[BIZTPOL] Magyarország

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
404
1 042
93
Én nem így látom
Akkor nézegesd még tovább egy kicsit :)
ez szerintem ezt az önkormányzati választást elvesztette a Fidesz hiszen a megyeszékhelyek nagy részét elvesztette amire még szinte sohasem volt példa,de mivel a Fidesz az önkormányzatok önállóságát gazdasági értelemben gyakorlatilag megszüntette,így akkora gond nem történt a Fidesz szempontjából,sőt így legalább lehet újjal mutogatni az ellenzéki vezetésű városokra,hogy milyen rossz gazdái is ezeknek a városoknak.A mémet főként a humor kedvéért raktam be,de persze kitudja akár így is történhetett egy zárt körű Fideszes kiértékelés:)
De ha egyszer ez sem igaz, akkor nem tudom melyik adót nézed te, a cseh 2-t? :D 13 mjv-t nyert a Fidesz, 11-et az ellenzék. És ebbe Budapestet is beleszámoltam. Az én állításomat számok, tények, eredmények támasztják alá, a tiédet egy internetre feltöltött mém :D
Majd jövőre gondolom ugyanígy fogjátok megmagyarázni meg kiröhögni, hogy elvesztette a választást a Fidesz, mert csak 54%-ot szerzett? :D

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
754
3 264
93
Kárpátalja visszaadása tekintetében Raffay Ernő írta azt, hogy visszaadták volna az oroszok, csak az Antal-kormány antlantistái/ja ellenezte, minden követ megmozgatva.

Egyetértek vele. Tudom, hogy voltak arra irányuló puhatolózások, hogy a Horvátokkal valamiféle közösködés jöjjön össze netán egy perszonálunió.
De hát mindig voltak, vannak, lesznek ellenérdekelt felek akik oszd meg és uralkodj-at fognak "játszani", tenni, akarni és sikeresen csinálni.

(meg olyan csekély értelmű komenisták is akik fel sem fogják a történteket és csak bambán vigyorognak minden egyes ilyen poszt alatt. Egyemmeg. :rolleyes::D)

Wilson

Well-Known Member
2017. szeptember 19.
9 696
20 716
113
Akkor nézegesd még tovább egy kicsit :)

De ha egyszer ez sem igaz, akkor nem tudom melyik adót nézed te, a cseh 2-t? :D 13 mjv-t nyert a Fidesz, 11-et az ellenzék. És ebbe Budapestet is beleszámoltam. Az én állításomat számok, tények, eredmények támasztják alá, a tiédet egy internetre feltöltött mém :D
Majd jövőre gondolom ugyanígy fogjátok megmagyarázni meg kiröhögni, hogy elvesztette a választást a Fidesz, mert csak 54%-ot szerzett? :D
Nem megyei jogú városról beszéltem, hanem megyeszékhelyekről, van köztük különbség, .Ha az abszolút számokat nézem akkor egyértelmű a Fidesz győzelem ha viszont azt nézem,hogy a Fidesz úgy számolt,hogy az utolső csapást is beviszi az ellenzéknek azzal,hogy a még meglévő ellenzéki városokat is elhódítja tőlük akkor egyértelműen vereséget szenvedett,hiszen a megyeszékhelyek nagyrészét elvesztette köztük olyan megyeszékhelyeket is amelyek Fideszes fellegvárnak számítottak,de nem ez volt a legfájóbb pont a Fidesznek hanem az,hogy az ellenzék képes volt egységesen fellépni a Fidesz ellenében.

• Tetszik
Reactions: formosa1

Wilson

Well-Known Member
2017. szeptember 19.
9 696
20 716
113
És nem volt az?
Azért jó néhány megyeszékhely lemaradt erről a térképről pl Pécs,Szombathely ,Miskolc stb :)

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
404
1 042
93
Nem megyei jogú városról beszéltem, hanem megyeszékhelyekről, van köztük különbség, .Ha az abszolút számokat nézem akkor egyértelmű a Fidesz győzelem ha viszont azt nézem,hogy a Fidesz úgy számolt,hogy az utolső csapást is beviszi az ellenzéknek azzal,hogy a még meglévő ellenzéki városokat is elhódítja tőlük akkor egyértelműen vereséget szenvedett,hiszen a megyeszékhelyek nagyrészét elvesztette köztük olyan megyeszékhelyeket is amelyek Fideszes fellegvárnak számítottak,de nem ez volt a legfájóbb pont a Fidesznek hanem az,hogy az ellenzék képes volt egységesen fellépni a Fidesz ellenében.
Jól van, elismerem, igazad van. Csak 54%-ot kapott a Fidesz. Az ellenzék még létezik. Vereség. Csőd. Monnyon le. Stb stb.

Wilson

Well-Known Member
2017. szeptember 19.
9 696
20 716
113
Jól van, elismerem, igazad van. Csak 54%-ot kapott a Fidesz. Az ellenzék még létezik. Vereség. Csőd. Monnyon le. Stb stb.
Nézd én ennek ellenére sem gondolom azt,hogy a Fidesz elfogja veszíteni a 2022-s választásokat de azt simán el tudom képzelni,hogy nem lesz meg nekik a kétharmad abban sem vagyok biztos,hogy olyan jót tett az ellenzéknek,hogy ennyire előretörtek a 2019-s önkormányzati választásokon ,mivel mint említettem korábban,hogy gazdaságilag az önkormányzatoknak nincs mozgástere, így ez könnyen csapdává válhat az ellenzék számára.

• Tetszik
  • Szomorú
Reactions: krisss and formosa1

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
404
1 042
93
Nézd én ennek ellenére sem gondolom azt,hogy a Fidesz elfogja veszíteni a 2022-s választásokat de azt simán el tudom képzelni,hogy nem lesz meg nekik a kétharmad abban sem vagyok biztos,hogy olyan jót tett az ellenzéknek,hogy ennyire előretörtek a 2019-s önkormányzati választásokon ,mivel mint említettem korábban,hogy gazdaságilag az önkormányzatoknak nincs mozgástere, így ez könnyen csapdává válhat az ellenzék számára.
Ebben egyetértünk. Szerintem sem lesz 2/3, de még ha a listás szavazatokban pár százalékkal meg is veri a Fideszt az ellenzék, a 106 egyéni választókerület nagy részét, ahogy jurgenbauer térképén is látszik, be fogja húzni a kormánypárt, így a Parlamentben 50% fölötti többsége lesz.

• Tetszik
  • Vicces
Reactions: krisss and formosa1
2020. november 22.
15
66
13
Ez a hazaáruló adott már arra magyarázatot miért utasította gyorsan vissza Kárpátalját? Most Magyarország nem szívna, ha anno ez a rohadék hagyja, hogy visszaadják. Most konkrétan több mint 100 000 magyar van veszélyben miatta. Szóval jobb lenne, ha jeszarszki rituális öngyilkosságot követne el...persze csak miután bevallott mindent és bocsánatot kért a kárpátaljai magyarságtól.
Olvasgatva a beírásokat, annak idején volt a műszaki körökben (legalábbis az általam ismertekben) egy elterjedt verzió, hogy a szovjet államadósság fejében adták volna (felajánlották) Kárpátalját. Logikailag tisztább, mint a többi verzió. Akkor még Szovjetunió egységes volt, területet visszaadhatott volna. A döntése megkérdőjelezhetetlen lett volna. Az általános vélemény szerint az SZDSZ torpedózta meg ezt a lehetőséget. Van erről valami információ? Tudom nem történt meg, ezért már kár is töprengeni rajta.

• Vicces

Galthran

Well-Known Member
2020. január 31.
1 374
4 956
113
De. Ugyan azt tolod. Még a "buzeráns náci"-nak elkönyvelt Hungarista Mozgalom sem akarta kitelepíteni a nemzetiségeket. Te meg a kollektív felelősség elvén rátolod a magyarországi románokra, hogy 600 km-el arrébb, odabuszoztatott -veled ugyan úgy kollektív felelősség elvét valló- bukaresti csürhe, politikai és titkosszolgálati vezetettséggel mit tett. Ráadásul ha nem vennéd észre ennek pont célja a nemzetek közti közeledés megakadályozása és az ék verése -a helyi politikai érdekeken túl.
Meg hát végül is Te mondtad, hogy a románok húzzanak Jászvásárba. Ha ez nem "buzeráns" fajelmélet, akkor hol kezdődik?
sokmindent nem sikerült belőle megérteni :D nembaj, majd legközelebb :(

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
14 571
13 794
113

Jó lenne ha ezt elég sokan elolvasnák, és az én úgy hallottam/azt olvastam jellegű kommentek helyett konkrét dokumentumokkal fűszereznék.

• Vicces

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
14 571
13 794
113
És azt sem szabad elfelejteni, hogy addig volt arról szó, hogy felvesszük a hitelt míg ki nem derült, hogy nem lehet teljesen szabadon felhasználni, így az én véleményem szerint a döntésben nagyobb szerepet játszottak a politikai mint a gazdasági szempontok.
Semmilyen eu pénzt nem lehet szabadon felhasználni - remélem ezzel nem mondtam újat!

Van az IMF-nek/Világbanknak/EKB-nek egy olyan általános, több évtizedes gazdasági tapasztalata, hogy nem szabad egy országra akármennyi pénzt rázúdítani. Minél nagyobb az összeg, annál rosszabb a felhasználás hatásfoka, a pénz egyre nagyobb része folyik el érdemi eredmény nélkül. A felszívóképesség függ persze az adott ország fejlettségétől. Szerintük ez a szint az eu kategóriájú országoknál a GDP 3-5 %-a.
Mennyit is kapunk mi az eu-tól? A GDP 4 %-a körüli összeget (bruttó).
Ezt Orbán és a gazdasági vezetés is tudja. Elvben is, meg tapasztalatból is, hisz már 11 éve csinálják.
Ha a helyreállítási alap hitel részét is felvennénk, akkor a rövid felhasználási határidő miatt ez a 4% kb. duplázódna. És szembenézhetünk az említett, jól ismert tünetekkel. Ez nem egyszerűen korrupciós kérdés. Szeretnél mondjuk több ezer 2 méteres kilátót? Gondolom emlékszel az erről szóló röhejes példára.

Ajánlom a gazdasági realitási szempontok komolyabb súlyozását a nyilvánvalóan meglévő politikai mellett.

• Tetszik
Reactions: laiki and fip7

Wilson

Well-Known Member
2017. szeptember 19.
9 696
20 716
113
Semmilyen eu pénzt nem lehet szabadon felhasználni - remélem ezzel nem mondtam újat!

Van az IMF-nek/Világbanknak/EKB-nek egy olyan általános, több évtizedes gazdasági tapasztalata, hogy nem szabad egy országra akármennyi pénzt rázúdítani. Minél nagyobb az összeg, annál rosszabb a felhasználás hatásfoka, a pénz egyre nagyobb része folyik el érdemi eredmény nélkül. A felszívóképesség függ persze az adott ország fejlettségétől. Szerintük ez a szint az eu kategóriájú országoknál a GDP 3-5 %-a.
Ezt Orbán és a gazdasági vezetés is tudja. Elvben is, meg tapasztalatból is, hisz már 11 éve csinálják.
Ha a helyreállítási alap hitel részét is felvennénk, akkor a rövid felhasználási határidő miatt ez a 4% kb. duplázódna. És szembenézhetünk az említett, jól ismert tünetekkel. Ez nem egyszerűen korrupciós kérdés. Szeretnél mondjuk több ezer 2 méteres kilátót? Gondolom emlékszel az erről szóló röhejes példára.

Ajánlom a gazdasági realitási szempontok komolyabb súlyozását a nyilvánvalóan meglévő politikai mellett.
Azt azért ajánlom a figyelmedbe,hogy O.V még pár nappal ezelőtt is simán fel akarta venni a hitelt,de mikor kiderült,hogy nem lehet csak úgy tetszőleges dolgokra elkölteni,akkor hirtelen már nem kellett neki.Az pedig ,hogy,hogy téged idézzelek a relatíve bőséges forrásokból "több ezer 2 méteres kilátó épül" nem a relatíve bőséges források vagy az azokat a rendelkezésre bocsájtó hibája,hanem a mindenkori regnáló hatalomé amely nem tudja vagy nem akarja (kinek,kinek ízlése szerint) hatékonyan ellenőrizni ezen anyagi források felhasználását.

• Tetszik

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
10 069
20 495
113

40 centis! :)

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
10 069
20 495
113
Egyébként ezt talán még a hívei se veszik mind be! Ha meghallom a hangját a spinének, a folyamatos picsogását, hogy minden szar, fél perc ameddig nézni bírom. Elképesztő mennyire mű az egész nő!

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
13 429
37 542
113
Egyébként ezt talán még a hívei se veszik mind be! Ha meghallom a hangját a spinének, a folyamatos picsogását, hogy minden szar, fél perc ameddig nézni bírom. Elképesztő mennyire mű az egész nő!

Akkor ezek szerint a közös jelöltállítás bukott?

• Vicces