[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 142
113
Az a bibi hogyha ténylegesen ez a céljuk akkor csak kis időre odázhatjuk ezt el holmi gázvásárlással. Megvesszük a gázt és? Rá két hónap múlva megint feldobják a lasztit hogy jönnénk ám... Az a pechjük és ez nem is tetszik nekik hogy egy 10 évvel ezelőtti balliberális kormány simán első szóra vagy még szó előtt feldobott volna nekik egy két bázist, vagy akár a teljes Honvédség lecserélését amerikai védelemre. Csak erről lecsúsztak, aztán megint, aztán megint lecsúsztak, valahogy ez az Orbán ódzkodik a gondolattól hogy itt még egyszer egy nagyhatalom túlságosan befészkelje magát.
Ez tény hogy egy balliberális kormány már kb. előadta volna jó eséllyel a lengyelek módiját.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 253
68 013
113
Nagyjából egyetértek vele amit írsz kivéve a kivándorlás miatti embervesztestég megítélését. Főleg a 2vh. veszteségeihez hasonlítani. Egész Kelet-Európában nálunk az egyiklegalacsonyabb a kivándorlás. Ráadásul nem állandóan egyirányú folyamat. Én is voltam kint kétszer és mindig hazajöttem.[/QUOTE]

Jaj de szeretném hogy neked legyen igazad!!! Én mást tapasztalok valamint mást hallok.
Nekem sajnos a rokonságom fele kiment németorszégba a 2008-as válságnál, gyerekestül mindenestül és nem is terveznek haza jönni max majd a nyugdíjas évekre. A gyerekek meg már szintén németországba tervezik az életüket sajnos.
KSH adatok szerint 600 ezer ember él külföldön:
https://www.portfolio.hu/gazdasag/e...zres-kivandorlasi-hullam-fenyeget.293014.html
Felmérések szerint a többség nem tervez hazaköltözést :(
http://www.hetek.hu/hatter/201807/egyre_tobben_jonnenek_haza

"Hosszú távon a magyar demográfusok évi 30-40 ezer fős elvándorlással számolnak (ez nagyjából megfelel a nemzetközi sztenderdnek, ami az aktív korúak tíz százaléka), és a legideálisabb esetben évi 15 ezer fős visszaáramlást várnak, amennyiben tartós növekedési pályára áll a gazdaság. Nemzetközi adatok szerint ugyanis a gazdasági migránsok 20-50 százaléka 5 évnél kevesebb időt tölt a célországban, aztán vagy hazatér, vagy másik országba vándorol – derül ki Horváth Ágnes Visszatérő kivándorlók című elemzéséből. A külföldi és hazai hivatalos statisztikák alapján a magyar kivándorlók 25-42 százaléka térhetett haza a válságot követő időszakban. A hazatérők zöme párkapcsolatban, illetve házasságban él, sokuk gyermekes. A válság során a kivándorlás elsődleges oka a magasabb jövedelem és a karrierlehetőség volt, a visszatérésé pedig a család és a barátok hiánya."[/QUOTE]
Akkor az a megoldás van hogy a környező országokban reklámozod az Uniót hogy onnét többen költözzenek oda. :rolleyes: Amúgy mostanában indul valami RTL-es (na pláne hogy retekklub, ki más) műsor a kitántorgókról. Már január elején is csináltak két kis szösszenet riportot hogy milyen jó odakint mert németben 5x annyit keresel ám. Elég gyengén sikerült szerintem, még 2014-es antik bejátszás is volt a hatás kedvéért. :) Vajon kinek az érdeke ez, ki finanszírozza ezeket a remekműveket? Ha Józsi kimegy nem fog itthon barátok köztet nézni, szóval érdekes nekem... Mondjuk pl a Steiner Kristóf igazán maradhatott volna Tel-Avivban.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Miből gondolod hogy ők nem tudnának felszállni? Mi van ha mi? Hogy hogyan? Háát... mondjuk az F-15 placcot söprögető G.I.-okról kiderül hogy különleges katonák,meg mondjuk az együttlét alatt összespanoskodnak a magyar parancsnokkal, megkörnyékezik, lefizetik... Mindkettőre volt már példa többször is a történelemben. Pontosan tökéletesen sakkban tartható így Kecskemét és az ország az idetelepülő USA alakulattal. Nem akarjuk mi ezt annyira szerintem már.

Egy lázadás során azonnal 10-15 ember, a csicskának ott tartott magyar is akár leamortizálhatja a gépet pl.: nekimegy a szervízkocsival, vagy elvagdossa az üzemanyagcsöveket előtte éjjszaka, esetleg pár rejtett jancsiszög a kerekek alá, és gurulásképtelen a gép (ezt egy takarítómunkás is észrevétlen meg tudja csinálni). Számtalan módja van a szabotálásnak. Bár mondom átrepülnének a románoktól, vagy a lengyelektől azt jónapot. Szóval csak perceket esetleg 1-2 órát lehet nyerni szabotázzsal.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 488
93 619
113
Nagyjából egyetértek vele amit írsz kivéve a kivándorlás miatti embervesztestég megítélését. Főleg a 2vh. veszteségeihez hasonlítani. Egész Kelet-Európában nálunk az egyiklegalacsonyabb a kivándorlás. Ráadásul nem állandóan egyirányú folyamat. Én is voltam kint kétszer és mindig hazajöttem.[/QUOTE]

Jaj de szeretném hogy neked legyen igazad!!! Én mást tapasztalok valamint mást hallok.
Nekem sajnos a rokonságom fele kiment németorszégba a 2008-as válságnál, gyerekestül mindenestül és nem is terveznek haza jönni max majd a nyugdíjas évekre. A gyerekek meg már szintén németországba tervezik az életüket sajnos.
KSH adatok szerint 600 ezer ember él külföldön:
https://www.portfolio.hu/gazdasag/e...zres-kivandorlasi-hullam-fenyeget.293014.html
Felmérések szerint a többség nem tervez hazaköltözést :(
http://www.hetek.hu/hatter/201807/egyre_tobben_jonnenek_haza

"Hosszú távon a magyar demográfusok évi 30-40 ezer fős elvándorlással számolnak (ez nagyjából megfelel a nemzetközi sztenderdnek, ami az aktív korúak tíz százaléka), és a legideálisabb esetben évi 15 ezer fős visszaáramlást várnak, amennyiben tartós növekedési pályára áll a gazdaság. Nemzetközi adatok szerint ugyanis a gazdasági migránsok 20-50 százaléka 5 évnél kevesebb időt tölt a célországban, aztán vagy hazatér, vagy másik országba vándorol – derül ki Horváth Ágnes Visszatérő kivándorlók című elemzéséből. A külföldi és hazai hivatalos statisztikák alapján a magyar kivándorlók 25-42 százaléka térhetett haza a válságot követő időszakban. A hazatérők zöme párkapcsolatban, illetve házasságban él, sokuk gyermekes. A válság során a kivándorlás elsődleges oka a magasabb jövedelem és a karrierlehetőség volt, a visszatérésé pedig a család és a barátok hiánya."[/QUOTE]
Már egyszer bemásoltam ide. A kivándorlók aránya százalékban. Egyszerűen meg kell szokni, hogy más világban élünk, mint 30 éve. Nyitottak a határok, szabad a munkavállalási, tanulási lehetőségek vannak. Ha a többség egy pár év után hazajön, ebből még profitálhat is az ország.
migracioterkep.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Eszükben sincs, szerintem nem ismered a románokat.
Az oroszoknak meg úgy hiányozna egy ilyen szitu mint üveges tótnak a hanyattesés.
Kétszer és körbe spirálban lexarják a románokat. És ugyanúgy hidegen hagyja őket az erdélyi helyzet. Semmi hasznuk nem volna az egészből, épp elég problémájuk van volt és lesz Donyeckben, Transznyisztriában, Krímben.

Gyerekek még meleg sincs hogy azt hihetné az ember hőguta van.
A 2. vh utáni status quot senki nem fogja felrúgni - értsétek meg. És ebben konszenzus van amerikai-orosz-brit-német-francia stb. között.

Ekkor viszont az oroszok elküldik őket a .......ba.

Hát veszély az van, de nem olyan amit itt írtál. Távolabbra mutató.

Panzerfaust,

légyszives fejezd be a mondataim egyesével történő kiragadását az eredeti szövegkörnyezetükből és az érvelésem menetéből, mert így teljesen más jelentést adsz a mondandómnak, a jelen esetben konkrétan ellentéteset!

Mondok rá példát, hogyan ferdítesz gátlástalanul:

haubagoi said:
"Amerika segít visszaszerezni Erdélyt."

Ezzel te most azt sugallod, hogy Hóbagoly azt mondta, hogy Amerika segít visszaszerezni Erdélyt.

Válaszom: lóf..szt segít.

Mit mondtam eredetileg?

Azt, hogy amennyiben Magyarország aláír az amerikaiaknak, és mégis Magyarország lesz az USA kedvence (mert itt van infrastruktúra), és nem Románia, akkor Románia bosszúból átállhat Oroszországhoz. Ekkor a Magyarországon állomásozó amerikai hadsereg innen Magyarországról meg fogja támadni Romániát (Erdélyt).
Ehhez majd ki kell állítanunk magyar katonákat, ugyanúgy, ahogy a II. vh.-ban is adnunk kellett 200,000 katonát a Donhoz.
Ezt majd a magyar politikai vezetés úgy fogja lenyomni a magyar nép torkán, hogy "Amerika segít visszaszerezni Erdélyt". (persze ez hazugság, mert Amerikát ez nem érdekli, hanem Erdély/Románia oroszoktól való visszaszerzése lesz az USA célja)

Na ugyehogy mást jelent így, mint a kiragadott mondat?

A másik meg, hogy a 2. vh utáni status quot senki nem fogja felrúgni? Már rég felrúgták!!
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Nagyjából egyetértek vele amit írsz kivéve a kivándorlás miatti embervesztestég megítélését. Főleg a 2vh. veszteségeihez hasonlítani. Egész Kelet-Európában nálunk az egyiklegalacsonyabb a kivándorlás. Ráadásul nem állandóan egyirányú folyamat. Én is voltam kint kétszer és mindig hazajöttem.

Jaj de szeretném hogy neked legyen igazad!!! Én mást tapasztalok valamint mást hallok.
Nekem sajnos a rokonságom fele kiment németorszégba a 2008-as válságnál, gyerekestül mindenestül és nem is terveznek haza jönni max majd a nyugdíjas évekre. A gyerekek meg már szintén németországba tervezik az életüket sajnos.
KSH adatok szerint 600 ezer ember él külföldön:
https://www.portfolio.hu/gazdasag/e...zres-kivandorlasi-hullam-fenyeget.293014.html
Felmérések szerint a többség nem tervez hazaköltözést :(
http://www.hetek.hu/hatter/201807/egyre_tobben_jonnenek_haza

"Hosszú távon a magyar demográfusok évi 30-40 ezer fős elvándorlással számolnak (ez nagyjából megfelel a nemzetközi sztenderdnek, ami az aktív korúak tíz százaléka), és a legideálisabb esetben évi 15 ezer fős visszaáramlást várnak, amennyiben tartós növekedési pályára áll a gazdaság. Nemzetközi adatok szerint ugyanis a gazdasági migránsok 20-50 százaléka 5 évnél kevesebb időt tölt a célországban, aztán vagy hazatér, vagy másik országba vándorol – derül ki Horváth Ágnes Visszatérő kivándorlók című elemzéséből. A külföldi és hazai hivatalos statisztikák alapján a magyar kivándorlók 25-42 százaléka térhetett haza a válságot követő időszakban. A hazatérők zöme párkapcsolatban, illetve házasságban él, sokuk gyermekes. A válság során a kivándorlás elsődleges oka a magasabb jövedelem és a karrierlehetőség volt, a visszatérésé pedig a család és a barátok hiánya."[/QUOTE]
Akkor az a megoldás van hogy a környező országokban reklámozod az Uniót hogy onnét többen költözzenek oda. :rolleyes: Amúgy mostanában indul valami RTL-es (na pláne hogy retekklub, ki más) műsor a kitántorgókról. Már január elején is csináltak két kis szösszenet riportot hogy milyen jó odakint mert németben 5x annyit keresel ám. Elég gyengén sikerült szerintem, még 2014-es antik bejátszás is volt a hatás kedvéért. :) Vajon kinek az érdeke ez, ki finanszírozza ezeket a remekműveket? Ha Józsi kimegy nem fog itthon barátok köztet nézni, szóval érdekes nekem... Mondjuk pl a Steiner Kristóf igazán maradhatott volna Tel-Avivban.[/QUOTE]
Én is rendszeresen hivatkozok a 6%-os elvándorlásra, ami jobb, mint a térség többi országában. Általában vitáknál, jó érv, a patrióta szemlélet alátámasztására.
Ugyanakkor mielőtt túl örülnénk magunkat:
600ezer ember, az a jelenlegi demográfiai mutatók mellett olyan, mintha 2012-óta minden született magyar nem lenne az országban.
Most sincs 100ezres évi születésszámunk, korábban pedig talán valami 83000 fő volt a mélypont.
A fenti 6 évnyi népesedéshez igazodunk, akkor mondjuk negyede ment csak el a népesedésnek, akkor 1995-óta a születettek negyede ment el.

Persze ez nem igaz, mert a népesedésünk is változott és a 90-es években jelentősebb szám volt. Ráadásul nem az újszülöttek, hanem az aktívak mennek el, mint pl a 70-es évek szülöttei, amikor 200 ezer fő feletti születésszámunk volt. De sajnos azért a helyzet cseppet sem rózsás.
A minap meséltek egy sztorit: Egy falusi suliban találkozót akartak szervezni. Huszonpáran voltak az osztályban, de csak kilencen voltak belőlük MO-on.
Egyes vidékeken kifejezetten durva ez a nyugaton dolgozás. Ha hazajönnek, ha nem.

És ezen az sem segít, hogy a térség bizonyos országban sokkal nagyobb szarban vannak. Ismerem a térképes diagramot is, ugyanakkor nyugaton többnyire gazdag nyugdíjasok mennek el Spanyolországba, vagy éppen a Balaton felvidékre lakni, ami nem ugyanaz, mint amikor aktív korú emberek mennek el. A Balkán az gyakorlatilag pár generáció alatt elnéptelenedhet.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Shadow

Well-Known Member
2018. október 29.
1 325
4 519
113
Ezt elolvasta valaki? Mi a véleményetek?

Azt hogy gyakorlatilag 1 katonai bázist készít elő. A USA Litván területeket, épületeket használhat az egyezmény alapján.
"U.S. forces, U.S. contractors, dependents, and others as mutually agreed, shall use the Agreed Facilities and Areas in accordance with this Agreement and with full respect for the sovereignty and laws of the Republic of Lithuania."

USA vállalja hogy megépíti, ha lelép minden Litván tulajdonba kerül. Átadott épület, terület felett USA rendelkezik ők koordinálják a beléptetést.

Elvileg kölcsönös egyetértés kell mindenre amit beszállítanak:
U.S. forces may transport, preposition, and store defense equipment, supplies, and materiel ("prepositioned materiel") at Agreed Facilities and Areas, and at other locations as mutually agreed. U.S. forces shall notify, in advance, Lithuanian Armed Forces regarding the types, quantities, and delivery schedules of such prepositioned materiel that U.S. forces intend to transport or preposition in the territory of the Republic of Lithuania, as well as regarding the U.S. contractors who will make such deliveries.

Bár kíváncsi lennék mit mernek majd megtagadni... Mindenesre a bevitt cuccok fölött USA rendelkezik, valamint szabadon dönthet felhasználásukról és bármikor elvihleti az országból.

Felhatalmazzák USA-t hogy a rendelkezésükre bocsájtott területek/épületeket, biztosítsa, üzemeltesse, védelmezze.
Ez egy érdekes rész:
Lithuania shall not require countersignature of movement orders under Article III, paragraph 2(b) of the NATO SOFA.

Vagyis meghivatkozza az elején a NATO SOFA-t mely NATO műveletek és, gyakorlatok során engedélyezi a csapatmozgatást, de ezután már nem kell Litvánia beleegyezése a csapat mozgatáshoz.

USA repülői szabadon mozoghatnak a légtérben:
Vehicles and vessels operated by or exclusively for U.S. forces may enter, exit, and move freely within the territory of the Republic of Lithuania with respect for the relevant rules of land and maritime safety and movement, including respect for private property and identified restricted areas.

Röviden lesz 1 bázisuk amit ők ellenőriznek, légteret szabadon használhatják elvileg értesíteniük kell Litvánokat mit visznek be, csapatok szabadon mozoghatnak az országban. kb ennyi
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Szerintem minden korridorbeli ország 1 betűt tarthasson meg az országa nevéből, így

H-USA (Magyarország)
S-USA (Szlovákia)
C-USA (Cseho.)
P-USA (Lengyelo.)
R-USA (Románia)
B-USA (Bulgária)

az internetes országkódok is ennek megfelelően változzanak meg:

Magyarország esetén: .huus
.skus (Szlovákia)
.czus (Cseho.)
.plus (Lengyelo.)
stb

új pénzünk is legyen: a dollárh
... dollárs, dollárc, dollárp, dollárr, dollárb.

új autómárkánk is legyen: a Bikk

ja bocs az már khínai :) General Motors China - GMC :D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 253
68 013
113
Jaj de szeretném hogy neked legyen igazad!!! Én mást tapasztalok valamint mást hallok.
Nekem sajnos a rokonságom fele kiment németorszégba a 2008-as válságnál, gyerekestül mindenestül és nem is terveznek haza jönni max majd a nyugdíjas évekre. A gyerekek meg már szintén németországba tervezik az életüket sajnos.
KSH adatok szerint 600 ezer ember él külföldön:
https://www.portfolio.hu/gazdasag/e...zres-kivandorlasi-hullam-fenyeget.293014.html
Felmérések szerint a többség nem tervez hazaköltözést :(
http://www.hetek.hu/hatter/201807/egyre_tobben_jonnenek_haza

"Hosszú távon a magyar demográfusok évi 30-40 ezer fős elvándorlással számolnak (ez nagyjából megfelel a nemzetközi sztenderdnek, ami az aktív korúak tíz százaléka), és a legideálisabb esetben évi 15 ezer fős visszaáramlást várnak, amennyiben tartós növekedési pályára áll a gazdaság. Nemzetközi adatok szerint ugyanis a gazdasági migránsok 20-50 százaléka 5 évnél kevesebb időt tölt a célországban, aztán vagy hazatér, vagy másik országba vándorol – derül ki Horváth Ágnes Visszatérő kivándorlók című elemzéséből. A külföldi és hazai hivatalos statisztikák alapján a magyar kivándorlók 25-42 százaléka térhetett haza a válságot követő időszakban. A hazatérők zöme párkapcsolatban, illetve házasságban él, sokuk gyermekes. A válság során a kivándorlás elsődleges oka a magasabb jövedelem és a karrierlehetőség volt, a visszatérésé pedig a család és a barátok hiánya."
Akkor az a megoldás van hogy a környező országokban reklámozod az Uniót hogy onnét többen költözzenek oda. :rolleyes: Amúgy mostanában indul valami RTL-es (na pláne hogy retekklub, ki más) műsor a kitántorgókról. Már január elején is csináltak két kis szösszenet riportot hogy milyen jó odakint mert németben 5x annyit keresel ám. Elég gyengén sikerült szerintem, még 2014-es antik bejátszás is volt a hatás kedvéért. :) Vajon kinek az érdeke ez, ki finanszírozza ezeket a remekműveket? Ha Józsi kimegy nem fog itthon barátok köztet nézni, szóval érdekes nekem... Mondjuk pl a Steiner Kristóf igazán maradhatott volna Tel-Avivban.[/QUOTE]
Én is rendszeresen hivatkozok a 6%-os elvándorlásra, ami jobb, mint a térség többi országában. Általában vitáknál, jó érv, a patrióta szemlélet alátámasztására.
Ugyanakkor mielőtt túl örülnénk magunkat:
600ezer ember, az a jelenlegi demográfiai mutatók mellett olyan, mintha 2012-óta minden született magyar nem lenne az országban.
Most sincs 100ezres évi születésszámunk, korábban pedig talán valami 83000 fő volt a mélypont.
A fenti 6 évnyi népesedéshez igazodunk, akkor mondjuk negyede ment csak el a népesedésnek, akkor 1995-óta a születettek negyede ment el.

Persze ez nem igaz, mert a népesedésünk is változott és a 90-es években jelentősebb szám volt. Ráadásul nem az újszülöttek, hanem az aktívak mennek el, mint pl a 70-es évek szülöttei, amikor 200 ezer fő feletti születésszámunk volt. De sajnos azért a helyzet cseppet sem rózsás.
A minap meséltek egy sztorit: Egy falusi suliban találkozót akartak szervezni. Huszonpáran voltak az osztályban, de csak kilencen voltak belőlük MO-on.
Egyes vidékeken kifejezetten durva ez a nyugaton dolgozás. Ha hazajönnek, ha nem.

És ezen az sem segít, hogy a térség bizonyos országban sokkal nagyobb szarban vannak. Ismerem a térképes diagramot is, ugyanakkor nyugaton többnyire gazdag nyugdíjasok mennek el Spanyolországba, vagy éppen a Balaton felvidékre lakni, ami nem ugyanaz, mint amikor aktív korú emberek mennek el. A Balkán az gyakorlatilag pár generáció alatt elnéptelenedhet.[/QUOTE]
A 19-ik, 20-ik század fordulóján 1871–1913 között 1 815 117 magyarországi bevándorlót regisztráltak az Usában. Szintén a keresőképes lakosságból. Túléltük azt is, pedig a teljes népesség kb +12%-a volt. Gyakorlatilag a munkaerő felesleg ment ki akkor, az akkori állam nem is hátráltatta a kivándorlást. Aztán Trianon után itt maradtunk 7,5 millióan, 70 évvel később meg 10,1 millióan lettünk. Nem kell parázni, csökkent a társadalmi feszültség é a munkanélküliség így, sőt, beindult egy hatás a bérnövekedés és az eddig peremen létezők egy részének munkába irányításával.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 600
24 984
113
Nagy az isten állatkertje :( megérdemelnének már egy kijozanító pofont ha ez bekövetkezne.
https://m.kuruc.info/r/4/194623/
Én eddig is biztos voltam abban, hogy lengyelek felé néz 1-2 orosz atom, de csak abban az esetben ha tényleg nagy gebasz lenne, úgymond gyorsan letudni őket, na most ezután elsőbbségi célpont lesznek az tuti.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Nemerson

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Nos, az amerikaiak felmondták az INF egyezményt. Innentől kezdve a közép-hatótávolságú ballisztikus rakéták és a szárazföldi indítású cirkálórakéták is beleértendőek abba, amit a szabad csapatmozgásuk és a magyarországi bázisuk jelentene.

Viszont az INF felmondása kíváló érv arra, hogy a kontinentális béke és az atomfegyvermentesség mellett meggyőződésesen elkötelezett Orbán-kormány miért is ne írjon alá semmilyen különegyezményt az amerikaiakkal és mondja fel az 1997. évi XLIX törvénybe foglalt egyezményt is, mint a NATO SOFA miatt amúgy is szükségtelen különmegállapodást!
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Ebben igazad van, viszont a korfa sokkal-sokkal rosszabb!
Az első világháborút valójában népességnövekedéssel éltük meg (ez bármilyen hihetetlennek is tűnik). Nem pont a pár évre, hanem mondjuk a 10-es évekre gondolok. (Az ECHO-n volt egy tematikus Háttérkép, amiben XX.századi demográfiai grafinkonokkal)
Az átlagéletkorunk és a szaporaságunk a fő gond. A II. VH. után egy Ratkó korszakra voltunk képesek. A Ratkós gyerekek egy 70-es évek beli népesség bummra, míg a 70-es évek gyerekei a rekord alacsony nyolcvan pár ezres mélypontra. Ezért az összehasonlításod nem teljesen helyes, SAJNOS. :(

Egy Dédimamámnak a század elején volt 4 gyereke a férjétől, akitől elvált, majd hozzáment az ifjúkori szerelméhez. Annak is szült 4 gyereket.
Ez akkor teljesen normális volt. Ma csodabogárnak néznék.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 281
55 476
113
Ebben igazad van, viszont a korfa sokkal-sokkal rosszabb!
Az első világháborút valójában népességnövekedéssel éltük meg (ez bármilyen hihetetlennek is tűnik). Nem pont a pár évre, hanem mondjuk a 10-es évekre gondolok. (Az ECHO-n volt egy tematikus Háttérkép, amiben XX.századi demográfiai grafinkonokkal)
Az átlagéletkorunk és a szaporaságunk a fő gond. A II. VH. után egy Ratkó korszakra voltunk képesek. A Ratkós gyerekek egy 70-es évek beli népesség bummra, míg a 70-es évek gyerekei a rekord alacsony nyolcvan pár ezres mélypontra. Ezért az összehasonlításod nem teljesen helyes, SAJNOS. :(

Egy Dédimamámnak a század elején volt 4 gyereke a férjétől, akitől elvált, majd hozzáment az ifjúkori szerelméhez. Annak is szült 4 gyereket.
Ez akkor teljesen normális volt. Ma csodabogárnak néznék.


A korombeli Írek között,46 vagyok,nem ismerek olyat,kb 25 ember így hirtelen,akinek ne lenne min 4 tesója,a munkatársaim egyik 50,ők 11en vannak,neki 5 fia van, a másik velem egyidős,ő 9en vannak tesók,neki is 5 gyerek,főnökömék 8an tesók,neki 6 gyerek,mondjuk ő most válik,mert a 37 éves csaját felkoppintotta,és kiderült :D ,májusban jön a 7.,ja, a csajának is van már 4 gyerek :D.
3 gyerek alatt nem igen van Ír család,ahogy beszélgetek erről az idősebbekkel,3-4 generációval ezelőtt is 8-10-12 gyerek mint a huzat minden családban,nem a mónika sót bámulták dugás helyett.;):D
Viszont a munkatársam legidősebb fia pl már 29,van saját cége,gépei,ház,pénz minden, de még komoly barátnője sincs,nem, hogy gyerek, szóval bejött a kommunikációs/ipari forradalom.;)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Amíg a bukott macedón kormányfő a börtön helyett Budapesten telelt át menekültként, gyökeresen átalakul hazája. Görögország jóváhagyta Macedónia névváltoztatását, utat nyitva a macedón NATO- és EU-csatlakozáshoz. Közben Szkopjében időközi választások is jöhetnek, s persze orosz-görög-szerb-macedón-magyar-amerikai geopolitikai játszmák is zajlanak a háttérben.
https://24.hu/kulfold/2019/02/02/gruevszki-budapesti-attelelese-alatt-a-nyugat-legyozte-putyint/
 
  • Tetszik
Reactions: ladagrant