[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 093
83 496
113
Unalmas már ez a Lölőzés! Épp a Gyurcsány-, majd a Bajnai kormány csinált Mészárosból gazdag embert, erre most folyamatosan megy a NER lölőzés... Undormány.....Épp az ilyen baromságok mantrázása vezet az árkokhoz, hovatovább lövészárkokhoz. Fejezzük már be! Orbánék annyit, de annyit loptak, hogy közben felépült az ország a csődből.... Bár elődeik is csak ennyit loptak volna.... Hányás....
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 040
54 145
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 093
83 496
113
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
"Ha már csak ez volt idehaza a legegyszerőbb módja" - fogalmaztam, egyébkeént teljesen igazad van, én csak a "néha a cél szentesiti az eszköz elvét" próbáltam érzékeltetni....

Az elmúlt 20 évben, 10 embert kaptam magam mellé, azt is az első tizben, tehát átlag évente egy ember cserélődött. Sajnos ugyanigy volt, minta hogyan irtad, ...csak én "megettem mind", és kitartottam, mert végül mára rájöttek (a főnökeim), hogy a szakmai tudást nem veszik meg az iskolából kipottyant egyetemistákkal... ;)

Áthozom a témát ide. Mert sajnos ez nem a Honvédség sajátos problémája.
Bár csak annyit szeretnék hozzá fűzni, hogy sajnos ez az egész már az iskolapadtól kezdve ilyen szar. A tanárok mit mondanak a diákoknak: A legkorszerűbb tudást adjuk nektek, a ti feladatotok lesz a nyugati életszínvonalat kiharcolni magatoknak és a csúcstechnológiát... meg teljesen új szemléletet az értelmiségnél, ami meghaladja a szocializmust!
És ezt olyanok mondták eddig java részt, akik az ÁTKOSban tanultak és alapozták meg a tanári pályafutásukat. Tényleg látni kell azt a megalapozott várakozást a rendszerváltoztatás utáni években, hogy ha megszabadulunk a régi párt elittől, a régi beidegződésektől, akkor ugrás szerűen jobb lesz. Mert mindenki látott hibákat.
Másfelől mai napig tapasztalom a legendát, hogy Nyugaton bezzeg olyan technológiával dolgoznak, amit mi el sem tudunk képzelni és ami nem a 30-50 évvel ezelőtti technológiából fejlődött szervesen tovább, hanem ez már az új, ehhez már nem is értünk, csak a Nyugatnak meg kell majd minket tanítania.

Ténylegesen nagy változás volt a haszonelvűség. Én reális megállapításnak érzem, hogy a régi rendszerben nagyon sok mindent keresztbe finanszíroztak, az elavult felszereléseket majd a közösből ellensúlyozzuk, hogy nem kell annyit termelnie a gyárnak, csak ne veszítsék el az emberek a munkahelyüket, meg az árakat önkényesen szabjuk meg, mert egy darab termékből választhatsz.
Viszont azt be kellene már látni, hogy egy friss jogsi nem egyenértékű 20 év balesetmentes vezetéssel. És erre nem érv, hogy mert őt a legújabb technológiára oktatják és a trabantos el sem tudja képzelni, hogy mit kell csinálni egy mai BMW-ben. Itt már fedélzeti számítógép, meg nem is úgy van már.
Egy 20 éves rutinnal rendelkező esztergályos lehet hamarabb beleszokik a CNC-be, ha megmutogatják neki, mint egy ifjú titán felnőjön az ő szintjére. Hegesztésnél nem az nehézség, hogy pálcásból áttérj CO-ra, de egy kezdőnek meg kell szenvednie, amíg minősített hegesztő lesz. Orvosoknál is folyamatosan frissen kell tartani a tudását, ahogy egy jogásznak is követnie a jogszabályi változásokat.

Majd egyszer kikopik ez a legújabb tudásra képzett friss diplomás mítosza.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 093
83 496
113

 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 420
4 488
113
Annyi pénzből amit az oligarcháknak adtak a kisebbségeinket egytől egyig elláthattuk volna egyetemi végzettséggel. De most komolyan.
Mára megszűnt volna a mélyszegénység. Más országban élnénk.

Persze azt amivel kitömtük Mészárost meg Simicskát és Tiborczot azt minden magyar család is megkaphatta volna. Ki ne örülne annak a pénznek.

Mehetett volna infrastruktúrába, oktatásba, egészségügybe vagy akár nem lenne ilyen történelmi magasan az államadósságunk.

De nem.

Annyi sok lehetőség lett elrabolva tőlünk.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 489
24 143
113
Annyi pénzből amit az oligarcháknak adtak a kisebbségeinket egytől egyig elláthattuk volna egyetemi végzettséggel. De most komolyan.
Mára megszűnt volna a mélyszegénység. Más országban élnénk.

Persze azt amivel kitömtük Mészárost meg Simicskát és Tiborczot azt minden magyar család is megkaphatta volna. Ki ne örülne annak a pénznek.

Mehetett volna infrastruktúrába, oktatásba, egészségügybe vagy akár nem lenne ilyen történelmi magasan az államadósságunk.

De nem.

Annyi sok lehetőség lett elrabolva tőlünk.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 093
83 496
113
Ok okozati összefüggésben ezredszerre se hagyjuk ki miért is kezdődött.
Mert nem azért mert nem adták le a kedvenc Zárai-Vámosi számát az Önök kértékben. Nem is azért mert a válogatott épp kikapot a lakatlan szigetektől.
Ilyenekért már nem kezd el ukmukfukk rajcsúrozni a magyar ember.
Az a hazug gané outsider Gyurcsány kellett hozzá aki nem csinált az égvilágon semmit csak hazudott mindenről.
Bele a képernyőbe. Reggel, délben meg este. Állandóan.
Veres Jancsistól, Draskovics Tiborostól, a kakóbiztos Kókástól, (upsz, ugye már Kóka helikopterezésére már senki nem emlékszik?!) Horn Gáborostól, Magyar Bálintostól a tetű hazaáruló szdsz-el együtt.
Aztán ez nem emócionális kérdés hanem tény.
Az égvilágon semmit nem csináltak.
O pardon de igen! Aladták a spájzból az egeret, meg orrba-szájba hitelt vettek fel.
Mert ha kell ezt is ezredszer leírom, semmit nem csináltak pár tíz kilóméter autópályán kívül.
Semmit nem lehet pozitívumként, érvként mellettük felhozni.

Lyobikkal vagy lyobik nélkül mindegy, de ennek az országnak reszeltek ha visszajönnek.
És ha már "lopnak"!

Ez (kb.) csak a főváros, mindezt "kicsiben":






Szóval értem én a "lopnak" kampányt, de ki is lop? Ha ők "is", akik hirdetik mizumizulopikafideszlölötiborczstb, akkor adódik egy lehetőség, és ők is azonnnal? Vagyis, mitől is lennének ők jobbak? Miért válassza őket bárki? Hogy nagyban lopjanak, eladjanak mindent, és még el is qurják? Ez már tényleg a lada meg a hozzá hasonló o1gseknek lehet eledel ...
 

Matróz Kommandó

Well-Known Member
2017. március 21.
1 102
3 816
113
Annyi pénzből amit az oligarcháknak adtak a kisebbségeinket egytől egyig elláthattuk volna egyetemi végzettséggel. De most komolyan.
Mára megszűnt volna a mélyszegénység. Más országban élnénk.

Persze azt amivel kitömtük Mészárost meg Simicskát és Tiborczot azt minden magyar család is megkaphatta volna. Ki ne örülne annak a pénznek.

Mehetett volna infrastruktúrába, oktatásba, egészségügybe vagy akár nem lenne ilyen történelmi magasan az államadósságunk.

De nem.

Annyi sok lehetőség lett elrabolva tőlünk.
Ugye, ahogy a nagyonobjektív nempropagandista mindenhezisértő söfőr barátunk megírta Lölö minden EU beruházásból 50-70%-ot ellop. Azaz mondjuk a StrabagPorrSwietelsky vagy akármi Gmbh felibe-harmadába megépítette volna a Monostori hidat, a maradékot meg csakúgy a szélbe szét lehetett volna szórni szegény rászoruló éhezőknek? Értem én, hogy ettől felvirul a haza, de akkor hogy a rákban van, hogy ha az összes EU-támogatású beruházás kb 7%-át kapja M&L és baráti köre, a többi meg ott landol a nagyon olcsón dolgozó Gmbhsoknál, oszt mégsincs felvirulás kies hazánkban?
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 542
8 870
113
Annyi pénzből amit az oligarcháknak adtak a kisebbségeinket egytől egyig elláthattuk volna egyetemi végzettséggel. De most komolyan.
Mára megszűnt volna a mélyszegénység. Más országban élnénk.

Persze azt amivel kitömtük Mészárost meg Simicskát és Tiborczot azt minden magyar család is megkaphatta volna. Ki ne örülne annak a pénznek.

Mehetett volna infrastruktúrába, oktatásba, egészségügybe vagy akár nem lenne ilyen történelmi magasan az államadósságunk.

De nem.

Annyi sok lehetőség lett elrabolva tőlünk.
Azért ekkora hazugságot talán nem kellene!!
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 542
8 870
113
Mészárossal és Simicskával meg a többi emlegetett "NER lovaggal" szemben egy példa egy nagyon-nagyon híres géniusz feltalálóról akinek a szabadalmait és a nevét az egész világ ismerte, és a meggazdagodása is egyértelmű volt. JA NEM!

Gondolom már mindenki hallott róla, de a számok miatt ismételjük el.
Magán vagyon 17,5 milliárd dollár, a portfóliójának az értéke 44 milliárd dollár.


Biztosan tudjuk, hogy sose nyert egyetlen egy Cseh tendert se, mindent a két kezével egy apró garázsban csinált, egy politikust sem ismer, a haláláig egy 45 m2-es panelben lakott.
JA NEM!

"Alaszkai helikopterbalesetben meghalt a leggazdagabb cseh milliárdos​

2021. MÁRCIUS 29.
A 17,5 milliárd dolláros vagyonnal rendelkező üzletember halálhírét befektetési cége erősítette meg. Kellner Magyarországon az állammal is üzletelt, korábban ő vette meg a Telenort a norvégoktól.

Hétfőn Alaszkában halálos helikopterbalesetet szenvedett a Forbes listája szerinti leggazdagabb cseh, Petr Kellner.
Az 56 éves üzletember halálhírét befektetési cége, a világszerte 44 milliárd dollár értékben ingatlanokat, részesedéseket és egyéb vagyontárgyakat birtokló PPF Group befektetési ügynökség erősítette meg a Reuters szerint.

A főleg mezőgazdasági, biotechnológiai, távközlési, biztosítási, valamint pénzügyi és banki üzletekben érdekelt PPF egyebek mellett a magyarországi Telenort is megszerezte a korábbi norvég tulajoktól."
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 542
8 870
113
Ez semmi. Tegnap Jakab: "Az átlag magyar háztartás rendelkezne is 16 millió Ft-tal, ha Önök nem lopnák el. " :D
Ha ekkorát hazudik azért, ha pedig elhiszi amit neki írnak, készítenek és ezt hangosan nyílvánosan el is mondja akkor meg azért rúgnám szét a gyenge seggét.
Mert az milyen már, hogy most ekkorát hazudok, de kormányon én leszek Gábriel arkangyal!?
Meg a bánatos nagy lóbrokit!
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Annyi pénzből amit az oligarcháknak adtak a kisebbségeinket egytől egyig elláthattuk volna egyetemi végzettséggel. De most komolyan.
Mára megszűnt volna a mélyszegénység. Más országban élnénk.

Nem lebecsülve egy kisebbségi képességeit, de az tényleg nagyon szép világ lenne, ha mindegyiknek diplomát adnál!
Konkrétan aki első két osztályban is már évet ismétel, mert a betűket, a számokat nem tudja... fogalmazzunk úgy, hogy az adott gyerek lusta volt inkább megtanulni! De ha bele szakadunk is diplomást kell belőle faragnunk. Utána meg les mindenki, hogy bankban fognak ezek dolgozni. Meg tőle reméljük a mérnöki munkát... Hagyjuk már!
És én egy konkrét ilyen példát hoznék fel, csak hogy kellően szörnyülködtesselek. Azzal dicsekszik 8-10 évesen, hogy "Tanító néni, ha én nagy leszek, maffiózó leszek és minden rendőrt megölök."

Ennek a konkrét gyereknek tényleg kell ám diploma! A magyarnak meg nem. Mert mit csinálsz ebben az országban, ha egyiknek is osztasz teljesítmény nélkül diplomát, meg a másiknak is? Piszok jól hangzik, hogy minden kisebbségi legyen egyetemista. Én tanultam velük. Akivel közösen készültünk, az is cigány ember volt Kolompár néven. És ő letette a maga végzettségét, ahogy én is. És ő is azt mondta, hogy a fél tucat másik meg azért nem volt sikeres a vizsgán, mert nem is volt akarat benne. Mit akarsz diplomásnak olyat, aki 10 órára ér be a suliba és délre már végzett is a feladataival? A tanárok örülnek, ha egy szakmunkást ki tudnak verni belőle.

Én ismertem az életem során nagyon becsületesen, szorgosan dolgozó romákat. És borzasztóan lustákat is. Egy magyar embert nem kell hátrébb sorolni, mert a kisebbség el van nyomva. Azt kell megértetni velük, hogy mi a követelmény. És miközben a köztudatban az van, hogy a magyarok 100% dolgozni akar, meg nincs is velük gond, a gyakorlatban az ő gyerekeik is egyre nagyobb arányban kerülnek ki naplopó sihederként az Életbe.

Nem azt kell mutatni a magyar fiataloknak, hogy csak panaszkodni kell, meg cigánynak vallom magam, miközben semmi közöm hozzájuk; aztán majd itt lesz jó világ. Régen is volt iskolakerülő a magyarban is, de nekik a szüleik megmondták, hogy nincs pénzük életfogytiglani eltartásra. Ha nem akarsz tanulni, rendben van, de akkor keress munkát! És a régi világban könnyebb volt tudás nélkül kétkezi munkát találni.

Egyszer mondjuk ki, és többet ne vitatkozzunk rajta, hogy jelenleg a legnagyobb probléma az, hogy ezekkel a mostani rendszer nagyon kevéssé tud bármit is kezdeni. (Kezdve attól, hogy az iskolák vezetése eltanácsolni csak nagyon korlátos keretek között tudja bőrszíntől függetlenül, megterheli az egész rendszert, hogy végig kell nyomni-verni őket. A cégeknél sokkal magasabb szinten várnak legalább egy szakmunkással rendelkező jelentkezőt. Nem szívesen szenvednek egy 16 évessel. És a fő problémájuk, hogy ha osztogatsz is ingyen papírokat, attól még nem fog nekiveselkedni a munkának. Diplomások fel vannak háborodva, ha nem a világ legbonyolultabb problémáinak megoldásán kell dolgozniuk nulla szakmai tapasztalattal, hanem első években kuli munkát adnak a kezükbe. Elmennek, mert nem érdemli meg őket a cég. Az alacsonyabb szinteken szintén ugyan ez van, egy rendőr leszerel, ha szinte évente nem kap előléptetést. Ha egy munkahelyen azt mondják, hogy te fát vagy vasat fogsz darabolni, nem te fogod a legkényesebb műveleteket végezni, akkor elunja magát. Nézelődik, meg félóránként tart szünetet. Meg ilyen fórumokra kommentel munkaidőben... Ja, ezt nem akartam. Azzal a résszel nincs semmi gond, mit már én is csináltam az életem során. :rolleyes: )
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 525
15 068
113
ladagrant said:
Annyi pénzből amit az oligarcháknak adtak a kisebbségeinket egytől egyig elláthattuk volna egyetemi végzettséggel. De most komolyan.
Mára megszűnt volna a mélyszegénység. Más országban élnénk.

Minek nézel te engem? Nekem 8 általánosom van! 4 első és 4 második!
Még mindig jobb, mint az enyém: Nemzeti Faiskola, Gyökér Tagozat
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 093
83 496
113
A salgótarjáni félkisebbségi sem maradhatott ki az észosztásból:


Ill. egy másik kiválasztott:

 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 472
17 921
113
Annyi pénzből amit az oligarcháknak adtak a kisebbségeinket egytől egyig elláthattuk volna egyetemi végzettséggel. De most komolyan.
Mára megszűnt volna a mélyszegénység. Más országban élnénk.

Persze azt amivel kitömtük Mészárost meg Simicskát és Tiborczot azt minden magyar család is megkaphatta volna. Ki ne örülne annak a pénznek.

Mehetett volna infrastruktúrába, oktatásba, egészségügybe vagy akár nem lenne ilyen történelmi magasan az államadósságunk.

De nem.

Annyi sok lehetőség lett elrabolva tőlünk.
Nem baj, tavasszal úgy is jön majd a jelenlegi ellenzék és akkor onnantól megszűnik az állami szintű lopás és a haveroknak való osztogatás és minden kormánypolitikus becsületes és tisztességes lesz és soha egy állami forintot sem fog elrakni magának. Ok rendben utálod a Fideszt, de ez az ócska demagóg duma, "hogy Mehetett volna infrastruktúrába, oktatásba, egészségügybe vagy akár nem lenne ilyen történelmi magasan az államadósságunk." olyan szánalmas.
 
Status
Not open for further replies.