[BIZTPOL] Közép-Európa (V4 országok)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
Kizártad, de szerintem a Kuril-szigetek. Most, hogy mindenki ráugrik Oroszországra, Japán is elérkezettnek látja az időt, hogy szorítson egyet Oo-on.
Japán már előtte is pattogott, akkor kapta a cunamit, amiből a Fukushima-i katasztrófa lett. Annak ez lehetett az oka:
Emiatt annyira elkereserett, hogy most beszáll az ukrán-orosz konfliktusba.

"What is this...?" at 3:00

Ezt nem értem. A 2011-es földrengés fókusza 24 km-es mélységben volt, több utórengéssel, a legutóbbi idén februárban. Vagy ez csak hoax, és valójában egy 2018-ban bejelentett, max. 1000 méter mélységben operáló drón robbanása okozta?
Mindenesetre köszi a választ, kíváncsi vagyok minél több megközelítésre.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 553
32 041
113
Ezt nem értem. A 2011-es földrengés fókusza 24 km-es mélységben volt, több utórengéssel, a legutóbbi idén februárban. Vagy ez csak hoax, és valójában egy 2018-ban bejelentett, max. 1000 méter mélységben operáló drón robbanása okozta?
Mindenesetre köszi a választ, kíváncsi vagyok minél több megközelítésre.
Oké. Japánt a fukisimai katasztrófával "megregulázták" rossz nyelvek szerint. Kézenfekvő lenne a Kuril-szigetek körüli bonyodalmat okként megnevezni, de annyira logikus, hogy más lehet a háttérben. Fukusima előtt a Japán külpolitika kezdett szembe menni az Usa és irányítói akaratával. A katasztrófa előtti hetekben az erőmű biztonságáért felelős céget lecserélték egy izraelire. Láttam pár olyan felvételt, amin a reaktorblokkok közelébe telepített új "épületek" vannak, és állítólag azok felrobbantása vezetett a buli beindulásához. Mások valami "hárfát" (HAARP) emlegetnek, hogy azon játszottak valakik. Az eredmény minden esetre a japánok megszelidülése.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
Oké. Japánt a fukisimai katasztrófával "megregulázták" rossz nyelvek szerint. Kézenfekvő lenne a Kuril-szigetek körüli bonyodalmat okként megnevezni, de annyira logikus, hogy más lehet a háttérben. Fukusima előtt a Japán külpolitika kezdett szembe menni az Usa és irányítói akaratával. A katasztrófa előtti hetekben az erőmű biztonságáért felelős céget lecserélték egy izraelire. Láttam pár olyan felvételt, amin a reaktorblokkok közelébe telepített új "épületek" vannak, és állítólag azok felrobbantása vezetett a buli beindulásához. Mások valami "hárfát" (HAARP) emlegetnek, hogy azon játszottak valakik. Az eredmény minden esetre a japánok megszelidülése.
Az eredeti kérdéseim az ukrán-japán relációra vonatkoztak, hogy Japánnak miért éri meg Ukrajna miatt egyszerre leszarni a saját közvéleményét és aránytalan nemzetközi kockázatot vállalni. De ez a Fukushima se rossz.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 553
32 041
113
Az eredeti kérdéseim az ukrán-japán relációra vonatkoztak, hogy Japánnak miért éri meg Ukrajna miatt egyszerre leszarni a saját közvéleményét és aránytalan nemzetközi kockázatot vállalni. De ez a Fukushima se rossz.
Az Usa kormánya mögöttiek einstandolták Ukrajnát maguknak. Japánt meg zsarolják a fukusimai tragédiával. Ezért keveredett bele az ukrán zűrbe.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 461
10 433
113
Az eredeti kérdéseim az ukrán-japán relációra vonatkoztak, hogy Japánnak miért éri meg Ukrajna miatt egyszerre leszarni a saját közvéleményét és aránytalan nemzetközi kockázatot vállalni. De ez a Fukushima se rossz.
Japán jelenlegi külügy minisztere, akkora hazaáruló ribanc, hogy szerintem bárkinek eladja magát, aztán eladja magát másnak is. Véleményem szerint Josivara hosszú és hírhedt történelmében se találni nála nagyobb kurvát, bár Suga és csapata nélkül neki már a politika hulla kategóriában kéne lenni szóval nem zörög a haraszt...
Oroszországtól pedig továbbra is az a helyzet hogy amíg van orosz államiság senki nem tud területet elvenni, azokat a szigeteket Japán esetleg majd akkor kapja vissza ha már az USA-nak nincsenek hordozói a tengereken. Szóval szerintem jóval kevesebbért adták el magukat, illetve beleillik az egyre inkább lépjünk ki a pacifizmusból irányba, ami szerintem japán esetében jelen körülmények között nagyon buta dolog, mert így bármi van ők lesznek az első vonal akiket leradíroznak ha a nagyok egymásnak esnek. A japán militarizmus és imperializmus hajója elsüllyedt 45 ben, ők lehet másként kezdték ezt el látni, de ezek évtizedes távlatokban szemlélhetőek majd meg csak.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 467
4 632
113
Japan evtizedes szovetsegese a nyugatnak, az oroszokkal kb sose voltak egy oldalon. A japan technologia es az amerikai szupport nagyhatalomma teheti Ukrajnat.

Vegyuk peldaul Putyint. Elmegy a tajgaba tetszelegni az uj irharuhajaba, de a vakcina beadast kulonosen szokatlanul media nelkul teszi meg. Szinte biztosra veszem nem hazaival oltjak be, hanem felre van neki rakva egy elnoki Pfizer.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
9 054
30 500
113
Japan evtizedes szovetsegese a nyugatnak, az oroszokkal kb sose voltak egy oldalon. A japan technologia es az amerikai szupport nagyhatalomma teheti Ukrajnat.

Vegyuk peldaul Putyint. Elmegy a tajgaba tetszelegni az uj irharuhajaba, de a vakcina beadast kulonosen szokatlanul media nelkul teszi meg. Szinte biztosra veszem nem hazaival oltjak be, hanem felre van neki rakva egy elnoki Pfizer.
Hogy lehet egy mondtaba leírni Ukrajnát meg a nagyhatalmat? :D
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 824
113
Japan evtizedes szovetsegese a nyugatnak, az oroszokkal kb sose voltak egy oldalon. A japan technologia es az amerikai szupport nagyhatalomma teheti Ukrajnat.

Vegyuk peldaul Putyint. Elmegy a tajgaba tetszelegni az uj irharuhajaba, de a vakcina beadast kulonosen szokatlanul media nelkul teszi meg. Szinte biztosra veszem nem hazaival oltjak be, hanem felre van neki rakva egy elnoki Pfizer.
Akkor nagyon tévedsz, mert többre tartja az orosz vakcinákat mint a nyugatit.
 

Nero von Schwartz

Well-Known Member
2020. december 16.
445
1 469
93
Japan evtizedes szovetsegese a nyugatnak, az oroszokkal kb sose voltak egy oldalon. A japan technologia es az amerikai szupport nagyhatalomma teheti Ukrajnat.
Ha nem is nagyhatalommá, de valamennyire egyetértek. Csak én nem láttam jönni ezt a japán vadulást egy ilyen oroszokat provokáló hadgyakorlat képében. Próbálják felpörgetni a fegyverexportjukat, az addig rendben van. De attól, hogy a kormányuk zöld jelzést adott a hadiipari komplexum tengerentúli terjeszkedésének, árban versenyképtelenek és nincs bejáratott piacuk és tapasztalatuk. Fejlett elektronikát viszont eladhatnak az ukránoknak, akiknek ex-szovjet vasuk van bőven, technológiára szomjaznak hazai felhasználásra és szintén exportra.
Ahogy utánanéztem, a japóknak számít, hogy az ex-szovjet univerzumban az ukránokkal kötöttek először védelmi együttműködési szerződést, ami túllép a segélyezés keretein (tehát nem a GUAM-csoportot - grúz, ukrán, örmény, moldáv - érinti), és többször hangsúlyozzák a 46 milliós lakosságszámot, valamiért ez is fontos nekik.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ezt nem értem. A 2011-es földrengés fókusza 24 km-es mélységben volt, több utórengéssel, a legutóbbi idén februárban. Vagy ez csak hoax, és valójában egy 2018-ban bejelentett, max. 1000 méter mélységben operáló drón robbanása okozta?
Mindenesetre köszi a választ, kíváncsi vagyok minél több megközelítésre.

Azt gondolom, hogy egy nukleáris drón (mint a Poseidon) robbanása földrengést is kiválthat. Főleg törésvonalak közelében, mint pl. Japán.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ha nem is nagyhatalommá, de valamennyire egyetértek. Csak én nem láttam jönni ezt a japán vadulást egy ilyen oroszokat provokáló hadgyakorlat képében. Próbálják felpörgetni a fegyverexportjukat, az addig rendben van. De attól, hogy a kormányuk zöld jelzést adott a hadiipari komplexum tengerentúli terjeszkedésének, árban versenyképtelenek és nincs bejáratott piacuk és tapasztalatuk. Fejlett elektronikát viszont eladhatnak az ukránoknak, akiknek ex-szovjet vasuk van bőven, technológiára szomjaznak hazai felhasználásra és szintén exportra.
Ahogy utánanéztem, a japóknak számít, hogy az ex-szovjet univerzumban az ukránokkal kötöttek először védelmi együttműködési szerződést, ami túllép a segélyezés keretein (tehát nem a GUAM-csoportot - grúz, ukrán, örmény, moldáv - érinti), és többször hangsúlyozzák a 46 milliós lakosságszámot, valamiért ez is fontos nekik.

A 46 milliós lakosságszámból már csak jóval kevesebb maradt...
 
K

kamm

Guest
A 46 milliós lakosságszámból már csak jóval kevesebb maradt...

2001-ben voltak elvileg 48 millio korul.
Ha meg mindig lennenek legalabb 40 millioan, akkor nagyon-nagyon meg lennek lepodve...

Kapasbol Crimeaval 2 millio folott buktak, ezen kivul a Donbass is 5-6 millios regio - es akkor az is ismert, hogy ezen felul akkora volt eddig is a kivandorlas, hogy tavaly mar a GDP 11% (!) kulfoldrol hazautalt penzekbol jott, ami egeszen elkepeszto, masik legalabb 4-5 millios lakossagvesztest jelent (inkabb tobbet.)

Ha vegleg bukjak a haborus teruleteiket, akkor szerintem valahol 34-35 millio korul fognak megallni, ami egeszen dobbenetes, nem tudok meg egy modern allamot, amelyik 30% (!) lakossagvesztest produkalt cirka 20-25 ev alatt (plane nem a megalalkulasa utan.)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
Nagyon gyanús...
---
"Meghalt egy alaszkai helikopter-balesetben Petr Kellner milliárdos üzletember, a Forbes magazin szerint a leggazdagabb cseh. Az amerikai szövetségi légügyi hatóság tájékoztatása szerint az Eurocopter AS50 típusú gépet Butte városka közelében érte a katasztrófa, egyelőre nem tudni, hogy miért. A jelentésben szerepelt az 56 éves Kellner mint halálos áldozat. Egy másik, 50 éves cseh állampolgár is van a halottak között."
..
"Petr Kellner a PPF Group pénzügyi befektető csoport többségi tulajdonosa, övé a PPF részvényeinek 99,93 százaléka, magánvagyonát a Forbes magazin tavaly év végén 293 milliárd koronára (11,2 milliárd euróra) becsülte. A PPF tavaly vette meg a Central European Media Entreprises (CME) csoportot, amelynek az említett két nagy televíziós társaság mellett egyebek között további televíziók, az O2 mobilszolgáltató, az Air Bank és a Skoda Transportation Services is tagja. A CME aktívumainak értéke a cseh sajtó szerint 48,6 milliárd euró."