[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
hát srácok azért van mindenre ellenpélda is... én 49 vagyok az asszony 45 és a legkisebb fiam 4 éves, egészséges életre való gyerek, van két nagyobb testvére egy 7 és egy 11 éves. nem a karrier miatt lett ilyen későn hanem mert későn találkoztam az anyjukkal, az előző házasságomból van még 2 nagy
miattam nem fog kihalni a magyarság...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 873
113
lgabo

Minden tiszteletem a tiéd!

antigonosz

Egyet értek veled!
Alapvetően az adó és nyugdíjkedvezmény a jó irány!
De lehetne akár korábban is nyugdíjas az aki legalább 3 gyereket hozott össze. 1 gyerek mínusz 1 év. A nyugdíjrendszert se terhelné meg nagyon, viszont sokak számára jó motiváció lenne!
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
hát srácok azért van mindenre ellenpélda is... én 49 vagyok az asszony 45 és a legkisebb fiam 4 éves, egészséges életre való gyerek, van két nagyobb testvére egy 7 és egy 11 éves. nem a karrier miatt lett ilyen későn hanem mert későn találkoztam az anyjukkal, az előző házasságomból van még 2 nagy
miattam nem fog kihalni a magyarság...

hát srácok azért van mindenre ellenpélda is... én 49 vagyok az asszony 45 és a legkisebb fiam 4 éves, egészséges életre való gyerek, van két nagyobb testvére egy 7 és egy 11 éves. nem a karrier miatt lett ilyen későn hanem mert későn találkoztam az anyjukkal, az előző házasságomból van még 2 nagy
miattam nem fog kihalni a magyarság...

hát srácok azért van mindenre ellenpélda is... én 49 vagyok az asszony 45 és a legkisebb fiam 4 éves, egészséges életre való gyerek, van két nagyobb testvére egy 7 és egy 11 éves. nem a karrier miatt lett ilyen későn hanem mert későn találkoztam az anyjukkal, az előző házasságomból van még 2 nagy
miattam nem fog kihalni a magyarság...
59 évesen lett meg a negyedik lányom. Most fogja betőlteni a negyedik életévét. A feleségem is negyven felett jár. Nyugdij kedvezményről meg ne is álmodjak. Csak a kiválasztottaknak jár...!
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
hát srácok azért van mindenre ellenpélda is... én 49 vagyok az asszony 45 és a legkisebb fiam 4 éves, egészséges életre való gyerek, van két nagyobb testvére egy 7 és egy 11 éves. nem a karrier miatt lett ilyen későn hanem mert későn találkoztam az anyjukkal, az előző házasságomból van még 2 nagy
miattam nem fog kihalni a magyarság...
59 évesen lett meg a negyedik lányom. Most fogja betőlteni a negyedik életévét. A feleségem is negyven felett jár. Nyugdij kedvezményről meg ne is álmodjak. Csak a kiválasztottaknak jár...!

</blockquote>

nekem speciel van 2 évem 10 év föld alatt végzett munkáért
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="Panzerfaust">Az poén, hogy Kövérnek és Ákosnak is fullra igaza van.
Hovatovább ez az agyatlan bagázs teljesen kiforgatta a szavaikat.

http://www.echotv.hu/video/109378/20151213_ArcKep

Végül is a recept uraim a fentebb, lgabo által leírtakban van, nem kell szövegelni hanem utódokat nemzeni :)
Ezek meg lökjék egymást, abból úgy sem lesz utód :))
A szexésnyújorkos emancipicsák se fognak szaporodni, mert negyven felé már nagyon kevés esélye a rásegítés nélküli terhességnek ... Még azzal se sikerül sokaknak. Az optimális kor 25-28 (orvosilag).

Hát igen, mikor pár éve az első gyerekkel volt terhes a feleségem és várt egy rutin vizsgálatra volt ott egy pár mellettünk. Kb 40 körül voltak,jól szituáltak, összhang meg minden. Mesélték hogy mennyire akartak egy gyereket már mert mindenük megvan, elértek egy szintet. Teljesen normálisak voltak. Nálunk minden ok volt, de mikor kijött a hölgy a vizsgálatról bizony pityergett rendesen. El kellett vetetni a gyereket mert olyan gixerek voltak vele amik valószínüleg beteg gyereket eredményezett volna a szülésnél. Ha jól emlékszem 40 körül már 1:50-hez az esély hogy Dawn kóros lesz a baba, és ez csak egy probléma a sok közül. Na most arra mi a lehetőség hogy még 40 felett teherbe esik újra? Férfinál is nehéz mert szintén gyengébb képességű az utód a kor előrehaladtával.
Komolyan nem értem mit kell nyavajogni, kb ugyan annyit visz haza kp-ben ha szül kb a gyerek 2 éves koráig mint ha dolgozik. Plusz kap családi pótlékot,és adókedvezményt ami nettó 10 rugó kb. Gyakorlatilag az első fél év ami nehéz mert akkor havi 50 körül van a gyerek de utána csökken , szóval nem megterhelő egyáltalán. Sőt ha gyorsan jön egymás után kettő három akkor a fizetése 2-3 szorosát is megkapja a nő mivel gyerekenként van leosztva a rendszer. Pl nálunk volt hogy havi 185000 jött be a kettő után a családi és az adókedvezményen kívül ,holott csak 120000 volt a fizetése korábban a feleségemnek. Szóval a pénz se egetverően kevesebb. Csak hát a karrier, munkatársnőm nem fog szülni, ő pl egy multi kis-kis-kis főnöke a gyár egy eldugott szegletében, keres havi 300-at kb és ott fog meg aszalódni, se feljebb se lejjeb kb. De él hal a cégért , bármit bevállal,elkötelezett. Csak épp lexarják fentről, mert a targoncása is nagyobb fizetésemelést kapott nála.
De gyerek az nem, igaz nincs is hova mert bár 34 éves a műkörmein kívül semmije sincs. Elkölti ruhára , fodrászra, havi 300- plusz a pasija keresete kevés egy gyerekhez. Igazat adok Kövérnek, nekem ő mindig is talán az egyetlen politikus volt aki nyíltan beszélt és kimondta a véleményét. Bevezetném a gyerektelen adót ahogy az létezett a 40-es,50-es években is. Plusz a nyugdíj 50%-át lefognám ha nincs gyerek, 25%-át ha csak 1 gyerek van. Aztán menjen panaszra mindenki a jó istenhez. nehogy már az én gyerekem dögöljön meg az adókban meg én kapjak kevesebb nyugdíjat mert egyeseket el kell tartani akik habzsi dőzsiztek egész életükben.</blockquote>

Egy időben a egészségbiztosítónál dolgoztam, így van fogalmam a gyes-gyed-ről, bizony nem kevés pénzt számfejtettek a kolléganőim. Azoknak volt rossz, akik minimálbéren voltak bejelentve, mert az amit utána kaptak, tényleg gyér volt.
A befizetett járulék a mérvadó, értelemszerűen és a biztosításban eltöltött idő.
A rendszerben is hiba van, de nagyon. Illusztrálásképpen megemlíteném, volt egy barátnőm vagy 15 éve akinek mindent a segge alá raktak, erre ő meg kitalálta magának, hogy egyetemi tanár lesz. Volt úgy, hogy 3 egyetemre járt egyszerre. Összesen 8 (!) diplomát szerzett és nem volt elégedett (!) .... És amúgy sok ilyet ismerek. A fejükbe verik ezt a totális karrier-őrületet, (idióta szülők) hogy legyél önálló, ne egy hülye pasitól függjél, aki majd jól átver, nem fog neked segíteni (nyilván egy-két papír senkinek sem árt, de ez a folyamatos törtetés... ) Aztán amikor észbe kapnak 40 felé, hogy juj gyerek kell de azonnal, a legnagyobb marhaságokat követik el. Na ezt a helyzetet szokták kihasználni a kalandozók, amitől persze ismét csak a negatív élmények szaporodnak, az idő telik és továbbra nem jön senki, igények, elvárások azok vannak, de áldozatkészség az nuku. Akinek meg van valakije nagy nehezen, dokihoz járnak ezerrel, mert hol ennek, hol annak van problémája, amelytől nem jön össze a terhesség.
A gyermektelenségi adó logikus volna, mert a jövőt biztosítékát jelentené. De nem lennél szimpatikus a liberálnáciknál, nagyon kiverné a biztosítékot, mint az internetadó híre... Amitől meghülyült fél Budapest, olyanoknál főleg, akik a hétköznapokban ülnek a metrón, villamoson mint a zombik és az okostelefonjaikon, meg facebook-on élik az életüket. Nem leülnek a kocsmába egyet dumálni, sörözni, kávézni, hanem "csetelnek" ... Virtuális világ helyettesíti a valódit. Gyerek helyett is majd letöltenek rá egy alkalmazást.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
A szüleik nyugdíját a közvetlen leszármazottak fizessék a saját járulékukból, így kell módosítani a nyugdíjrendszert. Eleve nem értem, hogy találhatták ki az az elmebeteg őrületet, hogy a nyugdíj az csak úgy jár öngondoskodás nélkül. Kétféle fenntartható nyugdíjrendszer van:

- az individuális, ahol mindenki magának takarékoskodik. Ez a liberális modell, jobbára angolszász országokban működik.
- a kollektív, ahol mindenki a saját szüleit tartja el. Ez a tradicionális modell, ez végigkísérte az emberiség történetét.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Bevezetném a gyerektelen adót ahogy az létezett a 40-es,50-es években is.

Már bocs, de LOL. "Nehogy már én tartsam el mások gyerekeit!" Pláne nem azokét, akik amúgy is a szaporodásból önfenntartásra rendezkedtek be jelenleg is. Egyébként, ha ekkora baromságot keresztülverne valaki, akkor én (és szerintem még jó páran azok közül, akik eddig még nem szánták rá magukat) erősítenénk a "kalandvágyból" ebből az országból lelépők táborát.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Arról nem is beszélve, hogy szerintem a világunk egyik rákfenéje pont az, hogy csomó olyan ember "vállal" (gyakran ráadásul sok) gyereket, akikre egy szobanövényt nem lehetne rábízni. Mert ugye gyerekcsináláshoz/szüléshez pont semmilyen feltételnek nem kell megfelelni
 

marton

Well-Known Member
2013. április 16.
1 039
709
113
Több ezer személy- és teherfuvarozó tüntetett Romániában a kötelező járműbiztosítások magas ára miatt csütörtökön.

A tiltakozók szerint az elmúlt egy évben több mint háromszorosára nőttek a biztosítási díjaik. Példaként említették, hogy 2012-ben egy nemzetközi fuvart végző áruszállító jármű átlagbiztosítása 1200 lej (84 100 forint) volt, amely 2014-ben 4 ezer lejre (280 400 forint) emelkedett, míg az idén már 15 ezer lejbe (1 051 600 forint) került...

https://kuruc.info/r/4/152620/

(MTI)
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 901
56 769
113
Ma éjjel a lengyel katonai rendörseg megszàllta a varsoi Nato kémelhàritò központot, amit utàna lepecsételtek (Forràs: die Zeit, Die Welt).
Ez mit jelenthet?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 117
82 873
113
Ma éjjel a lengyel katonai rendörseg megszàllta a varsoi Nato kémelhàritò központot, amit utàna lepecsételtek (Forràs: die Zeit, Die Welt).
Ez mit jelenthet?

Lepecsételve...
GjnMP_ghX5U.jpg
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
Ma éjjel a lengyel katonai rendörseg megszàllta a varsoi Nato kémelhàritò központot, amit utàna lepecsételtek (Forràs: die Zeit, Die Welt).
Ez mit jelenthet?

Azt, hogy a lengyeleknél egyre szarabb a demokrácia és ez ellen valamit tenni kell.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Antigonosz! Miért kell büntetni, aki önhibáján kívül nem tud gyermeket szülni? (vállalni lehet, az megint másik kérdés) Nem szülni érdem, azt egy állat is képes lehet, hanem a gyereket fel is kell nevelni EMBERNEK!
Nem mindenki a karrier, meg ilyen szabadelvű baromságok miatt nem szül. Nagyon lesarkítod a dolgokat.
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 612
8 079
113
<blockquote rel="aquarell">Ma éjjel a lengyel katonai rendörseg megszàllta a varsoi Nato kémelhàritò központot, amit utàna lepecsételtek (Forràs: die Zeit, Die Welt).
Ez mit jelenthet?

Azt, hogy a lengyeleknél egyre szarabb a demokrácia és ez ellen valamit tenni kell.</blockquote>

Már ha úgy érted az amerikai demokrácia.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 928
113
potenciális demokratizálási forgatókönyvet látnak lelki szemeim, a kormány mondjon le, nem mond le, előszednek valós vagy kitalált mocskos ügyeket, mostmár tényleg mondjon le a kormány, nem mond le, akkor tűntetés lesz, tovább tudjátok...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
De miért is kellene lemondania? Milyen "csínyt" követett el? Miről maradtam le? Nem épp most lettek demokratikus úton megválasztva?
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
<blockquote rel="aquarell">Ma éjjel a lengyel katonai rendörseg megszàllta a varsoi Nato kémelhàritò központot, amit utàna lepecsételtek (Forràs: die Zeit, Die Welt).
Ez mit jelenthet?

Lepecsételve...
GjnMP_ghX5U.jpg
</blockquote>
A storyban az az érdekes, hogy a lengyelek ügyet csináltak belőle. Ha egy benzinkúton este kötik hátra a kezét és úgy viszik el, és nincs belőle újsághír (kiszivárogtatás), akkor usában is elfelejtették volna a dolgot. De így bemenni a " hivatalba" mindenkit vekzálva, stb.. ezzel is üzenni akar az ottani kormányzat, hogy itt vagyunk és figyelünk. A helyi szolg. latok is "örülhetnek", így nincs fals infóval való tömési lehetőség, hálózat további figyelése, stb.. nade a minisztériumokban döntenek, nem egy kis hátsó szobában.