[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kondorvi

Member
2013. július 8.
73
11
8
UI.: ebből is látszik, hogy még az EU-ban is mekkora a súlyunk. Mivelünk is megszavaztatták az orosz szankciókat és az oroszok energetikai büntetését, mert ez volt az EU vezető országának gazdasági érdeke. Aztán ha ugrálunk, rákoppintanak az orrunkra, ejnye Pistike, már megint roszz voltál, de igazából, a magyar emberek nem érdeklik őket. Az sem, ha itt csak egy látszat demokrácia van, amig lesz akkora nyugalom, hogy eladhadják az otthon eladhatatlan termékeiket, és olcsón termeltethetnek. Ha van az EU-nak terve velünk az inkább ez, mint a sorosozás, migráncskodás.. De hogy lehet, ezt nem látjátok, mikor az USA-Szaúd-A. relációban állandóan észreveszitek... Most megint azt kellet észrevennünk, hogy saját európai szövetségesein b..tak át minket, nem is kicsit. Brüsszel megállítása egész jól sikerült.. Épül az az európa, ahol a németek a következő évtizedben mégjobban fognank nekünk is diktálni. Ráadásul még a gázcsapon is az Ő kezük lesz...
Mármint ki nem vesz észre mit?
Itt Londonban a seggfej Brexit ellen pont ezzel szoktam érvelni. hogy t. i. a Tesco mennyi pénzt keres nálunk versus mennyi pénzt nyom London a magyar korményba Bruxelles en keresztül.
Ami pedig a gyerekk nevelését kire bíznám: szűklátókörü maradiakra vagy mozgósagyü moderngondolkozású másszóval haladó emberekre?
Részemről alapos vélemény áll az utobbi mellett.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
Mármint ki nem vesz észre mit?
Itt Londonban a seggfej Brexit ellen pont ezzel szoktam érvelni. hogy t. i. a Tesco mennyi pénzt keres nálunk versus mennyi pénzt nyom London a magyar korményba Bruxelles en keresztül.
Ami pedig a gyerekk nevelését kire bíznám: szűklátókörü maradiakra vagy mozgósagyü moderngondolkozású másszóval haladó emberekre?
Részemről alapos vélemény áll az utobbi mellett.

Na ide figyelj te nagyon haladó: London nem nyom pénzt a magyar gazdaságba mert nemzetközi, elismert közgazdászok kimutatták, hogy tőlünk sokkal több pénzt visznek ki mint amennyit Brüsszel (magyarul így írják!) visszacsorgat könyöradományként célzott támogatásként sokszor hülyeségre, és nem arra amire nekünk kellene.

Ami a nyerek nevelését illeti azt kérlek szépen neked kell elvégezni, iskolában maximum tanítgatják. Én azért járatok Christian School-ba a lányomat évi 5000 dollárért mert nem akarom, hogy valami "modern", "haladó" gendersemleges oktatásban részesítsék.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Nem szoktam nézni, régen -több éve- láttam már de akkor tetszett. Okos, jól felkészült emberként emlékszem rá...
Manipulatív.
Érti ő a lényeget, csak személyes gyűlöletből - az első Orbán-kormány alatt tették ki a köztévéből - csatlakozott a ballibsi oldalhoz.
Az érmeknek általában két oldala van, és mindenki a neki tetszőt domborítja ki elsősorban. Meg ami az érdekében áll.
Nekem van közvetlen EP-képviselő kontaktom, nagyjából képben vagyok mi folyik Brüsszelben a színfalak mögött.
Rohadtul utálják a keletieket.
Mert a "pénzért" nem azt teszik amit ők szeretnének, az eredeti akarat is az volt hogy a V4-eket és társaikat kiszolgáló államnak, peremvidéknek tartották volna meg.
Meg beáldozhatónak, ha valami prücök adódik. Közben a duma meg teljesen eltérő diskurzusban folyik.
Tehát az EU nem éppen barátias társaság, akkor lenne az ha beállsz örök szolgának. De hogy se a csehek, se a lengyelek, se mi nem ezt szeretnénk mert akkor konzerválódik az alacsony életszínvonal és a nívó, folyamatos lesz az agyelszívás továbbá a forráskivonás.
Ezért "harcolunk" ami Káolgának ellenszenves, nekik és elv-társainak évi 50 milliós fizetés mellett nem számít ha a parasztok megmaradnak a putriban, csak hogy Orbánnak legyen rossz. Ez a személyiségének a lényege. Kockázd ki a hírtévé felvételeit a választás éjszakájáról. Majndnem sírógörcsöt kapott, hogy most sem sikerült. Egész este kárörvendő műsorfolyamot szentelt volna a kormányváltásnak.
Sajnos a fagyi visszanyalt. A pöffetegnek nem lesz pénze már jövőre a médiaportfólióját finanszírozni, az a helyzet.
Az idén még lesz rémhírtévé, de jövőre ...
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
http://kitekinto.hu/2018/04/14/europai-ugyek/lassan-elfogy-az-eu-legszegenyebb-orszaga/
Szegény bolgárokra nagyon rá jár a rúd mostanában minden téren...Egyébként a 2013-as népszámlálási adat szerint 7.265.115 fő (wiki). Ez mostanra már erősen 7 millió közelébe esett...Rajtuk talán tényleg segítene néhány százezer migráns, de csak ha kérik. Betanított munkásnak jók lennének. A lakosság kb. 10% török tehát van tapasztalatuk a muszlimokkal való együttélésben. Könnyebb lenne a beilleszkedésük. Dehát melyik migráns akarna az EU legszegényebb országába letelepedni, ha egyes EU vezetők szerint erre nyugatabbra is van lehetősége...
(Reszben) a sok migrans hozta rajuk a bajt. Szerintem ok az utolsok akik orulnenek a betelepuloknek. Szamtalan riport elerheto a bolgarokkal a yt-on. Az atlag orvos szovege kabe ugy nez ki, hogy: keves fizetes, burokracia, korrupcio, blabla... ja es nem akar otthon dolgozni, mert rendszeresen megverik oket a ciganyok. :eek:
Az az orszag nem birna el szazezrevel migransokat.
 

kondorvi

Member
2013. július 8.
73
11
8
Na ide figyelj te nagyon haladó: London nem nyom pénzt a magyar gazdaságba mert nemzetközi, elismert közgazdászok kimutatták, hogy tőlünk sokkal több pénzt visznek ki mint amennyit Brüsszel (magyarul így írják!) visszacsorgat könyöradományként célzott támogatásként sokszor hülyeségre, és nem arra amire nekünk kellene.

Ami a nyerek nevelését illeti azt kérlek szépen neked kell elvégezni, iskolában maximum tanítgatják. Én azért járatok Christian School-ba a lányomat évi 5000 dollárért mert nem akarom, hogy valami "modern", "haladó" gendersemleges oktatásban részesítsék.
Pl a GYEREK helyes írása.....
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Minap volt a vg.hu-n, hogy milyen a látszólag zakatoló román állam-háztartás.
Növekvő fizetési és külker hiány, illetve a tavaly év végétől az adósság növekedésével együtt gyorsul. Az import a csúcson, nemzeti bank tartalékok csökkennek. Magas alapkamat egy ilyen hízelgő nemzetközi helyzetben, később? Várhatóan továbbra is nagy deviza költések (hadsereg, igazgatás, stb).
Tudva, hogy milyen a politikai élet, a sok érdekes kormányváltással, az imf hiteltől hitelig...

Innentől vélemény:
5-10 éven belül ebből egy török, vagy ne adja ég ukrán pálya is elérhető számukra. Csökkentik a térség stabilitását.
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov and fip7

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
Az megvan babák,hogy dzsordzsibácsi személyesen jött brüsszelbe,és zárt ajtók mögött egyeztet a bizottság vezetőjével,amelyik a mi migráns be nem fogadásunkat tárgyalja?!:D
Hja,a jó, öreg,nyugati demokrácia.:rolleyes:
Lehet,hogy a holnapi IMF ajánlás beterjesztését készítí elő Brüsszelnek...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Szóval..... Nekem nincs elég infóm, de vajon a gép roncsait miért nem adták ki Lengyelországnak máig sem? Talán a roncsokon robbanóanyag-nyomokat találhattak volna. Ha nincs Putyinéknak takargatnivalójuk, adják át a roncsokat. Akkor kiderülhet, robbanás volt-e.

Válaszom a Kantin MO Mac. által lezárt topic 14290 számú hozzászólásodra lenne válasz, de Mac ideiglenesen azt a topicot lezárta, így az elkészített, egyik hsz-em anyagával csak kedveskedni akarok neked...Várom észrevételeidet!!!


Nagyon odafigyelhettél Viktorkára, amikor azt mondta, hogy végre fogják hajtani a gazdasági rendszerváltást is, leváltva végre a régi kommunista nomenklatúrát a gazdasági hatalomból.

Eszerint azzal kezdi a vezér, hogy az édes papája bányáit is államosítja (aki MSZMP párttitkár volt) és odaadja valaki olyannak, aki nem kompromittálta magát a múlt rendszerben (szocializmusban)? Ha így tenne, megkövetném, de biztos nem lesz így. A nagy szavak csak arra valók, hogy bevegyetek valami, ezzel kapcsolatos maszlagot, amit aztán átgondolatlanul szajkóztak. Vagy a mostani gazdasági hatalmat újra elosztók családtagjaira ezek az elvek nem vonatkoznak? Átgondoltad mielőtt leírtad, hogy mekkora marhaságot állítasz?

De lépjünk túl ezen! Elmondok egy személyes sztorit. 1995-2010 között évente átlag 2 db közbeszerzést nyertem. Nagy elhúzódó munkákat, amelyek elég jól fizettek. Ha megvoltak, az éves megélhetési alap jól volt biztosítva, és erre jöttek rá az egyéb munkák. Aztán 2010-ben egyszer ez FIDESZ-es önkormányzatnál a következő történt. Megint a legjobb ajánlatot adtam, mégis egy konkurens céget hirdettek ki nyertesnek (aki egyébként jól benyalt még az MSZP-seknek is meg aztán a FIDESZ-nek is). A konkurens cég nevét azért nem írom le, mivel mind a mai napig résztulajdonos benne egy volt csoporttársam. Erre jogorvoslatért fordultam a közbeszerzési Döntőbizottságnál, és az eredményt megsemmisítették, új pályázat kiírására kötelezték a várost, az ilyenkor szokásos büntetés kiszabása mellett. Ugyanott, ugyanazon munkára megint megtörtént az, amit először leírtam. Harmadszorra már úgy írták ki a pályázatot, hogy ne is indulhassak rajta (mert a szemem színe nem kék volt!) Ezután máshol, ugyanez a sztori megismétlődött velem. Akkor rájöttem, hogy vagy szerzek egy jó po……….. vagy kimaradok a közbeszerzésekből.

Most kérdezlek Én titeket, mi ez ha nem kontraszelekció? Miért lehetetlenítették el 2010. után, mikor még az első FIDESZ kormány alatt sem szúrtam senkinek sem szemet, hanem végeztem a dolgomat!

Nekem ezzel a Nemzeti burzsúázia megteremtési folyamattal csak annyi bajom van, hogy ugyan olyan (sőt talán jobban kontraszelektív), mint amiért a rendszerváltók a szocializmust köpködték.

De mondok még jobbat. Igen jelentős pénzeket (EU-s támogatásokat) költöttek el Magyarországon az ivóvíz minőség javító programra. A Dél-alföldön az arzénes vizek kezelése okozott problémát. Nekem, más kollégámmal közösen van egy ipari mintaoltalommal védett módszerünk, az ilyen vizek hatékony és olcsó tisztítására.

Referenciák is vannak, mert a kérdéses területen 10 éve működtek ilyen célú berendezéseink, jellemzően szikvíz előállító kis magáncégeknél. A módszerünkkel 1,0 µg/l-re lehetett akár 200,0 µg/l arzén tartalmat is lecsökkenteni (10,0 µg/l az egészségügyi határérték).

Tárgyaltunk hosszasan a Regionális Fejlesztési Ügynökségeken, elvittük Őket az általuk tetszőlegesen kiválasztott helyre, ahol meghallgathatták az üzemeltetési tapasztalatokat, illetve megízlelhették az így kezelt vizet. (Mindenki egyöntetűen állította, a víz színtelen, szagtalan, minden mellékíz nélküli.) Ráadásul lényegesen olcsóbb is volt a megkérdőjelezhető minőségű vizet előállító konkurens technológiáknál. (Ez itt a reklám helye, ha olvassa valaki, akit érdekel ilyen probléma megoldása, akkor privát üzenetben keressen!)

Természetesen mondanom sem kell, hogy az állami programba, labdába sem rúghattunk. Ehelyett telepítettek, elbaszva sok százmilliárd forintot, élvezhetetlen vizet szolgáltató arzénmentesítő berendezéseket.

Jól tudom, sok pénz került a döntéshozók zsebébe, ráadásul az emberek sem kaptak élvezhető ivóvizet. De a mai napig nem értem, miért volt az az elzárkózás. Szívesen lettünk volna alvállalkozók, pénz így is maradt volna az illetékesek zsebében (mert eleve olcsóbb volt a technológia), meg az emberek is nyerhettek volna. (Igen azokról a magyar emberekről van szó, akikről azt mondjátok, hogy az érdekeiket jól képviseli a FIDESZ kormány, de még élvezhető ivóvizet sem juttatott nekik az EU-s programok végrehajtása során.

A dolog pikantériája, hogy míg Magyarországon állami megrendelés nem született, addig Szerbiában egy közepes nagyságú vajdasági város vízkezelése ezzel a technológiával készült el, azóta is működik (az ottani, nagyrészt szintén magyar emberek örömére és egészségére).

Most, ha ez a technológia jó Szerbiában, jó Magyarországon kisüzemeknél, akkor miért nem engedték ezt Magyarországon? Szerintem a válasz egyszerű. A FIDESZ által kontraszelektált döntéshozók egyszerűen nem érték fel ésszel az előnyeit, így alacsonyabb szintekről hiába ajánlották megvalósításra ezt.

Itt még az sem a legnagyobb bajom, hogy tudom, súlyos közpénzeket „magánosítottak”, hanem inkább az, hogy az elérendő cél sem teljesült maradéktalanul (az érintett magyarországi magyar emberek ellátása élvezhető ivóvízzel). Pedig én soha nem voltam egyetlen politikai kurzus ellen sem. Mindenkit igyekeztem a legjobb szakmai tudásom szerint kiszolgálni, megtartva a politikai véleményemet (mindeddig) magán körben.

Nos, remélem, néhányan olvassák ezt a bejegyzést az ellátottak közül is, akiknek van egy rossz hírem.

A pénzt már elköltötték, aminek egy része TAHO (akarom írni TAO) formájában a kutyaütő látványsportokra, és a stadionok fenntartására kerültek fordításra. Az meg másodlagos, hogy a FIDESZ-es szavazótábor (is) a kérdéses területrészeken milyen élvezeti értékű vizet iszik. Az már nem fontos nekik, hanem csupán az, hogy évekig szajkózzátok a külföldről pénzelt ellenzék létét, meg stb.

Nos, az új nemzeti burzsúázia is ilyen. Nem korszerű, nemzetközi mércével nem versenyképes és nem innovatív. Úgyhogy nemzetgazdasági szempontból (főleg hosszú távon) mindenképpen káros! Csak azt leplezi, hogy a politika gazdaságban megtermelt – a saját szennyéért meghatározott értékű – extraprofitból teremti meg a tömegkommunikációs eszközeit, a saját pártfinanszírozását, és a hozzá lojális klientúrát, amely egy nemzetközi helyzetben nem állná meg a helyét (mert nem lenne elég versenyképes a kontraszelekció miatt).

Végül leírom, ami nem biztos, hogy kiderül a hívők számára, én azért nem szeretem a FIDESZ-t, mert még egy ilyen egészséges ivóvíz ellátás témakörében a saját választóit is minden gátlásosság nélkül át……ssza!

Ha politikus lennék (de nem vagyok!) és rá lennék kényszerítve a lopásra, csalásra, hazugságra, arra azért figyelnék, hogy legalább a már annyit hangoztatott magyarságot olyan technológiai szinten szolgáljam ki, amely megfelel a XXI. Század második évtizedének. Ha ez így történne, már az is nagy eredmény lenne!!!

Remélem, fogtad, hogy mit, miért írtam. De tőled is megkérdezem, hol élsz, mi a munkád és a végzettséged, és netán te is a kurzus kedvezményezettje vagy???
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 316
55 695
113
Válaszom a Kantin MO Mac. által lezárt topic 14290 számú hozzászólásodra lenne válasz, de Mac ideiglenesen azt a topicot lezárta, így az elkészített, egyik hsz-em anyagával csak kedveskedni akarok neked...Várom észrevételeidet!!!


Nagyon odafigyelhettél Viktorkára, amikor azt mondta, hogy végre fogják hajtani a gazdasági rendszerváltást is, leváltva végre a régi kommunista nomenklatúrát a gazdasági hatalomból.

Eszerint azzal kezdi a vezér, hogy az édes papája bányáit is államosítja (aki MSZMP párttitkár volt) és odaadja valaki olyannak, aki nem kompromittálta magát a múlt rendszerben (szocializmusban)? Ha így tenne, megkövetném, de biztos nem lesz így. A nagy szavak csak arra valók, hogy bevegyetek valami, ezzel kapcsolatos maszlagot, amit aztán átgondolatlanul szajkóztak. Vagy a mostani gazdasági hatalmat újra elosztók családtagjaira ezek az elvek nem vonatkoznak? Átgondoltad mielőtt leírtad, hogy mekkora marhaságot állítasz?

De lépjünk túl ezen! Elmondok egy személyes sztorit. 1995-2010 között évente átlag 2 db közbeszerzést nyertem. Nagy elhúzódó munkákat, amelyek elég jól fizettek. Ha megvoltak, az éves megélhetési alap jól volt biztosítva, és erre jöttek rá az egyéb munkák. Aztán 2010-ben egyszer ez FIDESZ-es önkormányzatnál a következő történt. Megint a legjobb ajánlatot adtam, mégis egy konkurens céget hirdettek ki nyertesnek (aki egyébként jól benyalt még az MSZP-seknek is meg aztán a FIDESZ-nek is). A konkurens cég nevét azért nem írom le, mivel mind a mai napig résztulajdonos benne egy volt csoporttársam. Erre jogorvoslatért fordultam a közbeszerzési Döntőbizottságnál, és az eredményt megsemmisítették, új pályázat kiírására kötelezték a várost, az ilyenkor szokásos büntetés kiszabása mellett. Ugyanott, ugyanazon munkára megint megtörtént az, amit először leírtam. Harmadszorra már úgy írták ki a pályázatot, hogy ne is indulhassak rajta (mert a szemem színe nem kék volt!) Ezután máshol, ugyanez a sztori megismétlődött velem. Akkor rájöttem, hogy vagy szerzek egy jó po……….. vagy kimaradok a közbeszerzésekből.

Most kérdezlek Én titeket, mi ez ha nem kontraszelekció? Miért lehetetlenítették el 2010. után, mikor még az első FIDESZ kormány alatt sem szúrtam senkinek sem szemet, hanem végeztem a dolgomat!

Nekem ezzel a Nemzeti burzsúázia megteremtési folyamattal csak annyi bajom van, hogy ugyan olyan (sőt talán jobban kontraszelektív), mint amiért a rendszerváltók a szocializmust köpködték.

De mondok még jobbat. Igen jelentős pénzeket (EU-s támogatásokat) költöttek el Magyarországon az ivóvíz minőség javító programra. A Dél-alföldön az arzénes vizek kezelése okozott problémát. Nekem, más kollégámmal közösen van egy ipari mintaoltalommal védett módszerünk, az ilyen vizek hatékony és olcsó tisztítására.

Referenciák is vannak, mert a kérdéses területen 10 éve működtek ilyen célú berendezéseink, jellemzően szikvíz előállító kis magáncégeknél. A módszerünkkel 1,0 µg/l-re lehetett akár 200,0 µg/l arzén tartalmat is lecsökkenteni (10,0 µg/l az egészségügyi határérték).

Tárgyaltunk hosszasan a Regionális Fejlesztési Ügynökségeken, elvittük Őket az általuk tetszőlegesen kiválasztott helyre, ahol meghallgathatták az üzemeltetési tapasztalatokat, illetve megízlelhették az így kezelt vizet. (Mindenki egyöntetűen állította, a víz színtelen, szagtalan, minden mellékíz nélküli.) Ráadásul lényegesen olcsóbb is volt a megkérdőjelezhető minőségű vizet előállító konkurens technológiáknál. (Ez itt a reklám helye, ha olvassa valaki, akit érdekel ilyen probléma megoldása, akkor privát üzenetben keressen!)

Természetesen mondanom sem kell, hogy az állami programba, labdába sem rúghattunk. Ehelyett telepítettek, elbaszva sok százmilliárd forintot, élvezhetetlen vizet szolgáltató arzénmentesítő berendezéseket.

Jól tudom, sok pénz került a döntéshozók zsebébe, ráadásul az emberek sem kaptak élvezhető ivóvizet. De a mai napig nem értem, miért volt az az elzárkózás. Szívesen lettünk volna alvállalkozók, pénz így is maradt volna az illetékesek zsebében (mert eleve olcsóbb volt a technológia), meg az emberek is nyerhettek volna. (Igen azokról a magyar emberekről van szó, akikről azt mondjátok, hogy az érdekeiket jól képviseli a FIDESZ kormány, de még élvezhető ivóvizet sem juttatott nekik az EU-s programok végrehajtása során.

A dolog pikantériája, hogy míg Magyarországon állami megrendelés nem született, addig Szerbiában egy közepes nagyságú vajdasági város vízkezelése ezzel a technológiával készült el, azóta is működik (az ottani, nagyrészt szintén magyar emberek örömére és egészségére).

Most, ha ez a technológia jó Szerbiában, jó Magyarországon kisüzemeknél, akkor miért nem engedték ezt Magyarországon? Szerintem a válasz egyszerű. A FIDESZ által kontraszelektált döntéshozók egyszerűen nem érték fel ésszel az előnyeit, így alacsonyabb szintekről hiába ajánlották megvalósításra ezt.

Itt még az sem a legnagyobb bajom, hogy tudom, súlyos közpénzeket „magánosítottak”, hanem inkább az, hogy az elérendő cél sem teljesült maradéktalanul (az érintett magyarországi magyar emberek ellátása élvezhető ivóvízzel). Pedig én soha nem voltam egyetlen politikai kurzus ellen sem. Mindenkit igyekeztem a legjobb szakmai tudásom szerint kiszolgálni, megtartva a politikai véleményemet (mindeddig) magán körben.

Nos, remélem, néhányan olvassák ezt a bejegyzést az ellátottak közül is, akiknek van egy rossz hírem.

A pénzt már elköltötték, aminek egy része TAHO (akarom írni TAO) formájában a kutyaütő látványsportokra, és a stadionok fenntartására kerültek fordításra. Az meg másodlagos, hogy a FIDESZ-es szavazótábor (is) a kérdéses területrészeken milyen élvezeti értékű vizet iszik. Az már nem fontos nekik, hanem csupán az, hogy évekig szajkózzátok a külföldről pénzelt ellenzék létét, meg stb.

Nos, az új nemzeti burzsúázia is ilyen. Nem korszerű, nemzetközi mércével nem versenyképes és nem innovatív. Úgyhogy nemzetgazdasági szempontból (főleg hosszú távon) mindenképpen káros! Csak azt leplezi, hogy a politika gazdaságban megtermelt – a saját szennyéért meghatározott értékű – extraprofitból teremti meg a tömegkommunikációs eszközeit, a saját pártfinanszírozását, és a hozzá lojális klientúrát, amely egy nemzetközi helyzetben nem állná meg a helyét (mert nem lenne elég versenyképes a kontraszelekció miatt).

Végül leírom, ami nem biztos, hogy kiderül a hívők számára, én azért nem szeretem a FIDESZ-t, mert még egy ilyen egészséges ivóvíz ellátás témakörében a saját választóit is minden gátlásosság nélkül át……ssza!

Ha politikus lennék (de nem vagyok!) és rá lennék kényszerítve a lopásra, csalásra, hazugságra, arra azért figyelnék, hogy legalább a már annyit hangoztatott magyarságot olyan technológiai szinten szolgáljam ki, amely megfelel a XXI. Század második évtizedének. Ha ez így történne, már az is nagy eredmény lenne!!!

Remélem, fogtad, hogy mit, miért írtam. De tőled is megkérdezem, hol élsz, mi a munkád és a végzettséged, és netán te is a kurzus kedvezményezettje vagy???


Hajlok rá hogy Mack okkal zárta le a topikot,erre te beírtad ezt ide,kb semmi keresnivalója ebben a topikban ennek a hsz-nek.
Bírtam a geotermikus témádat,de szerintem kezd sok lenni ez a Fidesz,meg belpol téma,tartsunk kis szünetet,nem kék naponta felkavarni a pocsolyát.
:)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Olvasod azt itt, amit a szövetségesink szivatásáról írtam ennek a topicnak az utolsó két lapján. Azt hittem lesz reakció, de hát nem volt, ezért direkt teszem fel a kérdést, olvasd el mit írtamé és ha érdekel reagálj... Kőszi előre i!!!

Szpg9,

melyik hozzászólásodra kellett volna reagálnom? Tudnál rá adni linket, mert nem találom a sok egyéb téma között...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Szpg9,

melyik hozzászólásodra kellett volna reagálnom? Tudnál rá adni linket, mert nem találom a sok egyéb téma között...


Attól félek mára már reménytelen. a Kantin MO topicban volt egy április 08-i vitaindítóm, a 636. oldalon és a 12713 kommentszámon. Aztán ez, meg a többiek hsz-ei generáltak egy eléggé hosszú eszmecserét, aminek ma Mac véget vetett, így csak cirka 80 oldalt írtak, írtunk tele azóta. Hátha az első néhány lapon szereplő hsz-eimet megnéznéd, szerintem pont azokra gondoltam, mert az eszemben volt néhány korábbi kommented...
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 530
113
Válaszom a Kantin MO Mac. által lezárt topic 14290 számú hozzászólásodra lenne válasz, de Mac ideiglenesen azt a topicot lezárta, így az elkészített, egyik hsz-em anyagával csak kedveskedni akarok neked...Várom észrevételeidet!!!


Nagyon odafigyelhettél Viktorkára, amikor azt mondta, hogy végre fogják hajtani a gazdasági rendszerváltást is, leváltva végre a régi kommunista nomenklatúrát a gazdasági hatalomból.

Eszerint azzal kezdi a vezér, hogy az édes papája bányáit is államosítja (aki MSZMP párttitkár volt) és odaadja valaki olyannak, aki nem kompromittálta magát a múlt rendszerben (szocializmusban)? Ha így tenne, megkövetném, de biztos nem lesz így. A nagy szavak csak arra valók, hogy bevegyetek valami, ezzel kapcsolatos maszlagot, amit aztán átgondolatlanul szajkóztak. Vagy a mostani gazdasági hatalmat újra elosztók családtagjaira ezek az elvek nem vonatkoznak? Átgondoltad mielőtt leírtad, hogy mekkora marhaságot állítasz?

De lépjünk túl ezen! Elmondok egy személyes sztorit. 1995-2010 között évente átlag 2 db közbeszerzést nyertem. Nagy elhúzódó munkákat, amelyek elég jól fizettek. Ha megvoltak, az éves megélhetési alap jól volt biztosítva, és erre jöttek rá az egyéb munkák. Aztán 2010-ben egyszer ez FIDESZ-es önkormányzatnál a következő történt. Megint a legjobb ajánlatot adtam, mégis egy konkurens céget hirdettek ki nyertesnek (aki egyébként jól benyalt még az MSZP-seknek is meg aztán a FIDESZ-nek is). A konkurens cég nevét azért nem írom le, mivel mind a mai napig résztulajdonos benne egy volt csoporttársam. Erre jogorvoslatért fordultam a közbeszerzési Döntőbizottságnál, és az eredményt megsemmisítették, új pályázat kiírására kötelezték a várost, az ilyenkor szokásos büntetés kiszabása mellett. Ugyanott, ugyanazon munkára megint megtörtént az, amit először leírtam. Harmadszorra már úgy írták ki a pályázatot, hogy ne is indulhassak rajta (mert a szemem színe nem kék volt!) Ezután máshol, ugyanez a sztori megismétlődött velem. Akkor rájöttem, hogy vagy szerzek egy jó po……….. vagy kimaradok a közbeszerzésekből.

Most kérdezlek Én titeket, mi ez ha nem kontraszelekció? Miért lehetetlenítették el 2010. után, mikor még az első FIDESZ kormány alatt sem szúrtam senkinek sem szemet, hanem végeztem a dolgomat!

Nekem ezzel a Nemzeti burzsúázia megteremtési folyamattal csak annyi bajom van, hogy ugyan olyan (sőt talán jobban kontraszelektív), mint amiért a rendszerváltók a szocializmust köpködték.

De mondok még jobbat. Igen jelentős pénzeket (EU-s támogatásokat) költöttek el Magyarországon az ivóvíz minőség javító programra. A Dél-alföldön az arzénes vizek kezelése okozott problémát. Nekem, más kollégámmal közösen van egy ipari mintaoltalommal védett módszerünk, az ilyen vizek hatékony és olcsó tisztítására.

Referenciák is vannak, mert a kérdéses területen 10 éve működtek ilyen célú berendezéseink, jellemzően szikvíz előállító kis magáncégeknél. A módszerünkkel 1,0 µg/l-re lehetett akár 200,0 µg/l arzén tartalmat is lecsökkenteni (10,0 µg/l az egészségügyi határérték).

Tárgyaltunk hosszasan a Regionális Fejlesztési Ügynökségeken, elvittük Őket az általuk tetszőlegesen kiválasztott helyre, ahol meghallgathatták az üzemeltetési tapasztalatokat, illetve megízlelhették az így kezelt vizet. (Mindenki egyöntetűen állította, a víz színtelen, szagtalan, minden mellékíz nélküli.) Ráadásul lényegesen olcsóbb is volt a megkérdőjelezhető minőségű vizet előállító konkurens technológiáknál. (Ez itt a reklám helye, ha olvassa valaki, akit érdekel ilyen probléma megoldása, akkor privát üzenetben keressen!)

Természetesen mondanom sem kell, hogy az állami programba, labdába sem rúghattunk. Ehelyett telepítettek, elbaszva sok százmilliárd forintot, élvezhetetlen vizet szolgáltató arzénmentesítő berendezéseket.

Jól tudom, sok pénz került a döntéshozók zsebébe, ráadásul az emberek sem kaptak élvezhető ivóvizet. De a mai napig nem értem, miért volt az az elzárkózás. Szívesen lettünk volna alvállalkozók, pénz így is maradt volna az illetékesek zsebében (mert eleve olcsóbb volt a technológia), meg az emberek is nyerhettek volna. (Igen azokról a magyar emberekről van szó, akikről azt mondjátok, hogy az érdekeiket jól képviseli a FIDESZ kormány, de még élvezhető ivóvizet sem juttatott nekik az EU-s programok végrehajtása során.

A dolog pikantériája, hogy míg Magyarországon állami megrendelés nem született, addig Szerbiában egy közepes nagyságú vajdasági város vízkezelése ezzel a technológiával készült el, azóta is működik (az ottani, nagyrészt szintén magyar emberek örömére és egészségére).

Most, ha ez a technológia jó Szerbiában, jó Magyarországon kisüzemeknél, akkor miért nem engedték ezt Magyarországon? Szerintem a válasz egyszerű. A FIDESZ által kontraszelektált döntéshozók egyszerűen nem érték fel ésszel az előnyeit, így alacsonyabb szintekről hiába ajánlották megvalósításra ezt.

Itt még az sem a legnagyobb bajom, hogy tudom, súlyos közpénzeket „magánosítottak”, hanem inkább az, hogy az elérendő cél sem teljesült maradéktalanul (az érintett magyarországi magyar emberek ellátása élvezhető ivóvízzel). Pedig én soha nem voltam egyetlen politikai kurzus ellen sem. Mindenkit igyekeztem a legjobb szakmai tudásom szerint kiszolgálni, megtartva a politikai véleményemet (mindeddig) magán körben.

Nos, remélem, néhányan olvassák ezt a bejegyzést az ellátottak közül is, akiknek van egy rossz hírem.

A pénzt már elköltötték, aminek egy része TAHO (akarom írni TAO) formájában a kutyaütő látványsportokra, és a stadionok fenntartására kerültek fordításra. Az meg másodlagos, hogy a FIDESZ-es szavazótábor (is) a kérdéses területrészeken milyen élvezeti értékű vizet iszik. Az már nem fontos nekik, hanem csupán az, hogy évekig szajkózzátok a külföldről pénzelt ellenzék létét, meg stb.

Nos, az új nemzeti burzsúázia is ilyen. Nem korszerű, nemzetközi mércével nem versenyképes és nem innovatív. Úgyhogy nemzetgazdasági szempontból (főleg hosszú távon) mindenképpen káros! Csak azt leplezi, hogy a politika gazdaságban megtermelt – a saját szennyéért meghatározott értékű – extraprofitból teremti meg a tömegkommunikációs eszközeit, a saját pártfinanszírozását, és a hozzá lojális klientúrát, amely egy nemzetközi helyzetben nem állná meg a helyét (mert nem lenne elég versenyképes a kontraszelekció miatt).

Végül leírom, ami nem biztos, hogy kiderül a hívők számára, én azért nem szeretem a FIDESZ-t, mert még egy ilyen egészséges ivóvíz ellátás témakörében a saját választóit is minden gátlásosság nélkül át……ssza!

Ha politikus lennék (de nem vagyok!) és rá lennék kényszerítve a lopásra, csalásra, hazugságra, arra azért figyelnék, hogy legalább a már annyit hangoztatott magyarságot olyan technológiai szinten szolgáljam ki, amely megfelel a XXI. Század második évtizedének. Ha ez így történne, már az is nagy eredmény lenne!!!

Remélem, fogtad, hogy mit, miért írtam. De tőled is megkérdezem, hol élsz, mi a munkád és a végzettséged, és netán te is a kurzus kedvezményezettje vagy???







Kedves Szpg9.....
Csak sorban..... Budapesten élek jelenleg, de éltem a világ számos pontján, hol saját akaratomból, hol pedig parancsra. A polgári végzettségem nyomdai informatikus és nem vagyok a kurzus kedvezményezettje.
Tiszteletben tartom a véleményedet és sajnálom, ami Veled történt, de viszonzásként kérem, hogy Te is tedd ugyanezt. Vitatni lehet egymás gondolatait, véleményét, de ítéletet alkotni nem a mi dolgunk. Én le szoktam írni a véleményemet és befogadom tisztelettel, ha valakinek más a véleménye. Itt pedig nem fogok politizálni, bár hosszú évek óta itt vagyok és aki olvasta írásaimat, kommentjeimet, érezheti, hogy merre húz egyrészt a szívem, másrészt az eszem.
Utóirat: MAC, kezdelek megérteni :) :) :)
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Kedves Szpg9.....
Csak sorban..... Budapesten élek jelenleg, de éltem a világ számos pontján, hol saját akaratomból, hol pedig parancsra. A polgári végzettségem nyomdai informatikus és nem vagyok a kurzus kedvezményezettje.
Tiszteletben tartom a véleményedet és sajnálom, ami Veled történt, de viszonzásként kérem, hogy Te is tedd ugyanezt. Vitatni lehet egymás gondolatait, véleményét, de ítéletet alkotni nem a mi dolgunk. Én le szoktam írni a véleményemet és befogadom tisztelettel, ha valakinek más a véleménye. Itt pedig nem fogok politizálni, bár hosszú évek óta itt vagyok és aki olvasta írásaimat, kommentjeimet, érezheti, hogy merre húz egyrészt a szívem, másrészt az eszem.
Utóirat: MAC, kezdelek megérteni :) :) :)


Szerintem feltettem néhány kérdést amire válaszoltál is, köszönettel. Ezeket azért szoktam feltenni, hogy a vitapartnereket is el tudjam helyezni egy képzelt palettán, hiszen talán senkit sem ismerek innen személyesen...Aztán elmondtam egy történetet, ítéljék meg az olvasók. Nem hiszem, hogy vállalhatatlanul negatívan minősítettelek volna. Csak néha sikerül ilyesmi, mikor szín józan vagyok...Viszont a közélettel kapcsolatosan nekem is van markáns véleményem, amit igyekszek alátámasztott érvekkel előadni. Szerintem a hangulati elutasítás nem érv, hanem csak eszköz....De nekem mindegy... Köszönöm, hogy elolvastad... Ennyi volt a min. cél és ezt elértem... Mac én nem értem, Little John mire gondolt!!!!
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 530
113
Kedves Uraim (Hölgyeim?)......
Legutóbbi itteni szösszenetemre, sok reagálás született. Amikkel nagy vonalakban egyet is érthetnék, ha nem volna mögöttem 57 év élettapasztalata. Ha valaki nem tudná, akkor a nemzeti oligarchákkal kapcsolatos írásról van szó.
Nos, igaz, hogy 150 éve Amerikában és Európa egy részén hol a szabad verseny, hol pedig az uralkodói kegy volt az elit kiemelkedésének útja. A dolgokat azonban a kontextusuk alakítja. Véleményem szerint, akár jó, akár nem jó, az elitváltást hazánkban másként nem lehet végrehajtani. Igen, ez a mód sokak szemében ellenérzést kelt és akkor még enyhén fogalmaztam. De épp az előző, leváltani kívánt elit az, amely a szabad versenyt akadályozta. Az az elit árusította ki fillérekért az ország erőforrásait, gyárait, közműveit. Az sem volt szép dolog. Vajon miből születtek - most nem politizálnék -, a Gyurcsányi vagyonok? A rajongott Európai Unió Magországai pedig, amikor megszerezték a gyárakat, kapacitásokat, akkor leépítették, megszüntették. Kiderült, hogy ők piacokat vettek. Minden nosztalgia nélkül gondoljunk bele, hogy a hetvenes-nyolcvanas években Hazánk képes lett volna EGÉSZ Európát ellátni jó minőségű enni, innivalóval. Mit látsz most a TESCO, AUCHAN stb. áruházakban? Az van a felső, VIP polcokon, ami a magyarhoz képest enyhén szólva sz@r és drága. ha pedig magyar árut látsz valami húha akcióban, akkor a magyar mezőgazda verítékét vásárolták fel dömping áron, ogy Te a városban termelési ár alatt hozzájuss.
Szép lenne és én is egyetértenék a Nyugat magasztos gondolataival, ha nem az lenne az élettapasztalatom, hogy a mai EU csak a gyarmatosítás egyik új formája jelenleg. Ad annyit, hogy újratermeld magad, de pórázon tart, hogy profitot szerezzen belőled.
Röviden, ismétlem: MOST és EBBEN a kontextusban nincs más út a régi elit levátására. Nem jó MOST a Fidesz. De megteszi azt, amit más nem tenne.
Kérlek Titeket, írásom után engem szídjatok. A többit eldönti a történelem.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Kedves Uraim (Hölgyeim?)......
Legutóbbi itteni szösszenetemre, sok reagálás született. Amikkel nagy vonalakban egyet is érthetnék, ha nem volna mögöttem 57 év élettapasztalata. Ha valaki nem tudná, akkor a nemzeti oligarchákkal kapcsolatos írásról van szó.
Nos, igaz, hogy 150 éve Amerikában és Európa egy részén hol a szabad verseny, hol pedig az uralkodói kegy volt az elit kiemelkedésének útja. A dolgokat azonban a kontextusuk alakítja. Véleményem szerint, akár jó, akár nem jó, az elitváltást hazánkban másként nem lehet végrehajtani. Igen, ez a mód sokak szemében ellenérzést kelt és akkor még enyhén fogalmaztam. De épp az előző, leváltani kívánt elit az, amely a szabad versenyt akadályozta. Az az elit árusította ki fillérekért az ország erőforrásait, gyárait, közműveit. Az sem volt szép dolog. Vajon miből születtek - most nem politizálnék -, a Gyurcsányi vagyonok? A rajongott Európai Unió Magországai pedig, amikor megszerezték a gyárakat, kapacitásokat, akkor leépítették, megszüntették. Kiderült, hogy ők piacokat vettek. Minden nosztalgia nélkül gondoljunk bele, hogy a hetvenes-nyolcvanas években Hazánk képes lett volna EGÉSZ Európát ellátni jó minőségű enni, innivalóval. Mit látsz most a TESCO, AUCHAN stb. áruházakban? Az van a felső, VIP polcokon, ami a magyarhoz képest enyhén szólva sz@r és drága. ha pedig magyar árut látsz valami húha akcióban, akkor a magyar mezőgazda verítékét vásárolták fel dömping áron, ogy Te a városban termelési ár alatt hozzájuss.
Szép lenne és én is egyetértenék a Nyugat magasztos gondolataival, ha nem az lenne az élettapasztalatom, hogy a mai EU csak a gyarmatosítás egyik új formája jelenleg. Ad annyit, hogy újratermeld magad, de pórázon tart, hogy profitot szerezzen belőled.
Röviden, ismétlem: MOST és EBBEN a kontextusban nincs más út a régi elit levátására. Nem jó MOST a Fidesz. De megteszi azt, amit más nem tenne.
Kérlek Titeket, írásom után engem szídjatok. A többit eldönti a történelem.


Persze, a történelem dönt majd, nem is szidlak. Egyet is értek veled, legalább részben (51év). Az egész EU olyan, mintha egy szado-mazo klubban lennél. Nyakadon a nyakörv és pórázon vagy tartva. Ameddig az tart, addig mászkálsz. Persze nem Te és nem én meg Mi, hanem a vezetőink. Ezzel értek egyet. De a kezükben is póráz van, aminek a végén meg mi lihegünk. Én azt hiszem az ény nyakamat a pártunk is szorítja... Ez csak a hajszálnyi különbség a kettőnk között. Mindebből csak azt érzékelem, hogy rendszeresen véresre vernek, De, hogy Brüsszel vagy soros, azt már nem érzékelem. Attól fáj a legjobban az ütés, akit ismerek... Persze mindenki csak képletesen értse!