[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 398
113
A dolog ezen részét támogatnám, azt, hogy a Dobrev-Fegyőr félék hatalomhoz jussanak, azt nem.
Hát nekem Jakab Petya sem szimpi.
Mesterházy-Schiffer-Vona triora nem szavaznék, de tudnám, hogy nem fogják falhoz verni az országot. Gond nélkül kapálnék a szavazás napján, mert idoszerű lenne egy váltás.

DE!
A mostani Fegyőr-Jakab-Dobrev-KariGeri csapatnál meg szinte tuti, hogy gallyra vágják az országot, ahogy a múltban is. . Még szerencse, hogy csak minimálban függök a kormánytól. Azzal fognak velem csak kibaszni, hogy felemelik az SZJA-t, hogy a minimálbért mentesítsék az adótól. Visszatérünk oda, ami egyszer már nem működött, mert mki, aki tehette a magas SZJA miatt, eltitkolta a jövedelme nagy részét.
Nem, mert amit te botrányosnak látsz, az a természetük lényege.
Amit te itt a Fideszben botrányosnak látsz, az a világ természetes működési rendje. Sokáig úgy hittem én is, hogy nem, de így működik. Ez egy kormányváltással nem fog változni. Akik az igazi nemzetközi nagykutyák, azoknak így kényelmes. Ők begyűjtenek minden infót és jó időben nyilvánosságra hozzák. A többi meg a szolgáik, a sajtó dolga. Lásd Szájer és Uniós vétó esete. Esetleg Strache - Ibiza videó és Unios választás. De a gazdasági életben is működik. VW - Diesel botrány és az elektromos autók elotérbe tolása, Európa letaszítása a világ autóipari vezető helyéről.

Kicsiben nálunk és ezt vette át Orbán és Pintér infói alapján ugyanígy lövi ki az ellenzék embereit. Tudom kedveled, de sztem Vona is ilyen feket folt miatt lépett le. Bezsarolták és belement az alkuba. A Jobbik ezért nem működött senkivel együtt a 2108-aa valasztásnál, pedig ez borítékolta OV győzelmét, a végén Vona neki játszott.

Most, hogy Jakab ezen túllépett teljesen nyílt választás lesz. Ha a Covid nyár után is velünk marad, Gyurcsányné lehet az új miniszterlenök. Elszámoltatás nem lesz, mert arra sosincs szükség. 1-2 legnagyobb hülyét beáldoznak, de anno az MSZP-s Keller is nagy tisztogatást ígért 2002 után, aztán a vége az lett, hogy kitették a belső körből.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Csongrád-Csanád megye...egy csomó másik megye kapta hasonló módon a nevét, de Csongrád-csanád aaaaaz nem jó "mer' aztat a Fidesz taláta ki!"
Most akkor a "balos" kifejezés az ostoba,bunkó,buta ember szinonímája lesz?
Történelemből, mint másból is, sík hülye szegény. Eredetileg amikor felszámolták Csanád-vármegyét és beolvasztották Csongrádba akkor is így kellett volna megoldani, ahogy a kormány most csinálta. Egy komcsi döntést tüntetett el.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 088
13 489
113
Hát nekem Jakab Petya sem szimpi.
Mesterházy-Schiffer-Vona triora nem szavaznék, de tudnám, hogy nem fogják falhoz verni az országot. Gond nélkül kapálnék a szavazás napján, mert idoszerű lenne egy váltás.

DE!
A mostani Fegyőr-Jakab-Dobrev-KariGeri csapatnál meg szinte tuti, hogy gallyra vágják az országot, ahogy a múltban is. . Még szerencse, hogy csak minimálban függök a kormánytól. Azzal fognak velem csak kibaszni, hogy felemelik az SZJA-t, hogy a minimálbért mentesítsék az adótól. Visszatérünk oda, ami egyszer már nem működött, mert mki, aki tehette a magas SZJA miatt, eltitkolta a jövedelme nagy részét.

Amit te itt a Fideszben botrányosnak látsz, az a világ természetes működési rendje. Sokáig úgy hittem én is, hogy nem, de így működik. Ez egy kormányváltással nem fog változni. Akik az igazi nemzetközi nagykutyák, azoknak így kényelmes. Ők begyűjtenek minden infót és jó időben nyilvánosságra hozzák. A többi meg a szolgáik, a sajtó dolga. Lásd Szájer és Uniós vétó esete. Esetleg Strache - Ibiza videó és Unios választás. De a gazdasági életben is működik. VW - Diesel botrány és az elektromos autók elotérbe tolása, Európa letaszítása a világ autóipari vezető helyéről.

Kicsiben nálunk és ezt vette át Orbán és Pintér infói alapján ugyanígy lövi ki az ellenzék embereit. Tudom kedveled, de sztem Vona is ilyen feket folt miatt lépett le. Bezsarolták és belement az alkuba. A Jobbik ezért nem működött senkivel együtt a 2108-aa valasztásnál, pedig ez borítékolta OV győzelmét, a végén Vona neki játszott.

Most, hogy Jakab ezen túllépett teljesen nyílt választás lesz. Ha a Covid nyár után is velünk marad, Gyurcsányné lehet az új miniszterlenök. Elszámoltatás nem lesz, mert arra sosincs szükség. 1-2 legnagyobb hülyét beáldoznak, de anno az MSZP-s Keller is nagy tisztogatást ígért 2002 után, aztán a vége az lett, hogy kitették a belső körből.
Az általad leírtak szerintem tokéletessen megfelelnek egy "békebeli" helyzetnek, de most már nagyon nem az van. Egy globális proxyháborúnak kb. a kozepén vagyunk, és ez kihat egyes országokra is. Fokozódnak a tétek, durvulnak a játékszabályok, egyes aktorok olyat is meg mernek tenni, ami azelot elképzelhetetlen volt.

Példaul szerintem 2022-ben akárki is fog veszíteni, megfogja kérdojelezni a vállasztások eredményét, mert mint a kormányoldal úgy az ellénzék is a konfliktus egyik vagy másik felének feltétlen támogatását maga mogot érezve (no még a társadalom saját maga iránt elkotelezet kb. egy egy harmadáét), arra a kovetkeztetésre fog jutni, hogy nincsen mit veszítenie.
 
K

kamm

Guest
Csaxolók, amit csinált azt úgy hívják: plomatikusan fogalmazott, Azt mondta, "Bocsánat, azt hiszem, tévedésből az én táskámat vitte el,", és nem azt : hogy "sz--tb-m a szád te tolvaj g-ci.
Szerintem Chuck Schumer, a Szenatus elso zsido majority leadere nem szorul ra az effele bena magyarazkodasra - avagy te is a Beth Elohimba jarsz templomba, azert mentegeted? :p (Tolem nem messze lakik, tudom is hogy hol ill hogy melyik zsinangogaba jar.)

Anno, amikor 20 eve bekerult a szenatusba, a kampany alatt szimplan putzhead neven emlegette a hires NY republikanus incumbent ellenfele, D'Amato (cirka faszfej jiddisul azaz kb bibsi faszfejnek titulalta :D :D) - ezek utan persze Schumer nyert es azota nemcsak nem veszitett de Pelosi mellett a masik hatalmi kozpont lett.

Ha o harmadik vilagbelinek titulalja Orban Magyarorszagat, az direkt sertegetesnek szanja, provokal es csinalja a musort az itteni klienseinek. Schumer tipikus szarkevero, mindig nagy penzek utan szaglaszo brooklyni ortodox, a progressziv baloldalon ugyanugy undorodnak tole, mint a jobbszelen.

Oszinten szolva ezzel megint csak Orbanek kezere jatszik ez a mesuge (legtobb ortodox nem tul okos, dacara annak, amit tartanak magukrol. :p)
Ha en lennek Szijjarto, siman megforditanam ezt: eloszednem par botranyosan gusztustalan huzasat az amerikai politikanak az elmult par evbol, amiben Schumer nyakig benne volt es visszakerdeznek, hogy erre a demokracia-receptre gondol? Mert ha igen, akkor azt inkabb tartsak meg a tengerentulon, ket rendori feketegyilkossag meg az esedekes heti fegyveres tomegmeszarlas kozott talan lesz idejuk valamit tenni is ellene, van problema otthon naluk eleg, fokuszaljon talan arra - ahelyett, hogy bekes europai orszagokat kritizalnanank pofatlanul vagy valami hasonlo zarassal...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 010
113
Ezzel csak az a baj, hogy a '30 ban hatalomra kerülő kormánynak már 0 hatalma lenne, mert 27-28 környékén minden hatalom át lenne adva az EUnak. Onnatól csak jelképes kormányunk lenne hatalom nélkül.
így van, pont ettől tartanék én is, hogy HA bukta lesz 22-ben, akkor aki jönne helyette azonnal a hazai kiskirályoktól meg ami még esetleg szabad préda(no ilyen nem sok van, mert 12 év alatt amit csak tudtak Viktorék kiszerveztek a saját holdudvaruk alá) áttolnák a nemzetközi tőkés pénzpiacok mozgatóinak, gombokért, látnánk egy következő '90-es éveket, ahol mindent ami közérdek hogy legyen nálunk, leuralna a nyugati tőke.

Az Eurót azonnal bevezetnék a semmire, hogy a maradék monetáris önrendelkezésünket is elveszítsük, belépnénk olyan szerződésekbe amelyekből de facto kilépni nem lehet, esetleg meghívnánk magunkhoz sok pénzért úgy mint a lengyelek a külföldi katonákat, hogy legyen nálunk a felvonulási területük, meg persze az se lenne baj számukra, ha hőbörög a nép a liberális vezetés ellen, rögtön itt lennének segíteni elnyomni az antidemokratikus radikálisokat.

Kapnánk addig annyi bevándorlót, hogy egyenes út lenne a felé, amit mostanában szörnyülködve nézek Brüsszelben, Malmö vagy épp Marseille utcáin. S mivel így a létszámkérdést ŐK megoldottnak látnák, el is mondták ugye, hogy lófaszt a hazai nagycsaládosok picsájába, minek szül egy magyar nő sok gyereket! E mellé még olyan fantasztikus ötleteket várok, mint volt az egyik óriásplakátjuk szövege: "Fizessenek a gazdagok", s meg is vagyunk! Én már látom ha váltás lesz, mivel 3 gyerekem van, a bruttó bérem a magyar átlag felett, behozzák a sávos adózást + elveszik az adójóváírást, akkor olyan szinten fogok anyagilag is rábaszni, hogy arra szavak nincsenek.

Szóval most ott tartok, hogy igen, inkább nyerjen Viktor csapata úgy mint Biden, csak nyerjen valahogy, mert a másik oldaltól jobban fázok...
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 844
65 521
113
"Egy férfi robogóval érkezett Gyurcsány Ferenc házához, leparkolt, könnyített magán, majd zakót húzott és becsöngetett a korábbi miniszterelnökhöz, miközben várakozott, levegőbe fújta az orra tartalmát"
(...)
"Kiderült, hogy az illető Tóth Tamás, aki korábban a K&H Bank és Lízingcégnél töltött be vezető szerepet."

Igazi prolik. :D

Lattatok azt a keritest, nagyon durva, mint egy atombunker bejarata. A rengeteg ellopott allami vagyonbol epult hogy a nepet kello tavolsagban tartsak.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 398
113
Az általad leírtak szerintem tokéletessen megfelelnek egy "békebeli" helyzetnek, de most már nagyon nem az van. Egy globális proxyháborúnak kb. a kozepén vagyunk, és ez kihat egyes országokra is. Fokozódnak a tétek, durvulnak a játékszabályok, egyes aktorok olyat is meg mernek tenni, ami azelot elképzelhetetlen volt.

Példaul szerintem 2022-ben akárki is fog veszíteni, megfogja kérdojelezni a vállasztások eredményét, mert mint a kormányoldal úgy az ellénzék is a konfliktus egyik vagy másik felének feltétlen támogatását maga mogot érezve (no még a társadalom saját maga iránt elkotelezet kb. egy egy harmadáét), arra a kovetkeztetésre fog jutni, hogy nincsen mit veszítenie.
Minden választás előtt nagy a hiszti, meg jönnek a nagy szavak, aztán elül a helyzet. Most sem lesz másként.
Egyszerűen radikális megoldásokra nincs igény. Minden problémával együtt a nép túl jól él, hogy a saját egzisztenciáját, vmi hülye politikusért kockáztassa.

Lásd Amerika. 1-2 hétig voltak tüntik a választás utan, aztán mki teszi a dolgát, a polgárháború érdeklődés hiányában elmaradt.

Nálunk minden kormány elfogadta a vereségét és minden ellenzék nyünyögott, ha kormány maradt a választások tisztasága miatt, de soha semmi extra nem történt szájkaratén kívül és nem is fog.

Ahhoz, hogy vmi legyen egy politikusnak a trambulinról kell belehugyozni a néppel teli medencébe. Fleto ezzel 2006-ban próbálkozott, neki majdnem összejött, de sztem már ő is belátta hülyeség volt, ezért lett alkesz. :D
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 398
113
"Egy férfi robogóval érkezett Gyurcsány Ferenc házához, leparkolt, könnyített magán, majd zakót húzott és becsöngetett a korábbi miniszterelnökhöz, miközben várakozott, levegőbe fújta az orra tartalmát"
(...)
"Kiderült, hogy az illető Tóth Tamás, aki korábban a K&H Bank és Lízingcégnél töltött be vezető szerepet."

Igazi prolik. :D

Ezt bakker nem hiszem el! Lehugyozza a Főnöke házát, kézzel turházik, majd bemegy tárgyalni? Bent meg odaxart a kamrába??? :eek:
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
Ezt bakker nem hiszem el! Lehugyozza a Főnöke házát, kézzel turházik, majd bemegy tárgyalni? Bent meg odaxart a kamrába??? :eek:
Jót kezet is szorítottak az elvtársak...
Elképzelem a szitut...ahogy fletó kérdezi gyanakodva," te Tomi miért nedves a tenyered csak nem vagy lázas? Áhh dehogy feri csak kint kicsit nyirkos az idő "... :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 010
113
Lattatok azt a keritest, nagyon durva, mint egy atombunker bejarata. A rengeteg ellopott allami vagyonbol epult hogy a nepet kello tavolsagban tartsak.
Ismerem a helyet, impozáns valóban. Nyilván valóan bár nem Ő építette, amikor tervezték szempont volt az is hogy jól védhető legyen, erős rácsok, vastag magas nehezen áttörhető és mászható falak. Ezt én amúgy megértem, szerintem minden vezető politikus így jár el, aki nem teljesen hülye még akkor is ha nincs vaj a füle mögött.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
Szerintem Chuck Schumer, a Szenatus elso zsido majority leadere nem szorul ra az effele bena magyarazkodasra - avagy te is amba jarsz templomba, azert mentegeted? :p (Tolem nem messze lakik, tudom is hogy hol ill hogy melyik zsinangogaba jar.)
Beth Elohi
Anno, amikor 20 eve bekerult a szenatusba, a kampany alatt szimplan putzhead neven emlegette a hires NY republikanus incumbent ellenfele, D'Amato (cirka faszfej jiddisul azaz kb bibsi faszfejnek titulalta :D :D) - ezek utan persze Schumer nyert es azota nemcsak nem veszitett de Pelosi mellett a masik hatalmi kozpont lett.

Ha o harmadik vilagbelinek titulalja Orban Magyarorszagat, az direkt sertegetesnek szanja, provokal es csinalja a musort az itteni klienseinek. Schumer tipikus szarkevero, mindig nagy penzek utan szaglaszo brooklyni ortodox, a progressziv baloldalon ugyanugy undorodnak tole, mint a jobbszelen.

Oszinten szolva ezzel megint csak Orbanek kezere jatszik ez a mesuge (legtobb ortodox nem tul okos, dacara annak, amit tartanak magukrol. :p)
Ha en lennek Szijjarto, siman megforditanam ezt: eloszednem par botranyosan gusztustalan huzasat az amerikai politikanak az elmult par evbol, amiben Schumer nyakig benne volt es visszakerdeznek, hogy erre a demokracia-receptre gondol? Mert ha igen, akkor azt inkabb tartsak meg a tengerentulon, ket rendori feketegyilkossag meg az esedekes heti fegyveres tomegmeszarlas kozott talan lesz idejuk valamit tenni is ellene, van problema otthon naluk eleg, fokuszaljon talan arra - ahelyett, hogy bekes europai orszagokat kritizalnanank pofatlanul vagy valami hasonlo zarassal...
Akkor most megtudhattuk,hogy téged is Brooklyn környékén kell keresni....;) Kizárásos alapon..
Sétáltam azon a környéken én is valamikor...
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Érdemes kicsit kóstolgatni,elemezgetni ezt a bírálatot.
Tehát egy demokratikus módon megválasztott,masszív többséggel rendelkező kormány " tekintélyelvű rezsim "..
Értem,vagy is nem igazán.. Hát nem ezt hívják DEMOKRÁCIÁNAK!?
Nem is tudom hol kellene kezdenem,gyakorlatilag szinte az alapokig kellene visszamenni hogy tisztába tegyem ennek a jó "embernek" az agyát.
Persze tudvalevő,hogy az USA azokat a rendszereket szereti,akik instabilak,önálló,karakán külpolitikával nem rendelkeznek.
Könnyen buktatható,és kellőképpen korrupt.
Mindenki tudja,hogy a budi csalással nyert,de senki nem meri az agresszív pofájába mondani.
Egy hónap alatt ő és az adminisztrációja magára haragította a fél világot,egy igazi ámokfutó.
A "rakétás fickónak" volt igaza amikor úgy fogalmazott hogy " olyan veszett kutya,amelyet bottal kellene agyonütni ".
Szívembogaram anno 1948ban a kommancsok se puccsal vették át a hatalmat...
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
Szívembogaram anno 1948ban a kommancsok se puccsal vették át a hatalmat...
Na ne nevettesd már ki magad!
1 : Amiről te beszélsz az 1947-ben volt!
2 : Csalással nyerték bizonyítottan ( kékcédula )
Ez nem az a fórum,ahol megtudod vezetni a tagokat fals információkkal.
A komcsik a büdös életben nem tudtak becsülettel választást nyerni. A kisgazdákat golyózták ki " demokratikus " úton.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 639
14 618
113
Hát nekem Jakab Petya sem szimpi.
Mesterházy-Schiffer-Vona triora nem szavaznék, de tudnám, hogy nem fogják falhoz verni az országot. Gond nélkül kapálnék a szavazás napján, mert idoszerű lenne egy váltás.

DE!
A mostani Fegyőr-Jakab-Dobrev-KariGeri csapatnál meg szinte tuti, hogy gallyra vágják az országot, ahogy a múltban is. . Még szerencse, hogy csak minimálban függök a kormánytól. Azzal fognak velem csak kibaszni, hogy felemelik az SZJA-t, hogy a minimálbért mentesítsék az adótól. Visszatérünk oda, ami egyszer már nem működött, mert mki, aki tehette a magas SZJA miatt, eltitkolta a jövedelme nagy részét.

Amit te itt a Fideszben botrányosnak látsz, az a világ természetes működési rendje. Sokáig úgy hittem én is, hogy nem, de így működik. Ez egy kormányváltással nem fog változni. Akik az igazi nemzetközi nagykutyák, azoknak így kényelmes. Ők begyűjtenek minden infót és jó időben nyilvánosságra hozzák. A többi meg a szolgáik, a sajtó dolga. Lásd Szájer és Uniós vétó esete. Esetleg Strache - Ibiza videó és Unios választás. De a gazdasági életben is működik. VW - Diesel botrány és az elektromos autók elotérbe tolása, Európa letaszítása a világ autóipari vezető helyéről.

Kicsiben nálunk és ezt vette át Orbán és Pintér infói alapján ugyanígy lövi ki az ellenzék embereit. Tudom kedveled, de sztem Vona is ilyen feket folt miatt lépett le. Bezsarolták és belement az alkuba. A Jobbik ezért nem működött senkivel együtt a 2108-aa valasztásnál, pedig ez borítékolta OV győzelmét, a végén Vona neki játszott.

Most, hogy Jakab ezen túllépett teljesen nyílt választás lesz. Ha a Covid nyár után is velünk marad, Gyurcsányné lehet az új miniszterlenök. Elszámoltatás nem lesz, mert arra sosincs szükség. 1-2 legnagyobb hülyét beáldoznak, de anno az MSZP-s Keller is nagy tisztogatást ígért 2002 után, aztán a vége az lett, hogy kitették a belső körből.

Egyrészt egyetértek azzal, amit @PavolR írt, másrészt túlértékelitek az Apró-klánt, ahogy Toro is túlértékelte a nemzeti radikális magot. Hangosak és szervezettek, de a korfa alapján fogynak és csak ahhoz elegek, hogy ne lehessen őket kihagyni aszámításból.

Ahogy közeledik az előválasztás, úgy tisztul a kép. Vagy Jakab, vagy Karigeri lesz a közös jelölt, ésaz utóbbi hetek felmérései alapján vélhetően a Jobbiké lesz alegnagyobb ellenzéki frakció is.

Úgy tűnik a magára talált Jobbik korábbi szavazóinak jelentős részét számomra is hihetetlen gyorsasággal visszavonzotta - legutóbb 14%-ot mértek nekik, ami 6-700 ezer ember lehet, ráadásul az ellenzéken belül nemcsupán ők a legnépszerűbb párt, de ők a legkevésbé elutasított, vagyis nekik van a legnagyobb szóba jöhető tartalékuk (szerintem a Momentumtól szépen visszaszereznek mindenkit aki 2018 után hozzájuk csapódott). + úgy tűnik már a balos szavazók jelentős része sem idegenkedik tőlük.

Megmondom őszintén én már lemondtam róluk, de úgy tűnik ez a Jakab sokkal ügyesebb, mint gondoltam.

Ez alapján pedig a társadalom továbbra is jobbos beállítottságú (2010 és 18 között mindán választáson 70% körüli eredményt értek el a jobbos pártok), tehát nagy baloldali/libsi fordulat O1G győzelem esetén sem várható, de fideszmentesítés igen.


Úgy nézem elég jól eltalálták a kommunikációs fonalat mind a Fidesz ellenében, mind a többi ellenzéki párt lenyomásához:

 
T

Törölt tag 2822

Guest
Megmondom őszintén én már lemondtam róluk, de úgy tűnik ez a Jakab sokkal ügyesebb, mint gondoltam.
:D:D

A megjelenése, a stílusa, az intelligenciája...

sportcipő+farmer+zakó a parlementben..

nagyon jobboldali, nagyon keresztény, nagyon konzervatív + gyurcsány és DK :D

és egy kommunikációs mastermind... játssza a parizerevős átlag paraszt, bőrkabátos keménycsávót trágárkodva (hát igen a vitához és érvekhez intelligencia kell)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 639
14 618
113
:D:D

A megjelenése, a stílusa, az intelligenciája...

sportcipő+farmer+zakó a parlementben..

nagyon jobboldali, nagyon keresztény, nagyon konzervatív + gyurcsány és DK :D

és egy kommunikációs mastermind... játssza a parizerevős átlag paraszt, bőrkabátos keménycsávót trágárkodva (hát igen a vitához és érvekhez intelligencia kell)

Emlékszel még Vekker milyen stílusváltásokon ment keresztül?

+ ugye ne lopj

+ ne tégy a te felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot