[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 890
113
Mindkettő szlovák forrás.
Most írtam, hogy néztem 20.00h tól élőben a sajtótájékoztatót amit még 17.00h-ra igértek. Eštók belügyminiszter és Kaliňák védelmi miniszter tartotta. Politikai eredetü merényletnek minősítették a támadást. 3,5h órája van a mütőben és küzdenek az életéért. Mindketten elég letörtek voltak, főleg Kaliňák, aki közeli munkatársa és barátja.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 126
82 890
113
Nézzétek az ukránokat, hogyan örülnek!

– Orbán a következő? Ünnep van a külterületen Fico sérülése miatt

bSeR5IWi9jg.jpg
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 467
10 481
113
Igazából ebből még jól is kijöhetünk, főleg ha túléli és hamar visszatérhet a munkába. Esélyes hogy csak megkeményíti az atlantista ellenes vonalat a dolog, bár igazából okozhat olyan félelmet is ami éppen szétveri, ez attól függ mennyire szilárd a meggyőződése a politikusoknak, azt meg úgy ismerjük..... a saját életem nekem sem lenne túl fontos ilyen helyzetben de a szeretteim az más kategória, szóval nem ítélem el őket ha megijednek sem.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 993
12 051
113
A média arról számolt be, hogy Fico állapota normalizálódott

TA3: Fico szlovák miniszterelnök sikeresen megúszott egy merényletet​


Sikeresen megműtötték Robert Ficót szlovák miniszterelnököt a merénylet után – írja a TA3 tévécsatorna .
Ezt nem tudom honnan vettek. Most ert veget Kalinak es Estok (hadugy es belugyminiszter) sajtotajekoztatoja kozvetlenul a lorhazbol, ott azt mondtak, hogy Ficot meg mindig (tobb mint 3.5 oraja) operaljak, allapota kritikus. Kalinyak arcmimikajarol azt olvastam le, hogy komoly baj van Ficoval.

  • egyenlore nem tudni, Fico meghatarozta-e ki helyettesiti a 4 miniszter helyettes kozul . (en Kalinyakra tippelek)
  • a belugyminiszter egyertelmu politikai indittatasu merenyletrol beszel
  • egyenlore nem talaltak nyomot, ami kizarna a maganyos elkoveto verziot

mas:
  • hibaztatjak a testorseget, lassuak voltak, nem professzionalis hozzaallassal pl. a pisztolyt tobb, mint 2 masodpercel az elso loves elott mar kihuzta
  • szinten lassu volt a reakcio az elso loves utan (egyenlore tobbfele verzio van 3 es 5 koze teszik a Ficot ert talalatokat)
  • feltunoen ossze-vissza maszkalt az elkoveto a tette elott
  • a tv-s szakerto szerint szakavatott szemnek lathato volt (az elerheto videok alapjan), hogy a ferfinal fegyver volt
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 926
113
Volt egy sajtótájékoztató Ficó állapotáról, de nem értem:

Robert Kaliňák védelmi miniszter elmondta, hogy Fico állapota rendkívül súlyos, életveszélyes. A miniszterelnököt három és fél órája műti egy nagy orvosi csapat, de

a helyzet rossz, Robert Fico még mindig az életéért küzd.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 926
113
Igazából ebből még jól is kijöhetünk, főleg ha túléli és hamar visszatérhet a munkába. Esélyes hogy csak megkeményíti az atlantista ellenes vonalat a dolog, bár igazából okozhat olyan félelmet is ami éppen szétveri, ez attól függ mennyire szilárd a meggyőződése a politikusoknak, azt meg úgy ismerjük..... a saját életem nekem sem lenne túl fontos ilyen helyzetben de a szeretteim az más kategória, szóval nem ítélem el őket ha megijednek sem.
Sztem xarabbul van annál hogy ő újra miniszterelnök legyen.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 613
17 883
113
Amikor a merénylőt majd elítélik,utána kell majd körül nézni,hogy a család esetleg honnan van támogatva. Lesz-e valami olyan esemény a család körül idővel,ami jelentős anyagi gyarapodást okoz,és még lehetne sorolni,hogy szűkíthető az esetleges megrendelői kör.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 247
29 458
113
Ezt nem tudom honnan vettek. Most ert veget Kalinak es Estok (hadugy es belugyminiszter) sajtotajekoztatoja kozvetlenul a lorhazbol, ott azt mondtak, hogy Ficot meg mindig (tobb mint 3.5 oraja) operaljak, allapota kritikus. Kalinyak arcmimikajarol azt olvastam le, hogy komoly baj van Ficoval.

  • egyenlore nem tudni, Fico meghatarozta-e ki helyettesiti a 4 miniszter helyettes kozul . (en Kalinyakra tippelek)
  • a belugyminiszter egyertelmu politikai indittatasu merenyletrol beszel
  • egyenlore nem talaltak nyomot, ami kizarna a maganyos elkoveto verziot

mas:
  • hibaztatjak a testorseget, lassuak voltak, nem professzionalis hozzaallassal pl. a pisztolyt tobb, mint 2 masodpercel az elso loves elott mar kihuzta
  • szinten lassu volt a reakcio az elso loves utan (egyenlore tobbfele verzio van 3 es 5 koze teszik a Ficot ert talalatokat)
  • feltunoen ossze-vissza maszkalt az elkoveto a tette elott
  • a tv-s szakerto szerint szakavatott szemnek lathato volt (az elerheto videok alapjan), hogy a ferfinal fegyver volt
Azért utólag már mindenki rohadtul okos, de igen, ott volt több hiba is. Nálunk egy falusi búcsúnál ott a mentőautó, a kihelyezett kormányülésen nem volt?! Felderítés... A lövésig nem lett volna szabad eljutni. Vannak jó kis testőrös sztorijaim, de nem ezen a fórumon fogom őket elsütni. :D Amik publikusabbak, és magánszektor, Lobo (aki tudja, tudja) írt le vicces / érdekes sztorikat.

Persze, ha gond van, akkor mindig eü részről is van gebasz. Pl egyszer Olaszországban Michael Jackson alatt leszkadt a színpadi díszlet, kimászott a zenekari árokból, letolta a maradékot, de kb összecsuklott a végén a kulisszában. Bevágták a kocsiba, a felvezető autóról leszakadtak, beestek egy kórházba, persze nem az előre leszerződött kórházba..

Oké, egy kormányfővel azért nem így kéne. Eleve nem volt ott akkora tömeg, h azt ne lehessen átlátni. Na meg a járókeretes öreglány. Mire gondolt, ott téblábolva?!
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 645
113
Ne szidjatok, lehet, hogy álhír. Az egyik hozzászóló írta a Vadhajtáson.

Juraj C-ről pedig kiderült, hogy 05.13.-án (hétfőn) az orvosa tájékoztatta, hogy áttétes rákos! Pár hónapja van hátra! Lehet összefüggés?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 059
87 990
113
HA Fico túléli, na majd figyeljetek! Olyan rendszert fog kiépíteni, hogy a Soros brancs élete végéig sírni fog. Minden lesz: liberális pártok betiltása, bírói kar lecserélése, és repül mindenki aki nem áll be mögé a köztévétől is.

Kapnak egy olyan rendszert a szlovákok, amilyennek Ficoét picsogják a kezdetektől. Putyin Ficohoz fog jönni a receptért. Még tv is lesz Sorosék és a nyugati ügynökök ellen, mint a Grúzoknál.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
.

Remélem, hogy úgy járnak ezzel is a végén, mint az Erdogán-puccsal! :hadonaszos:+ :oops:

Egyébként ezzel is úgy vagyok, mint a Navalníj "gyilokkal" : ott se hiszi el senki, hogy az a levált vérrög nem KGB-s FSZB-s volt, holott nekik ártott az eset a legtöbbet.
Szerintem itt is egy szerencsétlen agymosott "vaktyúk is talált szemet" esete forog fenn, + az azóta kirúgott biztonságiak
is benne voltak a szakmai hibák tucatjaival!


Egyébként nekünk is volt már hasonló: lásd a Horn Gyula-féle balesetet, és a "ráültetett" suttogó propagandát. :cool:


.

Szemléletes példa a "Ki hinné el..." esetére: természetesen én is kibírnám akár Margot Robbie-val is...

lingerie-model-margot-robbie.gif


egy hónapig, két, egy hétig bezárva, de ki hinné el! :oops:

.


.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 059
87 990
113
Ne szidjatok, lehet, hogy álhír. Az egyik hozzászóló írta a Vadhajtáson.

Juraj C-ről pedig kiderült, hogy 05.13.-án (hétfőn) az orvosa tájékoztatta, hogy áttétes rákos! Pár hónapja van hátra! Lehet összefüggés?
Na, valami ilyesminek képzel el az ember egy politikai merénylőt, akit a külföld pénzel.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 106
24 845
113
Azért utólag már mindenki rohadtul okos, de igen, ott volt több hiba is. Nálunk egy falusi búcsúnál ott a mentőautó, a kihelyezett kormányülésen nem volt?! Felderítés... A lövésig nem lett volna szabad eljutni. Vannak jó kis testőrös sztorijaim, de nem ezen a fórumon fogom őket elsütni. :D Amik publikusabbak, és magánszektor, Lobo (aki tudja, tudja) írt le vicces / érdekes sztorikat.

Persze, ha gond van, akkor mindig eü részről is van gebasz. Pl egyszer Olaszországban Michael Jackson alatt leszkadt a színpadi díszlet, kimászott a zenekari árokból, letolta a maradékot, de kb összecsuklott a végén a kulisszában. Bevágták a kocsiba, a felvezető autóról leszakadtak, beestek egy kórházba, persze nem az előre leszerződött kórházba..

Oké, egy kormányfővel azért nem így kéne. Eleve nem volt ott akkora tömeg, h azt ne lehessen átlátni. Na meg a járókeretes öreglány. Mire gondolt, ott téblábolva?!
a tót atyafiak nem álltak a helyzet magaslatán ez tény ..
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 209
113
Na, valami ilyesminek képzel el az ember egy politikai merénylőt, akit a külföld pénzel.

Az Osvald-ot lelövő szálakat elvarró Jack Rubby is halálos beteg volt! :oops:

Ennek ellenére is azt mondom, hogy --szerintem-- egy agymosott --a sok közül-- volt jókor-jó/rosszkor-rossz helyen, nézőponttól függően.

A merénylő elhatározásában viszont valóban szerepe lehetett az orvosi rossz-hírnek.
Emberi dolog! Ilyenekre is készülni kell(ett volna)!

.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93
HA Fico túléli, na majd figyeljetek! Olyan rendszert fog kiépíteni, hogy a Soros brancs élete végéig sírni fog. Minden lesz: liberális pártok betiltása, bírói kar lecserélése, és repül mindenki aki nem áll be mögé a köztévétől is.

Kapnak egy olyan rendszert a szlovákok, amilyennek Ficoét picsogják a kezdetektől. Putyin Ficohoz fog jönni a receptért. Még tv is lesz Sorosék és a nyugati ügynökök ellen, mint a Grúzoknál.
Hónapok, mire felépül. És örülhet, ha normálisan tud majd járni. Örülhet, ha nem lesz behálózva a hasa, és emelhet 5 kg-nál nagyobb súlyt. Nem gondolnám, hogy olyan iszonyatosan kemény csávó, hogy bírja utána a nyomást és a munkaterhet. Nem fog ő már semmit kiépíteni.

Sanszosan életének egyik központi teendője az lesz, hogy elég rostanyagot és folyadékot vigyen be, hogy ne kelljen erölködnie székleteléskor. És ezt nem gúnyból írom.