[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 069
4 025
113
Abban az esetben nem az valóban, ha nem jön be. Ha bejön, akkor meg haszon lesz.
Már az botrányos, hogy az "elővásárlási jog" egyáltalán szóba került! Fizetni azért, amit ingyen átadtak????
Ez a Mátrai erőmű körüli visszásságra emlékeztet, amit pénztáros Lőrinc bagóért megvett. Ezt utána az állam megtámogatott pár milliárd forinttal, mert veszteséges volt, főleg mert az ország gázszerelője és tulajdonostársai kivettek osztalékként 11,2 milliárd forintot! Ezután az állam drágán visszavásárolta a kifosztott, csődhelyzet közelébe juttatott erőművet!
Szerinted??

 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 502
5 052
113
Tessék egy példa hogy honnan teremt (szó szerint) pénzt Matolcsi.

„2019-ben 254,7 milliárd forintos nyereséget ért el az MNB, aminek nagy részét az arany árfolyamának emelkedése okozta. Egy év alatt a nemesfém világpiaci ára mintegy 20%-kal emelkedett, ezt pedig realizálták is a 2018-ban megvett aranytartalék esetében. Mégpedig úgy realizálták, hogy közben nem csökkent az arany a tartalékon belül, ezt viszonylag egyszerűen átkötéssel vagy más néven önkötéssel meg tudják tenni. Ennek a lényege, hogy az eladói és a vevői oldalra is ugyanaz a szereplő áll be a piacon, így egy pillanatra sem adja ki a kezéből az adott instrumentumot. A művelet lényege éppen az, hogy az elért nyereséget realizálni tudják, onnantól a magasabb árfolyammal szerepel a könyvben az arany. Ennek a műveletnek köszönhetően tavaly 250 milliárd forintos osztalékot tudott fizetni a jegybank a költségvetésbe.”
portfolio

És ez még 31.5 tonnánál volt. Mostanra 94.5 tonna van itthon.
Szóval miről csobogsz kis patak?
Az egész mondandódnak a veleje volt (maradt is) az a proli mentalitás, hogy de miből.
Ha szépen megkérsz írok még neked paneleket mert már nagyon unalmas vagy. ;)
És szerinted ez valós pénz? Szerintem pont Te nem érted a lényegét.

A tranzakció előtt volt 31,5 tonna aranyunk, utána volt 31,5 tonna aranyunk. + közben a MNB kibocsátott 250 milliárd forint értékű pénzt. Ezt az MNB azért tudja megcsinálni, mert ő bocsájtja ki a pénz. Próbáld ki Te is. A 20 millióért megvett lakásodat eladod saját magadnak 25 millióért. Több lesz a pénzed mint a tranzakció előtt volt?
 
  • Tetszik
Reactions: omae and Wilson
W

Wilson

Guest
És szerinted ez valós pénz? Szerintem pont Te nem érted a lényegét.

A tranzakció előtt volt 31,5 tonna aranyunk, utána volt 31,5 tonna aranyunk. + közben a MNB kibocsátott 250 milliárd forint értékű pénzt. Ezt az MNB azért tudja megcsinálni, mert ő bocsájtja ki a pénz. Próbáld ki Te is. A 20 millióért megvett lakásodat eladod saját magadnak 25 millióért. Több lesz a pénzed mint a tranzakció előtt volt?

Megelőztél de jól összefoglaltad a lényeget.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 095
31 036
113
Abban az esetben nem az valóban, ha nem jön be. Ha bejön, akkor meg haszon lesz.
Naiv vagy.Ez törvényesitett lopás,és fityiszes deep state épités jol kifundált keveréke.Ország kirablásának egy újabb lépése.Fidesz nem nemzeti,csak az agitprop szintjén.Valójában keményen neokon,egy keleti oligarhikus módon-simán rabló hatalom.Bitang nemzetveszejtő gazemberek-de nem hülyék.Számitanak rá,hogy előbb-utóbb veszthetnek a vállasztásokon,ezért csinálják ezt a párhuzamos deep state szervezetet,hogy ez estben is gyakorletilag teljes hatalmat birtokolhassák az ország felett.Egy új (bármilyen jellegű) kormány csak akkor tudna fellépni a narancsos deep state ellen,ha törvénytelennek nyilvánitják a 2012es "alkotmányt".És mindent,ami azóta történt.Hát az elég érdekes helyzet lenne.....Anélkül pedig a narancsmaffia háttérhatalom szinte éeinthetetlen,mivel megfelel a tolvajalkotmánynak.Az egyetemek kiszervezése fityiszes irányitású alapitványokba ennek egy lépése.Saját szempontjukbol ez nagyon ügyes.de az ország szempontjábol meg halálos.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 537
8 828
113
Megelőztél de jól összefoglaltad a lényeget.
Bevallom most megleptetek. Voltak sejtéseim, hogy a bányászbéka segge alatti nihilben ücsörögtök és onnan kuruttyoltok, de hogy az átlagembernek kissé talán szokatlan de világosan leírt nemzeti banki tranzakciót próbáljatok ilyen ööö... bugyuta módon megmagyarázni.. az oszt igen! :-DDD

Azt írja a másik mókaficek "A 20 millióért megvett lakásodat eladod saját magadnak 25 millióért." Ha nem világos, hogy az MNB megteheti sőt meg is tette és realizálta a hasznot és ez gyakorlat nem fikció akkor inkább ne koptasd a klaviatúrát. ;)
Na pont az ilyenek miatt (sincs) miről veletek tárgyalni.
Mert így hogyan?
:D:D:oops:
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 873
91 399
113
Jól van, nyugi, 22-ben kormányváltás, akkor nem lesz kínai egyetem, se paks2, meg koncepciós perek, leszámolások, ellehetetlenítések, aztán jöhet CEU2 meg társai.
Csak ezek qrvára alig érintik rövid távon a hétköznapokat. Mit mond az ellenzék ezekről?
SZJA egyéb adó, csaladi támogatások, rezsi, lakásépítés, vállalati támogatások, közmunka stb, stb...

Azt tudjuk, hogy általam felsoroltakat inkább elqrták, mint nem 2010 előtt.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
W

Wilson

Guest
Tessék egy példa hogy honnan teremt (szó szerint) pénzt Matolcsi.

„2019-ben 254,7 milliárd forintos nyereséget ért el az MNB, aminek nagy részét az arany árfolyamának emelkedése okozta. Egy év alatt a nemesfém világpiaci ára mintegy 20%-kal emelkedett, ezt pedig realizálták is a 2018-ban megvett aranytartalék esetében. Mégpedig úgy realizálták, hogy közben nem csökkent az arany a tartalékon belül, ezt viszonylag egyszerűen átkötéssel vagy más néven önkötéssel meg tudják tenni. Ennek a lényege, hogy az eladói és a vevői oldalra is ugyanaz a szereplő áll be a piacon, így egy pillanatra sem adja ki a kezéből az adott instrumentumot. A művelet lényege éppen az, hogy az elért nyereséget realizálni tudják, onnantól a magasabb árfolyammal szerepel a könyvben az arany. Ennek a műveletnek köszönhetően tavaly 250 milliárd forintos osztalékot tudott fizetni a jegybank a költségvetésbe.”
portfolio

És ez még 31.5 tonnánál volt. Mostanra 94.5 tonna van itthon.
Szóval miről csobogsz kis patak?
Az egész mondandódnak a veleje volt (maradt is) az a proli mentalitás, hogy de miből.
Ha szépen megkérsz írok még neked paneleket mert már nagyon unalmas vagy. ;)

Ez a mit is csobogsz kis patak szófordulat a te intelektusodat minősíti nem az enyémet,nagyon jó, hogy felhoztad az arany példáját , hadd kérdezzem már meg tőled az aranykészlet 31,5 tonnáról 94,5 tonnára növelését , hogyan oldotta meg Matolcsy? Nem kell megválaszolnod ,pénzért megvette abból a pénzből aminek a fedezetét te meg én meg még sok milló magyar adófizető a munkájával megteremt,tudod mi az unalmas, hogy tájékozatlanul osztod az észt,de én jó szándékú és turelmes ember vagyok, így várom az újjabb lenyűgöző pénzügyi bravúrokat/paneleket.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 537
8 828
113
Ez a mit is csobogsz kis patak szófordulat a te intelektusodat minősíti nem az enyémet,nagyon jó, hogy felhoztad az arany példáját , hadd kérdezzem már meg tőled az aranykészlet 31,5 tonnáról 94,5 tonnára növelését , hogyan oldotta meg Matolcsy? Nem kell megválaszolnod ,pénzért megvette abból a pénzből aminek a fedezetét te meg én meg még sok milló magyar adófizető a munkájával megteremt,tudod mi az unalmas, hogy tájékozatlanul osztod az észt,de én jó szándékú és turelmes ember vagyok, így várom az újjabb lenyűgöző pénzügyi bravúrokat/paneleket.
Jaj de jó! Nagyon örülök! Vártam a kérdést és bevallom az előzőbe direkt nem írtam bele. ;)
Szintén a portfolio írja:
"Honnan volt hirtelen majdnem 4 milliárd dollárja Magyarországnak?
Az aranytartalék növelése jó eséllyel nem jelenti azt, hogy a teljes jegybanki tartalék is ennyivel emelkedett, inkább átrendezésről lehetett szó. Február végén 37,8 milliárd dollárnyi készpénz, betét és értékpapír volt az MNB tartalékában, ennek egy részét válthatták aranyra."


Ez volt tőled a kedvenc részem: "..pénzből aminek a fedezetét te meg én meg még sok milló magyar adófizető a munkájával megteremt,.."

Azt írtad egy bites vagyok.
Erre csak annyit tudok szerényen és halkan válaszolni Vili, mindenki magából indul ki.:oops:
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 095
31 036
113
Bevallom most megleptetek. Voltak sejtéseim, hogy a bányászbéka segge alatti nihilben ücsörögtök és onnan kuruttyoltok, de hogy az átlagembernek kissé talán szokatlan de világosan leírt nemzeti banki tranzakciót próbáljatok ilyen ööö... bugyuta módon megmagyarázni.. az oszt igen! :-DDD

Azt írja a másik mókaficek "A 20 millióért megvett lakásodat eladod saját magadnak 25 millióért." Ha nem világos, hogy az MNB megteheti sőt meg is tette és realizálta a hasznot és ez gyakorlat nem fikció akkor inkább ne koptasd a klaviatúrát. ;)
Na pont az ilyenek miatt (sincs) miről veletek tárgyalni.
Mert így hogyan?
:D:D:oops:
Megtehette,mert nincs aki fellógassa érte-mert akinek meg kéne tennie,az ugyanúgy bitófára való gazember.
Igy működik a bolsevik államdiktatúra.Nincsenek gyakorlatilag szétválasztva a hatalmi ágak.Mivel az ellenörző-számonkérő ág is ugyanabban a kézben van,a hatalom korlátlanul teheti azt amit akar.És a régi mondás igazsága meg most is igazság.A hatalom korrunpál,a korlátlan hatalom meg korlátlanul korrupt.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka
W

Wilson

Guest
Bevallom most megleptetek. Voltak sejtéseim, hogy a bányászbéka segge alatti nihilben ücsörögtök és onnan kuruttyoltok, de hogy az átlagembernek kissé talán szokatlan de világosan leírt nemzeti banki tranzakciót próbáljatok ilyen ööö... bugyuta módon megmagyarázni.. az oszt igen! :-DDD

Azt írja a másik mókaficek "A 20 millióért megvett lakásodat eladod saját magadnak 25 millióért." Ha nem világos, hogy az MNB megteheti sőt meg is tette és realizálta a hasznot és ez gyakorlat nem fikció akkor inkább ne koptasd a klaviatúrát. ;)
Na pont az ilyenek miatt (sincs) miről veletek tárgyalni.
Mert így hogyan?
:D:D:oops:

Úgy látom, hogyha nálad elfogynak az érvek akkor egyből jön az indulat.Hadd kérdezem már meg tőled tényleg nem sikerült értelmezned azt amit Rferi66 leírt neked?Mert a hozzászólásodból lejön egyből, hogy nem értetted meg.Amúgy megjegyzem,hogy van nick neve is és alap dolog, hogy megtiszteled a másikat azzal, hogy nem mókaficeknek szólítod.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 537
8 828
113
Megtehette,mert nincs aki fellógassa érte-mert akinek meg kéne tennie,az ugyanúgy bitófára való gazember.
Igy működik a bolsevik államdiktatúra.Nincsenek gyakorlatilag szétválasztva a hatalmi ágak.Mivel az ellenörző-számonkérő ág is ugyanabban a kézben van,a hatalom korlátlanul teheti azt amit akar.És a régi mondás igazsága meg most is igazság.A hatalom korrunpál,a korlátlan hatalom meg korlátlanul korrupt.
Kristálytisztán látszik, hogy halványlila fingod nincs a Nemzeti Bankok függetlenségéről és ellenőrzésének nemzetközi szabályozásairól.;)

Úgy látom, hogyha nálad elfogynak az érvek akkor egyből jön az indulat.Hadd kérdezem már meg tőled tényleg nem sikerült értelmezned azt amit Rferi66 leírt neked?Mert a hozzászólásodból lejön egyből, hogy nem értetted meg.Amúgy megjegyzem,hogy van nick neve is és alap dolog, hogy megtiszteled a másikat azzal, hogy nem mókaficeknek szólítod.
Értelmezni azt a katyvasz hülyeséget és érdemben válaszolni a hozzá nem értésére?
Mit?
Ezek szerint te még az sem érted hogy mit nem értesz Vili. Reméljük a Rferi legalább eddig eljutott.;)
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 502
5 052
113
Azt írja a másik mókaficek "A 20 millióért megvett lakásodat eladod saját magadnak 25 millióért." Ha nem világos, hogy az MNB megteheti sőt meg is tette és realizálta a hasznot és ez gyakorlat nem fikció akkor inkább ne koptasd a klaviatúrát. ;)
Na pont az ilyenek miatt (sincs) miről veletek tárgyalni.
Mert így hogyan?
:D:D:oops:
Ez a nyereség akkor lenne valós, ha ténylegesen eladta volna az aranyat. De mivel ez nem történt meg, ez csak könyvelésben létező nyereség. Ha következetesek lennének, akkor az arany árának csökkenésekor ugyanúgy elszámolnák a veszteséget is. Addig állj féllábon amíg ez megtörténik. :D Akkor majd megmagyarázzák, hogy az arany megvan, fizikailag nem változott, ezért nincs veszteség.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 537
8 828
113
Ez a nyereség akkor lenne valós, ha ténylegesen eladta volna az aranyat. De mivel ez nem történt meg, ez csak könyvelésben létező nyereség. Ha következetesek lennének, akkor az arany árának csökkenésekor ugyanúgy elszámolnák a veszteséget is. Addig állj féllábon amíg ez megtörténik. :D Akkor majd megmagyarázzák, hogy az arany megvan, fizikailag nem változott, ezért nincs veszteség.
Engedd el pubi, már megtörtént a dolog, már pénz is a helyén van.
Sajna rosszul írtam Vilinek, mert te sem érted hogy mit nem értesz.
De ha nem is érted csak fogadd el. Mert bármilyen fura is legyen de megcsinálták.
 
W

Wilson

Guest
Jaj de jó! Nagyon örülök! Vártam a kérdést és bevallom az előzőbe direkt nem írtam bele. ;)
Szintén a portfolio írja:
"Honnan volt hirtelen majdnem 4 milliárd dollárja Magyarországnak?
Az aranytartalék növelése jó eséllyel nem jelenti azt, hogy a teljes jegybanki tartalék is ennyivel emelkedett, inkább átrendezésről lehetett szó. Február végén 37,8 milliárd dollárnyi készpénz, betét és értékpapír volt az MNB tartalékában, ennek egy részét válthatták aranyra."


Ez volt tőled a kedvenc részem: "..pénzből aminek a fedezetét te meg én meg még sok milló magyar adófizető a munkájával megteremt,.."

Azt írtad egy bites vagyok.
Erre csak annyit tudok szerényen és halkan válaszolni Vili, mindenki magából indul ki.:oops:

Az a baj veled, hogy az alap közgazdasági dolgokkal sem vagy tisztában,áruld már el nekem, hogy szerinted,az a 37,8 milliárd dollárnyi készpénz, betét és értékpapír hogyan keletkezett? Jóindulatúan kérdezem tőled szövegértési problémáid vannak?Csak azért kérdezem mert én azt írtam, hogy egy bites dumával jösz,és nem azt, hogy egy bites vagy,remélem érzékeled a két kijelentés közötti óriási különbséget.
 
W

Wilson

Guest
Kristálytisztán látszik, hogy halványlila fingod nincs a Nemzeti Bankok függetlenségéről és ellenőrzésének nemzetközi szabályozásairól.;)


Értelmezni azt a katyvasz hülyeséget és érdemben válaszolni a hozzá nem értésére?
Mit?
Ezek szerint te még az sem érted hogy mit nem értesz Vili. Reméljük a Rferi legalább eddig eljutott.;)

Ez aztán a csillogú elméjű érvelés nem érted, hogy a másik mit ír de szerinted az egy katyvasz hulyeség és ezért nem válaszolsz rá érdemben.
 
  • Tetszik
Reactions: Negan and omae

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 537
8 828
113
Az a baj veled, hogy az alap közgazdasági dolgokkal sem vagy tisztában,áruld már el nekem, hogy szerinted,az a 37,8 milliárd dollárnyi készpénz, betét és értékpapír hogyan keletkezett? Jóindulatúan kérdezem tőled szövegértési problémáid vannak?Csak azért kérdezem mert én azt írtam, hogy egy bites dumával jösz,és nem azt, hogy egy bites vagy,remélem érzékeled a két kijelentés közötti óriási különbséget.
Vili már megint (mint mindig) túltolod.
Honnan keletkezett a betét és a készpénz?
Leírhatnám.
Akkor azzal jönnél, hogy az mitől.
Az is leírhatnám.
Akkor azzal jönnél az hogyan.
És ez így menne napestig.
Neked is csak az írhatom nem érted.
Már csak azért sem mert a Nemzeti Bankban nincs egyén száml illetve szálavezetés épp ezért nincs egyéni pénz vagy betét.

De ezzel a lendülettel vissza is térnénk az elejére, hogy csak rugóznál, mert nem érted.
Van interneted. Nagyszerűen tudsz akár 10.000 karaktert is kopizni. Mi lenne ha most kivételes keresgélnél, tájékozódnál és majd csak azután írnál bármit.
Legalább ebben a témában. ;)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 537
8 828
113
Az írja a kis lieblinged: "Megtehette,mert nincs aki fellógassa érte-mert akinek meg kéne tennie,az ugyanúgy bitófára való gazember.
Igy működik a bolsevik államdiktatúra.Nincsenek gyakorlatilag szétválasztva a hatalmi ágak.Mivel az ellenörző-számonkérő ág is ugyanabban a kézben van,a hatalom korlátlanul teheti azt amit akar.És a régi mondás igazsága meg most is igazság.A hatalom korrunpál,a korlátlan hatalom meg korlátlanul korrupt."
És te erre a szövegre jó libernyákként érdemi választ vársz?
Te kis fogadatlan prókátor.
Az ilyen elmeroggyant és indulatvezérelt lyobikos visításon csak nevetni (sírni) lehet.
Mert ahogy ákos is megírta: Nyitott szemed semmit sem lát, előtte érzelem barikád.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
W

Wilson

Guest
Mert értelmezési problémáid vannak. :(

Nekem biztos nincs, de te érvekkel adatokkal egyáltalán nem cáfoltad meg Rferi 66 érvelését csak annyit irtál, hogy katyvasz hülyeség ,szóval akkor kifejtenéd értelmes felnőtt ember módjára mi is a katyvasz hülyeség Rferi66 állításában?