[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Oroszországgal háborúzni nem olyan mint az arab országokkal,akkor nem lehet kedélyesen,rágózva bombázgatni,az új ray ban napszemcsi mögül,cm-ezni,berepülgetni az éles Orosz légvédelembe,stb.Ha megtámadnák az Oroszokat,azok küldenének pár cm-et,amik be is találnak a laktanyákba,repterekbe,elmúlna a harci morál egyből,a 2. vh óta nyugati hadseregnek még nem lőttek vissza,de az Oroszok nem olyan demokraták,hogy ezt a gyakorlatot fenntartsák nekik. :D
Usából idehozni annyi embert,technikát,hogy behatoljanak konvencionális fegyverekkel Oroszországba,nagyon fel kellene kötni a shortot,gondolok itt a szputnyikora,tengókra,EW-re,stb,minden konvojt nem kísérhet hordozó,itt több millió katonáról,azok ellátmányáról van szó,nem eszik olyan forrón azt a kását.
És még egyszer,mielőtt be hajóznák az amcsi katonák otthon,ahogy megtudnák,hogy akkor most mehetnek európába,sanszosan már a hajóúton belefutnak az Orosz haditegerészetbe,ill mehetnek sztálingrád felé sugárzó arccal,mint dolfiék,hát,lenne pár soldier,aki a tejen hagyná a gázt...:rolleyes:
Azokról az oroszokról beszélsz akik se Szíriát se Ukrajnát nem tudják maguk alá gyűrni?
Most adják el néhány kókuszért a legmodernebb gépüket. A morált el bírom képzelni.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 029
54 088
113
Azokról az oroszokról beszélsz akik se Szíriát se Ukrajnát nem tudják maguk alá gyűrni?
Most adják el néhány kókuszért a legmodernebb gépüket. A morált el bírom képzelni.


Igen Emese,építünk még egy házikót neked...

loving-father-kissing-daughter-building-blocks-on-floor-e9k99e.jpg

Direkt csinálod,tudom.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 397
120 678
113
Azokról az oroszokról beszélsz akik se Szíriát se Ukrajnát nem tudják maguk alá gyűrni?
Most adják el néhány kókuszért a legmodernebb gépüket. A morált el bírom képzelni.
Itt felteszem a kérdést? Maguk alá akarják gyűrni egyáltalán? A hadiipari megrendeléseik az egekbe ugrottak, ha akarnák menne mindkettő, csak éppen haszna nincs neki.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 595
7 665
113
Azokról az oroszokról beszélsz akik se Szíriát se Ukrajnát nem tudják maguk alá gyűrni?
Most adják el néhány kókuszért a legmodernebb gépüket. A morált el bírom képzelni.

Úgy látod, hogy a két felsorolt országban az orosz hadsereg harcol. Ahova bevonultak ott győztek is(Grúzia) .
Sorold fel azokat a háborúkat az elmúlt 30 évből amiket az USA kezdet és sikerült győznie.
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and Roni

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Természetesen Bukarest irányítása alatt, mivel csak átmenetileg válnának szét. Az erdélyi rész román irányítása is megmaradna. Mivel először Erdély ugorna ki a NATO-ból és állna át orosz oldalra, utána pedig a bukaresti rész is, ezért a végén mindkét fél-Románia orosz oldalon állna, így semmi akadálya nem lenne annak, hogy Oroszo. az ő oldalán álló két fél-Romániának az egyesülését engedélyezze.

Rendben, ez így másképp hangzik. De majd még visszanézem, mit is mondott pontosan OV.

Ez attól is függ, hogy Oroszo. bevonul-e Ukrajnába. Ha igen, akkor Erdély kiugrása orosz oldalra egyszerűbbé válik.

Oroszországnak az az érdeke, hogy megossza az EU/NATO-t és minél többfelé elterelje a NATO figyelmét. Ezért például egy konfliktus a Balkánon Oo. számára is kedvező lehet.
Ami pedig Romániát illeti. Románia nagyban fegyverkezik, ezért egy Románia-Oroszo. háború csak idő kérdése. Oroszo. bár erős, de azért nem annyira, hogy ha lenne lehetősége arra, hogy elkerüljön egy háborút Romániával, akkor ne élne ezzel a lehetőséggel. Oroszo.-nak is jobb egy oroszbarát Románia, mint egy oroszellenes. Románia pedig most csak azért oroszellenes, mert kell neki Moldova, amit Oroszo. nem adna oda Romániának, az USA viszont igen. Innen jön Románia USA-barátsága. Attól kezdve viszont, ha már Romániáé Moldova, onnantól kezdve Romániának már nem érdeke többé az USA-barátság. Sőt. Mivel ő sem akar háborút Oroszo.-gal, ezért fel fogja ajánlani az átállását. Ezt Oroszo.-nak mindenképp megéri elfogadnia.

Logikus, amit írsz, lehet, hogy te látod jól, nekem mindig a gyakorlati megvalósítással kapcsolatban vannak ellenvetéseim.

Az 1. ponthoz. Hogyan ugranak ki a NATO-ból? Amerika a DNA-n keresztül nagyon mélyen benne van a román államigazgatásban, nemzetbiztonságban is. A román politikai elit teljes kontroll alatt van. Most is, amikor az új szocdem kormány, lazítani próbált a gyeplőn, olyan országos tüntetéshullámot generáltak az atlantista-nyugatos erők, amelybe majdnem ár nappal a megválasztása után belebukott az új kormány.
Aztán, ha a politikai elitjük meg is tisztulna az amerikai befolyástól, akkor hogyan ugranának ki? Blokád alá vonnák az amerikai csapatok által használt laktanyákat, reptereket? És az USA ezt ellenvetés nélkül hagyná?

3. Erre is céloztam, igen. Amíg Ukrajna nincs ismét orosz érdekszférában, addig az egész kérdés nehezen értelmezhető. Én egyébként semmilyen jelét nem látom annak, hogy ez akár csak közép távon megváltozhatna, és Ukrajna visszakerülne az orosz érdekszférába. Ez csak katonai úton menne, azt meg szerintem Putyin nem vállalja be, még ha nem is telne sok időbe az orosz hadseregnek.

Ráadásul szerintem tévesen abból indulsz ki, hogy Trump szándékai alapján próbálod elemezni az amerikai külpolitikát, de látod, hogy megfojtja őt a Kongresszus.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 470
17 871
113
Azokról az oroszokról beszélsz akik se Szíriát se Ukrajnát nem tudják maguk alá gyűrni?
Most adják el néhány kókuszért a legmodernebb gépüket. A morált el bírom képzelni.

Most mindentől függetlenül. Ilyen hülyeségeket honnan veszel? Mi az, hogy maguk alá gyűrni? Kit? Az IÁ-ra gondolsz? Mert azt jelen pillanatban konkrétan egyetlen nagyhatalomnak sem sikerült még. Az USA is ott van a térségben és nekik sem sikerül megtisztítani azt a területet. Ukrajnát meg nem is akarják maguk alá gyűrni, mert ott nem is ez a céljuk. Rendben van nem szereted az oroszokat oké ezt már régen tudjuk, szíved joga. De miért kell ilyen marhaságokat leírni állandóan?
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 391
23 210
113
Tovább rohan a lengyel ámokfutás a szmolenszki légikatasztrófa ügyében, a legújabb verzió, hogy bomba robbant a gépen, egy aeroszolbomba volt elhelyezve a bal szárnyon.

http://index.hu/kulfold/2017/08/09/lengyel_kaczynski_felrobban_repulogep/

Csak pár kérdés ami hirtelen eszembe jut :

1. Ki és mikor tette fel rá? Főleg úgy hogy a gép előtte egy szigorúan őrzött légitámaszponton állt, valószínűleg többször is alaposan átvizsgálták indulás előtt.
2. Miért nem a levegőben robbant fel mint minden "normális" aeroszolbomba (a gyújtó egy magasságmérőhöz van kötve és általában utazómagasságon robban, mert a viszonylag kis részben robbanás itt, ha sikerül lyukat ütnie a túlnyomásos törzsön, a hirtelen kihermetizálódás miatt a gép szétesik a levegőben)
3. Mi volt a bomba vezérlése? (ha nyomásmérő akkor már a felszálláskor felrobban, ha időzítő akkor csak akkor robbant volna fel, ha már mindenki elhagyta a gépet, mert a köd miatt tovább voltak a levegőben mint tervezték, ha távirányítású, akkor miért teszi fel valaki egy lengyel reptéren a bombát és miért akarja Szmolenszkben felrobbantani, és miért vár vele a leszállás utolsó percéig)
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram and fip7

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 366
10 824
113
Tovább rohan a lengyel ámokfutás a szmolenszki légikatasztrófa ügyében, a legújabb verzió, hogy bomba robbant a gépen, egy aeroszolbomba volt elhelyezve a bal szárnyon.

http://index.hu/kulfold/2017/08/09/lengyel_kaczynski_felrobban_repulogep/

Csak pár kérdés ami hirtelen eszembe jut :

1. Ki és mikor tette fel rá? Főleg úgy hogy a gép előtte egy szigorúan őrzött légitámaszponton állt, valószínűleg többször is alaposan átvizsgálták indulás előtt.
2. Miért nem a levegőben robbant fel mint minden "normális" aeroszolbomba (a gyújtó egy magasságmérőhöz van kötve és általában utazómagasságon robban, mert a viszonylag kis részben robbanás itt, ha sikerül lyukat ütnie a túlnyomásos törzsön, a hirtelen kihermetizálódás miatt a gép szétesik a levegőben)
3. Mi volt a bomba vezérlése? (ha nyomásmérő akkor már a felszálláskor felrobban, ha időzítő akkor csak akkor robbant volna fel, ha már mindenki elhagyta a gépet, mert a köd miatt tovább voltak a levegőben mint tervezték, ha távirányítású, akkor miért teszi fel valaki egy lengyel reptéren a bombát és miért akarja Szmolenszkben felrobbantani, és miért vár vele a leszállás utolsó percéig)

Polak – węgier dwa bratanki i do szabli i do szklanki, meg minden. (Elvégre 17 éven át csak Nagypolszkijaim voltak - örök szerelem)
De nekem gyanús, hogy itt tényleg a lengyelek hibáztak.
- Miért lett volna ez jó Putyinéknak?
- Láttam én már akarnok és/vagy ittas "gépjárműparancsnokot" eleget - már úgy szakmailag...
Ha én minden ilyenkor jött utasítást végrehajtottam volna, már régen nem élnék.
igaz, nekem nem is az ország legfőbb vezetői szoktak "feladatot szabni".
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 470
17 871
113
Polak – węgier dwa bratanki i do szabli i do szklanki, meg minden. (Elvégre 17 éven át csak Nagypolszkijaim voltak - örök szerelem)
De nekem gyanús, hogy itt tényleg a lengyelek hibáztak.
- Miért lett volna ez jó Putyinéknak?
- Láttam én már akarnok és/vagy ittas "gépjárműparancsnokot" eleget - már úgy szakmailag...
Ha én minden ilyenkor jött utasítást végrehajtottam volna, már régen nem élnék.
igaz, nekem nem is az ország legfőbb vezetői szoktak "feladatot szabni".

Nagypolszki a legjobb! Apám kétszer is vett :D
 
  • Tetszik
Reactions: misinator

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 366
10 824
113
Nagypolszki a legjobb! Apám kétszer is vett :D
Én is kétszer vettem, meg is vagyon írva a Totalcar.hu népítélet rovatban:rolleyes:
Visszatérve a tragédiára: Én úgy gondolom hogy ennek a kurzusnak különösen erős az orosz utálata, valószínűleg erősebb, mint az átlagnépességben.
Ha az - adott esetben - lengyelek hibáztak, akkor a gyűlölt nép/ország/rezsim előtt a gyűlölködő politikai kompánia a büdös életben nem fogja elismerni, hogy béna szaporító szerv volt.
Szerintem ez is egy életszerű scenárió.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 145
113
Tovább rohan a lengyel ámokfutás a szmolenszki légikatasztrófa ügyében, a legújabb verzió, hogy bomba robbant a gépen, egy aeroszolbomba volt elhelyezve a bal szárnyon.

http://index.hu/kulfold/2017/08/09/lengyel_kaczynski_felrobban_repulogep/

Csak pár kérdés ami hirtelen eszembe jut :

1. Ki és mikor tette fel rá? Főleg úgy hogy a gép előtte egy szigorúan őrzött légitámaszponton állt, valószínűleg többször is alaposan átvizsgálták indulás előtt.
2. Miért nem a levegőben robbant fel mint minden "normális" aeroszolbomba (a gyújtó egy magasságmérőhöz van kötve és általában utazómagasságon robban, mert a viszonylag kis részben robbanás itt, ha sikerül lyukat ütnie a túlnyomásos törzsön, a hirtelen kihermetizálódás miatt a gép szétesik a levegőben)
3. Mi volt a bomba vezérlése? (ha nyomásmérő akkor már a felszálláskor felrobban, ha időzítő akkor csak akkor robbant volna fel, ha már mindenki elhagyta a gépet, mert a köd miatt tovább voltak a levegőben mint tervezték, ha távirányítású, akkor miért teszi fel valaki egy lengyel reptéren a bombát és miért akarja Szmolenszkben felrobbantani, és miért vár vele a leszállás utolsó percéig)

Aeroszolbomba egy sugárhajtású gép repülőgép szárnyán?
Amit úgy vezéreltek, hogy pont a fák koronája körüli magasságon a repülőtértől 400 méterre robbanjon leszállás közben?
És persze csak annyira robbantották szét a szárnyat, hogy az még le tudja tarolni a fák tetejét?
A ködöt meg az FSZB fújta oda?
Az orosz irányítás csak alibiből javasolta, hogy ne Szmolenszkben, hanem Minszkben vagy Moszkvában landoljon a gép?
A pilóták pedig beépített öngyilkos GRU-sok voltak, akik a többszöri és több forrásból érkező figyelmeztetés, a köd, a reptéri műszeres leszállító rendszer hiánya, a fedélzeti automatika legalább tucatnyi földközelség vészjelzése ellenére pont akkor vitték a gépet minimális magasságba és távolságra a reptértől, amikor az ürgebőrbe varrt SZVR ügynökök által a lengyel reptéren a gép szárnyára/-ba/-hoz gyógyított láthatatlan aeroszolbombának a terv szerint működésbe kellett lépnie?
Ennek a robbanásnak a nyomait pedig a szénné vizsgált katasztrófa után 7 évvel sikerül csak felfedezni?

Azért ez nagyon súlyos. Tényleg ámokfutás.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 331
8 139
113