[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 454
17 712
113
Szerintem ott lehet a bökkenő hogy semmi értelmes ötlettel nem álltak elő 11 év alatt.
Aki meg még mindig a Fudant védi az remélem ott fogja vinni a téglát az építkezésen. Még a sajátjaitok között is igencsak elutasított a kínai kémegyetem.
Nyilván, hiszen a Leo2-k a PzH2000-ek és Lynx-ek vásárlása (gyártása) totál ötlettelen valami. Ehhez a témához meg hogy jön a Fundan egyetem?? Ja persze tudom, mert csak, és különben is trollkodni mindig jó dolog.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 967
32 257
113
Igazat adok néked,meg nem is.Kétségtelenül nincs is olyan nagy különbbség,de ami itt van,azért ott kiverné a biztositékot.

A korrupció nem "diktatúra", legalábbis olyan értelemben nem, hogy ugatni azt lehet. Lehet a parlamenti ülésteremben tolvajozni, fenyegetőzni, tárgyalhatják egyetemi tanárok, hogy hogyan függesszék majd fel "ideiglenesen" a hatályos jogot, ha nyernek a választásokon, stb.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 141
113
Felderitjuk a korrupciot, helyes.
No de ez tolunk nyugatabbra sincs maskepp, nemreg az osztrak financok buktak meg egy kis embercsempeszeten.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 141
113

Pesten szerintem nyugadtan, barmit osszefirkalhatnak.
 
  • Tetszik
Reactions: jurgenbauer

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
"A Terrorelhárítási Központ felderítőinek köszönhetően nem tudta aljas, véres tervét végrehajtani az a 21 éves magyar férfi, akit kedden fogott el a TEK egyik felszámoló egysége vélhetően a fővárosban."
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 951
30 826
113
A korrupció nem "diktatúra", legalábbis olyan értelemben nem, hogy ugatni azt lehet. Lehet a parlamenti ülésteremben tolvajozni, fenyegetőzni, tárgyalhatják egyetemi tanárok, hogy hogyan függesszék majd fel "ideiglenesen" a hatályos jogot, ha nyernek a választásokon, stb.
A korrupció az korrupció.Mindenhol van,csak diktatúrákban valahogy nagyobb szokot lenni.
2006ben az egyik mondás az volz,hogy nálunk demokratúra van.(máig megvan az ilyen feliratú polóm-csak valahogy összement a mosásban :cool: ).Aki hatalmon van,az hatalmi ágakbol kettőt alapbol birtokol,és erősen befolyásolja a harmadikat.OV ezt a rendszert tökéletesitette,hogy a hatalom birtokosa jószerivel korlátlan hatalmat birtokol.Illetve amig ő a hatalom birtokosa,korlátlan a hatalma.Mert kialakitott egy rendszert,amiben ha veszit,de nem totálisan,akkor a kiépültdeep statejével és a továbbra is kezében lévő számonkérő hatalmi ággal ő maga érinthetetlen,az új kormányzat meg tehetetlen lesz.Kibaszott úgyes egy bitang gazember.
Akárhogy logikázom,kiút az államszervezeti modelváltás.Szakitani evvel a bolsevizmusbol ittmaradt struktúrával.
2006ban Orbánnak meg lett volna rá a lehetősége.Nem tette meg.Mert neki ez az állammodel kell.Inkább kivárta az idejét,és közben kitalálta hogyan fejlessze tovább ezt a demokratúrát-neki jó,de a Hazának qrvarosz irányba.
Sokadszórra irom,hogy a parlamenti ellenzék meg lényegileg nem különbözik a kormánytol.Nem akarnak ők rendszerváltást,csak gengszterváltást.Parlamenti ellenzék is gyorsan elszigeteli azt a pár embert,aki változást akar.
Én úgy gondolom (krumplileves meg legyen krumplileves:D-fiataloknak:Kádár kezdte úgy a beszédeit,hogy-én úgy gondolom...),hogy államszervezeti modelváltás jelentené a kiutat ebböl a 22es csabdájábol.Én a kétkamarás parlamentű félelnöki rendszerre,és a joval erősebb alsóbb szintű önkormányzatok kialakulásában gondolom a jó,vagy legalábbis jobb iránynak.(napersze ahoz a jelenlegi sokszor kiskirályi önkormányzatiságot is helyre kéne tenni valahogy).És mindenképpen levlasztanám a számonkérői hatalmi ágat a politikai kormányzati-végrehajtó ágrol.Akár az amcsi közvetlenűl az adófizetők által vállasztott úgyész rendszeréig is elmennék.(vagy valami hasonló).
És amit még megtennék,az a cenzusos szavazójog visszavezetése.Irni olvasni tudás és adófizetés nélkül nincs szavazati jog.Persze ezt egy az egyben megtenni nem lehet,de van ötletem olyan rendszerre,ahol az adófizetők akaratának van súlya és értéke.
Mellesleg ez utóbbi egy régi jó polgári liberális alapelv.Ennek elhagyásával értéktelenitették el a szavazat súlyát,kialakitva a jelenlegi médiademokráciát.
Viszont bevinnék korporativ elemeket a rendszerbe.Mondjuk a parlament alsóházában tartanék fent helyeket az egyházaknak,szakszervezeti szövetségeknek,munkaadói kamaráknak.Pl ireknél van ilyen.
Persze bizton van más jó szervezeti rendszer is,mi megfelel a célnak.De ezt a demokratúrát már le kéne váltani valahogy-mig van miért,kinek jobbat összeszkábálni.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 536
8 821
113
A korrupció nem "diktatúra", legalábbis olyan értelemben nem, hogy ugatni azt lehet. Lehet a parlamenti ülésteremben tolvajozni, fenyegetőzni, tárgyalhatják egyetemi tanárok, hogy hogyan függesszék majd fel "ideiglenesen" a hatályos jogot, ha nyernek a választásokon, stb.
Teljesen igazad van, de hát beszélhetsz te süketeknek és vakoknak, és a direkt süketeknek és direkt vakoknak akik ráadásul még rosszindulatúak is.

A korrupció az korrupció.Mindenhol van,csak diktatúrákban valahogy nagyobb szokot lenni.
A korrupcióról pedig annyit kérdeznék a nem túl acélos szellemi kapacitásuaktól, (amit pár hónapja már megtettem, de hát aranyhalként körbe úszva a nihil akváriumukban elfelejtették) tán sorban előre lehet kerülni egy kis dellával, hogy valamihez hamarabb hozzájuss? Van sor? Van hiány? Tán a tüzépen akkor kapsz jobb nyílászárót vagy tüzelőt? Vagy a polg hivatalban kell csúsztatni valakinek ha építkezni akarsz? És napestig sorolhatnám.
He?
Nem?
Jaaa hogy Mészáros!?
Az oszt igen!
Mert ha Mészáros nem "rabolt volna" akkor már mindenki elektromos autóval járna, még a cigányok is és Mátészalkától Lentiig hangtalan mágneses szuperexpressz járna, kikerülve giga-mega budapest felhőkarcolóit?
Aha!
Tessék már megnézni a Cseh palit a 17 milliárd dolláros vagyonkájával!
De addig is tessék szépen felköpni és alállni! ;)

És amit még megtennék,az a cenzusos szavazójog visszavezetése.Irni olvasni tudás és adófizetés nélkül nincs szavazati jog.Persze ezt egy az egyben megtenni nem lehet,de van ötletem olyan rendszerre,ahol az adófizetők akaratának van súlya és értéke.

Egy merő utópisztikus fantazmagória amit előadsz. Szerintem akkor már a rabszolgaságot is, vezessük be újra, habár a magyarok sose voltak rabszolgatartók, de akkor tök olcsón lehetne bármit előállítani. Nekünk elég lenne csak otthon a dellát számolni. Mondjuk pár gyarmat is jól jönne!


2006ben az egyik mondás az volz,hogy nálunk demokratúra van.(máig megvan az ilyen feliratú polóm-csak valahogy összement a mosásban :cool: ).Aki hatalmon van,az hatalmi ágakbol kettőt alapbol birtokol,és erősen befolyásolja a harmadikat.OV ezt a rendszert tökéletesitette,hogy a hatalom birtokosa jószerivel korlátlan hatalmat birtokol.Illetve amig ő a hatalom birtokosa,korlátlan a hatalma.Mert kialakitott egy rendszert,amiben ha veszit,de nem totálisan,akkor a kiépültdeep statejével és a továbbra is kezében lévő számonkérő hatalmi ággal ő maga érinthetetlen,az új kormányzat meg tehetetlen lesz.Kibaszott úgyes egy bitang gazember.
Akárhogy logikázom,kiút az államszervezeti modelváltás.Szakitani evvel a bolsevizmusbol ittmaradt struktúrával.
Az IGAZI diktatúrában nem ám ebben a mindenkiaztcsinálésmondamitakar "diktatúrában" a jóval idősebb uncsimat maghéj köpködésért megállította a rendőr és leteremtette és amikor Jugó felé disszidálni akart és nem sikerült böribe vitték. Engem a honvédségnél minden időszakban, azaz háromszor kihalgattak egy másik, 56-ban sikeresen diszidált rokon miatt. Aztán rohadt nyögvenyelősen tudtam csak felvételizni.
Hmm... itt most g.ci nagy diktatúra van.
Mert a fentebb soroltak most is vannak ugyebár. Sőt szarabb a helyzet.

Ami most van, ami most folyik itt lokálisan és a világban, az az internacionalisták és a patrióták küzdelme.
Igaz többrétegű ez az egész "történet" és kell hozzá némi gógyi, hogy az ember fia és lánya észrevegye, felfogja, összerakja, de nem lehetetlen.

Expressis verbis, aki mást mond az vagy hazudik vagy szimlán hülye hozzá.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 452
113
A salgótarjáni félkisebbségi sem maradhatott ki az észosztásból:


Ill. egy másik kiválasztott:

 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 380
23 090
113
Kezdődik itt is :confused:

 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 082
10 243
113
A cenzusos szavazati joggal egyet is értenék, de akik adófizetői pénzből élnek, tehát az apparátus, az se szavazhasson!
:)
A korrupció az korrupció.Mindenhol van,csak diktatúrákban valahogy nagyobb szokot lenni.
2006ben az egyik mondás az volz,hogy nálunk demokratúra van.(máig megvan az ilyen feliratú polóm-csak valahogy összement a mosásban :cool: ).Aki hatalmon van,az hatalmi ágakbol kettőt alapbol birtokol,és erősen befolyásolja a harmadikat.OV ezt a rendszert tökéletesitette,hogy a hatalom birtokosa jószerivel korlátlan hatalmat birtokol.Illetve amig ő a hatalom birtokosa,korlátlan a hatalma.Mert kialakitott egy rendszert,amiben ha veszit,de nem totálisan,akkor a kiépültdeep statejével és a továbbra is kezében lévő számonkérő hatalmi ággal ő maga érinthetetlen,az új kormányzat meg tehetetlen lesz.Kibaszott úgyes egy bitang gazember.
Akárhogy logikázom,kiút az államszervezeti modelváltás.Szakitani evvel a bolsevizmusbol ittmaradt struktúrával.
2006ban Orbánnak meg lett volna rá a lehetősége.Nem tette meg.Mert neki ez az állammodel kell.Inkább kivárta az idejét,és közben kitalálta hogyan fejlessze tovább ezt a demokratúrát-neki jó,de a Hazának qrvarosz irányba.
Sokadszórra irom,hogy a parlamenti ellenzék meg lényegileg nem különbözik a kormánytol.Nem akarnak ők rendszerváltást,csak gengszterváltást.Parlamenti ellenzék is gyorsan elszigeteli azt a pár embert,aki változást akar.
Én úgy gondolom (krumplileves meg legyen krumplileves:D-fiataloknak:Kádár kezdte úgy a beszédeit,hogy-én úgy gondolom...),hogy államszervezeti modelváltás jelentené a kiutat ebböl a 22es csabdájábol.Én a kétkamarás parlamentű félelnöki rendszerre,és a joval erősebb alsóbb szintű önkormányzatok kialakulásában gondolom a jó,vagy legalábbis jobb iránynak.(napersze ahoz a jelenlegi sokszor kiskirályi önkormányzatiságot is helyre kéne tenni valahogy).És mindenképpen levlasztanám a számonkérői hatalmi ágat a politikai kormányzati-végrehajtó ágrol.Akár az amcsi közvetlenűl az adófizetők által vállasztott úgyész rendszeréig is elmennék.(vagy valami hasonló).
És amit még megtennék,az a cenzusos szavazójog visszavezetése.Irni olvasni tudás és adófizetés nélkül nincs szavazati jog.Persze ezt egy az egyben megtenni nem lehet,de van ötletem olyan rendszerre,ahol az adófizetők akaratának van súlya és értéke.
Mellesleg ez utóbbi egy régi jó polgári liberális alapelv.Ennek elhagyásával értéktelenitették el a szavazat súlyát,kialakitva a jelenlegi médiademokráciát.
Viszont bevinnék korporativ elemeket a rendszerbe.Mondjuk a parlament alsóházában tartanék fent helyeket az egyházaknak,szakszervezeti szövetségeknek,munkaadói kamaráknak.Pl ireknél van ilyen.
Persze bizton van más jó szervezeti rendszer is,mi megfelel a célnak.De ezt a demokratúrát már le kéne váltani valahogy-mig van miért,kinek jobbat összeszkábálni.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 951
30 826
113
Teljesen igazad van, de hát beszélhetsz te süketeknek és vakoknak, és a direkt süketeknek és direkt vakoknak akik ráadásul még rosszindulatúak is.


A korrupcióról pedig annyit kérdeznék a nem túl acélos szellemi kapacitásuaktól, (amit pár hónapja már megtettem, de hát aranyhalként körbe úszva a nihil akváriumukban elfelejtették) tán sorban előre lehet kerülni egy kis dellával, hogy valamihez hamarabb hozzájuss? Van sor? Van hiány? Tán a tüzépen akkor kapsz jobb nyílászárót vagy tüzelőt? Vagy a polg hivatalban kell csúsztatni valakinek ha építkezni akarsz? És napestig sorolhatnám.
He?
Nem?
Jaaa hogy Mészáros!?
Az oszt igen!
Mert ha Mészáros nem "rabolt volna" akkor már mindenki elektromos autóval járna, még a cigányok is és Mátészalkától Lentiig hangtalan mágneses szuperexpressz járna, kikerülve giga-mega budapest felhőkarcolóit?
Aha!
Tessék már megnézni a Cseh palit a 17 milliárd dolláros vagyonkájával!
De addig is tessék szépen felköpni és alállni! ;)



Egy merő utópisztikus fantazmagória amit előadsz. Szerintem akkor már a rabszolgaságot is, vezessük be újra, habár a magyarok sose voltak rabszolgatartók, de akkor tök olcsón lehetne bármit előállítani. Nekünk elég lenne csak otthon a dellát számolni. Mondjuk pár gyarmat is jól jönne!



Az IGAZI diktatúrában nem ám ebben a mindenkiaztcsinálésmondamitakar "diktatúrában" a jóval idősebb uncsimat maghéj köpködésért megállította a rendőr és leteremtette és amikor Jugó felé disszidálni akart és nem sikerült böribe vitték. Engem a honvédségnél minden időszakban, azaz háromszor kihalgattak egy másik, 56-ban sikeresen diszidált rokon miatt. Aztán rohadt nyögvenyelősen tudtam csak felvételizni.
Hmm... itt most g.ci nagy diktatúra van.
Mert a fentebb soroltak most is vannak ugyebár. Sőt szarabb a helyzet.

Ami most van, ami most folyik itt lokálisan és a világban, az az internacionalisták és a patrióták küzdelme.
Igaz többrétegű ez az egész "történet" és kell hozzá némi gógyi, hogy az ember fia és lánya észrevegye, felfogja, összerakja, de nem lehetetlen.

Expressis verbis, aki mást mond az vagy hazudik vagy szimlán hülye hozzá.
Jol montad.Vannak,ki szándékosan süketek és vakok.Tükörbe tekinteve láthatsz egyet-de direkt csukott szemmel nem fogod látni.
Valamelyik hsz-ban már irtam.Löló jogilag nem korrupt.De mikor adminiszrtaritv hatalmi hállóval elintézik,hogy valahogy mindig 50-70%os nyereségű üzletekhez jut,az már erkölcsileg és hatalmpolitikailag korrupció.
Link mellébeszélés a rabszolgaságot összekeverni az adófizetéshez kötött vállasztójoggal.Különben meg milyen jogon szavaz olyan pénz elköltéséről,mibe nem fizet be?Ilyen alapon kegyél szives beleszólást adni akárkinek az utcárol a fizetésed elköltésébe.Vagy az már nem tetszik?
Nemesi család vagyunk.Igaz olyan szegények voltunk,hogy nagyapám mondása szerint a 7 szilvafábol is csak 3 volt meg-mert a másik 4et elcsatolták Trianonban.Szerinted mi a komcsi rendszer kedvencei voltunk?Hát nem igazán....
Vasrács még nem börtön,annak hiánya még nem szabadság.(a szabadság meg nem azonos a szabadossággal-az az anarchia.)
Lózungokkal meg tele a padlás.Nagy üres szavak-süket duma.Csak porhintés,hogy a por mögött nyugodtan zsebeljenek.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Angliai magyarok, megdőlt a "Londonban a 300 ezer magyar él" mítosza.
---
"Március végéig 140 460 magyar nemzetiségű ember kért tartós letelepedési engedélyt az Egyesült Királyságban, ez újabb 9340 regisztrációt jelent az első negyedévben – derül ki a brit belügyminisztérium (Home Office) csütörtökön megjelent adataiból."
..
brexitreg210527egy-455880.jpg
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 458
23 923
113

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 951
30 826
113
A cenzusos szavazati joggal egyet is értenék, de akik adófizetői pénzből élnek, tehát az apparátus, az se szavazhasson!
:)
Alapvető fontosságunak tartom.Fölösleges is az adófizetésük,hisz csak technikai könyvelés,nem valódi adózás.
Mondjuk én el tudnák képzelni egy olyan esetet,hogy különböző szintű közalkalmazott mégiscsak fizet adót és byer vele szavazati jogot-de nem azon a szinten,ahol közalkalmazott.Konkrétan sokkal jobban szétvállasztanám a helyi önkormányzatot a központi hatalomtol.És el lehet képzelni olyat,hogy valaki helyi szintű közalkalmazottként helyi szinten nem fizet adót,de állami szinten viszont igen,és ott szavazhat is ez álltal-vagy forditva egy közponi államszervezeti közalkalmazottnál.Oké,bonyolitaná a dolgokat,de szerintem igazságosabbá is tenné.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
az apparátus, az se szavazhasson!
Miért ne?
(Ez egy nagyon nagy kör, ráadásul hol húzod meg a határt, mely állásoknál?)
..
Szerintem bőven elegendő lenne felemelni a választójogosultsági korhatárt (24. életév pl.?). Aztán lehetne utána kivételeket és engedményt tenni a társadalmi hasznosság szempontjából; keresőképesség, házasságban élés, gyermekszületés, katonai hivatás választása, stb. Már ennyivel is tisztulna a kép.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Alapvető fontosságunak tartom.
De te is! Hol húznád meg a határt?
Egy KSH-nál dolgozó nem szavazhat, de az Országos Atomenergia Hivatalnál dolgozó meg igen?
Nonszensz gyerekek ez így...!
Ráadásul elindítana egy negatív kontraszelekciót, hisz ki a bánat akarna munkát végezni az amúgy létfontosságú álláshelyeken, ha jogfosztottsággal jár együtt?
Azért kreténekkel nem lehet irányítani egy országot! Sehol a világon!
Ki dolgozna pl. kormányhivatalokban, minisztériumokban, központi hivatalokban, központi államigazgatási szervekben? o_O