[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 635
14 914
113

Tehát , van 2638 milliárd euró sár a franciáknál. Vannak 60 millióan. Mi vagyunk 9 millióan...durván.
Azaz lakosság arányosan náluk a tartozás ~ 439 milliárd euró,9-10 millió lakosra.

Nálunk van most 81 milliárd...
Remélem érzed a külömbséget a 439 és a 81 között.
Kérdezem,ha mi is becsúsznánk egy 400 milliárdos tartozás szintre,élnénk-e úgy mint a franciák?
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
660
2 859
93
"mellékes,hogy éppen melyik újság honlapjárol van."
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 170
88 507
113
Kávé helyett egy kretén nő:

"Diktatúrát épített a Fidesz, olyat, ami Észak-Koreában van. Amilyen Putyinnál van, amilyen Erdogannál régóta van."


Mondja az Apró-villából ...
És amikor szabad sajtóról szónokol, erre gondol?



 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 635
14 914
113
"mellékes,hogy éppen melyik újság honlapjárol van."
Nekem is az jött le hogy 19-ig javult minden mutató,azóta meg covid van.
És úgy tűnik 80-90 milliárdnál megállunk úgy hogy nem kell az eu-segélycsomag.
Az meg hogy az elmúlt 2 évben hitel lett feltéve nem reális,mert "Hol nem" vettek fel hiteleket?
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 756
17 379
113
Egyrészt ez még aprópénznek is kevés.
Másrészt mégegyszer, 2006 óta a már akkor is nevetségesen alacsony bértábla egy fillérrel nem emelkedett...
Ha dolgoznál felsőoktatásban, tudnád h az alap bértáblán túl jelentős bevételeket kaphatsz; levelező órák (3-4 ezer, idegennyelvű kurzusok 10ezer felett, kutatások...sok ezerért, stb), partnerrel munkák. Ezt toldják meg az alapítványi előnyökkel (termelésbe résztvállalás, bérkiegészítés). Ami az infrastruktúrát illeti, az is rengeteget fejlődött (kampuszok felhúzása, eszközbeszerzés). A gond a hangulatkeltés; vannak lusta oktatók (meg olyan is, aki hallgatókkal töcsköl) meg fogalmatlan külsősök. Hadd ne ők döntsenek arról, h mi a jó.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 215
113
"mellékes,hogy éppen melyik újság honlapjárol van."
Nekem is az jött le hogy 19-ig javult minden mutató,azóta meg covid van.
És úgy tűnik 80-90 milliárdnál megállunk úgy hogy nem kell az eu-segélycsomag.
Az meg hogy az elmúlt 2 évben hitel lett feltéve nem reális,mert "Hol nem" vettek fel hiteleket?
GDP arányosan javult a helyzet 2019ig.De tényleges abszorut értékben nőtt az adóság.
Azért nem jó az ilyen franci meg USA és egyebekkel az összehasonlitás meg példálózás,mert nekik önmagukban van hitelük.Nekünk nincs önmagunkban ilyen reputácionk.Hogy ez miért van igy,az összetett dolog,el lehet rajta vakarózni,de ez van-tudomásul kell venni.(amit lehet jupiternek,azt nem lehet a kisördögnek jellegű dolog)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 816
25 447
113
Nekünk nincs önmagunkban ilyen reputácionk.
Már hogy ne lenne. Nézze meg mindenki, hogy hogyan változott az államadósság szerkezete. Nominálisan valóban növekedett, de teljesen más a mai összetétel, mint gyurcsányék idejében. A devizában nominált adósság hatalmasat csökkent, míg a belső, hazai kézbe került államkötvények aránya meg megnőtt! Nagyon nem mindegy!
 
T

Törölt tag 4082

Guest

Ha dolgoznál felsőoktatásban, tudnád h az alap bértáblán túl jelentős bevételeket kaphatsz;
A kutató a munkabéréből kellene hogy éljen.
Arra kapod a hitelt, az számít a nyugdíjadba stb. Pacikukit se érdekel, hogy, de ha nyersz az otkán, és kicsit trükközöl, meg ha bevállalod a 32. gyakot is, meg... akkor már majdnem annyit keresel mint a versenyszférában egy laboráns.
Ami az infrastruktúrát illeti, az is rengeteget fejlődött (kampuszok felhúzása, eszközbeszerzés).
Tavaly voltam mindkét Alma Materemben kooperálni. Nekem nem tűnt fel. Pl.: pH puffereket még én rendeltem. Az előtt 10 évvel.
De ugyanazok a fotométerek, 10 éve is használtan vett nanodrop, és stb volt ott.
Szóval bocs, de nem.
Nincs igazad.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 215
113
Már hogy ne lenne. Nézze meg mindenki, hogy hogyan változott az államadósság szerkezete. Nominálisan valóban növekedett, de teljesen más a mai összetétel, mint gyurcsányék idejében. A devizában nominált adósság hatalmasat csökkent, míg a belső, hazai kézbe került államkötvények aránya meg megnőtt! Nagyon nem mindegy!
Mit irtam?Hogy változott az adóság szerkezete.értékben meg nőtt.
Most viszont a szerkezet is újra a külső felé változik.
A belső eladósodotság is eladósodottság,és ugyanúgy megvannak a veszélyei.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 381
21 018
113
Az érdekesség kedvéért.

A kínai nagykövetség közleményt adott ki a szombati, Fudan Egyetem ellenes tüntetésről.


fordító: deepl

Kezdőlap>Közdiplomácia
A magyarországi nagykövetség szóvivője megszólalt egyes budapesti politikusok Kínával kapcsolatos téves megjegyzései kapcsán
(2021-06-06)
Június 5-én egyes budapesti politikusok rendkívül téves megjegyzéseket tettek Kínáról és a kínai-magyar barátságról és együttműködésről, támadták Kína politikai rendszerét és a kínai nép által önállóan választott fejlődési utat, támadták a Kína és Magyarország közötti, a kölcsönös tisztelet, egyenlő bánásmód és kölcsönös előnyök alapján történő baráti együttműködést, és támadták a civilizáció, a kultúra és az oktatás kölcsönös megismerésének és megbecsülésének a mai népek közötti közös gyakorlatát. Tele van ideológiai előítéletekkel, és ellentéteket és ellenségeskedést szít. Ez durva beavatkozás Kína belügyeibe, és szándékos kísérlet a két nép közötti baráti és kölcsönösen előnyös együttműködés aláásására, ami összeegyeztethetetlen a win-win együttműködés korának trendjével. Határozottan tiltakozunk, határozottan ellenezzük és szigorúan elítéljük ezt.
Kína a béke, a fejlődés, a méltányosság, az igazságosság, a demokrácia és a szabadság közös értékeit vallja az egész emberiség számára, amelyek alapvetően különböznek azoktól az úgynevezett "értékektől", amelyeket egyes magyarországi politikusok hazugságok és dezinformációk alapján hirdetnek. Akár el akarjuk ismerni, akár nem, az 1,4 milliárd kínai embernek van a legtöbb beleszólása Kína politikai rendszerébe, fejlődési útjába és eredményeibe, amit a nemzetközi közösség általánosan elismer, és amit nem tagadhatnak meg Kína-ellenes politikusok vagy egyes erők.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 816
25 447
113
Mit irtam?Hogy változott az adóság szerkezete.értékben meg nőtt.
Most viszont a szerkezet is újra a külső felé változik.
A belső eladósodotság is eladósodottság,és ugyanúgy megvannak a veszélyei.
Az egész világ így ketyeg sajnos. Ami jó lépést meg lehetett tenni, azt szerencsére a kormány megtette 2010-től. És amíg nem jött a koronavírus nagyon jó irányba haladtunk, a körülöttünk lévő országokhoz képest meg különösen! Ezt is legyűrjük, nyugalom!
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 756
17 379
113


A kutató a munkabéréből kellene hogy éljen.
Arra kapod a hitelt, az számít a nyugdíjadba stb. Pacikukit se érdekel, hogy, de ha nyersz az otkán, és kicsit trükközöl, meg ha bevállalod a 32. gyakot is, meg... akkor már majdnem annyit keresel mint a versenyszférában egy laboráns.

Tavaly voltam mindkét Alma Materemben kooperálni. Nekem nem tűnt fel. Pl.: pH puffereket még én rendeltem. Az előtt 10 évvel.
De ugyanazok a fotométerek, 10 éve is használtan vett nanodrop, és stb volt ott.
Szóval bocs, de nem.
Nincs igazad.
Szte-due...csak a pozitív példa kedvéért. Áruld már el, h egy versenyszférában laboránsként, hol viszek haza havi 700-1,1 m Huf nettót...29-32 heti óra után :D Amúgy hadházi kedvencén kívül, minden hitelszerződésnél számít az adózott jövedelmed ;)
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 215
113
Az érdekesség kedvéért.

A kínai nagykövetség közleményt adott ki a szombati, Fudan Egyetem ellenes tüntetésről.


fordító: deepl

Kezdőlap>Közdiplomácia
A magyarországi nagykövetség szóvivője megszólalt egyes budapesti politikusok Kínával kapcsolatos téves megjegyzései kapcsán
(2021-06-06)
Június 5-én egyes budapesti politikusok rendkívül téves megjegyzéseket tettek Kínáról és a kínai-magyar barátságról és együttműködésről, támadták Kína politikai rendszerét és a kínai nép által önállóan választott fejlődési utat, támadták a Kína és Magyarország közötti, a kölcsönös tisztelet, egyenlő bánásmód és kölcsönös előnyök alapján történő baráti együttműködést, és támadták a civilizáció, a kultúra és az oktatás kölcsönös megismerésének és megbecsülésének a mai népek közötti közös gyakorlatát. Tele van ideológiai előítéletekkel, és ellentéteket és ellenségeskedést szít. Ez durva beavatkozás Kína belügyeibe, és szándékos kísérlet a két nép közötti baráti és kölcsönösen előnyös együttműködés aláásására, ami összeegyeztethetetlen a win-win együttműködés korának trendjével. Határozottan tiltakozunk, határozottan ellenezzük és szigorúan elítéljük ezt.
Kína a béke, a fejlődés, a méltányosság, az igazságosság, a demokrácia és a szabadság közös értékeit vallja az egész emberiség számára, amelyek alapvetően különböznek azoktól az úgynevezett "értékektől", amelyeket egyes magyarországi politikusok hazugságok és dezinformációk alapján hirdetnek. Akár el akarjuk ismerni, akár nem, az 1,4 milliárd kínai embernek van a legtöbb beleszólása Kína politikai rendszerébe, fejlődési útjába és eredményeibe, amit a nemzetközi közösség általánosan elismer, és amit nem tagadhatnak meg Kína-ellenes politikusok vagy egyes erők.
Ja,beleszólhatnak.....csak megmondják nékik,hogy mit mondjanak.Mert ha nem azt mondják.....
AP21152259859305.webp
 
  • Tetszik
Reactions: ZRÍNYI 20!026
T

Törölt tag 4082

Guest
minden hitelszerződésnél számít az adózott jövedelmed
Csak ugye a pályázati bérek időkeretesek, és nem kaphatsz hosszabb futamiőt, mint ameddig a szerződésed szól ;)
Szóval bocs, de itt nagyon el vagytok tévedve.
Még egyszer az otkából egyéb pályázatokból hozott bér nem számít. Egyrészt mert baromira nem mindenki kapja, másrészt meg mert annyira biztos mint a kutya vacsorája.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 215
113
Az egész világ így ketyeg sajnos. Ami jó lépést meg lehetett tenni, azt szerencsére a kormány megtette 2010-től. És amíg nem jött a koronavírus nagyon jó irányba haladtunk, a körülöttünk lévő országokhoz képest meg különösen! Ezt is legyűrjük, nyugalom!
Különben erősem gyanitom,hogy ez a belső államadóság is részben külföldi kézben van.Biztos erre is van valahol statisztika.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 816
25 447
113
Különben erősem gyanitom,hogy ez a belső államadóság is részben külföldi kézben van.Biztos erre is van valahol statisztika.
Nem hiszem, de az MNB honlapjáról ki lehetne bogarászni...
Csak nekem most nincs erre időm.
..
Egyébként a lakossági államkötvény állomány is látványosat nőtt egy évtized alatt!
(Most nem 2008-ban vagyunk.)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 472
4 647
113
Amikor a véreskezű amerikaiaknak udvaroltunk, a CEU jött, és valamiért nagyon maradni akar...
Vicces tőled, mint amerikai demokratától a komcsik kritikája, hiszen nálatok a demokrata párt lepaktált mindenkivel a baloldalon. :oops:
Kedves Zeal, amikor ilyeneket írtok le te és a párttársaid, mindig megerősít abban engem, hogy mennyire súlytalan az érveitek.
Azt hiszed számít bármit is hogy nemzeti pártnak meg hazafias pártnak tartjátok magatokat? Lehet ismételgetni, de amíg a kínai meg az orosz kommunista kormányt véditek minden egyes lélegzetvételetekkel, addig vitán felül áll hogy hova is húztok. Kit érdekel minek címkézitek magatokat, csak az számít amit tesztek.

Ha ránézek egy zöld hajú szivárványos feminista antifára, több hazafiasságot látok benne mint bármelyik komcsi védnökben.
Az ellenzéki összefogás testesíti meg a magyar nemzeti érdekeket, nem a kommunisták kiszolgálói.
Csak lejáratjátok magatokat.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 215
113
Nem hiszem, de az MNB honlapjáról ki lehetne bogarászni...
Csak nekem most nincs erre időm.
..
Egyébként a lakossági államkötvény állomány is látványosat nőtt egy évtized alatt!
(Most nem 2008-ban vagyunk.)
Ez a konjunktúra hatása-és az átlag magyarra azért nem jellemző,hogy állampapirjai lennének (spec nekem van)