[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 008

Guest
Bocs, nem birtam ki. :)
Vik_Nat_LOL.jpg
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 409
17 471
113
Ha igaz amit az Index ír, akkor közvetlen veszélyben volt/van a kritikus infrastruktúránk és a segítőt feljelentik.
Kulcsfontosságú létesítmény védelmének belső akadályoztatására mond valamit a BTK? Mert itt erről van szó.

http://index.hu/belfold/2017/07/26/...i_etikus_hekker_rendorseg_nni_orizetbe_vetel/

Akkor most mesélek valamit. Az infó első kézből származik olyan személytől aki részben érintett ebben az ügyben és még van szakmai - titkos szolgálati - tapasztalata. A srác kurvára nem etikus hekker. A gyereket már elkapták amiatt mert feltörte a MÁV és a Szerencsejáték rendszerét is. Érdekes módon a gyerek az ominózus figyelmeztető levelet először a BKK ügyfél szolgálati részlegére küldte ahol tömegével jönnek mennek a levelek. Aztán a gyereknek szóltak (vajon ki?), hogy rossz helyre ment az üzenet, majd miután ezt orvosolta és elküldte a megfelelő helyre, húsz percre rá megjelent a cikk az Indexen. Milyen érdekes... Az ember akitől ezt tudom azt mondta, hogy ez egy teszt volt. A teszt lényege, hogy jövőre a választásokkor mennyire tudják majd megbénítani a hasonló rendszereket idehaza.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 759
44 815
113
Még Ferenc testvér uralkodása idején ingyen osztogattak egy szennylapot az InterCity-ken, amely azzal büszkélkedett, hogy az egyik legolvasottabb bulvárlapja (vajon miért?).

Abban voltak olyan cikkek, amelyekben börtöntöltelékeket mutogattak, hogy milyen rendes emberek, meg az életfogytos "anyuka" is milyen finom bejglit sütött karácsonyra a rácsok mögött.
Meg interjú vmi -insert insult- aki eladta külföldieknek a Nyugatit, felszedte és eladta a frissen lerakott macskaköveket stb. Őt is úgy tálalták, mint élelmes üzletembert...

Szerencsére uralkodóváltáskor hirtelen megszűnt létezni.

Azóta tudom, hogy a ballib "újságírás" bárkiről bebizonyítja, hogy ő csak egy ártatlan áldozat.
Khöm "refugees" khöm.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 589
113
Akkor most mesélek valamit. Az infó első kézből származik olyan személytől aki részben érintett ebben az ügyben és még van szakmai - titkos szolgálati - tapasztalata. A srác kurvára nem etikus hekker. A gyereket már elkapták amiatt mert feltörte a MÁV és a Szerencsejáték rendszerét is. Érdekes módon a gyerek az ominózus figyelmeztető levelet először a BKK ügyfél szolgálati részlegére küldte ahol tömegével jönnek mennek a levelek. Aztán a gyereknek szóltak (vajon ki?), hogy rossz helyre ment az üzenet, majd miután ezt orvosolta és elküldte a megfelelő helyre, húsz percre rá megjelent a cikk az Indexen. Milyen érdekes... Az ember akitől ezt tudom azt mondta, hogy ez egy teszt volt. A teszt lényege, hogy jövőre a választásokkor mennyire tudják majd megbénítani a hasonló rendszereket idehaza.
Ez amit linkeltem egy másik mint aki előtte bement a MÁV-hoz és a Szerencsejáték Zrt.-hez.

Az infó amit első kézből mesélsz, a fővonalas médiában is futott. Nem rosszból mondom, csak adalék. Egy egyszerű kis kalandot kereső srác, köze nincs az etikus hackerekhez (nekem sincs, de ő ennyitől még nem lesz az).

szóltak (vajon ki?)
Ki?

A teszt lényege, hogy jövőre a választásokkor mennyire tudják majd megbénítani a hasonló rendszereket idehaza.
Kik?
Akkor a végrehajtó megvan, fel lehet göngyölíteni az egész szervezetet, közben pedig kijavítani a hibákat. Problem solved.

Sajnos a kritikus infrastruktúra védelme idehaza (is) siralmas, ezt én is hasonlóan kompetens (szakértő katonatiszt) embertől tudom, szóval mindig kettőn áll a vásár.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
A könyvesboltok roskadoznak a "Hogyan csináljunk forradalmat?" típusú do-it-yourself könyvektől. Talán a kormányzatnak picit oda kellene figyelnie erre...

Vajon az ilyen passzív ellenállás/polgári engedetlenségi praktikák között tanítják ezek a könyvek ezt is?
Idegenkezűleg kerülhetett a metróajtóba a kocka alakú készítmény -brilliáns elméletet adott elő a BKV-vezér
http://hvg.hu/itthon/20170726_Kocka...t_a_BKVvezer_a_metroajtoba_szorult_fakockarol
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 589
113
A könyvesboltok roskadoznak a "Hogyan csináljunk forradalmat?" típusú do-it-yourself könyvektől. Talán a kormányzatnak picit oda kellene figyelnie erre...
Én is pont ma láttam.
Beleolvasva mondjuk nem egy kézikönyv, és a műveleti alapelgondolásai is csak addig működnek amíg ellenük nem fejlődik fel valami még abszurdabb, vagy valami ami ismeri őket és megpróbálja kibillenteni. Csak addig működik amíg újszerű, ez meg nem lesz az. Ha más nem, segítünk nekik pofára esni.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Szépen elő van ez készítve: először a BKK + T botrány a hacker sráccal, majd amikor megvan az alap-hangulat, akkor faék az orosz metró ajtajába. Újabb üzemzavar -> utasok leszállítása -> kiállás -> cirkusz.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Én is pont ma láttam.
Beleolvasva mondjuk nem egy kézikönyv, és a műveleti alapelgondolásai is csak addig működnek amíg ellenük nem fejlődik fel valami még abszurdabb, vagy valami ami ismeri őket és megpróbálja kibillenteni. Csak addig működik amíg újszerű, ez meg nem lesz az. Ha más nem, segítünk nekik pofára esni.

Több is van! Különféle passzív ellenállási, polgári engedetlenségi könyvek, +könyvek diktátorokról. Ma legalább 5-félét láttam egy kupacban. Azon gondolkozom, hogy a könyvesbolt (áruházlánc) ezért beperelhető-e?
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 589
113
Több is van! Különféle passzív ellenállási, polgári engedetlenségi könyvek, +könyvek diktátorokról. Ma legalább 5-félét láttam egy kupacban. Azon gondolkozom, hogy a könyvesbolt (áruházlánc) ezért beperelhető-e?
Nem, és a nemzetbiztonság sem intézkedhet törvényesen. Ezt muszáj lenyelni ha a szabályok szerint akarunk játszani.
Egy fotót majd tudnál lőni? Én csak egyetlen kiadvánnyal találkoztam. Milyen üzletben láttad így kupacban?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nem, és a nemzetbiztonság sem intézkedhet törvényesen. Ezt muszáj lenyelni ha a szabályok szerint akarunk játszani.
Egy fotót majd tudnál lőni? Én csak egyetlen kiadvánnyal találkoztam. Milyen üzletben láttad így kupacban?

Az egyik legnagyobb bolthálózatnál. Általában ott, ahol az újdonságok/politikai/történelmi (diktatúrákról szóló) könyvek vannak. Azért az ilyen típusú könyvek simán bujtogatnak arra, hogy pl. hagyjuk nyitva a csapokat, hadd follyon a víz, törjünk össze ezt azt, lopjuk el a szappant stb. meg hasonló "apróságokra", amelyek nem igazán büntethetők keményen, de bosszúságot tudnak okozni, amivel a közgangulat indulatossá tehető (pl. a mai "fakocka" - vagy inkább faék - az ajtóba is ennek tipikus esete: aki odatette, soha nem lesz meg, egy faék olyan egyszerű és általános, hogy az sem utal az elkövetőre stb.).
Ha pl. az öngyilkosság nem népszerűsíthető, vagy a gyerekek testi fenyítése (legutóbb ezért tiltottak be könyveket Magyarországon), akkor a forradalmi hangulat gerjesztése + szabotázs népszerűsítése se legyen már mentes a büntetés alól.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 589
113
Az egyik legnagyobb bolthálózatnál. Általában ott, ahol az újdonságok/politikai/történelmi (diktatúrákról szóló) könyvek vannak. Azért az ilyen típusú könyvek simán bujtogatnak arra, hogy pl. hagyjuk nyitva a csapokat, hadd follyon a víz, törjünk össze ezt azt, lopjuk el a szappant stb. meg hasonló "apróságokra", amelyek nem igazán büntethetők keményen, de bosszúságot tudnak okozni, amivel a közgangulat indulatossá tehető (pl. a mai "fakocka" - vagy inkább faék - az ajtóba is ennek tipikus esete: aki odatette, soha nem lesz meg, egy faék olyan egyszerű és általános, hogy az sem utal az elkövetőre stb.).
Ha pl. az öngyilkosság nem népszerűsíthető, vagy a gyerekek testi fenyítése (legutóbb ezért tiltottak be könyveket Magyarországon), akkor a forradalmi hangulat gerjesztése + szabotázs népszerűsítése se legyen már mentes a büntetés alól.


Jó kommunikációval ellenük fordítható az indulatos közhangulat. Amúgy meg szappant lopni nem csak ők tudnak de majd rájönnek :D
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 362
2 556
113
A fentiek fényében elég érdekes ősz lesz!
Kinéz még egy bírósági per vesztés a migri ügyben. Lengyeleknek 7. Cikkely. Ellenünk esetlegesen eus utalások beszüntetése..
Erre rá egy pesti vörös balhé, és garantált a cnn live in budapest...