[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1526

Guest
Egy teljesen ontopic anyagot tettem be az Atlantic Resolve-ról. Mire boki nekem ugrott, hogy fejezzem be. Mintha egy magyar fórum kelet-európai bizpol topikjába ne lehetne hírt betenni a Lengyelországba érkező szövetséges egységről. Mintha baj lenne, hogy valaki a saját szövetségét támogatja.

Én sem utasítgatom bokit, hogy hallgasson amiért nem minket támogat. Ő sem utasítgathat, főleg nem azért mert magyarként a saját szövetségeseinket támogatom.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Tisztázzuk, hogy Boki egy rakat technikai és biztpol háttérinformációt közöl velünk. Emellett elmondja a masszívan, érzelmileg oroszpárti véleményét. Ezért vagy fizetik, vagy nem (én talán egy kicsit jobban ismerem, szerintem semmi köze a fizetett helyekhez).
Na most ulippo/urfang RSS csatornaként funkcionál, és gyak. egyirányú kommunikációt folytat azt látom sémák alapján. Nem csak ezen az oldalon ismert.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
A kérdés jó. Minden propagandista fokmérője a népszerűsége. Boki sokkal népszerűbb, tehát, ha feltételezzük, hogy ő is egy propagandista, akkor egyúttal a veszélyesebb is. ;)
Persze minden nézőpont kérdése.
De ne feledjük, a népszerűtlen propagandista harcértéke annyi, mint a veszélytelen fegyveré.
Ennyi veszély belefér, és két propaganda hír között hoz egy halom értelmes hatitech infót is.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Az értékes haditechnikai infók miatt nem örülnék én se, ha váratlanul lelépne. Bár a KNAAZ-ból kirúgott forrását azóta se pótolta... :)
Azért a KNAAZ-nál hogy legyen új beépített embere az nem ugyanannyi, mint ulipponak ban után egy új regisztráció, idő kell, de már biztosan dolgozik rajta :D
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Szerintem maradjon. Ahogy mindenki más is. A töretlen információ és dezinformáció áramlás fenntartásához mindenkire szükség van. A HTKA már amúgy is jó ideje propagandisták akcióterepe, viszont az ellenvélemény kiiktatásával az egész kis műsor túlontúl egyoldalúvá, majd instabillá válna és borulna minden. Ennek elkerülésére pedig bizony oda kell figyelnünk nekünk, magyaroknak.
Plusz az aktivitásából ki tudom számolni, mikor támadnak az ukik.
Ő maradhat, nem hazaárulózot le egy egész nemzetet!
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and lgabo

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Most eléggé mellé lottél, mivel én 2010 áprilisában regisztráltam a HTKA-ra, amikor még nem volt se líbiai, se szíriai, se ukrán konfliktus, viszont már akkor sem (mint most) szerettem az amerikai- demokrácia export, színes forradalmak, puccsok szervezése, háborúk gerjesztése politikát.

Ellenben ulippo 2015 májusában regisztrált(dobták be) az ukrán konfliktus kellos kozepén, hogy ukrán propaganda terjesztésével a kozvéleményt az ukrán rezsim oldalára állítsa.
Azért került ide, mert a balrad éppen akkor vált olvasatlanná! :D
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Egy teljesen ontopic anyagot tettem be az Atlantic Resolve-ról. Mire boki nekem ugrott, hogy fejezzem be. Mintha egy magyar fórum kelet-európai bizpol topikjába ne lehetne hírt betenni a Lengyelországba érkező szövetséges egységről. Mintha baj lenne, hogy valaki a saját szövetségét támogatja.

Én sem utasítgatom bokit, hogy hallgasson amiért nem minket támogat. Ő sem utasítgathat, főleg nem azért mert magyarként a saját szövetségeseinket támogatom.
Ne szállj el magadtól, meg a bizpol infóidtól. Pár napja beraktad ide, rendben is van. Tökéletesen ide illet. De mikor már 10 edszer posztolod ugyan azt a KAKIK (figyelsz Mack?) az nagyon szagos.
Legalább leírnám az alegységek nevét, parancsnokát, diszlokációját, fegyverzetét. És nem zászlós képeket tolsz az orrunk alá.
Előre is köszönöm.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
A fórum eredetileg a római főteret jelentette, ahol a polgárok megvitatták a politikát stb. stb. Egy nyílt tér ahol az akár ellentétes vélemények ütközhetnek.
Ha az orosz AGITPROP helyet kaphat, nem látom be, hogy az ukrán miért ne?
A lényeg, hogy nem kell egyetértsetek és az sem fontos, hogy szeressétek egymást. Ha képesek vagytok egy bizonyos szintet tartani ami a vitakultúrát illeti, áldásom rátok.
 
  • Tetszik
Reactions: eadx

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 993
23 121
113
A fórum eredetileg a római főteret jelentette, ahol a polgárok megvitatták a politikát stb. stb. Egy nyílt tér ahol az akár ellentétes vélemények ütközhetnek.
Ha az orosz AGITPROP helyet kaphat, nem látom be, hogy az ukrán miért ne?
A lényeg, hogy nem kell egyetértsetek és az sem fontos, hogy szeressétek egymást. Ha képesek vagytok egy bizonyos szintet tartani ami a vitakultúrát illeti, áldásom rátok.

Mack. A fórumon bunyózni nem szoktak?! ;)o_O
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 375
14 041
113
A római főtéren gyakran előfordult :D
A sok honatya néha felkapta a vizet a vita hevében.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

R0kaúr

Well-Known Member
2017. január 2.
373
376
63
Tisztázzuk, hogy Boki egy rakat technikai és biztpol háttérinformációt közöl velünk. Emellett elmondja a masszívan, érzelmileg oroszpárti véleményét. Ezért vagy fizetik, vagy nem (én talán egy kicsit jobban ismerem, szerintem semmi köze a fizetett helyekhez).
Na most ulippo/urfang RSS csatornaként funkcionál, és gyak. egyirányú kommunikációt folytat azt látom sémák alapján. Nem csak ezen az oldalon ismert.
aztán ki tart lugert a tarkódhoz hogy olvasd? én a biztpol topikok nagy részét már csak átpörgetem, a képek és videók, térképek miatt, jó ideje nem frusztrálom magam egyik oldal szellemi útmutatásával és térítésével sem, a szakmaiság úgyis inkább máshol ül tort, pl Cifu, balázs vagy hasp hozzászólásai által az sg-n
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 570
18 431
113
aztán ki tart lugert a tarkódhoz hogy olvasd? én a biztpol topikok nagy részét már csak átpörgetem, a képek és videók, térképek miatt, jó ideje nem frusztrálom magam egyik oldal szellemi útmutatásával és térítésével sem, a szakmaiság úgyis inkább máshol ül tort, pl Cifu, balázs vagy hasp hozzászólásai által az sg-n

Cifu és Molni kétségtelenűl sokat értenek a haditechnikáho, és elég profik benne. Azonban a biztonságpolitikához semmivel sem többet mint akik ide írnak.
 

R0kaúr

Well-Known Member
2017. január 2.
373
376
63
Cifu és Molni kétségtelenűl sokat értenek a haditechnikáho, és elég profik benne. Azonban a biztonságpolitikához semmivel sem többet mint akik ide írnak.
kár, hogy alapvetően ez egy haditechnikai oldal volt, és az utóbbi időben csúszott át az egész biztonságpolitikai szarusa vs. szaroroszország sárdobálásba, a különböző szatellit államok konfliktusai révén, egyébként, sok esetben szerintem cifu kulturáltabban, oldalsemlegesen és nagyobb rálátással tudna itt hozzászólni, mint akik féregírtóznak és kb ennyit tesznek hozzá az egészhez, pár hullás képpel és antiatlantista, humorosnak szánt fotóval :)), de ez már nagyon off
a lényeg, hogy továbbra sem kötelező senkinek a másik ámokfutását olvasnia , akinek szilárdan más a világképe, megvannak az atlantista meg az orosz oldal hülyéi is itt, aki akar kommunikál velük aki meg nem az nem, ez egy szabad fórum, vagy mi a szösz, de állandóan előbukkannak az avh/nyilas házmester típusok, akik el akarják törölni a másik véleményét mert nekik nem tetszik, mindenkinek jogában áll hülyének lennie itt is, amíg a Mackensen által is felvázolt kultúrált/közel kultúrált mederben teszi
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Putyintól valaki megkérdezte a véleményét: szerinte az amerikaiak miért küldtek homokszínű tankokat Lengyelországba? Hiszen az nem sivatag.
Valóban nem az - mondta Putyin. MÉG NEM.
15936340_781160868704177_5735566898527706982_o.jpg

-Владимир Владимирович,почему США отправили в Польшу танки песчаного цвета, ведь Польша не пустыня?
-Вы правы,не пустыня... Пока не пустыня
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 570
18 431
113
kár, hogy alapvetően ez egy haditechnikai oldal volt, és az utóbbi időben csúszott át az egész biztonságpolitikai szarusa vs. szaroroszország sárdobálásba, a különböző szatellit államok konfliktusai révén, egyébként, sok esetben szerintem cifu kulturáltabban, oldalsemlegesen és nagyobb rálátással tudna itt hozzászólni, mint akik féregírtóznak és kb ennyit tesznek hozzá az egészhez, pár hullás képpel és antiatlantista, humorosnak szánt fotóval :)), de ez már nagyon off
a lényeg, hogy továbbra sem kötelező senkinek a másik ámokfutását olvasnia , akinek szilárdan más a világképe, megvannak az atlantista meg az orosz oldal hülyéi is itt, aki akar kommunikál velük aki meg nem az nem, ez egy szabad fórum, vagy mi a szösz, de állandóan előbukkannak az avh/nyilas házmester típusok, akik el akarják törölni a másik véleményét mert nekik nem tetszik, mindenkinek jogában áll hülyének lennie itt is, amíg a Mackensen által is felvázolt kultúrált/közel kultúrált mederben teszi

Azért ez így nem teljesen igaz. A biztonságpolitika az csak egy topik a sok közül és vannak még itt topikok amik kifejezetten haditechnikával foglalkoznak. Ami pedig a hozzászólás többit részét illeti azzal csak egyet érteni tudok :)