[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 380
7 877
113
Nem kell Putyinnak beleköpnie, mivel Netanjahu azért jött, hogy a V4-eket leválassza az EU-ról. Ezzel tulajdonképpen Izrael támogatásával létrejön az új KGST, aztán innen már csak egy lépés, hogy Izrael rájöjjön, hogy csak akkor tudja megvédeni a V4-eket a mohamedán Nyugat-Európától (Németo.-tól pl.), ha Moszkvát és az alakuló Eurázsiai Uniót mögénk teszik védelmezőként.
Elég ha csak minket választ le.
Eurázsia unió egyenlőre most ellesz egy darabig saját magával. India vs China. Maradnak az oroszok. Vajon a kezük meddig fog elérni?
Mekkora lehet az orosz befolyás itthon?? Illetve a Balkánon. Bulgária,Szerbia,Moldávia? Kérdések kérdés hátán.
Nesze semmi fog meg jól szerződések,megállapodások. Gazdasági szemmel nézve kb ennyit érnek. Ezekhez a szerződésekhez pont elég lett volna egy külügyminiszteri szintű találkozó is. Akkor minek is jött Netanjahu Budapestre? Mi a hosszútávú cél??? Látom erre a válaszra már van jó pár felvetés. Én a nyugatról menekülő "izraelita" felvetést támogatom részben. Részben meg sötétben tapogatunk. Olyan az érzése az embernek mintha egy vihar előtti csend lenne. Tegyük hozzá. Egy hatalmas vihar előtti csendé. A lapokat szép lassan leosztották az asztalnál. Vajon mi milyen lapot fogunk kapni?
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 141
113
Látványos amit a magyar diplomácia most csinál. Itt járt Nemrég volt itt a kínai delegáció előtte meg a magyar fejesek mentek Pekingbe. Orbán ment Erdoganhoz. Az egyiptomi elnök jött ide. Most itt van Netanjahu. Átvettük a V4 soros elnökségét és ide is jöttek a V4 vezetők. Nemsokára itt lesz Putyin.Korábban meg Szijjártó ment Moszkvába. Makaróni is bejelentkezett. Közben Szijjártó végig haknizott néhány volt orosz tagköztársaságot (Fehéroroszország, Tádzsikisztán, Kazahsztán). Járt Libanonban és Cipruson. Volt itt az osztrák kormányfő is. A balkáni országokkal is voltak kölcsönös találkozók. Szervezik a gázvezetéket is a Török Áramlathoz csatlakozva.

Úgy néz ki, hogy Oroszországgal, Kínával, a Közel-Kelet és Közép-Kelet Európa országaival magasabb fokozatba kapcsolt a magyar diplomácia. Kíváncsian várom mi sül ki ebből.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 380
7 877
113
Most látom az euázsiai unióba belevettem Kínát meg Indiát. Na mindegy benéztem
 

camee

Member
2017. július 11.
39
8
8
Te egyedül vagy ennyire vagy valaki segít neked? A főnökömnek s nekem együtt van egy nagy rakás pénzünk, de hogy mennyit kapok én belőle az már egy sokkal szomorúbb valóság. Az EU nem osztogat, az EU gyűjtöget. Az oroszok meg köszönik szépen jól vannak, keményen nekik mentek, aztán jól megszívta az EU a szankciózást, sajnos jobban pont a keleti tagok akiket a jóságos EU a "rengeteg pénzéből" szart rá kárpótolni.


Az EU köszöni jól van még mindig rohadt gazdag és stabil :D miért szívta volna meg? Valóban előnyösebb lenne ha nem lenne embargó, de az hogy megszívtuk elég nagy túlzás, ez max az orosz részről igaz.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Látványos amit a magyar diplomácia most csinál. Itt járt Nemrég volt itt a kínai delegáció előtte meg a magyar fejesek mentek Pekingbe. Orbán ment Erdoganhoz. Az egyiptomi elnök jött ide. Most itt van Netanjahu. Átvettük a V4 soros elnökségét és ide is jöttek a V4 vezetők. Nemsokára itt lesz Putyin.Korábban meg Szijjártó ment Moszkvába. Makaróni is bejelentkezett. Közben Szijjártó végig haknizott néhány volt orosz tagköztársaságot (Fehéroroszország, Tádzsikisztán, Kazahsztán). Járt Libanonban és Cipruson. Volt itt az osztrák kormányfő is. A balkáni országokkal is voltak kölcsönös találkozók. Szervezik a gázvezetéket is a Török Áramlathoz csatlakozva.

Úgy néz ki, hogy Oroszországgal, Kínával, a Közel-Kelet és Közép-Kelet Európa országaival magasabb fokozatba kapcsolt a magyar diplomácia. Kíváncsian várom mi sül ki ebből.

Tényleg, Putyin is jön megint :D
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 380
7 877
113
Az EU köszöni jól van még mindig rohadt gazdag és stabil :D miért szívta volna meg? Valóban előnyösebb lenne ha nem lenne embargó, de az hogy megszívtuk elég nagy túlzás, ez max az orosz részről igaz.
Ezt a stabil gazdaságot egy kicsikét nem ártana átgondolni. Persze hogy stabil amikor a keleti eus peremekről + távol keletről lefelezik a hasznot.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Az EU köszöni jól van még mindig rohadt gazdag és stabil :D miért szívta volna meg? Valóban előnyösebb lenne ha nem lenne embargó, de az hogy megszívtuk elég nagy túlzás, ez max az orosz részről igaz.
Olyan stabil, hogy az egyik legnagyobb tagja most lép ki belőle. A nyugati felét most árasztják el az idegenek, a keleti felével meg kőkemény ellentét van emiatt. Ez aztán a stabilitás. Ilyen stabil szívritmussal írogatnál-e itt hülyeségeket? Ha szerinted is előnyösebb lenne embargó nélkül, akkor melyik részét nem fogod fel annak, hogy megszívtuk az embargózást? Legalább a sajat mondataid elejétől végéig képes lennél felfogni valamit és értelmezni. Neked lehet ha öröm ha Moszkvának fáj valami (ha egyáltalán fáj és nem csak beképzeled) de azon nem javít ez semmit, ha mi is szopunk emiatt. Az, hogy kitiltották az EU-s termékeket az orosz piacról, azt az európai termelők megszívták. Mert beszűkült a piac, maradt a termelés, ezután vagy veszteséggel kellett eladniuk a termékeket, vagy jöhettek az iparági leépítések, vagy legjobb esetben is a tartalékok felélése félgőzzel termelés mellett és reménykedés, hogy minél hamarabb vége lesz. És a dicsőséges, nagylelkű, szupergazdag EU továbbra is szart rá kárpótolni azokat a cégeket akik vesztettek és vesztenek az embargó miatt. De ha kárpótolná is, azt is a mi (adófizetők, ill. befizető országok) pénzéből tenné, nem annak a magánvagyonából, aki megszavazta a szaknciókat az oroszok ellen. A "hülye oroszok" meg a szankció alatt kiépítettek olyan iparágakat amikből eddig importra szorultak. Így csökkent a kitettség, nőtt a gazdaság, lettek új munkahelyek, és röhely, de nyertek az egészen, mert a gazdasági szereplőik megoldották a kríziskezelést.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Tényleg, Putyin is jön megint :D
Na ne b.... Az is annyit járkál, mintha Viktor valami rokona lenne. Érdemes lenne a sok járkálás után valami nagyot összehozni, pl négybevágni a mihukat és szuperfeujítani minden negyedet egy-egy egész Mi-35-té. Ugyanezt T-72 --> T-90 vonalon, BUK --> Sz-400, kalapács --> Kornet-M, seprűnyél - Verba, stb. Nem katonai oldalon is valami beruházásokat összehozni. Pont a szankciók előtt készültek egy 1000 kamionos logisztikai központot létrehozni Magyarországon 2000 alkalmazottal.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Na ne b.... Az is annyit járkál, mintha Viktor valami rokona lenne. Érdemes lenne a sok járkálás után valami nagyot összehozni, pl négybevágni a mihukat és szuperfeujítani minden negyedet egy-egy egész Mi-35-té. Ugyanezt T-72 --> T-90 vonalon, BUK --> Sz-400, kalapács --> Kornet-M, seprűnyél - Verba, stb. Nem katonai oldalon is valami beruházásokat összehozni. Pont a szankciók előtt készültek egy 1000 kamionos logisztikai központot létrehozni Magyarországon 2000 alkalmazottal.

:D:D:D
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Elég ha csak minket választ le.
Eurázsia unió egyenlőre most ellesz egy darabig saját magával. India vs China. Maradnak az oroszok. Vajon a kezük meddig fog elérni?
Mekkora lehet az orosz befolyás itthon?? Illetve a Balkánon. Bulgária,Szerbia,Moldávia? Kérdések kérdés hátán.
Nesze semmi fog meg jól szerződések,megállapodások. Gazdasági szemmel nézve kb ennyit érnek. Ezekhez a szerződésekhez pont elég lett volna egy külügyminiszteri szintű találkozó is. Akkor minek is jött Netanjahu Budapestre? Mi a hosszútávú cél??? Látom erre a válaszra már van jó pár felvetés. Én a nyugatról menekülő "izraelita" felvetést támogatom részben. Részben meg sötétben tapogatunk. Olyan az érzése az embernek mintha egy vihar előtti csend lenne. Tegyük hozzá. Egy hatalmas vihar előtti csendé. A lapokat szép lassan leosztották az asztalnál. Vajon mi milyen lapot fogunk kapni?

A Fekete Pétert.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
...
Én úgy látom, hogy itt a fórumon sok embernek vannak víziói ami tök jó, de ne akarjátok a jelenlegi történésekbe azokat belelátni, pont fordítva kéne. :) Az új SZU agymenésen egész délután röhögtem el is küldtem haveroknak, röhögjenek ők is. :D (ha megugrott a nézettség az miattam van :D )
...

te kis öntelt :D
 
  • Tetszik
Reactions: camee

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 144
113
Az a baj hogy annyira korlátolt vagy hogy hihetetlen, persze 1 segédmunkástól ez is valami. Szóval az integráció folyamata bonyolult lásd usa civil war minden. 2: Most fogják újraszervezni az EU-t egy szorosabb integrációba, persze hogy vita van, ez normális, így fejlődnek a dolgok. 3: Valóban kárt szenvedett a kereskedelem, de ezek nem túl jelentősek, olvass bárhol utána...a legfontosabb energia stb..továbbra is megy az együttműködés. 4: Az orosz "piac" még mindig nem túl nagy, (egyébként itt hogy lehet képeket betenni, mert van 1 rakat táblázatom stb...) ellenben ez a kitettség csökkent duma nagyon jó :) Az a baj hogy szellemi erőfeszítéseid nem képesek feldolgozni azt az infót, hogy Oroszo. egy dologtól függ, a nyersanyagexporttól. És lassan nem csak az EU és az USA (megjegyzem ugyanannyira elítélem az USA "áldásos" törekvéseit=pusztítását a világban mint bármelyik egyéb nagyhatalom hasonló tetteit) hanem Kína is komoly baja lesz az oroszoknak, persze nem rövidtávon, de középtávon már biztos....

Én úgy látom, hogy itt a fórumon sok embernek vannak víziói ami tök jó, de ne akarjátok a jelenlegi történésekbe azokat belelátni, pont fordítva kéne. :) Az új SZU agymenésen egész délután röhögtem el is küldtem haveroknak, röhögjenek ők is. :D (ha megugrott a nézettség az miattam van :D )

És tudod miért nem szívtuk meg? Mert Európának energiahordozókon kívül minden a rendelkezésére áll (technológia, civilizáció, képzett népesség stb...), azonban az olaj és a gáz továbbra is simán jön az oroszoktól. Ez persze nekik is ugyanannyira érdekük, mert lehet nekik bármennyi nyersanyaguk ha nem tudják eladni.

Egyébként mennyit fizetnek nektek, hogy oroszfankodjatok? Mert nekem sajnos túl drága a szabadidőm ehhez :/
Segédmunkás, hát ez aranyos. :D Amúgy Hóbagolynak kissé tényleg el szoktak szaladni a lovak még szerintem is. De azért nem kéne lesegédmunkásozni akárkiket mert ellenkezik a véleményed vele.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Az a baj hogy annyira korlátolt vagy hogy hihetetlen, persze 1 segédmunkástól ez is valami. Szóval az integráció folyamata bonyolult lásd usa civil war minden. 2: Most fogják újraszervezni az EU-t egy szorosabb integrációba, persze hogy vita van, ez normális, így fejlődnek a dolgok. 3: Valóban kárt szenvedett a kereskedelem, de ezek nem túl jelentősek, olvass bárhol utána...a legfontosabb energia stb..továbbra is megy az együttműködés. 4: Az orosz "piac" még mindig nem túl nagy, (egyébként itt hogy lehet képeket betenni, mert van 1 rakat táblázatom stb...) ellenben ez a kitettség csökkent duma nagyon jó :) Az a baj hogy szellemi erőfeszítéseid nem képesek feldolgozni azt az infót, hogy Oroszo. egy dologtól függ, a nyersanyagexporttól. És lassan nem csak az EU és az USA (megjegyzem ugyanannyira elítélem az USA "áldásos" törekvéseit=pusztítását a világban mint bármelyik egyéb nagyhatalom hasonló tetteit) hanem Kína is komoly baja lesz az oroszoknak, persze nem rövidtávon, de középtávon már biztos....

Én úgy látom, hogy itt a fórumon sok embernek vannak víziói ami tök jó, de ne akarjátok a jelenlegi történésekbe azokat belelátni, pont fordítva kéne. :) Az új SZU agymenésen egész délután röhögtem el is küldtem haveroknak, röhögjenek ők is. :D (ha megugrott a nézettség az miattam van :D )

És tudod miért nem szívtuk meg? Mert Európának energiahordozókon kívül minden a rendelkezésére áll (technológia, civilizáció, képzett népesség stb...), azonban az olaj és a gáz továbbra is simán jön az oroszoktól. Ez persze nekik is ugyanannyira érdekük, mert lehet nekik bármennyi nyersanyaguk ha nem tudják eladni.

Egyébként mennyit fizetnek nektek, hogy oroszfankodjatok?:/
"Mert nekem sajnos túl drága a szabadidőm ehhez"
Ennek örülnénk de úgy látom ez relatív, mert nekünk ez az időintervallum is sok egy kicsit.
A hozzád hasonlókat már évekkel ezelőtt is sikerült meggyőznünk, hogy szerezzenek be egy középiskolai első osztályos közgazdaságtan tankönyvet. Ők azóta valószínűleg megvették és olvasgatják és sok érdekeset találhattak benne mert azóta nem jelentkeztek.
 

camee

Member
2017. július 11.
39
8
8
Segédmunkás, hát ez aranyos. :D Amúgy Hóbagolynak kissé tényleg el szoktak szaladni a lovak még szerintem is. De azért nem kéne lesegédmunkásozni akárkiket mert ellenkezik a véleményed vele.

Én teljesen normálisan kezdtem el ideírni, majd miután elküldtek az anyámba és leidiótáztak 70xer sajnos kénytelen voltam én is stílust váltani..nekem sem tetszik, de ha csak így lehet itt :(
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
Egyébként mennyit fizetnek nektek, hogy oroszfankodjatok? Mert nekem sajnos túl drága a szabadidőm ehhez :/
Akkor keress magadnak más elfoglaltságot. Nem kötelező zéró rálátással marhaságokat ideirkálni, meg másokat sértegetni. Nem hiszem el, hogy ezt minden új ügynöknek el kell mondani....
 

camee

Member
2017. július 11.
39
8
8
Akkor keress magadnak más elfoglaltságot. Nem kötelező zéró rálátással marhaságokat ideirkálni, meg másokat sértegetni. Nem hiszem el, hogy ezt minden új ügynöknek el kell mondani....[/Q
Akkor keress magadnak más elfoglaltságot. Nem kötelező zéró rálátással marhaságokat ideirkálni, meg másokat sértegetni. Nem hiszem el, hogy ezt minden új ügynöknek el kell mondani....

Na ki sérteget kit?:) érdekes a saját elég durva hozzászólásaitokat, mint ahogy a tényeket is, elég durván figyelmen kívül hagyjátok...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Az a baj hogy annyira korlátolt vagy hogy hihetetlen, persze 1 segédmunkástól ez is valami. Szóval az integráció folyamata bonyolult lásd usa civil war minden. 2: Most fogják újraszervezni az EU-t egy szorosabb integrációba, persze hogy vita van, ez normális, így fejlődnek a dolgok. 3: Valóban kárt szenvedett a kereskedelem, de ezek nem túl jelentősek, olvass bárhol utána...a legfontosabb energia stb..továbbra is megy az együttműködés. 4: Az orosz "piac" még mindig nem túl nagy, (egyébként itt hogy lehet képeket betenni, mert van 1 rakat táblázatom stb...) ellenben ez a kitettség csökkent duma nagyon jó :) Az a baj hogy szellemi erőfeszítéseid nem képesek feldolgozni azt az infót, hogy Oroszo. egy dologtól függ, a nyersanyagexporttól. És lassan nem csak az EU és az USA (megjegyzem ugyanannyira elítélem az USA "áldásos" törekvéseit=pusztítását a világban mint bármelyik egyéb nagyhatalom hasonló tetteit) hanem Kína is komoly baja lesz az oroszoknak, persze nem rövidtávon, de középtávon már biztos....

Én úgy látom, hogy itt a fórumon sok embernek vannak víziói ami tök jó, de ne akarjátok a jelenlegi történésekbe azokat belelátni, pont fordítva kéne. :) Az új SZU agymenésen egész délután röhögtem el is küldtem haveroknak, röhögjenek ők is. :D (ha megugrott a nézettség az miattam van :D )

És tudod miért nem szívtuk meg? Mert Európának energiahordozókon kívül minden a rendelkezésére áll (technológia, civilizáció, képzett népesség stb...), azonban az olaj és a gáz továbbra is simán jön az oroszoktól. Ez persze nekik is ugyanannyira érdekük, mert lehet nekik bármennyi nyersanyaguk ha nem tudják eladni.

Egyébként mennyit fizetnek nektek, hogy oroszfankodjatok? Mert nekem sajnos túl drága a szabadidőm ehhez :/

Nem tudom mi ez a segédmunkás perverziód, talán a saját tudatlanságodat próbálod elfedni ezzel. Abban a bizonyos szorosabb EU-s integrációban épp kétsebességes EU-t akarnak. Van neked valahol elrakva némi eszed, úgy legalább ünnepnapokra? Én utána olvastam, ha valami termelő ágazatban dolgoznál és gazdasági téren olvasgatnál a világról, meg lenne bármi fogalmad pl a kereslet-kínálat relatív egyszerű összefüggéséről akkor neked sem lenne ekkora fekete folt / varázslat kategória, hogy mi miért van egy gazdaságban. Az orosz piac elég nagy, ha pár káeurópai országot megérte bevenni az EU-ba piacnak meg szarér-húggyér dolgozó munkásnak, akkor a nagyságrenddel nagyobb orosz piac elvesztése is érvágás. És kevered a dolgokat, de nem csoda, mert még a GDP adatokat sem tudtad egymagad kikeresni a neten, aztán hogy abból milyenek vannak és az mire jó, az megint varázslat kategória számodra.
Piacot vesztettek az EU-s cégek, ezen mit nem vagy képes felfogni? Jössz az orosz gázzal meg nyersanyaggal. Mi nem érthető abból, hogy nem volt akinek eladni azt a sok terméket amit eddig az oroszok megvettek? És van-e valaki még itt aki nem látja, hogy ez miért probléma az EU-s termelőknek?

Ha neked túl drága a szabadidőd ehez akkor nem kell itt mérgezd a levegőt.