[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 443
85 157
113
Nem volt az sem szavazatarányos, annyi volt, hogy kétfordulós rendszer volt, a visszalépésekkel lehetett sakkozni.
1994-ben az MSZP és az SZDSZ együtt kapott alig 53%-ot listán, és ezzel lett kétharmada a parlamentben, a sok egyéni győzelem miatt.
A "rendszerváltók" nagyon tartottak attól, hogy kormányozhatatlan lesz az ország, és ezért olyan választási és közjogi rendszer találtak ki, hogy ezt megelőzzék. Nem is volt Magyarországon sem valódi kormányválság (kormányfőváltás igen), sem előrehozott választás 31 év alatt. Kezdettől 4%-os bejutási küszöb volt pártlistán, majd 5%.
Azért a Fidesz a régi rendszerben is kapott kétharmadot. Ezt valahogy mindig elfelejtik. Egyébként elképzelem, hogy nagy erőkkel visszahozzák a régi tvt. és 176 körzetben kell 176 bohócot indítania az ellenzéknek. :D
 

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 598
7 867
113
Azért vagy ebben a tévképzetben, mert – és ez bizony Orbánék legnagyobb bűne, sőt, hibája – hogy nem számoltatták el valóban ezeket a bűnösöket, így nincs tényszerű bizonyíték mindazokra a bűnökre amiket a magyar nép ellen elkövettek akkor, és így könnyen lehet elsikálni a dolgokat a közvélemény erre fogékony részében. Érdekelne mivel tartják sakkban ellenirányból. (Vagy ennyire hasznos a tény, hogy Fericica az ellenzék vezére, és eltántorít tömegeket?)

Én leszarom hány stadiont épít a kertje végébe, ezt viszont nem fogom nekik soha megbocsájtani.
Békének ez volt az ára, nem vagyok meggyőződve hogy megérte.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 443
85 157
113

Sose felejtem el azt a momentumot, amikor elakadt a vízágyú a tévé előtt, és nem meglincselték, hanem kivezették a benne ülő rendőröket. Közeben az állig felfegyverzett, tetőtől talpig védőszerelésben álldogáló karhatalom két utcával arrébb ezt tök nyugalommal nézte.
Meg amikor a kitört tűzben próbálták menteni az archivum állományát. Az M3 is emiatt indulhatott el.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 574
32 079
113
Nem volt az sem szavazatarányos, annyi volt, hogy kétfordulós rendszer volt, a visszalépésekkel lehetett sakkozni.
1994-ben az MSZP és az SZDSZ együtt kapott alig 53%-ot listán, és ezzel lett kétharmada a parlamentben, a sok egyéni győzelem miatt.
A "rendszerváltók" nagyon tartottak attól, hogy kormányozhatatlan lesz az ország, és ezért olyan választási és közjogi rendszer találtak ki, hogy ezt megelőzzék. Nem is volt Magyarországon sem valódi kormányválság (kormányfőváltás igen), sem előrehozott választás 31 év alatt. Kezdettől 4%-os bejutási küszöb volt pártlistán, majd 5%.
Igen,az sem volt annyira nagyon szavazatarányos,inkább a két fordulós szisztéma tette azzá.
Most, ha csak kvázi kétpártivá válik a rendszer,ebben meg majd az indulók száma teszi ezt a rendszert arányosabbá,mint több indulóval.
Éppen csak a választói akarat képviselete szűkül be igy.
Nehéz ügy.
 
  • Szomorú
Reactions: formosa1

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 265
20 509
113
Nem tudom sajnálni...!
Akkor még gyerek voltam, színpadon játszottam, és láttam a vakbarmok által szétdúlt utcákat. De láttam belülről az akkori MTV szétrombolt főbejáratát is, amikor ott volt fellépésünk. /Hátul mentünk be, de a fellépés után - aki látni akarta, annak - megmutatták a romokat./
Nézd meg ezt a felvételt, 2006. okt. 23., Váci utca, éjjel. Figyelj a 2x is elhangzó kiáltásra: ne öld meg!
Értékeld! Vajon kit kell itt sajnálni?
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Persze, de van aki maga is felveszi a zasszony nevét. Deutsch Tamás is Deutsch-Für Tamásként futott egy időben.

OFF: A Deutsch-Für Tamás a legkisebb mértékben sem volt szerencsés dolog.
Nagyon bel polba megyünk ezzel, de ott egy felnőni képtelen, nagy kamasz felvette a(z ideiglenes) felesége révén egy akkor már patinás nevű politikai veterán nevét. Kettejük habitusa sem illet össze. És az meg, ami a vége lett, ahelyett inkább be lehetett volna egy atombomba robbantását.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 212
33 054
113
OFF: A Deutsch-Für Tamás a legkisebb mértékben sem volt szerencsés dolog.
Nagyon bel polba megyünk ezzel, de ott egy felnőni képtelen, nagy kamasz felvette a(z ideiglenes) felesége révén egy akkor már patinás nevű politikai veterán nevét. Kettejük habitusa sem illet össze. És az meg, ami a vége lett, ahelyett inkább be lehetett volna egy atombomba robbantását.

Mondjuk én azt hittem először, hogy a Für Anikó a felesége :D
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Mondjuk én azt hittem először, hogy a Für Anikó a felesége :D

Azért mind a ketten tudjuk, hogy nem az Anikó miatt vette fel a nevet. Lehetséges előnyei voltak:

1, Ennél az embernél már az komoly ígéret volt, hogy kihangsúlyozva az elköteleződését, nagyon sokan reménykedtek benne, hogy végre benőtt a feje lágya.
2, Az após nevének a nagyon erősen köztudottá tételével tovább erősödött a várakozás, hogy kinő a focista attitűdből.

Egy olyan emberről beszélünk, aki a jobboldalon is rekord magas ellenszenvvel rendelkezik. Ha ő rossz helyre adja be az egyetemi jelentkezését és nem ismerkedik meg ideje korán Orbán Viktorral, akkor esélye nem lett volna a politikában még középvezetői szintet sem befutni.
Nem vitatom el tőle, hogy szenvedélyesen részt vett a Fidesz megalapításában. És elkötelezett, aktív harcosa volt a Liberális Internacionáléhoz csatlakozásnak. És abban a pártban külön érdem, hogy kik mentek el Fodor Gabiékkal és kik maradtak a régiekkel.

De az általunk említett ügy két kérdést vet fel. 1. Miért kellett elvennie az Anikót? 2. Miért kellett elválnia?
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 212
33 054
113
Azért mind a ketten tudjuk, hogy nem az Anikó miatt vette fel a nevet. Lehetséges előnyei voltak:

1, Ennél az embernél már az komoly ígéret volt, hogy kihangsúlyozva az elköteleződését, nagyon sokan reménykedtek benne, hogy végre benőtt a feje lágya.
2, Az após nevének a nagyon erősen köztudottá tételével tovább erősödött a várakozás, hogy kinő a focista attitűdből.

Egy olyan emberről beszélünk, aki a jobboldalon is rekord magas ellenszenvvel rendelkezik. Ha ő rossz helyre adja be az egyetemi jelentkezését és nem ismerkedik meg ideje korán Orbán Viktorral, akkor esélye nem lett volna a politikában még középvezetői szintet sem befutni.
Nem vitatom el tőle, hogy szenvedélyesen részt vett a Fidesz megalapításában. És elkötelezett, aktív harcosa volt a Liberális Internacionáléhoz csatlakozásnak. És abban a pártban külön érdem, hogy kik mentek el Fodor Gabiékkal és kik maradtak a régiekkel.

De az általunk említett ügy két kérdést vet fel. 1. Miért kellett elvennie az Anikót? 2. Miért kellett elválnia?

Für Lajos lányát vette el, nem Für Anikó színésznőt, arra céloztam. (Für Lajos lányát Für Ágnesnek hívják.) Deutsch Tamás politikust azért nem kevertem össze Deutsch Tamás úszóval. :D
 
  • Tetszik
Reactions: anonim999 and Vogon

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Für Lajos lányát vette el, nem Für Anikó színésznőt, arra céloztam. (Für Lajos lányát Für Ágnesnek hívják.) Deutsch Tamás politikust azért nem kevertem össze Deutsch Tamás úszóval. :D

Ja, oké! Nekem a színésznő képbe sem került.
Hirtelen azt hittem, hogy csak arra akartál utalni, hogy a lányával kellett volna csak kijönnie, nem az apósával. Nagyon régi történet már, de engem jobban bosszant, mint két horvátországi nyaralás. Tudom, hogy egyre több politikus válik, de az én szememben még így sem lesznek emberibbek. Se a németek Angyalkája, se az orosz cár.

De hogy valaki ne tudja legalább kulturáltan megoldani...
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 574
32 079
113
2010 előtti gyakorlat a BKV-nál. Megszüntetett hajójáratok után, spóroljunk a melósokon. Reméljük ebből a 10 misiből több fut a kibővített igazgatóság fizetésére.

Hát,lehetne spórolni Lölö és a többi NER lovag 50-70%os nyereségén is.....
Különben iszonyat veszélyes biztonságpolitikailag ez a helyzet.Mint bel,mint külbiztonsági szempontbol.Hosszú távra meg gyilkos hatása lesz az országra és nemzetre.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 536
15 268
113
Unalmas már ez a Lölőzés! Épp a Gyurcsány-, majd a Bajnai kormány csinált Mészárosból gazdag embert, erre most folyamatosan megy a NER lölőzés... Undormány.....Épp az ilyen baromságok mantrázása vezet az árkokhoz, hovatovább lövészárkokhoz. Fejezzük már be! Orbánék annyit, de annyit loptak, hogy közben felépült az ország a csődből.... Bár elődeik is csak ennyit loptak volna.... Hányás....
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 443
85 157
113
a68358c8ca8544fc0413f08708a045709fdff6a77957717c7f7d1e822cbe2248.jpg

e012254b19f075900f31e9f82cb3f70510df88343f378022fd0533a2e45aae73.jpg
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 794
25 387
113
"2021 első negyedévében a magyar gazdaság teljesítménye (szezonálisan és naptárhatással igazítva) 1,9%-kal haladta meg az előző negyedévit. Mindez óriási meglepetés, hiszen előzetesen arra lehetett számítani, hogy a második és (részben) harmadik járványhullám korlátozó intézkedéseinek hatására a bruttó hazai termék (GDP) csökkenni fog az év első három hónapjában."
..
gdp13-453458.png
"Az előzetesen közölt 1,9%-kal szemben 2%-kal nőtt a magyar GDP az idei első negyedévben a tavalyi év utolsó három hónapjához képest a KSH részletes adatai alapján. A növekedéshez az ipari és az építőipari termelés mellett hozzájárult a koronavírus-járvány hatásaitól megtépázott szolgáltatószektor is. A meglepően erős első negyedéves GDP-adat után a legtöbb elemző felfelé módosította az év egészére vonatkozó növekedési előrejelzését. A következő időszakban a korlátozások feloldásával párhuzamosan erősödhet a gazdaság."
https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...p-adat-kiderult-miert-hasit-a-gazdasag-485814
..
gdp3-456894.png
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 574
32 079
113
Unalmas már ez a Lölőzés! Épp a Gyurcsány-, majd a Bajnai kormány csinált Mészárosból gazdag embert, erre most folyamatosan megy a NER lölőzés... Undormány.....Épp az ilyen baromságok mantrázása vezet az árkokhoz, hovatovább lövészárkokhoz. Fejezzük már be! Orbánék annyit, de annyit loptak, hogy közben felépült az ország a csődből.... Bár elődeik is csak ennyit loptak volna.... Hányás....
Tisztelt Little John
Valóban undoritó hányás az a hozzáállás,hogy amint az imádott vajdárol van szó,akkor minden különben igaz negativum csak fröcsögés,meg lényegtelen.Az elmult 30+ évből 15+ évig úgy hivták a miniszterelnököt,hogy Orbán Viktor.11éve tart a lényegében önkényúr jellegű hatalma.Jó lenne már felébredni.Unalmas,hogy mindenki hibás,mindenki rossz,csak a kisistenetek egy szent....csak annyiban az,hogy qrvára maga felé hajlik a keze.
Maradok tisztelettel