[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 901
113
En is igy voltam vele... Abszolut EU-parti vagyok, hiszek az europai ertekekben/ertekrendben (nem a mainstream idiotizmusra gondolok), ugyhogy szepen behuztam a NEM-et, az itteni tasasag egyik epito ertelemben vett "legliberalisabb" tagjakent. Van, mikor a demokraciat meg kell vedeni sajat magatol.
Ha te tudnád milyen rég keresek egy ilyen embert, akinek van valami infója ezekről a kib***ott európai értékekről. :D Már terveztem írni egy levelet (lehet ha meg is írom) az EP-nek, hogy küldjenek már egy listát nekem ezekkel az európai értékekkel amikről mindig mindenki beszél.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Szolasszabadsag, torveny elotti egyenloseg, ilyesmi. Ebben az esetben az "europai ertekrend" leginkabb az iszlam jogrend ellenpontjakent definialhato (lasd nok egyenjogusaga, tolerancia es igy tovabb).
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 901
113
Szolasszabadsag, torveny elotti egyenloseg, ilyesmi. Ebben az esetben az "europai ertekrend" leginkabb az iszlam jogrend ellenpontjakent definialhato (lasd nok egyenjogusaga, tolerancia es igy tovabb).
Azért lekérem azt a listát, mert mégiscsak minden szarra ez alapján hivatkoznak az EU-ban. Nem kötekedni akartam, csak eddig még nem használta senki ezt a kifejezést a fórumon, legalábbis nem vettem észre.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Azért lekérem azt a listát, mert mégiscsak minden szarra ez alapján hivatkoznak az EU-ban. Nem kötekedni akartam, csak eddig még nem használta senki ezt a kifejezést a fórumon, legalábbis nem vettem észre.

Semmi gond, nem kotekedesnek vettem.
Nekem az EU attol "europai ertekrend", amiert pl. ez a forum letezhet az osszes, akar ellentetes velemenyeivel is.
Arra is szivesen elmennek szavazni, hogy a teljes inkompetens/arulo EU vezetest (meg Viktor bandajat, csak oket masert) kuldjuk el a p...csaba:) Mondjuk ott igennel szavaznek:)
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Azért lekérem azt a listát, mert mégiscsak minden szarra ez alapján hivatkoznak az EU-ban. Nem kötekedni akartam, csak eddig még nem használta senki ezt a kifejezést a fórumon, legalábbis nem vettem észre.
Legalàbb guglizz rà. Pillanatok alatt megtudsz mindent.
Hogy ezek olyan tàg fogalmak, hogy mindenki ( merkeltöl Viktorig...) ugy értelmezi, ahogy akarja, az màsnaprartozik.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
Tobb ujsagban megjelent. Szoval nem vicc, mert ez nalunk mar slager es amikor csak valami problema van a szennyezessel, ekologiaval stb akor mindig mindent erre fognak.

ES SOKAN ELHISZIK, kulonosen amikor az emberek nem ertenek az ilyen dolgokhoz es nem tudjak hogy nem letezik olyan bomba vagy epp az urannal megpakolt tomahawk amivel sokszor ilyezgetek a hatosagok a nepet olyan helyeken ahol a tomahawk pusztitot.

Nalunk nincs olyan mint magyarorszagon hogy viz, kaja, stb minoseg ellenorzes, es sok mindent a bombazasra fognak.
Szennyes a levego - nem a varos melleti cegtol van ami fustol mint az apjaf@sza henem a nato bombazas es a DU miatt.
Van valami mereg a kajaba - a natos DU bombaktol van (meg veletlenul sem atol hogy a nagygazda minden nap agyonpermetez mindent).
Konnyebb rafogni a hatosagoknak mindent ilyesmire mint valameik haver nagypocst aki azt csinal amit akar - letartoztatni.

Hat 2012ben, amikor volt a nagy arviz, a szerbiai vizilletekes szerv igazgatoja azt mondta hogy ok nem birtak semmit csinalni, ez az isten akarata volt.

Nem szamit mi van, csak legyen kire rafogni, es az a valaki ne legyen szerb.

Valami szerb háborús bűnössel volt egy riport.
"-Nem fél attól, hogy amit tettek, azért megbünteti magukat Isten?
-Nem, mert Isten szerb.
-Ezt miből gondolja?
-Ha nem szerb lenne, már megöltük volna."
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Az önmagában felért egy háborús bűnnel,hogy a 90 ezer sztálingrádi fogolyból 4 ezer tudott végül hazamenni.
Nézz utána, a nemet katonaorvosok szerint milyen állapotban voltak a német katonák közvetlen a megadás előtt.
Nem kellett a ruszkiknak sokmindent csinálni velük, hogy kinyiffanjanak.
Mondjuk tény, h nem a felhizlalásukon járt az eszük. Sztálingrád után.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 485
113
Valami szerb háborús bűnössel volt egy riport.
"-Nem fél attól, hogy amit tettek, azért megbünteti magukat Isten?
-Nem, mert Isten szerb.
-Ezt miből gondolja?
-Ha nem szerb lenne, már megöltük volna."
Panoráma című tévéműsor a 80-as évek végén.
Riport egy szerb értelmiségivel, a téma - többek között - hogy a szerb szülőföldet tudatosan teleszülik az albánok. Saját árnyék intézményrendszer: iskolák stb.
A riportalany egy mondata maradt meg bennem annak kapcsán, hogy mennyire harcias nép: Amelyik nép azt mondja egy jó nőre, hogy пушка, az nem normális.

Mondjuk mi meg bombázónak hívjuk /Fejvakarás.../
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 485
113
Pontosítok: ...hogy mennyire harcias nép a szerb: Amelyik nép azt mondja egy jó nőre, hogy пушка, az nem normális.
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 681
113
A fórum maga a bizonyíték hogy mindenki 2020-ra ígérte a világverő modern medve haderőt, és a fejlett Mackóországot. Ez nem fog megvalósulni.
Jogos-e hogy győzelemnek fogja fel a szabad világ?
Nézzük a "nemzetiek" aspektusából: Magyarország eddig mindig kitartott szövetségese mellett, még ha rajta is vesztett. Nem az a fajta nép vagyunk aki csak úgy kihátrál, most se történne meg. Vagy süllyedjünk le a Románok erkölcsi szintjére? Adjuk el a nemzet lelkét egy marék rubelért?


Szerintem sosem akartak világverő hadsereget,amire kell nekik,azt hozza simán,ha meg valaki okoskodik,ott a nuki.
Mi számít fejlettnek?
Ha benne lenne gy szövetségban,ahonnan kitalálják,hog jobb lesz az élet pár ebolás bevándorlóval minden nagyobb városban?Vagy az is fejlettség,ha a világ leg gazdagabb multicégeinek ingyen ad földet,pénzt,meg adókedvezményt,hogy beállhassanak a szegények a szalag mellé?Vagy,hogy leépítheti az összes termelő kapacitását,hogy majd máshonnan megvehessen mindent 3x annyiért?Folytassam?
Kitartott a szövetségese mellet?Hogy is volt 89-ben?Milyen szövetségben voltunk?Elcseréltük egy marék dodóért,ja,sok marék dodó adósságért,vagy tévedek?
Ne románozz,mert ők háború közben szúrták hátba a szövetségeseiket,itt erről nincs szó,bármikor dönthetne úgy bárki,egy sok országos szövetségben,hogy ez neki nem felel meg,mi ebben az árulás?
Mit ad nekünk a nato?Pont senki ellen nem védene meg,ha a szomszéd nato tagokkal akadnánk össze,akkor azért,ha a mackóval,akkor azért,ha az amcsikat akarnánk kirúgni,hogy ne a mi cerkánkkal csiklandozza a maci nóziját,akkor meg azért,hogy is van ez?
Tegye fel a kezét,aki élt a szu-ban,és úgy érzi,hogy az itt állomásozó szovjet katonák megfutottak volna bárkitől,annó.
Még egyszer,nem vagyok Orosz fan,csak kicsit sok port szórtak a szemünkbe az új barátaink,ki kellene mosni lassan,csak,hogy ne a villanyoszlop állítson meg ismét.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 681
113
En is igy voltam vele... Abszolut EU-parti vagyok, hiszek az europai ertekekben/ertekrendben (nem a mainstream idiotizmusra gondolok), ugyhogy szepen behuztam a NEM-et, az itteni tasasag egyik epito ertelemben vett "legliberalisabb" tagjakent. Van, mikor a demokraciat meg kell vedeni sajat magatol.


Persze,senki sem a main stream idiotizmusra gondol,csak sajnos az érvényesül 99%-ban,valószínűleg azért main stream.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Tegye fel a kezét,aki élt a szu-ban,és úgy érzi,hogy az itt állomásozó szovjet katonák megfutottak volna bárkitől,annó.

Nos, 56-ban nem éltem így nem tudom akkor volt-e ilyen.
Később, a békés Szovjet megszállás alatt, nem volt háborús harc, ahol ezt megtudhattuk volna.
Tehát nem tudhatjuk.
Hadgyakorlatokon, amelyeken részt vettem, velük közösen, nem láttam bennük hogy jobbak lettek volna, mint a Néphadsereg első lépcsős gépesített lövész és harckocsi dandárainál szolgáló magyar katonák. Nekem inkább úgy tűnt, alultápláltak és nem lehetett túl jó az akkori morál náluk.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
http://www.hidfo.ru/2016/10/nem-kell-munkat-keresni-ingyen-jar-az-europai-jolet/

Miközben a Közel-Keletről és Afrikából érkező személyek ingyen lakást, és a megélhetésre elegendő anyagi juttatást kapnak, az európai születésű fehér ember számára teljesen egyértelmű, hogy ha lakáshoz akar jutni az Európai Unióban, meg kell azt vennie. Előtte pedig kemény munkával meg kell keresnie az árát, és hitelhez kell jutnia.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Nos, 56-ban nem éltem így nem tudom akkor volt-e ilyen.
Később, a békés Szovjet megszállás alatt, nem volt háborús harc, ahol ezt megtudhattuk volna.
Tehát nem tudhatjuk.
Hadgyakorlatokon, amelyeken részt vettem, velük közösen, nem láttam bennük hogy jobbak lettek volna, mint a Néphadsereg első lépcsős gépesített lövész és harckocsi dandárainál szolgáló magyar katonák. Nekem inkább úgy tűnt, alultápláltak és nem lehetett túl jó az akkori morál náluk.

Nem tudom, hogy volt-e olyan elképzelés a Szu-ban, hogy direkt gyenge csapatokat állomásoztak volna Kelet-Európában, hogy az erősebbeket otthon tartalékolják.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Nem tudom, hogy volt-e olyan elképzelés a Szu-ban, hogy direkt gyenge csapatokat állomásoztak volna Kelet-Európában, hogy az erősebbeket otthon tartalékolják.

A jobb csapataik voltak itt, főleg az NDK-ban, Azonban otthon is megvoltak a gárda egységek. Nem volt konkrétan olyan, hogy gyengébb ,vagy erősebb csapatok, Kelet Európában.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 570
15 521
113
Ahogy én udom, anno a SZU-ban kategorizálták az erőket. A csúcs az "A" kategória. Az NDK területén, Lengyelországban és Csehszlovákiában állomásoztak ilyenek. Utána a "B" kategória, akik gyakorlott, jó harcértékű, de nem olyankorszerű és feltöltött erőt jelentett. A "C" pedig a konfliktus esetén besorozott, alig kiképzett, elavult fegyverzetű tömeghadsereg. Ebből volt a legtöbb, jórészt otthon.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 681
113
http://www.hidfo.ru/2016/10/nem-kell-munkat-keresni-ingyen-jar-az-europai-jolet/

Miközben a Közel-Keletről és Afrikából érkező személyek ingyen lakást, és a megélhetésre elegendő anyagi juttatást kapnak, az európai születésű fehér ember számára teljesen egyértelmű, hogy ha lakáshoz akar jutni az Európai Unióban, meg kell azt vennie. Előtte pedig kemény munkával meg kell keresnie az árát, és hitelhez kell jutnia.


Látod,az európai értékek....:rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo and zeal