[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 215
113
<blockquote rel="zsolti">Ezt lehet szépíteni, diplomácia nyelvén tálalni, de ez akkor is védelmi pénz. Konkrétan a Törökök, becsicskították volna az egész Eu-t, ha nincs pár józan gondolkodású vezető, aki ezt megvétózza... Nekem egy ilyen szitu, ahol "nem engedem rád a sok agresszív barátomat, aki majd tör-zúz, erőszakol, ha adsz XYZ mennyiségű pénzt", az köztörvényes bűncselekmény, hiába magyarázzák hogy ez humanitárius költségekre kell, miközben látjuk, hogy mit művelnek a kurdokkal, meg azokkal, akik nem az ő nótájukat fújják. Gyakorlatilag az EU pénzéből kapnák innentől a fejlevágós turbánosok a hadtápot: BRAVÓ EU, BRAVÓ :( !!!

Na és ennek az idióta Merkel kurvának (mást már nem tudok rá mondani) ez volt a nagy terve...... B terv az meg nincs. Nem is értem, hogy a búbánatos picsába hitte azt ez a szellemi roggyant ribanc, hogy erre a tervre majd mind a 28 tagállam rábólint. Páros lábbal rúgnám seggbe ezt a tehenet.</blockquote>
Én már lassan mellbe, de komolyan, nekifutásból... Tipikusan a más cerkájával IS verné a csalánt esete forog fenn nála...
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Azt hittem a németek ennél azért jobban ismerik a törököket! Bármennyi pénzt is kapnak majd, elfogják szabotálni a megállapodás rájuk eső részét, és majd hülyébbnél hülyébb kifogásokat fognak találni, hogy miért nem tesznek semmit.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Ezt lehet szépíteni, diplomácia nyelvén tálalni, de ez akkor is védelmi pénz. Konkrétan a Törökök, becsicskították volna az egész Eu-t, ha nincs pár józan gondolkodású vezető, aki ezt megvétózza... Nekem egy ilyen szitu, ahol "nem engedem rád a sok agresszív barátomat, aki majd tör-zúz, erőszakol, ha adsz XYZ mennyiségű pénzt", az köztörvényes bűncselekmény, hiába magyarázzák hogy ez humanitárius költségekre kell, miközben látjuk, hogy mit művelnek a kurdokkal, meg azokkal, akik nem az ő nótájukat fújják. Gyakorlatilag az EU pénzéből kapnák innentől a fejlevágós turbánosok a hadtápot: BRAVÓ EU, BRAVÓ :( !!!


Az tegyük hozzá, hogy ezen nagy zsaroló lenyúlja az Eu közben ő maga pont az Eu és az USA-t használja védelmül az oroszok ellen.
Ha törökök mögött nem lenne ott az USA és EU nem igazán pattognának a oroszokkal szembe. Így is majd nem végzetes hibát követtek el!!! Orosz gép lelövése.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.hirado.hu/2016/03/08/merkel-fontos-lepesnek-tartja-a-keddi-eredmenyt/

Lehet, hogy az én szövegértésemmel van baj: de ez számomra színtiszta mellébeszélés:
"a balkáni migrációs útvonalon zajló áramlás megszűnéséről szóló része csupán "helyzetleírás".
Ez a helyzet egyoldalú döntések miatt keletkezett, amelyeket Németország nem üdvözölt, mert fenntarthatatlan állapotokat idézett elő Görögországban - tette hozzá Angela Merkel.

Ugyanakkor a nyilatkozat azt is megjelöli, hogy miként kell megszilárdítani a balkáni migrációs útvonalon és Görögországban kialakult helyzetet, vagyis a tagállami vezetők egy következetes dokumentumot fogadtak el - emelte ki a német kancellár."
Úristen!
Mit jelent ez a PC beszéd?
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
valamelyik nap hallottam, hogy a törökök nem engedik be a nato hajókat a felségvizeikre? és még tagok?
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
A Válasz tovább bonyolítja a Ban Ki Munnal történő beszégetést. A Görögországi helyzeten való siránkozás után ez következik:
"A nyilatkozatban szerepel, hogy a tagországoknak ki kell állniuk az egyoldalú lépéseket „elszenvedő” Görögország mellett, így támogatást kell nyújtaniuk ahhoz, hogy biztosított legyen a macedón és az albán határ védelme „a görög oldalról”, hogy javuljon a menekültek elhelyezése."
Teljesen hülyének érzem magam: most helyzetleírás vagy teljesítendő feladat.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Slovenian army soldiers of 10th Infantry Regiment conduct a live-fire exercise as part of Exercise Rock Sokol at Pocek Range, Postojna, Slovenia.
https://www.youtube.com/watch?v=Iik14V_Oxbg
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Greece's Impending Humanitarian Catastrophe: Breaking Borders (Dispatch 11)
https://www.youtube.com/watch?v=_9pbtqdjgxk
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 765
113
Inkább ide kellett volna tennem.
Tehát, ezzel a Szerb és Szlovén döntéssel, szerintem a Görögöknek végük.

http://www.atv.hu/kulfold/20160308-szlovenia-es-szerbia-ejfeltol-korlatozza-a-migransok-beengedeset
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
valamelyik nap hallottam, hogy a törökök nem engedik be a nato hajókat a felségvizeikre? és még tagok?

nekem már az is megfordult a fejemben, hogy Törökország direkt ki akarja magát záratni a NATO-ból

és hogy miért?

lásd a "Dialogue Partner"-ek listáját jobboldalt itt:

https://en.wikipedia.org/wiki/Shanghai_Cooperation_Organisation
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="lgabo">valamelyik nap hallottam, hogy a törökök nem engedik be a nato hajókat a felségvizeikre? és még tagok?

nekem már az is megfordult a fejemben, hogy Törökország direkt ki akarja magát záratni a NATO-ból

és hogy miért?

lásd a "Dialogue Partner"-ek listáját jobboldalt itt:

https://en.wikipedia.org/wiki/Shanghai_Cooperation_Organisation
</blockquote>

Azért lőtték le az orosz gépet? :)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
<blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="lgabo">valamelyik nap hallottam, hogy a törökök nem engedik be a nato hajókat a felségvizeikre? és még tagok?

nekem már az is megfordult a fejemben, hogy Törökország direkt ki akarja magát záratni a NATO-ból

és hogy miért?

lásd a "Dialogue Partner"-ek listáját jobboldalt itt:

https://en.wikipedia.org/wiki/Shanghai_Cooperation_Organisation
</blockquote>

Azért lőtték le az orosz gépet? :)</blockquote>

1. Az SCO vezetője Kína, nem Oroszo.

2. Egy emberéletet simán beáldoznak egy kamu haragszomrád helyzet megteremtéséért, amennyiben ez hosszú távon Oroszo., Töröko. érdekét szolgálja. Úgyhogy 1 pilóta halála miatt nem veszem le azt a scenario-t a lehetségesek listájáról, hogy Töröko. elsődleges célja, hogy miután a NATO-ból kizárják, Erdogan bejelentse, hogy kösz, akkor most belépünk az Eurázsiai Unióba és az SCO-ba (teljes jogú tagként). De hozzáteszem, ha Töröko. ezt meglépné, az még mindig nem feltétlenül jelentene oroszbarátságot. Ugyanis Töröko. egy Eurázsiai Unióba azért is beléphet, hogy Ankara Moszkva mellett 2. feje legyen az uniónak azért, hogy a türk népeket kiszakítsa.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
<blockquote rel="szuvorov">Portré origó módra:
http://www.origo.hu/nagyvilag/20160308-marian-kotleba-portre.html

Felsorol egy csomó számunkra pozitív dolgot, aztán reménykedik a bukásában. Hát kolléga ez gyenge volt, igazi zsivány médiaköpet.</blockquote>


Ez a cikk nem is igazán Kotlebáról szólt, hanem Zorbánról aki ugye egy náci, és bármilyen hír is érkezik, nekik ezt mindig sikerül is bebizonyítaniuk.