[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 770
113
Mármint átlépte az állatkísérletek etikai normáit. Na most nekem van állatkísérletes engedélyem. Egerekben pro vagyok, pateszokkal is jól boldogulok. És mint minden egészséges lelkű ember a terminális, és súlyos beavatkozássál járó kísérleteket gyűlölöm csinálni. Egyszerűen érző, végtelenül aranyos, okos lényeknek fájdalmat okozni, vagy megölni nem egyszerű feladat. Ennek ellenére, belátom a szükségességét, ezért is van állatkísérleti engedélyem, és fogom újra meghosszabbíttatni jövőre.
Na most innentől érzékenyen érint Pusztai kísérleteinek inkompetenciája is hiszen megszegte a Pavlovi elvet... (nem keresem ki, házi feladat, tessék szépen megkeresni, mi van Pavlov szobrának talapzatába vésve)
Ennek ellenére beküldte az eredményeit a Lancethez, ahol nem tartották megalapozottnak, de hallgattassék meg a másik fél alapon mint vitacikk közölték. Azóta is erre hivatkozik minden GMO ellenző. Csak ez nem valódi eredmény.
Megjegyzem a lancet egy vicces dolog. Amikor arról van szó, hogy fúj GMO, akkor egy vitacikk is elég.
Amikor arról, hogy a covid veszélyes, akkor a tudományos ortodoxia zord poroszlóinak propaganda lapja.
Amikor meg arról volt szó, és @Blitz97 el rongyosra téptük a szánkat, hogy mi is a baj az azóta megszűntetett ogyéire rákényszerített fogadjuk el a kínai vakcinát, és az orosz vakcina összevonásával, akkor megint csak jó, hát oké, hogy az oroszok leközölték az eredményeiket a lancetben, de az nem számít.
Szóval tessék végre eldönteni, hogy egy rangos szaklap, ahol még a vitacikkek is perdöntőek, vagy nem számít...
Tévedsz,a Rowettnél a nyilatkozata volt az etikai norma megsértése,nem az állatkísérlet. Nem értem,ha ilyennel foglalkozol,akkor illene tudni,vagy tájékozódni. Nem vagyok szakértő,sőt teljesen laikus,de anno ennek a témáját végig böngésztem,mert érdekelt. Dr. Pusztai sem volt GMO ellenző,ha olvastál volna ez irányban,akkor pontosan tudnod kellene.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
  • Tetszik
Reactions: SilvioD and Robur

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 651
7 158
113
Nagyon ajánlott:
Rab Irén, az ungarnreal.de főszerkesztője volt a vendégünk. A német bepoltikai helyzetről beszélgetünk.
Tartalom:
  • Németek nincs még 2024-es költségvetése
  • 2021-es berlini szavazás szabálytalan volt
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nem értem,ha ilyennel foglalkozol,akkor illene tudni,vagy tájékozódni.
Pontosan ezért tudom, hogy mi volt az etikai norma megsértése.
Dr. Pusztai sem volt GMO ellenző,ha olvastál volna ez irányban,akkor pontosan tudnod kellene.
Annyira olvastam utána, hogy konkrétan vitatkoztam a Solvós atyaúristennel Dudával a témában. Mai napig tagja vagyok a génművesek klubbjának, ahol én vagyok az ő szempontjukból az ördög ügyvédje. Pontosan ezért tudom, hogy Pusztai egy kókler.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 573
32 066
113
Semmi értelme azelőtt fegyvert és harceljárást pazarolni az ukrán repterekre, mielőtt a soron következő "game changer" F-16-osok be nem érkeznek.
Az F-16-os szállítás, mint a háborút végleg megfordítani igyekvő tett kompromittálása a legnagyobb hal, amire az orosz utazik.
Ha már azt is szét tudják kefélni, akkor tényleg nem lesz értelme Ukrajna további támogatásának, ami után így az idáig ráköltött lóvét is végleg lenullázza.
Roncs Szu-24-esekre, szanaszét széttelepített Szu-25-ösökre, MiG-29-esekre nem pazarol drága csapásmérő potenciált az orosz.
Szerezze csak be az ukrán a 16-ost, fegyverrel, taktikával, kiképzettséggel, pénzsegéllyel, hitelből és majd utána csesznek szét mindent az oroszok és viszik az infót és a kapitális trófeát haza.
Persze akkor majd letagadni való outdated ócska szar lesz az ex-holland F-16MLU, de a roncsaik látványa után tovább fog nyilni a morális szakadék a harcoló felek közt. És az oroszokkal szemben most nem az ukránokra gondolok...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 138
2 490
113
Na és milyen?

Úgy kb. mindenkinek, aki nem retteg zsigerből a GMO kifejezéstől. Megmagyarázni eddig senki sem tudta, hogy miért vannak a technológiával szemben ellenérzései. A válasz "mert csak" szintű szokott lenni.


Te tudsz bármi épkézláb ellenérvet felhozni?
Mert el kell adnod a lelked a Monsantonak. Csak tőlük vehetsz magot meg mindent ha egyszer elkedzded.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 589
17 770
113
Pontosan ezért tudom, hogy mi volt az etikai norma megsértése.

Annyira olvastam utána, hogy konkrétan vitatkoztam a Solvós atyaúristennel Dudával a témában. Mai napig tagja vagyok a génművesek klubbjának, ahol én vagyok az ő szempontjukból az ördög ügyvédje. Pontosan ezért tudom, hogy Pusztai egy kókler.
Ezt nem tudtam,említettem is,hogy járatlan vagyok eme tudományban. Gondolom 36 év a Rowettben csak kóklereknek jár. 270 cikk,és 3 könyv szintén kóklerség. Te biztos 1000 fölött írtál és legalább két tucat könyved jelent meg. A Skót Királyi Akadémia is csak kóklereknek ad ösztöndíjat. Köszönöm a felvilágosítást.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 573
32 066
113
A lengyelek az angolszászok trójai falova...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 158
15 815
113
Nem úgy volt, hogy amíg a magyarok jogait nem rendezik? Hát nem rendezték sehogy sem. Van egy semmilyen formában a mi jogos követelésünket ki nem elégítő látszattörvényük, amire reagálnunk se lenne szabad és amit úgy is visszavonnak vagy felülírnak a találkozó után egy héttel.

Hát, hazudott már nagyobbat is.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 995
87 650
113
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 254
37 140
113
A lengyel fegyveres erőkből idén mintegy 19 000 katona távozott, ami jelentősen több, mint a korábbi években - írja a Rzeczpospolita.

Közülük mintegy 9000 hivatásos katona, akiknek 62%-a nyugdíjjogosultsággal rendelkezett. A fennmaradó 10 000 fő már a területvédelem volt katonája. A kiadvány hangsúlyozza, hogy a lengyel védelmi minisztérium korábbi vezetője, Mariusz Blaszczak sokáig titkolta ezeket az adatokat.

Jövőre a tendencia felerősödni látszik: a lengyel védelmi minisztérium adatai szerint decemberben csaknem 5000 katona nyújtott be elbocsátási kérelmet. Ők 2024 elején mennek nyugdíjba.

@geopolitics_live
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 547
113
A lengyel fegyveres erőkből idén mintegy 19 000 katona távozott, ami jelentősen több, mint a korábbi években - írja a Rzeczpospolita.

Közülük mintegy 9000 hivatásos katona, akiknek 62%-a nyugdíjjogosultsággal rendelkezett. A fennmaradó 10 000 fő már a területvédelem volt katonája. A kiadvány hangsúlyozza, hogy a lengyel védelmi minisztérium korábbi vezetője, Mariusz Blaszczak sokáig titkolta ezeket az adatokat.

Jövőre a tendencia felerősödni látszik: a lengyel védelmi minisztérium adatai szerint decemberben csaknem 5000 katona nyújtott be elbocsátási kérelmet. Ők 2024 elején mennek nyugdíjba.

@geopolitics_live
Nem is értem, hogy miért nem veszik át a mi módszerünket?

Háborús vészhelyzet és nincs leszerelés. Probléma megoldva.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 522
93 782
113
A lengyel fegyveres erőkből idén mintegy 19 000 katona távozott, ami jelentősen több, mint a korábbi években - írja a Rzeczpospolita.

Közülük mintegy 9000 hivatásos katona, akiknek 62%-a nyugdíjjogosultsággal rendelkezett. A fennmaradó 10 000 fő már a területvédelem volt katonája. A kiadvány hangsúlyozza, hogy a lengyel védelmi minisztérium korábbi vezetője, Mariusz Blaszczak sokáig titkolta ezeket az adatokat.

Jövőre a tendencia felerősödni látszik: a lengyel védelmi minisztérium adatai szerint decemberben csaknem 5000 katona nyújtott be elbocsátási kérelmet. Ők 2024 elején mennek nyugdíjba.

@geopolitics_live
Minden hadseregnél ugyanaz a probléma alapvetően, csak a mértéke különböző.
Bár korábban itt a fórumon is olvastam azt a mesét, hogy a háború pozitívan hatott a lengyel haderő létszámproblémáira, de ez nyilvánvalóan téves volt.

Nem véletlen vakarózik és ötletel mki, hogyan oldja meg ezeket a problémákat.