tudok mit kezdeni.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 770
113
Miért kéne minden biotechnológiával foglalkozó embert ismernem? o_O

Nem olyan nagy név a szakmában, mint ahogy futtatjátok...
Itt ért véget a karriered,te veréb. Az ő kutatása robbantotta az első vitát erről az egész szarságról.Ja,és a tudatlanságodat erősíti,hogy jelen időben beszélsz róla.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 619
11 294
113
Itt ért véget a karriered,te veréb. Az ő kutatása robbantotta az első vitát erről az egész szarságról.Ja,és a tudatlanságodat erősíti,hogy jelen időben beszélsz róla.
Annyi baj legyen, mész ignora te is a többi agyhalott közé. :D

Tipikus, hogy elvből elutasítotok valamit, holott egy észszerű ellenvéleményt sem tudtok megfogalmazni, csak noname kutatókkal takarózni...
Én tanultam biotechnológiát és engedtessék meg nekem, hogy eldöntsem kinek a szakmai véleményére adok. ;)
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 770
113
Annyi baj legyen, mész ignora te is a többi agyhalott közé. :D

Tipikus, hogy elvből elutasítotok valamit, holott egy észszerű ellenvéleményt sem tudtok megfogalmazni, csak noname kutatókkal takarózni...
Én tanultam biotechnológiát és engedtessék meg nekem, hogy eldöntsem kinek a szakmai véleményére adok. ;)
Noname? Te nyomorult,legalább nézz utána,hogy ki volt.Ja,és a The Lancet is leközölte. Te maximum előfizethetsz rá,vagy talán még azt sem.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 770
113
Sokat mond, csak ugye dr. Pusztai nem tett le semmit az asztalra.
Szerinted. Miután nyilatkozott leállíttatták vele a kisérleteket,és kirúgták.Arra hivatkoztak,hogy átlépte az etikai határokat,mert nem egyeztetett a Rowett Intézettel. A Rowett a kutatást befejezetlennek nyilvánította. 1999 februárjában egy 21 fős tudós csoport nyílt levélben kiállt mellette. 2005-ben a Német Tudósok Szövetsége neki itélte a Whistleblover díjat

 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Szerinted. Miután nyilatkozott leállíttatták vele a kisérleteket,és kirúgták.Arra hivatkoztak,hogy átlépte az etikai határokat,mert nem egyeztetett a Rowett Intézettel.
Mármint átlépte az állatkísérletek etikai normáit. Na most nekem van állatkísérletes engedélyem. Egerekben pro vagyok, pateszokkal is jól boldogulok. És mint minden egészséges lelkű ember a terminális, és súlyos beavatkozássál járó kísérleteket gyűlölöm csinálni. Egyszerűen érző, végtelenül aranyos, okos lényeknek fájdalmat okozni, vagy megölni nem egyszerű feladat. Ennek ellenére, belátom a szükségességét, ezért is van állatkísérleti engedélyem, és fogom újra meghosszabbíttatni jövőre.
Na most innentől érzékenyen érint Pusztai kísérleteinek inkompetenciája is hiszen megszegte a Pavlovi elvet... (nem keresem ki, házi feladat, tessék szépen megkeresni, mi van Pavlov szobrának talapzatába vésve)
Ennek ellenére beküldte az eredményeit a Lancethez, ahol nem tartották megalapozottnak, de hallgattassék meg a másik fél alapon mint vitacikk közölték. Azóta is erre hivatkozik minden GMO ellenző. Csak ez nem valódi eredmény.
Megjegyzem a lancet egy vicces dolog. Amikor arról van szó, hogy fúj GMO, akkor egy vitacikk is elég.
Amikor arról, hogy a covid veszélyes, akkor a tudományos ortodoxia zord poroszlóinak propaganda lapja.
Amikor meg arról volt szó, és @Blitz97 el rongyosra téptük a szánkat, hogy mi is a baj az azóta megszűntetett ogyéire rákényszerített fogadjuk el a kínai vakcinát, és az orosz vakcina összevonásával, akkor megint csak jó, hát oké, hogy az oroszok leközölték az eredményeiket a lancetben, de az nem számít.
Szóval tessék végre eldönteni, hogy egy rangos szaklap, ahol még a vitacikkek is perdöntőek, vagy nem számít...
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Mellete sem hozott még senki "épkézláb" érvet, a profit és monopóliára törekvésen kívül.

Amúgy ez itt erősen off lenne...
Akkor nézz utána az aranyrizsnek!
Génmódosítással jelentősen megnövelt A vitamin tartalom. A fejlődő országokban gyerekek milliói betegednek és halnak meg beriberiben A vitamin hiány miatt.
De az aranyrizst betiltották, mert génmódosítás eredménye!