[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 304
113
Ez, hogy jön ide?
Trianonnak semmi köze ahhoz, hogy Magyarország mennyire lett volna életképes a Monarchia nélkül.
Sőt! Ha utána nézel, kb a huszas évek közepére helyreállt a magyarországi és ausztriai gdp aránya a legjobb monarchiás év 1913 szintjére. Trianon ellenére!
Te írtad: "Úgy hallottuk annak idején, hogy a Monarchia nélkül Magyarország életképtelen lenne!"
 

BiancoGasto

Well-Known Member
2018. november 14.
759
918
93

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 907
113
Történt tegnap előtt valami Pesten.
Illetve megmozdult.
Odáig nem volt érdekes, hogy a Légió Hungária (viszonylag új szélsőjobboldali szervezet, korábbi szervezetekből) kb. 50 tagja elsétált az Auróra klubba. Azaz sétált volna, mert zárva volt, bár elvileg nyitva kellett volna legyen... Volt egy kis hőzöngés, aztán le is léptek. Aki nem tudná, az Auróra egy hírhedt szélsőbalos "közösségi klubb". Azaz romkocsma, drogelosztó, homokozó, miegymás kommunistáknak, anarchistáknak, LMBTQP-soknak, meg a többi elmebetegnek.

Ami érdekes lehet a mi szempontunkból az az, hogy az Indexnek jó 20 perc kellett, hogy megírja, az eset után egy órával az új polgármester helyszínelt(!?) a kerületi rendőrkapitánnyal, ma pedig már az Egyesült Államok nagykövetsége nyafogott emiatt. Korábban járt már küldöttség is a klubban.
Jól be lehetnek csatornázva.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 414
4 448
113
Történt tegnap előtt valami Pesten.
Illetve megmozdult.
Odáig nem volt érdekes, hogy a Légió Hungária (viszonylag új szélsőjobboldali szervezet, korábbi szervezetekből) kb. 50 tagja elsétált az Auróra klubba. Azaz sétált volna, mert zárva volt, bár elvileg nyitva kellett volna legyen... Volt egy kis hőzöngés, aztán le is léptek. Aki nem tudná, az Auróra egy hírhedt szélsőbalos "közösségi klubb". Azaz romkocsma, drogelosztó, homokozó, miegymás kommunistáknak, anarchistáknak, LMBTQP-soknak, meg a többi elmebetegnek.

Ami érdekes lehet a mi szempontunkból az az, hogy az Indexnek jó 20 perc kellett, hogy megírja, az eset után egy órával az új polgármester helyszínelt(!?) a kerületi rendőrkapitánnyal, ma pedig már az Egyesült Államok nagykövetsége nyafogott emiatt. Korábban járt már küldöttség is a klubban.
Jól be lehetnek csatornázva.
Nem az első eset amikor Kubatov aktivizálódik, jött a vészcsengő hogy felszabadult Budapest, valahogy előbújtak ezek is a földből. Senki se mondja hogy ez véletlen.

Apropó. 30 éve szabadultunk meg fogvatartóinktól. Lassan de biztosan lemossuk a ránk száradt ideológiát.
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Történt tegnap előtt valami Pesten.
Illetve megmozdult.
Odáig nem volt érdekes, hogy a Légió Hungária (viszonylag új szélsőjobboldali szervezet, korábbi szervezetekből) kb. 50 tagja elsétált az Auróra klubba. Azaz sétált volna, mert zárva volt, bár elvileg nyitva kellett volna legyen... Volt egy kis hőzöngés, aztán le is léptek. Aki nem tudná, az Auróra egy hírhedt szélsőbalos "közösségi klubb". Azaz romkocsma, drogelosztó, homokozó, miegymás kommunistáknak, anarchistáknak, LMBTQP-soknak, meg a többi elmebetegnek.

Ami érdekes lehet a mi szempontunkból az az, hogy az Indexnek jó 20 perc kellett, hogy megírja, az eset után egy órával az új polgármester helyszínelt(!?) a kerületi rendőrkapitánnyal, ma pedig már az Egyesült Államok nagykövetsége nyafogott emiatt. Korábban járt már küldöttség is a klubban.
Jól be lehetnek csatornázva.
És most örülni kellene ennek az újnáci csürhének? Tarlós alatt hol voltak vajon? Szélsőbalt se szeretem, de ők vhogy nem rongálnak sehol. Ezek a légiósok meg együtt buliztak az ukrán széljobbal, ami meg szégyen.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 907
113
És a gyorsaság, ahogy le lett reagálva? Az smafu? :O

Amúgy nyáron Budaházy látogatta meg a klubbot sokadmagával, mert kíváncsiak voltak a pedofíliáról szóló előadásra. Az még eléggé Tarlós-korszak volt.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 259
120 016
113
És most örülni kellene ennek az újnáci csürhének? Tarlós alatt hol voltak vajon? Szélsőbalt se szeretem, de ők vhogy nem rongálnak sehol. Ezek a légiósok meg együtt buliztak az ukrán széljobbal, ami meg szégyen.
Láttál te már antifákat esetleg? (valahogy a szélsőbal nem rongál sehol jóóó vicc)
 

Schurrer

Well-Known Member
2019. március 9.
1 053
792
113
Láttál te már antifákat esetleg? (valahogy a szélsőbal nem rongál sehol jóóó vicc)
Budapesten nem. De ha láttam volna is és el is ítélném azt, a széljobbot szintén, mert ugye erről beszéltem. Ezek szerint te láttál szélbal rongálókat, nem örülök ennek sem. Hol láttad őket amúgy?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 259
120 016
113
Budapesten nem. De ha láttam volna is és el is ítélném azt, a széljobbot szintén, mert ugye erről beszéltem. Ezek szerint te láttál szélbal rongálókat, nem örülök ennek sem. Hol láttad őket amúgy?
Németben, itthon annyira nem divat ennyire segghülyének lenni még Pesten sem.

Bár a nagyobb tüntiken mindig van valami kis rongálás itthon is.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 414
4 448
113
Láttál te már antifákat esetleg? (valahogy a szélsőbal nem rongál sehol jóóó vicc)
Rettegni lehet mindentől, meg kerítést húzni, de akkor se jönnek hiába fél előre az ember.
Hogy közben gyújtogatnak Budapesten a nácik attól persze nyugodtan kell aludni hisz nincs itt semmi látnivaló.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 259
120 016
113
Rettegni lehet mindentől, meg kerítést húzni, de akkor se jönnek hiába fél előre az ember.
Hogy közben gyújtogatnak Budapesten a nácik attól persze nyugodtan kell aludni hisz nincs itt semmi látnivaló.
Hát őszintén szólva az utóbbi pár évben durvább antifa demonstrációk voltak nyugaton mint náci (vagy annak mondott inkább) akármerre. Attól függetlenül én úgy vagyok az antifa tüntetéssel, hogy open season nem pedig pedig kerítést behúz ;)
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 259
120 016
113
Források? Csak mert én tényleg nem olvastam erről.
Hát volt némi rendőrheccelés meg hasonló, de azt nem mondnám komolynak, ennek az irányzatnak aki komolyan agresszív is nemigen vannak követői itthon, a focihuligánok közül könnyebb embert toborozni ilyesmire mint a romkocsmákban tobzódó 40 kilós hippikből.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 414
4 448
113
Hát őszintén szólva az utóbbi pár évben durvább antifa demonstrációk voltak nyugaton mint náci (vagy annak mondott inkább) akármerre. Attól függetlenül én úgy vagyok az antifa tüntetéssel, hogy open season nem pedig pedig kerítést behúz ;)
Nézd ha mondasz legalább egy radikális antifa tüntetést Budapesten akkor ne habozz mert mennék én is.