[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
1: Annak a hatóságnak, aminek alapból garantálnia kellene a zökkenőmentes választásokat? Aminek hirtelen lefagyott a rendszere órákra, és több óra elteltével lecsökkent a részvételi arány? Fel voltak készülve valamire, az már biztos! Ha nem megy kicsiben eléggé belenyúlni a 2/3-hoz, akkor lehet nagyban is!
2: Szerintem rajtad kívül mindenki tisztában van vele! Nekik is köszönetet mondott Orbán Viktor, veled együtt!
3: Ismerek olyan banktisztviselőt, aki belelátott banki pénzmozgásokba, és úgy döntött, hogy ehhez nem asszisztál. És Angliába ment dolgozni, bevállalta hogy kezdetben a hazai bérének háromszorosáért mosogasson, mert a lelkiismerete, és a család megélhetése fontosabb volt neki mint pár "hazafi"-nak!
4: Ha azt szeretnél szerintem megkapod. Biztos van a közeledben is olyan!

Neked külön, egy nem vitatott körzet eredménye. Mondjuk több mást, vagy nagyon sok mást is küldhetnék.

http://www.valasztas.hu/dyn/pv18/szavossz/hu/M18/E03/evkjkv.html
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Nekem is van véleményem, de sajnos itt nem lehet, máshol meg totál agyatlan stílusban folyik a diskurzus. Nem tud valaki egy viszonylag normális fórumot belpolitikára?
Egy viszonylag normális fórumot egy viszonylag normális országban lehet, hogy találsz vallási de itt vallási fanatikusokkal nem lehet értelmes párbeszédet folytatni.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nekem is van véleményem, de sajnos itt nem lehet, máshol meg totál agyatlan stílusban folyik a diskurzus. Nem tud valaki egy viszonylag normális fórumot belpolitikára?

Minden tiszteletem a tied, de én ennél jobbat nem ismerek, csak két nagyságrenddel rosszabbat....Próbáld ebből kihozni a legjobbat. Kis odafigyeléssel bele lehet szokni az itteni stílusba, meg tényleg van sok olyan ember bal, jobboldalon egyaránt itt, akiknél az agyevő bogár még hagyott néni szürkeállományt. Én is keveredtem már anyázásba, sértettem meg a vita hevében másokat, semmi értelme sem volt, de egyszerűen nem tudtam szalonképes fogalmazásra időt szánni, hanem egyszerűen csak oda vágtam. De hát értékelni kell van-e értelme. hátha lehet másokkal is építőleg beszélgetni, túllépve a kölcsönös sértéseken. Meg aztán az is egy közhely, hogy minden fórum olyan, amilyenné a tagok teszik. Próbáld meg Te is emelni a színvonalat...
 
  • Tetszik
Reactions: Premortem and emel

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nem azt írtam, hogy nem az lett akire számítottál, hanem hogy nem az lett akit te szerettél volna. Nagy különbség.

Ilyen nüanszok mellett valóban elsiklottam. De tedd a szívedre a kezed, a mai magyar választási rendszerben lehetett-e volna annál jobb eredményre számítani a szemszögömből-, mint amit leírtam, a jelen választási rendszer mellett...????
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ilyen nüanszok mellett valóban elsiklottam. De tedd a szívedre a kezed, a mai magyar választási rendszerben lehetett-e volna annál jobb eredményre számítani a szemszögömből-, mint amit leírtam, a jelen választási rendszer mellett...????
Ne is haragudj, de ma Magyarországon állítólag mindenkire ugyanaz a választási rendszer vonatkozok, ha nem így van akkor cáfolj már valamivel, ne csak a kívánságlistáinkkal (az mindenkinek úgyis megvan a sajátja). Bárki más kapott volna annyi szavazatot mint a Fidesz, akkor annak lenne kétharmados kormánya. Senki nem tiltotta az ellenzéknek, hogy TÉNYLEG összefogjanak és ne csak a duma menjen, de majd mindegyiknek kellett egy saját szemétdomb ahol kukorékolhatnak - sajnálatosan annak a csapatnak is akire én szavaztam. Legközelebb (ha lesz ilyen) majd jobban kell rugdosni őket, ha tényleg le akarják gyűrni a kormánypártot. És abból is érteni kell, ha valamiért (vajon miért?) nem akarnak összefogni ...
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 831
30 925
113
Ilyen nüanszok mellett valóban elsiklottam. De tedd a szívedre a kezed, a mai magyar választási rendszerben lehetett-e volna annál jobb eredményre számítani a szemszögömből-, mint amit leírtam, a jelen választási rendszer mellett...????
Kb két hónapja a főnököm megkérdezte, hogy szerintem mi lesz az eredmény. Akkor rávágtam, hogy meglesz a kétharmad (nem hitte), habár a lelkem mélyén azt gondoltam, hogy csak a 60% fölötti a bíztos, a kétharmad meg inkább ideális körülmények eredménye lesz ha lesz. És bejött nekik. Sokan arra számítottak, hogy a magas részvétel majd lecsökkenti a fideszre szavazók arányát, s hát pont nem, sokan elmentek és sokan rájuk szavaztak.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
2006. után minden parlamenti, önkormányzati, Európa parlamenti választást. népszavazást elbukott a hazai balliberális oldal. Ennek az okát kell kielemezni ellenzéki oldalon és nem állandóan sírni, ríni. Mert ennek mélyebb oka van, nem annyi csak hogy a közmédiában és a megyei sajtóban, most túlsúly volt kormányoldalon. Megjegyzem, 2010-ben is az volt, ellen érdekeltséggel. Akkor mégis nyerni tudott a Fidesz. 2006-ban lett eltolva valami a ti oldalatokon, nagyon. Hidd el minden oda vezethető vissza. A magyarok nem kalandvágyból, hanem a jobb fizetés reményében járnak dolgozni nyugatra. Nem politikai okból, ezt is próbáld elhinni.


Sajnálom már, hogy megsértettelek, de elég naívnak találtam azt, amit írtál, de próbáljuk meg mégegyszer...Fussunk neki...
Én OV-t személyesen 1988 óta ismerem,Fodorra, Kövérre Áderre is emlékszem, de Báyer és simicska nincsen meg csak a tömegtájékoztatásból. Talán ezért leírhatok, le tudok írni olyan dolgokat is, amit mások nem... De erről is írtam már kis részleteket, igaz nagy összefüggő történeteket nem...De, ha egyszer érdekel benneteket és időm is lenne rá, megírhatnám a kezdetek kezdetéről az élményeimet....alulnézetből...Maradjunk OV politikai személyiségénél. Régen kétségkívül jó szónok volt, a fiatalság is vitte, de a populizmus mindig is a sajátja volt. Ezért nem volt szimpatikus nekem. Ennek ellenére az MSZP, Gyurcsány, Öszödi beszéd, betlizett, így 2010-ben én is mindkét szavazatomat a FIDESZ-re tettem, mert büntetni szerettem volna az MSZP-t. Azt hiszem voltunk még így egy páran és mi is (én is) hozzásegítettem a FIDESZ-t az első kétharmadhoz. Amit úgy háláltak meg, hogy átalakították a választási rendszert, ami olyan, hogy már nagyon nehéz őket leváltani. Írtam az optimizmusomról, mit vártam a mostami választásokon, nem jött be... Ez tette be nálam végképp a kaput, meg a sok olyan umbulda, minzt a HUNGUEST HOTEKS és a BALATN TOURIST felvásárlása. Ezután a Balaton már ML kézben van, aztán jövőre a ptojektjeiket több tízmilliárddal támogattatják az EU-val.

Való igaz, lehet, ez egy melóst nem érdekel. De egyébként megvan annak is az esélye, hogy az átlag munkás bére nem OV nagyszerű kormányzása miatt nőtt, hanem elsősorban a válságból való kilábalás miatt. Lehet, hogy a kétfarkú kutyapárt is hozta volna ugyanezt, ha történetesen ők vannak hatalmon. Nagy hiba, ha csak a mi kis posványunk (orfszágunk) történéseit nézzük. Pld. a csehek nálunk jobban mennek felfelé, az EU-ban hátrébb sorolódtunk az abszólút listán, annak ellenére, hogy te több pénzt látsz a zsebedben és ezt csak OV-nek tulajdonítod. Csakhogy maradjunk a cseh munkásoknál, ők ugyanezen időszak alatt többet kaszíroztak. (De csak utalok rá, nem OV volt ott a főnök ez idő tájt.) egyszerűen a FIDESZ jókor került a hatalomba és a világgazdaság húzása miatt minden jónak tűnt, alulról nézve, meg persze ha nem tekintett ki az ember külföldre, akárcsak a V4-ekre.

A jobb fizetés reményében és a nyugodtabb élet miatt mennek ki a magyarok dolgozni. Meg biztosabbnak látják a kinti nyugdíjat a magyarnáől. Az én volt nejem is 10 éve dolgozik Ausztriában. Még 5 év és jogosult lesz a kinti nyugdíjra. De kérdem én tőled, mi a politika célja? Az, hogy minden fura hagymázos lózungokkal korbácsolják fel a nemzeti büszkeséget. Mert lehet többet kapsz, mint 10 éve, de talán kaphattál volna még többet... A politika célja a demokráciában az lenne, hogy a választók jobban, kiszáníthatóbban dolgozzanak, keressenek és számíthassanak a nyugdíjukra is... Aki kimegy, az már ezzel a tettel szavazott...MO-n ezek nincsenek meg.

Van egy kedves ismerősöm, Ő PSÁSZF
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Sajnálom már, hogy megsértettelek, de elég naívnak találtam azt, amit írtál, de próbáljuk meg mégegyszer...Fussunk neki...
Én OV-t személyesen 1988 óta ismerem,Fodorra, Kövérre Áderre is emlékszem, de Báyer és simicska nincsen meg csak a tömegtájékoztatásból. Talán ezért leírhatok, le tudok írni olyan dolgokat is, amit mások nem... De erről is írtam már kis részleteket, igaz nagy összefüggő történeteket nem...De, ha egyszer érdekel benneteket és időm is lenne rá, megírhatnám a kezdetek kezdetéről az élményeimet....alulnézetből...Maradjunk OV politikai személyiségénél. Régen kétségkívül jó szónok volt, a fiatalság is vitte, de a populizmus mindig is a sajátja volt. Ezért nem volt szimpatikus nekem. Ennek ellenére az MSZP, Gyurcsány, Öszödi beszéd, betlizett, így 2010-ben én is mindkét szavazatomat a FIDESZ-re tettem, mert büntetni szerettem volna az MSZP-t. Azt hiszem voltunk még így egy páran és mi is (én is) hozzásegítettem a FIDESZ-t az első kétharmadhoz. Amit úgy háláltak meg, hogy átalakították a választási rendszert, ami olyan, hogy már nagyon nehéz őket leváltani. Írtam az optimizmusomról, mit vártam a mostami választásokon, nem jött be... Ez tette be nálam végképp a kaput, meg a sok olyan umbulda, minzt a HUNGUEST HOTEKS és a BALATN TOURIST felvásárlása. Ezután a Balaton már ML kézben van, aztán jövőre a ptojektjeiket több tízmilliárddal támogattatják az EU-val.

Való igaz, lehet, ez egy melóst nem érdekel. De egyébként megvan annak is az esélye, hogy az átlag munkás bére nem OV nagyszerű kormányzása miatt nőtt, hanem elsősorban a válságból való kilábalás miatt. Lehet, hogy a kétfarkú kutyapárt is hozta volna ugyanezt, ha történetesen ők vannak hatalmon. Nagy hiba, ha csak a mi kis posványunk (orfszágunk) történéseit nézzük. Pld. a csehek nálunk jobban mennek felfelé, az EU-ban hátrébb sorolódtunk az abszólút listán, annak ellenére, hogy te több pénzt látsz a zsebedben és ezt csak OV-nek tulajdonítod. Csakhogy maradjunk a cseh munkásoknál, ők ugyanezen időszak alatt többet kaszíroztak. (De csak utalok rá, nem OV volt ott a főnök ez idő tájt.) egyszerűen a FIDESZ jókor került a hatalomba és a világgazdaság húzása miatt minden jónak tűnt, alulról nézve, meg persze ha nem tekintett ki az ember külföldre, akárcsak a V4-ekre.

A jobb fizetés reményében és a nyugodtabb élet miatt mennek ki a magyarok dolgozni. Meg biztosabbnak látják a kinti nyugdíjat a magyarnáől. Az én volt nejem is 10 éve dolgozik Ausztriában. Még 5 év és jogosult lesz a kinti nyugdíjra. De kérdem én tőled, mi a politika célja? Az, hogy minden fura hagymázos lózungokkal korbácsolják fel a nemzeti büszkeséget. Mert lehet többet kapsz, mint 10 éve, de talán kaphattál volna még többet... A politika célja a demokráciában az lenne, hogy a választók jobban, kiszáníthatóbban dolgozzanak, keressenek és számíthassanak a nyugdíjukra is... Aki kimegy, az már ezzel a tettel szavazott...MO-n ezek nincsenek meg.

Van egy kedves ismerősöm, Ő PSÁSZF


..aki a PSZÁF-nél dolgozott, míg volt ilyen önnálló szervezet MO-n. Ma az MNB már maga alá gyűrte. Nos, nekik ki van adva, hogy kormányellenes megmozduláson nem vehetnek részt, kormányellenes politikai tartalmakat sehol sem posztolhatnak, a hivatali e-mail forgalmukat meg figyelik.. Ennek ellenére mesélte, hogy az ő szervezeti egységük fizetési listáján rajta van Matolcsy barátnője úgy, hogy a munkahelyen senki soha sem látta.. A nyugodt élet, a több bér, a biztos nyúgdíj biztosítása pedig igenis politikai cél és tett. Elvégre nem azért választunk, hogy gyöpös emberek 4 évig hülyeségekkel traktáljanak bennünket, hanem azért, hogy a politika egyre inkább kiszolgáljon bennünket.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
A Sidewindereinkhez biztosan nem kell kulcs, mert már lassan másfél éve lejárt az üzemidejük, és nem lett meghosszabbítva! Bár szerintem az AMRAAM-hoz sem.


Persze, de az még nem jelenti azt, hogy működésképtelenek. Ha komoly "helyzet" lenne, simán felraknák azokat is.
Ja, szerintem sem. De most már tényleg jó lenne, ha véglegesen kiderülne, mert azért bassza a "csőröm" a dolog... Mivel tudtommal nem ingyé' kaptuk, hanem fizettünk értük nem keveset.
 
  • Tetszik
Reactions: melampo

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Pld. a csehek nálunk jobban mennek felfelé, az EU-ban hátrébb sorolódtunk az abszólút listán, annak ellenére, hogy te több pénzt látsz a zsebedben és ezt csak OV-nek tulajdonítod. Csakhogy maradjunk a cseh munkásoknál, ők ugyanezen időszak alatt többet kaszíroztak. (De csak utalok rá, nem OV volt ott a főnök ez idő tájt.) egyszerűen a FIDESZ jókor került a hatalomba és a világgazdaság húzása miatt minden jónak tűnt, alulról nézve, meg persze ha nem tekintett ki az ember külföldre, akárcsak a V4-ekre.

Csak egy sima kérdés, a cseheknél (meg a többi, nálunk "előrébb sorolódottnál") is ugyanúgy zajlott a "privatizáció" (a kvázi szabadrablás), mint nálunk? Vagy ők okosabban csinálták?

A jobb fizetés reményében és a nyugodtabb élet miatt mennek ki a magyarok dolgozni. Meg biztosabbnak látják a kinti nyugdíjat a magyarnáől. Az én volt nejem is 10 éve dolgozik Ausztriában. Még 5 év és jogosult lesz a kinti nyugdíjra. De kérdem én tőled, mi a politika célja? Az, hogy minden fura hagymázos lózungokkal korbácsolják fel a nemzeti büszkeséget. Mert lehet többet kapsz, mint 10 éve, de talán kaphattál volna még többet... A politika célja a demokráciában az lenne, hogy a választók jobban, kiszáníthatóbban dolgozzanak, keressenek és számíthassanak a nyugdíjukra is... Aki kimegy, az már ezzel a tettel szavazott...MO-n ezek nincsenek meg.

A kivándorlás kapcsán meg, én úgy tudom, hogy Magyarországról lakosságarányosan jóval kevesebben mentek ki, mint a többi KK-Európai országból. De lehet, hogy tévedek. Amennyiben viszont mégsem, akkor ez hogy illik a képbe?
 
  • Tetszik
Reactions: melampo

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Csak egy sima kérdés, a cseheknél (meg a többi, nálunk "előrébb sorolódottnál") is ugyanúgy zajlott a "privatizáció" (a kvázi szabadrablás), mint nálunk? Vagy ők okosabban csinálták?



A kivándorlás kapcsán meg, én úgy tudom, hogy Magyarországról lakosságarányosan jóval kevesebben mentek ki, mint a többi KK-Európai országból. De lehet, hogy tévedek. Amennyiben viszont mégsem, akkor ez hogy illik a képbe?


Nem bántani akarkak, de aki egy ilyen kommentet feldob, az biztos nem a nyugati megyékben él, ahióol az emberek többsége Ausztriából él. Perse etr a tényt a fasza, hiteles kormányotok, nem köti az órrotokra, Ti meg még -kommentjeitek szerint- még az ország nyugati felére sem juttok el. Hát ebben van a hiba... A Startisztikákat mindig is hamisították, hogy a kevésbé tájékozottak benyalják azokat és hátradljenek a székben, itt milyen jól alakulnak a dolgok. Azt látom, annyira lusta vagy, hogy képtelen vagy 4-5 oldal kommentet átnyálazni és elgondolkodni az ott leírtakon. Mert nem szórólapokat kommentelek, meg kormánystatisztikákat = amikrő Churcchill is azt mondta, csak azoknak hisz, amiket maga hamisított!!), hanem élő, általad is ellenőrizhető tapasztalatot... (Korábban leírtam a jelenséget bővebben, ha valaki akarja visszaolvas). Üjl le egy kisszékem bármelyik út mellé hétköznap, amin Ausztria felé lehet eljutni, és akkor látod mi folyik ott.. Saját tapasztalatom, hogy az emberfolyam akár az osztrák határtól 40-50 km távolságból is elindul, hogy kiérjen a határig, és akar 40-60 km-t is megtesznek osztrák területen, Vannak, akik egy nap 2 x 100 km-t is ingáznak, hogy doldozhassanak, olyan munkakörben, amit osztrák már el sem vállal.. ( persze biztos azért, mert igen szarul meg nekik!!!!) De a röhely az az, hogy már mennek ki embrek Zalából ugyanígy Horvátországba is, mindenféle bizbaszt össze szerelni...

A legtöbb Ausztriába induló feketén dolgozik ott, tehát meg sem jelennek a kivándorlási statisztikákban. Ezek az emberek azért mennek ki Ausztriába, meg Horbátországba, mert itthon nincsen elég munkahely!!!! Ha lenne, azt hiszed autózgatnának ennyit, hogy füvet nyírjanak meg takarítsanak?

Csak azt nem értem, miért nem nézel körül egy kicsirt a neten, mikor eléggé megkédőjelezhetőek a statisztikáid... Ismétlem, azok része aki minden napm kint dolgozik, azok jó része feketén keresi a kenyerét. Először a Vasiak és GY-M-S Megyeiek jártak át Ausztriába. Csak az a probléma, hogy azóza Zalából is játnak át Szovéniába, meg Horvátországna. Ez aztán a kormányzati sikerpropaganda, amit jól benyeltél Csak mit fogsz akkor kommentelni, ha eljön az idő, hogy Békésból meg ugyanígy Romániába fognak kijárni az emberek???
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 136
4 209
113
Sajnálom már, hogy megsértettelek, de elég naívnak találtam azt, amit írtál, de próbáljuk meg mégegyszer...Fussunk neki...
Én OV-t személyesen 1988 óta ismerem,Fodorra, Kövérre Áderre is emlékszem, de Báyer és simicska nincsen meg csak a tömegtájékoztatásból. Talán ezért leírhatok, le tudok írni olyan dolgokat is, amit mások nem... De erről is írtam már kis részleteket, igaz nagy összefüggő történeteket nem...De, ha egyszer érdekel benneteket és időm is lenne rá, megírhatnám a kezdetek kezdetéről az élményeimet....alulnézetből...Maradjunk OV politikai személyiségénél. Régen kétségkívül jó szónok volt, a fiatalság is vitte, de a populizmus mindig is a sajátja volt. Ezért nem volt szimpatikus nekem. Ennek ellenére az MSZP, Gyurcsány, Öszödi beszéd, betlizett, így 2010-ben én is mindkét szavazatomat a FIDESZ-re tettem, mert büntetni szerettem volna az MSZP-t. Azt hiszem voltunk még így egy páran és mi is (én is) hozzásegítettem a FIDESZ-t az első kétharmadhoz. Amit úgy háláltak meg, hogy átalakították a választási rendszert, ami olyan, hogy már nagyon nehéz őket leváltani. Írtam az optimizmusomról, mit vártam a mostami választásokon, nem jött be... Ez tette be nálam végképp a kaput, meg a sok olyan umbulda, minzt a HUNGUEST HOTEKS és a BALATN TOURIST felvásárlása. Ezután a Balaton már ML kézben van, aztán jövőre a ptojektjeiket több tízmilliárddal támogattatják az EU-val.

Való igaz, lehet, ez egy melóst nem érdekel. De egyébként megvan annak is az esélye, hogy az átlag munkás bére nem OV nagyszerű kormányzása miatt nőtt, hanem elsősorban a válságból való kilábalás miatt. Lehet, hogy a kétfarkú kutyapárt is hozta volna ugyanezt, ha történetesen ők vannak hatalmon. Nagy hiba, ha csak a mi kis posványunk (orfszágunk) történéseit nézzük. Pld. a csehek nálunk jobban mennek felfelé, az EU-ban hátrébb sorolódtunk az abszólút listán, annak ellenére, hogy te több pénzt látsz a zsebedben és ezt csak OV-nek tulajdonítod. Csakhogy maradjunk a cseh munkásoknál, ők ugyanezen időszak alatt többet kaszíroztak. (De csak utalok rá, nem OV volt ott a főnök ez idő tájt.) egyszerűen a FIDESZ jókor került a hatalomba és a világgazdaság húzása miatt minden jónak tűnt, alulról nézve, meg persze ha nem tekintett ki az ember külföldre, akárcsak a V4-ekre.

A jobb fizetés reményében és a nyugodtabb élet miatt mennek ki a magyarok dolgozni. Meg biztosabbnak látják a kinti nyugdíjat a magyarnáől. Az én volt nejem is 10 éve dolgozik Ausztriában. Még 5 év és jogosult lesz a kinti nyugdíjra. De kérdem én tőled, mi a politika célja? Az, hogy minden fura hagymázos lózungokkal korbácsolják fel a nemzeti büszkeséget. Mert lehet többet kapsz, mint 10 éve, de talán kaphattál volna még többet... A politika célja a demokráciában az lenne, hogy a választók jobban, kiszáníthatóbban dolgozzanak, keressenek és számíthassanak a nyugdíjukra is... Aki kimegy, az már ezzel a tettel szavazott...MO-n ezek nincsenek meg.

Van egy kedves ismerősöm, Ő PSÁSZF
A bérek emelkedésénél a kilábalás mellett, a kelet-európai szinten is tarthatatlanul alacsonyan tartott munkabéreket is meg kell említeni. Ezzel még büszkén kilincselt is a kormány a lehetséges befektetőknél. A képzett munkaerő kivándorlása miatt már egymással versengenek értük a cégek. Az ő hiányuk már gátja az újabb befektetéseknek!
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Döntsük már el kérem szépen mi a probléma: Nincs munkahely Mo-n ezért járnak külföldre a magyarok, vagy munkaerő hiány van?
:)
Az ország nagy részén képzett, de legalább dolgozni akaró, kicsit is lelkes munkavállalóból van hiány. Az ország másik jelentős részén pedig munkahelyhiány van. Szomorú módon ezek a hátrányos régiók már jelenleg is eléggé ki vannak ürülve és tovább ürülnek.
 
  • Tetszik
Reactions: minszk2 and tonyo

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Döntsük már el kérem szépen mi a probléma: Nincs munkahely Mo-n ezért járnak külföldre a magyarok, vagy munkaerő hiány van?
:)


Az egyik nem zárja ki a másikat.

MO-n kvalifiláltabb munkaerő igénylő munkahelyekből van hiány (egy kedves ismerősöm német-olasz nyelvtudással gazdag osztrákoknál inkább házvezetőnő, mint takarítónő. Képzettsége szerint tanárnő. De nem vágyík vissza. Egyrészt azért, mert itt egy szaros tanárnői álláshoz is kell -politikai- protektor, mert ugye az itt kommentelgető ballibekre ti sem bíznátok a jövő generávió fejlődését. Szakmunkára talán lenne kereslet, de azok közül is csak a gyakorlottak, képzettek tapasztaltak kellenek..azaz nem mindenki... De akik tehetik, azok is inkább elhúznak azért, amiről már OZY beszámolt Illetve vannak betanított munkát igénylő helyek. 3 műszak, stb. a pénz sem túl vonzó. űvan egy másik ismerősöm, ő az osztrák LEIER cégnél szakmunkásként brigádvezető. Minden reggel a vállalati kisteherautóval, amelyik fülkéje 5 személyes, de platós, összeszedi a brigádot 6 körül és ugyanígy érkeznek haza is. Sokat dolgoznak, de télen, mikor jönnek a minuszok, nem kirúgják őket, hanem alapbért fizetnek...Mellesleg imádja az autókat és melósként vett magának egy A6-os vadiúj AUDI-t. Akkor miért itthon dolgozna.Tavaly, amikor meghalt az édesanyja a főnöke nem a szabadsága terhére engedte el, hanem emberségből csak úgy. Hát ez is vonzó... Egy K-MO-ü üzemben Rappali brosztottjai mikor engedhetnék meg maguknak ugyanezt? Sokszor szakmunkásoknak érettségizetteknek kellene ilyen helyeken dolgozni. Megértem, ha nem teszik. Ők meg akkor inkább elmennek kertészkedni, takarítani...

Összegezve, szerintem van munkahely hiány, a meglévő munkahelyeken pedig igen magas az alacsony kvalifikációt igénylő beosztások aránya... Persze ez akkor van így, ha a közmunkát nem tekintjük semmilyen munkahelynek, mert ott értékelhető bért sem kapnak az emberek, de értékelhető munkát sem végeznek többnyire. Az államapparátus meg hízik, nemcsak a HM-ben van vízfej, hanem a civil államigazgatásban is... Aztán azok is igen jelentős mennyiségű (hilladékpapírt) termelnek...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Az egyik nem zárja ki a másikat.

MO-n kvalifiláltabb munkaerő igénylő munkahelyekből van hiány (egy kedves ismerősöm német-olasz nyelvtudással gazdag osztrákoknál inkább házvezetőnő, mint takarítónő. Képzettsége szerint tanárnő. De nem vágyík vissza. Egyrészt azért, mert itt egy szaros tanárnői álláshoz is kell -politikai- protektor, mert ugye az itt kommentelgető ballibekre ti sem bíznátok a jövő generávió fejlődését. Szakmunkára talán lenne kereslet, de azok közül is csak a gyakorlottak, képzettek tapasztaltak kellenek..azaz nem mindenki... De akik tehetik, azok is inkább elhúznak azért, amiről már OZY beszámolt Illetve vannak betanított munkát igénylő helyek. 3 műszak, stb. a pénz sem túl vonzó. űvan egy másik ismerősöm, ő az osztrák LEIER cégnél szakmunkásként brigádvezető. Minden reggel a vállalati kisteherautóval, amelyik fülkéje 5 személyes, de platós, összeszedi a brigádot 6 körül és ugyanígy érkeznek haza is. Sokat dolgoznak, de télen, mikor jönnek a minuszok, nem kirúgják őket, hanem alapbért fizetnek...Mellesleg imádja az autókat és melósként vett magának egy A6-os vadiúj AUDI-t. Akkor miért itthon dolgozna.Tavaly, amikor meghalt az édesanyja a főnöke nem a szabadsága terhére engedte el, hanem emberségből csak úgy. Hát ez is vonzó... Egy K-MO-ü üzemben Rappali brosztottjai mikor engedhetnék meg maguknak ugyanezt? Sokszor szakmunkásoknak érettségizetteknek kellene ilyen helyeken dolgozni. Megértem, ha nem teszik. Ők meg akkor inkább elmennek kertészkedni, takarítani...

Összegezve, szerintem van munkahely hiány, a meglévő munkahelyeken pedig igen magas az alacsony kvalifikációt igénylő beosztások aránya... Persze ez akkor van így, ha a közmunkát nem tekintjük semmilyen munkahelynek, mert ott értékelhető bért sem kapnak az emberek, de értékelhető munkát sem végeznek többnyire. Az államapparátus meg hízik, nemcsak a HM-ben van vízfej, hanem a civil államigazgatásban is... Aztán azok is igen jelentős mennyiségű (hilladékpapírt) termelnek...


UI.: ebből is látszik, hogy még az EU-ban is mekkora a súlyunk. Mivelünk is megszavaztatták az orosz szankciókat és az oroszok energetikai büntetését, mert ez volt az EU vezető országának gazdasági érdeke. Aztán ha ugrálunk, rákoppintanak az orrunkra, ejnye Pistike, már megint roszz voltál, de igazából, a magyar emberek nem érdeklik őket. Az sem, ha itt csak egy látszat demokrácia van, amig lesz akkora nyugalom, hogy eladhadják az otthon eladhatatlan termékeiket, és olcsón termeltethetnek. Ha van az EU-nak terve velünk az inkább ez, mint a sorosozás, migráncskodás.. De hogy lehet, ezt nem látjátok, mikor az USA-Szaúd-A. relációban állandóan észreveszitek... Most megint azt kellet észrevennünk, hogy saját európai szövetségesein b..tak át minket, nem is kicsit. Brüsszel megállítása egész jól sikerült.. Épül az az európa, ahol a németek a következő évtizedben mégjobban fognank nekünk is diktálni. Ráadásul még a gázcsapon is az Ő kezük lesz...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
UI.: ebből is látszik, hogy még az EU-ban is mekkora a súlyunk. Mivelünk is megszavaztatták az orosz szankciókat és az oroszok energetikai büntetését, mert ez volt az EU vezető országának gazdasági érdeke. Aztán ha ugrálunk, rákoppintanak az orrunkra, ejnye Pistike, már megint roszz voltál, de igazából, a magyar emberek nem érdeklik őket. Az sem, ha itt csak egy látszat demokrácia van, amig lesz akkora nyugalom, hogy eladhadják az otthon eladhatatlan termékeiket, és olcsón termeltethetnek. Ha van az EU-nak terve velünk az inkább ez, mint a sorosozás, migráncskodás.. De hogy lehet, ezt nem látjátok, mikor az USA-Szaúd-A. relációban állandóan észreveszitek... Most megint azt kellet észrevennünk, hogy saját európai szövetségesein b..tak át minket, nem is kicsit. Brüsszel megállítása egész jól sikerült.. Épül az az európa, ahol a németek a következő évtizedben mégjobban fognank nekünk is diktálni. Ráadásul még a gázcsapon is az Ő kezük lesz...


UI.: De ha tévedtem volna az előző levezetésemben, nyugodtan mutassatok rá a gyenge pontokra...