[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Magyarországról meg mondani a tuti, hogy kint milyen rossz, mert voltál kint 2 hetet?
130-1400000 ft?
Anyám! Mennyire el vagy tájolva!
Hofi jut eszembe: ...."arany anyám, te ne menj sehova! Rád iitthon van szükség!..."
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 276
68 234
113
Magyarországról meg mondani a tuti, hogy kint milyen rossz, mert voltál kint 2 hetet?
130-1400000 ft?
Anyám! Mennyire el vagy tájolva!
Hofi jut eszembe: ...."arany anyám, te ne menj sehova! Rád iitthon van szükség!..."

Én nem is megyek, de mondom:

Persze vannak kint rendes helyek meg kaják is mert akkor biztos nem lennének kint tőlünk,meg a többi ex jugó,román,lengyel,szlovák,török stb országból annyian.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
<blockquote rel="hiryu">Sőt, mivel állampolgárság nem a rabbinikus törvényekből ered, hanem az izraeli bevándorlási törvényekből

Amelyek a rabbinikus faji törvények a szekularizáció izraeli hiánya miatt. Ha rokonaid egy része nem izraeli állampolgár az csak azért lehetséges, mert nem számítanak zsidó fajúnak, mivel valószínűleg nem anyai ágon vannak zsidó felmenőik.</blockquote>
Hálás lennék, ha nem góhordanál össze ilyen sületlenséget,még valaki elhiszi.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Akik kimennek, azok sajnos nemigen vihetnék előre az országot, mivel ha itthon maradnának, túlnyomó többségük sajnos munkanélküli-sorsra jutna. Ha iskola utáni munkakezdők, akkor még a három hónapos segélyt se kapnák, nyugodtan éhen veszhetnének, de akár egy kezdő fizetésből is ugyanúgy. És én Magyarországot nem cikkekből meg tanulmányokból ismerem, itthon élek, jól tudom, hogy elég a fővárostól száz km-en túl eltávolodni (főleg keletre), és micsoda nyomorban tudnak létezni emberek főleg a kis falvakban. Az izraeli cég meg nem értem, miért kínlódott, lehetne kicsit bővebben?

-mondok egy példát.
-munkafegyelem.

az elkészült elektronikus vezérlőpanel átmegy egy pld egy optikai teszteren, hogy milyena forrasztások minősége. Egy embernek az ott a feladata, hogy a kamera képét leellenőrizze, ha határeset, ha kell lejavítsa, ha nem kell javítani, mehet tovább...

Neki pld max 7 órát volt kedve dolgozni+kajaszünet, aztán gép automatára állítva, mert neki már nincs kedvem dolgozni.

hadd menjen.... panelek kicsit később beépítve, aztán az üzemi teszten sorra estek ki.... lehet mindent szétszedni...

De volt hely, ahová a vevők beballagtak, megláttak az üzemvezetőt, és csak néztek: hiszen ez másfél éve még pincér volt a főtéri vendéglőben...
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
<i>Nem, nem jönnek! Akik kint dolgoznak és élnek, azok döntő többsége nem akar vissza jönni. Minek, hogy itthon vegyen egy lakást a kint megspórolt pénzéből és utána álljon be 8 órás minimálbérért dolgozni 10-12 órákat?
Hagyjuk ezeket a romantikus gondolatokat, mert csak félre vezetnek!</i>

ismerős, keresett szakmával, műszakpótlékkal kapna, kb 160 magyar fabatkát havonta. három gyerekkel.

Inkább kinn dolgozik heti négy napot betanított munkásként, hazahoz családnak 270-300 000 fabatkát, ottani költségek levonása után...
Miért jönne haza?
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="joker">és ennek mi köze van bármihez?
Természetesen a magyar kormány bírálata.... Mintha ők tehetnének arról, hogy az európai tőkés társadalom a minél nagyobb profitéhség következtében kihelyezte a könnyűipart (is) a Távol-Keletre, amellyel minőségi előrelépés nem, de a zsebükbe irányuló összegek megnövelése természetesen bekövetkezett. Emellett az európai munkanélküliek száma megnőtt, a kiéleződő versenyben a minőségi európai gyártás megszűnt, az árrés viszont szépen dagadt. Profit, profit, profit ...
Szokásos hatásvadász népátszabó cikk, amelyet már olvastunk, láttunk, hallottunk. Körülbelül annyit is ér.
Hozzátéve, hogy itt szégyenkeznivalója inkább a neoliberális globálmoguloknak, és az itteni helytartóiknak van.</blockquote>

A politikusok viszont meg tudnak oldani ezt is ha akarnak. A Kinabol es egyeb olcson termelo orszagokbol szarmazo arukra oriasi vamot vezetnenek be, rovidtavon ez ardragulast hozna, de hosszabbtavon visszahoznak a termelest Europaba, ha el is akarjak adni az arukat.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Hiryu!
Érdekes, hogy a bécsi út végén már jól dolgoznak a hazánk fiai.
Berkeken belül meg híres, hírhedt a munkamódszeretek. Már csak tudom, mert van közöm az ECI cégetek berendezéseihez. Precíziós termékeket meg nem betanított munkások fogják ellenőrizni. Hallottál már többrétegű nyákról? Ha valamiért nem működik, akkor javíthatatlan! Még, hogy forrasztási hiba.
 
T

torsen

Guest
A magyar egy csodaváró nép. Mindent, azonnal, ingyen... szerintem a legtöbbünk úgy van a nyugati életformával, hogy mint a kisgyerek a játékbolt kirakatát, csak nézi-nézi, vágyakozik, de tenni nem nagyon akar érte. Úgy érzi, alany jogon megérdemli azt, amit egy osztrák, angol, német. De ez nem így megy sajnos, itthon is és kint sokat kell érte dolgozni, vagy nagyon kell valamihez érteni. (Itthon leginkább a lopáshoz, az a legkifizetődőbb!)

A másik dolog, hogy szerintem azokért a munkákért amit kivisznek Pakisztánba, nem igazán kellene sírni. gyötrelmes kulimunka, minimálbérért. Egyébként a kínai munkás is kezd tudatára ébredni, egyre több a bérkövetelés arrafelé is. Én emlékszem, hogy ugyanez a sokkoló dömpingáradat először a japánoktól, majd a koreaiaktól is megérkezett. Ma már mindkét ország minőségi és drága termékekkel van jelen a piacon. Kína is így fog járni.

A legnagyobb baj szerintem a magyar helyzettel, hogy a mai kormány (is) közmunkával (az előző kormány segéllyel) akarja megnyerni a legalsó választói réteget. Véleményem szerint az USA-nak is van közmunkája, csak éppen az a katonai költségvetés, a katonai kutatás-fejlesztésre költött pénz. DE! Micsoda különbség az, hogy 31 közmunkás egy nap alatt 7 cm nyílt árkot takarít, vagy egy csúcs kvalifikált mérnökcsapat (3 fő) ugyanezért a pénzért fejleszt valami high-tech cuccot, valami katonai eszközhöz. Mi volna ha a fiatal fejlesztőinknek így öntenénk a pénzt, hogy produkáljanak valami eladhatót? És ez húzná magával a beszállítói hátteret is, munkahelyeket teremtve. De megy a szemérmeskedés, hogy katonai cuccot azt ne, nem vagyunk militaristák! Helyette megy a sárga mellényes kommandó és 10-en támadnak egy cigi csikkre...Őrületes pénzkidobás! Az iskoláinkban meg félanalfabétákat tanítanak egyre gyengébb képességű tanárok, mert nincs becsülete (értsd nincs megfizetve) a tanári munka, és igen silány minőség jelenik meg a tanárképző iskolákban. Ez egy ördögi spirál, ami a társadalom teljes elbutulását eredményezi, és tényleg csak a rabszolgamunka marad nekünk...
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
A magyar egy csodaváró nép. Mindent, azonnal, ingyen... szerintem a legtöbbünk úgy van a nyugati életformával, hogy mint a kisgyerek a játékbolt kirakatát, csak nézi-nézi, vágyakozik, de tenni nem nagyon akar érte. Úgy érzi, alany jogon megérdemli azt, amit egy osztrák, angol, német. De ez nem így megy sajnos, itthon is és kint sokat kell érte dolgozni, vagy nagyon kell valamihez érteni. (Itthon leginkább a lopáshoz, az a legkifizetődőbb!)

No hát akik külföldön (vagy itthon rendesen) dolgoznak, azok kik? Ők a magyarok (persze néhány kisebbséggel együtt pl. svábok), pont a többit lehetne kitakarítani. Akik ilyeneket hazudoznak azok vajon mit csinálnak?
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Február 25.-e és március 9.-e között három magyar brókerház dőlt be, a szakemberek számításai szerint óriási, a GDP egy százalékát kitevő összeggel. Ehhez képest az a furcsa helyzet állt elő, hogy a Quaestor bukása óta, azaz három hete nincs olyan szakember a magyar pénzügyi rendszerben, akinek biztos információi lennének, mi és mikor történt, illetve hogyan történt. Még kevésbé átláthatók az ügy politikai szálai, csak annyi biztos, hogy vannak. Legfeljebb az sejthető, hogy ezek a szálak kormány-közeliek és igen csúnyák lehetnek. Ebbe a műsorunkba meghívtuk Várhegyi Éva közgazdászt és Gadó Gábor jogászt, azt remélve, hogy segítségükkel tisztábban fogunk látni.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
<i>Hiryu!
Érdekes, hogy a bécsi út végén már jól dolgoznak a hazánk fiai.
Berkeken belül meg híres, hírhedt a munkamódszeretek. Már csak tudom, mert van közöm az ECI cégetek berendezéseihez. Precíziós termékeket meg nem betanított munkások fogják ellenőrizni. Hallottál már többrétegű nyákról? Ha valamiért nem működik, akkor javíthatatlan! Még, hogy forrasztási hiba.</i>

BNiztos én tudom rosszul, alig ment át egy-két millió a kezem között.
Dióhéj: panelekre kerülnek még alkatrészek, csatlaozók, etc, és megy át a hullámkemencén, utána vizsgálat.

Egyébként máshonnan megközelítve:
- egy hasonló cégnél járom szülővárosomban.- engedelmeddel nevét nem írom le.

Fél év utána visszanéz: nézem, hát a hölgyek akik voltak hová lettek.
Csendben rákérdek. Elmondják, szó szerint elmenekültek szülni, mert elég volt egyetlen balfax, akit érdemei felismerése mellett felmentettek, és ők meg megkapták.
Két hónapon belül az az egység szétzilálva, stressz, etc.
"Majd én megmondom mit csináljanak, akinek nem teteszik azt kirúgom
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Fél év utána visszanéz: nézem, hát a hölgyek akik voltak hová lettek.
Csendben rákérdek. Elmondják, szó szerint elmenekültek szülni,
Az adott régióban <6 hónap egy gyermek kihordási ideje vagy megint mese az egész?
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 185
10 703
113
<blockquote>Fél év utána visszanéz: nézem, hát a hölgyek akik voltak hová lettek.
Csendben rákérdek. Elmondják, szó szerint elmenekültek szülni,
Az adott régióban <6 hónap egy gyermek kihordási ideje vagy megint mese az egész?</blockquote>

Jaj mán' mé kötözködsz! ;-)
A nagy stressztől korán szültek!
A népszaporulatnak meg jót tett! ! :)
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Hiryu!
Dolgoztam néhány neves európai híradástechnikai cégnél a hazai anyacégem jóvoltából és mindenhol megvoltak elégedve a magyarok tudásával és munkájával. Az itthoni cégeknél jóval szigorúbbak a követelmények főleg stratégiai intézményeknél.
Ne olyan piszlicsáré elektronika gyártást hozzál példának, ami nem követel nagy hozzáértést és betanított munkások is meg tudják csinálni. Ilyen munkahelyen elég az egy hozzáértő munkahelyi vezető.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 185
10 703
113
Hiryu!.... és mindenhol megvoltak elégedve a magyarok tudásával és munkájával. ....

Így van! A gyorsdarabolóról elnevezett tronics-nál én is így tapasztaltam, úgy, hogy a magyar munkás a nyugati bérek negyedét-ötödét kapja ugyanazért a munkáért!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 276
68 234
113
<i>Nem, nem jönnek! Akik kint dolgoznak és élnek, azok döntő többsége nem akar vissza jönni. Minek, hogy itthon vegyen egy lakást a kint megspórolt pénzéből és utána álljon be 8 órás minimálbérért dolgozni 10-12 órákat?
Hagyjuk ezeket a romantikus gondolatokat, mert csak félre vezetnek!</i>

ismerős, keresett szakmával, műszakpótlékkal kapna, kb 160 magyar fabatkát havonta. három gyerekkel.

Inkább kinn dolgozik heti négy napot betanított munkásként, hazahoz családnak 270-300 000 fabatkát, ottani költségek levonása után...
Miért jönne haza?

Most akkor hazahozza vagy nem jön haza? Amúgy hogyér adnak németben egy családi házat (gondolom a családdal nem a 10-iken akar fecskefészket venni)? Gondolom itthon akkor fel is számoltak mindent. Én elhiszem hogy 300-at hazavisz, a családnak de abból kinn is vinni kéne valamire. Nyugaton a családi kedvezmények tolják meg a bevételt, nem véletlen hogy a törökökből csak úgy potyognak a gyerekek. Egyik volt osztálytársam 15 éve kint van svédeknél , 4 gyerek , dolgozni még nem dolgozott mert tudod tanulta a nyelvet. Megél belőle, a férje épp rokkantosítani akarja magát, a 2(?) év munkaviszonyra meg a fél év táppénzre.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Magyarország csatlakozik az Ázsiai Nemzetközi Fejlesztési Bankhoz
Orbán Viktor elmondta, hogy Magyarország csatlakozik az Ázsiai Nemzetközi Fejlesztési Bankhoz. Továbbá elfogadta a meghívást annak májusi gazdasági fórumra, és a 2017-ben esedékes, Kazahsztánban sorra kerülő Expón is képviselteti magát.

http://www.origo.hu/gazdasag/20150401-egy-olajvallalat-a-magyar-zaszloshajo-kazahsztanban.html
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Én pl 2 lakást tartok fenn. Egyet kint, ahol élek és dolgozok és egyet Magyarországon, ahol a családom lakik. Nagyon kevés ember rendelkezik saját lakással kint, mert tényleg drága, viszont hatalmas kínálat van kiadó lakásokból. Tömegével építik a társasházakat.
nem igazán állja meg a helyét az amit írtál, hogy a támogatásokkal éri meg. Nem igazán értem, hogy miért terjeszted ezeket a fél igazságokat?

Magyarországon nem véletlenül eröltetik a saját ingatlan megszerzését.
Pontosan ezzel kötnek le egy településre, hogy ne tudjál máshová menni dolgozni, ahol többet kereshetnél és ezáltal minőségileg is jobb életét élhess!
Kint, országrészekkel költöznek arrarrébb egy jó munkáért, mert csak az albérletet kell felmondani és nem pedig gyorsan ingatlant eladni. Nem mellesleg évi 2 nap szabadságod van költözése!
 
Status
Not open for further replies.