[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
<blockquote rel="aquarell"><blockquote rel="Panzerfaust">Nagy gondok lesznek a tótokkal, higgyétek el. A szélsőséges nacionalisták a parlamentben kizárólag a magyarokkal fognak foglalkozni.
A magyar külpolitikának sokkal jobban kellene koncentrálnia a Kárpát-medencére. A határaink itt vannak meg a véreink is, nem Afganisztánban.

Vàrom az első javaslatot, hogy a tótok közé kell lőni....
Szerencsére nincs atombombànk. :))</blockquote>

Hol írtam én, hogy közéjük kell lőni ?
Ember, rengeteg más eszköz van a jogok kihangsúlyozására, csupán azt kívántam jelezni, a mi problémáink itt keresendők, nem Kandahárban.</blockquote>

Persze, hogy nem irtad azt. De itt a forumon mindig vannak, akik az esetleges problèmàkat igy javasoljàk megoldani. Csak vàrni kell...
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
<blockquote rel="Eltorro">
Kezdésképpen nem kellene tótoknak hívni őket... Lehet akkor baj se lenne velük.

Minek hívja őket a 23 éves nevükön ? Szlovákok ? :D több száz évig Totók voltak...

Ami mellesleg azért is fura mert ha emlékeim nem csalnak akkor a tótok eredetileg a mai Horvátország területéről a török megszállás elől elmenekült és a felvidéken letelepült szlávok voltak és nem a felvidék őslakossága. Ez a név ebben az esetben inkább olyan csúfnév lehet mint a sváb, tirpák, stb. amik szintén eredetileg egy szűk csoportok nevei de pejoratív értelemben kiterjesztve is használják.

</blockquote>

Na, ehhez a történethez bátran hozzá tudok szólni, mivel én is tót származású vagyok! A faluban ahol élek, 1770-ig tudunk visszanézni a családfán, de felvidékről települtek ide az őseim! Nagyanyám még beszéli a (nem hiszem, hogy a mai szlovák) tót nyelvet! Nálam is többször használta, mikor gyerekkoromban rosszul viselkedtem! Mindíg ezt mondta! Fonetikusan írom csak, virizs mirigy! Ezt mindig mosolyogva mondta! 20 éves koromban megkértem, ugyan árulja már el mit jelent, nyald ki a seggem! :) Mondjuk a kajanevek is furák! A barátfüle, az mákos perka, a mákos guba meg pupácska! Van benne valami szlávos hangzás! Szóval, ezért én, mint tót származású, úgy gondolom, ha tótnak neveznek, el kell fogadni, sőt, magyarként tisztelni is kell ezt, az őseim miatt! Másik ágon sváb vagyok (tehát csiszta magyar :) ), és igen is büszke vagyok a sváb őseimre is! Nem láttam még embert annyit dolgozni, mint a svábokat! Mondjuk a történelem folyamán párszor el kellett indulniuk a 0-ról, biztos azért tudják megbecsülni amilyük van!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="emel"><blockquote rel="aquarell">
A migrànsroham nem fog megismètlődni, mert azt politikailag nem élné túl egy kormàny sem az EU- ban.

És szerinted ez mennyire érdekelné a migránsok tömegeit, ha egyáltalán tudnának erről??!
Merkel hívta őket, és ők jönnek.... erről már hallottak, de kétlem, hogy Európa országainak belpolitikai helyzetéről bármi reális infójuk lenne.</blockquote>
Elég àtfogóan tàjékozódni, nemcsak magyar médiàkból. Ennyi.
Fordul a szél. Vége a " Refugees welcome"- nek.
</blockquote>

Ne keverd össze az én tájékozottságomat az emigráns tömegek tájékozottságával, mert az nem ugyanaz.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Érdemes megnézni a leosztást. Nem hiszem, hogy ez a leosztás a magyar kisebbségnek kedvez. A full kemény nacionalista vonal ráerősített.

08_szlovak-529x800_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Érdemes megnézni a leosztást. Nem hiszem, hogy ez a leosztás a magyar kisebbségnek kedvez. A full kemény nacionalista vonal ráerősített.

08_szlovak-529x800_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A magyarok nem jutottak a parlamentbe(MKP)4,04% (5% a határ) A Most-Híd vegyes párt, ahol szlovákok is indulnak és az o szavazataikkal jut be mindig a parlamentbe. Minden 4 évben csokkeno tendencia mutatkozik az elért szavazatok számát illetoen. Ha továbbra is marad a széthúzás és nem egyesul a két párt félo, hogy 4 év múlva egyetlen egy magyar képviselo sem lesz a szlovák parlamentben.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 829
113
Azért a felvidéki magyarokról is sokat elárul az, hogy legalább 500 ezren vannak egy 5 milliós országban mégsem tudnak/akarnak bejuttatni a parlamentbe egy MKP-t, mert nem tudják megugrani a nevetséges 5%-os küszöböt...
Itt nem csak "összefogás hiányról" van szó hanem arról is, hogy a magyarok egy jelentős része valószínűleg szlovák pártokra szavaz.
Szerintem ebben a 4 évben el kellene gondolkodnia az MKP-nek azon, hogy vajon miért van ez így?
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 114
82 857
113
Azért a felvidéki magyarokról is sokat elárul az, hogy legalább 500 ezren vannak egy 5 milliós országban mégsem tudnak/akarnak bejuttatni a parlamentbe egy MKP-t, mert nem tudják megugrani a nevetséges 5%-os küszöböt...
Itt nem csak "összefogás hiányról" van szó hanem arról is, hogy a magyarok egy jelentős része valószínűleg szlovák pártokra szavaz.
Szerintem ebben a 4 évben el kellene gondolkodnia az MKP-nek azon, hogy vajon miért van ez így?

Szlovák pártokra is.... De nagyon alacsony volt a részvételi arány a magyarok lakta teruleteken. (Az országos 60% korul volt)Ha tobben mennek szavazni bejutnak a parlamentbe. Harmadik választás amikor nem jutnak a parlamentbe , parlamenten kívuli pártként nem sokat tudnak tenni a magyarságért. A másik dolog pedig "Egységben az ero" Egyuttesen tobb mint 10%.ot szereznének, amivel a 3.-4 . legerosebb párt lehetne az egységes magyar párt.
2001-ben volt 528 000 magyar, 2011(népszámlálás) már csak 458000 magyar. Ez a szám pedig minden évben csokken.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Az a baj, hogy sajnos már nincs 500e és az is folyamatosan csökken. Továbbá szépen lassan erodálják a magyar többségű területeket és szlovákokkal benyomatják. Így vegyes családok lesznek, ahol már vitás az identitás, az állam pedig gyűlöli a kisebbségeit, minden áron szlovakizálni akarja őket, nem sajnálják az energiát. Sajnos ilyen szituban csak nagyon erős és tudatos magatartással, aránytalan áldozathozással lehet a magyar tudatot fenntartani, amely harcba sokan belefáradtak már.
Megosztva, egzisztenciailag kiszolgáltatva nem túl előnyös pozícióban nehéz dolguk van. Vojtech pártja a duálos technikára koncentrál, a tótokkal együtt, de annak az lesz gondja, hogy Felvidéken magyar, jelentős vezető pozícióban soha nem lesz, az mindig szlovák marad, a magyar az örök második, a másodosztályú. Berényiék pedig nem tudták megszólítani az otthon maradtakat és szlovák pártokra voksoló magyarokat és emiatt nagy slamasztikába kerülnek majd a törvényezés miatt, gyakorlatilag mindent rájuk lehet húzni, Brüsszel a tótokat pártolta minden esetben és bezárul a kör szépen, ha nem változtatnak a passzivitásukon. A választók aránya is gyér volt.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ismét kiéleződött a migránshelyzet. A 70 ezret is elérheti a következő hetekben azoknak a migránsoknak a száma, akik Görögországba érkeznek és nem tudnak továbbutazni. Az Echo Tv Heti mérleg című műsorának Földi László titkosszolgálati szakértő Kisbenedek József biztonságpolitikai szakértő volt a vendége.
https://www.youtube.com/watch?v=CFlWtaVXc5o
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Azért a felvidéki magyarokról is sokat elárul az, hogy legalább 500 ezren vannak egy 5 milliós országban mégsem tudnak/akarnak bejuttatni a parlamentbe egy MKP-t, mert nem tudják megugrani a nevetséges 5%-os küszöböt...
Itt nem csak "összefogás hiányról" van szó hanem arról is, hogy a magyarok egy jelentős része valószínűleg szlovák pártokra szavaz.
Szerintem ebben a 4 évben el kellene gondolkodnia az MKP-nek azon, hogy vajon miért van ez így?

A szlovák pártok sokan vannak, ha a szlovák az egyikben csalódik, 4 év múlva szavaz a másikra, újabb 4 év múlva a harmadikra. Míg magyar párt csak egy van, ha abban csalódik (ami részben azért van, mert korruptak, részben azért, mert a szlovák pártok nem hagyják érvényesülni a magyart), 4 év múlva vagy nem megy el szavazni, vagy szlovákra szavaz, mivel nincs másik magyar párt. Viszont ha indul több magyar párt, pont azért, hogy legyen kire szavazzon az is, aki csalódik egyikben, akkor viszont nem jut be egyik sem.
Ez a probléma van Erdélyben is. Az ismerőseim közül sokan korruptnak tartják az RMDSZ-t ezért nem szavaznak rájuk. Valamennyire megértem őket, de én úgy vagyok vele, hogy inkább egy korrupt magyart juttassak be a parlamentbe, mint egy korrupt románt. Nem hiszem, hogy bármelyik román párt kevésbé korrupt lenne, viszont mindegyik magyarellenes.
Tőkés László próbálta megoldani az RMDSZ-es problémát azzal, hogy alapított még egy pártot, viszont hogy ne kockáztasák, hogy egyik sem jut be, közös listát indítottak. Így minden magyar valamennyire elégedett lehet, hisz szavazhat a "kedvencére".
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Ez a probléma van Erdélyben is. Az ismerőseim közül sokan korruptnak tartják az RMDSZ-t ezért nem szavaznak rájuk. Valamennyire megértem őket, de én úgy vagyok vele, hogy inkább egy korrupt magyart juttassak be a parlamentbe, mint egy korrupt románt. Nem hiszem, hogy bármelyik román párt kevésbé korrupt lenne, viszont mindegyik magyarellenes.

Hát igen, nehéz volna Romániában nem korrupt politikust találni. Viszont a román, ha korrupt, ha nem, soha képviselné a magyarok érdekeit.
A románok annak idején is simán beálltak a zsivány királyuk meg a népnyúzó bojáraik mögé és így nyerőbe fordultak.
Nálunk Mo-n is az a gond, az átlagember rühelli a korrupt politikusokat, de ő sem tudná másként ha úgy adódna a helyzet. Teljesen más a partvonalon szónokolni, mint a szögletnél elsőként fejelni.
A rendszer mindenkit beszippant, aki a politika világába belép és ott különösen különcködik az előbb-utóbb repül onnan.
A becsületesség a kispolgár luxusa.
Mondhatnánk sajnos, de ezen a bolygón nincs kivétel, ha lenne, mindenki oda költözne.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Mostanra mintegy 13 ezer menekült rekedt a görög-macedón határon. Az emberek rossz körülmények között, egymás hegyén-hátán összezsúfolódva töltötték az újabb éjszakát. Egyre nő a feszültség az ideiglenes táborban.
Szakemberek a hétvégén arra figyelmeztettek, hogy humanitárius válsághelyzet alakulhat ki, ha a helyzet hamarosan nem változik. Sokan azt remélik, sorsuk jobbra fordul az EU és Törökország mai csúcstalálkozója után.
https://www.youtube.com/watch?v=YIpmNer00_g
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 899
56 761
113
<blockquote rel="aquarell"><blockquote rel="emel"><blockquote rel="aquarell">
A migrànsroham nem fog megismètlődni, mert azt politikailag nem élné túl egy kormàny sem az EU- ban.

És szerinted ez mennyire érdekelné a migránsok tömegeit, ha egyáltalán tudnának erről??!
Merkel hívta őket, és ők jönnek.... erről már hallottak, de kétlem, hogy Európa országainak belpolitikai helyzetéről bármi reális infójuk lenne.</blockquote>
Elég àtfogóan tàjékozódni, nemcsak magyar médiàkból. Ennyi.
Fordul a szél. Vége a " Refugees welcome"- nek.
</blockquote>

Ne keverd össze az én tájékozottságomat az emigráns tömegek tájékozottságával, mert az nem ugyanaz.</blockquote>

Természetesen nem keverem össze. Egyrészt azt akarom mondani ezzel, hogy sajnos a vilàg nem feltétlenül ugy néz ki, ahogy azt a magyar médiàkban lehet olvasni/ làtni ( jobbtól balig). Màsrészt nekem érthetetlen, hogy bàr szinte minden migrànsnak van okostelefonja, fogalmuk sincs, hogy hova jönnek, milyen Európa stb. Én azonnal elvenném mindenki mobiljàt, ami vagy meg nem kapja a menekültstàtuszt vagy ki nem toloncoljàk. Senki ne adhasson " tippeket" stb, hogy mit kell mondani a kihallgatàsnàl.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Nana. Az okosteló már annyira általános, hogy már lassan alapvető emberi jog... Lásd egy nagyvárosi kötődését a virtuális világhoz (és hogy mekkora balhét bírnak csinálni annak esetleges többletadóztatásáért..)
Lehetne is módosítani a mondást "panem et internet" a nép akarata.
Az idegenrendészeti kihallgatók nem a betanult szöveg alapján buktatnak le, hanem pl. nyelvjárás, kiejtés, konkrét épületek, személyek, szokások stb. nem ismerete miatt.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Felkészül: görög-macedón határ

http://index.hu/kulfold/orban_viktor_menekultugyi_vetoja_nyoman_felbeszakadt_az_eu-csucs/
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
A görögök is vétóztak.
A szektatévén extra kiadás posztkomcsi politológusokkal extra Orbánozással !
Azok még mindig ott tartanak mint Kovács László: merjünk kicsik lenni.
És hogy skandalum, hogy vétó ! Mi a kis pöts magyarok ...
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
To. Mit csinál a vissza vet zozókal? Újra útnak indítja őket! És ezzel örökre fent tartja a körforgást.