Nem poénból adták be az EU-tagság iránti kérelmet, mert ha nem tették volna, "megdemokratizálták" volna őket is.
Dehogynem érdekli Szerbia az oroszokat. Szerbia maradt Oroszo. számára az egyetlen szláv ország Belaruszon kívül, amely hűséges maradt hozzájuk. Ebből következik, hogy Moszkva nem árulhatja el őket, és Szerbiának sem maradt más szövetségese Oroszországon kívül. Ki fognak tartani egymás mellett.
Tévedés. Szerbia sem akar EU tag lenni:
Teljesen elfogadhatatlannak tartja Tomislav Nikolic szerb elnök azokat az új feltételeket</b>, amelyeket állítólag Brüsszel a nyugat-balkáni ország uniós csatlakozási fejezeteinek megnyitása elé állít, mert azok - értelmezése szerint - Koszovó függetlenségének elismerését jelentenék.
A szerb elnök a Vecernje Novosti című belgrádi napilap pénteki számában megjelent interjújában úgy fogalmazott: <b>a brüsszeli feltételek arra az ultimátumra emlékeztetik, amelyet az Osztrák-Magyar Monarchia küldött Szerbiának 1914-ben, az első világháború kitörése előtt. "Ha Koszovó függetlenségének az elismerése az uniós tagság ára, akkor én ellenzem, hogy az Európai Unió tagjai legyünk"</b> - tette hozzá."
Nagyon rossz a hasonlatod Izlanddal. Izland nem Oroszo. szövetségese, az izlandiak nem az oroszok testvérnépe, mint a szerbek. Ezért az USA/Németo. nem feni annyira a fogát Izlandra, mint amennyire Szerbiára.
Ebből következően Szerbiának muszáj mutatnia a jófiút, ha nem akar "megdemokratizálva" lenni.
Gyűlölöm ezt a mentalitást, amely csak a pénzbeli hasznot veszi figyelembe. Beleülni a készbe.
Nem véletlen, hogy Magyaro. is mindig csatlós szerepbe kerül, mert csak a "nyereségben" gondolkodik, elvektől, összetartozás-érzéstől, hűségtől függetlenül.
Az Eurázsiai Unió más. Az Eurázsiai Unió népek uniója, az eurázsiai népeké.
Alapja az egységes, közös kultúra nem pedig a zsozsó.
Tudod, az olyan kultúra, ami az EU-nak sohase lesz, mert az EU megtagadta még Európa keresztény gyökereit is a zsozsóért.
Ha ezt nem érted, akkor nem értheted az Oroszo. és Szerbia közti elszakíthatatlan köteléket, összetartozás-érzést sem, amely teljesen független attól, hogy éppen hol mennyit fizetnek az árulásért.
Utalnék megint a fentiekre. Nemcsak összenőtt gazdasági szálak vannak, hanem összenőtt kulturális szálak is. Szerbiának történetesen azzal az Oroszországgal, amelyet az USA/EU a fő ellenségének kiáltott ki.
Ha te ezt nem érzed problémának (mármint a szerb-orosz kulturális szálak elvágását Szerbia EU tagsága által), akkor azt hiszem nincs miről beszélnünk, mert akkor te egy Unióban csak a húsos fazekat látod, nem pedig a közös jövőt.
Bagoly te nagyon rossz úton jársz
Nem érted a lényeget a válaszaimból.
Miből gondolod, hogy nem akartak volna tagsági kérelmet beadni, akkor az retorzióval járna ???
Nézd, ha a szerbek EU-tagok akarnak lenni azzal az orosz szövetség egy része el fog tűnni. Márpedig efelé haladnak a dolgok, hiába állnak ki az oroszok mellettük, tevőleges és tényleges segítséget nem igazán tudnának adni. Katonait még úgy sem.
Geopolitika. Tekints a térképre. 5 oldalról NATO, 4 oldalról EU....
Nem 1914-ben vagyunk, az idők jelentősen megváltoztak, azok a szövetségi rendszerek és felfogások ma már nem működnek.
Ez nem hűség, meg testvériség kérdése, keress egy oo-i oroszt és beszélgess vele, nagy ívben lesz***k Európát, őket csak és kizárólag a bevétel érdekli, meg a külhoni oroszok, egy kontinensnyi ország, ahol minden van, túsznak kéne nekik bármilyen hódítási procedúra, meg beavatkozás teljesen idegen népek alávetése.
Megváltoztak már ők is, hidd el. Ezért nem értem azokat a magyar baromarcú újságírókat, akik orosz lerohanással, meg ilyenekkel riogatják a közvéleményt, amikor több mint 1000 km-re van a ruszki határ, közte meg egy független állam ...
Jah persze,nem akar lenni tag ... Akkor miért nem vonják vissza a kérelmüket, ha ennyire akadály Koszovó kérdése ? Hm ?
Ez a szerb belpolitikának tett kijlelentés, semmi más, az igen jelentős számú, nacionalista-csetnik-partizán rétegnek és szimpatizánsaiknak, holott ők is tudják, hogy Koszovónak lőttek.
Több mint 80 %-ban albánok lakta tartomány, ahol nincs hatalma a szerb kormánynak, akármerről is nézzük. Ennyiben inkább velünk közös a sorsuk, mert úgy jártak mint mi, ősi területeket vesztettek, hiába a szerb történelem kiemelkedően fontos része. Nekünk is az volt Erdély, Felvidék, Kárpátalja és a Vajdaság.
Egyébként Szerbia és Oo között egy katonai és pár kereskedelmi egyezményen kívül nem sok szövetségi rendszerre utaló jelet lehet találni, messze nem az a helyzet mint az I. világháborút megelőzően, amikor is a cári oroszok tevőleges segítséget nyújtottak a nagyszerb álmok dédelgetéséhez, a balkáni puskaporos hordó kialakulásához, így nem gondolom, hogy ugyanúgy mint 14-ben teljes mellszélességgel "hadba" lépnének Szerbia mellett, akár gazdaságilag is. Ha ez volna a helyzet, már régen felturbózták volna a szerb haderőt mondjuk orosz technikával, vagy a gazdaságukat akár kölcsönnel is, de ez nem történt meg. Többek között azért, mert az oroszok is kemény dollárért árusítják portékáikat, ha kell valami fizesd meg a világpiaci árat, mondván, szerb-orosz szimpátia ide vagy oda.
Izland NATO-tag, (szövetséges) de pont a halászati (bevételi) kérdések miatt nem akart belekeveredni az Unióba, hasonlóan Norvégiával, nem kívánnak osztozkodni senkivel és egyelőre teljesen jól eléldegélnek olyan színvonalon amelyet egyes uniós országok soha nem fognak elérni.
Tehát ezeknek az országoknak nincs szükségük az EU-ra, ellentétben Szerbiával, akinek ez kínált egy esetleges alternatívát a gatyába rázáshoz, amellett, hogy amint fentebb kifejtettem, az oroszok és hovatovább Kína sem.
Nézd, lehet itt mondani bármit, de vizsgáld meg az EAU céljait, a fő államok, Oroszország és Kína rendszerét, hát kőkemény kapitalizmuson alapszik mindkét rendszer és az együttműködésük is, nem a kulturán.
A tavalyi egyezmény szerint az uniót azzal az indokkal hozták létre, hogy egy széleskörű piac alakuljon ki, és a tagállamok életszínvonala az integrációnak köszönhetően magasabbá váljon. Ennek érdekében biztosítják a munkaerő, termékek és szolgáltatások unión belüli szabad áramlását, illetve szorgalmazzák egy tagállamok közötti összehangolt, harmonizált piac létrehozását is.
http://www.eaeunion.org/?lang=en#about
A szervezet következő célkitűzése hogy egy közös valutát vezessenek be az unión belül, amely a további integráció egyik fontos pontja lehet. Ez a terv először március 20-án Vlagyimir Putyin egyik nyilatkozatában jelent meg, majd pedig május 29-én Dmitrij Medvegyev, a Vietnámmal megkötött szerződés aláírásának a napján is kiemelte egy pénzügyi unió létrehozását.
Visszatérve az eredeti kérdésfeltevéshez, a szerb-orosz kulturális kapcsolatok pontosan ugyanúgy nem szenvednek csorbát, mint mondjuk a többi szláv ország között, de sajnos a politikai akaratot és konstellációt nézve ez másodlagos szempont.
Azzal, hogy a globális gazdasági pozíciót mindenkire ráerőltetik, vagy rákényszerítik - rákényszerülsz, a kor sajátja. Oroszország, Kína vagy USA, Japán, Németország ennek a globális gazdaságnak a fő játékosai, ebben a meccsben Szerbia egy pirinyó tétel, ugyanúgy mint mi magyarok.
Hát ez van, és ezt a pozíciót kell a magunk javára fordítani és nagy valószínűséggel a szerbek is ezt teszik majd, nem pedig kivonulnak a világból. Személy szerint én sem kedvelem az aranyborjú imádatát és ez az örökös növekedési bolodériából is kezd elegem lenni, ha lenne rá lehetőség, hidd el rajtam kívül is sokan "megálljt" parancsoltak volna már neki.
De a tőke az tőke, ha amerikai, ha orosz. A többi már kevésbé fontos - nem nekem - az irányítóknak.