[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Egyébként nekem, elnézve a körülöttünk lévő politikai, gazdasági történéseket, egy elég erős "de ja vu" érzésem van. Kezd olyan lenni, mint a VSZ és a KGST újratöltve...


Ui.: a barakk az ma is barakk (még ha ma nem is a legvidámabb). Magam részéről csak azt sajnálom, hogy ma nem ránk illik az előbbi jelző...
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
A globalizáció nem csak azt jelenti, hogy ott gyártják az árukat ahol a legolcsóbb a még használható munkaerő.
Azt is jelenti ,hogy a munkaerő oda megy és azt csinál amit legjobban megfizetnek.
Ha itthon annyi lenne a bér mint Németóban akkor nem hoznák ide a munkát.
Ha itthon szuper demokrácia lenne szuper egészségüggyel és szuper iskolarendszerrel, de a szomszéd országban háromszor akkorák lennének a bérek , akkor is sokan átjárnának oda dolgozni .
Tehát nem olyan egyszerű a dolog ,hogy alapvetően politikai okokból mennek el az emberek az országból.
 

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 450
4 257
113
http://kitekinto.hu/2018/04/14/europai-ugyek/lassan-elfogy-az-eu-legszegenyebb-orszaga/
Szegény bolgárokra nagyon rá jár a rúd mostanában minden téren...Egyébként a 2013-as népszámlálási adat szerint 7.265.115 fő (wiki). Ez mostanra már erősen 7 millió közelébe esett...Rajtuk talán tényleg segítene néhány százezer migráns, de csak ha kérik. Betanított munkásnak jók lennének. A lakosság kb. 10% török tehát van tapasztalatuk a muszlimokkal való együttélésben. Könnyebb lenne a beilleszkedésük. Dehát melyik migráns akarna az EU legszegényebb országába letelepedni, ha egyes EU vezetők szerint erre nyugatabbra is van lehetősége...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ja ,és a barakk azt jelenti ,hogy nem mehetsz el .Tehát megint ellent mondasz magadnak .

Kötözködni bármiben lehet. Ez csak egy utalás volt egy régi szlogenre. De Te tényleg szeretnéd, akinek van néhány épkézláb gondolata, annak mind emigrálni kellene? Ez a fajta hozzáállás is már elég régóta gyökerezik az MO-i közéletben. Teller, Szent Györgyi, Király Pál, stb.... is emigrálni kényszerült. Most meg verjük a nyálunkat, hogy magyarok voltak. Jóbban éreznéd magad egy olyan karámban, ahol csak egyfajta bégetést lehetne hallani? De láthatóan nem tettél hozzá semmi lényegeset ahhoz a szerintem lényeges problémához, amit itt az előző hsz-okban leírtam...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
A globalizáció nem csak azt jelenti, hogy ott gyártják az árukat ahol a legolcsóbb a még használható munkaerő.
Azt is jelenti ,hogy a munkaerő oda megy és azt csinál amit legjobban megfizetnek.
Ha itthon annyi lenne a bér mint Németóban akkor nem hoznák ide a munkát.
Ha itthon szuper demokrácia lenne szuper egészségüggyel és szuper iskolarendszerrel, de a szomszéd országban háromszor akkorák lennének a bérek , akkor is sokan átjárnának oda dolgozni .
Tehát nem olyan egyszerű a dolog ,hogy alapvetően politikai okokból mennek el az emberek az országból.


Ebben igazad is van meg nincs is. Igazad van, mert az ember előbb befogja a pofáját a megfelelő helyen, mint elmenne. Viszont a politikának az emberek jólétét kellene biztosítani. Ha ez nem sikerül, akkor ez politikai kudarc.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nem bántani akarkak, de aki egy ilyen kommentet feldob, az biztos nem a nyugati megyékben él, ahióol az emberek többsége Ausztriából él. Perse etr a tényt a fasza, hiteles kormányotok, nem köti az órrotokra, Ti meg még -kommentjeitek szerint- még az ország nyugati felére sem juttok el. Hát ebben van a hiba... A Startisztikákat mindig is hamisították, hogy a kevésbé tájékozottak benyalják azokat és hátradljenek a székben, itt milyen jól alakulnak a dolgok. Azt látom, annyira lusta vagy, hogy képtelen vagy 4-5 oldal kommentet átnyálazni és elgondolkodni az ott leírtakon. Mert nem szórólapokat kommentelek, meg kormánystatisztikákat = amikrő Churcchill is azt mondta, csak azoknak hisz, amiket maga hamisított!!), hanem élő, általad is ellenőrizhető tapasztalatot... (Korábban leírtam a jelenséget bővebben, ha valaki akarja visszaolvas). Üjl le egy kisszékem bármelyik út mellé hétköznap, amin Ausztria felé lehet eljutni, és akkor látod mi folyik ott.. Saját tapasztalatom, hogy az emberfolyam akár az osztrák határtól 40-50 km távolságból is elindul, hogy kiérjen a határig, és akar 40-60 km-t is megtesznek osztrák területen, Vannak, akik egy nap 2 x 100 km-t is ingáznak, hogy doldozhassanak, olyan munkakörben, amit osztrák már el sem vállal.. ( persze biztos azért, mert igen szarul meg nekik!!!!) De a röhely az az, hogy már mennek ki embrek Zalából ugyanígy Horvátországba is, mindenféle bizbaszt össze szerelni...

A legtöbb Ausztriába induló feketén dolgozik ott, tehát meg sem jelennek a kivándorlási statisztikákban. Ezek az emberek azért mennek ki Ausztriába, meg Horbátországba, mert itthon nincsen elég munkahely!!!! Ha lenne, azt hiszed autózgatnának ennyit, hogy füvet nyírjanak meg takarítsanak?

Csak azt nem értem, miért nem nézel körül egy kicsirt a neten, mikor eléggé megkédőjelezhetőek a statisztikáid... Ismétlem, azok része aki minden napm kint dolgozik, azok jó része feketén keresi a kenyerét. Először a Vasiak és GY-M-S Megyeiek jártak át Ausztriába. Csak az a probléma, hogy azóza Zalából is játnak át Szovéniába, meg Horvátországna. Ez aztán a kormányzati sikerpropaganda, amit jól benyeltél Csak mit fogsz akkor kommentelni, ha eljön az idő, hogy Békésból meg ugyanígy Romániába fognak kijárni az emberek???

Yep, kb. ilyen válaszra számítottam... Semmi konkrétum, csak a személyes sértettségből fakadó szubjektív vélemény tényként tálalva, na meg személyeskedés... Kösz. :)

Ja, a gyengébbek kedvéért, nem külföldre átjáró, de itt lakó munkavállalókról írtam, hanem a kiköltözőkről. Ami egyébként is tök természetes, EU alapérték. Nem ezt akartuk? Nem ezt szavaztuk meg? Most akkor vagy én néztem be valamit, vagy pedig egyesek élnek itt egyfajta fantáziavilágban...
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Kötözködni bármiben lehet. Ez csak egy utalás volt egy régi szlogenre. De Te tényleg szeretnéd, akinek van néhány épkézláb gondolata, annak mind emigrálni kellene? Ez a fajta hozzáállás is már elég régóta gyökerezik az MO-i közéletben. Teller, Szent Györgyi, Király Pál, stb.... is emigrálni kényszerült. Most meg verjük a nyálunkat, hogy magyarok voltak. Jóbban éreznéd magad egy olyan karámban, ahol csak egyfajta bégetést lehetne hallani? De láthatóan nem tettél hozzá semmi lényegeset ahhoz a szerintem lényeges problémához, amit itt az előző hsz-okban leírtam...
Hogy én mit szeretnék Teller, meg egyhangú birka ügyben azt csak te találtad ki .Engem ne keverj bele, ezek a te gondolataid.
A lényeges problémának te leírtad bizonyos következményeit, én meg elmondtam neked, mi az oka.
A saját és családunk jólétéért, magunknak kell megdolgoznunk.
A politikának, államnak nem az a dolga, hogy helyetted biztosítsa a boldogsagodat. Csak az, hogy az ehhez szükséges feltételeket biztosítsa.
Tulajdonképpen mit akarsz? Azt látom, hogy fáj az élet, de milyen megoldást szeretnél?
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Hogy én mit szeretnék Teller, meg egyhangú birka ügyben azt csak te találtad ki .Engem ne keverj bele, ezek a te gondolataid.
A lényeges problémának te leírtad bizonyos következményeit, én meg elmondtam neked, mi az oka.
A saját és családunk jólétéért, magunknak kell megdolgoznunk.
A politikának, államnak nem az a dolga, hogy helyetted biztosítsa a boldogsagodat. Csak az, hogy az ehhez szükséges feltételeket biztosítsa.
Tulajdonképpen mit akarsz? Azt látom, hogy fáj az élet, de milyen megoldást szeretnél?

Nem fáj nekem jelenleg az élet, egész jól elvagyok. Ha követted volna a bejegyzéseimet azt hiszem látnád azt is hogy érvényesülök olyan viszonyok között is, amelyek a számomra nem túl szimpik. Lehet, hogy félreértettelek, de a bejedzésedet úgy értelmeztem, ha nem tetszik ami itt van, akkor húzzak a határokon kívülre. Ha nem ez vold a mondandód lényege, akkor kérlej, a jövőben fogalmazz úgy, hogy azt minnél kevésbé lehessen félreérteni. De, ha érdekel, miről mit gondolok és mi fáj, fogok még ide bejegyzéseket tenni és nyugodtan reagálj rájuk. Értelmes érvekre mindig vevő vagyok, propagandára meg senkitől sem...

Pontosítok: nem a saját életem fáj, hanem az, hogy látom, lehetne az ország élete sokkal jobb még a FIDESZ alatt is, ha nem a be nem teljesült gyerekkori álmok megvalósítása lenne az egyik kiemelt miniszterelnöki feladat. (pld.: valszeg mindig szeretett volna egy kisvasutat Karácsonyra, de nem kapta valamilyen okból meg. Még sok mást fogok írni, ha akarsz reagálj majd...)
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Na a németek is kezdenek megkattanni... (háborús értelemben)

Szeretne ingyen színházba menni? Viseljen horogkeresztet!


2018. április 13. 20:53

A konstanzi teátrum meglepő ötlettel állt elő.

"Vitát váltott ki Németországban, hogy a konstanzi városi színház ingyenjegyet kínál Tábori György Mein Kampf című darabjára azoknak, akik hajlandók horogkeresztet viselni a Hitler április 20-i születésnapjára időzített premieren. A jegyet váltó látogatóknak Dávid-csillagot kell viselniük."

http://mandiner.hu/cikk/20180413_szeretne_ingyen_szinhazba_menni_viseljen_horogkeresztet


Olvasod azt itt, amit a szövetségesink szivatásáról írtam ennek a topicnak az utolsó két lapján. Azt hittem lesz reakció, de hát nem volt, ezért direkt teszem fel a kérdést, olvasd el mit írtamé és ha érdekel reagálj... Kőszi előre i!!!
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Mivelünk is megszavaztatták az orosz szankciókat és az oroszok energetikai büntetését, mert ez volt az EU vezető országának gazdasági érdeke.
Aztán megépítik mosolyogva az É-Áramlat 2-t ..... no comment ....
Ha van az EU-nak terve velünk az inkább ez, mint a sorosozás, migráncskodás..
Ühüm.
Tessék már olvasni EU-s jogszabályokat .... napirenden van a dublini rendszer teljes átalakítása ...
'sztán.
Holnap Timmermans-sal tárgyal a vén xaros.
Ne haragudj már, de magyarázd már el mit keres egy amerika civil magánember az EU egyik fő funkcijánál ???
Szerinted pl Csányi ezt megtehetné ? Vagy mondjuk egy lengyel üzletember ? Akik NEM MELLÉKESEN EU-tagok ???
Hm ?
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Aztán megépítik mosolyogva az É-Áramlat 2-t ..... no comment ....

Ühüm.
Tessék már olvasni EU-s jogszabályokat .... napirenden van a dublini rendszer teljes átalakítása ...
'sztán.
Holnap Timmermans-sal tárgyal a vén xaros.
Ne haragudj már, de magyarázd már el mit keres egy amerika civil magánember az EU egyik fő funkcijánál ???
Szerinted pl Csányi ezt megtehetné ? Vagy mondjuk egy lengyel üzletember ? Akik NEM MELLÉKESEN EU-tagok ???
Hm ?


Mondjuk ez az egész nagyobbat üt és messzebre vezet és jobba a satokba szorítja MO-t, mint bármi más, ami nem sok idővel ezelőtt elhangzott a médiáinkban, mint fő veszélyhelyzet. Igazából arra gondoltam volna bővebb értékelést, amire csak annyit írtál: "No comment". Mert kb. ott kezdődött a lényege a hsz-emnek, a többi az amolyan értelmiségi fricska volt csak...

Ui.: úgy látom csak a felületes cicaharc megy. Az igazán fontos dolgokra érdemben nem reagának még az fidesz őshívek sem. Pedig nekik is lenne tanulság ez ügyben.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Mivelünk is megszavaztatták az orosz szankciókat és az oroszok energetikai büntetését, mert ez volt az EU vezető országának gazdasági érdeke. Aztán ha ugrálunk, rákoppintanak az orrunkra, ejnye Pistike, már megint roszz voltál, de igazából, a magyar emberek nem érdeklik őket.
Okéj.
Várnám az okfejtést az uniós értékekről, az egyenlőségről satöbbi... amit úgy effektíve naponta számon kérnek - rajtunk ...
 
  • Tetszik
Reactions: closed society

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Mondjuk ez az egész nagyobbat üt és messzebre vezet és jobba a satokba szorítja MO-t, mint bármi más, ami nem sok idővel ezelőtt elhangzott a médiáinkban, mint fő veszélyhelyzet. Igazából arra gondoltam volna bővebb értékelést, amire csak annyit írtál: "No comment". Mert kb. ott kezdődött a lényege a hsz-emnek, a többi az amolyan értelmiségi fricska volt csak...

Ui.: úgy látom csak a felületes cicaharc megy. Az igazán fontos dolgokra érdemben nem reagának még az fidesz őshívek sem. Pedig nekik is lenne tanulság ez ügyben.

A no comment erre szólt.
https://rekk.hu/downloads/events/2017_VESZ_ns2_kotek_selei_toth.pdf
Az Északi Áramlat 2 Európa legnagyobb – orosz, francia, osztrák, holland és német – energetikai cégeinek közös vállalkozása, ami évente 55 milliárd köbméter földgázt fog szállítani az orosz gázmezőkről Németországba, miközben Ukrajna kiesik.
Magyarázzam még ?
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
A no comment erre szólt.
https://rekk.hu/downloads/events/2017_VESZ_ns2_kotek_selei_toth.pdf
Az Északi Áramlat 2 Európa legnagyobb – orosz, francia, osztrák, holland és német – energetikai cégeinek közös vállalkozása, ami évente 55 milliárd köbméter földgázt fog szállítani az orosz gázmezőkről Németországba, miközben Ukrajna kiesik.
Magyarázzam még ?


Persze, mert az az egészben a lényeg, hogy a sok FIDESZES hőbörgés ellenére becsicskásítottak minket az EU-ban. Nesze neked nemzeti érdekérvényesítés. Nem áltatom magam, tudom, ha MSZP, vagy LMP a góré, akkor is ugyanez lenne a helyzet. Ekkora a súlyunk Európában, akár tetszik akár nem . És felettünk, helyettünk, minket megvezetve megint mások döntöttek számunkra fontos kérdésben. Persze ezzel a résszel azért nem foglalkoztok, mert az állítsátok meg Brüsszelt, kizárólag belpol kampánya után azért rohadt nagy égő beismerni a súlytalanságunkat...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Persze, mert az az egészben a lényeg, hogy a sok FIDESZES hőbörgés ellenére becsicskásítottak minket az EU-ban. Nesze neked nemzeti érdekérvényesítés. Nem áltatom magam, tudom, ha MSZP, vagy LMP a góré, akkor is ugyanez lenne a helyzet. Ekkora a súlyunk Európában, akár tetszik akár nem . És felettünk, helyettünk, minket megvezetve megint mások döntöttek számunkra fontos kérdésben. Persze ezzel a résszel azért nem foglalkoztok, mert az állítsátok meg Brüsszelt, kizárólag belpol kampánya után azért rohadt nagy égő beismerni a súlytalanságunkat...
A súlyunk kérdése csak annak nem világos aki nem látott térképet.
Nem az a kérdés hogy ez a helyzet miért alakult ki, hanem az hogy mit teszel a saját érdekeidért.
Az egész eu arra épül hogy hogyan állsz ki saját magadért, ha nem teszed még azt a kicsit is elveszik tőled.
De látom neked tetszik a kálmánolgai retorika.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
A súlyunk kérdése csak annak nem világos aki nem látott térképet.
Nem az a kérdés hogy ez a helyzet miért alakult ki, hanem az hogy mit teszel a saját érdekeidért.
Az egész eu arra épül hogy hogyan állsz ki saját magadért, ha nem teszed még azt a kicsit is elveszik tőled.
De látom neked tetszik a kálmánolgai retorika.


Nem szoktam nézni, régen -több éve- láttam már de akkor tetszett. Okos, jól felkészült emberként emlékszem rá...
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Sehol nincs igazi demokrácia. Az antikvitásban még volt, de Platon az államformák rangsorában már akkor is az utolsó előtti helyre tette, a zsarnokságot megelőzve. Fő erényének tartva, hogy amíg demokrácia van, addig nincs zsarnokság, viszont az ideálisnak tartott állam leépülésekor a demokráciát törvényszerűen követi a türannosz, ugyanis az embereknek elegük lesz a "demokratikus" káoszból, és akár a szabadságjogaik feladása árán is vágyják a nagy rendcsinálót. Szerintem a mi világunkban is jönnek a rendcsinálók, már ma is kb bohócok a diktátorok ellen meccsre hasonlít a világpolitika.

Na szóval amit ma demokráciának hívnak, az áldemokrácia, valójában oligarchikus zsarnokság. Azt a pár millió embert a nyugati társadalom (a fizikai jólét de szellemi nyomor aranykalitkájában) csak arra használja, hogy igazolja velük a többiek rabszolga- vagy páriasorban tartását, és mézesmadzagként a médián keresztül adjon "célt" a nyomorgóknak. Pl elég volt egy wilkommen, hogy legyen százezer szír szalagmunkás Németországban, a többiek által okozott társadalmi válság meg az üzletet úgysem bántja.

Ezért abszurd demokratikus értékeket számon kérni a mindenkori kormányokon, hiszen egyiknek sincs esze ágában sem demokráciát gyakoroltatni. Szerintem itt arról van szó, hogy az internacionális rendszerek bohócait nálunk felváltotta az alakuló új világrend bohóca, azaz egy ember aki még formálisan az euroatlanti szövetség tagjaként képviselteti az országot, de már húz az új erőközpontok felé, hogy önmagát nagyobb súlyúnak érezhesse, ráadásul csak eljátszik egy olyan szerepet amit kívülről is engednek neki.

Ilyen összefüggések mentén képzeltem a belpolitikai eszmecserét, és ugyan nekem nem nyílik ki a bicska a zsebemben a dehonesztáló megjegyzéseidet illetően, mert igyekszem a lényegre koncentrálni, azért azt tanácsolom, hogy kevesebb érzelmet vigyél bele, mert ha áttevődik sárdobálásba a fórumozás akkor előbb utóbb valaki szalonképtelenné válik és megint csak hagyhatjuk abba :rolleyes:


NEM. Az nyert pont, akire én is számítottam. És bejött. Egyedül abban reménykedtem, hogy 55% körüli eredménnyel zárnak és ez elgondolkodásra késztette volna a Fideszt a saját belső dolgairól, a kisebbségben maradókkal kapcsolatosan, stb.. A 2/3-ad újabb négyévre biztosan kitolja ennek az elkezdését. Ez már 4 éve sem tetszett és egymás között beszéltük ki ezt a témát. Akkor még nrm fórumoztam... Egy igazi demokráciában egy demokratikus párt nem kezdi el átalakítani a saját ízére a választási rendszert. Ennek TABU-nak kellett volna lennie. A választási rendszer és a kampány ismeretében nem tartottam reálisnak a kormányváltást. Kb. ezt már napokkal etelőtt megírtam BLITZ-nek is, nem most találtam ki kínomban...