[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

vendég3

Well-Known Member
2016. augusztus 30.
131
291
63
[QUOTE=". Sőt. Mivel ő sem akar háborút Oroszo.-gal, ezért fel fogja ajánlani az átállását. Ezt Oroszo.-nak mindenképp megéri elfogadnia.[/QUOTE]

Oroszország nem fog szövetségre lépni Romániával mert Romániával nem lehet szövetségre lépni. Egy románokkal kötött szerződés annyit ér mint a papír amire írták a MÉH telepen.


Aki meg támadja Hóbagolyt az elméletei miatt az gondoljon arra, hogy mennyi minden történt már a világban amire soha nem gondoltunk volna.A világon mindenhol vannak stratégák akik kigondolnak egy lehetőséget és megvizsgálják annak minden előre látható következményét. Én 90%-ban nem értek vele egyet de mindig elolvasom a hozzászólásait mert olyan dolgokat ír amikre én nem gondolok.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 709
2 362
113
Természetesen Bukarest irányítása alatt, mivel csak átmenetileg válnának szét. Az erdélyi rész román irányítása is megmaradna. Mivel először Erdély ugorna ki a NATO-ból és állna át orosz oldalra, utána pedig a bukaresti rész is, ezért a végén mindkét fél-Románia orosz oldalon állna, így semmi akadálya nem lenne annak, hogy Oroszo. az ő oldalán álló két fél-Romániának az egyesülését engedélyezze.



Rendben, ez így másképp hangzik. De majd még visszanézem, mit is mondott pontosan OV.



Ez attól is függ, hogy Oroszo. bevonul-e Ukrajnába. Ha igen, akkor Erdély kiugrása orosz oldalra egyszerűbbé válik.



Oroszországnak az az érdeke, hogy megossza az EU/NATO-t és minél többfelé elterelje a NATO figyelmét. Ezért például egy konfliktus a Balkánon Oo. számára is kedvező lehet.
Ami pedig Romániát illeti. Románia nagyban fegyverkezik, ezért egy Románia-Oroszo. háború csak idő kérdése. Oroszo. bár erős, de azért nem annyira, hogy ha lenne lehetősége arra, hogy elkerüljön egy háborút Romániával, akkor ne élne ezzel a lehetőséggel. Oroszo.-nak is jobb egy oroszbarát Románia, mint egy oroszellenes. Románia pedig most csak azért oroszellenes, mert kell neki Moldova, amit Oroszo. nem adna oda Romániának, az USA viszont igen. Innen jön Románia USA-barátsága. Attól kezdve viszont, ha már Romániáé Moldova, onnantól kezdve Romániának már nem érdeke többé az USA-barátság. Sőt. Mivel ő sem akar háborút Oroszo.-gal, ezért fel fogja ajánlani az átállását. Ezt Oroszo.-nak mindenképp megéri elfogadnia.

Elmélettel kapcsolatos ellen vetés. Törökök után most románoknál vannak a török támaszpontokról elvitt nuki fegyverek, plusz a rakétavédelmi bázis ami nem egy mobilis dolog. Plusz ahol USA támaszpont létesít onnan már nem akar elmenni. Fekete tenger miatt is Románia fontos a számukra. Az, hogy a román vezetés nem megbízható pl USA és CIA is tudja azért is volt ott vezető cserék.
Itt már talán te is írtad USA egyik szándéka Lengyelek és Románokra támaszkodva Eu-t elszigetelje az oroszoktól. Mivel USA-nak az Eu szövetséges és ellensége egyben. Mígrációval középtávon biztosan kivégzik, Nyugat-Európát, e folyamatra támaszkodva viszont volt keleti blokkot szépen le is választják.
De úgy látszik ez sem elég új gazdasági szankciókkal USA-EU gazdasági harcot is megindítottak ha már nincs TTIP.
Hazánk és Tiszántúl rész, egy rész jelenleg német multik gazdasági felségterülete vagyunk. Kormányuk okosan a német-kínai közeledéssel egyetembe, mi is nagyon Kína felé orientálódunk. Lásd mostani jüan kötvény kibocsájtás amiről privátbankáron is szakértők leírják ez pénzügyi okai nem voltak, politikai annál több.
Rémlik, hogy Egy út, egy övezet program ünnepélyes hivatalos indulásánál Orbán Viktor volt az egyetlen Eu-s miniszterelnök aki jelen volt.
Szerbia kacsán a kormányuk teszi ami sokan kívánatosának tartanak, igyekszünk velük jóban lenni. Szankciók ide vagy oda a kormányunk orosz eszközöket szerez be. 3 metor, felújított mi helikopterek.
Következetesen épülő dolgokat, pillanatnyi előnyökért USA talán felmondaná. Oroszok, és Kínaiak nem keleti távlati gondolkodás hívei sakk/go. Így Tiszántúl románok általi megszerzése nem érdekük.
Román haderő mi léptékünkkel erős az övékkel nem tényező, harc értékről nem is beszélve, ami technika+kezelő össze értéke.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and haubagoi

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
10 985
9 498
113
[QUOTE=". Sőt. Mivel ő sem akar háborút Oroszo.-gal, ezért fel fogja ajánlani az átállását. Ezt Oroszo.-nak mindenképp megéri elfogadnia.

Oroszország nem fog szövetségre lépni Romániával mert Romániával nem lehet szövetségre lépni. Egy románokkal kötött szerződés annyit ér mint a papír amire írták a MÉH telepen.


Aki meg támadja Hóbagolyt az elméletei miatt az gondoljon arra, hogy mennyi minden történt már a világban amire soha nem gondoltunk volna.A világon mindenhol vannak stratégák akik kigondolnak egy lehetőséget és megvizsgálják annak minden előre látható következményét. Én 90%-ban nem értek vele egyet de mindig elolvasom a hozzászólásait mert olyan dolgokat ír amikre én nem gondolok.[/QUOTE]

Én is remélem, hogy Románia kapcsán nem úgy lesz, ahogy írtam. De mivel megláttam egy lehetséges veszélyes forgatókönyvet, leírtam, hogy lehessen előre védekezni ellene.
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Ebben dupla csavart érzek. Ez egy teljesen reális forgatókönyv. Oroszország vonatkozásában mindenképpen.

Azt bárki tudja aki egy kicsit is jártas a nemzetközi kapcsolatokban és/vagy a hadtörténelemben, hogy az ideiglenes megoldások tartósak szoktak maradni. A szívességek és ígéretek erejében bízni az recept a katasztrófához.

Ez a "terv" annyi ilyet tartalmaz, hogy felsorolni is sok. Pl. az USA-nak nincs "jóindulata" érdekei vannak amikhez csatlakozni csak kemény pénzekért lehet ld. 9,8 mrd USD román beszerzés. Tönkre fognak bele menni. DE meglépik, úgy ahogy a görögök közel 15% GDP arányos védelmi kiadásai sem csökkentek, bármekkora volt a baj. Az oroszok meg nem nagyhatalom már, hiába csinálnak úgy. Nem fognak katonai konfliktusba bonyolódni, holmi szerződések, vgy ígéretek alapján. Hitler, meg a Nyugat megtanította nekik mennyit érnek ezek.
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Eléggé alábecsülöd az amerikai hadipotenciált. Az nem egy európai NATO hadsereg, annál sokkal több és jobb. Moráljuk detto. Anyagi, technológiai, ipari lehetőségeik pedig a legjobbak a világon, a háborúzásra.

A csaták megnyerésére igen. DE utána? Nem az nyeri a háborút aki a csatákat, erre számtalan péda van.
Ráadásul a korábbi két és fél háborúra felkészített és felszerelt fegyveres erők most talán, mondom TALÁN elbírnának másféllel. A jelenlegi leterheltség mellett, egy komoly konfliktus bárhol a világon (Kína, vagy Európa) nagyon csúnya bukfencet eredményezne, és hála a széllibbantaknak a sorozás szóba sem jöhet.

Pl. a korábbi 12+1 CVBG már csak 11.Ami a hármas (1 őrjáratozik, 1 karbantart/modernizál, 1 felkészül/pihen) felosztást figyelembe véve maximum 4! azaz négy darab bevethető hordozót jelent. Persze ezt fel lehet tolni rövid időre magasabbra de egy ilyen cucc építése 3 év!
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 412
58 614
113
Oroszországgal háborúzni nem olyan mint az arab országokkal,akkor nem lehet kedélyesen,rágózva bombázgatni,az új ray ban napszemcsi mögül,cm-ezni,berepülgetni az éles Orosz légvédelembe,stb.Ha megtámadnák az Oroszokat,azok küldenének pár cm-et,amik be is találnak a laktanyákba,repterekbe,elmúlna a harci morál egyből,a 2. vh óta nyugati hadseregnek még nem lőttek vissza,de az Oroszok nem olyan demokraták,hogy ezt a gyakorlatot fenntartsák nekik. :D
Usából idehozni annyi embert,technikát,hogy behatoljanak konvencionális fegyverekkel Oroszországba,nagyon fel kellene kötni a shortot,gondolok itt a szputnyikora,tengókra,EW-re,stb,minden konvojt nem kísérhet hordozó,itt több millió katonáról,azok ellátmányáról van szó,nem eszik olyan forrón azt a kását.
És még egyszer,mielőtt be hajóznák az amcsi katonák otthon,ahogy megtudnák,hogy akkor most mehetnek európába,sanszosan már a hajóúton belefutnak az Orosz haditegerészetbe,ill mehetnek sztálingrád felé sugárzó arccal,mint dolfiék,hát,lenne pár soldier,aki a tejen hagyná a gázt...:rolleyes:
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 460
141
63
Oroszországgal háborúzni nem olyan mint az arab országokkal,akkor nem lehet kedélyesen,rágózva bombázgatni,az új ray ban napszemcsi mögül,cm-ezni,berepülgetni az éles Orosz légvédelembe,stb.Ha megtámadnák az Oroszokat,azok küldenének pár cm-et,amik be is találnak a laktanyákba,repterekbe,elmúlna a harci morál egyből,a 2. vh óta nyugati hadseregnek még nem lőttek vissza,de az Oroszok nem olyan demokraták,hogy ezt a gyakorlatot fenntartsák nekik. :D
Usából idehozni annyi embert,technikát,hogy behatoljanak konvencionális fegyverekkel Oroszországba,nagyon fel kellene kötni a shortot,gondolok itt a szputnyikora,tengókra,EW-re,stb,minden konvojt nem kísérhet hordozó,itt több millió katonáról,azok ellátmányáról van szó,nem eszik olyan forrón azt a kását.
És még egyszer,mielőtt be hajóznák az amcsi katonák otthon,ahogy megtudnák,hogy akkor most mehetnek európába,sanszosan már a hajóúton belefutnak az Orosz haditegerészetbe,ill mehetnek sztálingrád felé sugárzó arccal,mint dolfiék,hát,lenne pár soldier,aki a tejen hagyná a gázt...:rolleyes:
Azokról az oroszokról beszélsz akik se Szíriát se Ukrajnát nem tudják maguk alá gyűrni?
Most adják el néhány kókuszért a legmodernebb gépüket. A morált el bírom képzelni.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 412
58 614
113
Azokról az oroszokról beszélsz akik se Szíriát se Ukrajnát nem tudják maguk alá gyűrni?
Most adják el néhány kókuszért a legmodernebb gépüket. A morált el bírom képzelni.


Igen Emese,építünk még egy házikót neked...

loving-father-kissing-daughter-building-blocks-on-floor-e9k99e.jpg

Direkt csinálod,tudom.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
30 600
132 872
113
Azokról az oroszokról beszélsz akik se Szíriát se Ukrajnát nem tudják maguk alá gyűrni?
Most adják el néhány kókuszért a legmodernebb gépüket. A morált el bírom képzelni.
Itt felteszem a kérdést? Maguk alá akarják gyűrni egyáltalán? A hadiipari megrendeléseik az egekbe ugrottak, ha akarnák menne mindkettő, csak éppen haszna nincs neki.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 680
9 106
113
Azokról az oroszokról beszélsz akik se Szíriát se Ukrajnát nem tudják maguk alá gyűrni?
Most adják el néhány kókuszért a legmodernebb gépüket. A morált el bírom képzelni.

Úgy látod, hogy a két felsorolt országban az orosz hadsereg harcol. Ahova bevonultak ott győztek is(Grúzia) .
Sorold fel azokat a háborúkat az elmúlt 30 évből amiket az USA kezdet és sikerült győznie.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and Roni

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Természetesen Bukarest irányítása alatt, mivel csak átmenetileg válnának szét. Az erdélyi rész román irányítása is megmaradna. Mivel először Erdély ugorna ki a NATO-ból és állna át orosz oldalra, utána pedig a bukaresti rész is, ezért a végén mindkét fél-Románia orosz oldalon állna, így semmi akadálya nem lenne annak, hogy Oroszo. az ő oldalán álló két fél-Romániának az egyesülését engedélyezze.

Rendben, ez így másképp hangzik. De majd még visszanézem, mit is mondott pontosan OV.

Ez attól is függ, hogy Oroszo. bevonul-e Ukrajnába. Ha igen, akkor Erdély kiugrása orosz oldalra egyszerűbbé válik.

Oroszországnak az az érdeke, hogy megossza az EU/NATO-t és minél többfelé elterelje a NATO figyelmét. Ezért például egy konfliktus a Balkánon Oo. számára is kedvező lehet.
Ami pedig Romániát illeti. Románia nagyban fegyverkezik, ezért egy Románia-Oroszo. háború csak idő kérdése. Oroszo. bár erős, de azért nem annyira, hogy ha lenne lehetősége arra, hogy elkerüljön egy háborút Romániával, akkor ne élne ezzel a lehetőséggel. Oroszo.-nak is jobb egy oroszbarát Románia, mint egy oroszellenes. Románia pedig most csak azért oroszellenes, mert kell neki Moldova, amit Oroszo. nem adna oda Romániának, az USA viszont igen. Innen jön Románia USA-barátsága. Attól kezdve viszont, ha már Romániáé Moldova, onnantól kezdve Romániának már nem érdeke többé az USA-barátság. Sőt. Mivel ő sem akar háborút Oroszo.-gal, ezért fel fogja ajánlani az átállását. Ezt Oroszo.-nak mindenképp megéri elfogadnia.

Logikus, amit írsz, lehet, hogy te látod jól, nekem mindig a gyakorlati megvalósítással kapcsolatban vannak ellenvetéseim.

Az 1. ponthoz. Hogyan ugranak ki a NATO-ból? Amerika a DNA-n keresztül nagyon mélyen benne van a román államigazgatásban, nemzetbiztonságban is. A román politikai elit teljes kontroll alatt van. Most is, amikor az új szocdem kormány, lazítani próbált a gyeplőn, olyan országos tüntetéshullámot generáltak az atlantista-nyugatos erők, amelybe majdnem ár nappal a megválasztása után belebukott az új kormány.
Aztán, ha a politikai elitjük meg is tisztulna az amerikai befolyástól, akkor hogyan ugranának ki? Blokád alá vonnák az amerikai csapatok által használt laktanyákat, reptereket? És az USA ezt ellenvetés nélkül hagyná?

3. Erre is céloztam, igen. Amíg Ukrajna nincs ismét orosz érdekszférában, addig az egész kérdés nehezen értelmezhető. Én egyébként semmilyen jelét nem látom annak, hogy ez akár csak közép távon megváltozhatna, és Ukrajna visszakerülne az orosz érdekszférába. Ez csak katonai úton menne, azt meg szerintem Putyin nem vállalja be, még ha nem is telne sok időbe az orosz hadseregnek.

Ráadásul szerintem tévesen abból indulsz ki, hogy Trump szándékai alapján próbálod elemezni az amerikai külpolitikát, de látod, hogy megfojtja őt a Kongresszus.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 896
20 216
113
Azokról az oroszokról beszélsz akik se Szíriát se Ukrajnát nem tudják maguk alá gyűrni?
Most adják el néhány kókuszért a legmodernebb gépüket. A morált el bírom képzelni.

Most mindentől függetlenül. Ilyen hülyeségeket honnan veszel? Mi az, hogy maguk alá gyűrni? Kit? Az IÁ-ra gondolsz? Mert azt jelen pillanatban konkrétan egyetlen nagyhatalomnak sem sikerült még. Az USA is ott van a térségben és nekik sem sikerül megtisztítani azt a területet. Ukrajnát meg nem is akarják maguk alá gyűrni, mert ott nem is ez a céljuk. Rendben van nem szereted az oroszokat oké ezt már régen tudjuk, szíved joga. De miért kell ilyen marhaságokat leírni állandóan?
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 535
24 319
113
Tovább rohan a lengyel ámokfutás a szmolenszki légikatasztrófa ügyében, a legújabb verzió, hogy bomba robbant a gépen, egy aeroszolbomba volt elhelyezve a bal szárnyon.

http://index.hu/kulfold/2017/08/09/lengyel_kaczynski_felrobban_repulogep/

Csak pár kérdés ami hirtelen eszembe jut :

1. Ki és mikor tette fel rá? Főleg úgy hogy a gép előtte egy szigorúan őrzött légitámaszponton állt, valószínűleg többször is alaposan átvizsgálták indulás előtt.
2. Miért nem a levegőben robbant fel mint minden "normális" aeroszolbomba (a gyújtó egy magasságmérőhöz van kötve és általában utazómagasságon robban, mert a viszonylag kis részben robbanás itt, ha sikerül lyukat ütnie a túlnyomásos törzsön, a hirtelen kihermetizálódás miatt a gép szétesik a levegőben)
3. Mi volt a bomba vezérlése? (ha nyomásmérő akkor már a felszálláskor felrobban, ha időzítő akkor csak akkor robbant volna fel, ha már mindenki elhagyta a gépet, mert a köd miatt tovább voltak a levegőben mint tervezték, ha távirányítású, akkor miért teszi fel valaki egy lengyel reptéren a bombát és miért akarja Szmolenszkben felrobbantani, és miért vár vele a leszállás utolsó percéig)
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram and fip7

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 693
13 194
113
Tovább rohan a lengyel ámokfutás a szmolenszki légikatasztrófa ügyében, a legújabb verzió, hogy bomba robbant a gépen, egy aeroszolbomba volt elhelyezve a bal szárnyon.

http://index.hu/kulfold/2017/08/09/lengyel_kaczynski_felrobban_repulogep/

Csak pár kérdés ami hirtelen eszembe jut :

1. Ki és mikor tette fel rá? Főleg úgy hogy a gép előtte egy szigorúan őrzött légitámaszponton állt, valószínűleg többször is alaposan átvizsgálták indulás előtt.
2. Miért nem a levegőben robbant fel mint minden "normális" aeroszolbomba (a gyújtó egy magasságmérőhöz van kötve és általában utazómagasságon robban, mert a viszonylag kis részben robbanás itt, ha sikerül lyukat ütnie a túlnyomásos törzsön, a hirtelen kihermetizálódás miatt a gép szétesik a levegőben)
3. Mi volt a bomba vezérlése? (ha nyomásmérő akkor már a felszálláskor felrobban, ha időzítő akkor csak akkor robbant volna fel, ha már mindenki elhagyta a gépet, mert a köd miatt tovább voltak a levegőben mint tervezték, ha távirányítású, akkor miért teszi fel valaki egy lengyel reptéren a bombát és miért akarja Szmolenszkben felrobbantani, és miért vár vele a leszállás utolsó percéig)

Polak – węgier dwa bratanki i do szabli i do szklanki, meg minden. (Elvégre 17 éven át csak Nagypolszkijaim voltak - örök szerelem)
De nekem gyanús, hogy itt tényleg a lengyelek hibáztak.
- Miért lett volna ez jó Putyinéknak?
- Láttam én már akarnok és/vagy ittas "gépjárműparancsnokot" eleget - már úgy szakmailag...
Ha én minden ilyenkor jött utasítást végrehajtottam volna, már régen nem élnék.
igaz, nekem nem is az ország legfőbb vezetői szoktak "feladatot szabni".