[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 2361

Guest
oppá... oké, ez mondjuk az US választások előtti cikk, a Trump féle javaslat a kapcsolatok javítására Szerbiával. Adva egy gyomrost az EU tehetetlenkedésének,megint

https://balkaneu.com/serbia-a-new-era-dawns-in-serbia-us-relations-ifimes-analysis/

fun fact: tegnap írta meg a Defense News, hogy az egyik 155 mm-es löveg, amelyiket meghívtak tesztelésre a BAE és az Elbit és a Nexter mellé az pont a Yugoimport NORA-ja.
https://www.defensenews.com/land/2020/12/17/us-army-mobile-howitzer-shoot-off-participants-emerge/
Itt pedig egy elemzés arról mi várható a szerb-amerikai kapcsolatokban az új elnökkel.
https://www.euronews.com/2020/11/23...rbian-relations-will-shape-up-post-trump-view

nem a eu tehetetlenkedik hanem a szerbek.
szerbia SOHA nem lesz eu -tag. nem mert kurva szegenyek vagyunk, hanem mert a politikusainknak nem felelne meg.

amit a norat illeti, szep, marketingbol a szerbeknek kivalo, csak nemtom mi lenne ha kellene nagyobb szamba eladni, az amcsiknak biztos nem 10db kellene..tudom hogy a sdpr vmi amcsi ceggel akar haverkodni, de akkor is...problemas az egesz szerintem.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 707
4 260
113
nem a eu tehetetlenkedik hanem a szerbek.
szerbia SOHA nem lesz eu -tag. nem mert kurva szegenyek vagyunk, hanem mert a politikusainknak nem felelne meg.

amit a norat illeti, szep, marketingbol a szerbeknek kivalo, csak nemtom mi lenne ha kellene nagyobb szamba eladni, az amcsiknak biztos nem 10db kellene..tudom hogy a sdpr vmi amcsi ceggel akar haverkodni, de akkor is...problemas az egesz szerintem.
A véleményed szerint miért nem felelne meg a politikusoknak? Gazdasági, jogi, biztpol vagy kulturális-érzelmi okokból?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 501
93 722
113
Erre azért nagy tételben ne fogadj! A közvéleménykutatók külön mérik az ellenzéki pártokat, majd összeadják. A valóságban ez nem így működik.
A helyzet az, hogy már egybe is mérték őket és mai állás szerint össze lehet adni. Sztem nyugodtan lehet készülni egy ki-ki 50%-os meccsre 22-ben.
A Covid miatt azt mondom, hogy sajnos nem is 50% az ellenzék esélye, hanem több. De 1 év múlva majd okosabbak leszünk, addig még sok minden történhet.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
A véleményed szerint miért nem felelne meg a politikusoknak? Gazdasági, jogi, biztpol vagy kulturális-érzelmi okokból?

elsosorban a 2. faj ezeknek a tokuk a tobbire, csak a zsebuk meg legyen jol tomve. 1990 azt nezzem. mindegy meik part, tokmindegy, csak mutyizni lehesen az allami penzel.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 501
93 722
113
Orbán ma bedobott egy Webernek kellemetlen sztorit egy német interjúban.
Meg "Merkel" javaslatát is megdícsérte.


Manfred Weberrel, az Európai Néppárt (EPP) EP-frakciójának vezetőjével kapcsolatban elmondta, hogy két éve egy budapesti találkozón megegyezett a német politikussal, hogy támogatja megválasztását az Európai Bizottság elnökének, de két nap múlva Weber nyilvánosan kijelentette, hogy nem akarja a magyarok szavazataival megszerezni a tisztséget. „Itt mindenki azt kérdezte: miféle ember az ilyen? Másodrangú európaiaknak tart bennünket?

Ezért volt „zseniális” Angela Merkel határozati javaslata, miszerint a mechanizmus csak az EU-s szerződések alá rendelve, méghozzá a költségvetési érdekek védelmére maradhat meg, és a szankciókat elsőként felül kell vizsgálnia az Európai Unió Bíróságának. „Magyarország állampolgárai ezzel teljesen egyetértenek” – mondta Orbán Viktor.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 820
113
A lengyel kormánypárt, a Jog és Igazságosság (PiS) az európai parlamenti konzervatív frakciója közvetítésével új, a tagállamok nagyobb szabadságát rögzítő uniós alapszerződéseket szeretne javasolni - mondta el egy hétfőn megjelent interjúban a PiS elnöke, Jaroslaw Kaczynski kormányfőhelyettes.
Forrás: https://kuruc.info/r/4/222250/
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and LMzek 2.0

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Én csak azt nem értem,de tényleg,Orbán mit keres még mindig a Néppártban. Elárulták,ki közösítették. Itt az ideje a válásnak.
Ki kellene lépni a Lengyelekkel együtt,és alapítani egy teljesen új frakciót. Hozzájönne még Salvini,és biztos hogy Le Pen-is.
És még egész biztos mások is csatlakoznának,csak el kellene indulni. Kapásból az EP harmadik vagy jó esetben a második erejévé is válhatna. Arról nem is beszélve hogy az idő teljességgel neki dolgozik. Ezt az utat kellene felvállalnia és választania... Azt hiszem volna hüppögés meg ajvékolás...
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 422
33 685
113
Én csak azt nem értem,de tényleg,Orbán mit keres még mindig a Néppártban. Elárulták,ki közösítették. Itt az ideje a válásnak.
Ki kellene lépni a Lengyelekkel együtt,és alapítani egy teljesen új frakciót. Hozzájönne még Salvini,és biztos hogy Le Pen-is.
És még egész biztos mások is csatlakoznának,csak el kellene indulni. Kapásból az EP harmadik vagy jó esetben a második erejévé is válhatna. Arról nem is beszélve hogy az idő teljességgel neki dolgozik. Ezt az utat kellene felvállalnia és választania... Azt hiszem volna hüppögés meg ajvékolás...

Nem választotta, mert az EP választáson rosszul szerepelt Salvini és Le Pen pártja. Volt ilyen remény korábban, hogy majd megerősödnek ezek, és velük szövetkeznek majd, de nem így történt.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Nem választotta, mert az EP választáson rosszul szerepelt Salvini és Le Pen pártja. Volt ilyen remény korábban, hogy majd megerősödnek ezek, és velük szövetkeznek majd, de nem így történt.
Értem....
De akkor sincs így értelme maradni.
Szépen el kell kezdeni építkezni. Az előbb még csatlakozás gyanánt a Szlovéneket,és a Horvátokat gondoltam hogy átlehetne őket csábítani. De lehetne még akár szórványosan Holland,Svéd,meg Osztrák tagokra is számítani. De tovább megyek,jöhetnek még Szlovák,és Cseh átnevezők is..
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 501
93 722
113
Nem választotta, mert az EP választáson rosszul szerepelt Salvini és Le Pen pártja. Volt ilyen remény korábban, hogy majd megerősödnek ezek, és velük szövetkeznek majd, de nem így történt.
Ők jól szerepeltek. Mindkettő megnyerte, mind az olasz, mind a francia EP választást, csak nincs többségük. Sztem csak a német CDU-CSU kapcsolatok miatt maradunk. A pragmatikus üzlet fontosabb, mint az ideologia.

Ezek a bevándorlásellenes partok Nyugaton sosem törnek át igazán. Ha 3-4 államban kormányon lennének, köztük minimum 1 nagyban, pl. Olaszoknál, akkor érné meg talán váltani.

A németek is mindig kompromisszumot kötnek a végén és csillapítják a fideszellenes támadások élét.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Azon is gondolkodtam,hogy az előbb vázolt elméletemet tovább pörgetve,könnyen elérhető lenne egy mérleg nyelve szituáció is,amikor is akár vezető szerepre is törhetne. Nem annyira elrugaszkodott történet ez. De mindenképpen előnyös lenne,mert sokkal nagyobb lenne a mozgástere mint most. Bármilyen negatív előterjesztést úgy seperne le az asztalról ahogy neki tetszik.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 206
113
Ők jól szerepeltek. Mindkettő megnyerte, mind az olasz, mind a francia EP választást, csak nincs többségük. Sztem csak a német CDU-CSU kapcsolatok miatt maradunk. A pragmatikus üzlet fontosabb, mint az ideologia.

Ezek a bevándorlásellenes partok Nyugaton sosem törnek át igazán. Ha 3-4 államban kormányon lennének, köztük minimum 1 nagyban, pl. Olaszoknál, akkor érné meg talán váltani.

A németek is mindig kompromisszumot kötnek a végén és csillapítják a fideszellenes támadások élét.


Köszönöm, hogy már csak "félig" szégyenítenek meg bennünket, de azt folyamatosan.
...és fenn is tartják hosszútávon "valamiért"?
Kezd nekem ez a "nyóckeres": 'bevédelek a tesóktól' dologhoz hasonlítani ---akik közben ugyanahhoz a cigány-csapathoz tartoznak, akik "megvédenek :eek: ---, igy megteremtik a keresletet arra, hogy "megvédjenek".
Nekem nem túl meggyőző. Nem vagyok személy szerint túl hálás az ilyen védelemért.

A támadások többsége mostanában már a Néppártból érkezik. aminek a Fidesz biztosította a többséget!!!

Kinek is éne hálásnak lenni kinek ? ? ? :mad: :mad: :mad:
("...a nyúl viszi a puskát ? ? ? )

A hazai ál-ellenzék médiája (RTL Klub) a német Bertelsmann alá tartozik.

Egy keresztény-demokrata koalíció a mérleg nyelve lenne!!!
Úgy emléxem a demokráciában az a legjobb pozíció !!!
Vajon miért nem akart ilyet a Néppárt ???
 
  • Tetszik
Reactions: éber and Pogány

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 501
93 722
113
Köszönöm, hogy már csak "félig" szégyenítenek meg bennünket, de azt folyamatosan.
...és fenn is tartják hosszútávon "valamiért"?
Kezd nekem ez a "nyóckeres": 'bevédelek a tesóktól' dologhoz hasonlítani ---akik közben ugyanahhoz a cigány-csapathoz tartoznak, akik "megvédenek :eek: ---, igy megteremtik a keresletet arra, hogy "megvédjenek".
Nekem nem túl meggyőző. Nem vagyok személy szerint túl hálás az ilyen védelemért.

A támadások többsége mostanában már a Néppártból érkezik. aminek a Fidesz biztosította a többséget!!!

Kinek is éne hálásnak lenni kinek ? ? ? :mad: :mad: :mad:
("...a nyúl viszi a puskát ? ? ? )

A hazai ál-ellenzék médiája (RTL Klub) a német Bertelsmann alá tartozik.

Egy keresztény-demokrata koalíció a mérleg nyelve lenne!!!
Úgy emléxem a demokráciában az a legjobb pozíció !!!
Vajon miért nem akart ilyet a Néppárt ???
Ez van, ha szembemegyünk a mainstreammel és beleköpünk a levesükbe. Az hogy igazunk van tökmind1.

Viszont első a hazai gazdasági érdek.