[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Joker, teneked nem szabadna magyar témákkal foglalkozni. Külpol. dolgokban sokkal jobb véleményeid vannak, de így elég sokakat csak trigger-elsz... Elfelejted, hogy nem a DK, LMP, Kétfarkú kutya, de még nem is az MSZP volt, aki a hatalomra kerülése után megváltoztatta a választási rendszert, hanem a FIDESZ. Ezzel bebetonozta magát, elég nehézzé tette az elmozdításukat, ez jól ki lett matekozva. Tulajdonképpen azt is megtehették volna, hogy betiltják az összes pártot és visszaállítanák az egypárt rendszert. Ekkor is ugyanezt mondhatnád, igen jogos a Fidesz elmozdíthatatlansága, mert az alaptörvényben rögzítve van az egypártrendszert. Minden bűnügyben azt keresik, hogy a cselekmény (jelen esetben a választási törvény módosítása) kinek volt az érdeke? Szerinted?

Nos, ha már bűnügyről beszélsz, és ezzel párhuzamosítod a jelenlegi választási törvény meghozását, akkor az ellenzéki pártok társtetteseknek mondhatók a választások kapcsán :)
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nos, ha már bűnügyről beszélsz, és ezzel párhuzamosítod a jelenlegi választási törvény meghozását, akkor az ellenzéki pártok társtetteseknek mondhatók a választások kapcsán :)


Ezt egyáltalán nem értem,....hova akarsz kilyukadni? ezért kérlek fejtsd ki érveidet bővebben, amit megértek.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Joker, teneked nem szabadna magyar témákkal foglalkozni. Külpol. dolgokban sokkal jobb véleményeid vannak, de így elég sokakat csak trigger-elsz... Elfelejted, hogy nem a DK, LMP, Kétfarkú kutya, de még nem is az MSZP volt, aki a hatalomra kerülése után megváltoztatta a választási rendszert, hanem a FIDESZ. Ezzel bebetonozta magát, elég nehézzé tette az elmozdításukat, ez jól ki lett matekozva. Tulajdonképpen azt is megtehették volna, hogy betiltják az összes pártot és visszaállítanák az egypárt rendszert. Ekkor is ugyanezt mondhatnád, igen jogos a Fidesz elmozdíthatatlansága, mert az alaptörvényben rögzítve van az egypártrendszert. Minden bűnügyben azt keresik, hogy a cselekmény (jelen esetben a választási törvény módosítása) kinek volt az érdeke? Szerinted?
Nem érdekel, hogy kit triggerelek. Magyar állampolgár vagyok, ha akarok szavazok, ha nem akarok nem, és a szavazatom vagy nemszavazatom az adott választási törvénynek megfelelően fog érni vagy nem érni. Az egypártrendszert nem állították vissza, úgyhogy felesleges hülyeségeket írni, hogy akár meg is tehette volna és akkor jaj jaj jaj. Nem vagyok alkotmányjogász, nem tudom megtehette volna-e, de nem tette meg (és nem is lett volna okos, sőt, kurvanagy hülyeség lett volna). De a választási törvény mindenkire egyformány vonatkozik, amíg nincs egypártrendszer, addig ugyanabban a rendszerben nyert a fidesz is, mint amiben a többiek veszítettek.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Lehet hogy éppen a torz választási renszer, amit megelégeltek az emberek! Pl. azt, hogy a keleti végeken élők azt látják, hogy sorra hordják a határon túliakat szavazni, esélyt nem adva az ott élőknek az önrendelkezésre! Vagy az egyfordulós választási rendszert, amit a Fidesz vezetett be jó érzékkel. Vagy mert a határon túli magyaroknak, vagy a magukat érdekből annak vallóknak több joguk van, mint a nyugaton dolgozóknak, akik hazaküldik a jövedelmük nagy részét, és akik nagy részének a családja itthon él, adózik és viseli a negatív következményeit is a rendszernek!

Nem tudod te sem megérteni, hogy elsöprő többség szavazott a kormánypártra ? Nem fej, fej, melletti küzdelem volt, hanem alapos verés. Lassan véget végére érnek a jegyzőkönyvek átnézésének az ellenzéki emberkék. Aztán semmi szervezett csalás ? Kis falvak szavazókörei ahol nem biztos hogy volt a pártoknak embere, de városokban minden szavazókörben ott ültek az ellenzék szavazatszámlálói is. A jegyzőkönyveket aláírták, Jobbikos, balos ember egyaránt. A szavazatszámlálásban részt vettek. Elhiszem hogy nehéz, mert Pesten azt hitték és elhitték hogy váltás lesz. De nem az lett. Ült a kormánypárti kampány nagyon, vagy berágott a többség és úgy érezte elküldi melegebb éghajlatra azokat, akik még a szavak szintjén sem tudnak annyi kinyögni, hogy ők sem akarnak migránsokat. A kampány alapvetően ugyanis erről szólt. Mindegy végül is. A kormány maradt. Majd 4 év múlva megpróbálhatjátok ismét. Persze, ha akkor még lesz baloldal. Az is lehet addigra már csak egy Jobbikból lett Balabbik marad. Lengyel példára eltűnhet a parlamentből a balliberális politika. Nem magyar sajátosság lenne.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Ezt egyáltalán nem értem,....hova akarsz kilyukadni? ezért kérlek fejtsd ki érveidet bővebben, amit megértek.
Ha a választási törvény elfogadhatatlan a választópolgárok kb felének és az őket (mondjuk) képviselő pártoknak, akkor miatökömért asszisztáltak az előadásban?
Szerintem ennek a folyamatnak az lesz a vége, hogy idővel Mo-n is kétpártrendszer alakul ki. Az akárki jobb és bal keze. Az irányítóknak ez így sokkal áttekinthetőbb lesz.
A nép persze ezután is veszekedni fog minden választás után. Meg közben is.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nem érdekel, hogy kit triggerelek. Magyar állampolgár vagyok, ha akarok szavazok, ha nem akarok nem, és a szavazatom vagy nemszavazatom az adott választási törvénynek megfelelően fog érni vagy nem érni. Az egypártrendszert nem állították vissza, úgyhogy felesleges hülyeségeket írni, hogy akár meg is tehette volna és akkor jaj jaj jaj. Nem vagyok alkotmányjogász, nem tudom megtehette volna-e, de nem tette meg (és nem is lett volna okos, sőt, kurvanagy hülyeség lett volna). De a választási törvény mindenkire egyformány vonatkozik, amíg nincs egypártrendszer, addig ugyanabban a rendszerben nyert a fidesz is, mint amiben a többiek veszítettek.


Egyébként nem trigger-elsz csak poénkodtam. (nemrég tanultam ezt a szleng kifejezést, és még élvezem... Kevés ilyen "elvetemült", vonalas alak van a fórumon, mint Te a belpol témákban. Látszik hol élsz, milyen kultúrkörnyezetben, mert itt én sem, meg senki sem a jogaidat vitatta. De a Te véleményed egyáltalán nem demokratikus, inkább tekintélyelvű. Ezért sajnos azt kell írnom, lövésed sincs arról, hogy miről szólnak itt némelyek HSZ-ai. (Köztük az enyémek.) De nem is lehet várni azt, hogy Romániában -ahol a demokráciának még a csírája is sokkal jobban el volt nyomva mint MO-n a szockóban, egyáltalán azokat a folyamatokat értsék, amikről itt vitatkozunk... UI.: azért értékelem pld. BLITZ hozzászólásait, mert Ő is hasonló gyökerű hozzád, nem értünk sok dologban egyet, mégis tudunk egymással értelmesen vitatkozni. Az amit itt csinálunk, pld. a választási törvény jóságáról, hibáiról vitatkozunk, az tuladjdonképpen egy demokráciában a polgárok civil joga. Mi most itt, a civil jogainkkal élünk. Te meg, mint aki fel vagy húzva, minden felvetésre csak ugyanazt reagálod... Ne kélj, miattam szavazhatnál minden nap..
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ha a választási törvény elfogadhatatlan a választópolgárok kb felének és az őket (mondjuk) képviselő pártoknak, akkor miatökömért asszisztáltak az előadásban?
Szerintem ennek a folyamatnak az lesz a vége, hogy idővel Mo-n is kétpártrendszer alakul ki. Az akárki jobb és bal keze. Az irányítóknak ez így sokkal áttekinthetőbb lesz.
A nép persze ezután is veszekedni fog minden választás után. Meg közben is.


Így már értem, elgondolkodtató, a felvetésed...
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 136
4 209
113
A kampányszöveg lehet ha arról szólt, hogy "Csak a Fidesz", de a választási törvény nem. Ha az SZDSZ vagy DK vagy a Kétlábú ktyapárt húzta volna be ugyanazokat a szavazatokat a "torz választási rendszerben", mint most Viktorék, akkor nekik lenne kétharmad.
A keleti végeken élő átlát a határ túloldalára és látja a nemlétező szavazó buszoztatást 20-50-km-rel arrébb a látóhatáron túl vagy mi? Az meg már a ötcsillagos hülyeség, hogy a nyugaton dolgozó a jövedelme nagyrészét hazaküldi, legalábbis 1-2%-nál többnél ez nem igaz. Amíg háromszor kell annyit dolgozz ugyanott, hogy fele annyit keress, mint a német, addig nem küldöd te haza a jövedelmed nagyrészét, esetleg egy részét otthon is elköltöd ha félre tudsz rakni. Van kint barát is, rokon is, nem ez a jellemző. De már fennebb írtam, ne mutogass, nálatok van a szavazatok nagyon nagy többsége, nem a visszahonosított erdélyinél és nem a Londonban niggermunkát végző Magyarországon születettnél. Szavazzátok meg baszdmeg, hogy kit akartok kormányon látni és az lesz ott akármilyen rendszerben, ha a többség azt akarja és ne a mutogatásban jeleskedjetek!
1: Éppen azt használják ki, amit létrehoztak az "osszd meg és uralkodj" jegyében! Ehhez igazították a választási rendszert, ami a csalásokkal kiegészítve ezt az eredményt hozta. Teccik érteni, vagy magyarázzam el szájbarágósan?! Egyébként ha már a választás tisztaságáról van szó, szerintetek az normális, hogy nem adtak borítékot a választó ívekhez, és hogy a kormánypárt helyi jelöltjének plakátja 10 méterre díszelgett, és még mindig díszeleg a választó helyiségtől?
2: Azokról a buszoztatott emberekről beszélek, akik határon túli magyarokként magyarországi lakcímekre vannak bejelentve helyi lakosként, helyenként 1 lakcímre százas nagyságrendben. Ők lakcímkártyával rendelkezve helyi listán is szavazhattak, helyenként többen, mint az ott élők! Azért a kisebb településeken ismerik már annyira egymást az emberek, hogy tudják, ki lakik helyben és ki nem! Őket látták a helyiek, buszról leszállva leszavazni, és nem kellett átnézni a határon!
3: Szerinted kalandvágyból járnak át a magyarok dolgozni a határon túlra? Tényleg azt gondolod, hogy úgy hagyják hátra a családjukat, hogy közben nem is éri meg nekik ott dolgozni? Szerintem aki ezt gondolja, az enyhén szólva korlátolt! Elég szégyen, hogy nincs itthon számukra alternatíva, ami megoldást jelentene az életükre! Hidd el, sokan vannak olyanok, akik ha csak egy kicsit is kevesebbet keresnének itthon, már hazajöttek volna! Mert nemcsak olyanok vannak, akik már haza sem akarnak jönni, hanem a többség még mindig bízik egy élhető Magyarországban! Ők nem Erdélybe, Kárpátaljára, Felvidékre, Vajdaságba, hanem Magyarországra szeretnének haza jönni a családjukhoz, barátaikhoz!
4: Vegyél erőt magadon, és próbáld meg moderálni magad!
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
1: Éppen azt használják ki, amit létrehoztak az "osszd meg és uralkodj" jegyében! Ehhez igazították a választási rendszert, ami a csalásokkal kiegészítve ezt az eredményt hozta. Teccik érteni, vagy magyarázzam el szájbarágósan?! Egyébként ha már a választás tisztaságáról van szó, szerintetek az normális, hogy nem adtak borítékot a választó ívekhez, és hogy a kormánypárt helyi jelöltjének plakátja 10 méterre díszelgett, és még mindig díszeleg a választó helyiségtől?
2: Azokról a buszoztatott emberekről beszélek, akik határon túli magyarokként magyarországi lakcímekre vannak bejelentve helyi lakosként, helyenként 1 lakcímre százas nagyságrendben. Ők lakcímkártyával rendelkezve helyi listán is szavazhattak, helyenként többen, mint az ott élők! Azért a kisebb településeken ismerik már annyira egymást az emberek, hogy tudják, ki lakik helyben és ki nem! Őket látták a helyiek, buszról leszállva leszavazni, és nem kellett átnézni a határon!
3: Szerinted kalandvágyból járnak át a magyarok dolgozni a határon túlra? Tényleg azt gondolod, hogy úgy hagyják hátra a családjukat, hogy közben nem is éri meg nekik ott dolgozni? Szerintem aki ezt gondolja, az enyhén szólva korlátolt! Elég szégyen, hogy nincs itthon számukra alternatíva, ami megoldást jelentene az életükre! Hidd el, sokan vannak olyanok, akik ha csak egy kicsit is kevesebbet keresnének itthon, már hazajöttek volna! Mert nemcsak olyanok vannak, akik már haza sem akarnak jönni, hanem a többség még mindig bízik egy élhető Magyarországban! Ők nem Erdélybe, Kárpátaljára, Felvidékre, Vajdaságba, hanem Magyarországra szeretnének haza jönni a családjukhoz, barátaikhoz!
4: Vegyél erőt magadon, és próbáld meg moderálni magad!
1. Mindegyik párt azt használ ki amit csak tud, hogy nyerjen, de a rendszer ugyanaz mindegyik számára. Ha meg választási csalást észleltél, jelenthetted volna a hatóságoknak.
2. És azzal a buszoztatott szavazóval - ha létezik és tényleg akkora számban - ki ment be a szavazófülkébe, hogy megnézze kire szavaz?
3. Szerintem hosszú távon kurvanagy kár éri azt az országot, amelyik képzett és fiatal munkaerejét a külföld elszívja, nem is dícsérem azokat akik lelépnek. Hogy most épp mi volt az oka, hogy külföldre ment azt nem tudom, de amíg munkaerőhiány van sok iparágban, addig kár kertésznek meg mosogatónak külföldre menni.
4. F*szt!
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Érdekes dolog ez a hiszti a választás körül, nekem sem tetszik az eredmény, de....
- 2011-ben amikor megszavazta az országgyűlés a jelenlegi választási törvényt, hol volt a baloldal? Mert ők ugye nem szavaztak, csak a Jobbik szavazott nemmel. (ne jöjjenek azzal a süket dumával, hogy nem akartak asszisztálni a Fidesznek mert az a dolguk hogy képviseljenek minket, és mellesleg ezért fizetést is kapnak)
- Lehet sírni, hogy számolják újra a szavazatokat, de sajnos az eredményen nem változtat számottevően (az meg külön aranyos hogy az üvölti a szavazatok újraszámolását aki 2006-ban pökhendien csak annyit mondott, hogy a nép választott el kell fogadni és kész, bár akkor alig 1% különbség volt a nyertes és a vesztes között, most meg ugye....)
- Ha tényleg az ellenzék a többség akkor miért nem tudtak minden szavazókörbe delegálni legalább egy embert, aki figyelte volna a választás tisztaságát? Ha meg volt és nem tapasztalt csalást akkor most mi van?
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Elsősorban azért írtad le ezt az egészet, mert nem az nyert akit szerettél volna. A többi meg ennek az utórengése.

NEM. Az nyert pont, akire én is számítottam. És bejött. Egyedül abban reménykedtem, hogy 55% körüli eredménnyel zárnak és ez elgondolkodásra késztette volna a Fideszt a saját belső dolgairól, a kisebbségben maradókkal kapcsolatosan, stb.. A 2/3-ad újabb négyévre biztosan kitolja ennek az elkezdését. Ez már 4 éve sem tetszett és egymás között beszéltük ki ezt a témát. Akkor még nrm fórumoztam... Egy igazi demokráciában egy demokratikus párt nem kezdi el átalakítani a saját ízére a választási rendszert. Ennek TABU-nak kellett volna lennie. A választási rendszer és a kampány ismeretében nem tartottam reálisnak a kormányváltást. Kb. ezt már napokkal etelőtt megírtam BLITZ-nek is, nem most találtam ki kínomban...
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
1: Éppen azt használják ki, amit létrehoztak az "osszd meg és uralkodj" jegyében! Ehhez igazították a választási rendszert, ami a csalásokkal kiegészítve ezt az eredményt hozta. Teccik érteni, vagy magyarázzam el szájbarágósan?! Egyébként ha már a választás tisztaságáról van szó, szerintetek az normális, hogy nem adtak borítékot a választó ívekhez, és hogy a kormánypárt helyi jelöltjének plakátja 10 méterre díszelgett, és még mindig díszeleg a választó helyiségtől?
2: Azokról a buszoztatott emberekről beszélek, akik határon túli magyarokként magyarországi lakcímekre vannak bejelentve helyi lakosként, helyenként 1 lakcímre százas nagyságrendben. Ők lakcímkártyával rendelkezve helyi listán is szavazhattak, helyenként többen, mint az ott élők! Azért a kisebb településeken ismerik már annyira egymást az emberek, hogy tudják, ki lakik helyben és ki nem! Őket látták a helyiek, buszról leszállva leszavazni, és nem kellett átnézni a határon!
3: Szerinted kalandvágyból járnak át a magyarok dolgozni a határon túlra? Tényleg azt gondolod, hogy úgy hagyják hátra a családjukat, hogy közben nem is éri meg nekik ott dolgozni? Szerintem aki ezt gondolja, az enyhén szólva korlátolt! Elég szégyen, hogy nincs itthon számukra alternatíva, ami megoldást jelentene az életükre! Hidd el, sokan vannak olyanok, akik ha csak egy kicsit is kevesebbet keresnének itthon, már hazajöttek volna! Mert nemcsak olyanok vannak, akik már haza sem akarnak jönni, hanem a többség még mindig bízik egy élhető Magyarországban! Ők nem Erdélybe, Kárpátaljára, Felvidékre, Vajdaságba, hanem Magyarországra szeretnének haza jönni a családjukhoz, barátaikhoz!
4: Vegyél erőt magadon, és próbáld meg moderálni magad!

2006. után minden parlamenti, önkormányzati, Európa parlamenti választást. népszavazást elbukott a hazai balliberális oldal. Ennek az okát kell kielemezni ellenzéki oldalon és nem állandóan sírni, ríni. Mert ennek mélyebb oka van, nem annyi csak hogy a közmédiában és a megyei sajtóban, most túlsúly volt kormányoldalon. Megjegyzem, 2010-ben is az volt, ellen érdekeltséggel. Akkor mégis nyerni tudott a Fidesz. 2006-ban lett eltolva valami a ti oldalatokon, nagyon. Hidd el minden oda vezethető vissza. A magyarok nem kalandvágyból, hanem a jobb fizetés reményében járnak dolgozni nyugatra. Nem politikai okból, ezt is próbáld elhinni.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 136
4 209
113
2006. után minden parlamenti, önkormányzati, Európa parlamenti választást. népszavazást elbukott a hazai balliberális oldal. Ennek az okát kell kielemezni ellenzéki oldalon és nem állandóan sírni, ríni. Mert ennek mélyebb oka van, nem annyi csak hogy a közmédiában és a megyei sajtóban, most túlsúly volt kormányoldalon. Megjegyzem, 2010-ben is az volt, ellen érdekeltséggel. Akkor mégis nyerni tudott a Fidesz. 2006-ban lett eltolva valami a ti oldalatokon, nagyon. Hidd el minden oda vezethető vissza. A magyarok nem kalandvágyból, hanem a jobb fizetés reményében járnak dolgozni nyugatra. Nem politikai okból, ezt is próbáld elhinni.
Én nem írtam, hogy kalandvágyból járnak nyugatra dolgozni, éppen ellenkezőleg! A politikai viszont már vitatható. Mert aki úgy ment ki, hogy egy ilyen antidemokratikus pártállamban nem kíván élni, azt nem csak a pénz motiválja. És az ilyenek akkor sem biztos hogy hazajönnek, ha itthon már többet keresnének mint nyugaton. Ők már sokszor ott alapítanak családot is.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 136
4 209
113
1. Mindegyik párt azt használ ki amit csak tud, hogy nyerjen, de a rendszer ugyanaz mindegyik számára. Ha meg választási csalást észleltél, jelenthetted volna a hatóságoknak.
2. És azzal a buszoztatott szavazóval - ha létezik és tényleg akkora számban - ki ment be a szavazófülkébe, hogy megnézze kire szavaz?
3. Szerintem hosszú távon kurvanagy kár éri azt az országot, amelyik képzett és fiatal munkaerejét a külföld elszívja, nem is dícsérem azokat akik lelépnek. Hogy most épp mi volt az oka, hogy külföldre ment azt nem tudom, de amíg munkaerőhiány van sok iparágban, addig kár kertésznek meg mosogatónak külföldre menni.
4. F*szt!
1: Annak a hatóságnak, aminek alapból garantálnia kellene a zökkenőmentes választásokat? Aminek hirtelen lefagyott a rendszere órákra, és több óra elteltével lecsökkent a részvételi arány? Fel voltak készülve valamire, az már biztos! Ha nem megy kicsiben eléggé belenyúlni a 2/3-hoz, akkor lehet nagyban is!
2: Szerintem rajtad kívül mindenki tisztában van vele! Nekik is köszönetet mondott Orbán Viktor, veled együtt!
3: Ismerek olyan banktisztviselőt, aki belelátott banki pénzmozgásokba, és úgy döntött, hogy ehhez nem asszisztál. És Angliába ment dolgozni, bevállalta hogy kezdetben a hazai bérének háromszorosáért mosogasson, mert a lelkiismerete, és a család megélhetése fontosabb volt neki mint pár "hazafi"-nak!
4: Ha azt szeretnél szerintem megkapod. Biztos van a közeledben is olyan!