[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Erdély esetében nem látok mást, mint némi autonómiát követelni.
Területi autonómia ?
Nem tudom, de azt vegyük figyelembe, sajnos az országrész lakosságának többsége mára már Román.
Hargita, Kovászna, a két megye még, ahol Magyar a döntő többség.
Javítsatok, ha van még Magyar többségű megye ott.
Az önállóság szerintem zsákutca lenne számukra, mert életképtelen lenne, megfelelő gazdasági erő nélkül.
Ami NATO tagságunkat illeti, most nincs alternatívája.
Ami a jövőt illeti e téren, azt mondom, "tartsd szárazon a puskaport és készülj a háborúra.". :)
Szerintem senki nem tudná megmondani mit hoz a holnap.
Óvatos duhajként, óvnák a gyors szövetségesváltástól is, de háborúba sem mennék Oroszország ellen, ha a NATO lenne a támadó.
Fordított helyzetben viszont kötelességünk lenne, legalábbis politikailag biztosan.
Inkább azon vagyok, passz az egész.

honved

ami érdekes, sőt, több mint érdekes, gyanús - hogy újabban <b>románok</b> követelik Erdély függetlenségét

az összes előző hozzászólásom arról szólt, hogy vajon miért teszik ezt

és ha románok követelik Erdély függetlenségét, akkor ilyen szempontból irreleváns, hogy Erdély lakosságának hány %-a magyar - merthogy a románok által követelt független Erdély, tévedés ne essék, nem magyar, hanem román (románok vezette) Erdély lenne. Csak annyi történne, hogy 1db Románia helyett 2db Románia lenne. Románia 1 és Románia 2.
Különböző célokkal.

Én ezt úgy fogalmaznám meg, hogy Románia látta, hogy OV egy seggel két lovat akart megülni (USA/NATO/EU és keleti nyitás egyszerre) és a románok látták, hogy ez egyszerre nem megy.
Ígyhát ők csinálnak maguknak két segget (Románia 1 és Románia 2), hogy a két seggel már meg tudják ülni a két lovat (USA/NATO és kelet).
/Bocsánat az enyhe trágárságért, de a mondás asszem így szól :) /
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="joker">Valaki elmondaná nekem, hogy Bukarest milyen alapon (alkotmány nem engedi) adná fel Erdélyt? És főleg arra vagyok kiváncsi hogy miért adná fel az ország területének felét, ahonnan az adót kapja és ami lent Mordort is eltartja, cserébe egy jóval kisebb területért, ami el is van maradva és soha nem fog annyi jövedelmet termelni?

Nyíltan nem adja fel, csak nem törekszik majd teljes erővel Erdély megtartására.

Miért adná fel:

<b>a területszerzésért.</b>

Romániának az a problémája, hogy vágyik Moldovára, amelynek megszerzéséhez szüksége van az USA-ra, Oroszo.-gal szemben.

Ugyanakkor Románia vágyik Magyarországból a Tiszántúlra is.

Hogyan tudja Románia megszerezni mindkét területet, Moldovát,
és a mi Tiszántúlunkat is, amikor az egyikhez KELET felé, míg a másikhoz NYUGAT felé kellene terjeszkednie, egyszerre?

Megoldás:

két részre válik szét Románia. Egyik rész terjeszkedik KELET felé, a másik rész (Erdély) terjeszkedik NYUGAT (=Magyarország) felé.

Bukarest marad az USA oldalán, és megszerzi Moldovát. Erdély pedig, mivel orosz oldalra fog állni, háborúba fog keveredni a NATO-tag Magyarországgal szemben, <b>mivel az USA vissza akarja majd foglalni Erdélyt az oroszoktól</b>. Románia arra játszik, hogy ebben a <b>Magyarország-Erdély</b> háborúban Oroszo. lesz az erősebb, és Erdély megszerzi a Tiszántúlt.

Ezek után, Bukarest átáll orosz oldalra, <b>és újra egyesíti Erdély+Tisztántúlt és Románia+Moldovát</b>.

Végeredmény:

Nagy-Románia. Mai Románia+Moldova+Tiszántúl. Orosz odalon. Az Eurázsiai Unió tagjaként.

The End.
</blockquote>

Hát ez kicsit fantazmagórikusnak tűnik.
Románia soha nem adná fel Erdélyt, ellentétben Moldovában az erdélyi románok zöme Bukaresthez akar tartozni, viszont ez nem mondható el ez a Pruton túliakról.

Tiszántúlra ? Hát elég halott ötlet, 99 % hogy a lakosság fegyvert fogna ellenük. És az is biztos, hogy még a méhkeréki meg kétegyházi románok is. Mondjuk azok úgy sincsenek olyan sokan.

Moldova esetében az oroszok emelnének vétót, majd harckészültséget. Ha mi nem is, de az oroszok nagyon megcsapnák őket és ezért menekülnek mostanában Washington védőszárnyai alá, de a területszerzésükhöz az amerikaiak nem asszisztálnának az is biztos. Az USA-nak a keleti államokra a <b>saját céljai</b> eléréséhez van szükség, ágyútöltelék pozícióban. Nem fordítva és nem is gondolom, hogy jó szemmel néznék a rómaiak vagy a mi ilyen irányú törekvésünket.
A jelenlegi és a következő moszkvai vezetés tisztában volt/van/lesz Bukarest kétkulacsos politikájával és nem elvtelenek, mint a szovjet rendszer és Sztálin. Úgy elhajtanák őket mint Bözsi néni a szomszéd macskáját. Róma és az Eurázsiai Unió ? Hm... :)))
Az bőven kizárható, hogy az erdélyi románok leszakadnának, a magyarok aránya nincs 20 % sem.
Ugyanazokat a baromságokat tanították nekik (a magyarokról, a románok "dicsőségét" persze felnagyítva) és köbre emelve, mint mordorban, generációk nőttek fel hamis ismereteket tanulva, így egész egyszerűen a humán oldala is hibádzik a sztorinak.
 

xfotel

Member
2013. április 10.
960
8
18
Basszus, most sírjak, vagy nevessek? Álomnak szép, de ne legyünk naívak, hogy a NATO stratégiai fontosságú szegletében Erdély majd független lesz. Bármi, amit a román vezetés a NATO (USA) ellen tesz, akár Moldova érdekében is, azonnali vezetőváltást generál Bukarestben a CIA és testvérszervei szervezésében. Mi meg mit tehetnénk? Bevetnénk az új Mountain-bike Gyorshadtestet? Vagy Víztisztító csapataink dicsőségesen előreszürcsölnének? Fantom-Páncéloshadtestünk (senki sem látja őket), hatékony elméleti tüzérségi támogatással, 1 Gripen és egy Mi-17 légifedezete alatt villámsebesen felmenti a felkelést kirobbantó RMDSZ-t. Közben a Fogarasi-havasok tetején áll a közben kibékült orosz-amerikai megfigyelőcsoport és hülyére röhögi magát, ahogy Semjén Zsolt fehér lovon vezeti a Mészáros Lőrinc felcsúti hadosztályának mindent elsöprő uniós pályázatát....... stb......

kedden véletlenül kollektív öngyilkosságot követtek el a románok, zokogó kecskék mindenütt, obama disznón lovagol a naplemente felé. csonka pici megsérült a hitler kettő forgatásán.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 921
4 671
113
Cseh fegyverkezés: Javelin-atgw, RBS-70

http://www.janes.com/article/56460/czech-republic-to-buy-javelin-atgws
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="joker">Valaki elmondaná nekem, hogy Bukarest milyen alapon (alkotmány nem engedi) adná fel Erdélyt? És főleg arra vagyok kiváncsi hogy miért adná fel az ország területének felét, ahonnan az adót kapja és ami lent Mordort is eltartja, cserébe egy jóval kisebb területért, ami el is van maradva és soha nem fog annyi jövedelmet termelni?

Nyíltan nem adja fel, csak nem törekszik majd teljes erővel Erdély megtartására.

Miért adná fel:

<b>a területszerzésért.</b>

Romániának az a problémája, hogy vágyik Moldovára, amelynek megszerzéséhez szüksége van az USA-ra, Oroszo.-gal szemben.

Ugyanakkor Románia vágyik Magyarországból a Tiszántúlra is.

Hogyan tudja Románia megszerezni mindkét területet, Moldovát,
és a mi Tiszántúlunkat is, amikor az egyikhez KELET felé, míg a másikhoz NYUGAT felé kellene terjeszkednie, egyszerre?

Megoldás:

két részre válik szét Románia. Egyik rész terjeszkedik KELET felé, a másik rész (Erdély) terjeszkedik NYUGAT (=Magyarország) felé.

Bukarest marad az USA oldalán, és megszerzi Moldovát. Erdély pedig, mivel orosz oldalra fog állni, háborúba fog keveredni a NATO-tag Magyarországgal szemben, <b>mivel az USA vissza akarja majd foglalni Erdélyt az oroszoktól</b>. Románia arra játszik, hogy ebben a <b>Magyarország-Erdély</b> háborúban Oroszo. lesz az erősebb, és Erdély megszerzi a Tiszántúlt.

Ezek után, Bukarest átáll orosz oldalra, <b>és újra egyesíti Erdély+Tisztántúlt és Románia+Moldovát</b>.

Végeredmény:

Nagy-Románia. Mai Románia+Moldova+Tiszántúl. Orosz odalon. Az Eurázsiai Unió tagjaként.

The End.
</blockquote>

Az USA-nak a keleti államokra a <b>saját céljai</b> eléréséhez van szükség, ágyútöltelék pozícióban.
...
</blockquote>

Na és mi az USA saját célja?

Csak nem Moldova megszerzése a NATO számára, akár annak Romániába olvasztása által? :)

Róma és az Eurázsiai Unió ? Hm... :)))

Bizony, bizony. Ahhoz, hogy Magyarország, Szerbia stb. az Eurázsiai Unió tagja lehessen, Romániának is oda kell tartoznia.
És ezt Moszkva is tudja, tehát arra fog törekedni, hogy felvegye őket az Eurázsiai Unióba, valamilyen módon.
És éppen ezért tévedés azt hinni, hogy Moszkva majd visszautasít egy román ajánlatot a magyarok két szép szeméért.

Az bőven kizárható, hogy az erdélyi románok leszakadnának, a magyarok aránya nincs 20 % sem.

A magyarok aránya nem érdekes, mivel <b>románok</b> akarnak független Erdélyt.

Fogadok nem olvastad az eredeti cikket, ahonnan az egész gondolatmenetem kiindult.
Erről van szó, román hölgy kardoskodik Erdély függetlensége mellett, íme:

Angela Tocilă: Erdély nem a románoké, hanem az ott lakóké!

http://foter.ro/cikk/20151206_erdely_nem_a_romanoke_hanem_az_ott_lakoke

54107_trensziangela.jpg


<i>"És azt kérném, hogy jól jegyezzetek meg valamit:
Erdély nagyon jól elboldogul holmi bukaresti senkiháziak beavatkozása nélkül,

akik meg akarják neki mondani, miként boldoguljon a kertszomszédjával. És szeretünk sok nyelven beszélni: románul, magyarul, németül, cigányul. Szeretjük a szalonnát és a füstölt sonkát, a pálinkát és a kürtőskalácsot, szeretjük a toppantóst és a csárdást is.

Amikor megszereztetek minket, akkor magyarokkal, szászokkal, székelyekkel, svábokkal, szerbekkel, szlovákokkal és cigányokkal együtt kaptatok meg. Hát így is őrizzetek meg minket, ha kellünk, ha meg nem, akkor szálljatok le rólunk..."</i>
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="honved">Erdély esetében nem látok mást, mint némi autonómiát követelni.
Területi autonómia ?
Nem tudom, de azt vegyük figyelembe, sajnos az országrész lakosságának többsége mára már Román.
Hargita, Kovászna, a két megye még, ahol Magyar a döntő többség.
Javítsatok, ha van még Magyar többségű megye ott.
Az önállóság szerintem zsákutca lenne számukra, mert életképtelen lenne, megfelelő gazdasági erő nélkül.
Ami NATO tagságunkat illeti, most nincs alternatívája.
Ami a jövőt illeti e téren, azt mondom, "tartsd szárazon a puskaport és készülj a háborúra.". :)
Szerintem senki nem tudná megmondani mit hoz a holnap.
Óvatos duhajként, óvnák a gyors szövetségesváltástól is, de háborúba sem mennék Oroszország ellen, ha a NATO lenne a támadó.
Fordított helyzetben viszont kötelességünk lenne, legalábbis politikailag biztosan.
Inkább azon vagyok, passz az egész.

honved

ami érdekes, sőt, több mint érdekes, gyanús - hogy újabban <b>románok</b> követelik Erdély függetlenségét

az összes előző hozzászólásom arról szólt, hogy vajon miért teszik ezt

és ha románok követelik Erdély függetlenségét, akkor ilyen szempontból irreleváns, hogy Erdély lakosságának hány %-a magyar - merthogy a románok által követelt független Erdély, tévedés ne essék, nem magyar, hanem román (románok vezette) Erdély lenne. Csak annyi történne, hogy 1db Románia helyett 2db Románia lenne. Románia 1 és Románia 2.
Különböző célokkal.

Én ezt úgy fogalmaznám meg, hogy Románia látta, hogy OV egy seggel két lovat akart megülni (USA/NATO/EU és keleti nyitás egyszerre) és a románok látták, hogy ez egyszerre nem megy.
Ígyhát ők csinálnak maguknak két segget (Románia 1 és Románia 2), hogy a két seggel már meg tudják ülni a két lovat (USA/NATO és kelet).
/Bocsánat az enyhe trágárságért, de a mondás asszem így szól :) /
</blockquote>

Sajnos csak nagyon-nagyon kevés románok van, aki felfogja egyáltalán azt, hogy Erdély tartja el a Regátot és így az erdélyi románság is szarabbul él azért, hogy a regátiak jobban éljenek. Beszéltem már erről románokkal és ők úgy vannak ezzel, hogy mivel Erdély gazdagabb, segíteni kell a szegény regátiakat. Meg sem fordul a fejükben, hogy kiváljanak. Ne tévesszen meg az ha a 4-4,5 millió erdélyi románból akad néha egy-kettő, aki függetlenedni szeretne. Ezt rögtön elnyomják a többiek. Ha pedig jobban belegondolsz, érthető, hogy miért nem szeretne leválni az erdélyi románság Bukarestről. A Dunántúl sem válik le Magyarország többi részéről, amiért ott jobban élnek, de Nógrád megyét sem rakják ki Magyarországról, csak azért, hogy ne rontsa a statisztikákat.
Az meg merő ábránd, hogy valaha is Bukarest akármilyen hosszabbtávú tervek miatt elengedje Erdélyt, ugyanis szinte biztos, hogy többé nem kapná vissza. Túlságosan egyszerűen gondolkodsz. Úgy vezeted le a gondolataid, mintha egy stratégiai játékot játszanál és egy ország sorsa felől csak egy ember döntene. Pedig a valóságban nincs így. Több ezer ember beleszól egy-egy ország belpolitikájába még belföldről is és akkor még ott vannak a különféle külföldi szervezetek.
Attol fél néhány ember itt, hogy Magyarország szuverenitása megkérdőjelezhető az amcsi katonák miatt. Na Romániában sokkal több a NATO katona és bázis. Nagyváradon NATO hírszerző központ is van. Szerinted nem tudnának róla, ha a románok kikacsintanának a NATO-ból?
Továbbá a román-orosz viszony hagyományosan rossz. Szerintem a lengyelek után a románoknak a legrosszabb a kapcsolatuk az oroszokkal a NATO-n belül.
Tételezzük fel, hogy Erdély függetlenedne. Azzal lenne egy 6,5 millió lakosú ország, ahol a hivatalos statisztikák szerint van 1,25 millió magyar és a többi román. Ez rögtön borulna, mert én személyesen is rengeteg magyart ismerek, aki románnak vallotta be magát a népszámláláskor, mert hogy Romániában él, vagy mert üldözési mániája van és attól fél, hogy hátrányos megkülönböztetésben fog szenvedni, ha magyarnak vallja magát. A cigányok, szlovákok, szászok, szerbek, ukránok döntő része szintén románnak vallja magát, az ő esetükben még jobban fennáll az a helyzet, hogy olyannak valják magukat, amilyen országban épp élnek.
Szóval egy független Erdélyben már egyáltalán nem lehetne elnyomni a magyarokat, nem lehetne már csak a román célokat követni.
Amit pedig leírsz, miszerint NATO-orosz háború tört ki Európában, az automatikusan atomháborúba csapna át, akkor meg már lőttek mindenkinek. Senki sem a Kárpátok-hágóiról vagy a Tisza-vonalon fog gondolkodni, hanem az egyszerű tülélésen és olyan kevés túlélő marad, hogy még a mostani területeket sem fogják tudni belakni.
Ha pedig csak korlátozott háború lenne néhány Kelet-Közép-Európai ország között (a te elméleted szerint NATO vs Románia-Szerbia-Szlovákia) akkor Románia menthetetlenül elesne, akkor is ha Oroszország vagy akár Kína is támogatná. Ne feledjük, hogy max. annyira támogatnák, mint a Donbaszi oroszokat (de inkább annyira sem), küldenének egy kis fegyvert, de orosz egységek nem jönnének, mert akkor meg is lenne az atomháború.
Ha pedig elesne, simán Magyarországhoz lehetne csatolni legalább Észak-Erdélyt. Ott jó ha 1,5 millió román él, ha ők ennyi magyart megszállva tudnak tartani, akkor Magyarország is simán kibirná.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Erdély esetében nem látok mást, mint némi autonómiát követelni.
Területi autonómia ?
Nem tudom, de azt vegyük figyelembe, sajnos az országrész lakosságának többsége mára már Román.
Hargita, Kovászna, a két megye még, ahol Magyar a döntő többség.
Javítsatok, ha van még Magyar többségű megye ott.
Az önállóság szerintem zsákutca lenne számukra, mert életképtelen lenne, megfelelő gazdasági erő nélkül.
Ami NATO tagságunkat illeti, most nincs alternatívája.
Ami a jövőt illeti e téren, azt mondom, "tartsd szárazon a puskaport és készülj a háborúra.". :)
Szerintem senki nem tudná megmondani mit hoz a holnap.
Óvatos duhajként, óvnák a gyors szövetségesváltástól is, de háborúba sem mennék Oroszország ellen, ha a NATO lenne a támadó.
Fordított helyzetben viszont kötelességünk lenne, legalábbis politikailag biztosan.
Inkább azon vagyok, passz az egész.

A hivatalos statisztikák szerint Kovászna és Hargita magyar többségű 80% fölötti a magyarok aránya.
Maros megyét elrománosították azzal, hogy jelentős román többségű területeket csatoltak hozzá, de még így is 40% a magyarok aránya.
Jelentős még a magyarok aránya Szatmár (35%), Bihar (26), Szilágy (23) és Kolozs (18%) megyékben. A többi megyében 10% alatti a magyarok aránya.
Viszont mint írtam, ha Erdély holnaptól Magyarországhoz tartozna, akkor már egészen mások lennének az arányok. Maros és Szatmár megye is egyből magyar többségű lenne. És akkor még olyanokról nem is beszéltem, hogy hány román kivándorolna egyből az országból (most is nagyon jelentős az elvándorlás, mi lenne akkor ha meg kellene tanuljanak magyarul). Továbbá sok erdélyi magyar visszajönne külföldről vagy Magyarországról.
Jah és Magyarország is tudna trükközni olyanokkal, hogy összeolvasztaná pl. Hajdú-Bihart és Bihart és akkor már egyből magyar többségű lenne a megye. :)
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<

Na és mi az USA saját célja?

Csak nem Moldova megszerzése a NATO számára, akár annak Romániába olvasztása által? :)

Bizony, bizony. Ahhoz, hogy Magyarország, Szerbia stb. az Eurázsiai Unió tagja lehessen, Romániának is oda kell tartoznia.
És ezt Moszkva is tudja, tehát arra fog törekedni, hogy felvegye őket az Eurázsiai Unióba, valamilyen módon.
És éppen ezért tévedés azt hinni, hogy Moszkva majd visszautasít egy román ajánlatot a magyarok két szép szeméért.

A magyarok aránya nem érdekes, mivel <b>románok</b> akarnak független Erdélyt.

Fogadok nem olvastad az eredeti cikket, ahonnan az egész gondolatmenetem kiindult.

Moldova megszerzése elég tüzes terep, van ott pár problémás ügy ami nem zárult még le. Elég ha csak a Dnyeszter Melléki Köztársaságra tekintesz, orosz csapatok jelenleg is állomásoznak a területén. Tehát ha támadás éri, az az orosz védelmi doktrína szerint ellencsapást fog kiváltani.
A másik amit figyelmen kívül hagysz, a moldovaiak momentán <b>nem akarnak</b> Rómához tartozni, csak a populáció 20 %-a mondott a kérdésre igent.

Magyaroroszág és Szerbia nem akar az Eurázsiai Unió tagja lenni, mi Eu-s tagok vagyunk, a szerbek pedig rágyúrtak a csatlakozási tárgyalásokra, ezért azt gondolom, hogy értelmetlen a kérdésfelvetés.
És azt hiszem Moszka közel s távoli céljai között nem is szerepel az elképzelés. Az oroszoknak van épp elég "melójuk", nekik egy jól kialakult partnerségi viszony bőven megfelelne, magyarokkal, szerbekkel, bolgárokkal stb. de ezt akarja az USA mindenáron megfúrni, egyelőre úgy néz ki, sikerrel.
A román politikumot ismerned kéne közelebbről, hogy észleld, egy jelentős romániai erő sem akar Moszkva felé közeledni, sőt inkább fokozni fogják az amerikai szálakat, annyira "hűséges" szövetségessé szeretne válni, hogy arra nincs is szó. A románok mindig az erő előtt hajoltak meg, amelyet jelenleg az atlantista oldal képvisel, ami nyilván azt is jelenti, hogy ha megjelennének az oroszok a keleti határokon, kettő perc alatt kabátot cserélnének jó szokásuk szerint. Viszont azt gondolom, hogy az oroszoknak se lehetőségük, se kedvük nincs felvonulni a római határon, mivel ott van Ukrajna és Moldova, mint pufferzóna. Az ukránok ez idő szerint Washington oldalán állnak, éppen ezért okafogyottnak gondolom ezt a felvetést is. Ahhoz hogy valami más történjen, előbb Ukrajnának ketté kellene szakadnia, s ezt nem valószínű hogy engednék nyugaton.
Olvastam Tocila írását, de szerintem az egy egyedi és marginális vélemény, az erdélyi románok zöme nem szeretné ezt. A dél-erdélyi és bihari mócok mostmár hosszabb idő óta csak egymás között élnek, a betelepítettekről nem is szólva. Bukarest 1920 után milliószámra telepítette a regáti mordorból a rómaiakat (miközben a magyarok és a többi nép számaránya jelentősen csökkent) éppen azért , hogy az etnikai arányokat véglegesen és visszavonhatatlanul megváltoztassa. (75 % a románok aránya)
Azoknak az idősebb, értelmiségi románoknak elméjében él a transzilvanizmus, akiknek ősei erdélyiek voltak és ők is együtt éltek a magyarokkal, szászokkal és a többi nemzetiséggel. Ezek viszont arányaiban roppant kevesen vannak.

Összehasonlításképp a délszláv konglomerátum felbomlását is érdemes megvizsgálni, ahol sokkal magasabb volt az egyes államalkotó népek aránya, de istenigazából a pénz miatt esett szét, Belgrád elszipkázta mindenhonnan a bevételeket és jóval kevesebbbet tolt vissza ami aztán aláásta a tagállamok addig sem rózsás viszonyát. (horvát katolikusok, orthodox szerbek, muszlim bosnyákok, albánok etc.

A románok tudják ezt és nagyon vigyáznak arra, hogy Erdélyben ne legyen ilyen a szitu, egyrészt etnikailag, másrészt anyagilag, a helyi vazallusaikat mindig is tömni fogják állami pénzekkel.

Szóval nem tennék az általad felvázolt verzióra nagyobb fogadásokat :)))
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Még egy gondolat Hóbagolynak:
Ha Bukarest megpróbálná elengedni Erdélyt és oroszpárti lenne, szerinted az USA, de legfőképpen a román lakosság ezt hagyná a román vezetésnek? Akkora forradalom lenne Bukarestben, hogy nem lenne elég villanypózna amire a politikusokat felkössék. A népnek nem fogod beadni, hogy hosszútávú érdekek miatt kell meglépni Erdély elvesztését, mert ahhoz tájékoztatni kell a népet és azzal a világnak elárultad a stratégiád.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="honved">Erdély esetében nem látok mást, mint némi autonómiát követelni.
Területi autonómia ?
Nem tudom, de azt vegyük figyelembe, sajnos az országrész lakosságának többsége mára már Román.
Hargita, Kovászna, a két megye még, ahol Magyar a döntő többség.
Javítsatok, ha van még Magyar többségű megye ott.
Az önállóság szerintem zsákutca lenne számukra, mert életképtelen lenne, megfelelő gazdasági erő nélkül.
Ami NATO tagságunkat illeti, most nincs alternatívája.
Ami a jövőt illeti e téren, azt mondom, "tartsd szárazon a puskaport és készülj a háborúra.". :)
Szerintem senki nem tudná megmondani mit hoz a holnap.
Óvatos duhajként, óvnák a gyors szövetségesváltástól is, de háborúba sem mennék Oroszország ellen, ha a NATO lenne a támadó.
Fordított helyzetben viszont kötelességünk lenne, legalábbis politikailag biztosan.
Inkább azon vagyok, passz az egész.

honved

ami érdekes, sőt, több mint érdekes, gyanús - hogy újabban <b>románok</b> követelik Erdély függetlenségét

az összes előző hozzászólásom arról szólt, hogy vajon miért teszik ezt

és ha románok követelik Erdély függetlenségét, akkor ilyen szempontból irreleváns, hogy Erdély lakosságának hány %-a magyar - merthogy a románok által követelt független Erdély, tévedés ne essék, nem magyar, hanem román (románok vezette) Erdély lenne. Csak annyi történne, hogy 1db Románia helyett 2db Románia lenne. Románia 1 és Románia 2.
Különböző célokkal.

Én ezt úgy fogalmaznám meg, hogy Románia látta, hogy OV egy seggel két lovat akart megülni (USA/NATO/EU és keleti nyitás egyszerre) és a románok látták, hogy ez egyszerre nem megy.
Ígyhát ők csinálnak maguknak két segget (Románia 1 és Románia 2), hogy a két seggel már meg tudják ülni a két lovat (USA/NATO és kelet).
/Bocsánat az enyhe trágárságért, de a mondás asszem így szól :) /
</blockquote>
</blockquote>
Köszönöm a válaszod, nagyon komoly ellenvéleményt fogalmaztál meg, és el is fogadom, de néhány pontjához azért tennék még kérdőjeleket:

...
Ne tévesszen meg az ha a 4-4,5 millió erdélyi románból akad néha egy-kettő, aki függetlenedni szeretne. Ezt rögtön elnyomják a többiek.

Kíváncsi vagyok, Angela Tocilă-t tartóztatták-e már le a román hatóságok, titkosszolgálatok a Román Állam elleni uszító tevékenysége miatt?
Ha nem, akkor miért nem?


Ha pedig jobban belegondolsz, érthető, hogy miért nem szeretne leválni az erdélyi románság Bukarestről. A Dunántúl sem válik le Magyarország többi részéről, amiért ott jobban élnek, de Nógrád megyét sem rakják ki Magyarországról, csak azért, hogy ne rontsa a statisztikákat.

Azért a Dunántúl leválása felől nem lennék ennyire nyugodt, továbbá olvastam már olyan véleményeket, magyaroktól, hogy szívesen leválasztanák pl. Borsod-ot

Továbbá a román-orosz viszony hagyományosan rossz. Szerintem a lengyelek után a románoknak a legrosszabb a kapcsolatuk az oroszokkal a NATO-n belül.

A román-orosz viszony hagyományosan rossz, de ettől függetlenül voltak és még lesznek is egy oldalon háborúban. Románia ravasz, Oroszo. gondolkodása pedig birodalmi.

Tételezzük fel, hogy Erdély függetlenedne. Azzal lenne egy 6,5 millió lakosú ország, ahol a hivatalos statisztikák szerint van 1,25 millió magyar és a többi román. Ez rögtön borulna, mert én személyesen is rengeteg magyart ismerek, aki románnak vallotta be magát a népszámláláskor, mert hogy Romániában él, vagy mert üldözési mániája van és attól fél, hogy hátrányos megkülönböztetésben fog szenvedni, ha magyarnak vallja magát. A cigányok, szlovákok, szászok, szerbek, ukránok döntő része szintén románnak vallja magát, az ő esetükben még jobban fennáll az a helyzet, hogy olyannak valják magukat, amilyen országban épp élnek.
Szóval egy független Erdélyben már egyáltalán nem lehetne elnyomni a magyarokat, nem lehetne már csak a román célokat követni.

Logikus, de nem kell román célokat követni. Ha Oroszo. támogatja a független Erdélyt, akkor legyenek abban akármilyen nemzetiségek, akármilyen arányban, az USA meg fogja támadni ezt a független Erdélyt, hogy visszaszerezze az oroszoktól.
És ezt a támadást Magyaro.-ról fogja tudni végrehajtani az USA.
Ehhez a szituációhoz nem kell, hogy Erdély román többségű legyen.

Másrészt, abban sem vagyok biztos, hogy az erdélyi magyarok Magyaro.-hoz kívánnának-e csatlakozni. Olvastam már olyan véleményt kárpátaljaitól, hogy ő nem szeretné, ha Kárpátalja Magyaro. -hoz csatlakozna, mert nem tetszik neki Magyaro. politikailag.
Ilyen Erdéllyel is simán előfordulhat, hogy az erdélyi magyarok végül szembefordulnak Magyarországgal, mert mondjuk Magyaro. kitart az USA politikája mellett, a NATO tagjaként, amitől viszont mondjuk az erdélyiek sugárban hánynak.

Amit pedig leírsz, miszerint NATO-orosz háború tört ki Európában, az automatikusan atomháborúba csapna át, akkor meg már lőttek mindenkinek. Senki sem a Kárpátok-hágóiról vagy a Tisza-vonalon fog gondolkodni, hanem az egyszerű tülélésen és olyan kevés túlélő marad, hogy még a mostani területeket sem fogják tudni belakni.

Véleményem szerint lesz is korlátozott atomháború Közép-Kelet-Európában. Viszont biztos vagyok benne, hogy Oroszo. Romániát nem fogja leatomozni, mert szüksége van rá a Balkánra jutáshoz.
Lengyelo. vagy Németo. viszont már jobban félhet.

Ha pedig csak korlátozott háború lenne néhány Kelet-Közép-Európai ország között (a te elméleted szerint NATO vs Románia-Szerbia-Szlovákia) akkor Románia menthetetlenül elesne, akkor is ha Oroszország vagy akár Kína is támogatná.
Ne feledjük, hogy max. annyira támogatnák, mint a Donbaszi oroszokat (de inkább annyira sem), küldenének egy kis fegyvert, de orosz egységek nem jönnének, mert akkor meg is lenne az atomháború.
Ha pedig elesne, simán Magyarországhoz lehetne csatolni legalább Észak-Erdélyt. Ott jó ha 1,5 millió román él, ha ők ennyi magyart megszállva tudnak tartani, akkor Magyarország is simán kibirná.

Hát ez már szimplán csak feltételezés (mármint, hogy Románia még akkor is elesne, ha Oroszo., sőt még Kína is támogatná).

Az pedig, hogy Oroszo. most mennyire támogatja Donbasszt, az nem mérvadó, mert Oroszo. nem is akarja most Donbassz függetlenségét, Putyin megmondta előre.

Oroszo. most még nem áll készen egy olyan háborúra, hogy Donbasszt, vagy akár Erdélyt támogatni tudja, de már csak néhány év kérdése, hogy ez megváltozzon.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Haubagoi!

Van abban logika amit leírsz, csak nekem ezzel az a bajom, hogy ha Oroszország Kelet - Ukrajnában a saját testvéreikért nem vállal fel egy nyílt katonai konfliktust, akkor ezt miért tenné meg Erdély esetében?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="haubagoi"><

Na és mi az USA saját célja?

Csak nem Moldova megszerzése a NATO számára, akár annak Romániába olvasztása által? :)

Bizony, bizony. Ahhoz, hogy Magyarország, Szerbia stb. az Eurázsiai Unió tagja lehessen, Romániának is oda kell tartoznia.
És ezt Moszkva is tudja, tehát arra fog törekedni, hogy felvegye őket az Eurázsiai Unióba, valamilyen módon.
És éppen ezért tévedés azt hinni, hogy Moszkva majd visszautasít egy román ajánlatot a magyarok két szép szeméért.

A magyarok aránya nem érdekes, mivel <b>románok</b> akarnak független Erdélyt.

Fogadok nem olvastad az eredeti cikket, ahonnan az egész gondolatmenetem kiindult.

Moldova megszerzése elég tüzes terep, van ott pár problémás ügy ami nem zárult még le. Elég ha csak a Dnyeszter Melléki Köztársaságra tekintesz, orosz csapatok jelenleg is állomásoznak a területén. Tehát ha támadás éri, az az orosz védelmi doktrína szerint ellencsapást fog kiváltani.
</blockquote>

Oroszo. jelenleg nem tudja megközelíteni a Dnyeszter Melléki Köztársaságot, szárazföldi híd hiányában.
Tehát Románia előnyben van Moldova megszerzéséhez.

A másik amit figyelmen kívül hagysz, a moldovaiak momentán <b>nem akarnak</b> Rómához tartozni, csak a populáció 20 %-a mondott a kérdésre igent.

Montenegróban sem számított, hogy a lakosság tüntetett a NATO csatlakozás ellen.

Magyaroroszág és Szerbia nem akar az Eurázsiai Unió tagja lenni, mi Eu-s tagok vagyunk, a szerbek pedig rágyúrtak a csatlakozási tárgyalásokra, ezért azt gondolom, hogy értelmetlen a kérdésfelvetés.
És azt hiszem Moszka közel s távoli céljai között nem is szerepel az elképzelés.

Órási tévedés. Magyarországon is sokan akarják, hogy az Eurázsiai Unióhoz csatlakozzunk.

Szerbia esetében még nagyobbat tévedsz.

<b>Szerbia 100%, sőt 1000%, hogy nem lesz sem az EU, sem a NATO tagja.</b>

Szerbia az Eurázsiai Unió stratégiájának egyik alapja (!).

Az oroszoknak van épp elég "melójuk", nekik egy jól kialakult partnerségi viszony bőven megfelelne, magyarokkal, szerbekkel, bolgárokkal stb. de ezt akarja az USA mindenáron megfúrni, egyelőre úgy néz ki, sikerrel.

Oroszo. a régi befolyási övezetét akarja vissza, sem többet, sem kevesebbet. Ez a volt KGST tagok számára Eurázsiai Uniós tagságot jelent.

A románok mindig az erő előtt hajoltak meg, amelyet jelenleg az atlantista oldal képvisel, ami nyilván azt is jelenti, hogy ha megjelennének az oroszok a keleti határokon, kettő perc alatt kabátot cserélnének jó szokásuk szerint.

Na látod. Erről van szó.

Viszont azt gondolom, hogy az oroszoknak se lehetőségük, se kedvük nincs felvonulni a római határon, mivel ott van Ukrajna és Moldova, mint pufferzóna.

Véleményem szerint az orosz szárazföldi hadsereg Ukrajna, Románia, Bulgária, (Törökország), Szerbia útvonalon fog előrenyomulni.
Másrészt Románia átállásához nem biztos, hogy az oroszoknak fel kell vonulni a "római határon", lehet, hogy elég az is, ha rakétacsapások veszélye fennáll.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Haubagoi!

Van abban logika amit leírsz, csak nekem ezzel az a bajom, hogy ha Oroszország Kelet - Ukrajnában a saját testvéreikért nem vállal fel egy nyílt katonai konfliktust, akkor ezt miért tenné meg Erdély esetében?

plushun

1. Azt gondolom, hogy <b>most még</b> nem vállal fel nyílt katonai konfliktust, de majd fog.

2. Azt fontos megérteni, hogy Oroszo. könnyebben kapja vissza Ukrajnát is, ha megemeli a tétet.

Mit értek ezalatt?

Oroszo. lehetne "agyatlan", hogy mindenáron csak és kizárólag Ukrajnát ostromolja, de sokkal okosabb, ha ehelyett inkább <b>mélységében</b> puhítja a NATO-t, nagyjából úgy, ahogy most is csinálja. Most Törökország, majd Erdély stb.

Abszolút nem értek egyet az olyan érvelésekkel, hogy "Oroszo. nem engedhet meg magának még egy konfliktust", mert már így is nehéz helyzetben van.
Pont ellenkezőleg, azért kell neki minél több és több helyen lépnie, hogy ne egy helyen verje szét a fejét, erőltetve valamit ami épp most nem megy, hanem ha nem megy az egyik helyen, akkor azzal várni, és sok más, lehetőleg földrajzilag is egymástól távoli helyen nyitni új frontokat, amellyel a kombinációk száma - és így a NATO megtévesztésének a lehetősége nő.
Véleményem szerint ez növeli Oroszo. esélyét arra is, hogy Ukrajnát visszaszerezze.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 872
113
haubagoi
Érdekes amit itt leírsz, de Oo-nak vannak sokkal fontosabb feladatai is mint , hogy Erdélyt vagy Romániát foglalja el. Én kizártnak tartom ezt a kozeljovoben.......
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Oroszo. jelenleg nem tudja megközelíteni a Dnyeszter Melléki Köztársaságot, szárazföldi híd hiányában.
Tehát Románia előnyben van Moldova megszerzéséhez.

Montenegróban sem számított, hogy a lakosság tüntetett a NATO csatlakozás ellen.

Órási tévedés. Magyarországon is sokan akarják, hogy az Eurázsiai Unióhoz csatlakozzunk.

Szerbia esetében még nagyobbat tévedsz.

<b>Szerbia 100%, sőt 1000%, hogy nem lesz sem az EU, sem a NATO tagja.</b>

Szerbia az Eurázsiai Unió stratégiájának egyik alapja (!).

Oroszo. a régi befolyási övezetét akarja vissza, sem többet, sem kevesebbet. Ez a volt KGST tagok számára Eurázsiai Uniós tagságot jelent.

Véleményem szerint az orosz szárazföldi hadsereg Ukrajna, Románia, Bulgária, (Törökország), Szerbia útvonalon fog előrenyomulni.
Másrészt Románia átállásához nem biztos, hogy az oroszoknak fel kell vonulni a "római határon", lehet, hogy elég az is, ha rakétacsapások veszélye fennáll.

Nem is a DMK az akadály, hanem a moldávok akarata. A DMK miatti instabilitás csak hab a tortán. Ha konfliktus alakulna ki, nem hinném hogy az oroszok ölbe tett kézzel néznék.
Ha meg nézik akkor nem értem miért vázolod fel Románia Eurázsiai tagságát, erő és fenyegetés híján annyi esélye lenne a románok "átfordulásának" mint a közös magyar-japán határnak.
Montenegro. Gyukanovics az ottaniak gyurcsánya, az elvtelen baloldal vezetője.. annak idején a miloševići rezsim szolgája volt, majd egyik napról a másikra nagy demokrata és européer lett belőle. (Ugye ismerős?)
Ez csak még jobban erősíti az ellenzékét, emiatt gyengülni fog az országot vezető exkomcsi oligarcha és csapata. És bizony egyszer minden dal véget ér.
Mo-n lehet sokan akarják, de nem elegen. Ez az egyik. A másik pedig a politikai erők támogatottságának hiánya, bal- és jobboldalon egyaránt. És szerintem sokkal többen vannak akik <b>valós</b> függetlenséget akarnak minden oldaltól.

Szerbia jelenleg csatlakozási folyamatban van az EU-val. (nem az EUA-val)
Én tévedek ?
NATO tag nem is akart lenni soha, még csak igényt se fogalmaztak meg ez iránt.

Az oroszok inkább csak a zavartalan kereskdelmi kapcsolatokat akarják, a többi nem érdekli őket. Gondold végig, ha egy Lengyelországot akarnának ismét a befolyási övezetükbe vonni ...
Az orosz szárazföldi hadsereg egyrészt nincs abban a helyzetben hogy végigmasírozzon ismét fél Európán, másrészt nincs meg az a veszély, ami annak idején összerántotta őket. Ha (!) nagyon nagy képzelőerővel rádőlök a témára és elhiszem az expanziót, akkor is max a saját véreiket akarják visszaszerezni, a mostani határok mentén.
Se gazdaságilag, se katonailag nincs értelme leradálni idegen népeket, országokat, az oroszok szempontjából ami olyan költségeket generálna, hogy a szovjet éra arany békeéveknek számítana.
Még erősebb ellenérv: az orosz lakosság támogatottságát sem élvezné.
Végül a leg: NATO országokra fogna fegyvert ami a világégéssel lenne egyenlő.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
"Kíváncsi vagyok, Angela Tocilă-t tartóztatták-e már le a román hatóságok, titkosszolgálatok a Román Állam elleni uszító tevékenysége miatt?
Ha nem, akkor miért nem?"

Ő egy jelentéktelen ember, bárki írhat bármit a facebookjára, a kutyát nem fogja érdekelni, amíg nem olvastam róla itt, addig nem is hallottam róla. Sajnos nem érted a kommenteket, a magyarok egyetértenek vele, néhány román szintén, a többi román meg inkább nem is írom le, miket mond rá.

"Azért a Dunántúl leválása felől nem lennék ennyire nyugodt, továbbá olvastam már olyan véleményeket, magyaroktól, hogy szívesen leválasztanák pl. Borsod-ot"

Látod, Magyarországon is van néhány ilyen elvetemült, aki leválasztaná Borsodot, de ők soha nem kerülnek döntési pozícióba, ugyanígy Romániában sem tudna pozícióba jutni olyan, aki leválaszthatná Erdélyt. A román lakosság döntő többsége nem akarná ezt.

"Logikus, de nem kell román célokat követni. Ha Oroszo. támogatja a független Erdélyt, akkor legyenek abban akármilyen nemzetiségek, akármilyen arányban, az USA meg fogja támadni ezt a független Erdélyt, hogy visszaszerezze az oroszoktól.
És ezt a támadást Magyaro.-ról fogja tudni végrehajtani az USA.
Ehhez a szituációhoz nem kell, hogy Erdély román többségű legyen."

Ezt a logikádat értem, de ez ott bukik, hogy a román vezetés ellen fellázadnának Bukarestben, amint megpróbálná elengedni Erdélyt és átmenni oroszpártiba. Ezt a puccsot pedig az USA is támogatná.
Ha ezt a román vezetés meglépné, max. csak annyit érne el, hogy leválna Erdély, aztán puccsal eltávolítanák az oroszbarát kormányt és újra USA párti ország lenne.

"Másrészt, abban sem vagyok biztos, hogy az erdélyi magyarok Magyaro.-hoz kívánnának-e csatlakozni. Olvastam már olyan véleményt kárpátaljaitól, hogy ő nem szeretné, ha Kárpátalja Magyaro. -hoz csatlakozna, mert nem tetszik neki Magyaro. politikailag.
Ilyen Erdéllyel is simán előfordulhat, hogy az erdélyi magyarok végül szembefordulnak Magyarországgal, mert mondjuk Magyaro. kitart az USA politikája mellett, a NATO tagjaként, amitől viszont mondjuk az erdélyiek sugárban hánynak."

Ismered ezt a mondást: "Mikor lesz az erdélyi magyarból román? Ha Budapestre megy."
Na ez sokmindent elmond. Az, hogy sok határon túli magyar nem is szeretne Magyarországhoz tartozni, az végső soron a magyar baloldal nemzetárulása miatt van. Pl. mennyi határon túli magyar haragudott meg Gyurcsány kettős-állampolgársági szavazása miatt a magyarországi magyarokra? Vagy amikor olyanokat olvas a magyar sajtóban, hogy be kell engedni a szomáliai kalózt, vagy az afgán terroristát, mert különben nem lesz miből fizetni a nyugdíjakat, de a határon túli magyar csak elveszik a magyarországi magyarok munkáját. Nekem is sok erdélyi magyar mondta már, hogy a magyarországiak lenézik az itteni magyarokat, de csak azért van ez, mert nem ismerik a valós helyzetet és a baloldali magyar sajtóból tájékozódnak, esetleg összefutottak már néhány balos szavazóval.

"Hát ez már szimplán csak feltételezés (mármint, hogy Románia még akkor is elesne, ha Oroszo., sőt még Kína is támogatná).

Az pedig, hogy Oroszo. most mennyire támogatja Donbasszt, az nem mérvadó, mert Oroszo. nem is akarja most Donbassz függetlenségét, Putyin megmondta előre.

Oroszo. most még nem áll készen egy olyan háborúra, hogy Donbasszt, vagy akár Erdélyt támogatni tudja, de már csak néhány év kérdése, hogy ez megváltozzon."

Ahhoz, hogy Romániát támogassa, előbb el kellene foglalja Ukrajnát, amit úgy látszik nagyon nem akar megtenni, bármennyire is próbálja a nyugati propaganda beadni nekünk.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 766
113
<i>"Órási tévedés. Magyarországon is sokan akarják, hogy az Eurázsiai Unióhoz csatlakozzunk."</i>

Esetleg kifejtenéd mi előnnyel bírna, egy az EU-hoz mérve pénztelen, gyenge gazdasági potenciállal rendelkező, nálunk befektetni, így munkahelyeket létrehozni nem tudó, az EU-val szemben velünk alig kereskedő, Eurázsiai unio, hazánk számára ?
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<i>"Órási tévedés. Magyarországon is sokan akarják, hogy az Eurázsiai Unióhoz csatlakozzunk."</i>

Esetleg kifejtenéd mi előnnyel bírna, egy az EU-hoz mérve pénztelen, gyenge gazdasági potenciállal rendelkező, nálunk befektetni, így munkahelyeket létrehozni nem tudó, az EU-val szemben velünk alig kereskedő, Eurázsiai unio, hazánk számára ?

Azt felejted el, hogy a nagyon szeretett nyugati befektetések szivattyúként működnek és nem lesz velük jobb, kivéve azoknak akik közvetlenül ott dolgoznak.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
<i>"Órási tévedés. Magyarországon is sokan akarják, hogy az Eurázsiai Unióhoz csatlakozzunk."</i>

Esetleg kifejtenéd mi előnnyel bírna, egy az EU-hoz mérve pénztelen, gyenge gazdasági potenciállal rendelkező, nálunk befektetni, így munkahelyeket létrehozni nem tudó, az EU-val szemben velünk alig kereskedő, Eurázsiai unio, hazánk számára ?

Ahogy én látom, az engergetikai szektor, és az újra megteremtésre váró mezőgazdaság az, ami profitálhatna az egészből. Az sem elhanyagolható, persze csak szerintem, hogy az EU erőtlen, és döntésképtelen béna kacsa benyomását kezdi kelteni, pl. migráns ügyben IS. Nem akarok TTIP-t, a vele járó cégek elmaradt veszteségei kontra magyar állam perekkel, génkezelt élelmiszerekkel. Szeretnék viszont egy olyan helyzetet, ahol NINCS monopol helyzetben az erőfölénye miatt SEM nyugati, SEM külföldi tárgyaló partner. Az lenne az optimális, ha mindkettővel jó viszonyt, de lehetőleg minimum nem ellenségest tudnánk tartani, ÚGY, hogy közben egyik sem erőszakol ránk pl. migránsokat, vagy külföldi hadsereget az országunkon belül.