[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 056
18 766
113
Most jott haza ismerosom horvatbol, 530 a benzin atszamolva. Van meg hova emelkedni csaxszolok mialott kitorne az ez is Orban miatt van vulkan mint annal a ket pesti hulyenel akikkel a hetvegen volt balszerencsem osszefutni.

Ne is hozd elő a pesti balliberálisokat. Nálunk, épp a balos oldalon, egy pesti gyereket akarnak indítani a parlamenti választásokon, mivel a helyi balosoknak volt annyi eszük, hogy senki nem vállalja a megmérettetést egy echte Fidesz körzetben. Ez a szerencsétlen Momentumos gyerek a megyei lapban társkereső hirdetésben adta fel, hogy támogatókat keres az őszi balos előválasztásra. :) Ezeket tényleg agy bolondok házából engedték ki.

 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 727
76 767
113
A biztonsági környezet változásai - MH HTKH konferencia


6 óra??? Mit érdemes meghallgatni?

Ez az online konferencia 2021. május 5-én volt, ennek megfelelően kell az elhangzottakat értékelni.


„A biztonsági környezet változásai”
(konklúziók egy tanulószervezet számára)

A közelmúlt eseményei komoly változásokat idéztek elő a globális és regionális geopolitikai-geostratégiai sakktáblákon, a globális paradigmákban is.
A geostratégiai műveleti tér folyamatos változása hatást gyakorolhat az innovatív-adaptív tanulószervezet – a Magyar Honvédség (MH) – nemzeti és koalíciós műveleteire, illetve a haderőfejlesztés irányaira.
A különböző kihívásokat generáló geostratégiai „környezetváltozás” vizsgálata segíti az MH transzformációját, deklarált tudományos nyitottsága pedig erősíti társadalmi presztízsét, beágyazódását.

0:00:00 Holló Krisztián alezredes - Köszöntő
0:00:56 Dr. Böröndi Gábor altábornagy - Megnyitó
0:10:15 Dr. Németh Gergely - A védelmi szektorok transzformációját befolyásoló tényezők
0:38:48 Holló Krisztián alezredes - Információk
0:42:00 Dr. Tálas Péter - A poszthegemoniális hatalmi rendről
0:59:00 Dr. habil. Remek Éva - A multilateralizmus reneszánsza
1:15:10 Dr. habil. Molnár Anna - Olaszország szerepe és külpolitikai céljai Líbiában és a Földközi-tenger térségében
1:33:10 Dr. habil. Marsai Viktor - Túlnépesedés és dzsihadisták a Száhel térség biztonsági kihívásai
1:48:34 Dr. habil. Tarrósy István - Kínai infrastruktúrális beruházások Kelet-Afrikában: "Ki, mit nyer?" geopolitikai olvasatban
2:05:30 Dr. Klemensits Péter - At átalakuló geostratégiai környezet DK-Ázsiában
2:21:53 Dr. Vörös Zoltán - Kína ENSZ missziókhoz történő személyi hozzájárulásainak változásai és várható trendjei
2:29:28 Dr. Eszterhai Viktor - Változó európai érdekek az európai-amerikai kapcsolatok tükrében
2:54:37 Dr. Wagner Péter - Felelősségteljes kivonulás Afganisztánból 2021: Mítosz vagy valóság?
2:09:53 Dr. Kaiser Ferenc - Make America Great Again: A Trump-kormányzat 4 évének mérlege az USA erőkivetítési képességeinek változása alapján
2:26:00 Etl Alex - Az Egyesült Államok európai katonai jelenlétének átalakulása
3:42:00 Dr. Prantner Zoltán - A szaúdi-iráni proxy-háború a Közel-Keleten
3:56:38 Csepregi Zsolt - Izrael átalakuló szerepe a nemzetközi biztonsági együttműködési rendszerekben
4:10:45 Dr. Kemény János - Az iraki konfliktus helyzete és kilátásai
4:25:25 Dr. Egeresi Zoltán - Törökország nagyhatalmi törekvései: külhoni bázisépítés és katonai intervenciók
4:41:00 Majdán Miklós - Balkáni hatalmi törekvések
4:55:32 Dr. Csiki Varga Tamás - Lesz-e Németország geostratégiai hatalom?
5:07:33 Dr. Nagy László ny. ezredes - Az Oroszországi Föderáció (re)integrációs törekvései a poszt-szovjet térségben
5:23:56 Andrékó Gábor - A Krím-félsziget és Oroszország egyesülésének visszafordíthatatlansági mutatója
5:39:13 Dr. Rácz András - Oroszország és az Északi-sarkvidék térség: polgári és katonai célkitúzések
5:57:15 Miletics Péter - Összegzés
5:59:55 Bozó Tibor vezérőrnagy - Záróbeszéd
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 384
113
Ne is hozd elő a pesti balliberálisokat. Nálunk, épp a balos oldalon, egy pesti gyereket akarnak indítani a parlamenti választásokon, mivel a helyi balosoknak volt annyi eszük, hogy senki nem vállalja a megmérettetést egy echte Fidesz körzetben. Ez a szerencsétlen Momentumos gyerek a megyei lapban társkereső hirdetésben adta fel, hogy támogatókat keres az őszi balos előválasztásra. :) Ezeket tényleg agy bolondok házából engedték ki.

Azt ne mondd hogy tenyleg azt a Frodo forma Ungart. Az utobbi egy evben nagyon felkaptak arrafele.
Jah varj te kormendi vagy. Hat a Bebes meg a Nemeth Zsolt ellen inditsak csak batran. Nah mindjart elolvasom amit linkeltel.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 293
68 384
113
Ne is hozd elő a pesti balliberálisokat. Nálunk, épp a balos oldalon, egy pesti gyereket akarnak indítani a parlamenti választásokon, mivel a helyi balosoknak volt annyi eszük, hogy senki nem vállalja a megmérettetést egy echte Fidesz körzetben. Ez a szerencsétlen Momentumos gyerek a megyei lapban társkereső hirdetésben adta fel, hogy támogatókat keres az őszi balos előválasztásra. :) Ezeket tényleg agy bolondok házából engedték ki.

Hat lehet hogy ujra jaratni fogom a Vas Nepet ha ilyen jo cikkek vannak benn. Ezen szet rohogtem magam:

 
T

Törölt tag 008

Guest

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
5 éves korukban cserélni fogják, mert csak bérautó lesz. A magán autó megszünik.


Két éve is 50 ft-al drágább volt ott mint a Balatonon ahol 50 ft-al drágább mint Pesten.
Nem hiszem, hogy csak berauto lesz ahogy azt sem , hogy kevesebb autot fognak eladni a jovoben. A mai szamok lesznek, csak elektromosban. Szóval pont annyi gyartokapacitas fog kelleni mint most.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 021
87 764
113
Hat lehet hogy ujra jaratni fogom a Vas Nepet ha ilyen jo cikkek vannak benn. Ezen szet rohogtem magam:

 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 021
87 764
113

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113

Jó kéthetes cikk, nem tudom volt e már. Ugye karbonsemlegesség, igaz elég hosszútávú terv de a "kádárkockák" megújítására nem tudom mennyi idő lesz, milyen lehetőségek és marad e pofátlan lehúzás amit építőiparnak mondanak manapság. S a gazdasági közeget még nem is vette figyelembe az ember.

Szóval ha én azt akarnám, hogy ami a tiéd az az enyém legyen, akkor olyan környezetet csinálnék amiben az én energetikai elvárásaimat nem vagy nehezen tudod teljesíteni, lehetőleg hitelt veszel fel rá, mindenemellett nehezen tudod fizetni, mert a megélhetésed sem lesz olcsó, ha leszel olyan szerencsés, hogy munkád is van így a nagy változások közepette.

Sejtettem, hogy erre valami ilyesmit fognak kitalálni.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 319
55 724
113

Jó kéthetes cikk, nem tudom volt e már. Ugye karbonsemlegesség, igaz elég hosszútávú terv de a "kádárkockák" megújítására nem tudom mennyi idő lesz, milyen lehetőségek és marad e pofátlan lehúzás amit építőiparnak mondanak manapság. S a gazdasági közeget még nem is vette figyelembe az ember.

Szóval ha én azt akarnám, hogy ami a tiéd az az enyém legyen, akkor olyan környezetet csinálnék amiben az én energetikai elvárásaimat nem vagy nehezen tudod teljesíteni, lehetőleg hitelt veszel fel rá, mindenemellett nehezen tudod fizetni, mert a megélhetésed sem lesz olcsó, ha leszel olyan szerencsés, hogy munkád is van így a nagy változások közepette.

Sejtettem, hogy erre valami ilyesmit fognak kitalálni.



Nahát,ha a sáron,meg a szalmán lenne vonalkód,ami egy német/ny eu-s tulajdonú építőanyag gyár kasszájába csippan,akkor is ennyire energia hatékonytalan lenne a vájog?
Milyen karbonsemleges is felhúzni egy gyárat nyugati pénzen,és ott gyártani építőanyagot,nem?
:hadonaszos::mad:
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 850
57 850
113
In Biden's USA, +90% of media is controlled by the ruling party. Businesses are physically and legally harassed if they don't toe the party line (or if someone wants them, cheap). Elections are manipulated. Party leaders are mysteriously rich. A model for Fox?
Kérdezte helyesen az amerikai lányka :cool:
 
Status
Not open for further replies.