[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 901
56 769
113
Az "Armageddon", a népek csatája nem Magido hegyénél lesz megvívva hatalmas seregek által, hanem az utcasarkokon a hétköznapi családapák és a színes csürhe között. Rossz a jóslat.
Merkel már évekkel ezelőtt kijelentette, hogy az együttélés szabályait naponta kell a jövőben (késsel, baseballütővel...?) "kitárgyalni". Ennek ellenére a bárgyú germánok ujraválasztották.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 901
56 769
113
Még vagy 25 éve a szakközépiskolában volt egy speciális osztályfőnöki óra, ahol a téma a "cigánybűnözés" és a cigányság helyzete volt, egy kirendelt szociológus előadó jelenlétében, moderálásával.
Az akkori "rasszista" véleményeket betudták bohókás ifjonti hevületnek, illetve a fehér magyar városi középosztályból származó fiatalok tudatlanságának.
Ami - nem tagadom - igaz is volt.

A baj csak az, hogy odafent a fejekben se volt ez másképp.
A Kádár-rendszer alapvető jellemzője volt az 1956-tól, a leválthatóságról, a kuktafedő alá lenyomott revanstól való félelem, amit az 1956 utáni terror szült.
Maga Kádár János személye, az ő kvázi lopva szerzett túlhatalma, a Moszkvával folyamatos lavírozó, idehaza engedő-szorító, egy seggel több lovat is megülni próbáló politikájában a cigányság mint etnikum rendezése önmagában is egy szemérmesen kezelt tabu volt. Annyi minden más mellett.

A "teljes foglalkoztatottság" idealista eszménye, amit a munkás-paraszt hatalom világában megfejeltek azzal, hogy a középosztályt, azon belül is az értelmiséget igyekeztek a kisszerűség korlátai közé beszorítani, elejét véve az öntevékeny, gondolkodó réteg kialakulásának és kényes kérdéseinek, nyilván a társadalom aljára leszorult cigányságnak se engedte meg a felfelé jutást. Ők egyszerűen berekedtek az akkor még létező nehézipar, feldolgozóipar és az építőipar adta lehetőségek közé, de ott is zömmel csak a statisztikát erősítő vatta emberekként.
Tisztelet a kivételnek.

A Kádár-rendszer elmúltával elsőként ez a szektor omlott össze, így már papron se volt munkalehetőség.
A rendszerváltással a fehér középosztály is szétszakadt, a diplomások száma ugyan nőtt, de a munkahelyek száma meredeken csökkent, megjelentek a diplomás munkanélküliek, míg a cigányságot addig foglalkoztató iparágakat pedig gyorsan realizálható aprópénzért elkótyavetyélték.
A bűnözés meredeken emelkedett, a leszakadó cigánysággal pedig megjelent a specifikus cigánybűnözés mint nyilvánvaló jelenség.

És mindezt tetézte a külföldi hiteleken eltartott, amúgy koncepciótlan belpolitika leginkább pazarló húzása, az ellenszolgáltatás nélküli segélyezés intézményesülése. Ezzel egy időben a cigánybűnözést, mint olyat tabúsítani kezdték, illetve megindult az egymásra mutogatás.
Ahogy mondani szokás: "gondnak, szarnak nincs gazdája".

A segélyezett, de sorsára hagyott hazai cigányság meg elszaporodott, miközben az alapvető, önfenntartó termelői munkakultúrát sem sajátították el.
Így a amár megkésett és felülről szervezett közmunkaprogrammal alább hagyott általános segélyezés miatt beindult egyfajta újgenerációs belső migráció. Ez viszont már egyértelműen agresszív, zömmel az elmúlt negyedszázad alatt erős befolyást nyert bűnözői életforma, mint attitűd miatt.

Ez egy kolosszális belbiztonsági probléma aminek már közvetlenül tetten érhető gazdasági, mi több, súlyosan környezetkárosító aspektusa is van.
Ez utóbbi főleg az életvitelszerű lomizás, a guberálás, az anyagi célú szemétfelhalmozás, illetve a lakóterületeiken kezeletlenné váló hulladékképzés miatt is van.

Mivel az utóbbi években a magát hazai ellenzéknek tituláló politikai vonulatokban egyfajta identitásformáló adalékként megjelent a társadalmi önazonosságot invazívan, de belülről fellazítani igyekvő "haladó" eszmeiségek, illetve az LMBQT, BLM, antifa és antirasszista címekkel magukat teleaggató liberálisként jellemzett erők, így az értékteremtő és értékmegörző alapelvek ismét célkeresztbe kerültek, mint a szabad önkifejezés, a szabados életvitelhez való jog első számú, konzervatívnak megbélyegzett gátjai.

Azonban a fentebb felsorolt inert, a jóléti társadalmak által kitartott gyökértelen ideológiák csak addig maradhatnak fenn, amíg az első komolyabb egzisztenciális válság el nem söpri őket. Amiben az a keserűen irónikus, hogy az ilyen válságokat pont, hogy ezek az amúgy improduktív jóléti lózung-politikák generálják.
A cégünknél volt 1-2cigány középvezető, de Ózdon nem akartam soha megállni. :)
 
  • Vicces
Reactions: Filter

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 600
14 652
113
Haat... akikkel mostanaban beszeltem es nyugdijba mentek pl az oregem is, azok mind 270000-290000 ft kozott kaptak sima egyszeru meloskent, igaz vannak akik 50 ev munkaviszonnyal. Egy ember kap ettol az 5-6 fotol tobbet 370000ft koruli osszeget, de neki is 50 ev koruli munkaideje es az atlagtol kicsivel jobban fizeto munkakore volt evtizedeken at kulonfele munkakorokben (nem diplomas, mernoki, meg menedzseri, csak amolyan brigadvezetoi, meg kepzettseget igenylo melos allasok).
Erre inkább nem írok semmit :hadonaszos:
Ezen összegek egyikét sem érte el a fizum, 16 nap határral, karácsonnyal együtt.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 873
113
Szerintem meg de. Csak gyors és látványos eredményt nem szabad várni.

Én ezt nagyon máshogy látom, szerintem marginális kérdés a számukra.
Meg amúgy sem akarok bel.pol. bűnözni, szóval nem a politikai hanem az össztársadalmi vetülete érdekel a dolognak.
Onnan nézve meg a kép elég siralmas.... :(

igen de egy számüzöttet nem lehe visszacsapni :p a családja meg akkor már nem foglya magárahagyni ;)

Bár így lenne....
Aztán lehet újra meg kellene próbálni, mert 20 éve még nem voltak nyugaton annyira hülyék, mint manapság. Lehet most el tudnánk őket küldeni.

Az "Armageddon", a népek csatája nem Magido hegyénél lesz megvívva hatalmas seregek által, hanem az utcasarkokon a hétköznapi családapák és a színes csürhe között. Rossz a jóslat.

Aki az előzetesre kíváncsi az nézze meg Dél-Afrikát. Elkeserítő a helyzet.

A cigánykérdés ennek egy apró szelete, a helyi kiadása ugyanennek, a civilizációs fejlettség kompatibilitás problémája (kihasználták a jóléti rendszert szaporodásra és létfenntartásra), amit tetéz, hogy a fehér civilizáció fejlettsége miatt sebezhető az alsóbbrendő, állatiasabb civilizációk által (értsd: próbál normálisan közeledni a problémához, amihez sokkal primitívebben és célirányosabban kéne).

Ezzel olyan szinten egyet értek, hogy azt szavakba önteni sem tudom!
Mindig az a probléma, hogy kulturált megoldást keresünk egy kultura nélküli lénnyel. Nem ért belőle, mert fogalmilag sem ismeri a dolgot :)
Amiből ért az az erőszak. Azt a nyelvet beszélik. Hát akkor azon kell szólni hozzájuk!
Viszont én sajnos azt látom, hogy ez egy elbuzuló társadalom, egyre inpotensebb igazságszolgáltatással.
Olyanok vagyunk, mint a szervezet amelyik kezdi föladni a harcot a rákkal. És ez engem elszomorít :(
Pedig semmi újat nem kellene elsajátítanunk, egyszerűen csak bűnözőként kellene bánnunk a bűnözőkkel. Az őket segítőkkel (pl. Helsink bizottság) meg bűnsegédként/bűnpártolóként. Aztán össze zárni őket egy sittre a védenceikkel. Szerintem nagyon gyorsan leszoknának a káros tevékenységükről....

Ez egy kolosszális belbiztonsági probléma aminek már közvetlenül tetten érhető gazdasági, mi több, súlyosan környezetkárosító aspektusa is van.
Ez utóbbi főleg az életvitelszerű lomizás, a guberálás, az anyagi célú szemétfelhalmozás, illetve a lakóterületeiken kezeletlenné váló hulladékképzés miatt is van.

Amihez hozzájutnak az pusztul. Legyen szó népzenéről, hulladékgazdálkodásról, autókereskedésről vagy bármi egyébről. Náluk nem hozzáadott hanem kivett érték van, bármiről legyen is szó. A felélés kultúrája....
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 338
20 789
113
Haat... akikkel mostanaban beszeltem es nyugdijba mentek pl az oregem is, azok mind 270000-290000 ft kozott kaptak sima egyszeru meloskent, igaz vannak akik 50 ev munkaviszonnyal. Egy ember kap ettol az 5-6 fotol tobbet 370000ft koruli osszeget, de neki is 50 ev koruli munkaideje es az atlagtol kicsivel jobban fizeto munkakore volt evtizedeken at kulonfele munkakorokben (nem diplomas, mernoki, meg menedzseri, csak amolyan brigadvezetoi, meg kepzettseget igenylo melos allasok).
Pont ezt akartam írni. Édesapám most ment el nyugdíjba. Lakatos szakmunkás, tehát 14 éves korától dolgozott, a 2 év sorkatonaság is beleszámított. Soha nem volt munkanélküli, mindig bejelentve dolgozott. Az igazság az hogy egy gyárban, a szolnoki Ganzban lehúzott 50 évet és 185 napot. Alulról karcolgatja a nyugdíja a 300.000 Ft-ot, úgy hogy a fizetése messze nem volt ilyen magas. Ennyit számít, ha valaki dolgozik becsülettel, bejelentve. 50 éven át ütötte a vasat, 10 évvel ezelőtt még a vállára tudta emelni egy kézzel a 15 kg-os nagykalapácsot, szétment térde, válla, fáj mindene, de most azért nem panaszkodik, mert legalább amíg él, a nyugdíjából lazán tud élni édesanyámmal.
A nyugdíjba menők átlagosan 39(!) év munkaviszonnyal rendelkeznek (tavalyi szám). A ti példáitok tehát nagyon messze vannak a tipikustól. A lehetséges nyugdíjkorhatárnál tovább dolgozni nagyon megéri az utóbbi években a szabályok változása miatt.
Viszont az emberek kb. fele erre nem képes eü. okokból, ha akarna se.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 338
20 789
113
Ezen belül az átlagos öregségi nyugdíj 150.571 Ft-ra emelkedett.
Ezt a számot ugyancsak meg kéne támogatni forrással.

Én ezt megteszem a saját számaimnál.
A nyugdíjak medián értéke 130 ezer forint - 2021. január.
A nyugdíjak átlag értéke 148 ezer forint - 2021. január.

 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Ezt a számot ugyancsak meg kéne támogatni forrással.

Én ezt megteszem a saját számaimnál.
A nyugdíjak medián értéke 130 ezer forint - 2021. január.
A nyugdíjak átlag értéke 148 ezer forint - 2021. január.


Nem újságcikkeket érdemes keresni, hanem az eredeti forrást, a KSH adatokat:
"25.1.1.34. Nyugdíjban, ellátásban, járadékban és egyéb járandóságban részesülők száma és teljes ellátásának havi átlagösszege, január"
https://www.ksh.hu/stadat_files/szo/hu/szo0034.html

Azóta egyébként volt kiegészítő nyugdíjemelés is, ami ebben még nincs is benne.
Amúgy gondolom nem 2-3 ezer forinton fogunk vitatkozni.
Én ugyanabból a táblából, ugyanolyan módszer szerint számítva vettem a 2010-es adatot is és a mostanit is, és így jött ki a reálértéken 30%-os nyugdíj növekedés.

Ismét kérdezem, hogy te tulajdonképpen mit szeretnél alátámasztani? Mit szeretnél mondani, kihozni az adatokból?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Én ezt nagyon máshogy látom, szerintem marginális kérdés a számukra.
Meg amúgy sem akarok bel.pol. bűnözni, szóval nem a politikai hanem az össztársadalmi vetülete érdekel a dolognak.
Onnan nézve meg a kép elég siralmas.... :(
Én azt látom, hogy a cigányság egyre nagyobb része illeszkedik bele a magyarság normáiba. Egyre többen tanulnak és egyre növekszik az a réteg, aki nem a bizonytalan megélhetésre (mondjuk ki, bűnözésre) szeretné az életét alapozni. Nyilván ez nem mindenkinél és nem egyformán fog lezajlani; pláne nem gyorsan. A változásokhoz generációk kellenek. És itt nem arról van szó, hogy valaki adja fel teljesen identitását, hanem annak olyan részeit, amely csak hátrányt okoznak közösségének le kell csiszolni; fel kell számolni.
A kormánynak, illetve a kormánypártoknak valóban nincs deklarált cigány stratégiája, azonban számos olyan intézkedést tettek, amely abba az irányba ösztönző, hogy a valós, bejelentett munka a boldogulás útja. Látjuk, hogy milyen nagy különbség van még a közmunka és a minimálbér között; látjuk, hogy azok jutnak kedvezményhez, támogatáshoz, akiknek munkahelyük van. Na ez régebben nem így volt.
Nyilván, a cigányság köréből sem mindenki úgy gondolja, hogy így szeretne boldogulni (ámbár tudok olyat, aki börtönbe ki-be jár, de azért a gyereke már érettségit szerzett); több okból is, azonban attól, hogy ezek eléggé kirakatban vannak, nem biztos, hogy ez fogja a jövőt jelenteni, illetve ez lesz a cigányság gerince.

Persze, nem győzöm hangsúlyozni, hogy ez hosszú út, amit csak az tud segíteni, ha marad a munka alapú megélhetésre alapozott társadalmi vízió. A folyamathoz generációk kellenek. Nem is lehet társadalmi szinten elvárni, hogy az írni-olvasni nem tudó szülőnek, a putrisodó falvakból toppmenedzser gyerekük legyen. Akármilyen jó eszű gyerek is, nincs előtte példa, választási lehetőség, alternatívák megismerése is igen leszűkül (nézd meg mi akar a dokumentumfilmekben minden cigánygyerek lenni, mikor megkérdik? -védőnő és tanító; mert ennyit lát, ennyivel találkozik), és kapcsolati tőkéjük sem arra épül, hogy valahol magasabb beosztást nyerjenek (ellenben mondjuk a bűnözés irányával, ahova kiépült kapcsolati rendszerük, "szakmai" ismeretük stb. van).

Nekem aggasztóbb, hogy elég nagy a magyar nemzetiségű lecsúszottak aránya, akik a lehetőségek ellenére sem tudnak a víz felszíne felett boldogulni. És ilyen szempontból nem feltétlen cigány-kérdésről, vagy cigány-problémáról lehet és kell beszélni.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Az "Armageddon", a népek csatája nem Magido hegyénél lesz megvívva hatalmas seregek által, hanem az utcasarkokon a hétköznapi családapák és a színes csürhe között. Rossz a jóslat.
Egy jóslatban, látomásban jelek, szimbólumok vannak, annak a szó szerinti értelmezése lehet, hogy valóban helytelen.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 322
55 739
113
Pont ezt akartam írni. Édesapám most ment el nyugdíjba. Lakatos szakmunkás, tehát 14 éves korától dolgozott, a 2 év sorkatonaság is beleszámított. Soha nem volt munkanélküli, mindig bejelentve dolgozott. Az igazság az hogy egy gyárban, a szolnoki Ganzban lehúzott 50 évet és 185 napot. Alulról karcolgatja a nyugdíja a 300.000 Ft-ot, úgy hogy a fizetése messze nem volt ilyen magas. Ennyit számít, ha valaki dolgozik becsülettel, bejelentve. 50 éven át ütötte a vasat, 10 évvel ezelőtt még a vállára tudta emelni egy kézzel a 15 kg-os nagykalapácsot, szétment térde, válla, fáj mindene, de most azért nem panaszkodik, mert legalább amíg él, a nyugdíjából lazán tud élni édesanyámmal.



Jó egészséget neki, az én faterom nyugdíját is úgy ellopták, hogy az ozvegyivel 400 elejét kapja, magas rangú tuzoltóként ment nyugdíjba, amikor még 25 év szolgálat után lehetett, utána is dolgozott vagy 15 évet, mondjuk fletóék alatt a felét sem kapta,nade.... :D
Ha szóba kerül a kedves vezetonk neve, egybol mondja:a Vitya nem szereti a nyuggereket....
No comment. :cool::D
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Jó egészséget neki, az én faterom nyugdíját is úgy ellopták, hogy az ozvegyivel 400 elejét kapja, magas rangú tuzoltóként ment nyugdíjba, amikor még 25 év szolgálat után lehetett, utána is dolgozott vagy 15 évet, mondjuk fletóék alatt a felét sem kapta,nade.... :D
Ha szóba kerül a kedves vezetonk neve, egybol mondja:a Vitya nem szereti a nyuggereket....
No comment. :cool::D
Nem tudom mi történik nyugdíjbamenéskor. Apám rádiója azóta csak a klubrádiót fogja, és azóta Viktátor a sátán, pedig elég jól elvan a nyugdíjával, meg az SZJA mentes nyugdíj melletti munkákkal.
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 551
10 869
113

Hőhullám 2021 - Tevére magyar!​



Mi már nem tudunk elmenni amellett, amilyen irányba alakulnak a környezeti folyamatok. Sürgősen szorgalmazzuk, hogy a környezeti javainkkal, örökségünkkel való gazdálkodás középpontjába kerüljenek az ökológia és a klíma szempontjai. Az össztársadalmi érdek azt diktálja, hogy elkerüljük a sivatagosodást, a mezőgazdaság visszaszorulását, a vizek pocsolyává és erekké zsugorodását, valamint városaink százezres léptékű oázisokká változását, hogy minél előbb áttérjünk a megtartó tájgazdálkodásra, amelynek szerves részét képezi a fenntartható vízgazdálkodás.
Azért, hogy megszólítsuk a szélesebb nyilvánosságot, hogy a társadalmat alkotó felelős egyéneket és aktív csoportosulásokat összehozzuk, demonstrációt szervezünk 2021. augusztus 11-én, szerdán 19:00-re a főváros V. kerületi Szabadság terére.
Az akció részeként meg akarunk mutatni egy lehetséges jövő képét, amelyben Magyarország sivataggá változik, őshonos fajjá változnak az eddig szélsőséges tulajdonságú területekhez szokott élőlények, és mellettük az is gyökeresen megváltozik, amit mi magyar életformaként ismerünk és amit megélünk.
Ehhez tevét hoznánk a főváros közepére, ami most még költséges jószág. Ennek a jövőnek a megjelenítése mellett felszólal még: Toldi Csaba (Dongér-Kelőér Vize Egyesület), illetve a további program is szervezés alatt.
Ha fontosnak találják ügyünket, csatlakozzanak köreinkbe, pártolják az eseményt, találkozzunk augusztus 11-én!
 

gorkamorka

Well-Known Member
2021. május 13.
1 299
2 218
113
Ezek csak tünetek, ahogy a BLM vagy a gettósodás, vagy a Sharia Police, és ezer apró jel. Ezek a dolgok a modern közelekedés és telekommunikáció miatt összeömlesztett rasszok szükségszerű összecsapásának első mozzanatai.
Előszelei az egyre inkább körvonalazódó faji összecsapásnak. Ahogy az laboratóriumi körülmények között már látható Dél-Afrikában (az összeomló fehér civilizációval együtt, miután átvették a feketék).

Lehet, hogy kivágnak innen rasszizmusért, de egyszerűen tény, hogy az északi fajok (Japántól Írországig, tehát a keletiek és a fehérek) egyszerűen nem kompatibilisek a délebbi népekkel. A mi kultúránk nem megfelelő nekik, nem lehet rájuk erőltetni és nem is illenek bele. A mi normáinkat kihasználják, hiszen nem érzik magukat beleillőnek. Egy fekete/arab általánosan egyszerűen nem képes a fehérek rendszerébe beilleszkedni, de az előnyeit akarja (főleg ha lenézi, mint pl a muszlimok), így szükségszerű a körön kívül kerülése. És mivel ma fél nap alatt eljut Afrikából Európába egy ember, meg is tehetik. És ez gyorsította fel az egészet, végletesen.

A cigánykérdés ennek egy apró szelete, a helyi kiadása ugyanennek, a civilizációs fejlettség kompatibilitás problémája (kihasználták a jóléti rendszert szaporodásra és létfenntartásra), amit tetéz, hogy a fehér civilizáció fejlettsége miatt sebezhető az alsóbbrendő, állatiasabb civilizációk által (értsd: próbál normálisan közeledni a problémához, amihez sokkal primitívebben és célirányosabban kéne).

Az, hogy ez mikor fog robban, jó kérdés. Az előrejelzések szerint egyre több falu, város fogja nem beengedni a barnákat, akik majd karhatalmi, majd mob jelleggel ezekbe megpróbálnak majd betörni (mint egészséges szervezetbe a vírus - nekik az kell, felélni a magasabb civilizáció eredényeit, lásd mindenhol ma bevándorlás néven), ami egy adott pont után nyílt konfrontációba megy át, amint a regnaráló hatalom elveszíti a kontrolt. Lásd a BLM lázadás utáni miliciák a rendőrség visszaszorulása miatt.

Szóval a megoldás az nem lesz központilag, hanem alulról fog szerveződni, ahogy a rendszer elkezd omladozni ezek miatt. Az ilyen (Pl Betyársereg) még csak az elsők között vannak, mert a hatalom még elég erős elnyomni őket, de ettől sokkal komolyan paramilitáris egységek lesznek 20 éven belül (ahogy a cigánymaffiák is elmozdulnak majd ebbe az irányba). Sok már most is szerveződik, fű alatt, rejtve.

A dolog világjelenség, az összeömlesztett rasszok szükségszerűen összecsapnak majd. A kérdés csak az mikor.

Én azért mélyebbre ásnék. Az eltérő "kultúra" nem az ok, inkább egy következmény. A valódi probléma az a genetikában rejlik. Sokan azt mondják, főleg a baloldalról, hogy a bőrszín nem jelent semmit, nem számít. Sajnos ez nem így van. És ez még csak nem is rasszizmus, a tudomány is bizonyítja. Elég jól látszik, minél sötétebb a bőrszín, annál alacsonyabb az IQ. Az alacsony IQ-nak meg általában igen súlyos következményei vannak, különösen a fokozott hajlam az erőszakra, vagy más kultúrák elfogadásának képtelensége.
1280px-World-iq-map-lynn-2006.svg.png

Én a sok hülye libsinek (sőt, minden magyar embernek!) csak annyit ajánlanék. Próbálják ki pár hónapra milyen a varjakkal dolgozni!
Régen még nekem is voltak olyan gondolataim, hogy ez a cigányozás kicsit túl van hype-olva. Csakhogy a jelenlegi munkahelyemen volt alkalmam megismerni őket. Hát pozitívat azt nem tudok róluk mondani semmit... Végtelen butaság, lustaság, munkakerülés. Értelmes dolgokról lehetetlen beszélni velük. Bármi is a téma, ők előbb-utóbb, de inkább előbb a b*szásnál lyukadnak ki. Obszcén trágársággal fűszerezve.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 474
67 848
113
Ez a tõrténet ugyanaz nálunk a c típusú pógárokkal, mint ámerikában a feketékkel. Csak egy kis hazugság kell, máris elnyomtuk őket, kiírtottuk, valójában csak élősködünk rajtuk(ja ilyen is volt már), aztán fura módon a belakott területeik lepusztunak, mert el vannak nyomva, trágárak mert el vannak nyomva, köpnek mindenre, a tanár kháci, aztán mikor végre nem kell(ene) bejárni az iskolába és nincs segíly és dolgozni kell, akkor már minden fehír kháci.

Van nekik is x értelmes tagjuk, de amiatt az ezrelék miatt amit mutogatnak, kötelező a puszta jelenlétével festültséget okozó, a társadalomban felnőve is társadalomidegen mozgású, szövegű, kultúrájú tagjaikat értékes társunknak és a saját hibáikból leszakadókat elnyomott áldozatnak tekinteni. Mintha megint nekünk kellene a politika feleősségét hordozni :rolleyes:

Ahogy a feketék készítik maguknak a jogalapot a minden elkövetésére úgy nekik is megvannak a kulturális sajátosságaik amikből eredeztetve elkülönülnek idegenként de mindent akarnak mégis tőlünk. Megy a gazdag cigó csinálás soha el nem kapott bűnözők szabadon hagyásával hogy a gyerekeikből akik az utánzás miatt mennek át akárhogy jó eredménnyel vagy sok pénzért elit oktatáson, hogy kialakuljon egy cigó értelmiség. A mi félelmeinken gyarapodva, a rendszerünkben aminek az első generációja egy új trianont hirdetett meg, négy megye elszakításával de ez sem ütötte meg a média és ezáltal a társadalom ingerküszöbét. Pedig ők különállóként zárnak össze a zavarosban halászók támogatásával.

Ótvar jövő lesz ebből hiszen stigmatizálás jár a beszédért is erről.
 

Septimus

Well-Known Member
2018. november 22.
251
1 378
93
Én azért mélyebbre ásnék. Az eltérő "kultúra" nem az ok, inkább egy következmény. A valódi probléma az a genetikában rejlik. Sokan azt mondják, főleg a baloldalról, hogy a bőrszín nem jelent semmit, nem számít. Sajnos ez nem így van. És ez még csak nem is rasszizmus, a tudomány is bizonyítja. Elég jól látszik, minél sötétebb a bőrszín, annál alacsonyabb az IQ. Az alacsony IQ-nak meg általában igen súlyos következményei vannak, különösen a fokozott hajlam az erőszakra, vagy más kultúrák elfogadásának képtelensége.
1280px-World-iq-map-lynn-2006.svg.png

Én a sok hülye libsinek (sőt, minden magyar embernek!) csak annyit ajánlanék. Próbálják ki pár hónapra milyen a varjakkal dolgozni!
Régen még nekem is voltak olyan gondolataim, hogy ez a cigányozás kicsit túl van hype-olva. Csakhogy a jelenlegi munkahelyemen volt alkalmam megismerni őket. Hát pozitívat azt nem tudok róluk mondani semmit... Végtelen butaság, lustaság, munkakerülés. Értelmes dolgokról lehetetlen beszélni velük. Bármi is a téma, ők előbb-utóbb, de inkább előbb a b*szásnál lyukadnak ki. Obszcén trágársággal fűszerezve.
Ezt már párszor levezették tőlem avatottabb művelői ennek a témának, hogy az északi területeken az évszakok váltakozása (itt elsősorban a hideg télt kell érteni) a darwini elvek szerint rákényszerítette az északi rasszokat az előre gondolkozásra, menedékkészítésre, építkezésre, eszközhasználatra. Aki nem gondolkozott előre, takarította be a terményt, halmozott fel készleteket, stb. az télen rövid úton éhen vagy a hidegben pusztult. A meleg éghajlaton erre nem volt szükség, az év 365 napjában volt elérhető táplálék és megfagyni sem fagytak meg. Ez nem segítette elő az intelligencia fejlődését. Ellenben a sokkal agresszívabb és számosabb fauna a jobb fizikai képesség felé noszogatta a fejlődést/kiválasztódást. Ezért lehet ritkán látni fehér indulót az atlétikai versenyek döntőjében (pl. 100m/200m síkfutás).
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ezért lehet ritkán látni fehér indulót az atlétikai versenyek döntőjében
Most mondjuk pont fehér nyerte a 100 m síkfutás döntőjét. Mondjuk olasz. Szerintem az edző rájött, hogy a startpisztoly végülis fegyver, szóval ha azt mondja neki, hogy itt az ellenség, és csak egy fehér zászló van, az nagyobb motiváció, mint az oroszlánok a feketéknek.
 
Status
Not open for further replies.