[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nem nagyobb baromság, mint hogy Erdély orosz zsoldban lerohanja Magyarországot. De az ilyeneknek lehetne nyitni egy Lerohanós Baromságok topikot, hogy ez megmaradjon a valós dolgoknak.

Nem Erdély rohanja le Magyarországot, hanem ha Erdélyt Románia átnyomja orosz oldalra, akkor az USA oldalon álló Magyarországról az USA fog támadást indítani Erdélyért, hogy visszaszerezze azt az oroszoktól.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 459
11 494
113
Igen, mindannyian részei vagyunk a tervnek, miközben mindannyian alakítjuk is azt.

Egyébként tényleg nem írtál hülyeséget. Az biztos, hogy azt próbáljátok csinálni, hogy felfordulást keltenétek Belaruszban és Kazahsztánban is. Ezzel ide-oda rángatnátok az orosz seregeket, mert nem tudnák, hogy az égő gyertya melyik végére összpontosítsanak jobban. És valóban, Európa oldaláról még ott van a teljes EU/NATO, Szibéria (vagy inkább Közép-Ázsia, azaz jól mondod, Kazahsztán) felől pedig Kína.
Aztán ennek az lenne a célja, hogy az EU-t kiterjesszétek az Urálig, az Urálon túli területek pedig Kínáé legyenek. Ekkor Oroszo. mindörökre megszűnne és csak az EU, Kína és az USA maradnának a játékban. Ebben az esetben viszont az USA nagy bajban lenne, mert már a jelenlegi méretű Kína is fenyegeti őt, nem még egy olyan, amelyik még Szibériát is birtokolja az Urálig.
Ráadásul, ez csak az USA baja lenne, mert az USA-t fenyegetné Kína a Csendes-óceánon keresztül, míg Európa távolabb van Kínától, és szárazföldön az EU jobban elhatárolt Kínától, mint az USA-tól tengeren.
Az EU-nak meg kellene Kína kereskedelmi partnernek, ez is világos. Persze ebből előbb-utóbb EU vs. Kína háború lenne az Urálnál, de azt meg megintcsak
nem bánnátok, mert attól az addigra kb. 40 milliósra lecsökkent orosz népesség is elpusztulna.

Nem tartom lehetetlennek, hogy a végső vágy az államok - legyen az kis ország vagy nagyhatalom - gazdasági/politikai hatalmának kiüresítése, épp csak annyi jogosítványt hagyva náluk, hogy elvégezzék a macerás, piszkos munkát (bűnüldözés, rendfenntartás, állampolgárok ellenőrzése), illetve fejőstehénként tartása: fegyverek vásároltatása, állampolgáraik velük vágóhídra küldetése, hogy pörögjön a biznic.
Vagy ez már meg is valósult többé-kevésbé?:confused::eek:
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Mack, egy alapos takarítás ráférne a topikra... o_O Vagy ha nem tartod szükségszerűnek, akkor te, mint a Kínai Népköztársaság htka.hu-ra delegált képviselője, kérlek foglalj állást ulippo művész úr terveinek kínai vonatkozású részleteivel kapcsolatosan. :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Nem Erdély rohanja le Magyarországot, hanem ha Erdélyt Románia átnyomja orosz oldalra, akkor az USA oldalon álló Magyarországról az USA fog támadást indítani Erdélyért, hogy visszaszerezze azt az oroszoktól.

Lassan be kellene vonulnod egy légkondis helyiségbe és kicsit megpihenni. Nagyon oda vagy már. Meleg van erősen, ez tény.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Évekkel ezelőtt megmondtam, hogy Románia azért USA-barát most, mert most először Moldova kell neki, utána meg a Tiszántúl, de ahhoz meg orosz (!!!) segítségre van szüksége, mert a NATO nem támogatná, hogy Románia egy másik NATO tagállamba (Magyarországra) belerongyoljon. Akkor azt mondtam, hogy Romániának ezért KÉT OLDALON kell lennie EGYSZERRE, amit úgy tud megvalósítani, hogy KETTÉVÁLIK, egy független Erdélyre (amely átáll orosz oldalra) és egy Bukarest vezette maradék-Romániára, amely marad USA oldalon!
Az orosz oldalra átálló Erdélyt - ha Magyarország még mindig NATO tag - az USA Magyarországról meg fogja támadni, hogy visszaszerezze az oroszoktól!
(Megj.: lehet, hogy ezért váltott a Jobbik USA oldalra, Erdély visszaszerzésének reményében?)
Közben a még mindig USA-hű maradék-Románia Bukarest vezetésével és az USA támogatásával Moldova megszerzésére indul.
Mivel az USA eredetileg azért fegyverezte fel (most fegyverzi!!) Romániát, hogy megszereztesse vele Moldovát, ezért az USA nem fogja a Bukarest vezette maradék-Romániát Erdély ellen fordítani, hanem az USA Magyarországot fogja Erdély megszerzésére vezényelni és ezzel Románia el tudja kerülni, hogy harcolnia kelljen Románia másik fele, az orosz oldalra átállt - de románok vezette - Erdély ellen.
Így Románia EGYSZERRE tudja a területét bővíteni, az USA segítségével az USA-hű maradék-Románia Moldova irányában, és Románia másik fele, a közben orosz oldalra átállt - de román vezetésű - Erdély pedig, ha - ha Oroszország sikeres - Magyarország, a Tiszántúl irányában, és ezt úgy, hogy közben egyik oldal hűsége (Bukarest - USA, Erdély - Oroszo.) sem sérül, és az is garantált, hogy a két FÉL Romániának egymás ellen sem kell harcolnia! Utána pedig a két fél Románia ismét egyesül.
Namármost, mit tehet Magyarország ez ellen? Sorban írom:
1. NEM támogatja Erdély leválását Bukarestről, mert Erdély, román tervek szerint, Oroszország oldalára fog kiugrani a NATO-ból, és ekkor Magyarországnak, mint NATO tagnak harcolnia kell Erdély ellen, mégpedig amerikai (!) oldalon - amely lerombolja Magyarország jó pozícióját az oroszoknál
2. NEM támogatja Szerbia EU/NATO csatlakozását, mert egy orosz oldalon maradó Szerbia pedig a MI lehetőségünk lenne a NATO-ból való kiugrásra
3. Végezetül egy szoros, baráti, orosz oldalon álló / maradó Szerbia-Magyarország szövetségre törekszik, hogy Oroszország minket válasszon a NATO-ból való kiugrásra és ne Erdélyt!!!

Hogyan állunk?
1. Fidesz/OV támogatja Erdély autonómiáját ("jobb híján" idézet OV-tól), vagyis 1. pont BUKÁS ALATT/BUKVA
2. Fidesz/OV aktívan támogatja Szerbia (sőt az egész Balkán) EU/NATO csatlakozását, tehát 2. pont BUKÁS ALATT/BUKVA
3. ez a pont rendben van, de ez sem stimmel, mert a Fidesz/OV nem orosz, hanem NATO oldalon törekszik a Magyarország-Szerbia stratégiai szövetségre, márpedig ez úgy nem illeszkedik a tervhez, mert ha Oroszország bukja a Szerbia-Magyarország páros tervét a NATO-ból való kiugrásra, akkor Erdélyt fogja választani erre a célra, amikor a románok felajánlkoznak erre a célra. (Megj.: a románok azért ajánlanák fel az oroszoknak Erdélyt, hogy ezzel megkönnyítsék a saját kiugrásukat a NATO-ból, elkerülve egy számukra katasztrofális Románia-Oroszo. háborút, de csak azután (esetleg aközben), miután az USA segítségével megszerezték Moldovát.)

Röviden ennyi, nincs rá garancia, hogy igazam van, de én így látom.


Pár megjegyzés, kérdés.

1. Kinek az irányítása alatt egyesülne az általad említett, Havasalföldből, Moldvából, Moldovából álló rész és Erdély? Oroszország bábáskodása alatt? És miért érné ez meg az USA-nak? És az USA csak úgy hagyná, hogy kinyomják egy olyan országból, amely az egyik legfontosabb kelet-európai bástyája? Szerintem ez tévképzet.

2. A Fidesz/OV nem Erdély, hanem a Székelyföld autonómiájáról szokott beszélni! Nem mindegy!

3. Eleve hogyan áll orosz oldalra Erdély, amikor szinte rendszeresen ellenérdekelt amerikai haderő tartózkodik Erdélyben is, pl. aranyosgyéresi katonai repülőtér. Ez számomra pont olyan illúzió, mint amikor a 40 ezer amerikai katona által megszállt Németország és az USA konfliktusát vizionálják.

4. Végezetül én tényleg nem értem, hogy honnan veszed mindig azt, hogy Oroszország Romániában, Magyarországon, Szerbiában fog bármit is tenni. Még a számára geopolitikai szempontból sokkal fontosabb, nem NATO tag Ukrajnában sem tett semmilyen katonai lépést a Krím visszacsatolásán kívül (most ulippo donbasszal kapcsolatos meséit hagyjuk)!
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Te egyáltalán nem érted a nagy terv lényegét haubagoi, látszik hogy a Központ minden információt elzár előled. A terv az, hogy hamarosan bekövetkezik a minszki majdan ami után Belarusz lerohanja Oroszországot. Esélyük az nincsen, de nem is ez a feladatuk, csak hogy eltereljék Oroszország figyelmét amíg Horvátország-Magyarország-Románia-Bulgária négy irányból lerohanja Szerbiát. Szerbia így kiesik Moszkva hálójából ellenben Oroszország megszállja Belaruszt.

Ekkor kezdődik a második fázis, az asztanai majdan ami után Kazahsztán lerohanja Oroszországot, persze szintén csak figyelemelterelés céljából, mert mikor az oroszok felvonulnak Kazahsztán ellen Lengyelország és Ukrajna lerohanja, illetve felszabadítja Belaruszt. Oroszország mire végzett a kazahokkal fordulhat vissza de ekkor jön a meglepi, mert Kazahsztánt Kína fogja felszabadítani. A Kreml választhat, hogy Belaruszt vagy Kazahsztánt akarja visszafoglalni, de mindegy is mert eddigre elég elcsigázott lesz és ezután jön a teljes körű 29 tagú NATO támadás. Ebben a helyzetben persze Kína sem akar majd kimaradni a végjátékból, ezért megszállja az Urál-vidéket és ezzel zárja Szibériát.

Ezután már csak a kapituláció formaságai lesznek hátra. Szibéria Kínáé lesz, a régi Oroszország tengeri kijáratait a NATO ellenőrzi, az orosz hadsereg létszámát 100 páncélozatlan teherautóban és 50 gumicsónakban maximálják. Ez az A terv ami nem nukleáris háborúval számol. A B terv az atomháború ami után mindannyian cserzett bőrpáncélban és számszeríjjal fogunk vadászni emberekre és esetleg egy kanna benzinre, hogy azzal öntsük le az emberhúst.

Hát ez a nagy terv haubagoi, most beavattalak, de ne áruld el senkinek.

Ebben dupla csavart érzek. Ez egy teljesen reális forgatókönyv. Oroszország vonatkozásában mindenképpen.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 317
55 704
113
Szerintem meg a terv résztvevői picivel jobban informáltak nálunk :rolleyes: ,valamivel több telefont,emailt,műholdat,ügynököt tartanak készenlétben mint mi :D...
Kizárható,hogy Oroszország területet veszíthetne,vagy hogy lerohanható lehet bárki számára;),kína,usa,dettó.
Amint érdemi támadó haderő átlépi a határukat,ott ég hamuvá,ne viccelődjünk már.:)
Usa a világ túlfelén nukizott le civil városokat szemrebbenés nélkül,Oroszok mire fel jókodjanak egy rájuk támadó hadsereggel?!
Max itt kelet nyugat között lesz/lehet majd némi diplomácia egyéb módszerekkel,usa-orosz nyílt háború még hagyományos fegyverekkel sem,max proxi országocskák játszadozhatnak háborúsdit,a papírhadseregeikkel. Szerintem még a németekek sem lehet már nekivezetni az Oroszok nak,más ny európai országok meg még úgysem tesztelgetnék a tu160-akat a saját légterük felett,az usa örömére,atöbbi meg nem számít.
Az Oroszok szinte teljesen passzívak,nincs is okuk háborúzni,támadni semerre,a szakikra vigyáznak,a balti országok nem tétel,meg lassan ott is többségben lesznek az Orosz nemzetiségüek,nem ők a hódítók.
Kb sz@rnak az egész be,az első lng-s gázszámla után ott fog toporogni az összes európai politikus a kreml bejáratánál a hóesésben,mínusz 20-ban a megoldásért :D mit kapkodjanak?
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Jelenleg Oroszország népessége 147 millió, tavaly óta is nőtt. Ráadásul csökken a halandóság gyakorlatilag minden korosztályban. (ennyit azokról a noném kutatásokról, "elemzésekről", hogy Oroszország népessége rohamosan csökken...) Mindemellett pl a Kínaiak úgy tartják, hogy az oroszok egy kedves, de alapjában militarizált nép, nem jó ötlet őket megtámadni. Oroszország 21 hónap alatt több 10 millió kiképzett katonaviselt embert tudna behívni és felfegyverezni, de már 2 héten belül is minimum 3-4 millió embert tudna bármilyen harci konfliktusba küldeni. 2 napon belül pedig a nyugati részeire minimum fél millió katonát, aktív tartalékos katonát, nemzeti Gárdistát, és nem utolsó sorban deszantosokat tudna technikástúl bevetni. Azt mondanám, a nyugati és déli határok mentén, mindenhol max 10 órán belül 50-80ezer katonát... tudna bevetni (egyenként, délen, középen és északon is)
+ a légierő, légvédelem...

Még mindig nem látom annak a minimális lehetőségét sem, hogy mi, a nagy és dicső NATO minimum 3-4 millió katonát felvonultassunk Oroszország ellen. (ami ha eglészen elképesztő módon meg is valósulna, kiváltaná, hogy addigra több lépcsőben minimum 10-15 millió orosz katona állna kb 500 km mélységig végig a nyugati határaik mentén... és bőszen egy olyan védelmi rendszert építenének mellé még pár km-enként tartalékba csak úgy kiképzési gyakorlatként, hogy André Maginot sírjában elsírná magát az irigységtől. És akkor még nem beszéltünk a szárazföldi, tengeri és légi megerősítésekről. És persze a Krím, Belorusszia, és Kalinyingrád vonalról- Meg a tartalékosok behívása után kb 300-ezres DNR/LNR haderőről-(a bányákból előhúzott zsír újTt-90-esekkel... És Zaharcsenko B tervével (úgy Transznyisztráig) És persze a Baltiak azonnal felkelnének... És akkor már azonnal ott állnánk mi, a dicső és nagy és hatalmas NATO, lehet hogy 3-4 millió katonával (álmodban tábornok) de minimum több száz km-es védőzónával az orosz határig. ÉS milyen technikát tudnánk felvonultatni a mindenki által óvott saját nemzetijén kívül? A skandináv tartalékokat? Az oroszoknak egész biztosan van tervük arra, hogyan semmisítsék meg fél órával azután, hogy megpróbálnák kiosztani a NATO csapatoknak... Az USA tartalékokat? (még mindig úgy gondolom, egy háború kitörése után max 3 nappal lelépnének, mert rájönnének, hogy ez Európa háborúja, nem az övék, és José-Fernandez, a dicső amerikai katona (akivel parancsnokai is leginkább csak tört spanyol nyelven próbálnak kommunikálni) életét nem áldozzák fel a buta Európaiak háborújáért. (Mert pl éppen időközi képviselő választások lesznek éppen Amerikában, és a katona szülők szavazatai fontosak- főleg ha már a fél család halotan vagy sebesülten tért haza pl Iránból...)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Amennyiben Oroszország katonai erővel kíván bármit megoldani, akkor azt a volt SZU határain belül, kivéve a balti országokat, nagy valószinűséggel eredménnyel megteheti. A többit nem jósolnám, mert a világtörténelem, leginkább az elmúlt 150 év tele volt katonai meglepetéslépésekkel és az eredeti tervek teljes átírásával, ami ezt a témát illeti. A háborúkra kell készülni, ennek ellenére, vagy a modern felderítőeszközök ellenére, a megtámadottat szinte állandóan készületlenül érte. Első világháborúra készültek, nem volt annyira meglepetés, annál inkább a vége. A másodikra is készültek, de mindkettőben volt már meglepetés, mikor kitört. Azóta megvívott helyi háborúk pedig általában készületlenül érték a megtámadottat, de nem biztos hogy a konfliktus végén a támadó nevetett. Is, is. Nem látunk előre, ezért én már nem is merek semmit jósolni, hogy miféle fegyveres konfliktus tör ki mondjuk Európában és kik között. Aki ebben tisztán lát, vagy azt hirdeti ,az hazudik.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Mi leginkább találgatunk. De figyelembe vesszük a tényeket.
Egyszerűen nincs olyan erő, amivel sikerrel meg lehetne támadni az oroszokat- azokat a NATO-hoz közeli terveket meg nem lehet komolyan venni, hogy leatomozzák az oroszokat, azok majd megijednek, nem lőnek vissza és megadják magukat.
De legyen, így történne. Mégis, miivel tudnák megszállni az oroszokat, és folyamatosan ellenőrizni/megszállás alatt tartani az országot? Betelepítenék Arabokkal /muszlimokkal? És közben mindezt Kína hagyná?
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Jelenleg Oroszország népessége 147 millió, tavaly óta is nőtt. Ráadásul csökken a halandóság gyakorlatilag minden korosztályban. (ennyit azokról a noném kutatásokról, "elemzésekről", hogy Oroszország népessége rohamosan csökken...) Mindemellett pl a Kínaiak úgy tartják, hogy az oroszok egy kedves, de alapjában militarizált nép, nem jó ötlet őket megtámadni. Oroszország 21 hónap alatt több 10 millió kiképzett katonaviselt embert tudna behívni és felfegyverezni, de már 2 héten belül is minimum 3-4 millió embert tudna bármilyen harci konfliktusba küldeni. 2 napon belül pedig a nyugati részeire minimum fél millió katonát, aktív tartalékos katonát, nemzeti Gárdistát, és nem utolsó sorban deszantosokat tudna technikástúl bevetni. Azt mondanám, a nyugati és déli határok mentén, mindenhol max 10 órán belül 50-80ezer katonát... tudna bevetni (egyenként, délen, középen és északon is)
+ a légierő, légvédelem...

Még mindig nem látom annak a minimális lehetőségét sem, hogy mi, a nagy és dicső NATO minimum 3-4 millió katonát felvonultassunk Oroszország ellen. (ami ha eglészen elképesztő módon meg is valósulna, kiváltaná, hogy addigra több lépcsőben minimum 10-15 millió orosz katona állna kb 500 km mélységig végig a nyugati határaik mentén... és bőszen egy olyan védelmi rendszert építenének mellé még pár km-enként tartalékba csak úgy kiképzési gyakorlatként, hogy André Maginot sírjában elsírná magát az irigységtől. És akkor még nem beszéltünk a szárazföldi, tengeri és légi megerősítésekről. És persze a Krím, Belorusszia, és Kalinyingrád vonalról- Meg a tartalékosok behívása után kb 300-ezres DNR/LNR haderőről-(a bányákból előhúzott zsír újTt-90-esekkel... És Zaharcsenko B tervével (úgy Transznyisztráig) És persze a Baltiak azonnal felkelnének... És akkor már azonnal ott állnánk mi, a dicső és nagy és hatalmas NATO, lehet hogy 3-4 millió katonával (álmodban tábornok) de minimum több száz km-es védőzónával az orosz határig. ÉS milyen technikát tudnánk felvonultatni a mindenki által óvott saját nemzetijén kívül? A skandináv tartalékokat? Az oroszoknak egész biztosan van tervük arra, hogyan semmisítsék meg fél órával azután, hogy megpróbálnák kiosztani a NATO csapatoknak... Az USA tartalékokat? (még mindig úgy gondolom, egy háború kitörése után max 3 nappal lelépnének, mert rájönnének, hogy ez Európa háborúja, nem az övék, és José-Fernandez, a dicső amerikai katona (akivel parancsnokai is leginkább csak tört spanyol nyelven próbálnak kommunikálni) életét nem áldozzák fel a buta Európaiak háborújáért. (Mert pl éppen időközi képviselő választások lesznek éppen Amerikában, és a katona szülők szavazatai fontosak- főleg ha már a fél család halotan vagy sebesülten tért haza pl Iránból...)

Eléggé alábecsülöd az amerikai hadipotenciált. Az nem egy európai NATO hadsereg, annál sokkal több és jobb. Moráljuk detto. Anyagi, technológiai, ipari lehetőségeik pedig a legjobbak a világon, a háborúzásra.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Mi leginkább találgatunk. De figyelembe vesszük a tényeket.
Egyszerűen nincs olyan erő, amivel sikerrel meg lehetne támadni az oroszokat- azokat a NATO-hoz közeli terveket meg nem lehet komolyan venni, hogy leatomozzák az oroszokat, azok majd megijednek, nem lőnek vissza és megadják magukat.
De legyen, így történne. Mégis, miivel tudnák megszállni az oroszokat, és folyamatosan ellenőrizni/megszállás alatt tartani az országot? Betelepítenék Arabokkal /muszlimokkal? És közben mindezt Kína hagyná?

Szerintem senki nem akarja megtámadni az Oroszokat, de fordítva is igaz, Oroszország sem akarja megtámadni Európát.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Én még egyetlen nyugati vezetőtől sem halottam, hogy meg akarná támadni Oroszországot és orosz vezetőtől sem hallottam, hogy meg akarná támadni a NATO-t. Az erről való fantáziálás és elméletgyártás csak egy perverz szokás amit szerencsére csak olyanok űznek akik soha nem fognak döntési pozícióba kerülni.
 
  • Tetszik
Reactions: camee

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
Eléggé alábecsülöd az amerikai hadipotenciált. Az nem egy európai NATO hadsereg, annál sokkal több és jobb. Moráljuk detto. Anyagi, technológiai, ipari lehetőségeik pedig a legjobbak a világon, a háborúzásra.
A legkevésbé sem becsülöm le Amerika egyik legnagyobb munkaadóját, a hadiipart. Több éven át követtük a híreket eseményeket, még jóval a Grúz incidens előtt kezdtük. Olvassuk az Amerikai és az Oroszországi híreket, a Kínai eseményeket is figyeljük. Emlékszünk a a volt Jugoszláviai hárorú(k)ra.
Végig figyelemmel kísérhette aki akarta az Ukrán hávorúban az amerikai és az orosz harceljárások használhatóságát. Végig figyelhettük többek közt a Debalcsevói csatát...
Eszmét cseréltünk a légi háborúkról, és azok napjainkban való használhatóságáról, a légvédelemről, hadiszállításról, tengeri szállításról, légi szállításról...
Többek közt.
De Azt senki nem gondolja komolyan, hogy Amerika egyedül, a tengeren túlról, atom nélkül legyőzhetné Oroszországot. Egyébként atommal sem. Egyébként még az Amerikaiak sem. Az Amerikaik Pókereznek, az oroszok sakkoznak, a Kínaiak góznak , és lassan Irán is kezd tényező lenni. Akik meg szintén sakkozni látszanak.
Jelenleg eddig a Kínai -Orosz szövetséget próbálta Amerika meggátolni, de mátr jó ideje készül - Irán legalábbis szeretné- a Kína-Oroszország-Irán katonai szövetség lehetősége.
Mindeközben az SCO tagja lett szép csendben India és Pakisztán.
A dolog nagyon nem olyan egyszerű, hogy vannak a "csúnya oroszok" és vele szemben a szabad és demokratikus világ.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Pár megjegyzés, kérdés.

1. Kinek az irányítása alatt egyesülne az általad említett, Havasalföldből, Moldvából, Moldovából álló rész és Erdély? Oroszország bábáskodása alatt? És miért érné ez meg az USA-nak? És az USA csak úgy hagyná, hogy kinyomják egy olyan országból, amely az egyik legfontosabb kelet-európai bástyája? Szerintem ez tévképzet.

Természetesen Bukarest irányítása alatt, mivel csak átmenetileg válnának szét. Az erdélyi rész román irányítása is megmaradna. Mivel először Erdély ugorna ki a NATO-ból és állna át orosz oldalra, utána pedig a bukaresti rész is, ezért a végén mindkét fél-Románia orosz oldalon állna, így semmi akadálya nem lenne annak, hogy Oroszo. az ő oldalán álló két fél-Romániának az egyesülését engedélyezze.

2. A Fidesz/OV nem Erdély, hanem a Székelyföld autonómiájáról szokott beszélni! Nem mindegy!

Rendben, ez így másképp hangzik. De majd még visszanézem, mit is mondott pontosan OV.

3. Eleve hogyan áll orosz oldalra Erdély, amikor szinte rendszeresen ellenérdekelt amerikai haderő tartózkodik Erdélyben is, pl. aranyosgyéresi katonai repülőtér. Ez számomra pont olyan illúzió, mint amikor a 40 ezer amerikai katona által megszállt Németország és az USA konfliktusát vizionálják.

Ez attól is függ, hogy Oroszo. bevonul-e Ukrajnába. Ha igen, akkor Erdély kiugrása orosz oldalra egyszerűbbé válik.

4. Végezetül én tényleg nem értem, hogy honnan veszed mindig azt, hogy Oroszország Romániában, Magyarországon, Szerbiában fog bármit is tenni. Még a számára geopolitikai szempontból sokkal fontosabb, nem NATO tag Ukrajnában sem tett semmilyen katonai lépést a Krím visszacsatolásán kívül (most ulippo donbasszal kapcsolatos meséit hagyjuk)!

Oroszországnak az az érdeke, hogy megossza az EU/NATO-t és minél többfelé elterelje a NATO figyelmét. Ezért például egy konfliktus a Balkánon Oo. számára is kedvező lehet.
Ami pedig Romániát illeti. Románia nagyban fegyverkezik, ezért egy Románia-Oroszo. háború csak idő kérdése. Oroszo. bár erős, de azért nem annyira, hogy ha lenne lehetősége arra, hogy elkerüljön egy háborút Romániával, akkor ne élne ezzel a lehetőséggel. Oroszo.-nak is jobb egy oroszbarát Románia, mint egy oroszellenes. Románia pedig most csak azért oroszellenes, mert kell neki Moldova, amit Oroszo. nem adna oda Romániának, az USA viszont igen. Innen jön Románia USA-barátsága. Attól kezdve viszont, ha már Romániáé Moldova, onnantól kezdve Romániának már nem érdeke többé az USA-barátság. Sőt. Mivel ő sem akar háborút Oroszo.-gal, ezért fel fogja ajánlani az átállását. Ezt Oroszo.-nak mindenképp megéri elfogadnia.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ja és closed society,

természetesen ez nem éri meg az USA-nak, és pontosan ezért fogja az USA Magyarországról kiindulva megtámadni Erdélyt, hogy visszaszerezze azt Oo.-tól. Ezt a románok tudják, és pont ezért dobnák át orosz oldalra Erdélyt, hogy háború legyen a Magyaro.-Erdély határvonalon.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ja és closed society,

természetesen ez nem éri meg az USA-nak, és pontosan ezért fogja az USA Magyarországról kiindulva megtámadni Erdélyt, hogy visszaszerezze azt Oo.-tól. Ezt a románok tudják, és pont ezért dobnák át orosz oldalra Erdélyt, hogy háború legyen a Magyaro.-Erdély határvonalon.
Oroszország fogja átdobni Szibériát a nyugati oldalra mert tudják, hogy Kína nem engedné, hogy az USA-é legyen Szibéria és ezért le fogja rohanni, tehát nem Oroszországot rohanja majd le Kína hanem az USA-t Szibériában.