[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 825
113
A covid rávilágított hogy bizony vannak lyan ágazatok amik bár kevésbé versenyképesek de elengedhetetlenek a hazai kapacitások.
ezeknek az ágazatoknak irányoknak az újáépítésére nincs jobb hely mint a leszakadt térségek ahol olcsó a munkaerő (ezek általában egyszerű munkák egyébként) ezzel felzárkoztatva a leszakadt térségeket a minimális de bővíthető kapacitások is rendelkezésre állnának. Rengeteg ilyen van. a textilipart én épp azért hoztam fel mert egy ilyen szegmens amire rátud épülni más is pl varrodák de az alapanyag ellátása is rendelkezésre áll. és ha megfelelő minőségellenőrzés van állami szférába lenne kereslet a termékekre (annyi hogy nem a gyakorlókat mellényeket kellene kapásból varratni hanem pólókkal sátorlapokkal kezdeni vagy épp ágyneműkkel lepedőkkel.) ami az eü rendszerben is fogyóeszköz. vagy pokrócok pládek. aztán egy válogatási folyamaton áttolni a varronőket. az egyre minőségibb termék irányába. (igen lenne aki csak szabnina vagy vasalna ez van)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 825
113
csak törölköőből egy hadsereg hadiállapotban történő igénye több százezer db ra tehető... emellet a békeidős készletek... de ehhez hozzájöhet az egészségügy igényei és egyébb állami szerveké... és ez csak törölköző lehet hogy hónapokig csak törölközőt varrnának majd honapokig csak lepedőt majd hónapokig csak ágyneműt...és igy továb ameddig a készletek feltöltésre nem kerülnének (mert kádár raktárai is végesek) de ez idő alatt egy jó vezetéssel kategorizálni lehetne a munkásokat ki alkalmas összetettebb munkák elvégzésére és kik azok akik a kisebb szakértelmű termékek előállítására alkalmasak... és szükséges lépesség akár hogy is vesszük... és ha így történnének a feltöltések a szövödék is gazdaságosabban lehetnének üzemeltethetők mert ha lefut a dömping megrendelés a gépek melyek piaci igények kielégítéséhez nem szükségesek adott termék gyártásakor átállíthatók az új termék alapanyagának szövésére ami fokozatosan összetettebb szabást varrást igényel igy egy lassabb folyamat így a textíl eláttotág mértékének csökkenése sem hátrány (tehát nem gond ha nem az eredeti szövőgép kapacitás áll rendelkezésre hanem kevesebb.)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 256
33 825
113
De pontosan ezt mondják.


És akkor jön a kérdés, hogy ha mindent Bpre csatornázunk be, utána mért is lepődünk meg, hogy máshol rohad a világ
igazából pont az ilyen dolgok miatt hoztak létre egy külön adózási módót ipari városok kapcsán hogy ne egyhelyre összpontosúljon a nagy cégek adói mikozben a foglalkoztatottak jelentős része a környékbeli telepüésekről származik (dunaújvárosilyen pl.) csak ez mmég nemigazán idult be mert próbáltak felháborodást kelteni ezzel kapcsolatban.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 005
83 044
113

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 185
61 105
113
Megy itt a zavaros konfabulálás, belemagyarázás.
Még a vége az lesz, hogy egyenesen én akarom kiirtani Borsodot!
:)

Verheti itt a seggét a földhöz elkeseredésében az összes frusztrált, naív idealista, de sajnos akkor sem valami gyűlölt személy, politika, történelmi esemény a lúdas azért, hogy a diszfunkcionális régiók lélekszáma lecsökken.
Ez egy természetes folyamat.
És ez átnyúlik mindannyiunk feje felett, akárhogy is rázzuk mérgünkben az öklünk.

A regionális gazdaságélénkítő folyamatok fajlagos költségei a kötelező járulékos kiadások miatt ma átlag kétszer-háromszor magasabbak az elmaradott ÉK Mo-n, mint az eleve jobban kiépített nyugati, vagy akár az alföldi régióban.
Mikor az Mercedes, vagy a BMW idehaza megjelent, hozták a németek a maguk szokásos körzőzős módszerüket.
Ráböktek a térképre és X km rádiuszon belül megnézték, hogy a felkínált zöldmezőhöz képest hány és milyen nagy kapacitású vasúti csomópont, autópálya, repülőtér, egyetem, 100 ezres, vagy annál nagyobb lélekszámú város, ésatöbbi van, de egyszerre!
Ezek a feltételek adottak Kecskeméten, vagy Debrecenben.
A Rheinmetall-nak Zalaegerszeg felelt meg, ott pl Sármellék közelsége is közrejátszott.

Namost, ha a német nagyipari befektetők így gondolkodnak, akkor a szegényebb lehetőségű magyar kormány se tud másképp gondolkodni.
Forráshiányos gazdaságtervezésnél, a kérdést, hogy melyik kezünkbe harapjunk, könnyen eldönti, hogy melyik kezünk a törött. Azt sajnos hagyni kell leszáradni.

A térség legutolsó nagy fellendülésekor, az ötvenes évek erőltetett iparosítása idején, a háború utáni újjáépítés hullámában jutott figyelem és forrás a régióra is, hiszen az egész országot kellett jóformán a nulláról felépíteni.
De mára beállt minden a maga természetes medrébe.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 950
18 440
113
100 ezres, vagy annál nagyobb lélekszámú város,

A szokásos német, annyi hogy az OPEL Szentgotthárdon egy 9.000 lakosú kisvárosban telepedett le. igaz a határon van és a Rába átadta a területet és a félig kész szuper traktorgyárát. Mert az oszlopok és sok minden kész volt, amikor az Ope L megérkezett ide.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 999
7 144
113
Valaki írt a Jászságba beköltöző "kelet-magyarországiak" viselkedéséről. Arra szerintem jó megoldás lenne a kínai társadalmi pontrendszer.
nem vált ki egy működő rendőrséget akik valóban védik a magyarokat és egy szigorú btk-t se.
Siófok a legnagyobb röhej, ahol be akarnak vezetni valami hasonlót(kamera rendszer) holott a rohadt polgi és haverjai engedték elharapódzni a bűnözést,prostitúciót s egyéb bandákat.

szóval nem kamera kell a semmit tevő tetves bandának hanem gumibot és börtönbüntetés, kőtörés formájában
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ezt a" pusztulnak kell!" , csak te mondod. Ebből vezeted le a joslataidat/következtetésedet, más ilyet nem állít.
Más megoldás is van a térségek forráshoz juttatásának. Pl. A mobilszolgáltatóknak újra ott is kellene iparűzési adót fizetni ahol átlátszó, erősítő tornyaik vannak. Az ebből befolyó összeg is jelentős bevétele lenne a leszakadó térségeknek. Ezt az adót vagy 15-20éve csatornázták át Bp -nek, mert ott volt cégek székhelye.

"Ezt a" pusztulnak kell!" , csak te mondod."

Hát dehogy én mondom, Allesmor mondta 2x is, ha esetleg visszaolvasnád a beszélgetés fonalát... onnan indult el az egész, meg az Örs vezér téri állapotoktól...
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 021
54 039
113

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Neked semmi sem jó.


Elmaradottnak tekintett vidéken lakom, gazdálkodom (is). Azt is most fejlesztem. Ne Pestiek mondják már meg, hogy ki mihez ért, meg mi a jó.
A turizmus az nem a térkövezéstől, de még csak nem is a kerékpárutaktól múlik. Hanem részben azon, hogy a helyiek mit tudnak hozzárakni.

1) Nem vagyok pesti.

2) A turizmus az bizony nem csak a térkövezésen és kerékpárutakon múlik. Én azt mondtam, hogy a vezetőink mindössze ezeket csinálják a környékünkön. De ezeket orrvérzésig.
Csak mivel nem tudsz mondatot értelmezni azt hitted, hogy én azt mondtam, hogy ezek egyenlők a turizmussal.

3) Bizony pedig a pestiek (és budaiak) mondják meg, hogy ki mihez ért meg mi a jó, hiszen Budapestről vezetik az országot. Az is Budapest politikája, hogy tudatosan nem fejlesztik Észak-Magyarországot, mert azt gondolják, felesleges. Majd elfogy onnan a népesség és problem solved.

Csakhogy. Nem fog elfogyni, mert az a kisebbség, amely lakja, annak a népessége nem fog csökkenni. Ha nem fejleszti Budapest Észak-Magyarországot, akkor no-go zona lesz belőle.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 005
83 044
113
  • Vicces
Reactions: bartinieffektus

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
ez hülye, vagy a Pártnak akar benxalni.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
",,,,,No akkor, kedves topictársak. Jelentem az Örs vezér terén alakul a rend, kb fél órája kaptam egy teljesen jogos 20k Huf pénzbírságot egy 3,3-as sörért boltba menet. Így sikerült 20270 forintot kiadni egy Millerért, lássuk be, túlárazottá vált. Beszélgetve az intézkedő közeggel, a fokozott ellenörzés szempontja a kerületi közterületi szesztilalmi rendelet, mint intézkedési alapvetés. Mondjuk elmondásuk szerint a hozzám hasonló, amúgy normális életet élők fizetnek 20-50 közti borravalót a sörök után, csak ezt könnyű kamerával ellenőrizni. Mit mondjak, a regula az regula, vétettem, jogos is, meg egy kissebb közel-keleti konfliktusra való fegyveres volt a téren, lehetett volna annyi eszem hogy nem sörrel a kézbe megyek el a kerületi felnőtt boltba. De valahogy "SziaUramék" sosem vettem le egy fillérrel sem. Nem a végrehajtókat hibáztatom, mondjuk bennük lehetett volna annyi emberség, ha már megvágnak érte, akkor had igyam meg azt a másfél decit amit visszavolt; de megint sikerült nem csak a paci, hanem a lovarda túloldalára áibbenni..."
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_ and Wilson
T

Törölt tag 4082

Guest
Miért, te látsz esélyt az ellenkezőjére?
Ameddig az a diagnózis, hogy minden pénzt pestre költünk, és ha nincs elég, elvesszük onnan, ahol kevés van, addig nem.
Csak ugye ha már pest a legfejlettebb régió nem egészen érzem jogosnak, amikor pl a bkv bérlet árát befagyasztjuk, és ezt kompenzáljuk...
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 185
61 105
113
Ameddig az a diagnózis, hogy minden pénzt pestre költünk, és ha nincs elég, elvesszük onnan, ahol kevés van, addig nem.
Csak ugye ha már pest a legfejlettebb régió nem egészen érzem jogosnak, amikor pl a bkv bérlet árát befagyasztjuk, és ezt kompenzáljuk...
Ez a gravitáció, a tömegvonzás természeti törvénye.
Sorolhatnám még: a nagyhal esete a kishallal, vagy az erősebb kutya esete a szerelemmel féle történetek.

Az országnak versenyeznie kell a világgal.
Ha van egy halom sportolód, akiket indítanod kell a világ legjobbjaival szemben, akkor nem arra fogsz törekedni, hogy az erőforrásokat egyenletesen elosztva mindenki egyformán középszerű és esélytelen legyen, hanem ki fogod emelni es esélyeseket és azokra fogsz fókuszálni.
Ők utána már nemzetközi szinten is elfogadhatóan nagyra fognak nőni és talán rajtuk keresztül majd juthat a hátramaradottaknak is.

A főváros egy világváros, hatalmas tőkevonzással, komoly gravitációval, amiért a veszteségeit is érdemes, sőt, sajnos kell is konszolidálni.
Budapestnek a mocsok és a bűn is megbocsátandó, Borsodnak meg tűrni kell az elszegényedést.

Ezt nem én akarom, ezt nem én preferálom, ezt csak látom és leírom.

Ez a világon mindenhol így van.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ez a gravitáció, a tömegvonzás természeti törvénye.
Sorolhatnám még: a nagyhal esete a kishallal, vagy az erősebb kutya esete a szerelemmel féle történetek.

Az országnak versenyeznie kell a világgal.
Ha van egy halom sportolód, akiket indítanod kell a világ legjobbjaival szemben, akkor nem arra fogsz törekedni, hogy az erőforrásokat egyenletesen elosztva mindenki egyformán középszerű és esélytelen legyen, hanem ki fogod emelni es esélyeseket és azokra fogsz fókuszálni.
Ők utána már nemzetközi szinten is elfogadhatóan nagyra fognak nőni és talán rajtuk keresztül majd juthat a hátramaradottaknak is.

A főváros egy világváros, hatalmas tőkevonzással, komoly gravitációval, amiért a veszteségeit is érdemes, sőt, sajnos kell is konszolidálni.
Budapestnek a mocsok és a bűn is megbocsátandó, Borsodnak meg tűrni kell az elszegényedést.

Ezt nem én akarom, ezt nem én preferálom, ezt csak látom és leírom.

Ez a világon mindenhol így van.

Nagyon nagy tévedésben vagytok ti, ha azt hiszitek, hogy ilyen felfogással és politikával majd az ország a "világ legjobbjaival" fog versenyezni. Sokkal inkább el fogjátok veszíteni az országot...
... persze, ha úgy fogalmazol, hogy felélitek az ország erőforrásait azért, hogy ti a világ legjobbjaival versenyezhessetek, akkor úgy igaz lehet, amit mondasz, egészen addig, amíg az egész ország meg nem rohad körülötettek, hogy aztán magával rántson titeket is.
 
Status
Not open for further replies.