[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 332
20 767
113
Kb. a 4. másodpercnél lőtt balról a második. Lehet látni a lőporfüstöt és hallani a dörrenést is. Szar a videó minősége, de nekem valamilyen AK-variánsnak tűnik a fegyver. Hogy aztán rendes lövedék volt-e, vagy valamilyen (elvileg nem halálosnak szánt) műanyag/gumilövedék, azt csak az tudja, aki lőtt, meg a boncolók. Én inkább az utóbbira tippelek, mert nem nagyon látok jelentős visszarúgást (és a srác is sokáig állva marad a találat után). Bár, ha 5.45-ös rendessel lőtt, annak is kicsi a visszarúgása.
Balról a második emel, majd leenged valamit. Lehet az fegyver is, takarásban van. A lőporfüstöt nem látom. Jobbról balra viszont végigmegy egy csík, ami lehetne nyomjelzős lövedék is.

Én egy youtube verziót nézek, elvileg 720p felbontásban.
 

jimkirk

Well-Known Member
2011. december 16.
289
1 106
93
Melyik az a 4?

A Balti államok csak 3-an vannak.

Továbbá. Kihozzák, hogy jogilag a mai napig a SZU részét képezi az a 3 állam, mivel a SZU-t jogtalanul bontották fel. Akkor ez a 3 ország nem is NATO tagállam.

Továbbá, az meg nem baj, hogy a Nyugat agresszorként bemegy egy CSTO tagállamba (Belarusz)? A CSTO is éppúgy atomhatalom, mint a NATO, és mégis fel lehet forgatni egy tagállamát? Csak a NATO szent?!

A térképre nézve így gondoltam, hogy Lengyelország sem maradhat ki a buliból, ha Kalinyingrád a cél.

A NATO nem szent, ez sajnos tény.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Balról a második emel, majd leenged valamit. Lehet az fegyver is, takarásban van. A lőporfüstöt nem látom. Jobbról balra viszont végigmegy egy csík, ami lehetne nyomjelzős lövedék is.

Én egy youtube verziót nézek, elvileg 720p felbontásban.

Itt megvan 1080p-ben is, 0:14-15-nél nézd, akár lassítva, a bal szélső rendőr(?) jobb vállánál, ott lehet látni a lőporfüstöt

 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 563
15 477
113
Na, Hölgyeim és Uraim..... Ha a Lynx-gyártás bejön, akkor a V4 lassan katonai hatalom is lesz. A Zrínyivel felhozott magyarok, a csehek a beszerzéseikkel, a szlovákok és elsősorban a lengyelek..... 2026-ra ez már potenciál...... Csak addig (és utána is) bírja ki a világ háború nélkül.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Na, Hölgyeim és Uraim..... Ha a Lynx-gyártás bejön, akkor a V4 lassan katonai hatalom is lesz. A Zrínyivel felhozott magyarok, a csehek a beszerzéseikkel, a szlovákok és elsősorban a lengyelek..... 2026-ra ez már potenciál...... Csak addig (és utána is) bírja ki a világ háború nélkül.
Szlovákok mit szereztek be?
Utolsó infóm az volt, hogy a Black Hawkjaik kb fegyvertelenek az F-16-osokat meg nem tudják kifizetni.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 332
20 767
113
Itt megvan 1080p-ben is, 0:14-15-nél nézd, akár lassítva, a bal szélső rendőr(?) jobb vállánál, ott lehet látni a lőporfüstöt

A 17. másodpercben van ott valami. Hogy lőporfüst-e, azt nem tudom. A 18. másodpercben van a jobbról-balra végighaladó csík.
Az ember viszont csak a 35. másodpercben esik össze.
Furcsa.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
A 17. másodpercben van ott valami. Hogy lőporfüst-e, azt nem tudom.


Talán nem fogalmaztam meg eléggé érthetően, de akkor még egyszer. A legbaloldalibb rendőr jobb vállánál (mivel ott van a másik, vagyis a tüzelő rendőr fegyverének a csőtorkolata) nézd, a 14. másodperctől. Tisztán látszik a lőporfüst (és vele egy időben a dörrenés is hallatszik). Hadd ne kelljen már kivágnom a képet, szenvedve a félig halott billentyűzetemmel...
A 17. másodpercben csak a busz ablakain tükröződik valamilyen felrepülő majd leeső hosszú tárgy.

A 18. másodpercben van a jobbról-balra végighaladó csík.

Szerintem az valami római gyertyaféleség lehet, amit valamelyik tüntető "lőtt" ki, vagy esetleg egy "oszlatógránát", mert "rendes" nyomjelzős lövedéknek túl nagynak és instabilnak tűnik.

Az ember viszont csak a 35. másodpercben esik össze.
Furcsa.

Ja, ezért is gondoltam, hogy nem normál fémlövedék volt. De az látszik a más szögből készült videókon is, hogy akkor kapja a találatot, amikor ezen a videón is lő a rendőr és utána még kifordul oldalra, majd vissza és végül összeesik.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 332
20 767
113
Talán nem fogalmaztam meg eléggé érthetően, de akkor még egyszer. A legbaloldalibb rendőr jobb vállánál (mivel ott van a másik, vagyis a tüzelő rendőr fegyverének a csőtorkolata) nézd, a 14. másodperctől. Tisztán látszik a lőporfüst (és vele egy időben a dörrenés is hallatszik). Hadd ne kelljen már kivágnom a képet, szenvedve a félig halott billentyűzetemmel...
Igen, stimmel.

Ezzel együtt se zárom ki, hogy nem ez volt a halálos lövés, hanem az máshonnan jött. Nem teljes körű a felvétel, a logikus, a valószínű, meg a nyilvánvaló, az meg nem bizonyíték a bíróság előtt (legalább is a józan ész szerint) egy ilyen perben.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 989
12 019
113
Szlovákok mit szereztek be?
Utolsó infóm az volt, hogy a Black Hawkjaik kb fegyvertelenek az F-16-osokat meg nem tudják kifizetni.

Azota mar alairtak szerzodeseket 4x4 jarmuvek es 8x8 csapatszallitokrol, amit nemreg az uj kormany torolt :D Van az asztalon egy USA ajanlat 100 millio dollar ertekben (kvazi kolcson) amerikai haditechnika vetelere... Szoval nem sok minden, de szinte semmi :D Ugyanakkor kifejeztek szandekukat a NATO tagsag felteteleinek teljesitesere.

https://www.finreport.sk/agenturne-...iky-ktore-od-zaciatku-vyvolavali-pochybnosti/
 
T

Törölt tag 008

Guest
Azota mar alairtak szerzodeseket 4x4 jarmuvek es 8x8 csapatszallitokrol, amit nemreg az uj kormany torolt :D Van az asztalon egy USA ajanlat 100 millio dollar ertekben (kvazi kolcson) amerikai haditechnika vetelere... Szoval nem sok minden, de szinte semmi :D .....
Lassan versenyeznek az india címért a romulánokkal :D

Vissza kéne csak jönni a korona alá és minden meg van oldva. :)