[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 125
82 888
113
Mindkettő szlovák forrás.
Most írtam, hogy néztem 20.00h tól élőben a sajtótájékoztatót amit még 17.00h-ra igértek. Eštók belügyminiszter és Kaliňák védelmi miniszter tartotta. Politikai eredetü merényletnek minősítették a támadást. 3,5h órája van a mütőben és küzdenek az életéért. Mindketten elég letörtek voltak, főleg Kaliňák, aki közeli munkatársa és barátja.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 125
82 888
113
Nézzétek az ukránokat, hogyan örülnek!

– Orbán a következő? Ünnep van a külterületen Fico sérülése miatt

bSeR5IWi9jg.jpg
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 467
10 481
113
Igazából ebből még jól is kijöhetünk, főleg ha túléli és hamar visszatérhet a munkába. Esélyes hogy csak megkeményíti az atlantista ellenes vonalat a dolog, bár igazából okozhat olyan félelmet is ami éppen szétveri, ez attól függ mennyire szilárd a meggyőződése a politikusoknak, azt meg úgy ismerjük..... a saját életem nekem sem lenne túl fontos ilyen helyzetben de a szeretteim az más kategória, szóval nem ítélem el őket ha megijednek sem.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 993
12 051
113
A média arról számolt be, hogy Fico állapota normalizálódott

TA3: Fico szlovák miniszterelnök sikeresen megúszott egy merényletet​


Sikeresen megműtötték Robert Ficót szlovák miniszterelnököt a merénylet után – írja a TA3 tévécsatorna .
Ezt nem tudom honnan vettek. Most ert veget Kalinak es Estok (hadugy es belugyminiszter) sajtotajekoztatoja kozvetlenul a lorhazbol, ott azt mondtak, hogy Ficot meg mindig (tobb mint 3.5 oraja) operaljak, allapota kritikus. Kalinyak arcmimikajarol azt olvastam le, hogy komoly baj van Ficoval.

  • egyenlore nem tudni, Fico meghatarozta-e ki helyettesiti a 4 miniszter helyettes kozul . (en Kalinyakra tippelek)
  • a belugyminiszter egyertelmu politikai indittatasu merenyletrol beszel
  • egyenlore nem talaltak nyomot, ami kizarna a maganyos elkoveto verziot

mas:
  • hibaztatjak a testorseget, lassuak voltak, nem professzionalis hozzaallassal pl. a pisztolyt tobb, mint 2 masodpercel az elso loves elott mar kihuzta
  • szinten lassu volt a reakcio az elso loves utan (egyenlore tobbfele verzio van 3 es 5 koze teszik a Ficot ert talalatokat)
  • feltunoen ossze-vissza maszkalt az elkoveto a tette elott
  • a tv-s szakerto szerint szakavatott szemnek lathato volt (az elerheto videok alapjan), hogy a ferfinal fegyver volt
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 925
113
Volt egy sajtótájékoztató Ficó állapotáról, de nem értem:

Robert Kaliňák védelmi miniszter elmondta, hogy Fico állapota rendkívül súlyos, életveszélyes. A miniszterelnököt három és fél órája műti egy nagy orvosi csapat, de

a helyzet rossz, Robert Fico még mindig az életéért küzd.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 925
113
Igazából ebből még jól is kijöhetünk, főleg ha túléli és hamar visszatérhet a munkába. Esélyes hogy csak megkeményíti az atlantista ellenes vonalat a dolog, bár igazából okozhat olyan félelmet is ami éppen szétveri, ez attól függ mennyire szilárd a meggyőződése a politikusoknak, azt meg úgy ismerjük..... a saját életem nekem sem lenne túl fontos ilyen helyzetben de a szeretteim az más kategória, szóval nem ítélem el őket ha megijednek sem.
Sztem xarabbul van annál hogy ő újra miniszterelnök legyen.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 611
17 877
113
Amikor a merénylőt majd elítélik,utána kell majd körül nézni,hogy a család esetleg honnan van támogatva. Lesz-e valami olyan esemény a család körül idővel,ami jelentős anyagi gyarapodást okoz,és még lehetne sorolni,hogy szűkíthető az esetleges megrendelői kör.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 241
29 438
113
Ezt nem tudom honnan vettek. Most ert veget Kalinak es Estok (hadugy es belugyminiszter) sajtotajekoztatoja kozvetlenul a lorhazbol, ott azt mondtak, hogy Ficot meg mindig (tobb mint 3.5 oraja) operaljak, allapota kritikus. Kalinyak arcmimikajarol azt olvastam le, hogy komoly baj van Ficoval.

  • egyenlore nem tudni, Fico meghatarozta-e ki helyettesiti a 4 miniszter helyettes kozul . (en Kalinyakra tippelek)
  • a belugyminiszter egyertelmu politikai indittatasu merenyletrol beszel
  • egyenlore nem talaltak nyomot, ami kizarna a maganyos elkoveto verziot

mas:
  • hibaztatjak a testorseget, lassuak voltak, nem professzionalis hozzaallassal pl. a pisztolyt tobb, mint 2 masodpercel az elso loves elott mar kihuzta
  • szinten lassu volt a reakcio az elso loves utan (egyenlore tobbfele verzio van 3 es 5 koze teszik a Ficot ert talalatokat)
  • feltunoen ossze-vissza maszkalt az elkoveto a tette elott
  • a tv-s szakerto szerint szakavatott szemnek lathato volt (az elerheto videok alapjan), hogy a ferfinal fegyver volt
Azért utólag már mindenki rohadtul okos, de igen, ott volt több hiba is. Nálunk egy falusi búcsúnál ott a mentőautó, a kihelyezett kormányülésen nem volt?! Felderítés... A lövésig nem lett volna szabad eljutni. Vannak jó kis testőrös sztorijaim, de nem ezen a fórumon fogom őket elsütni. :D Amik publikusabbak, és magánszektor, Lobo (aki tudja, tudja) írt le vicces / érdekes sztorikat.

Persze, ha gond van, akkor mindig eü részről is van gebasz. Pl egyszer Olaszországban Michael Jackson alatt leszkadt a színpadi díszlet, kimászott a zenekari árokból, letolta a maradékot, de kb összecsuklott a végén a kulisszában. Bevágták a kocsiba, a felvezető autóról leszakadtak, beestek egy kórházba, persze nem az előre leszerződött kórházba..

Oké, egy kormányfővel azért nem így kéne. Eleve nem volt ott akkora tömeg, h azt ne lehessen átlátni. Na meg a járókeretes öreglány. Mire gondolt, ott téblábolva?!
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 643
113
Ne szidjatok, lehet, hogy álhír. Az egyik hozzászóló írta a Vadhajtáson.

Juraj C-ről pedig kiderült, hogy 05.13.-án (hétfőn) az orvosa tájékoztatta, hogy áttétes rákos! Pár hónapja van hátra! Lehet összefüggés?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 058
87 985
113
HA Fico túléli, na majd figyeljetek! Olyan rendszert fog kiépíteni, hogy a Soros brancs élete végéig sírni fog. Minden lesz: liberális pártok betiltása, bírói kar lecserélése, és repül mindenki aki nem áll be mögé a köztévétől is.

Kapnak egy olyan rendszert a szlovákok, amilyennek Ficoét picsogják a kezdetektől. Putyin Ficohoz fog jönni a receptért. Még tv is lesz Sorosék és a nyugati ügynökök ellen, mint a Grúzoknál.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
.

Remélem, hogy úgy járnak ezzel is a végén, mint az Erdogán-puccsal! :hadonaszos:+ :oops:

Egyébként ezzel is úgy vagyok, mint a Navalníj "gyilokkal" : ott se hiszi el senki, hogy az a levált vérrög nem KGB-s FSZB-s volt, holott nekik ártott az eset a legtöbbet.
Szerintem itt is egy szerencsétlen agymosott "vaktyúk is talált szemet" esete forog fenn, + az azóta kirúgott biztonságiak
is benne voltak a szakmai hibák tucatjaival!


Egyébként nekünk is volt már hasonló: lásd a Horn Gyula-féle balesetet, és a "ráültetett" suttogó propagandát. :cool:


.

Szemléletes példa a "Ki hinné el..." esetére: természetesen én is kibírnám akár Margot Robbie-val is...

lingerie-model-margot-robbie.gif


egy hónapig, két, egy hétig bezárva, de ki hinné el! :oops:

.


.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 058
87 985
113
Ne szidjatok, lehet, hogy álhír. Az egyik hozzászóló írta a Vadhajtáson.

Juraj C-ről pedig kiderült, hogy 05.13.-án (hétfőn) az orvosa tájékoztatta, hogy áttétes rákos! Pár hónapja van hátra! Lehet összefüggés?
Na, valami ilyesminek képzel el az ember egy politikai merénylőt, akit a külföld pénzel.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 106
24 844
113
Azért utólag már mindenki rohadtul okos, de igen, ott volt több hiba is. Nálunk egy falusi búcsúnál ott a mentőautó, a kihelyezett kormányülésen nem volt?! Felderítés... A lövésig nem lett volna szabad eljutni. Vannak jó kis testőrös sztorijaim, de nem ezen a fórumon fogom őket elsütni. :D Amik publikusabbak, és magánszektor, Lobo (aki tudja, tudja) írt le vicces / érdekes sztorikat.

Persze, ha gond van, akkor mindig eü részről is van gebasz. Pl egyszer Olaszországban Michael Jackson alatt leszkadt a színpadi díszlet, kimászott a zenekari árokból, letolta a maradékot, de kb összecsuklott a végén a kulisszában. Bevágták a kocsiba, a felvezető autóról leszakadtak, beestek egy kórházba, persze nem az előre leszerződött kórházba..

Oké, egy kormányfővel azért nem így kéne. Eleve nem volt ott akkora tömeg, h azt ne lehessen átlátni. Na meg a járókeretes öreglány. Mire gondolt, ott téblábolva?!
a tót atyafiak nem álltak a helyzet magaslatán ez tény ..
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
Na, valami ilyesminek képzel el az ember egy politikai merénylőt, akit a külföld pénzel.

Az Osvald-ot lelövő szálakat elvarró Jack Rubby is halálos beteg volt! :oops:

Ennek ellenére is azt mondom, hogy --szerintem-- egy agymosott --a sok közül-- volt jókor-jó/rosszkor-rossz helyen, nézőponttól függően.

A merénylő elhatározásában viszont valóban szerepe lehetett az orvosi rossz-hírnek.
Emberi dolog! Ilyenekre is készülni kell(ett volna)!

.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
HA Fico túléli, na majd figyeljetek! Olyan rendszert fog kiépíteni, hogy a Soros brancs élete végéig sírni fog. Minden lesz: liberális pártok betiltása, bírói kar lecserélése, és repül mindenki aki nem áll be mögé a köztévétől is.

Kapnak egy olyan rendszert a szlovákok, amilyennek Ficoét picsogják a kezdetektől. Putyin Ficohoz fog jönni a receptért. Még tv is lesz Sorosék és a nyugati ügynökök ellen, mint a Grúzoknál.
Hónapok, mire felépül. És örülhet, ha normálisan tud majd járni. Örülhet, ha nem lesz behálózva a hasa, és emelhet 5 kg-nál nagyobb súlyt. Nem gondolnám, hogy olyan iszonyatosan kemény csávó, hogy bírja utána a nyomást és a munkaterhet. Nem fog ő már semmit kiépíteni.

Sanszosan életének egyik központi teendője az lesz, hogy elég rostanyagot és folyadékot vigyen be, hogy ne kelljen erölködnie székleteléskor. És ezt nem gúnyból írom.
 
Status
Not open for further replies.