[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 542
113
Annyi pénzből amit az oligarcháknak adtak a kisebbségeinket egytől egyig elláthattuk volna egyetemi végzettséggel. De most komolyan.
Mára megszűnt volna a mélyszegénység. Más országban élnénk.

Persze azt amivel kitömtük Mészárost meg Simicskát és Tiborczot azt minden magyar család is megkaphatta volna. Ki ne örülne annak a pénznek.

Mehetett volna infrastruktúrába, oktatásba, egészségügybe vagy akár nem lenne ilyen történelmi magasan az államadósságunk.

De nem.

Annyi sok lehetőség lett elrabolva tőlünk.
Jajj edesanyam...
Ugye te nem vagy ilyen buta? Direkt tolod a hazug mantrad. Vagy ezerszer le lett irva hogy az EU kilatora adja a penzt nem Kalanyos Zsomikeenek 20 eves mercire.
Amugy Lorinc adakozik boven kepzeld, milliardokat.
Valamiért nem csodálkozok, hogy egyetemeken oktatás címszóval lazán politizálnak, nálunk is tolja 1-2 tanár a libbantak politikáját.
Aztan megy a csodalkozas hulye a frissdiplomas. Igy persze hogy nem kerul be az egyetem az elso 500-ba.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 879
91 421
113
Az Ördög ügyvédje, azaz Gyurcsány ügyvédje, Czeglédy Csaba meg a szombathelyi cigány galeri.


czegeciganyok.jpg
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 978
82 864
113

"Nolimpia, no expo, no pápalátogatás, no körmenet, no vadász expo, no Karmelita, no Várfelújítás, no Belgrád-Budapest, no Paks, no keleti vakcina, no Fudan, stb." Prolik, na ...
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
De nem változtathatja meg a törvényt.Kipolitizálta,de nem törvényt változtatott érdeke szerint.
Különben meg nem a német politikai rendszert kell mintának venni,és kész.
De ami azt illeti még az is nagyságrenddel jobb,mint a miénk.
Ne viccelj már... a liberális diktatúra egyik mintaországáról beszélsz
Ahol a titkosszolgálat beépül a nemzeti pártokba és belülről igyekszik szétverni azokat. Ahol a véleményedért meghurcolhatnak. Ahol a sajtó gyakorlatilag 100 %-ban ugyanazt a kánont nyomja. Már megbocsáss, de OV "diktatúrája" ennél sokkal lightossabb.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 879
91 421
113
„Az biztos, hogy az Egyesült Államok, illetve az Egyesült Államok vezette partnerség a Five Eyes, a britek, Ausztrália, Új-Zéland, Kanada, egy rendkívül hatékony globális megfigyelő hálózatot tart fent”

Magyarország környezetében is tudunk olyan szövetséges országot, amely nagyon komolyan figyel Magyarországra, és az USA-val is nagyon szoros az együttműködése


Internetkábelek, adathalászat, dán - USA kémbotrány, miért bukott ki és a fenti szomszédos ország jó barátunk Románia.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 942
19 451
113
Nem tudom sajnálni...!
Akkor még gyerek voltam, színpadon játszottam, és láttam a vakbarmok által szétdúlt utcákat. De láttam belülről az akkori MTV szétrombolt főbejáratát is, amikor ott volt fellépésünk. /Hátul mentünk be, de a fellépés után - aki látni akarta, annak - megmutatták a romokat./

Gyerekként persze még nem foglalkoztam politikával, de különbséget tudtam tenni jó és rossz között. Most is ezt teszem...
és akkor miért a rossz oldalra áltál? A balosok a haza ellenségei
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 108
31 062
113
Ne viccelj már... a liberális diktatúra egyik mintaországáról beszélsz
Ahol a titkosszolgálat beépül a nemzeti pártokba és belülről igyekszik szétverni azokat. Ahol a véleményedért meghurcolhatnak. Ahol a sajtó gyakorlatilag 100 %-ban ugyanazt a kánont nyomja. Már megbocsáss, de OV "diktatúrája" ennél sokkal lightossabb.
Igazat adok néked,meg nem is.Kétségtelenül nincs is olyan nagy különbbség,de ami itt van,azért ott kiverné a biztositékot.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 414
4 453
113

"Nolimpia, no expo, no pápalátogatás, no körmenet, no vadász expo, no Karmelita, no Várfelújítás, no Belgrád-Budapest, no Paks, no keleti vakcina, no Fudan, stb." Prolik, na ...
Szerintem ott lehet a bökkenő hogy semmi értelmes ötlettel nem álltak elő 11 év alatt.
Aki meg még mindig a Fudant védi az remélem ott fogja vinni a téglát az építkezésen. Még a sajátjaitok között is igencsak elutasított a kínai kémegyetem.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Régi, de szép emlékek, ha már Ujgur Mártírok meg Dalai Láma ...
6-2.jpg

5-2.jpg

3-2.jpg
4-2.jpg
2-2.jpg

1-2.jpg

+az "Apró" ...
235263_gyurcsany_putyin.jpg

2019103181.jpg
Látszik, hogy az ellenzék mennyire megosztott a magyar-kínai kapcsolatokban.

SZTE- Konfúciusz Intézet

Az SZTE Konfuciusz Intézet Igazgatótanácsának tagjai:

Dr. Ujhelyi István
elnök
EP-képviselő

Ujhelyi például támogatja a Fudan ideköltözését:

Sőt még azt mondja, hogy 2011-ben még ők is próbálkoztak idecsábítani az egyetemet.

ELTE-Konfúciusz Intézet:

Cikk az ott kínai nyelvet tanuló Vágó Istvánnal:
"– Mi az a „kínai” téma, amely különösen érdekli, foglalkoztatja?
– A politika, gazdaság és építészet hármasa lenyűgöz. Büszkén mondhatom, hogy egyidős vagyok a Kínai Népköztársasággal (a Kínai Népköztársaságot 1949-ben alapították – Sz. L.). Fiatalkorom a magyar–kínai kapcsolatok felvirágzásának volt a fénykora, azonban sajnos, a világpolitika hatására a ’60-as évek elejétől kezdve a két ország kapcsolatára a fokozatos eltávolodás volt a jellemző. Az elmúlt néhány évben azonban valami csoda történt, aminek mibenlétét nem ártana megfejtenünk. Ehhez pedig nem árt, ha szerzünk pár kínai barátot.

– Mit gondol, a mai fiatal nemzedéknek miért érdemes foglakoznia Kínával?
A kereskedelmi kapcsolatoknak már a jelene is Kína, nem is beszélve a jövőjéről. Ha körbenézünk, a világban szinte minden kínai gyártmány. Még a Volvók, a Jaguárok is kínaiak lettek. Természetesen olcsó, rosszabb minőségű kínai tömegcikkek is megjelennek a piacokon, de ez csak egy szerény töredéke azoknak a kínai áruknak, amelyek világkereskedelmi forgalomba kerülnek. Ne feledjük el, hogy a legnagyobb, legmegbízhatóbb márkák zömmel Kínában gyártatják a termékeiket. Egyszóval, igenis érdemes egyik szemünkkel Kínára figyelni. Nekem például vannak olyan magyar ismerőseim, akik a gyerekeiket kínai iskolába járatják Amerikában! Ők már felismerték a kínai nyelv tanulásában rejlő hatalmas lehetőséget. Én személy szerint is úgy gondolom, azt javaslom, hogy a fiatalok minél korábban kezdjenek el kínaiul tanulni, mert különben elvágják magukat olyan lehetőségektől, amelyek pozitív fordulatot hozhatnak az életükbe, mind emberi, mind érvényesülési szempontból."





 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 978
82 864
113
Látszik, hogy az ellenzék mennyire megosztott a magyar-kínai kapcsolatokban.

SZTE- Konfúciusz Intézet

Az SZTE Konfuciusz Intézet Igazgatótanácsának tagjai:

Dr. Ujhelyi István
elnök
EP-képviselő

Ujhelyi például támogatja a Fudan ideköltözését:

Sőt még azt mondja, hogy 2011-ben még ők is próbálkoztak idecsábítani az egyetemet.

ELTE-Konfúciusz Intézet:

Cikk az ott kínai nyelvet tanuló Vágó Istvánnal:
"– Mi az a „kínai” téma, amely különösen érdekli, foglalkoztatja?
– A politika, gazdaság és építészet hármasa lenyűgöz. Büszkén mondhatom, hogy egyidős vagyok a Kínai Népköztársasággal (a Kínai Népköztársaságot 1949-ben alapították – Sz. L.). Fiatalkorom a magyar–kínai kapcsolatok felvirágzásának volt a fénykora, azonban sajnos, a világpolitika hatására a ’60-as évek elejétől kezdve a két ország kapcsolatára a fokozatos eltávolodás volt a jellemző. Az elmúlt néhány évben azonban valami csoda történt, aminek mibenlétét nem ártana megfejtenünk. Ehhez pedig nem árt, ha szerzünk pár kínai barátot.

– Mit gondol, a mai fiatal nemzedéknek miért érdemes foglakoznia Kínával?
A kereskedelmi kapcsolatoknak már a jelene is Kína, nem is beszélve a jövőjéről. Ha körbenézünk, a világban szinte minden kínai gyártmány. Még a Volvók, a Jaguárok is kínaiak lettek. Természetesen olcsó, rosszabb minőségű kínai tömegcikkek is megjelennek a piacokon, de ez csak egy szerény töredéke azoknak a kínai áruknak, amelyek világkereskedelmi forgalomba kerülnek. Ne feledjük el, hogy a legnagyobb, legmegbízhatóbb márkák zömmel Kínában gyártatják a termékeiket. Egyszóval, igenis érdemes egyik szemünkkel Kínára figyelni. Nekem például vannak olyan magyar ismerőseim, akik a gyerekeiket kínai iskolába járatják Amerikában! Ők már felismerték a kínai nyelv tanulásában rejlő hatalmas lehetőséget. Én személy szerint is úgy gondolom, azt javaslom, hogy a fiatalok minél korábban kezdjenek el kínaiul tanulni, mert különben elvágják magukat olyan lehetőségektől, amelyek pozitív fordulatot hozhatnak az életükbe, mind emberi, mind érvényesülési szempontból."





Ez nem megosztottság, sima elvtelenség. Kokóért bárkit leszop, ha már Újhülye ...
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 542
113
A salgótarjáni félkisebbségi sem maradhatott ki az észosztásból:


Ill. egy másik kiválasztott:

Tudod en mar varom mikor nevezik at Budapestet valami marxista-langyista-fekete akarkirol. Hogy oszinte legyek nem igazan ertem az ilyen gyerekeskedes miert jo, ezzel most aztan megmutatta meg hu de kibaxott a kinaiakkal meg Orbannal jujj. Szerintem lexarjak, nulla veszteseg erte oket.
De akkor kivel baxott ki? Hat az ott lako par ezer emberrel, mert hat csinaltathatnak uj papirokat, irathatjak at a szolgaltatoknal a lakcimeket. No meg ha megkerdezik valahol hogy Jozsika mi a lakcime? Hat az ujgur martirok utjan lakom... :D
No de oket sem sajnalom mert nekik kellett ez a vezetes, ki tudja, lehet elvezik is.
No dekivel baxott meg ki?
Hat sajat magaval az fix, mert lett par strigulaval tobb a szamlajan itthon, de mar kinaban is.
Aztan kitolt meg a balliberalt csapattal mert igy mar Kinanak is egyertelmu melyik oldallal erdemes targyalnia.
Es ugye Kina az Kina, a vilag vezeto hatalma az elkovetkezo evtizedekben nem egy masod - harmad-sokadvonalas hatalom.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 978
82 864
113

 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 978
82 864
113
Jajj edesanyam...
Ugye te nem vagy ilyen buta? Direkt tolod a hazug mantrad. Vagy ezerszer le lett irva hogy az EU kilatora adja a penzt nem Kalanyos Zsomikeenek 20 eves mercire.
Amugy Lorinc adakozik boven kepzeld, milliardokat.

Aztan megy a csodalkozas hulye a frissdiplomas. Igy persze hogy nem kerul be az egyetem az elso 500-ba.
 
Status
Not open for further replies.