[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 113
2 951
113
Ez nem vízió, lásd az alábbi hírt, de aki ismeri Nyugat-Magyarországot, annak számára ez egyszerű tény. Igenis egyre több a hozzánk költöző magas társadalmi státuszú nyugati. Nem csak nyugdíjasok és nem mosogatni jönnek, hanem letelepedni. Nyilván a számuk egy nagyságrenddel kisebb mint a mi kiinti vendégmunkásaink, de a tendencia látható. Egyébként ezzel nekem speciel semmi bajom, sőt tőlem bárki jöhet, menekültek is, de lehetőleg maximum a népességünk 5%-a egy emberöltő alatt, és nem egy tömbben, hanem integrálódva.

https://index.hu/belfold/2020/09/13/derks_wilhelmus_josephus_lett_egyhazasradoc_uj_polgarmestere/

A kisalföldön én is találkoztam egy-két osztrá
Semmivel sem viccesebb,mint Magyarorszàgon élve fikázni Magyarorszàgot. :)

Magyarországot ne is fikázza senki!
Max a kormányt/politikusokat.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Mindenesetre elég vicces, nyugaton élve, fikázni a nyugatot.
Na ez az igazán vicces, vagy inkább röhejes hozzáállás!! Ez még mindig a régi jó "Minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindennel meg vagyok elégedve!" felfogásból ered??!! Szóval aki itthon él az fogja be a száját, ne kritizáljon semmit ha a hazai körülményekből és állapotokból él, a külföldi állapotokat meg pláne ne kritizálja, hiszen csak a (mindig igazat mondó??) médián keresztül ismerheti?! Brávó, igazi náci/kommunista "szólásszabadság"-ideál ...?
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 113
2 951
113
Na ez az igazán vicces, vagy inkább röhejes hozzáállás!! Ez még mindig a régi jó "Minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindennel meg vagyok elégedve!" felfogásból ered??!! Szóval aki itthon él az fogja be a száját, ne kritizáljon semmit ha a hazai körülményekből és állapotokból él, a külföldi állapotokat meg pláne ne kritizálja, hiszen csak a (mindig igazat mondó??) médián keresztül ismerheti?! Brávó, igazi náci/kommunista "szólásszabadság"-ideál ...?
Ez jelent is valamit?
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Kedves Masztiff!
Ha jól gondolom, én Téged soha nem minősítettelek. Egy 1846-os kossuthi álmot szeretnék megvalósulni látni. Miért van az, ha valami jót vizionálunk, akkor megszólalnak a fanfárok, hogy kormánypropaganda. Ha vennéd a fáradtságot, hogy visszaolvasol a kommentjeimben néhány évre visszamenőleg, akkor milyen alapon állítod, hogy kormánypropagandát tolok? Ha pedig nem jársz utána, akkor milyen jogon minősítesz? Igen, keresztény gondolkodású vagyok. 60 éves, diplomás. Részt vettem 2 háborúban, ahol magyarokat védtünk. Meg még sok másban. Letettem az asztalra ezt-azt. TE mit tettél le eddig? VAN miért kereszténynek és jobboldalinak lennem, mert ami mocskot láttam életemben, azt mind olyanok tették, akik most a kormányt ekézik. Ez nem érdekel, mert nem vagyok Fideszfan. Hiszek Mária Országában!
Benned, bennetek hol ez a hit? Ki meri megvallani identitását? Nicknevek mögött nick gondolatok, nick életek.
Azért írtam erről az álomról, mert nagyon aktuális lenne. Miért? Mert felülírná a kisantant-mentalitást. Mert felülírná Hazám Trianon-traumáját. Békét hozna e népek között.
Nem, nem kell mindenben azonos fegyverzet. Nem kell mindenben egyetérteni. Viszont fel kell ismerni azt, hogy évszázadokon keresztül e népeket eszközként használták a másik ellen és szolgaként saját gazdagodásuk érdekében. Fel kell ismerni, hogy Közép-Európának semmi köze a Nyugat válságához, se a Kelet válságához. Fel kell ismerniük, hogy együtt van szavuk a jövőjük alakításában.
Nagyon-nagyon az elején vagyunk ennek. De a fa csak akkor nő, ha táptalajra kerül. Erről szól a V4, nem pedig egy liberálfasiszta masszáról. Mert hiszem, hogy az igazi baloldalon is vannak bölcs emberek, akik látják ezt.
Ha pedig ez a kormány valamit jól csinál, akkor azt is meg kell mondani, mert a parttalan, céltalan, elvtelen kvázi-kritika visszaüt. Főleg azoktól, akik - hatalmon levőként - lekörözték a mostaniakat.
Üdv.

Minden tiszteletem és köszönet ezért a kommentért és a benne szereplő személyes vallomásokért, tetteidért, munkádért, áldozataidért, amit ezért az országért és a magyarokért tettél.

Nekem még tanulni kell ezt a jámborságot, amit tanúsítasz annak fényében, hogy mennyi mindent átéltél és megéltél.

Én sokszor nem tudok ilyen higgadt maradni, amikor a rákos daganat, a "magyar" bal-liberális oldal kerül szóba.
 
  • Tetszik
Reactions: Littlejohn

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Tudtad, hogy a Zsidók hálát adnak az istenuknek a szétszóratásért?
Pedig messze messze ok a leg szakrálisabb nép per pill,ami a lényeg, hogy nem adják fel a Zsidóságukat 100/200/500/1000/stb év után sem, ugyanazt a nyelvet beszélik, ugyanazt a ruhákat hordja, ugyanazt az istent használja, stb.
Nem baj ha elmennek a Magyarok, az a baj, ha nem jönnek vissza, de mégnagyobb baj, hogy feloldódnak ott, ahová mentek, elvesztik az identitásukat,a nyelvet ultra gáz(!), ultra gáz az ultra gázadikon, hogy a kint szuletett gyerekeket már nem Magyarnak nevelik, így vesznek el generációk, így oldódunk fel, így tununk el.
Dehogy beszélik ugyanazt, dehogy írnak ugyanúgy.
-Jiddisül 3 millióan beszlének
-Ladnió 100e
-Modern zsidó nyelv 6 millió
-gőzöm sincsen milyen szekták saját nyelvei
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
A kisalföldön én is találkoztam egy-két osztrá


Magyarországot ne is fikázza senki!
Max a kormányt/politikusokat.

Én meg 10-15-20 éve dolgoztam olyan munkahelyeken (két munkahelyen - eltérő náció, egyik sem német eredetű), ahol nyugati expat -ok hegyekben voltak. Nemcsak közép- és felsővezetők, hanem "mindenféle". Ahogy beszéltem az akkori kollégákkal már akkoriban sem kellett "lasszóval fogni" azokat, akik idejöttek. Szerettek itt lenni jó gasztronómia, jó borok, itt pénzükkel "Janik voltak", jó csajok és pasik, kellemes éghajlat (többnyire) stb. stb. Sokan pár év múlva megtanultak magyarul és maradtak is - akár úgy, hogy cégtől is kiléptek és vállalkoztak pl.

Ugyanakkor persze nem kell ezt a dolgot túlgondolni - nem százezres nagyságrend a dolog. Ugyanakkor nem is az a kategória hogy "összefutottunk pár fővel" ... :)
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 113
2 951
113
Én meg 10-15-20 éve dolgoztam olyan munkahelyeken (két munkahelyen - eltérő náció, egyik sem német eredetű), ahol nyugati expat -ok hegyekben voltak. Nemcsak közép- és felsővezetők, hanem "mindenféle". Ahogy beszéltem az akkori kollégákkal már akkoriban sem kellett "lasszóval fogni" azokat, akik idejöttek. Szerettek itt lenni jó gasztronómia, jó borok, itt pénzükkel "Janik voltak", jó csajok és pasik, kellemes éghajlat (többnyire) stb. stb. Sokan pár év múlva megtanultak magyarul és maradtak is - akár úgy, hogy cégtől is kiléptek és vállalkoztak pl.

Ugyanakkor persze nem kell ezt a dolgot túlgondolni - nem százezres nagyságrend a dolog. Ugyanakkor nem is az a kategória hogy "összefutottunk pár fővel" ... :)

Akkor befejezem a mondatot.
A kisalföldön én is ismetek egy-két osztrák gazsát, de jellemzőnek az építkezéseken a kárpátaljaiak meg erdélyiek, a földeken meg a hajdúságiak-szabolcsiak vannak. (Svéd munkatársam éppen volt, ide házasodott).
A beszélgetés onnét indult h én nem látom a "keletre menekülő nyugati értelmiséget", és a több százezer nyugaton dolgozó honfitársunk problémàjára sem gondolom megoldásnak ha egymásnak mesélgetjük milyen rosz nyugaton.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Akkor befejezem a mondatot.
A kisalföldön én is ismetek egy-két osztrák gazsát, de jellemzőnek az építkezéseken a kárpátaljaiak meg erdélyiek, a földeken meg a hajdúságiak-szabolcsiak vannak. (Svéd munkatársam éppen volt, ide házasodott).
A beszélgetés onnét indult h én nem látom a "keletre menekülő nyugati értelmiséget", és a több százezer nyugaton dolgozó honfitársunk problémàjára sem gondolom megoldásnak ha egymásnak mesélgetjük milyen rosz nyugaton.

Ebben igazad van nem menekül senki sem. "Mozgolódás" ugyanakkor nyugaton is van bőséggel. Amikor utoljára néztem, akkor az országok egyik felében nagyobb volt a kivándorlás - a másikban meg kisebb valamivel. Nyilván nem felénk - hanem egymás között ...

Közép-Európában egyedül Németország jobb nálunk - egy kicsit. Ausztria, Szlovénia kicsit rosszabb, Svájc népességarányosan majd másfélszerese a miénknek. A V4 -ek közül Szlovákia és a csehek akik még alig rosszabbak nálunk - lengyelek népességarányosan duplája ...

Baltiak katasztrófa - kb. lassan kiürülnek (illetve a ruszkik meg némi vidéki marad). Balkán - hát ott kb. átlagosan 3-4 szerese népességarányosan a kivándorlás a mienknek ... Ukránokat szerintem nem kell magyarázni - főleg az elmúlt 6 évben (de előtte is) igen durva volt (a nagyrésze oroszokhoz ment). Fehéroroszorság és Oroszország sem egy "leányálom" azért ...

Hát, igen - ilyen ez a "popszakma" (EU -s szabad munkaerőáramlás stb.).
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Ebben igazad van nem menekül senki sem. "Mozgolódás" ugyanakkor nyugaton is van bőséggel. Amikor utoljára néztem, akkor az országok egyik felében nagyobb volt a kivándorlás - a másikban meg kisebb valamivel. Nyilván nem felénk - hanem egymás között ...

Közép-Európában egyedül Németország jobb nálunk - egy kicsit. Ausztria, Szlovénia kicsit rosszabb, Svájc népességarányosan majd másfélszerese a miénknek. A V4 -ek közül Szlovákia és a csehek akik még alig rosszabbak nálunk - lengyelek népességarányosan duplája ...

Baltiak katasztrófa - kb. lassan kiürülnek (illetve a ruszkik meg némi vidéki marad). Balkán - hát ott kb. átlagosan 3-4 szerese népességarányosan a kivándorlás a mienknek ... Ukránokat szerintem nem kell magyarázni - főleg az elmúlt 6 évben (de előtte is) igen durva volt (a nagyrésze oroszokhoz ment). Fehéroroszorság és Oroszország sem egy "leányálom" azért ...

Hát, igen - ilyen ez a "popszakma" (EU -s szabad munkaerőáramlás stb.).


IT-s, táv-munkás, web-es/programozó sokezer jött Budapestre/Magyarországra Nyugat-Európából.
Vannak itthoni, szakmabeli barátaim, infó első-kézből, nem városi legenda.
Még Bp is sokkal olcsóbb mint London/Párizs/Madrid/..., +dupla net (sávszél, féláron). Tömegközlekedés szintén, a biztonság meg Náluk már :rolleyes:
Bulizás meg negyedáron ;)


U.i: "...a-fffene-a-jódolgukat...", mert az van nekik itt/így :)

Ugyanezért "egy rakás" magyar hazajött, már itthon is megfizetik. Az itthoni olcsóbb rezsi, egyebek ellensúlyozza sokaknál a papíron több, valójában kevesebb fizetést. IT műfajban itthon (főleg itthonról/Mo) dolgozni jobban megéri, többet tus félretenni.
...ha azt akar. Csomagküldők már itthon is mindent (is) hoznak.
Akiknek meg az egekbe "hype-olt" nyugati életmód kell, az fizesse meg.
Ezeknek meg legtöbbször nincs még/már/nem volt/nem/lesz családjuk.

Lesz "kényszer-mosolyos" ("boldog") öregkoruk.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
IT-s, táv-munkás, web-es/programozó sokezer jött Budapestre/Magyarországra Nyugat-Európából.
Vannak itthoni, szakmabeli barátaim, infó első-kézből, nem városi legenda.
Még Bp is sokkal olcsóbb mint London/Párizs/Madrid/..., +dupla net (sávszél, féláron). Tömegközlekedés szintén, a biztonság meg Náluk már :rolleyes:
Bulizás meg negyedáron ;)


U.i: "...a-fffene-a-jódolgukat...", mert az van nekik itt/így :)

Ugyanezért "egy rakás" magyar hazajött, már itthon is megfizetik. Az itthoni olcsóbb rezsi, egyebek ellensúlyozza sokaknál a papíron több, valójában kevesebb fizetést. IT műfajban itthon (főleg itthonról/Mo) dolgozni jobban megéri, többet tus félretenni.
...ha azt akar. Csomagküldők már itthon is mindent (is) hoznak.
Akiknek meg az egekbe "hype-olt" nyugati életmód kell, az fizesse meg.
Ezeknek meg legtöbbször nincs még/már/nem volt/nem/lesz családjuk.

Lesz "kényszer-mosolyos" ("boldog") öregkoruk.

Igen, tudom. A 2000 -es években nem IT szektorban dolgoztam még (bár volt némi átfedés) és már akkor annál a két cégnél "tömkeleg" (de akkor egy-egy országból voltak ott sokan). A '10 -es években IT szektorban (bár igazából itt meg ügyfélkör tekintetében) meg aztán tényleg minden náció mint a jó búcsúban ... :)

Csak az a nem mindegy amire utalsz is, hogy párezer (vagy összesen mondjuk ilyen tízezres nagyságrend) - avagy éppen a másik oldal meg százezres nagyságrend.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Igen, tudom. A 2000 -es években nem IT szektorban dolgoztam még (bár volt némi átfedés) és már akkor annál a két cégnél "tömkeleg" (de akkor egy-egy országból voltak ott sokan). A '10 -es években IT szektorban (bár igazából itt meg ügyfélkör tekintetében) meg aztán tényleg minden náció mint a jó búcsúban ... :)

Csak az a nem mindegy amire utalsz is, hogy párezer (vagy összesen mondjuk ilyen tízezres nagyságrend) - avagy éppen a másik oldal meg százezres nagyságrend.


Az összegzett véleményem saját (ismeretségi körös) hírek és ilyen témájú HTKA-s és más fórumok alapján kb. ez:

- a kivándorlás nagyságrendileg -300e-s egyenlegű és ez a szám - a paritáson számolt, valós, javuló- itthoni fizetések miatt csökken, megindult egy visszaáramlás,
- az itthoni multik -és emiatt más munkaadók is- "kénytelenek" megfizetni már itthon is a képzett munkaerőt, emiatt a képzett munkaerő rétegnél jelentősen csökkent a kivándorlás, mert az itthoni élet jelentősen olcsóbb, a kinti fizetések a dolgozó, felsőfokú végzettséges állásoknál egyre inkább csak papíron jobbak.
- a kivándorlók/kint-maradók döntő hányada szakma-/végzettség-nélküli állasokba kap munkát.
EZ kint az itthonihoz képest jobban megfizetett.

Nyugaton az képzetlen munkaerőt az itthonihoz képest jobban megfizetik.
A magasan-képzett munkavállalóknál ez a -korábbi- jelentős fizetés-előny már "elolvadt",
A managerek "más tészta", ők kint sokkal többet kereshetnek, de ők kevesen vannak, jól hangzó történetek vannak (megy az agy-elszívás még mindig), de számszerűleg nem jelentős: "...a kivétel, ami erősíti a szabályt!" .
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and dkes

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Becs melletti kisvàrosban rendszeresen látok Meglepően sok magyar anyukát a parkban vagy szupermarketban kis gyerekekkel, de iskolàsokkal is. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy eleg sok csalàdos magyar van itt. Hogy meddig maradnak, a fèrjek mivel foglalkoznak, nem tudom. Sok a magyar rendszàmú kocsi is. Ez utalhatna arra, hogy csak àtmenetileg vannak itt magyarok, de én inkàbb azt hiszem, hogy az olcsóbb biztositàs ès adó miatt nem jelentik àt a kocsit.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
.????
https://jogalappal.hu/felmentettek-az-alkotmanyvedelmi-hivatal-foigazgatojat/
Felmentették az Alkotmányvédelmi Hivatal főigazgatóját
A határozat értelmében a polgári nemzetbiztonsági szolgálatok irányításáért felelős miniszter javaslatára döntött úgy Orbán Viktor miniszterelnök, hogy dr. Kiss Zoltánt, az Alkotmányvédelmi Hivatal főigazgatóját e tisztségéből – 2020. szeptember 15-ei hatállyal – felmenti.

A határozat nem utal a felmentés tényleges okára, mindazonáltal a felmentéssel egyidejűleg nem történt meg új főigazgató kinevezése. Dr. Kiss Zoltán 2015. szeptember 1-től látta el a főigazgatói teendőket, elődje – megbízottként – Földes Gyula volt.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 469
67 835
113
.????
https://jogalappal.hu/felmentettek-az-alkotmanyvedelmi-hivatal-foigazgatojat/
Felmentették az Alkotmányvédelmi Hivatal főigazgatóját
A határozat értelmében a polgári nemzetbiztonsági szolgálatok irányításáért felelős miniszter javaslatára döntött úgy Orbán Viktor miniszterelnök, hogy dr. Kiss Zoltánt, az Alkotmányvédelmi Hivatal főigazgatóját e tisztségéből – 2020. szeptember 15-ei hatállyal – felmenti.

A határozat nem utal a felmentés tényleges okára, mindazonáltal a felmentéssel egyidejűleg nem történt meg új főigazgató kinevezése. Dr. Kiss Zoltán 2015. szeptember 1-től látta el a főigazgatói teendőket, elődje – megbízottként – Földes Gyula volt.

Mi lehet a háttérben?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
Mi lehet a háttérben?
https://magyarnemzet.hu/belfold/levaltjak-az-alkotmanyvedelmi-hivatal-foigazgatojat-8666226/
Azonnal felmentették az elhárítás fiatal főnökét
DR. KISS ZOLTÁN VEZÉRŐRNAGY GYORS MENESZTÉSE MEGLEPETÉST VÁLTOTT KI

A határozat nem utal a felmentés tényleges okára, mindazonáltal a felmentéssel egyidejűleg nem történt meg az új főigazgató kinevezése.

Az a tény, hogy még csak megbízott főigazgatót sem neveztek meg, jelzi, hogy valamilyen rendkívüli esemény miatt vált szükségessé azonnali menesztése
Ilyen lehet például az általános bizalomvesztés éppúgy, mint az AH valamelyik műveletének kudarca, azt azonban soha nem fogja megtudni a közvélemény, hogy mi indokolta pontosan a tábornok menesztését

Az Alkotmányvédelmi Hivatalt mától átmenetileg Kiss Zoltán egyik eddigi helyettese irányítja.


Kiss Zoltán kinevezésekor 34 éves volt, és leváltásakor már nemzetbiztonsági vezérőrnagy. A ranglétrán való villámgyors előrelépés jelzi, hogy szakmailag kiválóan megfelelt a XXI. század nemzetbiztonsági kihívásainak.

A jogász szakember 2005 óta teljesít hivatásos szolgálatot. Részt vett az Alkotmányvédelmi Hivatal jogelődje, a Nemzetbiztonsági Hivatal, majd a Miniszterelnöki Hivatal Nemzetbiztonsági Iroda munkájában. A Belügyminisztériumban a védelmi és nemzetbiztonsági koordinációs tevékenység különböző területein dolgozott, a Belügyminisztérium Rendészeti Államtitkárság Rendészeti Koordinációs Főosztályának vezetője volt.

2015. május 16-tól 2015. augusztus 31-ig az Alkotmányvédelmi Hivatal szervezetátalakítása érdekében szükséges feladatok koordinálása, végrehajtásuk biztosítása érdekében kinevezett miniszteri biztosi posztját is betöltötte.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 805
113
https://magyarnemzet.hu/belfold/levaltjak-az-alkotmanyvedelmi-hivatal-foigazgatojat-8666226/
Azonnal felmentették az elhárítás fiatal főnökét
DR. KISS ZOLTÁN VEZÉRŐRNAGY GYORS MENESZTÉSE MEGLEPETÉST VÁLTOTT KI

A határozat nem utal a felmentés tényleges okára, mindazonáltal a felmentéssel egyidejűleg nem történt meg az új főigazgató kinevezése.

Az a tény, hogy még csak megbízott főigazgatót sem neveztek meg, jelzi, hogy valamilyen rendkívüli esemény miatt vált szükségessé azonnali menesztése
Ilyen lehet például az általános bizalomvesztés éppúgy, mint az AH valamelyik műveletének kudarca, azt azonban soha nem fogja megtudni a közvélemény, hogy mi indokolta pontosan a tábornok menesztését

Az Alkotmányvédelmi Hivatalt mától átmenetileg Kiss Zoltán egyik eddigi helyettese irányítja.


Kiss Zoltán kinevezésekor 34 éves volt, és leváltásakor már nemzetbiztonsági vezérőrnagy. A ranglétrán való villámgyors előrelépés jelzi, hogy szakmailag kiválóan megfelelt a XXI. század nemzetbiztonsági kihívásainak.

A jogász szakember 2005 óta teljesít hivatásos szolgálatot. Részt vett az Alkotmányvédelmi Hivatal jogelődje, a Nemzetbiztonsági Hivatal, majd a Miniszterelnöki Hivatal Nemzetbiztonsági Iroda munkájában. A Belügyminisztériumban a védelmi és nemzetbiztonsági koordinációs tevékenység különböző területein dolgozott, a Belügyminisztérium Rendészeti Államtitkárság Rendészeti Koordinációs Főosztályának vezetője volt.

2015. május 16-tól 2015. augusztus 31-ig az Alkotmányvédelmi Hivatal szervezetátalakítása érdekében szükséges feladatok koordinálása, végrehajtásuk biztosítása érdekében kinevezett miniszteri biztosi posztját is betöltötte.
Elég érdekes a sztori. A cikk azt akarja sugallni, hogy azért valtották ke, mert vmi gebasz volt.

A karrierje nagyon gyors volt(???). Én azért kivárnék. Pont a titkosszokgálatoknál nem minden az, aminek látszik.
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Felmentések. Ránézésre szokatlanul fiatalnak tűnik nekem a felmentett AVH vezető, az is lehetséges, hogy úgy gondolták csak fogaskeréknek lesz odatéve és felfelé dolgozik, de lehet, hogy az autonóm gondolkodó ember látszatát keltette és ezért mennie kell, persze az is lehet, hogy valami komoly hibát vétett, valószínűleg sosem tudjuk meg (másik feltételezésem, hogy NATO elvárás alapján friss vezetőket kérnek, hogy minimalizálják az orosz érintettséget). Valószínűleg szövetségi elvárás alapján nem tehetünk ilyen pozícióba 1989 előtt szocializálódott tiszteket - gyanú, mert ha nem így lenne akkor szerintem kormányunk lazán törvényt módosítana és egy Földi kaliberű embert ültetne oda.