[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 051
18 754
113
Szia Honvéd, a nyomsáv amit írtál azt feltételezi, hogy két sor kerítés van és a kettő között van a nyomsáv, ami így dupla költség. Nem hiszem, hogy két sor kerítést építenének, max egy sort mutatóba.

Ja, igazd van, az kettős kerítés, ráadásul ma már van elektronikus őrzés - védelem is, tehát a nyomsávot kihagyhatjuk.
Igaz. :)
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
imike

Én is gondolkoztam már azon, hogy például irányított repesz terítésű, vagy oldal elleni aknát lehetne vezérelni sima, olcsó, polgári felhasználásra készült mozgásérzékelővel. Azonban ezeknek van egy komoly hátrányuk, hogy kicsi az érzékelési távolság. A határra jobb a látható fény és hőkamerák oszlopokon és hozzájuk képelemző program. Azokkal több km ellenőrizhető.

A kerítés biztosítható fotocellás sorompókkal is, aminek még viszonylag emberi az ára. Ilyet használnak áruvédelmi rendszerként sorompó érzékelőnek. A kerítés feszítettségét is lehet érzékelővel ellenőrizni, vagy akár gyenge árammal az ellenállását, ami megváltozik, ha elvagdossák.

Jó pár különböző elven működő, ésszerű árú polgári riasztási, áruvédelmi technika van, amiken érdeme elgondolkodni.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 439
113
Így legyen lottó ötösöm :)
Új vasfüggönyt húz fel Magyarország
http://www.origo.hu/itthon/20150617-kerites-hatarzar-szijjarto-peter-deli-hatar-szerbia.html

Na és az oda kommentálók egy része akik ellene vannak.... Jaj istenem, hogy mekkora a sötétség egyesekben.....
 

imike

Well-Known Member
2013. január 29.
2 129
7 153
113
Laiki, szerintem a fotocellás sorompóknál gond lehet, hogy az ott élő vadállatok zavarják meg. Egy raktári környezetbe kisebb esélyel téved be egy kóbor állat, mint itt a vadonban.
 

mijki

Well-Known Member
2012. augusztus 12.
340
886
93
<blockquote rel="Panzerfaust">Így legyen lottó ötösöm :)
Új vasfüggönyt húz fel Magyarország
http://www.origo.hu/itthon/20150617-kerites-hatarzar-szijjarto-peter-deli-hatar-szerbia.html

Na és az oda kommentálók egy része akik ellene vannak.... Jaj istenem, hogy mekkora a sötétség egyesekben.....</blockquote>

Azért nem az összes, ez például lehetne megoldás. De úgy rémlik, ezt már valaki felvetette itt is korábban. :D

"Szerintem egy vasfüggöny/fal legfeljebb lelassítja a belépést, de meg nem akadályozza.Pedig elhangzottak már a megoldás sarokpontjai:
-a tagállamok összefogása
-a bevándorlás otthoni okainak megoldása
Ehhez csak az eddig térben, időben más országok által alkalmazott gyakorlatot kell bevezetni:
Megoldás:
-Európai idegenlégió felállítása
-A bevándorolt 17-55 éves férfiak kényszersorozása (aki ideig eltudott jutni, az katonának alkalmas!)
-A sorozottak reguláris kiképzése, és kötelékben visszairányítása anyaországukba meghatározott célból
- Az Eu állampolgárság feltétele lehet ugyanaz, mint az idegenlégióban a francia állampolgárságé. Legalább 5 éves szerződés, mialatt zsoldot kap, x év után nyugdíjra jogosult. A zsold nagyobb részét a bevándorló családja kapna meg, segély helyett.
Megjegyzés: Amerika is ezt tette a polgárháborúban: a partra szállt bevándorlók férfi tagjait azonnal besorozták és kiképzés után harcba vetették...És számos ország ezt teszi a menekültekkel..."
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 734
113
Tudom, hogy egy más dimenzió, de ha már kerítés akkor vasbeton.
Drága megépíteni, de szinte örök életű és nem nagyon kell karban tartani.
A másik az, hogy nem vágják csak úgy át.

Lényegében csak légi vagy föld alatti (alagút) módszerrel kicselezhető, de ez a két módszer igen melós, szóval egy vasbeton kerítés jelentősen csökkentené a bevándorlók/csempészek számát.
Izrael:
The-Wall-by-Activestills.jpg
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Tudom, hogy egy más dimenzió, de ha már kerítés akkor vasbeton.
Drága megépíteni, de szinte örök életű és nem nagyon kell karban tartani.
A másik az, hogy nem vágják csak úgy át.

Lényegében csak légi vagy föld alatti (alagút) módszerrel kicselezhető, de ez a két módszer igen melós, szóval egy vasbeton kerítés jelentősen csökkentené a bevándorlók/csempészek számát.
Izrael:
The-Wall-by-Activestills.jpg

Könnyű nekik, Samu bácsi fizeti. Szerinted a miénket is?! Szerintem még jó, ha emiatt nem leszünk megint rasszisták.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 734
113
emel

Nekünk meg EU bácsi fizethetné. Biztos van valami alap a határvédelemre. Ha nincs akkor meg ki kell verni a hepajt, "hogyha nem adnak zsét akkor rendőri kísérettel mi magunk vonatoztatjuk el őket az osztrák határhoz", aztán örömködjenek a nyugatiak...
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@fip7 az EU szarik rá , nekik ez az ügy nem fontos , nem kedvelt Orbán Viktor problémája... oldják meg...
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Izraelnek Magyarországgal ellentétben van hadserege.


Szerintrm Viktor épp a babfözelékébe röhög - hogy valamelyik kedvenc Kft-je építhet 400 km határzárát... közpénzből, ha már Maginot vonalat nem építhet, legalább egy ilyen kerítést...

Tudom, már dübörög a net a Viktor megvédi országunkkal szöveggel, DE illene tudni, hogy a fent említett határzár állandó járőrszolgálat etc nélkül mint hallottnak a beöntés.

Izraelnek Magyarországgal ellentétben van hadserege.


Szerintrm Viktor épp a babfözelékébe röhög - hogy valamelyik kedvenc Kft-je építhet 400 km határzárát... közpénzből, ha már Maginot vonalat nem építhet, legalább egy ilyen kerítést...

Tudom, már dübörög a net a Viktor megvédi országunkkal szöveggel, DE illene tudni, hogy a fent említett határzár állandó járőrszolgálat etc nélkül mint hallottnak a beöntés.
Hiryu te még mindig egy kalap vagy tudod milyen kalap ugye .... f
 
A

altx

Guest
en mint szerbiai azt mondom hogy ez egy nagy hulyeseg. aztan meg ha a dicsoseges szerbek is az unioba lesznek akkor meg dontjuk a falat :D

ha meglesz a fal akor nem a szerb magyar hatarom fognak atmeni hanem a szerb roman,szerb bolgar hataron, nem fogtok megmenekulni toluk mert akkor is majd magyarorszagon at fognak utazni. ha meg a nemetek nagyon rajuk b@sznak akor szetmenek majd ilyen kisebb gyengebb orszagokban mint pl. magyaroroszag mert akar mien akkor is jobb mint a nyomor a hazajukban. nem lehet ezeket egy falal lealitani.

szerintem a megelozes a legfontosabb
a draga fal epeitese melet nem hogy beszolnatok az eusoknak hogy baszak mar le a szerbeket a tehetetlenseguk miat. ez sokkal olcsobb opcio, meg jobb is.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 734
113
desertfox

Szia! Már, hogy ne lenne nekik fontos? Az EU-ban is jelenleg a bevándorlás a TOP kérdés. Az, hogy az EU töketlenkedik az már más tészta. Impotens az egész banda.
Pénzt kell kérni és falat húzni. Más megoldás nincs.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...
szerintem a megelozes a legfontosabb
a draga fal epeitese melet nem hogy beszolnatok az eusoknak hogy baszak mar le a szerbeket a tehetetlenseguk miat. ez sokkal olcsobb opcio, meg jobb is.
Kérdeztem egy rendőrt (közeli rokon), hogy mi a helyzet a menekültekkel? Miért nem tesznek a szerbek semmit? Erre azt mondta, hogy a kollégák csak hátradőltek a a székekben és visszakérdeztek: Miért ti mit tennétek a helyünkben? Őrülnek, hogy megszabadulnak ezektől.
Ha Szerbia elcsatolt illetve vitatott hovatartozású területeiről kiköltöznek azok az emberek (albánok illetve a muzulmánok) akkor a szerbek helyzete jelentősen javul. Még pár év és egy szabályos népszavazással visszacsatolják az elvesztett területeiket. Eszük ágában sincs visszatartani őket.
 

zotyek78

Well-Known Member
2013. március 26.
2 618
1 021
113
@Altx
<i>"szerintem a megelozes a legfontosabb"</i>

Valamennyire mindenképpen igazad van... De a "megelőzést" hogy kéne elképzelni?
 
A

altx

Guest
szabalyos nepzavazasal a szerbek soha nem kapjak vissza koszovot, egyszeruen az albanok ott tul nagy folenyben vannak.
ezert biztosan nem engedik at oket.

szerintem egyszeruen faj nekik a f@szuk. elege surun megyek at a szerb magyar hataron, es mit latok? ott al egy csomo hataror es beszelget. Magyarnal idonkent latom ugyanazt (de ritkabban). egyszeruen lustak a hatarorok. bebasznak en nekik par nap kapalast egy jo nagy szantofoldon 40 fokos melegbe es majd orulnenek a munkajuknak.

par evvel ezelott voltunk a kecskemeti repulonapokon, es elbasztuk a szeged szabatkai buszt es gyalog kellet menunk haza. a magyar hatarorseg megalitot benunket es ellenorzot (nem volt mindegy amikor ejfelkor elebed all ket dzip es kiszalad par rendor). amikor szerbiaba ertunk mindgyart latszot a kulonbseg...
hazaertunk :D
..az oreg vamos ott aludt egy szekben, szetkapcsolt ingben, a nagy hasa terdig logot neki, a sapkaja meg a foldon hevert.

es ne is beszeljunk hogy ez mien biznisz, biztos keresnek egy csomo penzt a hatarorok. na meg a politikusok is akik engedik h "dolgozonak"

azert irtam hogy be kellene szolni az eusoknak es bekopni a szerbeket mert olvastam hogy par napja letartoztatak a szerbek 29 rendor es 9 hatarort korupcio miat. itt a hir hogy lassatok miket talaltak naluk...http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/567845/EVRI-VISKI-COKOLADA-Pogledajte-sta-je-sve-pronadjeno-kod-podmitljivih-carinika-i-policajaca
csak ra kellene venni oket h csinaljak a munkajukat es mar jobb is lenne.

szoval ez itt elege osszetet helyzet, tobb tenyezo van, es egy fal epitese szerintem nem oldja meg a problemat.
en ertem h magyarorszag nem tud mit kezdeni a sok menekultel, de ezt valahogy maskepp kelene megoldani.

ja es dunan es tiszan is lesz fal? :D
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Itt van magyarul:
http://www.vajma.info/cikk/szerbia/22214/Belugyminiszterium-29-rendort-es-9-vamost-tartoztattak-le.html

Szerintettek a szerb hatarorok nem segitenek a csempeszetben?:)

Tudnák érdekes dolgokat mesélni...

Elszedik a menekültek utolsó értékeit aztán picsán rúgják Mo. felé.

Ahol szolgálatonként megihatnak hivatalosan 2 üveg sört vagy ennek megfelelő alkoholt... Bár ezt most lecsökkentették 1-re

Kubai transzvesztita aki mesélte, hogy megerőszakolták stb........
 
A

altx

Guest
@Altx
<i>"szerintem a megelozes a legfontosabb"</i>

Valamennyire mindenképpen igazad van... De a "megelőzést" hogy kéne elképzelni?

hunan tudjam en ezt???
en csak anyit mondtam h a falal nem fog megoldodni a baj
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 816
30 852
113
<blockquote rel="zotyek78">@Altx
<i>"szerintem a megelozes a legfontosabb"</i>

Valamennyire mindenképpen igazad van... De a "megelőzést" hogy kéne elképzelni?

hunan tudjam en ezt???
en csak anyit mondtam h a falal nem fog megoldodni a baj</blockquote>

Ha keményebbre fogják a dolgot a határőrök, akkor hamar elmegy a híre, hogy nem Magyarországnál kell próbálkozni. Pl egy titkosított jelentésre hivatkozva megszavazzák, hogy minden illegális bevándorlót / határsértőt terroristaként kell kezelni, mert ISIS-veszély van.
 

mathias

Member
2015. február 21.
62
1
6
Most nyugodtan köpködhettek a szerbekre, én is azt tehetném - ugyanis alaposan belepiszkítottak abba amit az én kényelmes életemnek nevezek, azonban tudni kell a következőt: Szerbiában folyamatban van az EU-ba való csatlakozás előkészülete. Az EU nagyon sok mindenbe belepofázik ott (is). És az EU követelte a Szerb államtól, hogy márpedig a menekülteknek szabad mozgást kell biztosítani! Így a szerbeknek, ha egy csepp eszük van, elemi érdekük hogy minél gyorsabban átfuttassák ezeket az embereket és tetveket az országukon. Nekünk is ez lenne az érdekünk. Így tettek-e a magyar hatóságok? A tömeges feltartóztatások Győrben vajon nem-e azután történtek, hogy megcsörrent ama bizonyos piros telefon? És hát tenni kellett valami látványosat.
Lehet itt nyugodtan szidni a szerbeket meg akit akartok, tény azonban, hogy az európai fehér ember legnagyobb ellenségei Brüsszelben ülnek. Azok, akik elég hatásosan altatják, azok akik megkötik a kezét, nehogy jogos önvédelet gyakorolhasson.
Sajnos fenti megállapításom nem csak a brüsszeli tintanyalókra igaz, az összes EU-s tagállamokban a helytartó hatóság kimeríti a hazaárulás tényállását (igaz ez Szerbiára is). Ami csörtetés néha hallatszik, az csak az altató része. A dolgok haladnak tovább, az európai fehér ember a saját sírját ássa. Csúnya dolgok fognak még történni errefelé, hazánkban is, a jövőt sötéten látom. Elég csak ránéznem a nem-katonaviselt fiamra. Ezt az országot talán inkább a lányok fogják majd megvédeni. Ha megvédik... Én még 10-15 évig bevethető leszek, ha egyre inkább korlátozottan is, azonban látni kell, hogy ezek a folyamatok lassúak. nagyon lassúak. Mi blfsz európai fehérek legfelyebb 20-25 évben tudunk gondolkodni. Ők inkább évszázadokban, ha nem évezredekben. Nagyon remélem hogy mielőbb felébredünk. Ha nem, akkor elpusztulunk!
 

bat77

Well-Known Member
2015. január 13.
2 241
1 494
113
Szerinted egy szír vagy iraki háborús poklot ennyire érdekli az ilyen dezinfo. Inkább megy eu börtönbe.

Már rendőrökkel is szembefordulnak, mégha pisztolyt is vesz elő ne érdekli őket. Egyre agresszívebbek.

Ha megszüntetnék a szír/iraki/líbai stb. háborút az lenne a megoldás.

De ez az Usa érdeke is, mert így a legolcsóbb gyengíteni/megosztani az EU-t
 
Status
Not open for further replies.