[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 458
69 330
113
Jujj. Ugye lattad a Tocskas karikakat par hete a hatotavokrol? Meg ugye Kalibr is letezik. Lengyeleknek mi is? Jah tudom sok celpont, az van naluk. Nem kell ahhoz atomero hogy peppe verjek a harcias polakokat. Senki sem fog nekik tenylegesen segiteni az oroszok ellen csak szavakban. Az a lengyel legiero bizony nagyon hianyosan birna felszallni. Leszallni meg passz. Na es borul minden ha Oo tenyleg egyesul egyszer Belorussziaval. Mert ott bizonycelpont keves van, eleg gyer egy videk. Elkelne partanker nekik mig az F-16 elrepul Moszkvaig.
De hamarabb lesz mint kiforrott szu-57 az oroszoknak .
Erőfölényről beszélek . Ha megtörténik az f-35 leszállítása még NATO-ra sem lenne szükségük hogy megvédjék magukat az oroszoktól.



Nekem sincs ! Csak hát a média erről szól folyamatosan .Az viszont tényleg a legalja hogy technológiailag sokkal fejlettebb cuccal bír egy kisebb jenki szövetséges mint maga az orosz légerő.
Y
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ha a lengyeleket támadás éri többen is lesznek, akikre biztosan számíthatnak majd. Mai fotó, a lengyelországi Wesolában ünnepelték a V4-ek NATO csatlakozásának 20. évfordulóját (Szlovákiának 15.).
7HLc1jW728zMiATRs.jpeg
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 458
69 330
113
Nincs semmilyen degradálás a keleti autoriter nagyhatalmak irányába. A szó ami jellemzi a viszonyunkat az a félelem, ami az elmúlt 10 évben empirikus bizonyítást nyert szabad országok területeinek a bekebelezésével. A félelmünk valós tényeken és folyamatokon alapszik.

Természetesen nem akarok háborút, a békés egymás mellett élés híve vagyok. Ukrajna és Grúzia NATO tagságával meg is fognak ezen célok valósulni, hiszen így ha Kína, Irán vagy bármelyik most meg nem nevezett keleti katonai hatalom Európai területekre vágyna akkor nem védtelen államokkal hanem a szövetség tekintélyével találná szembe magát. Akkor eljön a béke kontinensünkön.
Nem ugy volt hogy ezek a bekes gruzok ratamadtak az orosz bekefenntartokra? Muszaj nekunk ijenekkel kozoskodni egy csapatban? Meg karlengeto idiotakkal akik nem birnak viselkedni meg abbanaz orszagban sem ahol munkat es penzt kapnak hogy otthon ne haljanak ehen? Aztan nem ugy volt hogy a gaz putyini sereg valaszul bevonult es ket nap alatt szetszorta a gruzokat, majd kivonult? Ez am a megszallas.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 460
23 716
113
Ettol felek en is, onkent megyunk ujra a Don kanyarba.

Én meg attól, hogy megint viszonozzák a látogatásunkat és "Budapest erőd" védi majd meg (újfent sikertelenül) európát a vörös veszedelemtől (a többit meg lehet nézni a történelemkönyvekben, kezdve a román áttálástól a málenkij roboton át a totális megszállásig)
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Ettol felek en is, onkent megyunk ujra a Don kanyarba.
Én nem félek ettől, még egyszer sem hallottam a köztársasági elnöktől, hogy a honvédség parancsnokaként a Don-kanyarba akarná vezényelni a hadsereget és nem is hiszem el róla, hogy erre készülne. Ezt még csak olyan zavarodott emberektől hallottam akik egyszerre imádják az oroszokat és rettegnek is tőlük, meg állandóan lerohanásokon jár az agyuk, és ezért nem tudnak lekattanni a Don-kanyarozásról.
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Én nem félek ettől, még egyszer sem hallottam a köztársasági elnöktől, hogy a honvédség parancsnokaként a Don-kanyarba akarná vezényelni a hadsereget és nem is hiszem el róla, hogy erre készülne. Ezt még csak olyan zavarodott emberektől hallottam akik egyszerre imádják az oroszokat és rettegnek is tőlük, meg állandóan lerohanásokon jár az agyuk, és ezért nem tudnak lekattanni a Don-kanyarozásról.

A köztársasági elnöktől mást se hallunk.Ha nem tudnánk, hogy létezik, akkor pusztán a napi munkásságából fel nem tűnne...
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz and fip7

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
Nem ugy volt hogy ezek a bekes gruzok ratamadtak az orosz bekefenntartokra? Muszaj nekunk ijenekkel kozoskodni egy csapatban? Meg karlengeto idiotakkal akik nem birnak viselkedni meg abbanaz orszagban sem ahol munkat es penzt kapnak hogy otthon ne haljanak ehen? Aztan nem ugy volt hogy a gaz putyini sereg valaszul bevonult es ket nap alatt szetszorta a gruzokat, majd kivonult? Ez am a megszallas.

Még jó, hogy mindkét állam agresszor. Hallod Ulippó! Agresszorok!!!
Szokd a gondolatot ott az ukrán követségen!

A románoknak, a szlovákoknak, sőt mindenkinek , még nekünk is rendeznünk kellett a viszonyunkat a szomszédainkkal és a kisebbségeinkkel.
Erről ábrándoz és akkor talán lesz esély a békés egymás mellett élésre!
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 900
47 698
113
Ha a lengyeleket támadás éri többen is lesznek, akikre biztosan számíthatnak majd. Mai fotó, a lengyelországi Wesolában ünnepelték a V4-ek NATO csatlakozásának 20. évfordulóját (Szlovákiának 15.).
7HLc1jW728zMiATRs.jpeg
De miért érné támadás a NATO tag lengyeleket minden előzetes ok nélkül? Ők is ölik az oroszokat mint az ukránok, csak én lemaradtam valamiről? Okafogyott ez a nagy félelem, ők üzletelni akarnak az EU-val, nem megszállni.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ki fogja először átlépni az országhatárokat? Őszintén.
Tényleg őszintén? Láthattuk már a neten fotókat és videókat amint az orosz határon keresztül (alig 2-300m-ről) az US ARMY gépesített egységeit amint Oroszországot távcsövezték. Az orosz hadseregről ilyent még nem láttam se a mexikói se a kanadai határról. Szóval őszintén ... de tényleg ... miért támadná meg Szergej a NATO-t, amikor valaha ott volt K-Európában és magától hazament?!!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 900
47 698
113
Tényleg őszintén? Láthattuk már a neten fotókat és videókat amint az orosz határon keresztül (alig 2-300m-ről) az US ARMY gépesített egységeit amint Oroszországot távcsövezték. Az orosz hadseregről ilyent még nem láttam se a mexikói se a kanadai határról. Szóval őszintén ... de tényleg ... miért támadná meg Szergej a NATO-t, amikor valaha ott volt K-Európában és magától hazament?!!
Igen, ez az a kérdés amit általában észérvekkel senki sem tud megválaszolni. Jön a Grúziázás, meg Ukrajnázás, csak azt felejtik el hozzátenni, hogy ott előtte oroszokat kellett hozzá ölni, és mindkét ország területén elég jelentékeny mennyiségű orosz ajkú - orosz szimpatizáns, vagy echte orosz kisebbség él, akiket konkrétan hátrányosan megkülönböztettek, de inkább terrorizáltak.
Azt sem divat taglalni, hogy Oroszország köré épül a NATO, igazából USA érdekeltségű gyűrű, és nem fordítva, de mifelénk divat tendenciózusan az okozat miatt rettegni, az okokról meg nem beszélni. Ez meg sosem vezet jóra...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Én nem félek ettől, még egyszer sem hallottam a köztársasági elnöktől, hogy a honvédség parancsnokaként a Don-kanyarba akarná vezényelni a hadsereget és nem is hiszem el róla, hogy erre készülne. Ezt még csak olyan zavarodott emberektől hallottam akik egyszerre imádják az oroszokat és rettegnek is tőlük, meg állandóan lerohanásokon jár az agyuk, és ezért nem tudnak lekattanni a Don-kanyarozásról.
Eddig mindig csak te rettegtél tőlük állandóan, de még mindig nem mondtad mit nyerhetnének Szergejék a hullákon kívül ha megtámadnák a NATO-t?!
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 570
5 306
113
Erről a lengyel dologról egy magyar mondás jut eszembe: Ne félj míg engem látsz, ha már félsz úgysem látsz.
 
R

rejsz felügyelő

Guest
Pl milyen komolyságra gondolsz? Autós kártya? Talán az aim-120D nem jobb mint az r-77-1? Az aim-9x block 2 nem jobb mint egy r-73-nál?
Összfegyvernemi harcban ezek nem túl lényeges dolgok, ha meg hozzávesszük hogy szövetségi rendszerekről meg atomhatalomról beszélünk teljesen lényegtelenné válik.
Gondolom te még Trabanttal jársz vagy ladával mert ha annál jobbat veszel akkor az már autós kártya hasonlat . Jó lenne erről leszokni végre
Te vagy a legutolsó aki itt tanácsokat osztogathat.
2015-re nem tudták megcsinálni a k-77M rakétát és lassan itt a mágikus 2020 oszt sehol semmi
Az R-77-1 rendszerben áll, a modernizációjáról nem tudok semmit.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 458
69 330
113
Én nem félek ettől, még egyszer sem hallottam a köztársasági elnöktől, hogy a honvédség parancsnokaként a Don-kanyarba akarná vezényelni a hadsereget és nem is hiszem el róla, hogy erre készülne. Ezt még csak olyan zavarodott emberektől hallottam akik egyszerre imádják az oroszokat és rettegnek is tőlük, meg állandóan lerohanásokon jár az agyuk, és ezért nem tudnak lekattanni a Don-kanyarozásról.
Hat, te hajtod folyton a haborut Oroszorszag ellen. Ha visszavonulunk Bajororszagig, meg Daniaig mint a multkor, akkor nehezen gyozzuk le oket...
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 441
8 023
113
Hat, te hajtod folyton a haborut Oroszorszag ellen. Ha visszavonulunk Bajororszagig, meg Daniaig mint a multkor, akkor nehezen gyozzuk le oket...
Én azért szeretném megnézni hogy az ilyen "megmondó" emberek vajon mit szólnának egy kis frontszolgálathoz. Ja azért lehet nem járna fizetés. Ahogy az öregek mondották: Könnyű a másnak a fa.....l a csalántot verni.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 711
12 730
113
Reggel óta rendkívül jól szórakozom itt a topocot olvasva.
Összefoglalnám, kissé bulvár stíulsban a mai termést:
1. Az orosztok valamilyen (...sose tudjuk meg...) okból, vagy a körömnyi Kalinyingrádból vagy Fehéroroszorországon és/vagy Ukrajnán észrevétlenül átsurranva megtámadnák Kelet-Európát és a NATO-t.
2. Az széltében rettegett és durván fegyverkező oroszok kövekkel és botokkal felfegyverkezve (farzsebükben atomrakétával) jönnének agresszívkodni, amit
3. a lengyelek egy leselejtezett oldalfegyverből a Józef Piłsudski csillagrombolóról leadott másfél lövéssel sikeresen visszavernek Moszkváig.