[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

agronomus

Well-Known Member
2020. augusztus 5.
222
1 253
93
1. Amit leírtatok részben oké, de mennyiben cáfolja vagy erősíti amit leírtam.

2. Egy darab magyar útépítő céget tudnátok nekem mondani (csak h ne a levegőbe beszéljünk).

Nem mert nem vagyok szakmabeli (talán valaki segít), de azt pl. tudom biztos helyről, hogy az aszfaltkeverő állomások jó részét visszaprivatizáltál Lölöék.
 

agronomus

Well-Known Member
2020. augusztus 5.
222
1 253
93
... inkább még 1000 év Orbánnal, még ha a balos hazugságok igazak is lennének, miszerint "lop", akkor is...

Egyetértek. Ha Orbán még lopna is (mivan???talán a nemzetellnesek nem loptak????) azt úgy csinálja, hogy közben vissza is oszt valamennyit (ami engem érint pl. családtámogatások 100 féle formájában). Na ezt a tetű gyurcsány nem csinálta. Nagy családom mellett szolidaitási adót kellett fizetnem a jövedelmem után (ezt merték kitaláni sarcnak, úgy, hogy nem érte el a jövedlemem a bruttó 300 e Ft-ot), hogy ők a szegíny semmirekelő kátrányos helyzetüeket támogassák abból. Azonkívül meg szartak a magyar emberek érdekeire. 1000x Orbán, mint 1x a moslék koalició. Fogalmuk sincs a kormányzásról (mit tudhat pl. kigyóválú Fegyőr vagy Sz Timike? esteleg azt, amit gyurkabácsi diktál nekik).
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 718
113
Magam is így látom. Van egy kis taktikai gyözelem (idöt nyertünk; de ez feltételezhetöen bele volt kalkulálva), a nagy képet nézve viszont az látszik, hogy a kutya ugat, a karaván halad.
Fájó pont, hogy gyakorlati elönyökért az elvi ellenvetéseinket feladtuk.
Szóval mindenki, aki le akart győzni minket örömmel elfogadta a megállapodást, de mi azért tekintsük győzelemnek, amíg a hadisarc első részletét nem kell fizetnünk? :rolleyes:
Én ebből nem az örömet, hanem a csalódottságot olvasom ki a nyugati mainstream részéről.

Bloomberg-elemző: Európa eladta a lelkét, amikor megalkudott Orbán Viktorékkal

Szerinte szinte biztos, hogy soha nem fogják alkalmazni a szabályozást, viszont Budapest és Varsó kihirdetheti a saját győzelmét, miközben továbbra is kapja az uniós pénzeket.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
A kormányunkon keresztülmenő EUs támogatások "típusát" mi döntjük el, közösen a többi EUs országgal. Ha egyszer a támogatások nagy vagy akár csak kis részét buzipropagandára vagy valami hasonló szarra akarnák adni akkor egyszerűen nem fogadjuk el és vagy nem kap senki semmit amíg nincs megegyezés, vagy kapunk helyette mezőgazdasági vagy valamilyen egyéb területre eső támogatásokat.



Ennek a bekezdésnek nincs értelme, csak hőbörgés volt..


""Bármilyen nemzeti cél elérésének a fő akadálya Orbán. Amíg nem szabadulunk meg ettől a tolvaj maffiától, addig semmi hasznosat nem tudunk kezdeni az erőforrásainkkal." (blogen)"

:rolleyes: .......

"Kell még mondanom valamit Ildikó?"
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
Én ebből nem az örömet, hanem a csalódottságot olvasom ki a nyugati mainstream részéről.

Bloomberg-elemző: Európa eladta a lelkét, amikor megalkudott Orbán Viktorékkal

Szerinte szinte biztos, hogy soha nem fogják alkalmazni a szabályozást, viszont Budapest és Varsó kihirdetheti a saját győzelmét, miközben továbbra is kapja az uniós pénzeket.

Én is azt gondolom, hogy a pszichológiai oldala a dolognak az nagyon fontos!
Olvassatok bele pl. a HVG-n a kommentekbe. Megy a fanyalgás...
..
Irgalmatlan gyorsan változik a világunk a koronavírus miatt! Nem tudjuk mi lesz, egyelőre Európa, Egyesült Államok vesztésre áll, Kína, Afrika jön fel!
Egészen új képlet lesz az évtized közepére! Mert mi van, ha nem lesz régi kerékvágás?
Szerintem Németország most áttette a zsetonok egy részét az asztalon miránk (V4). Nem véletlenül, hiszen jól megfontolt ipari, gazdasági, külkereskedelmi érdeke fűződik ehhez! Magyarország exportjának 29 %-ka irányul pl. Németországba.
..
A PIGS-szel nem számolhat, mert ők pont majd a markukat fogják tartani!
Az, hogy 2023-ban mi lesz, lesz-e jogállamisági cirkusz, az a jövő zenéje...
Én úgy látom, hogy ez ki lett herélve azért rendesen!
 
W

Wilson

Guest
Meglátjuk mi lesz a gyakorlat. Egy teljesen homályos EP szabályozást konkretizáltak. Sztem kihozták belőle a maximumot. Az ügyek nagyon kis részét fogja érinteni.

Kicsit pontosítanék,abban igazad van,hogy az EP szabályozás homályosan volt megfogalmazva de a megalkotásakor már elkezdték kidolgozni"a kezelési utasítást",hogy pontosan mire lehet alkalmazni és mire vonatkozik tehát az nem igaz,hogy az EU ezt a homályos "gumi" szabályozást akarta ráhúzni mindenre.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 279
113
nagxyon gyorsan átfutva a német sajtó címeit : (vár a munka) kb ez a vélemény ott: Merkel megmentette az EU milliárdokat, de vesztett. Szóval: Orbán nyert, Mo vesztett hosszútávon.
https://zackzack.at/2020/12/09/kurz-freund-orban-bekommt-gegenwind/

Szóval szerintem: Nemsokára előjön megint a kétsebességes Európa modellje, és onnan majd leszarják, hogyan eszik meg egymást a barbár hordák Keleten.
Hm, ha jol tudom olaszoknal ettek meg egy not nemreg valami odamigralt kannibalok.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and enzo

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 718
113
Gyurka nem boldog, nem ezért fizetett!!!
Komoly jövedelemmegvonást helyezett kilátásba az eddigi kitartottjainak.(csak 1 tipp:cool:)


Soros szerint a vétóval való fenyegetőzés Orbán részéről csak blöff volt, aminek Merkelék sajnos bedőltek.

Soros azzal zárja az írását, hogy ő mindössze annyit tud tenni az ügyben, hogy cikkén keresztül kifejezi azon emberek morális felháborodását (Gyurka, tudsz te többet is:)) , akik hittek az EU-ban, mint az Európai értékek védelmezőjében.


Nah, szerintetek rossz kompromisszum született?? Ugye, hogy nem! o_O
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Gyurka nem boldog, nem ezért fizetett!!!
Komoly jövedelemmegvonást helyezett kilátásba az eddigi kitartottjainak.


Soros szerint a vétóval való fenyegetőzés Orbán részéről csak blöff volt, aminek Merkelék sajnos bedőltek.

Soros azzal zárja az írását, hogy ő mindössze annyit tud tenni az ügyben, hogy cikkén keresztül kifejezi azon emberek morális felháborodását, akik hittek az EU-ban, mint az Európai értékek védelmezőjében.


Nah, szerintetek rossz komoromisszum született?? Ugye, hogy nem! o_O

Ha ennyire sír ez a vénség akkor az nekünk nagyobb győzelem mint elsőre látszik.
 
W

Wilson

Guest
Én is azt gondolom, hogy a pszichológiai oldala a dolognak az nagyon fontos!
Olvassatok bele pl. a HVG-n a kommentekbe. Megy a fanyalgás...
..
Irgalmatlan gyorsan változik a világunk a koronavírus miatt! Nem tudjuk mi lesz, egyelőre Európa, Egyesült Államok vesztésre áll, Kína, Afrika jön fel!
Egészen új képlet lesz az évtized közepére! Mert mi van, ha nem lesz régi kerékvágás?
Szerintem Németország most áttette a zsetonok egy részét az asztalon miránk (V4). Nem véletlenül, hiszen jól megfontolt ipari, gazdasági, külkereskedelmi érdeke fűződik ehhez! Magyarország exportjának 29 %-ka irányul pl. Németországba.
..
A PIGS-szel nem számolhat, mert ők pont majd a markukat fogják tartani!
Az, hogy 2023-ban mi lesz, lesz-e jogállamisági cirkusz, az a jövő zenéje...
Én úgy látom, hogy ez ki lett herélve azért rendesen!

Vagy csak a muti nem akarta,hogy az utolsó kormányzati és EU-s ciklusában az ő nevéhez fuződjön,hogy a coviddal sújtott EU-s gazdaság ktg nélkül maradjon illetve,hogy a covidos pénzek csússzanak és ezért olyan kompromisszumot kötött ami lényegi változást nem okozott a mechanizmusban de ezeket a kompromisszumokat mind a magyar mind a lengyel kormányzó erő győzelemként hirdetheti ki a saját hívei és az országa közvéleménye felé.
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 421
33 676
113
Ha ennyire sír ez a vénség akkor az nekünk nagyobb győzelem mint elsőre látszik.

Ők azt remélték, hogy még a '22-es választások előtt megvonhatják az összes uniós pénzt Mo-tól, és ebbe Orbán biztosan belebukna szerintük (szerintem még ez sem biztos, ha Orbán kitartott volna, és rá tudta volna verni az ellenzékre, hogy hazaárulást követett el, simán összerántotta volna a jobboldali tábort vele).
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Vagy csak a muti nem akarta,hogy az utolsó kormányzati és EU-s ciklusában az ő nevéhez fuződjön,hogy a coviddal sújtott EU-s gazdaság ktg nélkül maradjon illetve,hogy a covidos pénzek csússzanak és ezért olyan kompromisszumot kötött ami lényegi változást nem okozott a mechanizmusban de ezeket a kompromisszumokat mind a magyar mind a lengyel kormányzó erő győzelemként hirdetheti ki a saját hívei és az országa közvéleménye felé.
Ezért is irtam korábban hogy cifra évek lesznek a 2022-23 as évek. Ez még csak Jütlandi ütközet volt. Lesznek még csaták igen kemények főleg 22-23 ban. Ezek már nem pénzről fognak szólni hanem ...............
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Soros azzal zárja az írását, hogy ő mindössze annyit tud tenni az ügyben, hogy cikkén keresztül kifejezi azon emberek morális felháborodását (Gyurka, tudsz te többet is:)) , akik hittek az EU-ban, mint az Európai értékek védelmezőjében.
Az a 2-3 év, amíg meg sem indulhat semmilyen jogállamisági huzavona, neki nagyon hosszú idő... :rolleyes:
 
W

Wilson

Guest
Ezért is irtam korábban hogy cifra évek lesznek a 2022-23 as évek. Ez még csak Jütlandi ütközet volt. Lesznek még csaták igen kemények főleg 22-23 ban. Ezek már nem pénzről fognak szólni hanem ...............

Merkel volt az aki sokszor (ugyan a német érdekek figyelembevételéve)l de kisegítette O.V-t az EU-n belül,jövőre már nem lesz Merkel és az új német vezetés korántsem biztos,hogy olyan szívélyes lesz velunk mint amilyen Merkel mama volt.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
Gyurka nem boldog, nem ezért fizetett!!!
Komoly jövedelemmegvonást helyezett kilátásba az eddigi kitartottjainak.(csak 1 tipp:cool:)


Soros szerint a vétóval való fenyegetőzés Orbán részéről csak blöff volt, aminek Merkelék sajnos bedőltek.

Soros azzal zárja az írását, hogy ő mindössze annyit tud tenni az ügyben, hogy cikkén keresztül kifejezi azon emberek morális felháborodását (Gyurka, tudsz te többet is:)) , akik hittek az EU-ban, mint az Európai értékek védelmezőjében.


Nah, szerintetek rossz kompromisszum született?? Ugye, hogy nem! o_O

"A lengyel külügyminiszter-helyettes Szymon Szynkowski vel Sęk szerint alapvető jelentősége volt Magyarország magatartásának, a közös lengyel–magyar tárgyalási stratégiának abban, hogy minden jel szerint sikerrel végződtek az uniós költségvetési csomagról folytatott tárgyalások a brüsszeli csúcstalálkozón."
https://www.vadhajtasok.hu/2020/12/...apveto-jelentosege-volt-a-brusszeli-sikerben/