[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Mi a gond vele?
Zsinagóga is van és templom is. Aki nem az adott vallást gyakorolja az nem megy be az ominózus épületbe. Pont!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Mi a gond vele?
Zsinagóga is van és templom is. Aki nem az adott vallást gyakorolja az nem megy be az ominózus épületbe. Pont!

Speciel én mindegyikbe bemegyek, ha nem is a vallást gyakorolni, hanem megcsodálni a szépségüket.
Gond csak akkor lehet, ha az építkezést finanszírozó országban egy római katolikus templomot vagy zsinagógát esetleg nem engednének felépíteni. Én ugyanis megrögzötten annyira vagyok toleráns az egyikkel szemben, amennyire azok másokkal szemben. Az egyoldalú tolerancia hatásait már lehet tapasztalni pl. Franciaországban.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 186
15 864
113
<b>Mi a gond vele? </b>
Zsinagóga is van és templom is. Aki nem az adott vallást gyakorolja az nem megy be az ominózus épületbe. Pont!

Te normális vagy?

Nézz már szét a világban. Mondjuk azokban az országokban, ahova az utóbbi évtizedekben benyomultak a muszlim bevándorlók.

Ha meg igaz amivel állítólag Bolek zsarolni próbálta a kormányt, akkor bíróság elé vele.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
„A mecsetek a mi laktanyáink, a kupolák a sisakjaink, a minaretek a bajonettjeink, a hívek a katonáink.” - Recep Tayyip Erdogan, török elnök
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
Köszönöm érdeklődésedet, normális vagyok! Pontosabban , úgy tűnik, hogy én vagyok a normális.
Nem érzem úgy ,hogy minden muszlim terrorista lenne. Hiba lenne általánosítani! A keresztények ,izraeliták, hinduk, stb között ugyan úgy megtalálható az alja, aki terroristának áll. Mi a megoldás? Minden vallási kegyhely dózer?
Mi lesz azokkal, akiknek szükségük van a vallás támogatására a mindennapjaikhoz? Nem minden magyarországi muszlim bevándorló, sőt! Ugyan olyan európai fehér ember, mint a többség, csak a hite más.
A te és hozzád hasonló gondolkodású emberek mondják majd meg nekik, hogy miben higgyenek?
És ha ugyan ezt neked akarják megmondani mások?
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
„A mecsetek a mi laktanyáink, a kupolák a sisakjaink, a minaretek a bajonettjeink, a hívek a katonáink.” - Recep Tayyip Erdogan, török elnök

Légyszíves idézzél már ilyen épületes baromságokat , kedvenc demokratikus országod a saját kisebbségével és a környező országokkal oly toleránsan bánó kormánytagjaitól is! Lenne mit idézned tőlük a közelmúltból is, de elég ha vissza olvasol pár oldalt egy másik topikból. Mások már meg tették helyetted!
Végtelenül szimpatikusak az ő megnyilvánulásaik is, akárcsak az általad idézett emberé.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 186
15 864
113
<b>Köszönöm érdeklődésedet, normális vagyok! </b>Pontosabban , úgy tűnik, hogy én vagyok a normális.

Azért én erre nagyobb pénzt nem mernék tenni.

Nem érzem úgy ,hogy minden muszlim terrorista lenne. Hiba lenne általánosítani! A keresztények ,izraeliták, hinduk, stb között ugyan úgy megtalálható az alja, aki terroristának áll. Mi a megoldás?

Nem mindegyik, de momentán jóval nagyobb százalékuk, mint kéne.

"A mecsetek a mi laktanyáink, a kupolák a sisakjaink, a minaretek a bajonettjeink, a hívek a katonáink"

Ezt Erdogan mondta még 98-ben.

Bő 3000 éve Lotaringiai Károly és csapatai kiverték őket a hazámból, szóval csak ne jöjjenek vissza.

Megjegyzem viszonylag kevés keresztény (vallási alapú) terroristaszervezetről tudok, hinduról sem, de ha van is ilyen, Magyarország nem érintett.

Szóval a lényeg, hogy az ég világon semmi szükség budapesten egy terroristamágnesre.

Azt sem kell megvárni, amíg itt is elszaporodnak, ahogy tették ezt nyugaton vagy épp a Balkánon.

Minden vallási kegyhely dózer?

Ezt pl. fel sem kell építeni.

Magyarország meg egy keresztény történelmű ország, akinek nem tetszik (legyen az magyar vagy nem magyar) az meg részemről mehet a g**be.

Mi lesz azokkal, akiknek szükségük van a vallás támogatására a mindennapjaikhoz? Nem minden magyarországi muszlim bevándorló, sőt! Ugyan olyan európai fehér ember, mint a többség, csak a hite más.

Nem, nem ugyanolyan, pont azért nem, mert a hite más. Részemről mehetnek oda, ahol ezt szeretik.

A te és hozzád hasonló gondolkodású emberek mondják majd meg nekik, hogy miben higgyenek?
És ha ugyan ezt neked akarják megmondani mások?

Inkább én mondjam meg nekik, mintsem megvárjam, hogy ők mondják meg nekem.

A németeknél már a török bevándorlók mondják meg ottani német fiataloknak, hogy hogy kéne/nem kéne öltözködniük.

És ez még enyhébb, ami pl. Malmöben van, vagy egyes francia/brit városokban/városnegyedekben, ahol már szinte a saria uralkodik.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 186
15 864
113
<blockquote rel="hiryu">„A mecsetek a mi laktanyáink, a kupolák a sisakjaink, a minaretek a bajonettjeink, a hívek a katonáink.” - Recep Tayyip Erdogan, török elnök

Légyszíves idézzél már ilyen épületes baromságokat , kedvenc demokratikus országod a saját kisebbségével és a környező országokkal oly toleránsan bánó kormánytagjaitól is! Lenne mit idézned tőlük a közelmúltból is, de elég ha vissza olvasol pár oldalt egy másik topikból. Mások már meg tették helyetted!
Végtelenül szimpatikusak az ő megnyilvánulásaik is, akárcsak az általad idézett emberé.</blockquote>

Na látod ez egy jó példa.

Bő 100 évvel ezelőtt páran úgy gondolták, nem lesz semmi gond abból, ha odamegy pár zsidó, épít pár zsinagógát, vesz földet, meg ilyesmi. nézd meg mi lett belőle (az őslakos palesztínok/arabok szempontjából).
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Az E személyi kapcsán, érdemes megnézni Észtországot, ők elég sokmindent intéznek a neten. Sokszor már csak E-Estoniának prezentálják az országukat, elég érdekes figurák. Amúgy maga az E-személyi nem lenne olyan nagy hülyeség, csak tényleg veszélyes tud lenni. Amúgy az a bizonyos adatbázis megvan a mostani személyik mögött is, az állambácsi kezében..
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 186
15 864
113
Na itt egy gyönyörű példa @alfa74-nek és a hasonszőrűeknek:

Meg vannak áldva az olaszok is a bevándorlókkal: keresztény felvonulókba kötnek bele, WiFiért és a lasagne ellen tüntetnek a kontinensfoglalók
https://kuruc.info/r/4/143320/

<i>Olaszországban május hónapja a hagyományos Madonna-felvonulásoké. 2015. május 10-én a ravennai provinciában lévő Conselicében is megtartották a felvonulást, amit ott Dante úti felvonulásnak neveznek. Amikor a felvonulók egy iszlám kulturális központ előtt mentek el, muszlim fiatalok kijöttek, és az elvonuló keresztényeket sértegettek és fenyegették. A bekiabálások és a sértegetések olyan erősek voltak, hogy a felvonulás egy pillanatra megállt. Nemcsak olyan muszlimok voltak, akik éppen akkor érkeztek, hanem többgenerációsak is, akik már ott születtek.</i>
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 537
113
Én meg majd akkor leszek toleráns (pedig általában az vagyok), ha Szaúdiba mehetek turistaként esti misére. Addig az én hazámban ne keressék Mekkát.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Szerintem ezzel tesztelik a keleti nyitás politikánkat, mennyire vagyunk toleránsak, mennyire gondoljuk komolyan a dolgot Felőlem megépülhet ha mi is ugyanekkora keresztény templomot építhetünk Isztambulban. Amúgy meg mennyi muzulmán járna a mecsetbe? Mennyi vallásos muzulmán élhet Pesten? Mert arab az van dögivel, de ők nem nagyon tartják be az iszlám törvényeit!
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 186
15 864
113
Szerintem ezzel tesztelik a keleti nyitás politikánkat, mennyire vagyunk toleránsak, mennyire gondoljuk komolyan a dolgot Felőlem megépülhet ha mi is ugyanekkora keresztény templomot építhetünk Isztambulban. Amúgy meg mennyi muzulmán járna a mecsetbe? Mennyi vallásos muzulmán élhet Pesten? Mert arab az van dögivel, de ők nem nagyon tartják be az iszlám törvényeit!

Összesen 20 ezerre saccolják (arabok, törökök, albánok, bosnyákok, négerek, stb), ami azért nem kevés. Ha csak 1% radikális iszlamista, az már 150 (ha csak a felnőtteket számoljuk).

Ráadásul egy ilyen szuper-mecset mágnesként is funkcionálhat.
 

alfa74

Well-Known Member
2013. március 15.
1 119
153
63
tarzaan

<b>"Nem mindegyik, de momentán jóval nagyobb százalékuk, mint kéne.
"</b>
Gondolom erre a megállapításra ,gondos kutatómunka ,vagy személyes tapasztalat útján jutottál!

<b>"Bő 3000 éve Lotaringiai Károly és csapatai kiverték őket a hazámból, szóval csak ne jöjjenek vissza."</b>

Zavart érzek az erőben. :) Ha az 1683-ban kezdett Magyarországi török elleni harcok kezdetére gondoltál az nem volt olyan régen! A vége pedig (ami a Habsburg uralom teljessé válásának ideje is egyben) 1699, tényleg elég bő számítás a részedről.

<b>"Megjegyzem viszonylag kevés keresztény (vallási alapú) terroristaszervezetről tudok, hinduról sem, de ha van is ilyen, Magyarország nem érintett."</b>

Akkor olvass, sokat! Egyben m,mindjárt el is árulhatnád ,hogy melyik által vagyunk érintettek!

<b>"Magyarország meg egy keresztény történelmű ország, akinek nem tetszik (legyen az magyar vagy nem magyar) az meg részemről mehet a g**be."
</b>
Milyen keresztényi gondolatok és értékrend! Látom sikerült magadévá tenned a Biblia tanításait és a szerint élned.

<b>nkább én mondjam meg nekik, mintsem megvárjam, hogy ők mondják meg nekem.
</b>

Volt néhány hasonló gondolkodású diktátor a xx.sz-ban. Ők is kicsiben kezdték és kellőképpen frusztráltak is voltak.
Megjegyzem, érdekes példaképeket választottál! Mindezt a keresztényi szeretet jegyében! Bravó!
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 833
30 929
113
Én meg majd akkor leszek toleráns (pedig általában az vagyok), ha Szaúdiba mehetek turistaként esti misére. Addig az én hazámban ne keressék Mekkát.

Te nagyon toleráns vagy. Én először Mekkában katolikus templomot (nem vagyok katolikus) építtetnék, ami területre és magasságra is nagyobb, mint a Nagy mecset. Ha minden fasza, utána kezdeném én is tolerálni a hülyeségeiket Európában. A tököm tele van, hogy mindig csak mi tolreáljunk, de ha tőlük kérnénk ugyanazt, akkor mi lennénk a leggecibbek a bolygón. Igaz ez arabra, zsidóra egyaránt. Nem is csoda, mert a legnagyobb haverok most Izrael meg Szaúd-Arábia.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 572
15 537
113
Nem vagyok a bevándorlás ellen. Akik eljönnek valahonnan, azok azért jönnek el, mert az ottani helyzettel, élettel elégedetlenek vagy mert üldözik őket. Kész vagyok megmenteni az ÉLETÜKET, adni egy új esélyt nekik, de cserébe megkövetelem, hogy tartsák be az európai normákat. Még ha azok néhány tekintetben ellentétesek egykori életükkel. A bevándorlás feltétele legyen az asszimiláció. Aki erre nem hajlandó, az kap három napi hideg élelmet és csókolom....
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 186
15 864
113
Nem vagyok a bevándorlás ellen. Akik eljönnek valahonnan, azok azért jönnek el, mert az ottani helyzettel, élettel elégedetlenek vagy mert üldözik őket. Kész vagyok megmenteni az ÉLETÜKET, adni egy új esélyt nekik, de cserébe megkövetelem, hogy tartsák be az európai normákat. Még ha azok néhány tekintetben ellentétesek egykori életükkel. A bevándorlás feltétele legyen az asszimiláció. Aki erre nem hajlandó, az kap három napi hideg élelmet és csókolom....


Az a helyzet, hogy a magyar történelemben az utolsó nem teljesen kudarcos bevándorlási hullán a jászok és a kunok betelepülése volt 750 éve.

Azóta az összes többi nagyobb számban betelepült népség csak folyamatos problémát okoz/okozott, ill. Trianonnál országrészeket

Szvsz tudomásul kell venni, hogy a nagy tömegben érkező bevándorlók - különösen, ha szaporábbak, mint a magyarok - olyanok, mint valami időzített biológiai fegyver. Bizonyos tömeg fölött körön belül képesek lesznek szaporodni, és előbb-utóbb annyian lesznek, hogy már komolyan befolyásolják az ország életét.

Nem tudod nekik feltételül szabni még az integrációt sem (nemhogy az asszimilácót), mert a másod/harmad generációs bevándorlók simán megcsinálhatják azt, amit Párizsban/Londonban/Malmöben látsz, vagy amit itthon is láthattákl a Tanácsköztársaság idején, vagy amit ma láthatsz mondjuk Észak-Magyarországon.

Szent István legnagyobb ostobasága volt, amikor azt mondta, hogy "az egy nyelvű és egy szokású királyság gyenge és esendő" A legstabilabb országok azok, amik nemzetségileg és vallásilag egységesek.




(értelmetlen maszlag)

Elég magasról teszek a liberális demokráciára és hasonlókra.

Azért erre reagálnék: Habsburg uralom: ők voltak a törvényes királyaink. Sajnos a XVI.-XVII. sz. magyar főurak viselkedése alapján joggal lett tele a ***k a magyarokkal.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 766
113
<i>"Az a helyzet, hogy a magyar történelemben az utolsó nem teljesen kudarcos bevándorlási hullán a jászok és a kunok betelepülése volt 750 éve."</i>

Volt még betelepítés, ami jónak nevezhető.
A Török hódoltsági területeken alaposan megfogyott a hazai népesség, oda lettek betelepítve nyugati népek. Ez is viszonylag jó ötlet volt akkor és ott.
A Román és egyéb keleti népek beözönlése, sajnos kudarc, ez tény.
Ma más a helyzet, illetve a következő a helyzet...
Abban a szerencsés, vagy szerencsétlen szituációban leledzünk, hogy önmagunkkal vagyunk határosak.
Demográfiai mutatóink romlanak sajnos.
Vannak kisebb elmozdulások ebben, de romló a tendencia, lássuk be.
Munkaerőre a jövőben is szükségünk lesz az ország fennmaradása érdekében, valamint életszínvonalunk fenntartása okán is.
Nem beszélve a gyarapodó nyugdíjasok számáról.
Helyzetünkből fakadóan, amennyiben bevándorlók munkaerejére lesz szükség, akkor elsősorban a határainkon túli Magyar kisebbségek fiataljai jönnek majd számításba.
Legalábbis remélem....
Erre a fekete afrikai, közel keleti, szerencsétlen áradatra nincs szükség, semennyire sem !
Tudom, jó ha jönne orvos, gépészmérnök, stb.
De azok akik jönnek, hát nem igazán ezek.
Tehát részemről, ezek előtt zárni a határokat.