[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Kedves Uraim (Hölgyeim?)......
Legutóbbi itteni szösszenetemre, sok reagálás született. Amikkel nagy vonalakban egyet is érthetnék, ha nem volna mögöttem 57 év élettapasztalata. Ha valaki nem tudná, akkor a nemzeti oligarchákkal kapcsolatos írásról van szó.
Nos, igaz, hogy 150 éve Amerikában és Európa egy részén hol a szabad verseny, hol pedig az uralkodói kegy volt az elit kiemelkedésének útja. A dolgokat azonban a kontextusuk alakítja. Véleményem szerint, akár jó, akár nem jó, az elitváltást hazánkban másként nem lehet végrehajtani. Igen, ez a mód sokak szemében ellenérzést kelt és akkor még enyhén fogalmaztam. De épp az előző, leváltani kívánt elit az, amely a szabad versenyt akadályozta. Az az elit árusította ki fillérekért az ország erőforrásait, gyárait, közműveit. Az sem volt szép dolog. Vajon miből születtek - most nem politizálnék -, a Gyurcsányi vagyonok? A rajongott Európai Unió Magországai pedig, amikor megszerezték a gyárakat, kapacitásokat, akkor leépítették, megszüntették. Kiderült, hogy ők piacokat vettek. Minden nosztalgia nélkül gondoljunk bele, hogy a hetvenes-nyolcvanas években Hazánk képes lett volna EGÉSZ Európát ellátni jó minőségű enni, innivalóval. Mit látsz most a TESCO, AUCHAN stb. áruházakban? Az van a felső, VIP polcokon, ami a magyarhoz képest enyhén szólva sz@r és drága. ha pedig magyar árut látsz valami húha akcióban, akkor a magyar mezőgazda verítékét vásárolták fel dömping áron, ogy Te a városban termelési ár alatt hozzájuss.
Szép lenne és én is egyetértenék a Nyugat magasztos gondolataival, ha nem az lenne az élettapasztalatom, hogy a mai EU csak a gyarmatosítás egyik új formája jelenleg. Ad annyit, hogy újratermeld magad, de pórázon tart, hogy profitot szerezzen belőled.
Röviden, ismétlem: MOST és EBBEN a kontextusban nincs más út a régi elit levátására. Nem jó MOST a Fidesz. De megteszi azt, amit más nem tenne.
Kérlek Titeket, írásom után engem szídjatok. A többit eldönti a történelem.

abc9c083e2a3d6f3dc1c5f33d6eb4f6380a5014adb3b2d3fde896382fecdc6cb.jpg


Véleményem: Aki olyan butaságot leír hogy a magyar mg ellátta volna egész Európát jó minőségű mg termékkelbezzegmost... annak fogalma sincs arról, mit ír, és valami ködös, kényszerképzetes álomviágban él...

1990-ban végeztem Keszthelyen, agrár vonalon. Szóval ne próbáld velem megetetni az ilyen uran legends. És haggyjuk a bezezg az Ikarus, meg a Fég meg a diósgyöri akanavető szöveget se.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and szpg9

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 530
113
Kedves szpg9....
Vajon mely országban nincs póráz az épp hatalmon lévők kezében? Persze, hogy szorítják a nyakunkat. És amennyiben ez már elviselhetetlen, akkor elzavarjuk őket. (2010).
Az egyszerű embert a hatalom mindig "véresre verte". Kegyetlen dolog, de így van. A Te vállalkozásodat ellehetetlenítették, ötleteidet, innovációdat elnyomták. Nincsenek pontos információim, de ha más országban próbáltad volna, valszeg ugyanebbe a falba ütközöl. A mai valóság, hogy itt ennyire, máshol másnyira, de meg kell olajozni a gépezetet. Szemétség, de realitás és nem csak nálunk.
És most a többieknek szólok. Az úgynevezett migráns válság sem más, mint a gyarmatosítás következménye. A mostani magországok bevándorlást támogató liberális gondolkodói elfelejtik, hogy magország létük, jólétük abból származik, hogy a mai migránsok hazáját kiszipolyozták, lerabolták egykor és később "demokratikus" módon.
Én megkérdezném az EU korifeusait: ha Ti abból éltek jól, hogy évszázadokon keresztül raboltatok, akkor, mikor a kiraboltak részt akarnak a jóból, miért NEKÜNK kell őket befogadni, akiknek soha nem volt gyarmatunk? Zárjatok ki minket az Unióból, és akkor vigyétek áruitokat oda, ahol fizetőképes kereslet van rá. Nem fgtok minket, kelet-európaiakat kirúgni, mert abba TI mennétek tönkre....
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 530
113
Sharid.....
No comment..... Írásod magáért beszél.... Én nem tudom, milyen FÉG-ről meg aknavetőről beszélsz......
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Zárjatok ki minket az Unióból, és akkor vigyétek áruitokat oda, ahol fizetőképes kereslet van rá. Nem fgtok minket, kelet-európaiakatkirúgni, mert abba TI mennétek tönkre....

"kuss, mi így szállunk le a bicikliről!"

Egyébként meg lfaxokat menenk.....egy ilyen madárpiszoknyi, exportra termelő ország, hacsak a szívcsakr nem kezd el pénzt csinálni, tönkremegy. seperc alatt.

Tudom az Airbust a bolgár kecskepászoroknak eladott tehergépek tartják fenn.... oh wait....
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 530
113
Sharid....
Ha néked ez az ország madárpiszoknyi, mi a fenét keresel itt, ha pedig nem innen írsz, mit érdekel? Ezt a madárpiszoknyi országot dúlta már tatár, török, német, orosz, és MI itt vagyunk. Itt is leszünk!
A Te országodról nem mondanék semmit, mert az bűncselekmény lenne a mai európai törvények szerint. A véleményed szabad, megírhatod szabadon. De... kizárólag TÉGED minősít.... Üdv.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Az hogy mit keresek itt, az az én magánügyem,
De piszok idegesít, amikor valaki előadja a búsuló Juhász( ejszegénybokrétaistenkalpagjándeperszemindigmásahibásgonoszEU pirézek, de jó lenne nélkülük-) kkb olyan színvonalú dolgokat összehordva, mintha valaki felszólalna egy geográfiai konferencián, hogy a Föld lapos, csak a kormány eltitkolja.
Amiket összehordasz, akárki kezdte el terjeszteni, olyan színvonalon vannak, hogy a közgazdasági óvoda Almácska csoportjából páros lábbal rúgnák ki a nebulót, ha ilyet rajzolna ebéd után..

Egyébként a jelenlkegi korfával, kivándorlást tervezők nagy számával, várható globális kihívásokkal i, ha nem lesz változás itt legjobb esetben EU nyugdíjasok "veszek egy házat keleten, ahol olcsó az élet" övezete lesz ez a terület. Rosszabb esetben az új keleti birodalom (valamelyiké) vazallus tartománya.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Zárjatok ki minket az Unióból, és akkor vigyétek áruitokat oda, ahol fizetőképes kereslet van rá. Nem fgtok minket, kelet-európaiakatkirúgni, mert abba TI mennétek tönkre....

"kuss, mi így szállunk le a bicikliről!"

Egyébként meg lfaxokat menenk.....egy ilyen madárpiszoknyi, exportra termelő ország, hacsak a szívcsakr nem kezd el pénzt csinálni, tönkremegy. seperc alatt.

Tudom az Airbust a bolgár kecskepászoroknak eladott tehergépek tartják fenn.... oh wait....
Te is pezsgőzöl mostanában? :D
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 530
113
Kedves Sharid....
Ki mondta, hogy a Föld NEM lapos? Ha Téged piszokul idegesítenek dolgok, akkor olvass figyelmesen. Én nem előadtam az összehordást, hanem anno tényeket említettem. Ha agrár szakon végeztél, kérlek, nézz utána a hetvenes évek és a nyolvanas ével elejének a k. európai országokba irányuló, gyümölcs, hús, feldolgozott és feldolgozatlan élelmiszerek exportvolumenének. Hozzáteheted a vasfüggönyön túlra és a Közel-keletre, valamint Ázsiába szállított áruknak. Érdekes dolgokat találhatsz. Én akkor éppen Marokkóban voltam, ahol a magyar csirkének igen jó híre volt. tehát nem ÁLLÍTOM, hogy el is láttuk volna élelmiszerrel Európát, de ha kellett volna, meg tudtuk volna tenni. Természetesen a megfelelő fejlesztések után. A közgazdasági óvoda Almácska csoportjában KITÜNTETÉSSEL végzők tették tönkre az országot és hovatovább a világot is. Utolsó gondolatoddal még egyet is érthetnék, de az élet - szerencsére - nem az ilyen "tervező" megmondók útját követi....
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and b4l4g3

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Te is pezsgőzöl mostanában? :D


Ez tetszett, de nézzük az életnek azt az oldalát is, ha telik napi 2 üveg pezsgőre (vagy csak azt állítom és egy száraz kenyeret rágcsáltam csak), ami egyébként opció is lehetne egy gyomorfájás esetén, akkor nem is olyan rossz itt. Igaz a nem túl drága "vintage" márka az ami bejön). Egyébként a nagyfiammal is elpoharazgattunk minden este amikor a tavaszi szünidő alatt beszélgettünk éjjelekbe nyúlóan....Persze azt kapta amit én, de azért egy kis villányi 2015-os vöröske is tud jó lenni. De azért a Bárdos és Fia Pincészetéből is találni hébe-hóba itthon valamit. Csak azért hébe-hóba, mert drága és nagyon fogy... Lassan elmondhatom magamról én is, mint néhány tervező mérnök kollégám, hogy többet költökk italra, mint benzinre, de azért elég sokat utazok is...
 
  • Tetszik
Reactions: Littlejohn

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Az hogy mit keresek itt, az az én magánügyem,
De piszok idegesít, amikor valaki előadja a búsuló Juhász( ejszegénybokrétaistenkalpagjándeperszemindigmásahibásgonoszEU pirézek, de jó lenne nélkülük-) kkb olyan színvonalú dolgokat összehordva, mintha valaki felszólalna egy geográfiai konferencián, hogy a Föld lapos, csak a kormány eltitkolja.
Amiket összehordasz, akárki kezdte el terjeszteni, olyan színvonalon vannak, hogy a közgazdasági óvoda Almácska csoportjából páros lábbal rúgnák ki a nebulót, ha ilyet rajzolna ebéd után..

Egyébként a jelenlkegi korfával, kivándorlást tervezők nagy számával, várható globális kihívásokkal i, ha nem lesz változás itt legjobb esetben EU nyugdíjasok "veszek egy házat keleten, ahol olcsó az élet" övezete lesz ez a terület. Rosszabb esetben az új keleti birodalom (valamelyiké) vazallus tartománya.

Én nem akarlak bántani Sharid, úgy mint ahogyan Te bántod itt a többséget, látom hogy a düh beszél belőled. Gondolom nem voltál jó ottan Izraelban, vagy neked nem tetszett meg az a hely, aztán visszajöttél. Feltételezem hogy most bukott embernek érzed magadat (ismerős, én is váltottam országot-honpolgárságot sőt nemzetet is. voltak olyanok mellettem akik ezt nem bírták és visszafordultak. általában rám haragszanak, de én megértem őket), és dühödet kiadván félválról beszélsz meg fikázol olyanokat akiket alsóbbrendűnek tartasz mert így tanítottak. Nem jó ez így Sharid. Legyen békesség a szívedben, mert zaklatottan élni nem jó!
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Ez tetszett, de nézzük az életnek azt az oldalát is, ha telik napi 2 üveg pezsgőre (vagy csak azt állítom és egy száraz kenyeret rágcsáltam csak), ami egyébként opció is lehetne egy gyomorfájás esetén, akkor nem is olyan rossz itt. Igaz a nem túl drága "vintage" márka az ami bejön). Egyébként a nagyfiammal is elpoharazgattunk minden este amikor a tavaszi szünidő alatt beszélgettünk éjjelekbe nyúlóan....Persze azt kapta amit én, de azért egy kis villányi 2015-os vöröske is tud jó lenni. De azért a Bárdos és Fia Pincészetéből is találni hébe-hóba itthon valamit. Csak azért hébe-hóba, mert drága és nagyon fogy... Lassan elmondhatom magamról én is, mint néhány tervező mérnök kollégám, hogy többet költökk italra, mint benzinre, de azért elég sokat utazok is...

Kedves szpg9! Annyi mindenről írtál ide a fórumra az utóbbi napokban, hogy bevallom őszintén, ennek talán csak tizedét érkeztem elolvasni. Ennek ellenére összeállt bennem a profilképed: korodat tekintve inkább a 60-hoz vagy közelebb mint az 50-hez, nagy valószínűséggel egyedül élsz és nem vagy már elégedett az élet minőségével, így szívesen felidézed a régi szép időket. Bevallom hogy szívesen olvastam hozzászólásaidat, már ha volt rá időm (mert olyan szépen írsz). Nos, hová is akarok kilyukadni? Kérlek szépen, én is nagyjából olyan korban vagyok mint Te, ha hiszed ha nem, még az életutunkban is akadnak némi hasonlóságok, meg a munkánkban is. Holott én azt hiszem egy igen más területen dolgozom. Tehát! Ami igazán érdekel. Mivel hogy kortársak vagyunk és látom hogy még nem gyepesedett be az agyad.
Te! Te hogyan állsz az ilyen izületi fájdalmakkal? A derekad? Szexuális élet működik még kielégítően? Széklet, mint régen? Kérlek, írj már erre a témára egy jó fél oldalas elaborátumot, mert Te olyan szépen fogalmazol. Öröm olvasni!
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Kedves szpg9! Annyi mindenről írtál ide a fórumra az utóbbi napokban, hogy bevallom őszintén, ennek talán csak tizedét érkeztem elolvasni. Ennek ellenére összeállt bennem a profilképed: korodat tekintve inkább a 60-hoz vagy közelebb mint az 50-hez, nagy valószínűséggel egyedül élsz és nem vagy már elégedett az élet minőségével, így szívesen felidézed a régi szép időket. Bevallom hogy szívesen olvastam hozzászólásaidat, már ha volt rá időm (mert olyan szépen írsz). Nos, hová is akarok kilyukadni? Kérlek szépen, én is nagyjából olyan korban vagyok mint Te, ha hiszed ha nem, még az életutunkban is akadnak némi hasonlóságok, meg a munkánkban is. Holott én azt hiszem egy igen más területen dolgozom. Tehát! Ami igazán érdekel. Mivel hogy kortársak vagyunk és látom hogy még nem gyepesedett be az agyad.
Te! Te hogyan állsz az ilyen izületi fájdalmakkal? A derekad? Szexuális élet működik még kielégítően? Széklet, mint régen? Kérlek, írj már erre a témára egy jó fél oldalas elaborátumot, mert Te olyan szépen fogalmazol. Öröm olvasni!


A kórképem nagyjából stimmel, de ez már válás, gyerekkirepüléses időszak és csak 51 leszek. Őszinte leszek.

1, Izületi fájdalmaim meg nincenek.

2. elég sok zöldséget, halat, hagymát eszem. A Lenmag és az egész kömény rágcsálása jó elfoglaltság nasi helyett, de van mikor a zellert és a répákat is nyersen fogyasztom...Így rendsteres az ürítés. Ehhez azért nem árt a folyadék bevitele (itt elsősorban a vízre gondolok), de pld. ösztül tavaszik mindennap megiszom 5-10 deci felesben kevert kamilla-hárs teát. Szűrve fogyasztom, a sűrűjét pedig megeszem rost gyanánt. Se alapveten ezek mellett még élő édesanyán és barátnőm magyaros kosztján élek.

3 Emellett azért még komoly problémáim nem voltak, de még körzeti orvosnál sem voltam 10 éve, nemhogy szakrendelésen. Semmilyen gyógyszert nem szedek még... Van véglet a családban, apám 53 évesen, míg apai nagyanyám 102 évesen halt meg. Anyai nagymamám is 90 körül.

4. Pszt. ezt senki se mondja tovább,senkinek, hogy kb. 3-5 éve ilyen bioboltokban beszerezhető BIO-POWER, DRAGON-POWER fantázianevű dolgokkal turbózzam fel magamat. Ezekból 1 db is segít és 5-6 db-os kiszerelésben lehet venni ugyanott, mint a fülgyertyát. Kiszereléstől függően 3-6 eFt.

5. Próbálok központi parkolóban parkolni és a célomhoz eljutni gyalog még akkor is, ha cipelnem kell valamit ezért általában ega 20 l-es túrazsákot cipelek. Igyekszem a városba, a faluba túrázni, hogy pld. nem használok falun belül autót ha súlyos időhiányban szenvedek...

6. Igazából, nem nőzök (csak rendezett kapcsolatban úgy, ahogy azt leírtam, de a jó bor és a szovjet pezsgő a kedvebcem., nem dohányzok (egyáltalán)

Ui.: a régi szép idők felemlegetése pedig kedvenc témám mostamában. Barátnőmmel közösen műveljük és a kettőnk 3 gyereke elég fogékony is erre. És az internet visszaigazolására vagy vissza nem igazolására szintén kíváncsi vagyok....
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
A kórképem nagyjából stimmel, de ez már válás, gyerekkirepüléses időszak és csak 51 leszek. Őszinte leszek.

1, Izületi fájdalmaim meg nincenek.

2. elég sok zöldséget, halat, hagymát eszem. A Lenmag és az egész kömény rágcsálása jó elfoglaltság nasi helyett, de van mikor a zellert és a répákat is nyersen fogyasztom...Így rendsteres az ürítés. Ehhez azért nem árt a folyadék bevitele (itt elsősorban a vízre gondolok), de pld. ösztül tavaszik mindennap megiszom 5-10 deci felesben kevert kamilla-hárs teát. Szűrve fogyasztom, a sűrűjét pedig megeszem rost gyanánt. Se alapveten ezek mellett még élő édesanyán és barátnőm magyaros kosztján élek.

3 Emellett azért még komoly problémáim nem voltak, de még körzeti orvosnál sem voltam 10 éve, nemhogy szakrendelésen. Semmilyen gyógyszert nem szedek még... Van véglet a családban, apám 53 évesen, míg apai nagyanyám 102 évesen halt meg. Anyai nagymamám is 90 körül.

4. Pszt. ezt senki se mondja tovább,senkinek, hogy kb. 3-5 éve ilyen bioboltokban beszerezhető BIO-POWER, DRAGON-POWER fantázianevű dolgokkal turbózzam fel magamat. Ezekból 1 db is segít és 5-6 db-os kiszerelésben lehet venni ugyanott, mint a fülgyertyát. Kiszereléstől függően 3-6 eFt.

5. Próbálok központi parkolóban parkolni és a célomhoz eljutni gyalog még akkor is, ha cipelnem kell valamit ezért általában ega 20 l-es túrazsákot cipelek. Igyekszem a városba, a faluba túrázni, hogy pld. nem használok falun belül autót ha súlyos időhiányban szenvedek...

6. Igazából, nem nőzök (csak rendezett kapcsolatban úgy, ahogy azt leírtam, de a jó bor és a szovjet pezsgő a kedvebcem., nem dohányzok (egyáltalán)

:D :D Köszönöm a válaszodat, helyén van az eszed de talán a szíved is. Vendégem vagy egy adag csevapcsicsára vagy plyeszkavicára igényed szerint! (privátban érdeklődj). MIndenfasza-mindenjó csak ne szemetelnéd tele a topikokat a jó kis meséiddel...
 

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
Egyébként a jelenlkegi korfával, kivándorlást tervezők nagy számával, várható globális kihívásokkal i, ha nem lesz változás itt legjobb esetben EU nyugdíjasok "veszek egy házat keleten, ahol olcsó az élet" övezete lesz ez a terület. Rosszabb esetben az új keleti birodalom (valamelyiké) vazallus tartománya.

Ti sem panaszkodhattok mert ha így folytatjátok akkor telelesztek ultraortodox zsidókkal akik nem hajlandóak katonáskodni és a férfiakat túlzottan lefoglalja a hitélet így nem lesz aki dolgozzon. Ha ehez hozzávesszük, hogy usánkát is előbb-utóbb beborítja az adóssághegy akkor ki fog titeket megvédeni az addigra kellően felhergelt szomszédaitoktól?
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ti sem panaszkodhattok mert ha így folytatjátok akkor telelesztek ultraortodox zsidókkal akik nem hajlandóak katonáskodni és a férfiakat túlzottan lefoglalja a hitélet így nem lesz aki dolgozzon. Ha ehez hozzávesszük, hogy usánkát is előbb-utóbb beborítja az adóssághegy akkor ki fog titeket megvédeni az addigra kellően felhergelt szomszédaitoktól?

Lesz ott katonának való, hisz a "pingvinek" mellett a muzulmánok száma is rohamosan nő, már csak az a kérdés, hogy mely ország hadseregét fogják szolgálni.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
:D :D Köszönöm a válaszodat, helyén van az eszed de talán a szíved is. Vendégem vagy egy adag csevapcsicsára vagy plyeszkavicára igényed szerint! (privátban érdeklődj). MIndenfasza-mindenjó csak ne szemetelnéd tele a topikokat a jó kis meséiddel...


Több jobb ember van, mint rossz, csak lehet, nem mindig azokkal találkozunk össze, akikkel kellene. Sejtem, ezzel Te is tisztában vagy, de azért írtam ki ezt nyíltan, hogy mások is elgondolkodhassanak azon, hogy ez mit jelent. Mert lehet, hogy nem értünk egyet mindenben, lehet, néha bunkózunk a másikkal (nem kéne), de legalább virtuálisan találkozunk és eszmét cserélünk, akár KK-EU-ban lévő kis hazánkról is... Nyilván van akinek tetszik ez, van akinek nem, de Mac-tól kaptam egy írásbeli figyelmeztetést. Nem érzem ez topic romboló megjegyzés lenne, mert csak azokról és azoknak szól, akik it KK-EU-ban élnek és egymással kommentelgetnek.... Egy kicsit kevésbé leszek aktív, mint voltam....
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Válaszom a Kantin MO Mac. által lezárt topic 14290 számú hozzászólásodra lenne válasz, de Mac ideiglenesen azt a topicot lezárta, így az elkészített, egyik hsz-em anyagával csak kedveskedni akarok neked...Várom észrevételeidet!!!


Nagyon odafigyelhettél Viktorkára, amikor azt mondta, hogy végre fogják hajtani a gazdasági rendszerváltást is, leváltva végre a régi kommunista nomenklatúrát a gazdasági hatalomból.

Eszerint azzal kezdi a vezér, hogy az édes papája bányáit is államosítja (aki MSZMP párttitkár volt) és odaadja valaki olyannak, aki nem kompromittálta magát a múlt rendszerben (szocializmusban)? Ha így tenne, megkövetném, de biztos nem lesz így. A nagy szavak csak arra valók, hogy bevegyetek valami, ezzel kapcsolatos maszlagot, amit aztán átgondolatlanul szajkóztak. Vagy a mostani gazdasági hatalmat újra elosztók családtagjaira ezek az elvek nem vonatkoznak? Átgondoltad mielőtt leírtad, hogy mekkora marhaságot állítasz?

De lépjünk túl ezen! Elmondok egy személyes sztorit. 1995-2010 között évente átlag 2 db közbeszerzést nyertem. Nagy elhúzódó munkákat, amelyek elég jól fizettek. Ha megvoltak, az éves megélhetési alap jól volt biztosítva, és erre jöttek rá az egyéb munkák. Aztán 2010-ben egyszer ez FIDESZ-es önkormányzatnál a következő történt. Megint a legjobb ajánlatot adtam, mégis egy konkurens céget hirdettek ki nyertesnek (aki egyébként jól benyalt még az MSZP-seknek is meg aztán a FIDESZ-nek is). A konkurens cég nevét azért nem írom le, mivel mind a mai napig résztulajdonos benne egy volt csoporttársam. Erre jogorvoslatért fordultam a közbeszerzési Döntőbizottságnál, és az eredményt megsemmisítették, új pályázat kiírására kötelezték a várost, az ilyenkor szokásos büntetés kiszabása mellett. Ugyanott, ugyanazon munkára megint megtörtént az, amit először leírtam. Harmadszorra már úgy írták ki a pályázatot, hogy ne is indulhassak rajta (mert a szemem színe nem kék volt!) Ezután máshol, ugyanez a sztori megismétlődött velem. Akkor rájöttem, hogy vagy szerzek egy jó po……….. vagy kimaradok a közbeszerzésekből.

Most kérdezlek Én titeket, mi ez ha nem kontraszelekció? Miért lehetetlenítették el 2010. után, mikor még az első FIDESZ kormány alatt sem szúrtam senkinek sem szemet, hanem végeztem a dolgomat!

Nekem ezzel a Nemzeti burzsúázia megteremtési folyamattal csak annyi bajom van, hogy ugyan olyan (sőt talán jobban kontraszelektív), mint amiért a rendszerváltók a szocializmust köpködték.

De mondok még jobbat. Igen jelentős pénzeket (EU-s támogatásokat) költöttek el Magyarországon az ivóvíz minőség javító programra. A Dél-alföldön az arzénes vizek kezelése okozott problémát. Nekem, más kollégámmal közösen van egy ipari mintaoltalommal védett módszerünk, az ilyen vizek hatékony és olcsó tisztítására.

Referenciák is vannak, mert a kérdéses területen 10 éve működtek ilyen célú berendezéseink, jellemzően szikvíz előállító kis magáncégeknél. A módszerünkkel 1,0 µg/l-re lehetett akár 200,0 µg/l arzén tartalmat is lecsökkenteni (10,0 µg/l az egészségügyi határérték).

Tárgyaltunk hosszasan a Regionális Fejlesztési Ügynökségeken, elvittük Őket az általuk tetszőlegesen kiválasztott helyre, ahol meghallgathatták az üzemeltetési tapasztalatokat, illetve megízlelhették az így kezelt vizet. (Mindenki egyöntetűen állította, a víz színtelen, szagtalan, minden mellékíz nélküli.) Ráadásul lényegesen olcsóbb is volt a megkérdőjelezhető minőségű vizet előállító konkurens technológiáknál. (Ez itt a reklám helye, ha olvassa valaki, akit érdekel ilyen probléma megoldása, akkor privát üzenetben keressen!)

Természetesen mondanom sem kell, hogy az állami programba, labdába sem rúghattunk. Ehelyett telepítettek, elbaszva sok százmilliárd forintot, élvezhetetlen vizet szolgáltató arzénmentesítő berendezéseket.

Jól tudom, sok pénz került a döntéshozók zsebébe, ráadásul az emberek sem kaptak élvezhető ivóvizet. De a mai napig nem értem, miért volt az az elzárkózás. Szívesen lettünk volna alvállalkozók, pénz így is maradt volna az illetékesek zsebében (mert eleve olcsóbb volt a technológia), meg az emberek is nyerhettek volna. (Igen azokról a magyar emberekről van szó, akikről azt mondjátok, hogy az érdekeiket jól képviseli a FIDESZ kormány, de még élvezhető ivóvizet sem juttatott nekik az EU-s programok végrehajtása során.

A dolog pikantériája, hogy míg Magyarországon állami megrendelés nem született, addig Szerbiában egy közepes nagyságú vajdasági város vízkezelése ezzel a technológiával készült el, azóta is működik (az ottani, nagyrészt szintén magyar emberek örömére és egészségére).

Most, ha ez a technológia jó Szerbiában, jó Magyarországon kisüzemeknél, akkor miért nem engedték ezt Magyarországon? Szerintem a válasz egyszerű. A FIDESZ által kontraszelektált döntéshozók egyszerűen nem érték fel ésszel az előnyeit, így alacsonyabb szintekről hiába ajánlották megvalósításra ezt.

Itt még az sem a legnagyobb bajom, hogy tudom, súlyos közpénzeket „magánosítottak”, hanem inkább az, hogy az elérendő cél sem teljesült maradéktalanul (az érintett magyarországi magyar emberek ellátása élvezhető ivóvízzel). Pedig én soha nem voltam egyetlen politikai kurzus ellen sem. Mindenkit igyekeztem a legjobb szakmai tudásom szerint kiszolgálni, megtartva a politikai véleményemet (mindeddig) magán körben.

Nos, remélem, néhányan olvassák ezt a bejegyzést az ellátottak közül is, akiknek van egy rossz hírem.

A pénzt már elköltötték, aminek egy része TAHO (akarom írni TAO) formájában a kutyaütő látványsportokra, és a stadionok fenntartására kerültek fordításra. Az meg másodlagos, hogy a FIDESZ-es szavazótábor (is) a kérdéses területrészeken milyen élvezeti értékű vizet iszik. Az már nem fontos nekik, hanem csupán az, hogy évekig szajkózzátok a külföldről pénzelt ellenzék létét, meg stb.

Nos, az új nemzeti burzsúázia is ilyen. Nem korszerű, nemzetközi mércével nem versenyképes és nem innovatív. Úgyhogy nemzetgazdasági szempontból (főleg hosszú távon) mindenképpen káros! Csak azt leplezi, hogy a politika gazdaságban megtermelt – a saját szennyéért meghatározott értékű – extraprofitból teremti meg a tömegkommunikációs eszközeit, a saját pártfinanszírozását, és a hozzá lojális klientúrát, amely egy nemzetközi helyzetben nem állná meg a helyét (mert nem lenne elég versenyképes a kontraszelekció miatt).

Végül leírom, ami nem biztos, hogy kiderül a hívők számára, én azért nem szeretem a FIDESZ-t, mert még egy ilyen egészséges ivóvíz ellátás témakörében a saját választóit is minden gátlásosság nélkül át……ssza!

Ha politikus lennék (de nem vagyok!) és rá lennék kényszerítve a lopásra, csalásra, hazugságra, arra azért figyelnék, hogy legalább a már annyit hangoztatott magyarságot olyan technológiai szinten szolgáljam ki, amely megfelel a XXI. Század második évtizedének. Ha ez így történne, már az is nagy eredmény lenne!!!

Remélem, fogtad, hogy mit, miért írtam. De tőled is megkérdezem, hol élsz, mi a munkád és a végzettséged, és netán te is a kurzus kedvezményezettje vagy???

Volt még egy másik hozzászólásod, azt nem találom most, de ez is hasonló témájú, szóval itt reagálnék.
Remélem ez még nem belpol téma.
Írtad, hogy volt egy projekt és bár te adtad be a legjobb ajánlatot az önkormányzat mégsem a tied választotta. Erre te feljelentést tettél 2-szer is, mindkétszer meg kellett a közbeszerzést ismételjék, aztán harmadjára már úgy írták meg a projektet, hogy te ne is indulhass.
Szerintem itt sima korrupció történt önkormányzati szinten. Az egyik induló cég lefizette a polgármestert, hogy ő győzzön.
Viszont ez a korrupció önkormányzati szinten történt, nem az egész rendszer téged akar ellehetetleníteni, hisz ha az egész rendszer hibás lenne, akkor nem ismételtették volna meg kétszer is a közbeszerzést.
Vagy rosszul látom?
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Volt még egy másik hozzászólásod, azt nem találom most, de ez is hasonló témájú, szóval itt reagálnék.
Remélem ez még nem belpol téma.
Írtad, hogy volt egy projekt és bár te adtad be a legjobb ajánlatot az önkormányzat mégsem a tied választotta. Erre te feljelentést tettél 2-szer is, mindkétszer meg kellett a közbeszerzést ismételjék, aztán harmadjára már úgy írták meg a projektet, hogy te ne is indulhass.
Szerintem itt sima korrupció történt önkormányzati szinten. Az egyik induló cég lefizette a polgármestert, hogy ő győzzön.
Viszont ez a korrupció önkormányzati szinten történt, nem az egész rendszer téged akar ellehetetleníteni, hisz ha az egész rendszer hibás lenne, akkor nem ismételtették volna meg kétszer is a közbeszerzést.
Vagy rosszul látom?


Köszi az észrevételt. Végülis teljesen mindegy, mi történt akkor. Értékeld úgy az akkori eseményeket, ahogy gondolok. Én is megtettem ezt az akkoriak után... Nem én vagyok az ízlés rendőrség, meg a cenzor, de.... Elárulok egy "titkot", amit a leírt események után értettem meg. Azóta, mind a mai napig dolgozok olyan állami közbeszerzéseken, amelyek kiviteli nettó értéke akár a 8-10 Milliárd forintot is elérheti.. Csak míg ezt korábban saját pályázóként tettem, azóta csak alvállalkozóként. Vagy éppen az alvállalkozó alvállalkozójaként, Vagy még lejebb....az alvállalkozói piramisban... Persze a fölöttem lévő szervezetek az általan elvégzett tevékenységhz egy vonalat nem tesznek hozzá, csak számláznak... Nyilván sokkal többet, mint én. Néha a tervpecséten lévő cégnevek és tevékenységi körök megnevezését nem is értem... Mert azok nevesítettek több szinten, ahol én nem. Meg néha egész előkelő társulatban is voltan a tervpecséteken, pld. a világítás, napelemek tervezési rovatban többször feltűnt egy ELIOS ZRt. nevű cég is... Nyilván megértettem én is az idők szavát, mert annyira buta azért nem vagyok és már régen besoroltam ebbe a rendszerbe... Csak azért bát, hogy annál, amit én kapok, a csak a saját munkámért 2-4-szer annyit számolnak el mások. Egyébként, ha a fővállalkozást nézzük tervezői oldalon, akkor megvan a kamarai mérnöknap ára. De lefelé már kevesebb kerül belőle. 2010 előtt pedig, míg saját magam pályáztam, a díjazás hozzám is került... volt választásom. Vagy elfogadom, hogy ilyen nagyobb munkákban soha nem veszek részt, másrészt pedig volt egy besorolási lehetőség. Aki besorol megél... Csak hát lefölözik azt a nyamvadt tejszínt... Biztos érted mire gondoltam. Nem akartam ennyire konkrét lenni, de hát ez ma MO, KK-EU közepe... A témát a magam részéről befejeztem, mert azt hiszem, elég sokat leírtam ahhoz, hogy mindenki megrághassa magának. (Nem akarom, hogy Mac kizárjon, mert az elég méltatlan dolog lenne...) Sok igaz dolgot, talán nem is a legszinvonaltalanabbul írtam eddig itt le. (Legalábbis úgy gondolom...) De látszik a kérdéseidből, hogy azért foglalkoztat a téma... Hidd el, ennél több nem is volt célom... (Persze, ha valakit érdekel még valami, akkor a kizárásomig fogok rá válaszolni...
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Köszi az észrevételt. Végülis teljesen mindegy, mi történt akkor. Értékeld úgy az akkori eseményeket, ahogy gondolok. Én is megtettem ezt az akkoriak után... Nem én vagyok az ízlés rendőrség, meg a cenzor, de.... Elárulok egy "titkot", amit a leírt események után értettem meg. Azóta, mind a mai napig dolgozok olyan állami közbeszerzéseken, amelyek kiviteli nettó értéke akár a 8-10 Milliárd forintot is elérheti.. Csak míg ezt korábban saját pályázóként tettem, azóta csak alvállalkozóként. Vagy éppen az alvállalkozó alvállalkozójaként, Vagy még lejebb....az alvállalkozói piramisban... Persze a fölöttem lévő szervezetek az általan elvégzett tevékenységhz egy vonalat nem tesznek hozzá, csak számláznak... Nyilván sokkal többet, mint én. Néha a tervpecséten lévő cégnevek és tevékenységi körök megnevezését nem is értem... Mert azok nevesítettek több szinten, ahol én nem. Meg néha egész előkelő társulatban is voltan a tervpecséteken, pld. a világítás, napelemek tervezési rovatban többször feltűnt egy ELIOS ZRt. nevű cég is... Nyilván megértettem én is az idők szavát, mert annyira buta azért nem vagyok és már régen besoroltam ebbe a rendszerbe... Csak azért bát, hogy annál, amit én kapok, a csak a saját munkámért 2-4-szer annyit számolnak el mások. Egyébként, ha a fővállalkozást nézzük tervezői oldalon, akkor megvan a kamarai mérnöknap ára. De lefelé már kevesebb kerül belőle. 2010 előtt pedig, míg saját magam pályáztam, a díjazás hozzám is került... volt választásom. Vagy elfogadom, hogy ilyen nagyobb munkákban soha nem veszek részt, másrészt pedig volt egy besorolási lehetőség. Aki besorol megél... Csak hát lefölözik azt a nyamvadt tejszínt... Biztos érted mire gondoltam. Nem akartam ennyire konkrét lenni, de hát ez ma MO, KK-EU közepe... A témát a magam részéről befejeztem, mert azt hiszem, elég sokat leírtam ahhoz, hogy mindenki megrághassa magának. (Nem akarom, hogy Mac kizárjon, mert az elég méltatlan dolog lenne...) Sok igaz dolgot, talán nem is a legszinvonaltalanabbul írtam eddig itt le. (Legalábbis úgy gondolom...) De látszik a kérdéseidből, hogy azért foglalkoztat a téma... Hidd el, ennél több nem is volt célom... (Persze, ha valakit érdekel még valami, akkor a kizárásomig fogok rá válaszolni...

Mac csak ne tiltson ki, ez ugyanis nem belpol, ez teljesen általános jelenség az egész világon. :)
Ezek az alvállalkozók alvállalkozójának az alvállalkozója engem nagyon ki tud borítani. Persze egyrészt én azt értem, hogy egy baromi nagy munkát kicsi cégek nem tudnak elvállalni, másrészt viszont rossz belegondolni, hogy elvállalja egy cég baromi drágán (merthogy rengeteg cég már nem is tud pályázni), aki aztán annyit csinál csak, hogy kiadja a sok kicsinek.
Nem lenne célszerűbb a baromi nagy munkákat felosztani kis részmunkákra és úgy kiadni, így olcsóbb lenne, hisz többen versenyeznének érte?
Teszem azt, pl. autópályaépítés. Nem kell mind a 200 km autópályát kiírni pályázatra, hanem felosztani 10 km-es szakaszokra, hogy a sok kicsi cég is versenyben lehessen.
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9