[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Szerbiaert nem avatkozik be az orosz nyíltan. Szerb orosz barátság a szerbnek fontos az orosznak csak békében.

Tudod, a Szíriában zajló háborút az oroszok úgy nevezik, hogy "Déli Front" (South Front). A Déli Front az jóval tágabb jelentésű, mint Szíria...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Egy a lényeg: Magyarország mindenképp maradjon ki egy esetleges Szerbia-Koszovó miatt kirobbanó balkáni háborúból. (Ez nehéz lesz, mert NATO tagok vagyunk.)
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 607
18 645
113
Mindegy. Ez csak az egyik scenárió. A legrosszabb eset. (Worst case) Remélem nem következik be. Attól függ, hogy bekövetkezik-e, hogy Oroszország és az USA/NATO közül melyik tud nagyobbat ütni Romániára. Ha az USA/NATO, akkor Románia marad a nyugati oldalon. Ha viszont Oroszország, akkor inkább az átállás az érdekük. Ehhez most tulajdonképpen azt fűztem hozzá, hogy a maradás/átállás mérlegének serpenyőjét a Tiszántúl megszerzésének lehetősége Románia számára az átállás felé billenti. Ezért ez még veszélyesebbé teheti a Szerbia-Koszovó miatt kialakuló helyzetet.

Hát nekem inkább reálisabb a NATO-ban maradás és inkább annak igénye, hogy egy háború esetén megszerezzék Moldáviát. Sokkal nagyobb "az igény" ennek megszerzésére mint a Tiszántúl (ha már felvázoljuk a lehetőségeket).
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 862
31 150
113
Románia habár híres, hogy elárul mindent és mindenkit, de jelenleg amerikai csapatok vannak nemcsak az országban, hanem a környéken is. Megszállt ország meg nem nagyon szokott átállni, hacsak nincs komoly támogatása másik oldalról. Ilyen támogatás meg azután lesz, hogy az oroszok bevásároltak J-31-ből.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Hát nekem inkább reálisabb a NATO-ban maradás és inkább annak igénye, hogy egy háború esetén megszerezzék Moldáviát. Sokkal nagyobb "az igény" ennek megszerzésére mint a Tiszántúl (ha már felvázoljuk a lehetőségeket).

Valóban. De kérdés, hogy Moldova hovatartozása nem dőlt-e már el a legutóbbi orosz-párti választási győzelemmel? Van-e még reménye Romániának Moldova megszerzésére? Van-e még ideje? Vagy már korábban fordul a geopolitikai helyzet, mint ahogy tervezték?
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Azért Koszovóban még mindig ott van cirka 4500 Nato és szövetséges katona. Azokkal mi lenne ha szerbek csak úgy bevonulgatnának?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
A veszély abban rejlik, hogy ha Magyarország a NATO tagsága következtében Szerbia ellen fordul egy Szerbia-Koszovó háború kitörésekor, akkor Oroszország elpártolhat Magyarország mellől, és akár Romániát is megtámogathatja velünk szemben.
Emlékeztetnék mindenkit, hogy Putyin legutóbb a magyar-román határ módosításának kérdésénél nem egyértelműsítette, hogy kinek a javára történne a határ módosítása (azt csak a magyar jobboldaliak értették bele, hogy visszaadná Putyin nekünk Erdélyt), vagyis, az oroszok ezt a kérdést még "lebegtetik".
Hozzátenném még azt is, hogy mindez egy olyan politikai környezetben történik, amelyben a cseh védelmi miniszter úgy nyilatkozik, hogy ismét van "csehszlovák légtér".
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 862
31 150
113
Azért Koszovóban még mindig ott van cirka 4500 Nato és szövetséges katona. Azokkal mi lenne ha szerbek csak úgy bevonulgatnának?
Vagy lelépnem vagy harcolnak. Ha háború van Szerbia és Koszovó között és a NATO-beavatkozás biztos, akkor nem merűl fel újabb aggály a 4500 NATO-katona miatt sem.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 379
14 044
113
Őszintén kétlem, hogy Szerbek nekimennek Koszovónak. El lehet játszani a gondolattal, de minek?
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Azért Koszovóban még mindig ott van cirka 4500 Nato és szövetséges katona. Azokkal mi lenne ha szerbek csak úgy bevonulgatnának?

Részemről passz. De az oroszok támadhatnak az Adria felől, tengerről, amúgy is van már állandó flottájuk a Földközi-tenger keleti részében.
Plusz akár még egy taktikai atomtöltetet is megérne orosz részről a koszovói bázis, úgylehet.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Őszintén kétlem, hogy Szerbek nekimennek Koszovónak. El lehet játszani a gondolattal, de minek?

Igazad van Mac, maradjunk a tények figyelésénél inkább. Majd meglátjuk mi lesz. A szerb elnök nyilatkozata már így is elég ijesztő, szerintem se fokozzuk találgatásokkal. Ellenben az én értékelésem szerint a koszovói háború esélye elég magas. Részemről csak annyi volt a lényeg, hogy Magyarország nagyon határozottan ki kell, hogy maradjon belőle, akármi lesz.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 825
2 550
113
Részemről passz. De az oroszok támadhatnak az Adria felől, tengerről, amúgy is van már állandó flottájuk a Földközi-tenger keleti részében.
Plusz akár még egy taktikai atomtöltetet is megérne orosz részről a koszovói bázis, úgylehet.
Tenger felől?? Mivel? Odaküldik a "Kuznyecovot"? :D Vagy majd elkezdenek Bulavázni? Sok volt a pálinka vagy mi? :D :D
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 901
47 704
113
Kérdés. Miből gondolják, hogy egy újabb háború esetén a NATO nem tenne semmit? Persze sok mindentől függ, de ha a NATO megtette egyszer meg fogja tenni mégegyszer és szerintem ez nem függvénye annak, hogy most Trump az elnök, vagy, hogy Oroszországgal jó a viszony.
Nagyon sok mindentől függ aktuálisan minden. Annyi meglátásom van csak, hogy azóta sok víz lefolyt ám a Dunán... Nézzük csak sorban:
- A tradicionális Szerb szövetséges, Oroszország egy picit jobb bőrben van mostanában, mint volt akkor, amikor a NATO bombázta a Szerbeket.
- Ez a NATO már nem teljesen ugyan az a NATO, mint volt akkor, gondoljunk csak arra, miket beszél Trump, hogy viselkednek a Törökök...
- Európában már egyre inkább a FASZ kivan a muzulmánokkal.

Szóval én azt mondom, lehet bármi, akár az is, hogy megismétlődne ugyan az, ami akkor, DE ezt már azért én nem feleltetném meg egy az egyben az akkori helyzetnek, ez teljesen más szitu.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nagyon sok mindentől függ aktuálisan minden. Annyi meglátásom van csak, hogy azóta sok víz lefolyt ám a Dunán... Nézzük csak sorban:
- A tradicionális Szerb szövetséges, Oroszország egy picit jobb bőrben van mostanában, mint volt akkor, amikor a NATO bombázta a Szerbeket.
- Ez a NATO már nem teljesen ugyan az a NATO, mint volt akkor, gondoljunk csak arra, miket beszél Trump, hogy viselkednek a Törökök...
- Európában már egyre inkább a FASZ kivan a muzulmánokkal.

Szóval én azt mondom, lehet bármi, akár az is, hogy megismétlődne ugyan az, ami akkor, DE ezt már azért én nem feleltetném meg egy az egyben az akkori helyzetnek, ez teljesen más szitu.

Ja, és valóban milyen ellentmondásos helyzet lenne már - különösen a migráns-helyzet fényében -, ha Közép-Kelet-Európa országai a koszovói albánokat, a mohamedánokat támogatnák a keresztény Szerbiával szemben...

1024px-Kosovo-2011-Islam.GIF
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 901
47 704
113
Ja, és valóban milyen ellentmondásos helyzet lenne már - különösen a migráns-helyzet fényében -, ha Közép-Kelet-Európa országai a koszovói albánokat, a mohamedánokat támogatnák a keresztény Szerbiával szemben...

1024px-Kosovo-2011-Islam.GIF
Konkrétan KIZÁRTNAK tartom, de ez csak az én véleményem... S azért arra is kíváncsi vagyok, hogy kellő Szerb indok után(azt meg sajnos lássunk be, a világtörténelemben mindig tudott csinálni aki akart), hány nyugat EU ország közvéleményét sikerülne kellőképpen feltüzelni ahhoz, hogy a fehér keresztény szerbeket támadják meg a katonáikkal úgy, hogy jó esetben az Oroszok is érdekeltek a buliban, és mindezt azért, hogy a kedves és jóravaló koszovói albánokat védhessék... Amelyből mostanra szinte minden EU-s világvárosban van egy nem kis kolónia, a teljesség igénye nélkül a pék-taxis-és maffiózó vonalon... Azt is egyre több ember tudja ám, hogy ezek a jóravaló balkáni muszlim országok mint a Bosznia és Koszovó, Albánia nagyjából lőporos hordó, és ISIS keltető...

Nem látom magam előtt reálisan a széleskörű NY-EU-s tömegeket, akik mennének meghalni ezekért a muzulmánokért... Ezért mondtam azt, hogy szerintem változik a világ.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and zeal

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 901
47 704
113
Nem vallási ügy
De mint mindig, azt is belekevernék, hidd el. Ez egy fehér - ortodox de keresztény, és egy muszlim népség konfliktusa, nincs ezen mit szépíteni. S akárki akármit mond, azzal hogy látom hogy milyenek a jóravaló muzulmánok, már bennem is kicsit átértékelődött pl. a Szerbek szerepe mostanra a Jugó szétválás utáni szarviharban... Nem azt mondom, hogy helyes amiket tettek, de el tudom képzelni, hogy volt miért úgy cselekedniük nekik is, ahogy tettek, s az Ő szemszögükből egyre inkább megértem a dolgokat. Nem kell itt mellédumálni, csak azt kell mindenkinek eldönteni, hogy egy Szerb család mellett élne inkább, vagy egy Koszovói muzulmán mellett. Én már tudom a választ, mostanra letisztult a kép.