[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 724
17 121
113
Azt szabad kérdeznem, h létezik olyan berendezkedés, ami mindenkinek jó? Nem, mert az emberi természettel ellenkezik. Olyan van, ahol majdnem mindenkinek rossz (kommunizmus) és olyan is ahol aki dolgozik, tanul, szorgalmas...annak jó. A verseny (ahogy az evolúcióban is) több erőkifejtést jutalmaz. Szerintem ez korrekt egy felvételnél is; azonos végzettségűek közül a jobbat/szorgalmasabbat veszem fel. Szomorú a vesztes? Igen. Csak jogegyenlőség van az emberek között, de nem egyenlőség. Sosem voltam irígy másokra, elképzelhető, h ez kell az elégedettséghez.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 873
113
Én azt látom, hogy a cigányság egyre nagyobb része illeszkedik bele a magyarság normáiba.

Ha darabszámban nézed lehet. Ha százalékosan akkor ebben nem vagyok biztos.

Nyilván ez nem mindenkinél és nem egyformán fog lezajlani; pláne nem gyorsan.

Alsó hangon 400 évük volt integrálódni a Kelet-Európai kultúrkörbe. Rendszertől és befogadó népektől függetlenül nem sikerült nekik.
Ez alapján én szkeptikus vagyok. Nagyon.

A kormánynak, illetve a kormánypártoknak valóban nincs deklarált cigány stratégiája,

Vagy nem kötik az orrunkra.

Látjuk, hogy milyen nagy különbség van még a közmunka és a minimálbér között; látjuk, hogy azok jutnak kedvezményhez, támogatáshoz, akiknek munkahelyük van. Na ez régebben nem így volt.

Én azt látom, hogy a helyzet annyit javult, hogy már nem biofegyverek a kormány erők kezében hanem csak egy kellemetlenség amiről nem akarnak tudomást venni. Ők is a könnyebb utat választják.
Könnyebb harcolni egy külső ellenséggel, pl. a migránsokkal és sorossal, mint megharcolni a belső ellenséggel a C-kkel és a velünk élő egykori komcsi klientúrával.
Nem azt mondom, hogy a külső ellenség nem fenyegető, de a belsőt elhanyagolni vétek!

putrisodó falvakból toppmenedzser gyerekük legyen.

És miért jó nekem a putriból érkező topmanadger?
Ez itt a fő probléma. Nem teret engedni kell nekik, hanem kiszorítani őket. Lehetőleg a határokon kívülre.
"megszoksz vagy megszöksz". Ez lehetne az új jelmondat!

Nekem aggasztóbb, hogy elég nagy a magyar nemzetiségű lecsúszottak aránya, akik a lehetőségek ellenére sem tudnak a víz felszíne felett boldogulni.

Erről beszélek, amihez nyúlnak szarrá válik. Ha mindenhol beférkőznek a társadalomba akkor minden szövetét szét is fogják rágni. Aztán helló hátsó india!
Én ennél jobb sorsot szánok a fiatal generációknak.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ha darabszámban nézed lehet. Ha százalékosan akkor ebben nem vagyok biztos.



Alsó hangon 400 évük volt integrálódni a Kelet-Európai kultúrkörbe. Rendszertől és befogadó népektől függetlenül nem sikerült nekik.
Ez alapján én szkeptikus vagyok. Nagyon.



Vagy nem kötik az orrunkra.



Én azt látom, hogy a helyzet annyit javult, hogy már nem biofegyverek a kormány erők kezében hanem csak egy kellemetlenség amiről nem akarnak tudomást venni. Ők is a könnyebb utat választják.
Könnyebb harcolni egy külső ellenséggel, pl. a migránsokkal és sorossal, mint megharcolni a belső ellenséggel a C-kkel és a velünk élő egykori komcsi klientúrával.
Nem azt mondom, hogy a külső ellenség nem fenyegető, de a belsőt elhanyagolni vétek!



És miért jó nekem a putriból érkező topmanadger?
Ez itt a fő probléma. Nem teret engedni kell nekik, hanem kiszorítani őket. Lehetőleg a határokon kívülre.
"megszoksz vagy megszöksz". Ez lehetne az új jelmondat!



Erről beszélek, amihez nyúlnak szarrá válik. Ha mindenhol beférkőznek a társadalomba akkor minden szövetét szét is fogják rágni. Aztán helló hátsó india!
Én ennél jobb sorsot szánok a fiatal generációknak.
Teljesen értem a mondanivalód, még ha (már) nem is értek teljes mértékben egyet.
Én jelenleg ebben a kérdésben általánosságban bizakodóbb vagyok, mint mondjuk 10-en pár éve.
Azt látom, hogy nincsenek deklaráltan kiemelve, semmilyen értelemben; már ez nagy lépés a korábbi helyzethez képest. Nyilván ennek több oka van, ami most mindegy is.
Úgy gondolom, hogy több okból kifolyólag sem lehet a témához túl radikálisan nyúlni -már csak a hatás ellenhatás elve miatt sem és jobb, hogy ha a reális keretek között szemléljük, vagy cselekszük a kérdéskört, hogy a problémákra reálisabb megoldásokat találjunk.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and fip7

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 322
55 739
113
  • Tetszik
Reactions: merleg and fip7

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 024
87 792
113

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
400x5 pulya mínusz, minimum, de nyilván nem ennyi lett kipakolva, pár ezerrel kevesebb rejtett erőforrással kevesebb szuletett emiatt, amit én természetesen mélyen elítélek!
Nem gondolom, hogy ilyen jelleggel kellene a témáról beszélni, de ha már ebbe az irányba ment a téma, akkor ez tulajdonképen kerekítési hiba. Ettől még ugyan úgy a probléma megoldatlan maradt és amúgy se vagyok híve az abortálásnak. A problémát, a leszakadó rétegek problémáját nem attól lehet megoldani, hogy egy népcsoport egy szegmensét kipécézzük, mint megoldási pont.
Meg nem biztos, hogy egy alulfinanszírozott segítőktől, szakemberektől kellene várni a csodát; sem a védőnők, sem a gyermekvédelem, sem más ilyen jellegű terület, akik első körben foglalkoznak a helyzettel nem a jól fizetett és motivált szakmák köre.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 873
113
Nem gondolom, hogy ilyen jelleggel kellene a témáról beszélni, de ha már ebbe az irányba ment a téma, akkor ez tulajdonképen kerekítési hiba. Ettől még ugyan úgy a probléma megoldatlan maradt és amúgy se vagyok híve az abortálásnak. A problémát, a leszakadó rétegek problémáját nem attól lehet megoldani, hogy egy népcsoport egy szegmensét kipécézzük, mint megoldási pont.

Kínában bevezették az egyke politikát.
Mi is bevezethetnénk hasonlót jövedelmi alapon. Adott igazolt jövedelem alatt 1 gyereknél nem vállalhatnak többet és kész.
E mellet pénzt kellene fölajánlani a sterilizálásért ezekben a rétegekben/térségekben.
1 sterilizálás 1 misi.
Ezzel azért ténylegesen 1-2 generáció alatt fölszámolódna a tömeges szegénység. Meg nem lennének tele az árvaházak....
 
T

Törölt tag 008

Guest
Kínában bevezették az egyke politikát.
Mi is bevezethetnénk hasonlót jövedelmi alapon. Adott igazolt jövedelem alatt 1 gyereknél nem vállalhatnak többet és kész.
E mellet pénzt kellene fölajánlani a sterilizálásért ezekben a rétegekben/térségekben.
1 sterilizálás 1 misi.
Ezzel azért ténylegesen 1-2 generáció alatt fölszámolódna a tömeges szegénység. Meg nem lennének tele az árvaházak....
Miért is az én adómból kellene ezeket teletolni pénzzel?
Adok pénzt, 7,62-re. Ahogy idejöttek, ugyanúgy menjenek. Várja őket nyugat vagy törökország!
Miért nézi mindenki hülyének a magyart? Mindenkit mi tartsunk el?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 873
113
Miért is az én adómból kellene ezeket teletolni pénzzel?
Adok pénzt, 7,62-re. Ahogy idejöttek, ugyanúgy menjenek. Várja őket nyugat vagy törökország!
Miért nézi mindenki hülyének a magyart? Mindenkit mi tartsunk el?

Kasztrálás után már nem születik eltartandó egyén.
A pénz meg elmegy cigire és piára, aminek az árában kb. 50% adó van. Nem biztos, hogy ez rossz biznisz.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Kínában bevezették az egyke politikát.
Mi is bevezethetnénk hasonlót jövedelmi alapon. Adott igazolt jövedelem alatt 1 gyereknél nem vállalhatnak többet és kész.
E mellet pénzt kellene fölajánlani a sterilizálásért ezekben a rétegekben/térségekben.
1 sterilizálás 1 misi.
Ezzel azért ténylegesen 1-2 generáció alatt fölszámolódna a tömeges szegénység. Meg nem lennének tele az árvaházak....
Nem feltétlen ezért vannak tele az árvaházak, illetve már nem így hívják és nem is ez az irány, hanem a nevelőszülők.
A tömeges szegénység az nem ettől számolódik fel -szerintem.
Nem hiszek a radikális megoldásokban, mert azt nem tartom hathatósnak és tartósnak. Soha semmit nem tudtak megoldani vele.
Szabad a pálya, lehet örökbefogadni; be lehet vállalni a nevelőszülősséget; el lehet menni pedagógusnak; lehet közösségi tevékenységet vállalni.

___
Kurva egyszerű az, amiket itt felvázoltok (7.62 és társai), de azért had kérdezzem már meg, hogy hány embert öltetek már? Vagy legalább állat nyakát vágtad már el, lőttél le? Láttál már halált? Mert itt marha nagy szavakkal dobálóztok, hogy ki mit finanszírozna; de ne finanszírozza, legyen nagyfiú...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 873
113
de azért had kérdezzem már meg, hogy hány embert öltetek már?

Egyet se. De mélyebben ebbe neten biztosan nem megyek bele. (Azért lássuk be, nyílt netes fórumon ez rém hülye kérdés)

Vagy legalább állat nyakát vágtad már el, lőttél le?

Igen, és mi felénk nem golyóval gyilkoltak messziről. Erre felé késsel ölnek nagyobb állatott, kisebbet puszta kézzel. Én megmondom őszintén az állatokat sajnáltam megölni. De megöltem mert finomak :D

Láttál már halált?

Igen. Sajnos olyanokét is akiket szerettem. Ha érintett vagy nem jó.
Akit nem ismersz az se szép, de engem nem rázott meg. (nem mondom, hogy nem láttam képen/videón olyan halált ami élőben ne rázott volna meg)

Amúgy nem halált osztani szeretnék csak sterilizálni, úgy hogy már született előtte utód.
Meg humánusnak tartom magamat, az állatokat sem szeretem kínozni, ha kellet gyorsan végeztem velük. Nem szeretem ha szenvednek.
Viszont ha úgy hozná az élet mint annó a Dél-Szláv háborúban, akkor én nem a meszes gödörben állnék hanem mellete. Ott jobb lenne ha már....
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Egyet se. De mélyebben ebbe neten biztosan nem megyek bele. (Azért lássuk be, nyílt netes fórumon ez rém hülye kérdés)



Igen, és mi felénk nem golyóval gyilkoltak messziről. Erre felé késsel ölnek nagyobb állatott, kisebbet puszta kézzel. Én megmondom őszintén az állatokat sajnáltam megölni. De megöltem mert finomak :D



Igen. Sajnos olyanokét is akiket szerettem. Ha érintett vagy nem jó.
Akit nem ismersz az se szép, de engem nem rázott meg. (nem mondom, hogy nem láttam képen/videón olyan halált ami élőben ne rázott volna meg)

Amúgy nem halált osztani szeretnék csak sterilizálni, úgy hogy már született előtte utód.
Meg humánusnak tartom magamat, az állatokat sem szeretem kínozni, ha kellet gyorsan végeztem velük. Nem szeretem ha szenvednek.
Viszont ha úgy hozná az élet mint annó a Dél-Szláv háborúban, akkor én nem a meszes gödörben állnék hanem mellete. Ott jobb lenne ha már....
Gondoltam itt vadászokra, mint lövés. (Ugye ott int kegyelemlövés is van, ha jól tudom.)
A kérdést meg nyilván, mint költői kérdést értsd. Egy célom volt vele, hogy hátha, akik úton-útfélen halált osztanának az interneten; de méginkább mással tetetnék meg hátha elgondolkoznak rajta, hogy mit is írnak. Mert valahogy nem azt látom, hogy azok irkálnának ilyet akár itt, akár más topicban, akik sanszosan voltak már legalább éles helyzetben. De egyébként nem véletlen volt elválastztva a hozzád szóló résztől. De arra, amire meg lehetett volna, nem reagáltál. :)

És ki fogja eldönteni, hogy kit sterilizálsz? Ki lesz az "Isten"?
Nem lehet, hogy nem a-ból kéne kevesebb, hanem b-ből több?
Van olyan, hogy légüres tér? Ha nem ez, akkor az tölti be, és honnan tudod, hogy jobb alternatíva lesz?

Gondold meg, hogy milyen élete lesz egy nem pszichopata embernek a meszes gödör szélén. Ismerek olyat, akki részt vett az említett háborúba és nem mint konyhai kiszolgáló. Szerinted neki olyan jó élete lett utána? Sőt, élet az egyáltalán?
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 194
10 728
113
Miért is az én adómból kellene ezeket teletolni pénzzel?
Adok pénzt, 7,62-re. Ahogy idejöttek, ugyanúgy menjenek. Várja őket nyugat vagy törökország!
Miért nézi mindenki hülyének a magyart? Mindenkit mi tartsunk el?

Valamikor kiment Svájcba egy busznyi c, és befogadták őket.
Valaki kiszámolta, hogy fejenként 4000 Ft-kellene összedobni buszokra és mehet az összes.
 
Status
Not open for further replies.