[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 247
29 458
113
Gondolom az ilyen kommentelő:
vagy álprofil
vagy igen, azonosul vele a munkaadója (balos/liberális cég)
vagy leszarja (egy fizikai melós munkaadóját korlátozottan izgatja, hogy miket írogat a facen a soron dolgozó vagy az építkezésen trógeroló)
vagy nyugger, vagy egyéb nem dolgozó

Jelenteni lehet a hozzászólásért, de mivel nem niggerezett/cigányozott/zsidózott/buzizott stb. leszarják, "megvizsgáltuk, nem sértette a hozászólás az irányelveinket"
Picit OFF. Nem szoktam névtelenül jelentgetni, de múltkor igen, vmi transzjogokért csoport rakott ki egy rajzot, FB, ugye 12 éves kortól, két fasz premier plánban. Majd megkaptam a választ, h nincs itt kérem semmi probléma, nem ütközik az alapelvekbe. 1-2 éve meg levették a Willendorfi Vénuszt meztelenség miatt.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 890
113
22:38
A szlovak sajto (SME) szerint Fico nincs eletveszelyben, mondta ezt egy olyan miniszter a BBC-nek, aki nincs ott a helyszinen. Fico seruleserol, annyit mondott: az egyik golyo atment a gyomron, a masik forgot ert.

Fico nie je v život ohrozujúcej situácii, povedal Taraba​


"Momentálne nie je v život ohrozujúcej situácii," povedal minister Taraba pre BBC o Ficovom stave.
Operácia podľa Tarabu dopadla dobre. "Bol ťažko zranený - jedna guľka prešla do žalúdka a druhá zasiahla kĺb - okamžite ho previezli do nemocnice a potom na operáciu," povedal Taraba.
Tegyük hozzá, hogy a mütét befejezése után nyilatkozta.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 890
113
image.png
Ennyi degenerált ember! Ha rajtam múlna elvinném mindet(az ilyeneket) az ukrán aknamezők mentesítésére. :D
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 890
113
Ma reggel lesz a NApindítóban a Hírtv-n nyugger. 7.30h. Kíváncsi vagyok hogyan fogja előadni a tegnapi Fico ellenes merényletet:) Spöttle tegnap hatalmas baromsígot mondott, hogy Szlovákia laksságának70%-nak van fegyvere és olyan liberális a fegyvertartási szabályzat mint az usában. Mikor ezt hallottam bottal ütöttem volna fejbe.:) Minek hazudik valaki, aki nem ért vagy nem ismeri az adott ország jogszabályait. Az elkövető nyugdíjas korában biztonsági őrként dolgozott a nyugdíjat kiegészítve egy kis keresettel, tehát a munkája miatt volt fegyvertartási engedélye.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 450
23 645
113
Ma reggel lesz a NApindítóban a Hírtv-n nyugger. 7.30h. Kíváncsi vagyok hogyan fogja előadni a tegnapi Fico ellenes merényletet:) Spöttle tegnap hatalmas baromsígot mondott, hogy Szlovákia laksságának70%-nak van fegyvere és olyan liberális a fegyvertartási szabályzat mint az usában. Mikor ezt hallottam bottal ütöttem volna fejbe.:) Minek hazudik valaki, aki nem ért vagy nem ismeri az adott ország jogszabályait. Az elkövető nyugdíjas korában biztonsági őrként dolgozott a nyugdíjat kiegészítve egy kis keresettel, tehát a munkája miatt volt fegyvertartási engedélye.
Spöttle mondott már ennél nagyobb baromságokat is! :rolleyes:

Amúgy meg ami a fegyverek számát illeti (azóta nem volt jelentős változás)


70% mi??? :cool:
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Dehogy kell. Az országgyűlés többségi döntésével ugyanolyan demokratikusan lehet szabályozni, korlátozni, betiltani bármit, mint Nyugaton. Az orosz befolyás ürügyén annyi mindent és olyan demokratikusan tiltottak be, hogy az csak na! Nincs itt gond, egy jottányit sem lennék olyan diktatórikusak, mint a Nyugat jelenleg, ha tizedét művelnénk legalább! De nem tesszük, mert fogalmatlan agyalágyultak alkotják a magyar politikai elitet. Olyanok, akik széttárják a kezüket és azt mondják: látjuk a problémát, mert szóltak róla, de nem akarjuk megoldani, pedig megtehetnénk, csak nem hisszük el magunkról, hogy meg tudnánk tenni, mert igazából nem értünk a világból semmit, még a korrupciót is úgy magyarázták el nekünk! És ezek a jobbak, mert a kontraszelektált többségük egyszerűen csak beleszarik.

Valahogy így képzelem a magyar államrezon csúcsait az eddig látottak alapján. És ez a hozzáállás Szlovákiában most levizsgázott és megbukott. Igen is kell, hogy legyen fogalma, bátorsága és akarata az elitnek ahhoz, hogy birtokolja az országát. Különben mások veszik birtokba, ahogy ennek a merénylőnek a gondolatait is.
Node van-e a tót atyafiaknak szuverenitásvédelmi hivatala? Méghogy nálunk nem védi magát az állam! Maga az akarat nyilvánul meg a hivatal képében! No meg ugye a plakátok is!
a politika, közélet és médiafinanszírozás teljes nacionalizációjra van szükség akkor meg is érdemli a sorsát.
Ezt is meglépték, és elég jól is sikerült! Este a híradó ment a tévében, a Fico elleni merényletet mondjuk nem említették, de szenteltek Magyar Péter gonoszságának és külföldi ügynökségének időt! Mi ez, ha nem maga a szuverenitásvédelem, és a média kontrollja?

A fenti ellen meg tényleg diktatúra kellene, vagy féldiktatúra. Vagy másképp hogy tiltanád ki a Facebookot és a többi szociális médiát Magyarországról?
Egy diktatúra sem működik és életképes, ha nincs tudás és akarat szövetsége a vezetésben...

Ez a merénylet nagyon erős volt, érdekelne, hogy a "magányos őrült" tervéről tudtak-e esetleg valakik akik megakadályozhatták volna. Nagyobb összeesküvést egyelőre nem akarok még belelátni, látom, hogy a gazdasági válság miatt hogy lesznek emberek instabilok körülöttem, ahogy a megélhetésük napról napra nehezebb és kilátástalanabb lesz miközben mások tobzódnak a jólétben, gyakran érdemtelenül. Vége a 7 jó évnek már, és 7 szűk esztendő már sarokba szorított sokakat, külső beavatkozás nélkül is robbanhatnak.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 106
24 845
113
ezt csak igy berakom ide kontrasztnak, a video utolso harmadaban nezzetek, hogyan dolgoznak, viselkednek, figyelnek a Putyint vedo testorok a Pekingi repteren,

na kinek tűnt fel, a helyezkedésen túl hogy nem hagyja nyitva a kocsiajtót az orosz testőr,így az autó belsejét lehessen filmezni , illetve a 4 kínai "aktatáskás" testőr ? így kell ezt profin kivitelezni,nem mint a szlovákoknál történt !
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 247
29 458
113
Ha kidugod a fejed a HTKA kényelmes buborékából, megrémülsz hogy a legtöbben ezt akarják. Minden szabadon kommentelhető híroldalon ez megy.
Aztán ha az ilyenekért - a mostani esetre tekintettel - meglátogatná a TEK, akkor kapkodnátok a levegőért.
Egyébként faszt a legtöbben, ugyanaz a maréknyi hülye tucatnyi álneveken az összes libsi oldalon, ahol a normálisakat azonnal letiltják, a nyílt uszítás, gyilkosságra felbujtás meg mehet, ha libsik csinálják.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 380
113
Ennyi degenerált ember! Ha rajtam múlna elvinném mindet(az ilyeneket) az ukrán aknamezők mentesítésére. :D
Egy olyan rendszerben ahol ennek nincs divatja, ellenben félelem nélkül járkálnak ki a politikusok mellény nélkül random emberekkel kezet rázni egy nem átvizsgált tömegben, ezt azzal csinálják meg akivel akarják. Legyenek akármilyen testőrei!

Egyszerűen kb. szerintem senki nem vette komolyan eddig sem Szlovákiában, sem nálunk hogy ilyen lehetséges! A testőrök ahhoz vannak/voltak szokva Orbán mellett is, hogy fizikailag el kell állni az útját a telexeseknek, mikor jönnek a Templom előtt, de nincs az beléjük szocializálva ami mondjuk Erdogan/Putyin/Xi vagy az USA elnöki testőrségébe, hogy valaki elindul az elnök felé, azt kérdés nélkül minimum beledózerolják a földbe, és ráülnek a szájára.

Nálunk/errefelé divat volt jófejkedni a civilekkel, szerintem ez most fog megváltozni. Innentől random telexes hidrogénezett hajú gyerek/Hadházi féle hülye közelebb megy 5m-nél egy védett állami főméltósághoz, szerintem a TEK keresztre fogja feszíteni a helyszínen.

A játéknak vége...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 380
113
na kinek tűnt fel, a helyezkedésen túl hogy nem hagyja nyitva a kocsiajtót az orosz testőr,így az autó belsejét lehessen filmezni , illetve a 4 kínai "aktatáskás" testőr ? így kell ezt profin kivitelezni,nem mint a szlovákoknál történt !
Persze, de totál más VOLT a kettő közt felfogás EDDIG.

Putyó a világ top3 legvédettebb személye - szerintem konkrétan az első a világon a háború óta fixen - Fico meg ugyan úgy mint Orbán, jófejkedik előre nem leellenőrzött, megszűrt, random mobbal kezetráz, szelfizik.

Itt sokan a testőrökbe álltok bele, de kb. ez azzal a felfogással amit tőlünk elvártak, védhetetlen volt. Putyónál azt várják el, hogy valaki ellenőrizetlen személy a belső zóna felé tart, gátlás nélkül aktatáskából 2 sec-en belül vedd ki a 30-as sorozatlövő géppisztolyt/karabélyt, és veresd neki, másik aktatáskát szétrántva meg betakarod a védett személyt lövedék álló falanxal kb!

Nálunk, meg Ficóéknál meg kb. tényleg ellenzéki újságírót fizikailag ne engedd kérdezni pofátlanul arcbamászóan kategória/elvárás volt, itt ha egy testőr csak ráfogott volna erősebben valamelyik Telexes - pl. egy ilyen Fábián/Dezső - kezére, rögtön le is váltották volna.

Mondom, szerintem ez fog mostantól NAGYON megváltozni, mert ezeket a piaci legyeket mostnatól alap ha közel jönnek inasba kell rakni mint a huzat!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Egy olyan rendszerben ahol ennek nincs divatja, ellenben félelem nélkül járkálnak ki a politikusok mellény nélkül random emberekkel kezet rázni egy nem átvizsgált tömegben, ezt azzal csinálják meg akivel akarják. Legyenek akármilyen testőrei!

Egyszerűen kb. szerintem senki nem vette komolyan eddig sem Szlovákiában, sem nálunk hogy ilyen lehetséges! A testőrök ahhoz vannak/voltak szokva Orbán mellett is, hogy fizikailag el kell állni az útját a telexeseknek, mikor jönnek a Templom előtt, de nincs az beléjük szocializálva ami mondjuk Erdogan/Putyin/Xi vagy az USA elnöki testőrségébe, hogy valaki elindul az elnök felé, azt kérdés nélkül minimum beledózerolják a földbe, és ráülnek a szájára.

Nálunk/errefelé divat volt jófejkedni a civilekkel, szerintem ez most fog megváltozni. Innentől random telexes hidrogénezett hajú gyerek/Hadházi féle hülye közelebb megy 5m-nél egy védett állami főméltósághoz, szerintem a TEK keresztre fogja feszíteni a helyszínen.

A játéknak vége...
Ment a like, mert alapvetően én is így látom, de...
Nálunk már egy ideje azért egy fokkal komolyabb védelmet kap Orbán.
Ezek után meg különösen azt fog kapni. Senkinek nem hiányzik az, amit a szakmától azok a nyomorultak kapni fognak, akik Fico védelmét ellátták.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 857
47 380
113
Ment a like, mert alapvetően én is így látom, de...
Nálunk már egy ideje azért egy fokkal komolyabb védelmet kap Orbán.
Ezek után meg különösen azt fog kapni. Senkinek nem hiányzik az, amit a szakmától azok a nyomorultak kapni fognak, akik Fico védelmét ellátták.
Ez kurva nagy ébresztő kell hogy legyen, igen!

Figyelj, nagyon őszinte vagyok, pl. az elhíresült "Ember, most jöttem a templomból" sztori alatt is a Fábián kb. 5x meg is szúrhatta volna Orbánt...

Nem volt jó a felfogás eddig. NEM szabad hogy beleférjen egyszerűen, hogy akármilyen ismert ember, aki nincs átmotozva, egyszerűen csak odamenjen többed magával - stáb - azt belepofátlankodhasson kartávolságba egy védett személyhez!

Ezt mi is kurva szarul csináltuk eddig!
Mi zárja ki, hogy ahogy most egy ismert liberális költő/író, egy ideológiailag elkötelezett random újságíró, egy pl. Fábián, vagy egy konkrétan szellemi fogyatékos hülye politikus, mint Hadházi megcsináljon egy ilyet, akár az 5 perc hírnév, saját tábor elismerése és a történelemkönyvekbe való bekerülés okán?

Megválaszolom én: SEMMI.

Pont így is kell kezelni innentől ezt a helyzetet! Ja, nem vagyok Orbán szoponc, ezt ha az a gyökér Gyurcsány lenne épp a demokratikusan megválasztott magyar végrehajtó hatalmi csúcs szerepben, ugyan ezt mondanám akkor is.

Jó reggelt mindenkinek!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
na kinek tűnt fel, a helyezkedésen túl hogy nem hagyja nyitva a kocsiajtót az orosz testőr,így az autó belsejét lehessen filmezni , illetve a 4 kínai "aktatáskás" testőr ? így kell ezt profin kivitelezni,nem mint a szlovákoknál történt !
A világ 2 legvédettebb emberéről beszélsz (igen, az amerikai elnököt is ide értve!), akiknek 1-1 külföldi útjára 3 kurv@nagy repülőgép viszi, hogy ne tudd, hogy melyiken utazik. Csak saját testőrökkel mozdulnak külföldre is, és viszik magukkal a delegáció járműveit is.
Érdemes megnézni azt, ahogy Putyint nemrég a Győzelem Napi ünnepségeken biztosította a védelme! Ott még a mellette sétálló külföldi politikusok is úgy voltak vele, hogy inkább ők kapják a golyót, mint Putyin, mert a biztonsági szolgálat nem csak őket öli meg a helyszínen, ha haja szála görbül Putyinnak, de megkeresik a családjukat is.
Mind Putyin, mind Xi sem igazán megy nyilvános rendezvényekre, vagy akkor is kiválogatott tömeggel veszik körül magukat. Nem véletlen, hogy Putyin néppel vegyülős felvételein folyamatosan visszatérő arcok vannak a tömegbe. ;)
Fico, meg Orbán esetén meg két kelet-európai porba fingó EU és NATO tagállam ország 2 miniszterelnökéről van szó. Gyakran a védett személy tehet a leginkább a védelem problémáiről.
Az Amerikai Titkosszolgálatnak is rémálom egy szokásásos amerikai kampány előre leszervezett helyszínekkel (így könnyebb a rajtaütést is megtervezni). Egyszerűen lehetetlenség mindenre felkészülni.
Ahogy írtam, Orbán azért nem hülye, de ebből a szempontból komolyan tud felelőtlenül viselkedni. Most azért a közeljövőben - valószínűleg nem fog.
A futóbolond Szabó Bálint (a csávó teljesen nyilvánvalóan gyógykezelésre szorul, és mégis hagyják szabadon rohangálni) tett róla, hogy a TEK is kicsit kondícionálva legyen a védelemre.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 017
23 237
113
Senkinek nem hiányzik az, amit a szakmától azok a nyomorultak kapni fognak, akik Fico védelmét ellátták.
Már tegnap téma volt a szlovák sajtóban, napnál is világosabb, hogy semmit sem csináltak szakszerűen, amikor élesben kellett cselekedni:
https://spravy.pravda.sk/domace/cla...-premiera-rozhovor-juraj-zabojnik-ochrankari/
Fizetős cikk:
https://hnonline.sk/slovensko/96149...-vela-ochrankarov-zlyhali-bezpecnostne-zlozky
Itt elemzik részletesebben a testőrők munkáját, kiemelve a mentőegységek hiányát is, gyak minden elhangzik amit korábban itt mi is megállapitottunk:
https://plus7dni.pluska.sk/domov/be...lyhanim-ochranky-zarazajuca-je-najma-tato-vec
Hasonszőr megállapitások:
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/710194-zlyhali-ochrankari/
Az elkövető a merénylet után - egy liberál-progressziv politikia beállitottságú iró:
strelec-fico-handlova-juraj-c-clanokW.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 890
113
Egy olyan rendszerben ahol ennek nincs divatja, ellenben félelem nélkül járkálnak ki a politikusok mellény nélkül random emberekkel kezet rázni egy nem átvizsgált tömegben, ezt azzal csinálják meg akivel akarják. Legyenek akármilyen testőrei!

Egyszerűen kb. szerintem senki nem vette komolyan eddig sem Szlovákiában, sem nálunk hogy ilyen lehetséges! A testőrök ahhoz vannak/voltak szokva Orbán mellett is, hogy fizikailag el kell állni az útját a telexeseknek, mikor jönnek a Templom előtt, de nincs az beléjük szocializálva ami mondjuk Erdogan/Putyin/Xi vagy az USA elnöki testőrségébe, hogy valaki elindul az elnök felé, azt kérdés nélkül minimum beledózerolják a földbe, és ráülnek a szájára.

Nálunk/errefelé divat volt jófejkedni a civilekkel, szerintem ez most fog megváltozni. Innentől random telexes hidrogénezett hajú gyerek/Hadházi féle hülye közelebb megy 5m-nél egy védett állami főméltósághoz, szerintem a TEK keresztre fogja feszíteni a helyszínen.

A játéknak vége...
Egyetértek. Ki gondolta volna, hogy Nyitrabányán, ahol sokan szeretik(választók) Ficót egy 71 éves nyugdíjas odautazik Léváról és lelövi Ficót mert nem tetszenek a politikai nézetei. A szlovák testőrök ahogy látni lehetett a videón erre nem voltak felkészülve, nem vártak ilyet.

Más

1 perce ért véget a besztercebányai Roosvelt kórházból az intézet igazgatójának és Kalinyák sajtótájékoztatója: Fico állapota stabil, de továbbra is súlyos.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 231
15 942
113
Abban azt hiszem egyet érthetünk, hogy a magyarok, a magyarság, Magyarország nem működik. Területünk kétharmadát (horvát részt leszámítva felét) elvesztettük. Jelenleg az Unió legszegényebb országa vagyunk. A fiatalok egyetlen esélye jelenleg a normális életre ha elhagyják az országot. A természeti környezetünket magunk tesszük tönkre. Elszennyezzük a földjeinket, kivágjuk a fáinkat, tönkretesszük folyóinkat. Kulturális értékeinket saját magunk veszejtjük el. Tönkretesszük várainkat. Elsorvasszuk kulturális műhelyeinket, ahol a népzene, a néptánc, bármiféle magaskultúra megtermett. Tombol a korrupció. Megdolgozol a pénzedért és ellopják a törvények alapján. Fizetsz adót és nem kapsz semmit. Sokat dolgozó emberek alig élnek meg, keveset dolgozók dúskálnak a pénzben. Mások javára dolgozik a magyarok nagyrésze. Az elesetteket cserben hagyjuk. Leépítjük az oktatást, így nincs jövőnk. Leépítjük az egészségügyet, így nincs jelenünk. Nem mi döntünk arról, hogy akarunk-e egyházi iskolába járni vagy sem - már ha normális oktatást akarunk a gyereknek. Nem mi döntjük el hogy hívják a repterünket. Nem mi döntünk róla, hogy milyen törvények legyenek. Nem mi rendelkezünk a nemzeti tulajdonok felett. Nem a népé már az erdők. Nem fürödhetnek az emberek a Balatonba már. Nem a miénk a váraink, a kastélyaink. Az útjaink tönkrementek. A vízhálózatunk tönkrement. A földjeink kiszáradtak. Házaink lelakottak. Nem működik már semmi sem. És ennek nagyon egyszerű oka van. A magyar társadalomban nem működik az a fő elv, hogy mindenki azt a helyet foglalja el a közösségben, amit a legjobban tud. Nem a bölcsebbek mutatják az utat és a kevésbé bölcsek bíznak bennük és követik, hanem minden magyar megy a saját feje után és maga akarja eldönteni, hogy melyik a jó irány, hogy mi a helyes. Tudás nélkül. Mint egy ostoba csőcselék, úgy működünk. És így folyamatosan rossz döntések születnek. Egymás után. Újra és újra az évszázadok során. És szép lassan teljesen tönkremegyünk ebben. Csak akkor történik időnként változás, ha magyarok nagyrésze már felfogja hogy baj van. De az csak akkor történik meg ha már olyan nagy a baj, hogy mindenki észreveszi. De akkor már túl késő. Mert nem bízunk egymásban, nem ismerjük fel saját korlátainkat, nem ismerjük fel mások tudását. És emiatt újra és újra rossz döntéseket hozunk. Ezét nem szabad önkényesen döntenünk róla, hogy mi a helyes, mi nem.

Kerültem a belpolt ahogy tudtam de ez kellett ahhoz, hogy elmeséljem, hogy miért gond az önkényes értékrend választás.

A Horvátország nélküli terület 2/3-át vesztettük el.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 993
12 051
113
Ma reggel lesz a NApindítóban a Hírtv-n nyugger. 7.30h. Kíváncsi vagyok hogyan fogja előadni a tegnapi Fico ellenes merényletet:) Spöttle tegnap hatalmas baromsígot mondott, hogy Szlovákia laksságának70%-nak van fegyvere és olyan liberális a fegyvertartási szabályzat mint az usában. Mikor ezt hallottam bottal ütöttem volna fejbe.:) Minek hazudik valaki, aki nem ért vagy nem ismeri az adott ország jogszabályait. Az elkövető nyugdíjas korában biztonsági őrként dolgozott a nyugdíjat kiegészítve egy kis keresettel, tehát a munkája miatt volt fegyvertartási engedélye.
Igen, leesett az allam, amikor ezt hallottam. Aki itt él tudja, hogy ez a szam megkozelitoen sem ennyi, kb. 3% az arany.


  • počet držiteľov zbrojného preukazu v roku 2022: cca 151 000
  • počet vydaných zbrojných preukazov (sk. A) v roku 2022: viac ako 11 800
  • počet zaevidovaných zbraní v roku 2022: cca 26 000
  • počet držiteľov zbrojného preukazu v roku 2023: cca 154 000
  • počet vydaných zbrojných preukazov (sk. A) v roku 2023: viac ako 15 500
  • počet zaevidovaných zbraní v roku 2023: cca 35 000
az 5. sor a lenyeges, a fegyvertartasi engedelyek szama 2023 vegehez: 154.000, ez az cca 5.000.000-s lakossag 3%-a.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 149
113
Figyelj, nagyon őszinte vagyok, pl. az elhíresült "Ember, most jöttem a templomból" sztori alatt is a Fábián kb. 5x meg is szúrhatta volna Orbánt...
Az az igazság, hogy a politikus élete nem teljesen veszélytelen. Az ilyen helyzeteket általában Orbán engedi szerintem.
A minap is Xi Mol tornyos programja közben is sikerült a Telexeseknek odaülni Orbán asztalához.
Mostantól egy picit máshogy kell ezeket intézni. Ha engem kérdezel, akkor az lesz a jobb taktika, hogy kicsit több kérdezési lehetőséget kell adni a balos médiának (Akár úgy is, hogy 1-1 szerkesztőségből csak 1 embert erre kiválasztanak), cserébe csak úgy mehetnek a közelébe, ha egyeztetnek időpontot, helyszínt, és eltűrik a biztonsági vizsgálatot.
Szerintem Orbán azért volt eddig hajlandó szóba állni az orra alá dugott mikrofonossal, mert nem akart teljesen belecsúszni a "viktátor" szerepbe.
Nem volt jó a felfogás eddig. NEM szabad hogy beleférjen egyszerűen, hogy akármilyen ismert ember, aki nincs átmotozva, egyszerűen csak odamenjen többed magával - stáb - azt belepofátlankodhasson kartávolságba egy védett személyhez!
Ez sajnos minden politikusnál elkerülhetetlen. Ha mindezt váratlanul csinálja, akkor jóval kisebb a veszély. Mert ugyan a védelmet is váratlanul érinti, de a támadók sem tudják, hogy mikor lehet esedékes az alkalom.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 106
24 845
113
Persze, de totál más VOLT a kettő közt felfogás EDDIG.

Putyó a világ top3 legvédettebb személye - szerintem konkrétan az első a világon a háború óta fixen - Fico meg ugyan úgy mint Orbán, jófejkedik előre nem leellenőrzött, megszűrt, random mobbal kezetráz, szelfizik.

Itt sokan a testőrökbe álltok bele, de kb. ez azzal a felfogással amit tőlünk elvártak, védhetetlen volt. Putyónál azt várják el, hogy valaki ellenőrizetlen személy a belső zóna felé tart, gátlás nélkül aktatáskából 2 sec-en belül vedd ki a 30-as sorozatlövő géppisztolyt/karabélyt, és veresd neki, másik aktatáskát szétrántva meg betakarod a védett személyt lövedék álló falanxal kb!

Nálunk, meg Ficóéknál meg kb. tényleg ellenzéki újságírót fizikailag ne engedd kérdezni pofátlanul arcbamászóan kategória/elvárás volt, itt ha egy testőr csak ráfogott volna erősebben valamelyik Telexes - pl. egy ilyen Fábián/Dezső - kezére, rögtön le is váltották volna.

Mondom, szerintem ez fog mostantól NAGYON megváltozni, mert ezeket a piaci legyeket mostnatól alap ha közel jönnek inasba kell rakni mint a huzat!
nem a testörökbe beleállás,hanem szakmai hibák tömkelege :) /de akkor lehet hogy mégis csak a testörökbe való beleállás /

Putyin egy baráti országba látogat,ráadásul az az ország szinte négyzetcentiméterre be van kamerázva (pont ezen verik a palávert nyugaton,hogy sérülnek a személyiségi jogok,mert mindenkit megfigyelnek.)Ettől függetlenül,hogy Putyin odalátogatott és a világ top 5-benbenne van, a sajátján kívül a kínaiak is védik,ami okot adhatna arra,hogy az orosz testőrség félválról vegye a munkáját (nem teszi,mert profik)

Fico nem látogat baráti országba, a saját országában van körúton, ahol elég sok az ellensége,nyílván nem számított senki erre (dobjuk félre a konteókat) viszont, a legalapabb,legelemibb biztonsági intézkedéseket mellőzték a szlovákok. Nem tudom mi a kinti helyzet,de most valamirét azt gondolom,ott is üzengetnek neki az ellenzéki államolgárok, erről a fickórólis hallani,hogy nagyon nagyon nem szimpatizált vele, nekem is van olyan ismerősőm aki napi szinten gyalázza OV-t, OV is kapja az ívet a közösségi médiában, sokan kívánják a halálát stb stb .. ez is egyfajta primitívség,de ez van,ettől függetlenül náluk a TEK nem alszik,pedig Orbán is járja az országot,nyílván ennek az esetnek a tanulsága alapján,még magasabb lesz a biztonsági protokoll itthon is.

most azért szivesen megkérdezném sok embertől,hogy az általuk olyan nagyon kritizált OV által hordott mellény létjogosultságát mégmindig kétségbe vonják-e ?