[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 162
60 902
113
Egyébként, szerintem nincs értelme egymás cséplésének személyeskedve, szerintem is van lehetőség és kell is az elmaradott részekkel foglalkozni, a modern világunk nem csak úgy a földből nőtt ki, ha megtaláljuk az erősségeinket és azokat segítjük akik képesek ezt kiaknázni akkor sikeresek leszünk vízióval rendelkező emberek kellenek akik két lábbal járnak a földön, nem önmagában milliárdok.

Ez a “fogjuk meg és vigyétek” meg “együtt erősek leszünk - a hit falakat mozgat meg” üzleti motivációs bullshit hippiszöveg helyett térjünk vissza a realitáshoz. :)

Ez nagyon nagy hülyeség - mármint az a folyamat, amit leírtál, mert mivel katona vagy, te is tudod, hogy a hegyvidékek a legbiztonságosabb helyek. A legjobban védhetőek. És mellesleg a legszebb természeti környezetet is a hegyvidékek adják. És most ezek ürülnek ki - és adjuk át a helyünket.
És mi köze ennek ahhoz, hogy a szép borsodi árnyas erdők, meg a vadregényes dimbes-dombos táj, ahol jól lehet bújócskázni, képtelen megtartani a helyi lakosságot? Mert nem tudja felvenni a versenyt mindazzal, ami a modern gazdaság biztosításához kell?
Jut eszembe, pont attól is szép, mert a természet visszatér az ember által hátrahagyott helyére. Ha már itt tartunk.
Egyébként tiszta bolond az, aki a síksághoz ragaszkodik Magyarországon. 40+ fok meleg, rendszeres árvíz. Megsúgom: Nógrádban SOHA nincs árvíz.
Meleg van az Alföldön nyáron? Igazad van, micsoda bolond dolog ragaszkodni az ország közepéhez, elvégre nyáron ott meleg van.
Csak épp ott terem meg a gabona, nem a Bükk-fennsíkon, vagy a Zemplén bércein.
Az árvíz a folyók mentén van. Sok árvíz volt mind a Dunán és a Tiszán, meg még a többi kisebb folyón is, mégse ürül ki az Alföld.
Nógráddal ellentétben.

A nyakatekert érveléseid mutatják, hogy jobb híján te se tudod cáfolni a nyilvánvalót.
Észak és Észak- Kelet Magyarország ki fog ürülni (jobban mondva: jelentősen lecsökken a lakossága), mert már nem képes megtartani a helyieket.
Ez nem (csak) Trianon és a rendszerváltás eredménye, hanem a természetes folyamatoké.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
És mellesleg a legszebb természeti környezetet is a hegyvidékek adják.
Ez azért elég szubjektív dolog.
De ott van egy csomó hátránya is. Korlátozott a mezőgazdaság drágán építesz oda utat-vasutat, de még ingatlant is többért; lefagy az út, a járda oszt' jöhetsz le gatyafékkel.
Azért ürülnek ki, mert vannak emberek, akik az egyéni érdekeiket előbbre helyezik a közösséginél és átadják helyüket azért mert máshol kvázi ölükbe adják a (látszat)megélhetést.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Egyébként tiszta bolond az, aki a síksághoz ragaszkodik Magyarországon. 40+ fok meleg, rendszeres árvíz. Megsúgom: Nógrádban SOHA nincs árvíz.

Megsúgom, nálunk sincs.
Aki meg nem bírja sem a meleget, sem a hideget, az picsa. :p :D
Buták vagytok sajnos, ez az igazság. Hagyjátok elveszni fél Magyarországot.
Baszod (ne haragudj, nem lehet erre mit mondani) Te költöztél el onnan, mert ott az Örs-vezér terénél mérnökösködhetsz (Ahol egyszer, vagy kétszer voltam, de most már jól meg is írom Neked :p, hogy olyan szintű gusztustalan retek és mocsok és csövesbánatság volt az egész, hogy elvette minden kedvem, hogy még csak a lábam is betegyem Pestre és nem is értem, hogy emberek miként tudnak ott tizenmilliókat kifizetni egy lakásra.) és jó a fizetésed.
Én itt maradtam, nem mentem illetve nem mentünk el. Ez is ugyan olyan terület, mint Nógrád, meg Borsod (köszönhetően a sok borsodi cigány letelepítésének is), pedig lett volna lehetőség akár külföldre, akár BP. mellé. Többször átrágtuk családilag. Nekem ez a hazám, én akkor érzem otthon magam, ha meglátom a templomtornyot. Meg kell találni a lehetőségeket, a szépségeket, a pozitívumokat a rossznak vélt dolgok mellett is.
Úgyhogy elég hülye dolog pont Neked hibáztatni mást, hogy mi ürül ki. -Szerintem :)
(Nincs Veled bajom, ne vedd személyeskedésnek, ugyan ezt elmondtam már másnak is. Mindneki hoz egy döntést, de akkor annak a jó és rossz következményeivel is legyen tisztában.)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 881
82 405
113
Mire kitűnő adottságú? ELFOGYTAK a könnyen kitermehető ásványkincsek.
Fakitermelés és ráépülő feldolgozóipar valamint borászat aztán kifújtunk. (említetted a kristályüveg gyártást az Ajkai kristály éppen most megy csődbe pedig nyugatabbra van, mivel a vágott kristály poharak iránti kereslet baromi mód visszaesett (a kézműves porcelán dettó, herenddel is meg a többivel is ez van) mivel kiment a divatból).

"Trianon annak a következménye, hogy már akkor is a magyarság vándorolt a saját országán belül nyugatra, húzódott a Nyugathoz"
Na ez meg marhaság már bocs.
Pont azért volt nagy érvágás Trianon, mert iszonyat pénzt kezdtek beleölni 1867 után Erdélybe is. Ami most ott van a romákoknak és még szép, az mind magyar és a XIX. század során került oda vagy a XX. sz. elején. A szász emlékeken kívül persze. Nem emlékszem hatalmas nyugatra vándorlásra Erdélyből, leszámítva az OMMből külföldre kivándoroltakat, de akkor sok román, cseh, szlovák, és magyar ment ki, de nem okoztak népesség cserét Trianon előtt, sőt.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 881
82 405
113
Megsúgom, nálunk sincs.
Aki meg nem bírja sem a meleget, sem a hideget, az picsa. :p :D

Baszod (ne haragudj, nem lehet erre mit mondani) Te költöztél el onnan, mert ott az Örs-vezér terénél mérnökösködhetsz (Ahol egyszer, vagy kétszer voltam, de most már jól meg is írom Neked :p, hogy olyan szintű gusztustalan retek és mocsok és csövesbánatság volt az egész, hogy elvette minden kedvem, hogy még csak a lábam is betegyem Pestre és nem is értem, hogy emberek miként tudnak ott tizenmilliókat kifizetni egy lakásra.) és jó a fizetésed.
Én itt maradtam, nem mentem illetve nem mentünk el. Ez is ugyan olyan terület, mint Nógrád, meg Borsod (köszönhetően a sok borsodi cigány letelepítésének is), pedig lett volna lehetőség akár külföldre, akár BP. mellé. Többször átrágtuk családilag. Nekem ez a hazám, én akkor érzem otthon magam, ha meglátom a templomtornyot. Meg kell találni a lehetőségeket, a szépségeket, a pozitívumokat a rossznak vélt dolgok mellett is.
Úgyhogy elég hülye dolog pont Neked hibáztatni mást, hogy mi ürül ki. -Szerintem :)
(Nincs Veled bajom, ne vedd személyeskedésnek, ugyan ezt elmondtam már másnak is. Mindneki hoz egy döntést, de akkor annak a jó és rossz következményeivel is legyen tisztában.)
Budán élek. Pestre útlevéllel megyek be. Most meg már csak akkor, ha nagyon ott van dolgom, mint pl. focimeccs. Ha KMra kell menni, akkor kerülöm is ki a gcibe, inkább M0 és ülök 11-15 percet a balf.sz Strabag miatti M0ás dugóban, mint RK-NLból egy perc is! (És még a Budafoki-Rakpart környékén nem adták át sem a MOL tornyot, sem az irodaházakat, pláne nem a lakóparkot, és a Galvanit se kezdték el építeni. Akkor lesz ez jó móka! :D

Ótvar szar az egész Pest, amire a főkretén rátett még egy lapáttal 2019 óta. (Buda még tartja magát, de a XI és III. ismét élhetetlen ...) Az Örs meg ... Ott tényleg nem tudom mit lehet szeretni. Metró, ja, de mellé élhetetlen az egész környék kb. amióta belakták telepekkel. Belpestet pláne kerülöm. Ha bemegyek, csak tömegközlekedéssel. Inkább két óra parkolás, de megúszok minden idegeskedést. El nem tudom képzelni mi lesz ott szeptemberben, ha kezdődik a suli! A Róna utcát is most baszták szét. A csomagküldők Pesten, főleg Belpesten anyáznak, az egyéb szállítók anyáznak, és lassan minden most még járható út beáll. Ilyenkor örülök, hogy Budán élek, és olyan helyen lakom, hogy bárhová eljutok Pest nélkül, és még az M01ás dugóval is ezt a fost fél óra alatt kikerülöm, bárhová kell menni, legyen az Szeged, Pécs, Miskolc. Győr nekem csak az ótópálya és kész. :D

Pedig régen szerettem Pestet, de mára hányok tőle.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 881
82 405
113
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Azért szerintem az ELTE jóval nagyobb, több hallgatóval, nem?
Sokkal nem. Szeged 25000es hallgatói létszámmal megy, az elte 28000
De itt nem ez a lényeg, hanem a hozzáállás.
Ez a “fogjuk meg és vigyétek” meg “együtt erősek leszünk - a hit falakat mozgat meg” üzleti motivációs bullshit hippiszöveg helyett térjünk vissza a realitáshoz. :)
A realitás meg az, hogy amikor kitaláltatott, hogy nem kell annyi jogász akkor megszüntettük az államilag támogatott képzést. Kivéve az eltén és a pázmányon. És az utóbbit is jól beköltöztettük pöstre mert nehogymár valamit is tegyünk a vízfej ellen.
És akkor jön ez a fellengzős duma, hogy háztáji, meg hát sajnos az ott elveszett, nekünk nem kell.

Igen, ÍGY elveszik. Én annyira nem ismerem azt a környéket, de látom, hogy turisztikailag mennyi lenne benne. Kap rá támogatást, reklámot? A nagy büdös pacikukit. A 3as metróra elbasarintunk vagy 1000 mrd hufot, annyit amiből Moszkva 3as metrókörgyűrű megépül, de arra sajnáljuk a pénzt, hogy bódvaráköra el lehessen jutni, mert az minek.
Sárospatak mellett gasztroturisztikai aranybánya van. Leszámítva, hogy csak autóval bejárható, és ott is olyan utakon, hogy ahhoz képest Sztálingrád főutcája tüköraszfalt volt az ostrom leghevesebb harcai alatt.

De az országkampánynak marad a gyertek pöstre ott occsó a pia, és szépek a nők.

Szóval bocsánat, de ha szisztematikusan megfolytjuk a területet, akkor ne lepődjünk meg ha leromlik.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 881
82 405
113

Jön Koltai Lajos tanítani, erre mennek el. Nyilván, életszerű. Vsz lesz valami tényleg pozitív hír, erre válaszul előre menekülnek a kis debilek, hátha rájuk is figyel majd valaki.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 881
82 405
113
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 162
60 902
113
Sokkal nem. Szeged 25000es hallgatói létszámmal megy, az elte 28000
De itt nem ez a lényeg, hanem a hozzáállás.

A realitás meg az, hogy amikor kitaláltatott, hogy nem kell annyi jogász akkor megszüntettük az államilag támogatott képzést. Kivéve az eltén és a pázmányon. És az utóbbit is jól beköltöztettük pöstre mert nehogymár valamit is tegyünk a vízfej ellen.
És akkor jön ez a fellengzős duma, hogy háztáji, meg hát sajnos az ott elveszett, nekünk nem kell.

Igen, ÍGY elveszik. Én annyira nem ismerem azt a környéket, de látom, hogy turisztikailag mennyi lenne benne. Kap rá támogatást, reklámot? A nagy büdös pacikukit. A 3as metróra elbasarintunk vagy 1000 mrd hufot, annyit amiből Moszkva 3as metrókörgyűrű megépül, de arra sajnáljuk a pénzt, hogy bódvaráköra el lehessen jutni, mert az minek.
Sárospatak mellett gasztroturisztikai aranybánya van. Leszámítva, hogy csak autóval bejárható, és ott is olyan utakon, hogy ahhoz képest Sztálingrád főutcája tüköraszfalt volt az ostrom leghevesebb harcai alatt.

De az országkampánynak marad a gyertek pöstre ott occsó a pia, és szépek a nők.

Szóval bocsánat, de ha szisztematikusan megfolytjuk a területet, akkor ne lepődjünk meg ha leromlik.
A régió alulfinanszírozottsága nyilvánvaló.
A főváros kártékony vízfejűsége szintén.

A baj ott van, hogy Borsod lélekszáma olyan korábbi ipari tevékenységek miatt duzzadt fel az elmúlt évszázadok során, amelyeknek napjainkra már nem maradt alternatívájuk.
És ez megint egy ördögi kör, mi több, egy nagatív spirál.
Az egyetlen szóba jöhető alternatíva a turizmus lenne, de az nem tudja helyettesíteni a korábbi nehézipart.
Amit a konyhára azon keveseknek hozna, abból nem lehetne a térség infrastruktúráját rendbe tenni.
Ezért nem is teszik.
Így viszont még a turizmust se lehet fenntartani rendesen. Meg mást se.
Ezért van a munkanélküliség, a bűnözés meg az elvándorlás.
Szépen visszazuhan a lakosság lélekszáma arra a szintre, amit a környezet majd magától el bír tartani.
És majd ehhez fog igazodni az infrastruktúra minősége, jellege.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: Filter and haubagoi

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 962
32 246
113

Jön Koltai Lajos tanítani, erre mennek el. Nyilván, életszerű. Vsz lesz valami tényleg pozitív hír, erre válaszul előre menekülnek a kis debilek, hátha rájuk is figyel majd valaki.

Gondolom arra számítanak, hogy jövőre kormányváltás, és akkor visszafoglalják az SZFE-t. Ha nem, akkor szívás lesz, mehetnek a mekibe vagy Londonba mosogatónak, New Yorkba pizzafutárnak.

De egyébként a nem biztpol belpol témákat szerintem nem kellene ebben a topikban erőltetni, inkább nyitni kéne valami belpol dühöngőt, ha van rá igény.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 962
32 246
113

Ezek már csak feltételezések, részben a jövőt visszavetítve az akkori eseményekre.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 085
33 340
113
borsod gazdasági szerepe és ezzel az életminőség javítása céljára több iparág is alkalmas lehet. Építőanyag gyártás. https://regi.tankonyvtar.hu/hu/tartalom/tamop425/0033_SCORM_MFFTT600120/sco_14_03.scorm
további kis vízierőművek létesítése is lehetséges lenne
A vegyipar is tovább bővíthető lenne megfelelő mennyiségű szakember és tapasztalat meg van a térségbn. akár ujrahasznosítás fokozásának formályában.
plussz a vegyipar termékeinek felhasználásába is lenne lehetőség késztermékek gyártásával. (fröccsöntés terén szintén nagy a tapasztalat.)
akár katonai célú anyagok előálítása is folyhatna a késöbbiekben ebben a térségben.
textil gyártó kapacitásunk úgyis leépítésre került. ez pl pótólható lenne akár hulladék ujrahasznosítás révén ezzel környezetbarát ujrahasznosított textíliákat is gyártani aminek a zöld világba lehet lenne piaca... a vegypar előtudná állítani a szinezőanyagokat és a speciális szövetek szálas alapanyagát is. emellett akár bio textilliák is a palettára helyezhetőek lennének (ebből a szempontból a keleti fekvése az olcsobb alapanyag hozzáférés lehetővévállik.)
különleges textíliák gyártása civíl ipari és katonai felhasználásra egy elég szép portfolíót jelentene. erre épülhetnének varrodák.
tehát az alapanyag előállítástól a késztermékig lehetne egy kisebb textilipari központ.
építőanyag gyártás terén ugyan így az alapanyagtól a késztermékig előállítható lenne és ezzel egy építőanyag gyártó központ is létrehozható lenne.
tehát lenne egy közepes/könnyű fizikai munkával járó iparág és egy nehezebb fizikai munkával járó. aminek a tudás háttere azért megvan a térségben. ez nem jelentene 100% os megoldást önmagába a térségre nézve. de erre ráépülve a civíl szférának hála egy meredeken fejlődő pályára lehetne állítani a térséget egy bizonyos szintig. aminek eléréséével természetesen újabb fejlesztésekket kellene eszközőlni. drágább termékek előállításával (magasabb hozáadott érték.) de addigra legalább egy felzárkóztatás megtörténne... és ez a felzárkózás magával hozná az újabb minőségi léppés lehetőségét.