[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 850
113
Eltöltöttünk egy hetet a görög-macedón határon. Elképesztő állapotok között él tizenötezer ember. Képriport.
http://24.hu/kulfold/2016/03/05/ha-ez-a-15-ezer-ember-elindul-nem-szamit-a-hatarorseg-meg-a-kerites/

Hű de szeretné a ballib, hogy áttörjenek..
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Az én olvasatomban, ma, nálunk, a reálpolitikában, a ballibre ezzel asszociálok: drogok legalizálása, szaporító politika = alapjövedelem, migráns simogatás, melegek és kisebbségek jogai a normalitás és többség jogainál. Ez nálam idiotizmus, sajnos. A baloldali politika, meg a liberális eszmék, alapvetően LEHET hogy valaha régen, és más földrajzi helyszínen nemesek voltak, én mára hányok tőle. S nem, sem rasszista, sem homofób nem vagyok, csak mondjuk normalitás párti, és még a hazámat is szeretem...
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@zsolti: a realpolitika mas ugy, az valoban idiotak gyulekezete javareszt. Ez esetben egyetertek Tarzaannal es veled is migrans temakorben. Mas dolgokban nem feltetlenul, de ebbe most nem mennek bele:)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Rendben. Akkor nem megyünk bele. Az eredeti eszmék, alapvetően szerintem sem feltétlenül megvetendőek, ahogy írtam, csak ami nálunk ma ilyen néven fut...
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
@zsolti: az orszagunknak - es nem csak a mienknek - az a legfobb szegyene, hogy az alapvetoen tudomanyos/racionalis kerdeseket erzelmek es a popularitas szintjen vizsgaljak a politikusaink es egy-egy eszmei iranyvonal nem a sajat allitolagos ertekeit illetve a gondolkodast hasznalja a realpolitikaban, hanem az "ellenfellel" valo szembenallas hatarozza meg az allaspontokat.

Ez pedig leginkabb azert van, mert az emberek tobbsegukben partallastol fuggetlenul idiotak. :)
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
<blockquote rel="galland"><blockquote rel="rumcajsz"><blockquote rel="blogen"><blockquote rel="rumcajsz">ha egyetlen magyar katona is elmerészel sütni egy élestöltényt az a jelenlegi Magyarország – amely olyan amilyen de azért legtöbben szeretjük – végét jelentené.
...
Magyarországot úgy vágnák be a levesbe, hogy azt még az unokáink – már ha lesznek egyáltalán – is megemlegetnék.

Gyógyszereket vegyed be, és ha már nem ugrálnak körbe a kis lila manók, akkor meséld már el, hogy ugyan ki ki vágná és milyen levesbe! Különben is, a bolgárok már lőttek agyon migránst, a makedónok és görögök az elkövetkező hetekben fognak.

Agyonlőni egy migránst az csak Orbán miatt lenne sajtóhír, mert ezzel kötnének bele és néhány napig menne a médiahaccacáré, amit viszont következmények nélkül ignorálnánk és két-három nap múlva már komolyabb hírek, vagy Kardashian segge kiszorítaná a hülyéskedést a címlapokról.</blockquote>

Kösz szépen ami azt illeti "házibarackkal" kezel magam, de azért annyi józanság még akad elborult elmém bugyraiban, hogy lássam:
- a magyar kemény kéz menekültpolitika nagyon sokaknak csípi a szemét ott túl a Lajtán
- magad sem gondolod komolyan, hogy az álltalam vjzionált fotókat nem hozná le címlapon a Nat Geo-tól a New York Times-ig minden újság. Olyan emberevő barbároknak állítanák be a magyar rezsimet mint pár éve Janukovicsékat vagy Asszadékat. azt meg tudjuk hogy az ilyen rezsimek alatt szenvedő népnek kell egy kis demokrácia export.
– hogy a bulgárok már lelőttek egyet az egy dolog, nem látom hogy ettől kevesebben jönnének. A bulgár vezetés különben sem tört eddig annyi borsot az EU és az USA orra alá mint Magyarország. A bulgárok nem "renitenskednek" ezért ezt-azt elnéznek nekik amíg érdemlegesen nem állítják meg az áradatot
- abban hogy Európa felébred és helyén kezeli a kérdést nem hiszek. Merkel támogatottsága ismét nő és az EU-ban az történik amit a németek akarnak, nekik meg valami elmebeteg meggondolásból kellenek a zozok.
Összességében tehát el kell kerülni a direktben halálos eszközök alkalmazását. Ha egy félrecsúszott gumigolyó halántékon ver valakit és az elpatkol, az eladható járulékos veszteségként. Na de direkbe sortűz.... Mind innánk a levét évekig. Sokkal többet érne holmi sortüzektől ha a most átcsámborgó kerítésszaggatók magyarföldre lépve kapnának egy orbitális verést majd azon a lukon ahol jöttek "önként" visszamennének Szerbiába.
A macedon határa leküldeni akit lehet jó ötlet, de én azt mondom, ha a magyar rendőr-honvéd-határőr tudja hogy a háta mögött a hazája és a szerettei vannak akkor biztos elszántabb lesz. Plusz ezen kívül biztos, hogy Macedoniában nem fogják megállítani a hordát azon egyszerű ok miatt, mert a macedónok bár szeretnék de fizikailag kevesen vannak hozzá az EU meg nem fog oda erőket vezényelni. 300-500 magyar a macedon határvédelemnél nem sokat jelentene más meg úgyse fog menni. </blockquote>

Na, erről a 300-500-as számról, és a Magyarokon kívül úgy sem.küldene oda senki rendőrt! Mikor áttörték a zozók a macedón kerítést, volt pár vágókép, és persze kommentár is arról, hogy a cseh és szerb rendőrök már ott vannak! Szóval, van még lengyel, szlovák, horváth, osztrák, akiknek jobb, ha ott védekeznek, mintha otthon kellene! Ráadásul úgy tudom magyarok is vannak már kinn, a számuk a lényeg! Ha mind a hét ország, esetleg mások is leküldenének 300 rendőrt, egyből lenne egy 2100 -as létszám! És ettől persze több is leküldhető! Az már wlég szép erő ám, gumigolyóval és könygázzal!</blockquote>

Amit leírtál szép és jü csak egy a baj. Magyarországot már annyiszor árulták el vélt vagy valós szövetségesei, hogy senkinek nem tudok hinni. Ezt a megcsonkult 93 ezer négyzetkilométert kell védenünk, mindenki más meg menjen békát fogni. Vagy gondolod ott "idegenben" egy idegen ország rendfenntartója mer majd kemény lenni úgy hogy nincs a háta mögött hazája jogrendje és lakossága? A Macedoniában lévő V4-es rendőri és egyéb erőkben amúgysem látok nagy potenciált. A táboroztatást, ellátást, utánpótlást ott is meg kell szervezni ha hetekig tartó ostromállapot alakul ki. Hol könnyebb mindent a fiaink segge alá tenni? Ártándnál, Röszkénél vagy valahol a balkáni hegyek között?</blockquote>

Ebben nem tudok veled egyet érteni! Amiről te beszélsz, azt úgy hívják a hadászatban, hogy az erőforrások elaprózása! Mindenki védje a magajét alapon! Namármost, ha a macedónokon átjönnek, az ottani rendőrök el lesznek foglalva otthon, kiesnek a további műveletekből! Jön szerbia! Ugyanez lesz a helyzet! Majd jövünk mi! Namármost, ha a mi erőink egy részét bedobjuk macedóniába, és ezt teszi más is, ott az erőösszpontosítás miatt már nehezebben jönnek át, kissebb az esély, eljutnak idáig! És már megbocsáss, én még nem láttam olyan embert, aki jobban szeretné, ha a csatát az ő hazájában, az ő földjén, és az ő gyerekei szeme láttára vívják, mint inkább távol az otthontól, így biztonságba tudva a családot!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
@zsolti: az orszagunknak - es nem csak a mienknek - az a legfobb szegyene, hogy az alapvetoen tudomanyos/racionalis kerdeseket erzelmek es a popularitas szintjen vizsgaljak a politikusaink es egy-egy eszmei iranyvonal nem a sajat allitolagos ertekeit illetve a gondolkodast hasznalja a realpolitikaban, hanem az "ellenfellel" valo szembenallas hatarozza meg az allaspontokat.

Ez pedig leginkabb azert van, mert az emberek tobbsegukben partallastol fuggetlenul idiotak. :)

Nézd, nekem már azzal is bajom van (álszerénység nélkül kimondva akár a saját relációmban is), hogy egy 8 általánost sem befejezni képes ostoba baromnak(pl. legyen tánc és zárcsökkenés ember), ugyan annyit ér a szavazata, mint az enyém, vagy akár azé a Molnár Balázsé, akivel én nagyon sok mindenben nem értek egyet, de azt nyilván látom, és elfogadom, hogy egy intelligens, és felvilágosult ember, aki képben van a világ dolgaival kapcsolatban. Egyre inkább úgy látom, hogy valami műveltségi cenzust, IQ tesztet, egy bevezető szintű, legalább a politikai analfabéta embereket kiszűrni képes tesztet bizony be kéne vezetni, mert így oda felé fogunk eljutni, hogy a sok hülye, értetlen és tudatlan ember, mindenféle utolsó, a választások előtti friss élmény alapján(pl. kitől kapott egy pofa sört, ki ígért neki egy kis tüzelőt, krumplit), eldönti hogy mi legyen az országnak a sorsa, úgy, hogy LÖVÉSE sincs mondjuk arról, hogy nagyjából mi a gyík az a TTIP, miért kell adózni, hogy nincs ingyen a segély, a gyógyellátás, a családtámogatás, meg hogy miből lesz neki, ha lesz, mondjuk a nyugdíja.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Csak azt akartam mondani, hogy a slovenska postpolitos vagy hogy írják az elmúlt időkben egészen baráti, csatolt vagy kiszakadt paramilitáris szervezetük a vzdor még inkább.ez a nácizás màr elég vicces, valahogy a kommunistákkal sosincs baj
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
<blockquote rel="2ndt">@zsolti: az orszagunknak - es nem csak a mienknek - az a legfobb szegyene, hogy az alapvetoen tudomanyos/racionalis kerdeseket erzelmek es a popularitas szintjen vizsgaljak a politikusaink es egy-egy eszmei iranyvonal nem a sajat allitolagos ertekeit illetve a gondolkodast hasznalja a realpolitikaban, hanem az "ellenfellel" valo szembenallas hatarozza meg az allaspontokat.

Ez pedig leginkabb azert van, mert az emberek tobbsegukben partallastol fuggetlenul idiotak. :)

Nézd, nekem már azzal is bajom van (álszerénység nélkül kimondva akár a saját relációmban is), hogy egy 8 általánost sem befejezni képes ostoba baromnak(pl. legyen tánc és zárcsökkenés ember), ugyan annyit ér a szavazata, mint az enyém, vagy akár azé a Molnár Balázsé, akivel én nagyon sok mindenben nem értek egyet, de azt nyilván látom, és elfogadom, hogy egy intelligens, és felvilágosult ember, aki képben van a világ dolgaival kapcsolatban. Egyre inkább úgy látom, hogy valami műveltségi cenzust, IQ tesztet, egy bevezető szintű, legalább a politikai analfabéta embereket kiszűrni képes tesztet bizony be kéne vezetni, mert így oda felé fogunk eljutni, hogy a sok hülye, értetlen és tudatlan ember, mindenféle utolsó, a választások előtti friss élmény alapján(pl. kitől kapott egy pofa sört, ki ígért neki egy kis tüzelőt, krumplit), eldönti hogy mi legyen az országnak a sorsa, úgy, hogy LÖVÉSE sincs mondjuk arról, hogy nagyjából mi a gyík az a TTIP, miért kell adózni, hogy nincs ingyen a segély, a gyógyellátás, a családtámogatás, meg hogy miből lesz neki, ha lesz, mondjuk a nyugdíja. </blockquote>

Ez a demokrácia hatása a civilizációra, ha a benne élő szavazókat, nem rostálják meg eugenika https://hu.wikipedia.org/wiki/Eugenika elve alapján.
De, ha van rostálás, akkor az már nem demokrácia.
Példa az euganika-ellen eugenikára, a spártaiak, bolshevikok.
Spártaiak a genetikailag értékteleneket levetették taigetoszról, a zélóták fölötti hatalmukat, a fizikailag-mentálisan erős egyedek kiírtásával biztosították.
A bolshevikok, a hatalmuk alá vont népek legjobbjait, szintén elpusztították, én semmi különbséget nem látok abban, meg a spártaiak genetikai silányítása között.
Merénylet a civilizáció ellen, bármiféle segély-családipótlék-alanyi jogon járó alapjövedelem.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Persze, marha bonyolult a probléma, s nem is állítom, hogy én tudnám rá a megoldást, egzaktul, hogy hol legyen a határ meghúzva, illetve egyáltalán mi legyen az a kompetencia, amelyet szűrni kéne. Azt érzem, hogy ez a jelenlegi rendszer nem vezet jóra, s ha ezt hívják demokráciának, akkor nem demokrácia kell, vagy nem ilyen formában. Az utolsó mondatottal meg szóról szóra egyet értek, ezért vagyok teljesen kész, mikor az ilyen Karácsony Gergelyek szórólappal a kézben meg akarnak győzni arról, hogy szavazzak már rá, mert ő aztán adna alapjövedelmet mindenkinek! Persze, a sok növénynek, akik ezt az én adómból elvernék cigire, piára drogra... Egy dologra adnék pénzt az ilyen semmirekellő csürhének, a népességszabályozásukra, másra nem...
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
' Egy dologra adnék pénzt az ilyen semmirekellő csürhének, a népességszabályozásukra, másra nem... "

Ismertem egy osztályvezető-főorvost.
Még a hurkot sem lehetett odaadni nekik felhelyezés előtt, mert leléptek vele, és féláron árulták.
Volt a történelemben valaki, aki előre látta ezt, és minden cselekedete helyes volt, de érdemtelenül elbukott.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 172
15 850
113
<blockquote rel="zsolti"><blockquote rel="2ndt">@zsolti: az orszagunknak - es nem csak a mienknek - az a legfobb szegyene, hogy az alapvetoen tudomanyos/racionalis kerdeseket erzelmek es a popularitas szintjen vizsgaljak a politikusaink es egy-egy eszmei iranyvonal nem a sajat allitolagos ertekeit illetve a gondolkodast hasznalja a realpolitikaban, hanem az "ellenfellel" valo szembenallas hatarozza meg az allaspontokat.

Ez pedig leginkabb azert van, mert az emberek tobbsegukben partallastol fuggetlenul idiotak. :)

Nézd, nekem már azzal is bajom van (álszerénység nélkül kimondva akár a saját relációmban is), hogy egy 8 általánost sem befejezni képes ostoba baromnak(pl. legyen tánc és zárcsökkenés ember), ugyan annyit ér a szavazata, mint az enyém, vagy akár azé a Molnár Balázsé, akivel én nagyon sok mindenben nem értek egyet, de azt nyilván látom, és elfogadom, hogy egy intelligens, és felvilágosult ember, aki képben van a világ dolgaival kapcsolatban. Egyre inkább úgy látom, hogy valami műveltségi cenzust, IQ tesztet, egy bevezető szintű, legalább a politikai analfabéta embereket kiszűrni képes tesztet bizony be kéne vezetni, mert így oda felé fogunk eljutni, hogy a sok hülye, értetlen és tudatlan ember, mindenféle utolsó, a választások előtti friss élmény alapján(pl. kitől kapott egy pofa sört, ki ígért neki egy kis tüzelőt, krumplit), eldönti hogy mi legyen az országnak a sorsa, úgy, hogy LÖVÉSE sincs mondjuk arról, hogy nagyjából mi a gyík az a TTIP, miért kell adózni, hogy nincs ingyen a segély, a gyógyellátás, a családtámogatás, meg hogy miből lesz neki, ha lesz, mondjuk a nyugdíja. </blockquote>

Ez a demokrácia hatása a civilizációra, ha a benne élő szavazókat, nem rostálják meg eugenika https://hu.wikipedia.org/wiki/Eugenika elve alapján.
De, ha van rostálás, akkor az már nem demokrácia.
Példa az euganika-ellen eugenikára, a spártaiak, bolshevikok.
Spártaiak a genetikailag értékteleneket levetették taigetoszról, a zélóták fölötti hatalmukat, a fizikailag-mentálisan erős egyedek kiírtásával biztosították.
A bolshevikok, a hatalmuk alá vont népek legjobbjait, szintén elpusztították, én semmi különbséget nem látok abban, meg a spártaiak genetikai silányítása között.
Merénylet a civilizáció ellen, bármiféle segély-családipótlék-alanyi jogon járó alapjövedelem.</blockquote>


A zélóták nem zsidók voltak?