[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Bocsánat. Konkretizáld és írok rá választ.
Vannak alternatívák. "Szabad a pálya, lehet örökbefogadni; be lehet vállalni a nevelőszülősséget; el lehet menni pedagógusnak; lehet közösségi tevékenységet vállalni." Tehát egy csomó mindent lehetne és kellene csinálni. Még Norvég Alapból is, ha valóban arra költenék -eredményesen- amire mondják. :)
Miből gondolod, hogy pont a sterilizálás a legjobb megoldás?
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Vannak alternatívák. "Szabad a pálya, lehet örökbefogadni; be lehet vállalni a nevelőszülősséget; el lehet menni pedagógusnak; lehet közösségi tevékenységet vállalni." Tehát egy csomó mindent lehetne és kellene csinálni. Még Norvég Alapból is, ha valóban arra költenék -eredményesen- amire mondják. :)
Miből gondolod, hogy pont a sterilizálás a legjobb megoldás?
Mert eddig úgy 800 év alatt elég sok más ki lett próbálva, és nem kifejezetten működött...
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 194
10 728
113
Vannak alternatívák. "Szabad a pálya, lehet örökbefogadni; be lehet vállalni a nevelőszülősséget; el lehet menni pedagógusnak; lehet közösségi tevékenységet vállalni." Tehát egy csomó mindent lehetne és kellene csinálni. Még Norvég Alapból is, ha valóban arra költenék -eredményesen- amire mondják. :)
Miből gondolod, hogy pont a sterilizálás a legjobb megoldás?
Aktív nevelőszülő panaszkodott, ha a c gyerekek akár csak fél napot együt voltak a szülőkkel, utána napokig tartott mire megint kezelhetővé váltak.
A teljes és végleges elszakítás, kiemelés lehet egy megoldás....talán.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Mert eddig úgy 800 év alatt elég sok más ki lett próbálva, és nem kifejezetten működött...
Azért annyira sok más nem.
Mária Teréziának volt egy letelepítési programja, aztán inkább csak hatósági intézkedések formájában foglalkoztak a kérdéssel; majd a szocializmus alatt volt egy mindenkinek kell valami munkahely, meg oktatás; de ez kb. egy generációt érintett. Ez nagyon rövid táv, hogy még csak a családi minták is változzanak, nem, hogy a társadalmi. Aztán ezt az egészet vágta sutba a rendszerváltás és az azt követő huszon pár év család és rendészeti politikája.
Én ezt se soknak, se hosszútávúnak nem gondolom.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Aktív nevelőszülő panaszkodott, ha a c gyerekek akár csak fél napot együt voltak a szülőkkel, utána napokig tartott mire megint kezelhetővé váltak.
A teljes és végleges elszakítás, kiemelés lehet egy megoldás....talán.
Valóban van ilyen oldala. Ezzel jelenleg nehéz mit tenni; de még mindig nagyobb esélye van a változásra -már ha eljut odáig, hogy nevelőszülőhöz kerüljön.
Meg az se mindegy, hogy milyen a nevelőszülő, mert abból is sok kutya van.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 465
10 458
113
Valamikor kiment Svájcba egy busznyi c, és befogadták őket.
Valaki kiszámolta, hogy fejenként 4000 Ft-kellene összedobni buszokra és mehet az összes.
Biztos hogy van rengeteg módszer amivel lehetne segíteni őket a kivándorlásban, például akik kimentek Kanadába azokat sokszor azért utasították el mert az ügyvéd lehúzta őket és nem csinálta rendesen az eljárást, ebből lett is ügy mert felülvizsgáltak sokat és végül maradhattak, csak az a baj hogy annyira hülyék és lusták hogy azokat a minimális elvárásokat sem ütik meg ami miatt maradhatnának, pedig családostól kb havi 3000 dollár amit kitudnak szedni a rendszerből munka nélkül.
Szerintem azoknak a legjobb akik beszélnek cigányul, előadhatják hogy a közel keltről jöttek mint üldözött keresztény kisebbség, csak sajnos ehhez is hülyék, meg nem tudom európán belül szerintem megosztják az ujjlenyomatokat is, de lehet hogy konkrétan menekülteknél nem nézik meg az egyezéseket, ugye az új személyi miatt ez rossz.
Ami a legnagyobb baj hogy nincs meg a kormányzati akarat sem ahhoz hogy ezt segítsék fedőszervezeteken keresztül, az államtitkár siránkozott hogy a szakképzett romáink mennek el és milyen rossz ez.... hát a putrisort kéne segíteni akkor hogy menjenek és sikerrel járjanak..... de hát azok is jók minden politikai pártnak mert aki a helyi cigány vezetőt megszerzi az elrendezi választásnál hogy mindenki jól szavazzon....és ezt oldalfüggetlenül nem fogják elvenni maguktól.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Szabad a pálya, lehet örökbefogadni; be lehet vállalni a nevelőszülősséget;
Itt arra gondolsz, hogy a C csinálja a pudrét én meg azért dolgozok, hogy azt felneveljem?
Gratulálok. Inkább mégiscsak menjenek a török segédcsapatokkal tovább germoneyisztánba. Ahogy jöttek úgy menjenek.
Azt a 4000ftot beadom buszra, ha a 7,62 sérti a lelked. :)
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 322
12 712
113
Biztos hogy van rengeteg módszer amivel lehetne segíteni őket a kivándorlásban, például akik kimentek Kanadába azokat sokszor azért utasították el mert az ügyvéd lehúzta őket és nem csinálta rendesen az eljárást, ebből lett is ügy mert felülvizsgáltak sokat és végül maradhattak, csak az a baj hogy annyira hülyék és lusták hogy azokat a minimális elvárásokat sem ütik meg ami miatt maradhatnának, pedig családostól kb havi 3000 dollár amit kitudnak szedni a rendszerből munka nélkül.
Szerintem azoknak a legjobb akik beszélnek cigányul, előadhatják hogy a közel keltről jöttek mint üldözött keresztény kisebbség, csak sajnos ehhez is hülyék, meg nem tudom európán belül szerintem megosztják az ujjlenyomatokat is, de lehet hogy konkrétan menekülteknél nem nézik meg az egyezéseket, ugye az új személyi miatt ez rossz.
Ami a legnagyobb baj hogy nincs meg a kormányzati akarat sem ahhoz hogy ezt segítsék fedőszervezeteken keresztül, az államtitkár siránkozott hogy a szakképzett romáink mennek el és milyen rossz ez.... hát a putrisort kéne segíteni akkor hogy menjenek és sikerrel járjanak..... de hát azok is jók minden politikai pártnak mert aki a helyi cigány vezetőt megszerzi az elrendezi választásnál hogy mindenki jól szavazzon....és ezt oldalfüggetlenül nem fogják elvenni maguktól.
Én a nyelvtanítást erőltetném náluk.
A cigány "kultúra" eléggé auditív, szerintem ez menni fog.
A francia és angol nyelv tanítását forszíroznám, méltó bosszú lenne Trianonért.
Ezzel képesek lennének Franciaország és Nagy-Britannia városaiban "érvényesülni".
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 855
57 872
113
Vannak alternatívák. "Szabad a pálya, lehet örökbefogadni; be lehet vállalni a nevelőszülősséget;

Jah. A 3. világ lekölykezzik, én meg neveljek belőle embert, saját költségen. Hát a F@szt, már bocsánat.
Esetlig inkább ő ne szüljön, én meg nevelem a sajátjaimat adott esetben. Nekem valahogy ez az ésszerű.
Vagy csak lehet bennem nincs jóemberkedési vágy.

el lehet menni pedagógusnak;

Az miben segít?

lehet közösségi tevékenységet vállalni."

Arra célzol álljak be a betyár seregbe és ingyen és illegálisan végezzem el azt a munkát amit a magyar államnak kellene? :D

Miből gondolod, hogy pont a sterilizálás a legjobb megoldás?
A száműzés mellet ez is egy jó megoldásnak tűnik.
Én már jó pár éve már csak ilyenekben gondolkodom. A többi megoldás szerintem kudarc volt.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 447
63 816
113
Aktív nevelőszülő panaszkodott, ha a c gyerekek akár csak fél napot együt voltak a szülőkkel, utána napokig tartott mire megint kezelhetővé váltak.
A teljes és végleges elszakítás, kiemelés lehet egy megoldás....talán.
Egy ma már felnőtt és már Németországban élő unokatestvérem örökbefogadott cigány származású srác. Jó munkája van, keményen dolgozik, ahogy keményen dolgozott idehaza is. Már elmúlt 30.
Kidobott gyerekként fogadták örökbe a nyolcvanas években a nagynénémék, mert nekik nem lehetett gyerekük.
A srác vérszerinti szüleinek meg már túl sok volt a sokadik gyerek.

Hanem mikor a srác 18 éves lett, egyszeriben előbukkant a família, ugyanis szépen felkutatták, hogy hogyan, merre él a fiú, hogy a nagybátyámék falusi vállalkozása jól ment és van pénz.
Úgyhogy szépen megjelentek az ország másik végéből, hogy akkor jöjjön velük haza, meg akkor kunyeráljon a nevelőszüleitől is pénzt… nekik.

Elhajtotta őket a francba. Akkor és ott, egyszer és mindenkorra.

Na most ez az a sztori, ami azt a vélekedést erősíti, hogy az évtizedeken át tartó stabil és korrekt nevelés számít, meg a munkába és az önmagukba vetett hit és nem a “vér”.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 434
33 746
113
Biztos hogy van rengeteg módszer amivel lehetne segíteni őket a kivándorlásban, például akik kimentek Kanadába azokat sokszor azért utasították el mert az ügyvéd lehúzta őket és nem csinálta rendesen az eljárást, ebből lett is ügy mert felülvizsgáltak sokat és végül maradhattak, csak az a baj hogy annyira hülyék és lusták hogy azokat a minimális elvárásokat sem ütik meg ami miatt maradhatnának, pedig családostól kb havi 3000 dollár amit kitudnak szedni a rendszerből munka nélkül.
Szerintem azoknak a legjobb akik beszélnek cigányul, előadhatják hogy a közel keltről jöttek mint üldözött keresztény kisebbség, csak sajnos ehhez is hülyék, meg nem tudom európán belül szerintem megosztják az ujjlenyomatokat is, de lehet hogy konkrétan menekülteknél nem nézik meg az egyezéseket, ugye az új személyi miatt ez rossz.
Ami a legnagyobb baj hogy nincs meg a kormányzati akarat sem ahhoz hogy ezt segítsék fedőszervezeteken keresztül, az államtitkár siránkozott hogy a szakképzett romáink mennek el és milyen rossz ez.... hát a putrisort kéne segíteni akkor hogy menjenek és sikerrel járjanak..... de hát azok is jók minden politikai pártnak mert aki a helyi cigány vezetőt megszerzi az elrendezi választásnál hogy mindenki jól szavazzon....és ezt oldalfüggetlenül nem fogják elvenni maguktól.

Képtelenség, ehhez olyan konspiráció kellene, amit nem lehet végrehajtani a mai világban, a mai Magyarországon, a mindenhol ott szaglászó ellendrukkereken azonnal megbukna. A törökök lehet, hogy meg tudnák csinálni.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 465
10 458
113
Én a nyelvtanítást erőltetném náluk.
A cigány "kultúra" eléggé auditív, szerintem ez menni fog.
A francia és angol nyelv tanítását forszíroznám, méltó bosszú lenne Trianonért.
Ezzel képesek lennének Franciaország és Nagy-Britannia városaiban "érvényesülni".
Iskolában lett volna alkalmuk tanulni, vagy bárhol manapság ingyen... ezek nem akarnak tanulni, ráadásul a mi adónkból pocsékolnánk a pénzt, a kanadaiak ingyen adták nekik az oktatást de szinte egyik sem képes megtanulni és nem is akar angolul alapszinten se, persze hogy hazazavarják őket, ettől még a néger is jobb, mert annak többnyire az iq ja alacsony , azoknak a fele legalább nem rosszindulatú.
Amúgy van még alternatív megoldás, hogy csipegessünk, én pl a futtatást és kerítést is legalizálnám, sok derék cigány strici ül a sitten miközben a putrisor szépségei kereshetnék a pénzt nyugaton és a stricik gondoskodnának arról hogy ha teherbe is esik ne maradjon sokáig úgy mert akkor nem termel, ha a "kiccsalá" itt marad a pénzt ideutalják, azzal is nyertünk, ha utánuk megy azzal is, és még a striciket sem kell a börtönben etetni hogy kigyúrják magukat hanem adóznak valami minimálisat azok is és legalább pluszba vagyunk nem mínuszba. Pár ezres szaporulatot ez is fogna meg még pénzt is termelne. Jobban letisztulna a karriercél :D kurva meg strici, csak börtön nélkül .
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Aktív nevelőszülő panaszkodott, ha a c gyerekek akár csak fél napot együt voltak a szülőkkel, utána napokig tartott mire megint kezelhetővé váltak.
A teljes és végleges elszakítás, kiemelés lehet egy megoldás....talán.
Mert ahogy korábban is írtam, ez nem szociális, hanem kulturális probléma.
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Én a nyelvtanítást erőltetném náluk.
A cigány "kultúra" eléggé auditív, szerintem ez menni fog.
A francia és angol nyelv tanítását forszíroznám, méltó bosszú lenne Trianonért.
Ezzel képesek lennének Franciaország és Nagy-Britannia városaiban "érvényesülni".
Talán inkább a hindi nyelvet kéne tanítani nekik. Az indiai nagykövetség rendszeresen támogatja a cigány önkormányzatokat. Egyértelműen saját leszármazottjaiknak tartják őket.
Ha a többé kevésbé iskolázott Armandók jól beszélik az ottani nyelvet, hátha az őshazában is fogadná őket.
Nekünk megérné fizetni a hindu tanárokat!
Mert a cigány nyelv alapvetően egy leromlott hindu. Többé kevésbé értik egymást.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Amíg itt agyalunk a megoldáson, hány újabb purdé jött a világra??

Az idő nem nekünk dolgozik....

Városi c csajok jelentős része már nem akar tenyészkanca lenni, hála a facebook/insta/stb. szaroknak.
Inkább melóznak, meg élik a kis független életüket, csak felrakhassák ők is, hogy a balcsin süttetik magukat, meg megint vettek egy új cipőt.

Tele van velük a szülészet, azonnal mennek abortuszra ha becsúszna a cucc.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 536
8 894
113
Folytatom a sort. Vagyis megteszi helyettem Fábry Sanyi.;):D
(Bakker, ezek semmit nem változtak, csont nélkül pont így virnyákolnak mai is. Igaz állítólag megszűntek, de mint a gombák spórái szétspricceltek Bp-n a romkocsmákban, aztán mára onnan a sok félkegyelmű libernyák)

 
Status
Not open for further replies.